Dodaj do ulubionych

Spacerownik po Rzymie

05.05.14, 17:56
Wybierasz się do Wiecznego Miasta? Chcesz zobaczyć coś więcej niż te kilka słynnych zabytków? Czy wiesz, że Rzym to nie tylko Koloseum i Panteon? Zapraszam do internetowego spacerownika po Rzymie: Zagubieni w Rzymie
Zainteresowanym chętnie udzielę informacji i odpowiem na pytania. Służę też poradą i pomocą na miejscu :-)
Pozdrawiam i do zobaczenia w Rzymie :-)
Obserwuj wątek
    • zagubieniwrzymie Re: Spacerownik po Rzymie 13.05.14, 15:39
      Drodzy Czytelnicy. Od dziś strona Zagubieni w Rzymie działa na nowym serwerze, z własną domeną i nową szatą graficzną. Mam nadzieję, że zmiany przypadną Wam do gustu.
      Pozdrawiam i do zobaczenia w Wiecznym Mieście. :-)
      • aseretka Re: Spacerownik po Rzymie 28.05.14, 22:09
        Jak zwykle, świetny spacer. Nawet nie wiedziałam, że w pobliżu Fontanny di Trevi są takie miejsca. Szczególnie zachwycił mnie kościół S. Maria in Trivio. To będzie mój numerek primo przy następnym pobycie w Rzymie. :)
        • zagubieniwrzymie Re: Spacerownik po Rzymie 28.05.14, 22:23
          Miło mi, że się podobało :-)
          Bardzo często jest tak, że ciekawe miejsca nie są znane gdyż przytłacza je sława monumentu który znajduje się w pobliżu.
          Tak jest w tym przypadku, tak jest koło Koloseum, tak jest koło Panteonu i w wielu innych miejscach o których kiedyś zapewne napiszę :-):-)
          Pozdrawiam i życzę owocnego zwiedzania przy okazji kolejnej wizyty w Rzymie :-):-)
            • zagubieniwrzymie Re: Spacerownik po Rzymie 28.05.14, 22:33
              Ha ha ha. Moja strona jest na własnym, prywatnym hostingu więc na pewno nie zginie :-)
              Aczkolwiek oczywiście, ze nie mam nic przeciwko :-)
              Nawet wprowadziłem pewne ułatwienie na stronie. Przy każdym poscie, w prawym górnym rogu jest przycisk umożliwiający wydruk materiału bądź skopiowanie go na dysk w pliku .pdf :-)
                • zagubieniwrzymie Re: Spacerownik po Rzymie 31.05.14, 16:49
                  Dzieki :-)
                  Na pewno z czasem się rozwinie, w razie potrzeby służe pomocą w tej kwestii.
                  Generalnie Włosi to naród, który każdą rozmowę zaczyna od słowa "mangiare" ("jeść") zatem w 90% knajpek zje się bardzo dobrze. Problem aby wybrać taką, w której zje się bardzo dobrze ale za niewielkie pieniądze :-)
                  Pozdrawiam
        • zagubieniwrzymie Re: Spacerownik po Rzymie 11.06.14, 09:43
          Witam. Zawsze twierdzilem i zawsze będę się tego twierdzenia trzymał, że żaden przewodnik pisany nie zastąpi oprowadzania z przewodnikiem miejskim.
          Jednak nie każdego stać na to by wydać 133 euro za 3-godzinny spacer, bo tyle wynosi stawka przewodnika ustalona przez miasto Rzym.
          Ponadto generalnie po wielu opisywanych przeze mnie miejscach przewodnicy nie odprowadzają bo choć piękne, nie są zanane i popularne wśród turystów.
          To co ja robię to właśnie pokazywanie, że w okolicach tych wielkich znanych monumentow są ukryte inne perełki, które warto zobaczyć. :-)
          • aseretka Re: Spacerownik po Rzymie 11.06.14, 19:27
            > Witam. Zawsze twierdzilem i zawsze będę się tego twierdzenia trzymał, że żaden
            > przewodnik pisany nie zastąpi oprowadzania z przewodnikiem miejskim.
            > Jednak nie każdego stać na to by wydać 133 euro za 3-godzinny spacer, bo tyle w
            > ynosi stawka przewodnika ustalona przez miasto Rzym.
            > Ponadto generalnie po wielu opisywanych przeze mnie miejscach przewodnicy nie o
            > dprowadzają bo choć piękne, nie są zanane i popularne wśród turystów.
            Święta prawda w każdym zdaniu. Przewodnik pisany nie zastąpi żywego przewodnika, ale mało kogo stać na włóczenie się po mieście przez cały dzień z profesjonalnym przewodnikiem. A 3 godziny, to nawet mało, żeby "obskoczyć" te podstawowe, najbardziej znane i odwiedzane przez turystów miejsca.

> To co ja robię to właśnie pokazywanie, że w okolicach tych wielkich znanych mon
            > umentow są ukryte inne perełki, które warto zobaczyć. :-)
            I dzięki Ci wielkie za to. :) Na pewno wiele osób, podobnie jak ja, skorzysta z Twojego spacerownika.
      • terttu Re: Spacerownik po Rzymie 04.07.14, 10:28
        Moze tu ktos odpowie szybciej..
        -zastanawiam sie nad zmianą rezerwacji hotelu z hotelu Ciampino koło lotnisko (więc poza obwodnicą Rzymu) na cos w centrum, blisko dworca (sporo drożej); juz wiem czym dojechac tam i z powrotem, tanio, ale ciagle bije sie z myslami czy warto; 30min podrózy pociagiem to nie duuzy problme a podbno bilet na wszystko kupie za 25E
        -jak sie ma ten bilet do Roma Pass, którym podobno nie dojade na lotnisko Ciampino, ale za to krótsze kolejki do muzeów, których za duzo nie zamierzam zaliczyć...za mało czasu
        -w zwiazku z tym czy warto rome pass za 36E?
        -jeśli zdecyduje sie na hotel koło dworca termini czy warto kupowac bilet tygodniowy?
        -czy mam szansę na dostęp do wifi np w poblizu kafejek? chce miec tablet i na nim móc sprawdzic mapy etc, a wiadomo ze co godzinę nie piję kawy...
      • zagubieniwrzymie Re: Spacerownik po Rzymie 20.07.14, 09:15
        Drodzy czytelnicy. Jeśli w moich postach zauważycie jakiś błąd bądź literówkę prosiłbym o zwrócenie mi uwagi na ten szczegół. Podczas pisania tak długich tekstów błędy niestety zdażają się i nie jestem w stanie ich się ustrzec. Ewentualne uwagi kierujcie do mnie nie w komentarzach pod tekstem tylko korzystając z formularza w zakladce kontakt. W ten sposób zachowamy czystość wpisu bez zbędnego zasmiecania go komentarzami o błędach.
        Z góry dziękuję i życzę miłej lektury.
        Pozdrawiam
        :-)
        • zagubieniwrzymie Re: Spacerownik po Rzymie 20.07.14, 10:16
          Gorąco polecam również dwie opcje związane z moim blogiem.
          Jeśli chcielibyście otrzymywać powiadomienia o nowych postach na stronie zapraszam do zapisania się do newslettera (subskrypcja). Wystarczy po prawej stronie w odpowiedniej rubryce wpisać swój adres email i potwierdzić przyciskiem "Zapisz się". Od tej pory za każdym razem gdy pojawi się coś nowego na blogu zostaniecie o tym automatycznie powiadomieni pocztą internetową.
          Druga opcja którą polecam to polubienie strony na Facebooku. Można to zrobić bezpośrednio ze strony przy użyciu wtyczki znajdującej się w prawym górnym rogu.
          Co zyskacie? Otóż czasami będę dodawał na Facebooku różne ciekawe informacje dotyczące wydarzeń kulturalnych lub innych interesujących turystów rzeczy. Takie info nie pojawi się jednak bezpośrednio na stronie, zatem powiadomieni o tym fakcie zostaną tylko ludzie lubiący mnie na FB :-)
          Pozdrawiam i miłego dzionka - buona giornata :-)
        • aseretka Re: Spacerownik po Rzymie 20.07.14, 18:55
          Spacer, jak zwykle świetny, obfitujący w wiele ciekawych informacji.
          Literówki, a nawet pewne błędy językowe każdemu mogą się zdarzyć przy pisaniu tak długich tekstów. Tylko tego Nicoli Gogela trudno mi jest Ci darować. :)
    • jo.hanna Ara Pacis 11.10.14, 16:58
      jak zwykle ja o nowoczesności, a konkretnie o architekturze współczesnej: Ara Pacis, czyli starożytny Rzym, to jedno, a jej obudowana to jak najbardziej współczesność. Warto się jej przyjrzeć, a może nawet docenić. Oddano ją do użytku w 2006, od początku budziła kontrowersje, choć wydaje się zwolenników jest więcej niż przeciwników.
    • zagubieniwrzymie Re: Spacerownik po Rzymie 19.06.15, 17:27
      Witajcie. Dziś kolejny spacer przed nami. Tym razem odwiedzimy region Monti, a w zasadzie niewielką jego część, która w antyku stanowiła dzielnicę biedoty, prostytutek, lupanarów oraz ukrywających się przed prześladowaniami pierwszych chrześcijan. Zapraszam do Suburry. zagubieniwrzymie.com/spacerkiem-przez-monti-cz-1-suburra/

Podobał Ci się spacer. Będzie mi miło jak udostępnisz ten post na swoim Facebooku. Im więcej polubień tym większa motywacja do pracy nad blogiem :-)
      Pozdrawiam
    • zagubieniwrzymie Re: Spacerownik po Rzymie 12.08.15, 10:11
      Witajcie. Dziś ukazał się kolejny spacer. Kontynuujemy naszą podróż po regionie Monti, tym razem odwiedzimy jego bogatszą część zwaną Colle Oppio. Serdecznie zapraszam
      zagubieniwrzymie.com/spacerkiem-przez-monti-cz-2-colle-oppio/
    • zagubieniwrzymie Re: Spacerownik po Rzymie 29.12.15, 22:35
      W dniu dzisiejszym kontynuujemy spacer po najstarszych częściach Rzymu. Tym razem oddajemy w Wasze ręce jeden z najdokładniejszych opisów Forum Romanum, uwzględniajacy obiekty, o których inne przewodniki nie wspominają ani słowem! Zapraszamy

zagubieniwrzymie.com/forum-romanum/
    • zagubieniwrzymie Re: Spacerownik po Rzymie 13.03.16, 17:32
      Niezmiernie mi miło powitać Was w nowej sekcji Zagubionych w Rzymie, która jak sama nazwa wskazuje, dotyczyć będzie Watykanu ? państwa nierozerwalnie z Rzymem związanego. Ponieważ Watykan jest niezwykle małym terytorialnie krajem, nie da się opisywać go tak jak Rzymu. Dlatego też każdy post opowiadał będzie o jednym, konkretnym miejscu. Zaczynamy jednak od krótkiego rysu historycznego wzgórza Watykan. Historia ta będzie stopniowo rozwijana w kolejnych postach podczas poznawania kolejnych miejsc na terytorium Watykanu.

zagubieniwrzymie.com/wzgorze-watykan-rys-historyczny/
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka