Dodaj do ulubionych

Giardini Naxos czy Letojanni ?

24.11.13, 14:42
Po rozmowie z żoną mój wybór padł obecnie na Sycylię i jej wschodnią część (koło Palermo już byłem). Okolice Taorminy bo w samej Taorminie to chyba mnie nie stać na pobyt. Więc albo Giradini Naxos albo Letojanni. Nie wiem tylko co lepsze. Interesuje mnie hotel jako raczej baza wypadowa na plażę i na wycieczki do Taorminy, Catanii, Messiny itp. W ciągu dnia plaża i jakaś wycieczka a wieczorem spacer po promenadzie na drinka lub kieliszek wina. Czyli trochę tego a trochę tego. Nie tylko leżenie na plaży ale i zwiedzanie lub chociaż spacer wąskimi uliczkami po mieście. Myślałem o hotelu Villa Athena (3*) lub Sporting Baia (4*) bo to siostrzane hotele. W centrum Giardini Naxos. Lub De Peppe lub Antares w Letojanni. Cena podobna I nie wiem gdzie lepsza, ładniejsza plaża (bo nie mają odkrytego basenu te hotele) i lepsze miejsce na spacery (promenada, restauracje, pizzerie, jakieś małe zabytki lub wąskie uliczki). Co mi radzicie ? A może jakiś inny hotel ?
Obserwuj wątek
    • aka10 Re: Giardini Naxos czy Letojanni ? 24.11.13, 16:55
      W Giardini Naxos bylam kilka razy. Bardzo udane pobyty. Sprawdz sobie hotel Villa Giardini, tam masz tez basen odkryty plus dwa kroki na plaze. Oprocz tego, przy samej promenadzie lezy hotel Sabbie d'oro z prywatnym kawalkiem plazy. "Hilton Giardini Naxos" tez jest godny polecenia aczkolwiek drozszy.
      Oprocz Taorminy polecam pojechac troche wyzej, czy to samochodem czy autobusem do Castelmola.
      W zaleznosci od tego, kiedy chcesz jechac, nawet w Taorminie mozna znalezc w miare przystepne ceny.
        • Gość: xxxx Re: Giardini Naxos czy Letojanni ? IP: *.wroclaw.vectranet.pl 24.11.13, 20:18
          Interesowałem się tym rok temu - w końcu zmienilem kierunek, bo do Katanii były tylko loty ze znajdującej się w północno-wschodniej Polsce niesprawiedliwie geograficznie dobranej stolicy, zaś z Krakowa odwołano, ponieważ w Krakowie - jak spiewa Grzesio Turnau "na Brackiej pada deszcz" i Krakowianie tenże deszcz wolą, niż latać na Sycylię. Ze Ślunska tysz nie lubiom na Sycylia lotoć i z Katowic też Sycylia się prawie nigdy nie udała.
          Ale do rzeczy - jak się orientowałem, to mowiono mi (w TUI) że Giardini Naxos większe, jest co robić bardziej. Plaże chyba lepsze niż w Cefalu.
            • mario.79 Re: Giardini Naxos. Villa Fedele czy San Giovanni 25.11.13, 07:25
              Przelot jest drogi więc pewnie skorzystam z biura podróży bo podobnie mi wyjdzie. Znalazłem Villa Fedele z Alfa Star i San Giovanni z Tui. Obydwa są tylko ze śniadaniami co mnie cieszy bo we Włoszech aż grzech nie jeść na mieście. I teraz nie wiem, który lepszy. Ten Villa Fedele jest w samym centrum Giardini Naxos przy porcie, promenadzie itp a ten drugi jest o 1 km dalej (bliżej stacji kolejowej, bliżej Taorminy). Nie wiem gdzie lepsza plaża bo przy porcie kojarzy mi się, że jest zawsze gorsza (bo zanieczyszczenia), ale za to centrum to więcej możliwości spacerów, kafejek, barów, zwiedzania itp.
            • mario.79 Re: Giardini Naxos. Villa Nefele czy San Giovanni? 25.11.13, 08:04
              Przelot jest drogi więc pewnie skorzystam z biura podróży bo podobnie mi wyjdzie. Znalazłem Villa Nefele z Alfa Star i San Giovanni z Tui. Obydwa są tylko ze śniadaniami co mnie cieszy bo we Włoszech aż grzech nie jeść na mieście. I teraz nie wiem, który lepszy. Ten Villa Nefele jest w samym centrum Giardini Naxos przy porcie, promenadzie itp a ten drugi jest o 1 km dalej (bliżej stacji kolejowej, bliżej Taorminy). Nie wiem gdzie lepsza plaża bo przy porcie kojarzy mi się, że jest zawsze gorsza (bo zanieczyszczenia), ale za to centrum to więcej możliwości spacerów, kafejek, barów, zwiedzania itp.
                • mario.79 Naxos czy Letojanni ? Da Peppe/Sporting Baia 26.11.13, 08:48
                  Już odwiedziłem chyba wszystkie serwisy o hotelach w necie:-) Jak pisałem chcę jechać z BP więc muszę zdać się na ich wybór. Alfa Star ma słabe opinie a Włochy dopiero zaczynają więc lepiej nie jechać teraz z nimi. Tui też różne ma opinie no i zostało skreślone z PIT. Poza tym każą sobie dopłacać za różne rzeczy. RT lub Itaka mają to w pakiecie a skoro chcę jechać w 08.2014 r. to wolę mieć spokój. I zostaje mi Da Peppe z RT super opinie w necie i termin dobry ale to Letojanni a nie Naxos, w Naxos jest Villa Athena/Sporting Baia, które mają słabe opinie. Ale to Naxos a z opinii wynika że ma lepszą ofertę turystyczną i plażę piaszczystą (w Letojanni jest żwirowa i podobna szybko robi się głęboko w morzu). I tak w Naxos lepsze miejsce a w Letojanni lepszy hotel. Czy dojazd do Taorminy autobusem taki sam dogodny ?
    • potwor_z_piccadilly Re: Giardini Naxos czy Letojanni ? 27.11.13, 22:09
      mario.79 napisał:

> A może jak
      > iś inny hotel ?

Poważnie pomyśl o hotelu San Pietro w Letojanni (koniecznie trzeba dopłacić do pokoju z balkonem).
      Przy podobnych do Waszych preferencjach, w 2011 ten hotel wybraliśmy i do dziś uwazam że był to strzał w dziesiątkę.
      Letojanni to miejsce w którym wszystko jest, ale w atmosferze wyciszenia. G N natomiast jest bardziej miejskie. Ruch większy. No, nie dziwota, w końcu przez G N przebiega zjazd z autostrady do Taorminy. Czyli spora część tego miasteczka, to auto na aucie i autem pogania.
      Na zachętę miejsce gdzie mieliśmy przyjemność winko popijać.
      www.youtube.com/watch?v=F0CDzu5ivY0
      Pozdrawiam.
      • sawa9 Re: Giardini Naxos czy Letojanni ? 01.12.13, 10:44
        Mogę podpowiedzieć Atahotel Naxos Beach.Jest na końcu głównej ulicy Naxos.Duży kompleks ale mieszkając w jednym z pawilonów a nie w hotelu ma się pełen komfort.3 baseny , ogrody i.t.d .Polecam tym wszystkim którzy kochają dobrze zjeść.Spędzam każde wakacje we Włoszech od wielu,wielu lat ale tak dobrej kuchni dawno nie spotkałem.Przez tydzień jest okazja skosztować większości najlepszych przysmaków Włoch

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka