Dodaj do ulubionych

Półwysep Sorrento prosze o pomoc

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.01.06, 09:12
witam kupiłam bilety do Neapolu i zdecydowałm się na półwysep Sorrento, prosze
o podpowiedź czy tam są miejsca z plażą i łatwym dojściem do autobusu, może
ktoś zna Meta lub Piano Sorrento lub Puolo, nie wiem na które mjejsce się
zdecydować z przewodników wynika albo plaża albo autobus, prosze o jakieś rady Ala
Obserwuj wątek
    • linn_linn Re: Półwysep Sorrento prosze o pomoc 28.01.06, 09:35
      Niestety nie bylam. Nie wiem, czy przydadza Ci sie te uwagi.
      A Piano Sorrento nie odpowiada Ci?
      Tu sa autobusy:
      www.uniplan.it/sita/s509
      Tobie chodzi o polaczenie z Neapolu? Jesli tak, to jest kolej. Poszperaj tutaj:
      www.vesuviana.it/reti.htm
      • marghe_72 Re: Półwysep Sorrento prosze o pomoc 29.01.06, 00:17
        Gość portalu: wal napisał(a):

> Ale tam nie jezdzi sie by plazowac, tylko dla super ciekawych okolic.Plaze
        nad
        > zatoka Neapolitanska raczej marne (male, skaliste).Do poruszania sie po
        okolicy
        >
        > najlepsza jest kolej, ktora kursuje od Sorrento do Neapolu. Nie zapomnij o
        > Capri.

Circumvesuviana, tak sie nazywa ta kolej i faktycznie b. wygodnie sie nią
        podróżuje
    • bynek Re: Półwysep Sorrento prosze o pomoc 30.01.06, 14:38
      Plaże rzeczywiście są tam niewielkie. Wybrzeże skaliste. W samym Sorrento jest
      plaża tuż przy porcie ale nie każdy takie lubi, właściwie to tylko kąpielisko.
      www.capriweb.com/web/Itineraries/itinerary.php?lan=Pol&id=25
      pzdr
    • ab_extra Re: Półwysep Sorrento prosze o pomoc 02.02.06, 19:38
      W Sorrento w porcie kawałek czarnego piasku między łodziami i fajna skalista
      plaża trochę dalej (do góry i za paroma zaktętami w prawo między oliwne gaje)
      (Bagna cośtam), ale jakieś kawałki piasku dopiero w Positano i Amalfi. Ale
      jechac warto.
    • Gość: Ewa Re: Półwysep Sorrento prosze o pomoc IP: 193.24.198.* 24.02.06, 12:55
      Ja tez kupiłam bilety do Neapolu, ale wybieram się na Ischię.Autobus lub
      taksówka z lotniska na molo Beverlo gdziee odpływają promy .To piekna zielona
      wyspa z piaszczystymi plażami ,cytrusowymi ogrodami ,swietnie zorganizowaną
      komunikacją autobusową.Przeznaczam 2 dni na zatrzymanie sie w Neapolu i
      pozwiedzanie miasta i okolicy.Capri ma skaliste plaże.
      Ewa
      • linn_linn Re: Ischia e Capri 24.02.06, 14:19
        Molo Beverello / trzecie zdjecie /:
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=91&w=27686886&v=2&s=0
        Ischia:
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=91&w=27050506&v=2&s=0
        Jesli wybierzesz sie na Capri, to mozesz wybrac punkty widokowe:
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=91&w=26899248&v=2&s=0
      • Gość: alka Re: Półwysep Sorrento prosze o pomoc IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.02.06, 08:58
        witam, czy na Ischi znalazłaś niedrogie noclegi? Ja po przeczytaniu postów o
        Neapolu, może pochopnie odwołałam rezerwację hotelu w Neapolu i teraz szukam
        bazy wypadowej do zwiedzania miasta, my zatrzymujemy sie 7 dni w okolicach
        Positano 7 w Paestum zostało nam jeszcze 6 dni, chcielibyśmy blisko Neapolu, też
        myślałma i Ischi albo Procidzie, ale nie wiem czy to dobry pomysł, dopływać z
        nich codziennie do Neapolu? Z jakiego biura wykupiłaś lot? Ja ze Skyeurope,
        wczoraj zobaczyłam na stronie, ze zmienili godz. wylotu, ciekawe czy Neapol
        wogóle poleci, Ala
        • linn_linn Re: Półwysep Sorrento prosze o pomoc 25.02.06, 12:04
          Ja bylam na wycieczce jednodniowej w cenie niewiele wyzszej od ceny obiadu.
          Na ewentualny wypad mam w ulubionych residence "Le pigne", ale widze, ze
          wlasnie zmieniaja ceny: tzn. na razie nie ma ich wcale.
          www.lepigne.it/servizi.html
          W kazdym razie objezdzajac Ischie "wybralam" sobie miejscowosc Casamicciola / 3
          km od portu /. 3 km od portu. Ischia obejmuje 5 miejscowosci.
          Wklejam link ogrodow "La Mortella" / o takich miejscach czesto sie nie wie lub
          nie pamieta /:
          www.ischia.it/mortella/index1.htm
          Tu znajdziesz sporo informacji, w tym takze last minute:
          www.ischiaonline.it/
          Na koniec rada: lipiec i sierpien lepiej omijac.
        • Gość: Ewa Re: Półwysep Sorrento prosze o pomoc IP: *.ghnet.pl 25.02.06, 17:15
          Lecę ze Sky w lipcu ,sprawdzałam nie ma zmiany godziny wylotu.No cóz istnieje
          ewentualność odwołania ,wtedy jedziemy samochodem .Na Ischi mamy rezerwację
          apartamentu w miejscowości Forio,może nie bardzo tanio ale chyba warto.Jeśli
          masz w planach aktywny wypoczynek i totalne zwiedzanie to na pewno nie polecam
          wysp, no bo to się wiąże z kosztami promu i czasem /na Procide jest chyba 6
          euro.Ale z drugiej strony myśle ,że miło byłoby po tygodniu zwiedzania /pewnie
          w upale/ poleniuchowć parę dni nad morzem ?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka