Dodaj do ulubionych

Włochy Kalabria Rainbow Tours

11.11.13, 17:37
Witam,
Mam prośbę czy ktoś z forumowiczów był z tym biurem na wycieczce we Włoszech?
Mam trójkę dzieci,jest to nasz pierwszy wyjazd samolotem :)
Hotel Rocca Nettuno Tropea.
Dziękuję
Obserwuj wątek
    • Gość: Anna Re: Włochy Kalabria Rainbow Tours IP: 195.20.110.* 14.11.13, 18:32
      Z Rainbow Tours byłam na wakacjach kilka razy, pierwsza trójka biur w Polsce, nie trzeba się bać. Tak naprawdę biuro potrzebne jest do dokonania rezerwacji, na lotnisku odprawiacie się sami, a biuro potrzebme jest jeszcze do transferu do hotelu podstawianym na lotnisku autokarem. Sama Tropea jest bajeczna, klimatyczna, ach te uliczki, kawiarenki, widoki... I nadal jest jeszcze autentyczna a nie taki turystyczny jarmark. Plaża przy miasteczku piękną, piaszczysta, z pięknymi skalnymi formacjami. Miasteczko położone jest na klifie, na i ze znajdującej się poniżej tego klifu plaży wdrapujemy się schodami, co bywa ciężkie.... Mam na mysli plaże koło Kościoła na Wyspie - Santa Maria Dell'Isola. Za kościołem są cudne ogrody prowadzone przez zakonników, a stamtą przepiękne widoki. Dodam, że w Kalabrii dominują nieciekawe plaże kamieniste, Tropea jest wyjątkiem. Obowiązkwy punkt programu to wycieczka na wyspy Lipryjskie (Eolskie) oraz do Taorminy na Sycylii. Wycieczki długie, wyjazdy w środku nocy o 5.00 rano, więc mogą być nieco męczące dla młodszych urlopowiczów. Tęsknię za południem Włoch, ma nieco inny, bardziej swojski klimat niż północ, nie byłam tam już parę lat - "zdradzałam" Włochy na rzecz Wysp Greckich, ale na pewno tam wrócę!
      • azetka100 Re: Włochy Kalabria Rainbow Tours 14.11.13, 21:15
        Potwierdzam urok Tropei i Kalabrii. Hotel o który pytasz położony jest na klifie przy samym końcu plaży w Tropei.Na plażę można zejść schodami. Ma bardzo dobre opinie w okolicy, również wśród Włochów. Widać dobrą infrastrukturę, no ale hotel do tanich nie należy. Polecam przemieszczanie się po okolicach pociągami. Tanio i szybko. Wypożyczenie auta bardzo drogie, drogi bardzo kręte, wszędzie przez to daleko, ciężko zaparkować w centrach miasteczek. Polecam na plaży w Tropei restaurację Lido Albatros, w Pizzo lody Tartuffo :-)
        Piękna, również piaszczysta plaża jest w Capo Vaticano albo w Santa Domenica (mała zatoczkowa). Polecam też plażę w Tropei ale w kierunku Pargheli (w prawo daleko od hotelu za portem, można starówką dojść, choć kawałek drogi będzie) - cicho, mało ludzi, cudne widoki, pyszne jedzonko w jedynej na plaży tawernie.
        Można się zakochać, to fakt:-) i tęsknić....
    • 2111m Re: Włochy Kalabria Rainbow Tours 15.11.13, 22:49
      dziękuję bardzo za przydatne informacje:)
      a czy ten hotel faktycznie położony jest w lesie bo tak usłyszałam od pracownika innego biura podróży ,który zdecydowanie go nie polecał i namawiał oczywiście na Turcję ale ja jakoś nie mam przekonania,według mnie nie da się porównać tych ofert.
      • azetka100 Re: Włochy Kalabria Rainbow Tours 16.11.13, 10:55
        Byłam w Turcji. Byłam w Tropei. Oczywiście, że można porównywać i hotele i miejsca:-)
        Gdyby ktoś sprezentował mi pobyt w Tropei w słabym hotelu lub w Turcji w wypasionym hotelu - wybrałabym bez sekundy namysłu Kalabrię.
        Nie potwierdzam, że hotel położony jest w lesie. Tam nie ma lasu:-))) Drzewa i roślinność owszem,ale to plus tego miejsca, wszędzie dużo zieleni.
        Pracownik biura chyba nie bez powodu namawia na Turcję. Nota bene mnie też kiedyś spotkało namawianie na Turcję albo Egipt.
        Może od tych kierunków mają płaconą wyższą prowizję:-)
        Hotel w Tropei naprawdę położony jest w super miejscu: plaża pod nogami z barem, plażą można dojść do samej Tropei, można też wyjść na drogę i do centrum dojść ulicą już miasteczkiem, albo takim chodnikiem między plażą a miasteczkiem. Sama Tropea na wyciągnięcie ręki. Plaża ciągnie się jeszcze dalej za Tropeą i można spacerować godzinami a i tak zawsze coś nowego się odkryje. Wszędzie piękne widoki. W mieście kilka punktów widokowych odsłaniających widokówkowe krajobrazy.
        • Gość: xxx Re: Włochy Kalabria Rainbow Tours IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.11.13, 16:24
          Także byłam w Turcji, co istotne, tzw. egejskiej, jak również w Kalabrii niedaleko Tropei, tak więc mam porównanie. Nie znam hotelu, o którym mowa, ale całą resztę informacji przedmówczyni potwierdzam. Miejsce piękne, warte odwiedzenia, ale moim zdaniem niezbędny jest samochód, jeżeli chce się obejrzeć więcej, ponieważ komunikacja publiczna, w tym kolej nie działa, równie dobrze jak na północy.
          Problem komunikacyjny z kolei nie istnieje w Turcji, a półwysep Bodrum także należy do miejsc widokowo malowniczych.
          Wybór nie jest więc łatwy, najlepiej nie wybierać pomiędzy tylko pojechać w oba miejsca, oczywiście nie jednocześnie.
          • sun32 Re: Włochy Kalabria Rainbow Tours 07.01.14, 15:43
            Witam,
            byłam we wrześniu w 2012 roku w Kalabrii z Rainbow Tours. Niestety biuro nie popisało się. Dzień przed wylotem zmienili nam hotel. Ok, zdarza się. Niestety po przylocie, już przy autokarach dowiedzieliśmy się, że jedziemy do jeszcze innego hotelu :/ To już jest niezgodne z regulaminem. Hotel okazał się porażką, w pokojach nie było okien, jedzenie bardzo mizerne i tak go mało, że pierwszego dnia wszyscy byli głodni a w koło nie było możliwości czegoś kupić. Porażka na maksa.
            Następnego dnia oczywiście reklamacje prosto do PL, na hotel, brud w restauracji, brak rzeczy które mieliśmy w ofercie i za które zapłaciliśmy, na jedzenie a właściwie jego brak i na postawę pani rezydentki, która nie wdając się w szczegóły zachowywała się bardzo niefajnie.
            Później jedzenie trochę się poprawiło, przywieźli dwa rowerki, jednak do końca pobytu niestety nie byliśmy mile widziani w tym hotelu.
            Wynajęliśmy samochód poprzez koleżankę w PL i odebraliśmy go w Tropei. Tam na miejscu było dużo drożej. Zwiedziliśmy Kalabrię, byliśmy na Sycylii - weszliśmy na Etnę oraz odwiedziliśmy cudowne miasteczko Taorminę. Wyspy Liparyjskie są piękne - również sami zorganizowaliśmy sobie wycieczkę poza BP duuużo taniej.
            Pomimo tych przygód z Rainbow Tours, Kalabrię wspominamy wspaniale i bardzo polecamy to miejsce :)

Po powrocie wszyscy pisaliśmy kolejne reklamacje, załączając zdjęcia itd. Dostaliśmy bon zniżkowy na kolejne wakacje 50zł... Bez komentarza ;)
            • aka10 Re: Włochy Kalabria Rainbow Tours 07.01.14, 19:57
              pl.tripadvisor.com/Hotel_Review-g194939-d637598-Reviews-Rocca_Nettuno-Tropea_Province_of_Vibo_Valentia_Calabria.html
              Hotel ladny, wole jednak na co dzien Capo Vaticano, do Tropei mozna jezdzic kilka razy w tygodniu.
    • Gość: Violonczello Re: Włochy Kalabria Rainbow Tours IP: *.dynamic.chello.pl 16.03.14, 21:43
      Jadę w maju, ale do hotelu Santa Lucia. Nie specjalnie szukałam opini bo wypróbowałam to biuro i jest ok. Wyjeżdżam z nimi co rok na wczasy wypoczynkowe, co rok w inne miejsce. W tym roku padło na Włochy :) Myślę, że nie ma się czego obawiać. To duże biuro i nie ma wykrętów, wycieczki zorganizowane są solidnie, nigdy nie miałam przykrej niespodzianki na tych wycieczkach, tak że polecam.
    • Gość: expertour@wp.pl Re: Włochy Kalabria Rainbow Tours IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 28.05.14, 15:41
      Bardzo fajny hotel, byłem w lipcu 2013. Według strony niemieckiej 95,8% polecenia, ocena ogólna 5,2 w skali do 6. Wysokie ceny, polecam także Rocca Nettuno Garden trochę gorzy ale o połowę tańszy w tamtym roku kosztował z Lipska małe pieniądze tj.907 euro za tydzień 2 osoby dorosłe + 1 dziecko 9 lat + 1 2 dziecko 2 lata w wersji All Inclusive. Kalabria przepiękny region Włoch. Pamiętaj o taksie turystycznej dodatkowo płatnej na koniec pobytu 2 euro/osobę dorosłą za dzień.
      • an.16 Re: Włochy Kalabria Rainbow Tours 29.05.14, 11:40
        Chyba przedmówcy coś sie pomyliło. Poggio jest dużo TAŃSZY od Rocca Nettuno. Byłam w Poggio w zeszłym roku, to hotel trzygwiazkowy. Jego ogromnym atutem jest położenie, na skarpie z przepieknym widokiem na Tropeę i wulkan Stromboli. Jest też zejście do małej piszczystej plaży, dużo bardziej urokliwej niż molochowata, do której dowozi hotelowy autobus. Największym jednak plusem jest bliskość Parghelii, miateczka do którego można sie wybrać na wieczorny spacer i w którym znajduje się stacja kolejowa, a więc wygodne, proste połaczenie z resztą Kalabrii. Hotelowe AI raczej skromne, ale mnie na przykład bardzo odpowiadał brak deserów i lodów, a zamiast nich pyszne sezonowe owoce. Jeżeli ktoś szuka hotelu z ciagłymi animacjami i jedzeniem zawsze i wszędzie, to na pewno Poggio mu się nie spodoba. Ale jeżeli liczy się plaża, spokój i chęć zobaczenia czegoś jeszcze poza animacjami i basenem to Poggio polecam jak najbardziej.
          • Gość: zxc Re: Włochy Kalabria Rainbow Tours IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.14, 16:45
            Niedawno wróciłam z Paggio di Tropea. Hotel położony w świetnym miejscu, piękny widok zarówno w dzień jak i nocy na Trope, cudowne dzikie plaże pod hotelem (hotel położony na klifie), do których zejść można schodami niedaleko hotelu, a do plaży hotelowej z leżakami i parasolami dowozi busik hotelowy. Dużym plusem jest niewielka odległość hotelu od miasteczka Parghelia, gdzie można zrobić zakupy, wypić kawe, zjeść lody, a przede wszystkim jest stacja kolejowa. Pociągniem można bez obaw dojechać do Pizzo, Tropei, Capo Vaticano....
            Do Tropei można również dojechać taxi hotelowym (odpłatnie, chyba 5 euro/os), lub busikiem do plaży i dalej 15 min pieszo drogą. Można również z hotelu do Tropei dojść pieszo, część drogi bocznymi uliczkami, część główną drogą bez chodnika. My z Tropei wracaliśmy pieszo do hotelu nocą, w tym wypadku latarka obowiązkowa i nie jest źle:)
            Sam hotel już troszeczkę podniszczony (ściany w środku i na zewnątrz do malowania), poza tym jest ok, czysto bo codziennie sprzątane pokoje, 2 razy w tyg wymiana ręczników.
            Posiłki mało urozmaicone, wybór też nie za duży, ale ogólnie pysznie, dużo bakłażanów, cebuli czerwonej, cukinii, makarony, były również rybki i mięsko.
            Ogólne wrażenie bardzo dobre, udany urlop:)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka