Dodaj do ulubionych

Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklepy itp

05.03.15, 21:37
Witam
Koniec czerwca początek lipca jedziemy do Bibone mamy już wstępną rezerwację. 2 dzieci 12 i 6 lat. Jedziemy tam pierwszy raz. Co polecacie gdzie niedrogo można zjeść, zrobić zakupy, może jakieś miejsce plażowe bez leżaków by się znalazło, czy jakieś niedrogie atrakcje, lub jakieś karty rabatowe dostać ;-) Wszystko *4 wychodzi dość sporo. Zdaje sobie sprawę, że Włochy nie są tanie ale może by się dało na czymś przyoszczędzić żeby dzieci zabrać na karuzele.
Obserwuj wątek
    • Gość: Luigi Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.15, 22:28
      Nie macie noclegów z leżakami na plaży w cenie ?
      To jest normą we Włoszech, że dla gości hotelowych są leżaki na plaży.
      Wolna plaża, spiaggia libera, jest przeważnie w dość opłakanym stanie.
      W Bibione nie byłem, ale we wszystkich dużych miejscowościach nad Adriatykiem
      najtaniej robi się zakupy w większych marketach poza tymi miejscowościami, np. COOP
      Niedrogie jedzenie jest, jak się je zamówi w hotelu do noclegów. Inaczej jest drogo, a jakość jest przeważnie niespecjalna.
      Wszystkie kurorty są "pożeralniami" pieniędzy, trudno jest zaoszczędzić na lodach, napojach, pamiątkach, karuzelach, itp.
    • marghe_72 Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep 05.03.15, 23:57
      Jeśli autorka będzie spac w apartamencie to może nie mieć leżaków do niego przypisanych.

Ja nic nie doradzę bo organicznie nie trawię Bibione ;)
    • amach102 Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep 06.03.15, 10:31
      zakupy najlepiej zrobić w markecie.są małe markety w centrum i te większe poza np.supermarket "Winner" na via Cellina(powyżej lunaparku).jest też dyskont ilDi przy rondzie via orsa maggiore-via monticano(powiedzmy centrum).Dla dzieci jest lunapark przy via orsa maggiore jak i na plaży co jakiś czas place zabaw.na parkingu przed lunaparkiem jest duży targ 1 w tygodniu (środa lub wtorek?-nie pamiętam).można wtedy kupić tanio w większych ilościach,są też buty,ciuchy,torebki itp.plaża jest morzem parasoli i rzadko pojawia się miejsce bez opłat.ale bywają.jakieś kupony rabatowe miała agencja europa(jedna z większych tamtejszych agencji od wynajmu wakacyjnego).<<niedrogo zjeść>>to pojęcie względne.jest wiele restauracyjek itp.godna polecenia(od wielu lat) z tego co pamiętam jest restauracja Atmosphera(vialle aurora-via sagittario,menu też w j.polskim).my lubimy małą restauracyjkę ristorante Storione przy via Atlante,gdzie jest dobra pizza i owoce morza.jest też dużo miejsc,gdzie serwują mega pizze oczywiście.z jakiego biura bądź agencji macie rezerwację?sprawdźcie,czy nie macie w cenie leżaków.
      • deec2 Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep 06.03.15, 17:00
        amach już dużo napisała.
        Każda restauracja wystawia menu na zewnątrz, tak więc każdy przed wejściem do lokalu może dowiedzieć się, co serwują i w jakich cenach. Nie zauważyłam, by w Bibione była jakaś restauracja zdecydowanie tańsza od innych. Poziom cen był podobny.
        W sklepach w centrum zakupy można robić w mare+. Jest to sieć dyskontów. Targ jest (był) we wtorki, tylko że tam, to jak na każdym bazarze, raczej odzież, obuwie, a nie artykuły żywnościowe. Na skraju parkingu przy lunaparku jest sklep rybny.
        Plaża jest bardzo duża, świetnie zorganizowana. Są na niej miejsca do rozłożenia się, dla nie korzystających z serwisu, ale większość agencji sprzedaje pobyt wraz z kompletnym miejscem na plaży (parasol, leżak, leżanka).
        • abnet Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep 06.03.15, 19:51
          Dziękuje wszystkim za porady. Jedziemy pierwszy raz do Włoch samochodem.
          U nas dodatkowa do wynajmu domku 2 pokojowy z kuchnią, opłata za leżaki 57 Euro za tydzień i nie jest obowiązkowa. Zdecydujemy na miejscu czy chcemy tą opcję czy nie. Mamy kuchnię więc trochę swojego jedzenia weźmiemy ale jak się jedzie do innego kraju to tez chcemy popróbować czegoś na miejscu ale chcemy uniknąć zbędnych wydatków. A dzieci będą chciały skorzystać z lokalnych atrakcji.
          • deec2 Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep 06.03.15, 21:56
            Jeżeli masz opcję serwisu plażowego w kwocie 57 euro za tydzień, to jest to dobra cena. Normalna to jakieś 100 euro tygodniowo i to w 3 linii (informacje z www.bibionespiaggia.com dostępne w pdf). W zależności od preferencji rodziny, warto korzystać z odrobiny wygody na plaży. Do zabierania naszej żywności tak bardzo bym się nie przywiązywała. Ceny we Włoszech są wyższe, jednak nie znaczy to, że każdą należy pomnożyć x4. Dotyczy to zarówno cen w sklepach, jak i restauracjach. Ceny kawy są poza wszelką kategorią, bo jest zwyczajnie tańsza jak w naszych kawiarniach. Często też kawa wypijana na stojąco przy barze jest tańsza od tej zamawianej do stolika. Z lokalnych atrakcji kulinarnych dzieciom polecam lody i granitę (zmrożony sorbet).
        • abnet Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep 07.03.15, 21:22
          moja koleżanka targała wodę mineralną do Chorwacji ale aż tak szaleni nie jesteśmy ;-) Chcę zabrać dzieciakom kabanoski, może jakieś mięsko i wędlinki. W markecie woda nie kosztuje 100 Euro chyba aż tak bardzo droższa od naszej nie jest?
          • aseretka Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep 07.03.15, 23:16
            > Chcę zabrać dzieciakom kabanoski, może jakieś mięsko i wędlinki. W markecie woda nie
            > kosztuje 100 Euro chyba aż tak bardzo droższa od naszej nie jest?
            Na pewno nie jest... :) A może i nawet tańsza. Kabanoski możesz zabrać, bo raczej ich we Włoszech nie uświadczysz, ale co do innych wędlinek, to odradzam zabieranie. W Lidlu we Włoszech ceny niewiele odbiegają od naszych lidlowskich.
            • aseretka Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep 07.03.15, 23:18
              Za wyjątkiem mięsa, którego ceny w porównaniu z naszymi cenami są wyższe o ok 30 %.
        • ja.s.i.u Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep 08.03.15, 16:19
          Tak, restauracje wystawiają menu, tylko że nie piszą tam, że zawsze obowiązuje coperto. I w Bibione będzie to raczej 2 a nie 1 euro od nakrycia. Przy 4 osobach 8 euro trochę daje. Jeśli chcesz, możesz zostawić jeszcze napiwek, bo coperto jest obowiązkowe.
          Jeśli pijesz kawę, warto podejść do baru i tam wypić, bo przy stoliku zapłacisz za kawę, no i coperto ci w rachunku doliczą.
          I nie kupuj nic od handlarzy na plaży, nawet jakby cię mocno kusiło, bo się od nich nie opędzisz.
          • deec2 Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep 08.03.15, 17:29
            ja.s.i.u napisał:

> Tak, restauracje wystawiają menu, tylko że nie piszą tam, że zawsze obowiązuje
            > coperto. I w Bibione będzie to raczej 2 a nie 1 euro od nakrycia. Przy 4 osobac
            > h 8 euro trochę daje. Jeśli chcesz, możesz zostawić jeszcze napiwek, bo coperto
            > jest obowiązkowe.
            > Jeśli pijesz kawę, warto podejść do baru i tam wypić, bo przy stoliku zapłacisz
            > za kawę, no i coperto ci w rachunku doliczą.
            > I nie kupuj nic od handlarzy na plaży, nawet jakby cię mocno kusiło, bo się od
            > nich nie opędzisz.

Coperto to we włoskiej gastronomii powszechna praktyka. Warto o tym wiedzieć choćby po to, by nie rozczarować się wysokością rachunku. Ponadto każde menu, które do tej pory otrzymałam we włoskiej restauracji zawierało stosowną informację. W takich warunkach jest to normalna pozycja rachunku, bez względu na to, czy właściwa naszym przyzwyczajeniom, czy nie.
            • Gość: jasiu... Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep IP: *.hsi02.unitymediagroup.de 08.03.15, 20:14
              A widziałeś kiedykolwiek na tablicach wystawianych przed restauracjami wysokość coperto?

Właśnie, ludzie czasem zwabieni wystawioną przed wejściem tablicą (szybko policzyli) siadają, zamawiają, bo cenę znają z tablicy, a później niektórzy nie rozumieją, co im kelner doliczył i dlaczego. Stąd właśnie, jeśli chcemy naprawdę zjeść porządny obiad, do restauracji iść warto (wówczas coperto jest ułamkiem ceny), ale jeśli liczymy na tanią przekąskę, to może się nie udać.

Aha - będzie jeszcze podatek turystyczny, z reguły zawsze doliczany do rachunku za hotel. W Bibione było 60 centów od ludzia za noc.
              • Gość: Luigi Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.15, 21:04
                Coperto nie zawsze jest naliczane, trzeba sprawdzić w menu
              • deec2 Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep 08.03.15, 23:12
                Gość portalu: jasiu... napisał(a):

> A widziałeś kiedykolwiek na tablicach wystawianych przed restauracjami wysokość
                > coperto?

Nie, na tablicach przed lokalem nie widziałam, natomiast w menu podawanym do stolika - tak. Niezależnie od tego świadomość istnienia tej opłaty mam odkąd pojechałam do Włoch pierwszy raz, to jest od 20 lat z dodatkiem. Wtedy istotnie o niej nie wiedziałam, ale też sposoby pozyskiwania informacji były skromniejsze. Dowiedziałam się przy rachunku.

> Aha - będzie jeszcze podatek turystyczny, z reguły zawsze doliczany do rachunku
                > za hotel. W Bibione było 60 centów od ludzia za noc.

Podatek turystyczny jest w Bibione obecny co najmniej od 2012 r. Co więcej podatek lokalny to nie lokalna specjalność, gdyż funkcjonuje także w innych miejscowościach.
        • Gość: Monia Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep IP: *.play-internet.pl 19.07.15, 11:57
          W Bibione jest market Wener i tam są najlepsze ceny. Od centrum na rondzie w lewo.
      • Gość: renia Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.15, 17:20
        Ahoj! Ja rezerwowałam biorąc pod uwagę terminy i ceny dopasowane do naszych możliwości w kwietniu w agencji Italieonline ( czeska, ale ma oddział w Polsce ) i do głowy mi nie przyszło, że jest coś takiego jak wynajem leżaków! To nasz pierwszy wakacyjny pobyt we Włoszech, do tej pory bywaliśmy raczej na krótkich wycieczkach. Tak więc dopiero po fakcie dotarła do mnie informacja o tych leżakach i oczywiście nie ma ich w ofercie. Dotychczas spędzaliśmy wakacje w Chorwacji,a tam nie było żadnego wynajmu. Szczerze mówiąc wolę wydać te kwoty na coś innego, bo i tak nigdy nie używaliśmy ani leżaków ani parasoli. Więc dlaczego mamy się zmuszać do czegoś, co nam jest niepotrzebne? Będziemy mieszkać w Condominio Stella w części zwanej Lido del Sole. To gdzieś za Termami, jak widziałam na mapce. Ale nie mam pojęcia, czy tam gdzieś jest "wolna" plaża czy nie. Czy ktoś może mi udzielić jakiejś porady/informacji? Pozdrawiam, Renata.
    • koala0405 Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep 08.03.15, 10:17
      My tez jedziemy do Bibione na początku lipca. Mamy apartament na 2 dorosłych i 3 dzieci. Zamierzamy wziąć trochę jedzenia z Polski ale bez przesady. Byłam tam kilka lat temu z córką i gotowałam obiadki typu żurek z jajkiem i parówkami, naleśniki itp.
      Nie wiem jak dzieciaki zniosą podróż więc po drodze mamy nocleg pod Wiedniem /63 euro ze śniadaniem/. Do naszego apartamentu wliczone w cenę są leżaki na plaży więc nam problem odpada ale i tak pewno będziemy więcej spacerować niż plażować. Trudno małe dzieciaki zmusić do siedzenia w jednym miejscu. Chociaż nasza Rezydencja jest przy plaży to mamy również basen z brodzikiem więc atrakcji będzie sporo. Obecnie zastanawiam się nad moskitierą do wózka bo z tego co czytałam plaga komarów jest zawsze w Bibione.
      • deec2 Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep 08.03.15, 12:33
        koala0405 napisała:

> Obecnie zastanawiam się nad moskitierą do wózka bo z tego co czytałam
        > plaga komarów jest zawsze w Bibione.

Czy to plaga, to nie wiem. Raczej naturalne zjawisko w miejscu otoczonym wodą. Komary mają tam po prostu doskonałe warunki do życia, które uzasadniają ich ilość. Latem istotnie mogą dokuczyć. Są małe i marudne.
        • koala0405 Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep 08.03.15, 13:16
          marudne dzieci+marudne i dokuczliwe komary = kiepski wypoczynek. Co zrobić aby komary nie były uciążliwe? Smarowidła różne? zamykanie okien w apartamencie?
          • abnet Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep 08.03.15, 21:28
            naprawdę bardzo dziękuję wszystkim za wiele cennych uwag ;)
            • koala0405 Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep 08.03.15, 21:40
              Ja jadę ze Śląska do Bibione i przeszukuję obecnie różne opinie dot. dojazdu, trasy...itp.
              A Ty skąd jedziesz? W jakiej części Bibione będziecie?
              • abnet Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep 08.03.15, 22:18
                Z Katowic. Chcemy jechać przez Czechy i Wiedeń tak polecają inni podobno najszybciej i na noc żeby dzieciaki przespały.Villagio Michelangelo
                via Reghena, 10 , Bibione
                • deec2 Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep 08.03.15, 23:20
                  Dojazd ze Śląska jest bajecznie łatwy: nasza A1, autostrada przez Czechy, następnie opcjonalnie przez Mikulov albo Breclaw, w Austrii Wiedeń i autostrada w kierunku Villach, a potem jeszcze kawałek, po czym należy zjechać z autostrady w Latisanie i znów jakieś 15-20 km. Należy oczywiście pamiętać o opłatach (winiety) za czeskie i austriackie autostrady. Nie wiem, gdzie można je kupić przed granicą. Zawsze były dostępne w Katowicach w Polskim Związku Motorowym, z tym, że oni doliczają marżę handlową, co podnosi cenę. Po prostu marżę należy mieć na uwadze (jak coperto).
                  • aby_cos_powiedziec Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep 16.03.15, 00:00
                    Teraz można winiety kupić nawet na MOPie w Mszanie, jak się płaci koronami (za czeską winietę) to nawet wychodzi w cenie nominalnej. Przelicznik złotówkowy mająstraszny, tak jak w PZMOTcie.
                    Jak się jedzie na noc, to spokojnie czeską winietę można kupić na Shellu w Bohuminie, jeszcze przed Ostrawą. W ciągu dnia może być tam niezła kolejka.
                • koala0405 Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep 09.03.15, 07:21
                  my jedziemy z Opola to trasa taka sama....ale jedziemy w dzień /mąż nie lubi jeździć w nocy/ więc będzie męcząca podróż z małymi dziećmi. Ten Villagio Michelangelo trochę daleko od plaży . My szukaliśmy blisko plazy i jednocześnie na uboczu. jedziemy do Le Altane w spokojniejszej dzielnicy Bibione. Pierwszy wyjazd z naszą trójką....strach jest
                  • deec2 Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep 09.03.15, 08:40
                    Może akurat dzieci będą zainteresowane zmieniającym się krajobrazem albo padną i zasną, może zachwycą je Alpy. Macie do pokonania nieco poniżej 1000 km. Zależnie od sytuacji na drodze podróż ma szansę zmieścić się się w 12 godzinach.
                    Pamiętam naszą pierwszą podróż: samochód polonez, praktycznie brak autostrady w Czechach, fatalnie oznakowane czeskie drogi. Jechaliśmy wtedy około 14 godzin, z 4-latkiem, który podróż zniósł wspaniale, bez marudzenia, jakichkolwiek oznak znudzenia czy zmęczenia.
                    Podaję dla porównania, gdyż trasa niby ta sama, a jakże inna. Teraz jest znacznie przyjemniej. Spokojnie dacie radę.
                    Nocna podróż niesie tę niedogodność, że na mieszkanie trzeba czekać cały dzień. Agencje udostępniają klucze po sjeście, to jest najwcześniej po 16. W godzinach południowych są zamknięte.
                    • koala0405 Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep 09.03.15, 08:49
                      No my właśnie przez agencję i odbiór kluczy po godz 17 jedziemy w dzień. Mąż zdecydował o noclegu koło Wiednia bo jak dzieciaki będę marudziły to nie zdążymy po klucze do godz. 20 a nie chcemy spać w aucie. Nasz najmłodszy maruda będzie miał prawie 2 latka i właśnie o niego najbardziej się obawiam. W ubiegłym roku jechaliśmy nad Bałtyk 7 godzin ale młody miał wtedy rok więc częściej spał. Teraz może być gorzej...
                      • abnet Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep 09.03.15, 18:44
                        2 lata temu jechaliśmy z dziećmi do Bułgarii to był hard core trasa do Bibione przy tym to bajka ;)
                        • Gość: pysia Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep IP: *.in.net.pl 12.03.15, 09:24
                          Bylismy w Bibione rok temu na dwa autka.Mój 3 latek bardzo dobrze zniósł drogę ale parę przystanków było.Na granicy czeskiej bylismy o 6 rano (ja nie lubię wieczorami jeździć)Dojechaliśmy na 17 i od razu po klucz do agencji Europa.Winietkę kupisz w Czechach na pierwszej stacji benzynowej na Czechy i Austrię. Spaliśmy w apartamentach Smeralda 50m od morza.Polecam Bibione na pierwszy wyjazd do Włoch ale kusi mnie już inna część tego państwa.
                          • madziara-189 Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep 02.04.15, 15:27
                            Hej ja też z całą rodzinką wybieram się do Bibione. Pierwszy raz swoim autem za granicę. Też czytam , poszukuje informacji- może znajdzie się ktoś kto jedzie także w terminie od 25.07.15 - 01.08.15 . i odezwie się :) pozdrawiam Magda
                            • Gość: Mini Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep IP: *.kietrysilesiewicz.pl 23.04.15, 08:25
                              My też do Bibione w to samo miejsce co ABNAT:) my od 27.06.2015. Wy chyba też od końca czerwca? Również jedziemy z dwójką dzieci 12 i 10 lat:)
                              • abnet Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep 26.04.15, 18:07
                                My też 27/06 z Katowic a Wy ? Mamy dwóch Chłopców 12 i 6 lat.
                                • Gość: mini Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep IP: *.kietrysilesiewicz.pl 27.04.15, 07:15
                                  My z Łodzi. Jedziemy w dwie rodziny jednym samochodem. U nas chłopak 12 i dziewczynka 10. O której macie zamiar wyruszyć? My zastanawiamy się czy wyjechać na noc, czy jakoś nad ranem...
                                  • abnet Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep 28.04.15, 22:52
                                    jeszcze nie wiemy, jedziemy sami, znajomi męża z pracy nam polecili i dali nam namiary już tam byli 3 razy więc teraz chcą czegoś innego też proponują rano przyjechać do 12:00 bo potem sjesta bo czasami klucze wcześniej są zdane. Mamy parter z Grilem to możemy się zintegrować ;-) 12 latkowie też na pewno się dogadają .Mój mail abnet@gazeta.pl ;-)
                                    • Gość: Gocha Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep IP: *.dynamic.chello.pl 10.05.15, 21:59
                                      Właśnie wróciliśmy z rodzinką z Bibione. Cudownie. Dużo sklepów ( marketów ) - gdzie można zrobić potrzebne zakupy. Odradzam kupowanie winiet po stronie polskiej - dodatkowa opłata za pośrednictwo- i to wcale nie mała. Ogólnie pobyt udany. Agencja turystyczna Sabina godna polecenia.
                            • Gość: Krys Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep IP: *.146.79.89.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 09.07.15, 22:24
                              Witam ja też wyjeżdżam z rodzinką do Bibione w terminie 25.07.15 do 01.07.15 wczasy przez agencję europa.Mam nadzieje ze będzie fajnie.Krystian Radom
                              • Gość: Zuzia Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.15, 22:13
                                Kris my tez jedziemy w tym terminie do bibione tyle ze z cieszyna :)
                            • Gość: marcin Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep IP: *.play-internet.pl 20.07.15, 15:22
                              Ja jadę właśnie w tym terminie z rodzinka :)
                              • Gość: Zuzia Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.07.15, 11:10
                                My tez jedziemy w tym terminie
                            • Gość: DoniaK Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep IP: *.business.telecomitalia.it 24.07.22, 23:20
                              My właśnie jesteśmy w Bibione. Droga zajęła nam 11 godzin że Śląska. Teraz rozpoznajemy teren, szukamy sklepu spożywczego i wiadomości o meduzach które późnym popołudniem pojawiły się na plaży
                • artpoli Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep 06.01.16, 19:12
                  Witam , wybieram się w tym roku do tych samych apartamentów proszę napisz jak wrażenia po pobycie .Pozdrawiam
                  • abnet Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep 06.01.16, 22:30
                    To zależy od agencji.Słaby internet mankament pozatym bardzo fajnie my byliśmy zadowoleni.
    • abnet Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep 06.01.16, 22:28
      plaża z przodu i z tyłu bez parasoli jest darmowa. Lepiej bo widać morze a nie las parasoli, Zakupy w markecie , kupony rabatowe są w agencjach podróży w gazetce Bibione i w sklepie momoli na lunapark.
      Lody tańsze są na Pinedzie.
    • Gość: Paul Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep IP: *.226.38.82.elgrom.eu.org 20.03.16, 15:49
      Witam,
      czy za MIKULOV'em jest juz droga platna i da sie kupic austryjacka winiete za raz gdzies po przejechaniu granicy.
      Ostanio jak jechalem w 2008 roku to byla ja stacja, gdzie nabylem wieniete.
      Wtedy do Wiednia budowala sie nowa droga i nie wiem, czy ten odcinek jest obecnie platny do Wiednia.
      • wislok1 Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep 21.03.16, 06:58
        Po czeskiej stronie nie budują, po austriackiej budują, ale autostrada zaczyna się koło Wilfersdorf.
        Można spokojnie kupić winietę w Drasenhofen, w Poysdorf, w Wilfersdorf, na stacjach benzynowych.
        • aby_cos_powiedziec Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep 21.03.16, 11:12
          Lub ewentualnie na tolltickets, jeśli się zna dokładną datę wyjazdu.
          • wislok1 Re: Bibione porady tanie i smaczne knajpki, sklep 21.03.16, 22:37
            Lub na tolltickets, co jest fajną alternatywą
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka