Dodaj do ulubionych

Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centrum?

13.04.05, 22:39
Zamówiłam pokój w Domu Pielgrzyma w Rzymie, mam pytanie odnosnie tego domu. Z
tego co wyczytałam juz na forum, jest ono poza centrum . Ale jak długo się
jedzie z tamtąd do centrum, czy jest to tak daleko że lepiej poszukać czegoś
w centrum i nie tracić czasu na dojazd? Bardzo liczę na waszą pomoc gdyż
pierwszy raz jadę do Rzymu i zupełnie nie wiem jak rozległe jest to miasto.
Może ktoś ma jeszcze jakieś wskazówki, będę wdzieczna za każdą radę.

Pozdrawiam Lanza
Obserwuj wątek
    • Gość: antyitaliano Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.04.05, 00:29
      Kolejką ze stacji san pietro 20 minut do stacji la giustiniana. pociagi w
      kierunku viterbo co 30 minut. piechotą 10 minut od stacji io jestes na via
      cassia 1200
      • lanza2 Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr 15.04.05, 21:32
        A może wiesz jak wygląda dwójka, czy jest jedno duże łóżko czy dwa małe?
      • Gość: Linka Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.05.05, 18:53
        Prześledziłam pilnie ten temat i mam pytanko. Jede pierwszy raz do Rzymu i do
        Domu Pielgrzyma. Piszecie, ze mozna dojechac kolejka do stacji la giustiniana i
        10 min piechotką. Napiszcie proszę jak dla tępaka w ktorym kierunku się udac po
        wyjściu z kilejki. Będziemy późnym wieczorkiem i to z bagażami (Rzym jest
        naszym pierwszym przystankiem w daleszej podróży po Italii. No i Dom Pielgrzyma
        zamykają podobno o 22 więc nie chcemy tracic czasu na błądzenie. Liczę na
        Waszą pomoc. Pozdrawiam
    • lalka_01 Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr 14.04.05, 09:13
      ja tez mam takie pytanie - czy odp. dotyczy DPP na Via Vincenzo Monti czy tego
      na Via Cassia?
      • Gość: hachnium Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr IP: *.dip0.t-ipconnect.de 14.04.05, 09:23
        A mozna namiary na ten dom i jakie sa ceny, oraz warunki pobytu.Z góry dzieki
      • dorrit Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr 14.04.05, 09:23
        Dotyczy tego na via Cassia.
        • Gość: Paula Re: Proszę uprzejmie, podaję namiary: IP: 213.25.91.* 14.04.05, 09:27
          Dom Pielgrzyma, Via Cassia 1200, tel. 0039 0630365181, 0039 0630310398
          rezerwacja czynna 9.30-13.15 oraz 16.30-18.30.
          • Gość: alinka Re: Proszę uprzejmie, podaję namiary: IP: *.crt.warszawa.supermedia.pl 14.04.05, 10:01
            Z jakim wyprzedzeniem trzeba rezerwować pokój i czy można się dogadać po
            polsku. Czy są tam pojedyńcze pokoje ?Ja wyjeżdzam na początku września, mam
            już wykupiony przelot. Czy może orientujesie się w jakich cenach są pojedyńcze
            pokoje w samym Rzymie. Jadę sama. Dzięki
            • Gość: Paula Re: Służę odpowiedzią... IP: 213.25.91.* 14.04.05, 10:16
              Noclegi są po 15 euro (pokój bez łazienki) lub 25 euro (z łazienką) od osoby,
              można też zamówić śniadanie po 3 euro. Niestety, z tego, co pamiętam, są tam
              tylko dwójki, ale jeśli zastrzeżesz sobie, że chcesz spać sama, siostry wezmą
              to pod uwagę. To są ceny za zeszły rok, ale nie wydaje mi się, by się
              zasadniczo różniły. Dodać trzeba, że przed wyjazdem grzebałam w internecie i to
              są wg mnie najtańsze noclegi w całym Rzymie. Ja równiez byłam we wrześniu i na
              wszelki wypadek zadzwoniłam już w maju, później co jakiś czas potwierdzałam, że
              to aktualne. Nie wiem, jak będzie w tym roku, ale domyslam się, że może być
              trudniej ze względu na pielgrzymki Polaków do grobu Jana Pawła II.
              Dom, o którym piszę, prowadzą polskojęzyczne siostry, nie ma więc problemów z
              dogadaniem się.
              • Gość: alinka Re: Służę odpowiedzią... IP: *.crt.warszawa.supermedia.pl 14.04.05, 10:25
                Dziękuję za informacje. A czy w samym Rzymie znajdę pokój do 40 euro czy to za
                mało i dać sobie spokój z szukaniem. Tyle ewentualnie chciałam przeznaczyć na
                nocleg.
              • Gość: r Re: Służę odpowiedzią... IP: 195.205.38.* 14.04.05, 10:28
                ceny w tym roku się nie zmieniły.
                • Gość: alinka Re: Służę odpowiedzią... IP: *.crt.warszawa.supermedia.pl 14.04.05, 11:14
                  to znaczy ?
                  • Gość: r Re: Służę odpowiedzią... IP: 195.205.38.* 14.04.05, 11:17
                    tzn jak wyżej 15 EUR bez łazienki i 25 z łazienką
                    • Gość: alinka Re: Służę odpowiedzią... IP: *.crt.warszawa.supermedia.pl 14.04.05, 11:22
                      Chyba nie za bardzo się orientujesz. Gdzie w centrum Rzymu zostaniesz nocleg
                      za 15 euro ? A pytałam jak kształtują się ceny za pokój dla 1 osoby w samym
                      Rzymie, najtaniej to by było chyba w hostelu.
                      • Gość: r Re: Służę odpowiedzią... IP: *.jaslo.sdi.tpnet.pl 14.04.05, 16:39
                        Tematem jest Dom Pielgrzyma więc odpowiadając na temat tak właśnie tam
                        kształtują się ceny
              • lanza2 Re: Służę odpowiedzią... 15.04.05, 21:35
                Moze zdradzisz jak wygląda pokój dwuososbowy czy jest jednp łóżko czy dwa? Czy
                są jakieś ograniczenia ze strony sióstr?
              • Gość: Art Parkowanie IP: *.toya.net.pl 09.06.05, 15:47
                Czy ktoś się orientuje jakie są możliwości parkowania samochodu, ewentualnie
                wysokość opłat - dot. Domu Pielgrzyma.
                • lalka_01 Re: Parkowanie 09.06.05, 15:51
                  W Sursum Corda jest parking, 6 euro za dzien.
    • lalka_01 Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr 14.04.05, 09:36
      a moze ktos nocowal w tym drugim, na v.V.Monti? Bylabym wdzieczna za ifo...
      • Gość: Ania Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr IP: *.chello.pl 14.04.05, 13:30
        Ja byłam tam w zeszłym roku; co dokładnie chcesz wiedzieć?
        • lalka_01 Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr 14.04.05, 15:35
          tylko w ktorym miejscu sie znajduje - dojazd do Watykanu itp.
          :-)
        • spojrzenie.kota.w.butach Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr 14.04.05, 17:23
          Aniu, napisz nam o cenach i o lokalizacji, proszę......i czy mozna w poblizu
          zostawic auto? dzieki
          • Gość: Ania Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr IP: *.chello.pl 14.04.05, 19:06
            Odpowiedziałam Wam na priva:)
            • lanza2 Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr 14.04.05, 19:11
              czy ja też mogę prosić o informacje o domu pielgrzyma?

Lanza
              • Gość: Ania Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr IP: *.chello.pl 14.04.05, 19:53
                Podaję namiary na ośrodek SURSUM CORDA
                Via Vincenzo Monti 1
                Roma
                Tel. +390658334407
                Mail: reception.sursum@genie.it

Pokoje z lazienkami, warunki b.dobre - przyjemnie, czysto;
                Niedaleko ośrodka jest przystanek tramwajowy (Stazione Trastevere); do Watykanu
                i do centrum jedzie się z przesiadką
                W recepcji sa ksiazki,przewodniki i mapy po polsku, poza tym można wypytac o
                wszelkie dojazdy siostry, one znaja Rzym bardzo dobrze;

Cennik zeszloroczny wyglada tak:

pok. 1 os.: 38 - 45 euro
                pok. 2 os.: 75 - 85 euro
                pok. 3 os.: 98 - 110 euro
                pok. 4 os.: 110 - 130 euro

to jest cena za dobe za pokoj ze sniadaniem, jest mozliwosc wykupienia obiadow
                (siostry swietnie gotuja!)
                • lalka_01 Dzieki Aniu :-) ntxt 14.04.05, 21:39
                • Gość: alinka Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr IP: *.crt.warszawa.supermedia.pl 15.04.05, 09:45
                  Czy ten Dom jest również daleko od centrum ? Jak tam dojechać ?
                • Gość: linka Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.05, 11:02
                  Podobno blisko Watykanu jest Dom Ojców Klementynów czy może wiesz coś o tym
                  Aniu? Pozdrawiam
                  • Gość: Ania Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr IP: *.chello.pl 20.04.05, 16:45
                    linka przykro mi, ale nie wiem nic o Domu Ojców Klementynów; bylam w Rzymie
                    tylko raz i krotko (tydzien):(
      • Gość: maja Re: Dom pielgrzyma w Rzymie-jak daleko z lotniska? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.04.05, 13:31
        czy moze ktos wie jak sie dostac z lotniska Ciampino do Domu Pielgrzyma po
        godzinie 22. Bede bardzo wdzieczna za kazda wskazowke, poniewaz wybieram sie do
        Rzymu pierwszy raz. Pozdrawiam.
        • Gość: marta Re: Dom pielgrzyma w Rzymie-jak daleko z lotniska IP: *.38-151.net24.it 27.04.05, 12:36
          Dowiedz sie wczesniej czy wogole wpuszczaja po 22.00 do Domu, bo jak mi mowiono
          to niema mowy by otworzyli w nocy komus, mowia, ze to nie hotel.
    • Gość: marttour@virgilio. Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr IP: *.38-151.net24.it 27.04.05, 12:27
      Dom Pielgrzyma jest daleko poza obwodnica miasta. Dojazd srodkami miejskimi do
      centrum historycznego 2 godziny jak dobrze pojdzie i nie ma korkow. I o 22.00
      trzeba byc w Domu. A ceny prawie takie jak w hotelach w centrum
      Marta
      • Gość: INKA Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.04.05, 16:30
        Marta, a możesz podać jakieś namiary na tani nocleg w centrum Rzymu? Chodzi mi
        o taki nocleg żebym mogła zadzwonić i żeby mój rozmówca był polskojęzyczny no i
        bez szaleństwa cenowego. Mam zarezerwowany nocleg w Domu Pielgrzyma na Via
        Cassia ale to strasznie daleko i nie chodzi mi wcale o to że jestem bardzo
        wygodna tylko, że w Rzymie będę bardzo późno wieczorem (podobnie jak moi
        przedmówcy) i nie wiem jak sie tam dostanę no i przeraża mnie to , że po 22
        mogą mi już nie otworzyć. Został by mi więc nocleg pod gołym niebem brrrrr.
        Może ktoś ma jakieś namiary? Będę wdzięczna.
      • Gość: erka Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr IP: *.cable.wsm.wielun.pl 28.04.05, 17:47
        To nie jest tak,z Domu Pielgrzyma jezdzi kolejka,dla ktorej korki nie maja
        znaczenia,do Watykanu jedzie sie ok 25 min a do samego centrum nieco dluzej,ale
        bilet na 75 minut calkowicie wystarczy nawet na przesiadki /cena 1 euro/, a
        siostry rozumieją mowę ludzką i potrafią zrozumieć co się do nich mówi wiec
        troche uwazac z ferowaniem takich histerycznych opinii
        • Gość: agnieszzzzka Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr IP: *.chomiczowka.waw.pl 04.05.05, 21:25
          Mam pytanie jak zarezerwowac pokój w Domu Pielgrzyma tym gdzie nocleg 15euro?
          Tylko telefonicznie? Prosze o odp na e-maila ajka-k@tlen.pl pozdr!
          • Gość: linka Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.05.05, 20:19
            Prześledziłam pilnie ten temat i mam pytanko. Jede pierwszy raz do Rzymu i do
            Domu Pielgrzyma. Piszecie, ze mozna dojechac kolejka do stacji la giustiniana i
            10 min piechotką. Napiszcie proszę jak dla tępaka w ktorym kierunku się udac po
            wyjściu z kilejki. Będziemy późnym wieczorkiem i to z bagażami (Rzym jest
            naszym pierwszym przystankiem w daleszej podróży po Italii. No i Dom Pielgrzyma
            zamykają podobno o 22 więc nie chcemy tracic czasu na błądzenie. Liczę na
            Waszą pomoc. Pozdrawiam

• erka44 Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr 28.05.05, 21:14
              Po wyjściu zs stacji przechodzi sie przez plac ,wygląda troche jak stanowiska
              dworca autobusowego i skręcić w prawo ,dom znajduje się po drugiej stronie
              ulicy,isc trzeba caly czas prosto,w pewnym momencie ulica sie rozwidla ,trzeba
              trzymac sie tej drugiej strony po ktorej znajduje sie Dom Pielgrzyma
              • Gość: Maja Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.05, 21:59
                Serdeczne dzieki. Czy to jest daleko? Dojdziemy z bagazami? Powidz mi jeszcze
                czym najprosciej dojechac później do centrum. Pozdrawiam
                • Gość: LINKA Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.05, 22:01
                  Dziękuję. Bardzo mi pomogłaś. Sertdecznie pozdrawiam
                  • Gość: LINKA Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.05.05, 22:06
                    to jeszce raz ja. Powiedz mi proszę czy siostry tak kategorycznie przestrzegają
                    godziny zamkniecia Domu tj. 22. Bardzo bym chciala zobaczyć choć troszkę Rzymu
                    nocą ale nie wiem czy to jest możliwe nocując w Domu Pielgrzyma.
                    • lanza2 Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr 29.05.05, 13:00
                      Witaj

właśnie wróciłam od sióstr, niestety dość rygorystycznie przestrzegają godzin
                      powrotu. Rano też jest problem z wyjściem z domu gdyż zamykają go na klucz i
                      idą na mszę (nie ma możliwości wyjścia) w kodzinach 7.30-8.15(czasem dłużej)
                      Wieczorami kolejka jeżdzi dość żadko ale można wrócić.

Lanza
                      • Gość: LINKA Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.05, 14:23
                        Witaj Lanza!
                        Serdeczne dzięki za informacje. Proszę odpowiedz mi jeszcze na kilka pytań.
                        O której należy opuścić pokój w ostatnim dniu? My jedziemy dalej na Sycylię i
                        autobus mamy dopiero z Termini o 19.30. Czy możemy np. zostać tam do 17-tej.
                        Czym jeździłaś do centrum?
                        A może jechałaś z lotniska ciampinio do Domu Pielgrzyma?
                        Czy tam można sobie coś upichcić lub zagotować chociaż wody?
                        Czy w ciągu dnia też zamykają np. ok 15-tej.

Pozdrawiam
                        • Gość: Bonifacy Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.05.05, 15:26
                          Z placu przed stacją kolejki można podjechać autobusem (przystanek przy ulicy -
                          dwa lub trzy przystanki). Z bagażami raczej ciężko będzie iść - to jakieś 10-15
                          min. bez bagażu. Niestety, nie znam numeru autobusu, bo niektóre skręcają
                          wczesniej w prawo oddalając się od via Cassia. Jeżdżą dość rzadko. Szukaj w
                          sieci rozkładu jazdy autobusów w Rzymie. np. www.atac.roma.it/

Warto kupić na stacji w Rzymie bilet metrebus np. na trzy dni (BTI /Biglietto
                          Turistico Integrato/ za 11 euro) albo na cały tydzień (CIS /Carta Integrata
                          Settimanale/ za 16 euro), obejmujący i kolejkę, i metro w Rzymie i autobusy.
                          Ten bilet można też kupić w domu polskim u sióstr, ale lepiej mieć go już jadąc
                          tam.

W domu jest miejsce na samodzielne przygotowanie posiłków, jest lodówka. W
                          pobliżu jest sklep samoobsługowy SMA (kilka minut).
                        • Gość: Bonifacy Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.05.05, 15:48
                          Tu jest droga od stacji kolejki do domu:
                          infopoint.atac.roma.it/mappa.asp?ContextName=3b2ab1b9-acd5-40be-ab4cb616903de4cd-4299c7c4

Autobus linii 201, trzy przystanki. Jeździ co 20 min. Przystanek bez
                          przechodzenia na drugą stronę ulicy idąc od stacji, czyli kierunek jazdy w
                          prawo patrząc od placu, przy którym jest stacja La Giustiniana.
                          • Gość: LINKA Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.05, 16:00
                            Witaj Bonifacy!
                            Dzięki za info. Chyba jednak z bagażami zdecydujemy się na AUTOBUs. sIOSTRY
                            TELEFONICZNIE NAM PODAŁY, ŻE Z tERMINI 910 do końca, a potem 201, który podobno
                            staje przed samym Domem Pielgrzyma. Z forum wyczytałam, że do Watykanu
                            najlepiej kolejką. A nie wiesz jak wyglądają godziny opuszczenia pokoju? No i
                            czy zamykają o 22 czy o 23, bo na forum pojawiają się te dwie godziny.
                            Serdecznie pozdrawiam.
                            LINKA
                            • Gość: Bonifacy Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.05.05, 16:15
                              Nie wiem, jak dokładnie jest z godzinami, ale wiem, że twardo zamykają na noc.
                              Autobus 910 jedzie ponoć bardzo długo, ale jak macie bagaże, to może lepiej nie
                              szukać kolejki. Natomiast do centrum Rzymu i do Watykanu jest bardzo dobra
                              kolejka - wysiada się na stacji Roma San Pietro, stamtąd 8-10 min. do Pl. św.
                              Piotra. Można też wysiąść na via Aurelia, tam jest przesiadka na metro i jechać
                              dalej. Dobrze jest mieć wtedy bilety metrebus na kilka dni, nie trzeba się
                              martwić o kupowanie i kasowanie.
                              • Gość: LINKA Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.05, 16:28
                                Właśnie sciagnelam sobie trase autobusu 910 i 201, Masz racje 910 do placu
                                mancini ma 24 przystanki, a 201 do Domu Pielgrzyma 27 przystankow mozemy nie
                                zdazyc przed 22. Druga mozliwosc to, jak wynika z mapki linii metra i kolejki -
                                podjechac metrem z termini do stacji Aurelia i tam chyba gdzies mozna sie
                                przesiasc na kolejke do la giustiniana, a potem tak jak proponujesz autobusem
                                201 pod Dom. Jeżeli kupimy bilet na metro to mozemy nim jechac kolejka a potem
                                autobusem?.
                                LINKA
                                • Gość: Bonifacy Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.05.05, 16:52
                                  Metrebus można kupić na stacji Termini albo na dole w metrze w automacie. Jest
                                  ważny na autobusy ATAC (pomarańczowe), metro, tramwaje i kolejkę w granicach
                                  Comune di Roma, a więc do stacji La Giustiniana też. Nie wiem, czy bilet
                                  jednorazowy wystarczy - jest wprawdzie ważny 75 min., ale napisane jest na nim,
                                  że obejmuje tylko jeden kurs metrem. W każdym razie warto od razu kupić 3-
                                  dniowy lub tygodniowy.
                                  www.atac.roma.it/biglietti/cover.asp?COD=320&LNG=1&Sotto_Area=1
                                  Lepszy pomysł z tym metrem na Aurelię. Tam się wyjeżdża dość mocno do góry
                                  schodami ruchomymi do kolejki FM3.
                                  • Gość: LINKA Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.05, 19:08
                                    Jeszcze raz serdeczne dzieki. Bardzo dużo mi pomogłeś. Najgorsze jest błądzenie
                                    na dodatek jak sie ma mało czasu. My musimy kupowac bilety jednorazowe,
                                    poniewaz w Rzymie będziemy 2 dni a potem jedziemy na sycylię i w drodze
                                    powrotnej jeszcze 1 dzień w Rzymie. Myślę, że na tem sam bilet możemy pojechać
                                    metrem i kolejką chociaż nie wiem czy się zmieścimy w czasie. Ponieważ
                                    przylecimy na lotnisko Ciampino, to chyba jednak dojedziemy autobusem do stacji
                                    metra Anagnina i metrem do Aurelia a potem kolejką chociaz mamy pietra ze
                                    względu na kieszonkowców grasujacych w metrze. Trzeba mieć jednak nadzieję, że
                                    wszystko będzie ok. Pozdrawiam serdecznie.
                                    LINKA
                        • lanza2 Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr 29.05.05, 19:19
                          Ostatniego dnia trzeba opuścic pokój do 10 rano, lecz mozna zostawić bagaze u
                          sióstr. Warunki w domu u siustr są umiarkowane napewno bez żadnych luksusów. W
                          pokoju dwu osobowym są dwa łóżka (nie ma łóżek wspólnych)raczej srednio wygodne,
                          (metalowe, strasznie skrzypiace)dodatkowo jest szafa na ubrania, stolik z
                          krzesłami oraz umywalka. W domu pielgrzyma znajduje się duza jadalnia i kuchnia
                          z mozliwościa gotowania (są garnki, talerze, sztućce itp.-dobrze wyposazona)
                          oprócz tego sa trzy lodówki dla pielgrzymów aby zostawić jedzenie. Całkowicie
                          jest zabronione jedzenie w pokojach. Na korytarzach są łazienki i prysznice. W
                          budynku jest tez pralka oraz zelazka. Na ostatnim pietrze jest taras.
                          Ogólnie za te pieniadze jest ok.
                          Dojazd to centrum moim zdaniem - najszybszy to: spacerek do kolejki (mozna trzy
                          przystanki podjechać autobusem) nastepnie pociąg (jeżdzi co 15-20 min,
                          wieczorami żadziej) i stamtąd metrem lub piechotka. Przejazd zajmuje około 25
                          min kolejką + metro w zależności gdzie się jedzie . Nie jest taki straszny,
                          (pociąg jest bardzo wygodny i nowoczesny)
                          Z lotniska Ciampini jechalismy Cotralem za 1 Euro łatwo ich znaleść na lotnisku)
                          następnie metrem A do Valle Aurellia i wsiedliśmy w kolejkę jadąco do La
                          Giustiniana. Cały przejazd zajmuje około 2 godzin. A jeszcze ważna rzecz
                          ostatnio zaczeli remont metra A i nie jeżdzi ono po godzinie 21.30!!!!

Siostry są raczej miłe, mozna u nich kupic bilety na kolejke i metro.

Życzę udanego wypoczynku:)

Lanza
                          • lanza2 Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr 29.05.05, 19:22
                            A moim zdaniem nie opłaca sie kupowąc biletu trzy dniowego chyba że ktoś będzie
                            bardzo duzo jeździł. Ja kupowałam dwa bilety za 1 E i wystarczało. lepiej
                            troszke po spacerować po Rzymie.
                            • Gość: linka Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.05, 19:46
                              Jeszcze raz bardzo, bardzo wam dziekuję za tak dokładne informacje. Bardzo mi
                              pomogły i napewno wiele osób z nich skorzysta.
                              Z twojej wypowiedzi Lanza wynika, że też jechałaś z lotniska Ciampinio jeżeli
                              nie zanudzam cię to napisz proszę czy jechałaś metrem i kolejką na ten sam
                              bilet czy nie wyrobiłaś czasowo? My dokładnie mamy taką samą trasę, a na
                              lotnisku powinniśmy być ok 18.30.
                              Czy byliście na audiencji środowej? Podobno siostrzyczki mają dla wszystkich
                              zaproszenia. Jeżeli tak to o której trzeba wystartować z Domu Pielgrzyma, żeby
                              mieć jako takie miejsce na placu.
                              Pozdrawiam LINKA
                              • lanza2 Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr 29.05.05, 20:24
                                Udało nam się przejechać na jednym bilecie z lotnoska za 1 Euro.
                                Oczywiscie bylismy na audiencji srodowej u papieża, trzeba wyjść z domu około 7-
                                7.30 gdyż później siostry dom zamykają na klucz i nie mozna wyjść!!!! Najlepiej
                                być na placu przed 9 bo od tej godziny wpuszczają na miejsca (są krzesełka),
                                moja wskazówka aby nie siadać przy środku (ostatnim razem papież nie przejechał
                                środkiem tylko jeżdził po bokach więc najlepiej być jak najbliżej ołtarza i
                                stać przy poprzecznej alejce)
                                Jeśli bedzie chciała zobaczyć grób papieża proponuję iść rano do 9 bo później
                                jest kolejka (stoi sie około 1,5 h).

Lanza
                              • Gość: LINKA Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.05, 20:29
                                to jeszcze raz ja. Może zadam głupie pytanie ale nie chciałabym zapłacić kary.
                                Wiem, że bilet jest ważny 75 minut ale czy to jest do momentu aż wysiądę czy
                                mogę się przesiąść przed upływem 75 min i mogę dalej jechać np. jeszcze 25 min.
                                co razem by mi dało ponad 75 min. do chwili zakończenia jazdy.
                                Sorki za to pytanko, ale wyjeżdżam w poniedziałek i już zaczynam się
                                denerwować.
                                LINKA
                                • Gość: LINKA Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.05, 21:16
                                  Jeszcze raz serdeczne dzięki. Jesteście bardzo mili.
                                  Pozdrawiam LINKA
                                • Gość: Bonifacy Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.05.05, 22:44
                                  Wg tego co czytam na stronie atac, ważność biletu jest 75 min od pierwszego
                                  skasowania, ale jeśli ostatni etap podróży jest metrem, to należy skasować go
                                  wchodząc do metra przed upływem 75 min., a bilet zachowuje ważność do końca
                                  podróży. Ale powinnaś się zmieścić - do Aurelii metrem tylko kilka minut,
                                  stamtąd kolejka 15-20 min. No chyba że będzie czekanie na 201. Ale Włosi to nie
                                  Niemcy, nie bój się. Mojemu koledze kontroler kiedys tylko powiedział, że ma
                                  niewazny bilet i poszedł sobie.

Szczęśliwej podróży. Pamietaj o nas w świętych miejscach!
                                  • Gość: LINKA Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.05, 22:57
                                    Jesteście kochani. Napewno nie zapomnę o Was w Rzymie.
                                    No i chyba już moje ostatnie pytanko, gzie się kasuje bilet przed wejściem do
                                    kolejki?
                                    LINKA
                                    • Gość: Bonifacy Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.05.05, 05:13
                                      W pomarańczowych kasownikach w budynku stacji, a jak te są zepsute (a często
                                      są), trzeba samemu napisac na bilecie datę i godzinę. Wchodząc do metra,
                                      normalnie przy wejściu na peron. Ale jak juz skasujesz w metrze, nie trzeba
                                      kasować po raz kolejny w kolejce i w autobusie.
    • Gość: bebo Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.05, 19:25
      wobec powyższego mój post jest nieaktualny. dzięki
    • Gość: r Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr IP: *.jaslo.sdi.tpnet.pl 05.06.05, 15:13
      Czy Via Cassia jes na północ od centrum Rzymu?
    • wiosenka4 Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr 09.06.05, 12:57
      Wybieram się do Rzymu w październiku, jak można zamówić nocleg w Domu
      Pielgrzyma - telefonicznie, mailem? Ile kosztuje noc?
      Będę wdzięczna za każdą informację.
      • Gość: r Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr IP: 195.205.38.* 09.06.05, 12:59
        noc kosztuje 15 EURO/os pokój bez łazienki a 25 pokój z łazienką
      • lalka_01 Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr 09.06.05, 13:11
        wiekszosc namiarow masz powyzej w watku, ja spalam w tym na V. Monti, info
        mialam dzieki Ani :-). Po telefonie poproszono mnie o przyslanie faxu z
        zapytaniem, ta sama droga mi odpowiedziano (fax. 0658348401). Mozna tez mailem
        (reception.sursum@aliceposta.it).
        • Gość: LINKA Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.06.05, 13:00
          Ja na Via Cassia zamawiałam telefonicznie i nic więcej nie trzeba wystarczy
          zadzwonić i zamówić nocleg.10 dni przed wyjazdem potwierdziłam swój przyjazd.
          Telefony są w wątku.
          Pozdrawiam
    • Gość: małgosia Re: Dom pielgrzyma w Rzymie - jak daleko do centr IP: *.maxon.pl 13.06.05, 16:02
      byłam, jest super !! Via Cassia 1200 - Dom Polski im. Jana Pawła II, z lotniska
      Fiumicino dojedziesz kolejką do Trastewere, a z Trastewera pzresiadaka i też
      kolejką na stację La Giustiniana, z tej stacji pieszo ok. 10 minut, w ponliżu 2
      markety spożywcze a w Domu Polskim wspaniała kucnia zarówno ta gzdie sama
      gotujesz jak i ta z płatnymi posiłkami. Najlepiej - jeśli jedziesz na 1
      tydzień - kupic bilet za 16 EURO - na wszystko w obrębie Rzymu. Kolejka jest
      klimatyzowana!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka