Dodaj do ulubionych

Sierpien we Wloszech - jaka pogoda?

IP: 84.203.42.* 01.05.06, 01:07
Witam,
wybieram sie w sierpniu do Wloch (Wenecja-Piza-Rzym). Chcialabym sie wygrzac
na sloncu, powylegiwac na plazy itd... Tylko teraz mam pytanie, jaka moze tam
byc pogoda o tej porze roku? Czy w sierpniu mozna liczyc na piekne sloneczko
i temperature nie schodzaca ponizej 20 stopni? Z gory dziekuje za odpowiedz :)
Pozdrawiam!!
Obserwuj wątek
    • ewa553 Re: Sierpien we Wloszech - jaka pogoda? 01.05.06, 09:53
      linn, tez takie opinie zawsze slyszalam, ale poniewaz moj towarzysz podrozy
      jest uczniem, musialam juz dwukrotnie spedzic urlop w sierpniu: raz w pizie (z
      wypadami we wszystkie mozliwe okolice), raz w Rzymie - w zeszlym roku. Nie bylo
      gorzej, jak w innych miesiacach. Turystow w tych miejscach zawsze jest pelno.
      Rzym byl goracy, ale jakos taki przewiewny. W Rzymie tez co krok uliczne
      studzienki z woda pitna. Tak ze nosilismy stale butelke w plecaku i pilismy
      swieza, zimna wode. Raz tylko bylo strasznie goraco we Florencji, tak ze
      schowalismy sie dla odpoczynku w klimatyzowanym Internet Point:)))) Ale
      najwazniejsze jest chyba wewnetrzne nastawienie: nie nastawiac sie na
      narzekanie, widziec wszystko pozytywnie. No bo skoro nie moge w innym miesiacu,
      to co mi narzekanie pomoze? Zycze milego urlopu sierpniowego!
            • aani Re: Sierpien we Wloszech - jaka pogoda? 01.05.06, 13:59
              W zeszlym roku, o ile dobrze
              > pamietam, sierpein pod wzgledem pogody byl fatalny

zgadza sie
              przez tydzien prawie nie schodzilo ponizej 40 ;)
              koszmar!!!

Ja upalow nie cierpie :/

I w najgorsze dni jezdzilismy sie chlodzic np. na Mont'Amiata - 1700mnpm
              U podnoza - 41 stopni
              u gory - 28 :))

I ja tez nie polecam urlopu w sierpniu - chyba, ze Rzym - wszyscy uciekaja i
              zostaja tylko turysci, wiec ciut latwiej sie poruszac.
              A na spadek temperatury ponizej 20 nie liczylabym zbytnio - nawet w nocy ;)

Pamietam jeden sierpien, kilka lat temu, kiedy pogoda byla znosna.
              W Toskanii lalo - w glebi. Plaze byly sloneczne i mniej przypominajace grill ;)
              • linn_linn Re: Sierpien we Wloszech - jaka pogoda? 01.05.06, 16:01
                To mialas szczescie. Ogolnie bylo kiepsko. Nawet poczatek wrzesnia nie byl
                taki, jak byc powinien. Mieszkam we Wloszech, wiec moge obserwowac pogode
                codziennie, a nie tylko w ciagu kilku dni. Teraz np. pada od 5 dni / w
                regionie, w ktorym deszcze sa rzadkoscia /.
                    • aani Re: Sierpien we Wloszech - jaka pogoda? 02.05.06, 00:15
                      > A tu jest sierpien 2005:
                      > www.meteo.it/almanacco/mese/1392_awEpson.htm
                      > Pokrywa sie raczej z tym, co napisalam ja.

Rany!!!
                      To brzmi, jak katastrofa meteorologiczna
                      kleska zywiolowa goni kleske
                      i gdybym tam akurat nie byla
                      chyba w zyciu nie odwazylabym sie pojechac ;)
                      Fakt, ze zbyt wielu klesk w tym czasie w Toskanii nie wyliczaja, moze mialam
                      wyjatkowe szczescie, ze mnie te pioruny, traby powietrzne, ulewy i grady
                      ominely :)

A drugim faktem jest, ze kiedys taka traba powietrzna sie pojawila kilkanascie
                      metrow ode mnie. Trwalo to wszystko kilka minut. Oprocz mnostwa kurzu, nic sie
                      nie zmienilo - temperatura niestety tez nie spadla. No, owszem, po niej
                      przyszla mila ulewa.
                      Ale to bylo w czerwcu ;)
                • aani Re: Sierpien we Wloszech - jaka pogoda? 02.05.06, 00:05
                  linn_linn napisała:

> To mialas szczescie. Ogolnie bylo kiepsko. Nawet poczatek wrzesnia nie byl
                  > taki, jak byc powinien. Mieszkam we Wloszech, wiec moge obserwowac pogode
                  > codziennie, a nie tylko w ciagu kilku dni. Teraz np. pada od 5 dni / w
                  > regionie, w ktorym deszcze sa rzadkoscia /.

Ja bym tego szczesciem nie nazwala ;)
                  nie cierpie upalow ;)
                  I bywam we Wloszech kilka razy do roku - w tym wszystkie wakacje. Akurat w tym
                  regionie, gdzie mieszkam, ostatnie lato bylo potwornie upalne. I akurat tam
                  dzis pierwszy raz nie padalo. Od kilku dni ;)
    • ewa553 Re: Sierpien we Wloszech - jaka pogoda? 01.05.06, 19:07
      linn, poniewaz mieszkasz tam, to moga Ci sie jakies okresy zlej pogody pomylic.
      Mysmy byli te 8 dni w sierpniu w Rzymie, wiec ich nie pomyle z innym
      okresem:)))) Upaly byly nieprawdopodobne, tylko w srode rano, jak musielismy
      isc na audiencje papieska, to byla burza i lalo niemilosiernie. Po wyjsciu z
      audiencji znowu mielismy slonce i upal, tak ze nawet nie ubolewalam, ze szlismy
      tam w ulewie. Odswiezylo powietrze, po prostu. Ale naprawde bylo to dla mnie
      niesamowite - te wysokie temperatury i rownoczesnie lekki wiaterek caly czas,
      tak ze wystarczylo wejsc do cienia, aby sie choc troche ochlodzic.
      • linn_linn Re: Sierpien we Wloszech - jaka pogoda? 02.05.06, 10:50
        Z tym sie zgadzam: sprawdzac pogode warto na 6 dni wczesniej. Reszta to tylko
        wspomnienia albo zyczenia na przeszlosc.
        Co do narzekan, niestety byly: sytuacja byla wyjatkowa jak na Wlochy. Glownie
        dlatego, ze wiekszosc Wlochow zmuszona jest do urlopow sierpniowych. A kiedy
        braknie pogody, narzekaja wszyscy. Do pogody trzeba miec po prostu szczescie. 2
        lata temu na Ischii poczatek maja byl prawdziwie sieprniowy. W tym roku na
        przelomie kwietnia i maja lalo przez kilka dni / odpadl kawalek gory, zniszczyl
        domy, 5 osob zabitych /.
        Wlochy takie sa i nie ma na to rady. Odpowiadajac na pytanie w tytule watku:
        powinno byc upalnie, czego Wam i sobie zycze.
        • ennka Re: Sierpien we Wloszech - jaka pogoda? 02.05.06, 12:07
          Dziewczyny, wrzućcie na luz.
          Wiadomo ,ze w sierpniu są ,z reguły ,największe upały i najdrożej.
          Co nie znaczy ,że w jakimś roku może być nietypowo.
          Jak któraś z Was słusznie zauważyła ,każdy pojedzie wtedy ,kiedy mu to
          najbardziej odpowiada.
          I to jest najważniejsze , jechać ,jechać i jeszcze raz jechać.
          Dla mnie Włochy są piękne zawsze.
          Miłych wakacyjnych wojaży wszystkim życzę.
          Bożena
          • Gość: sam diabeł Re: Sierpien we Wloszech - jaka pogoda? IP: *.atlas.com.pl / 212.160.168.* 10.05.06, 14:47
            zgadzam się z Linn że ubiegłoroczny sierpień był co nieco nietypowy. Jeżdzę
            zawsze w sierpniu do Włoch (okolice Wenecji - bo mieszka tam szwagier :-)i
            zawsze była patela i sucho, a w zeszłym roku - co prawda nie powiem chłodno na
            pewno nie było, ale często padało mniej lub bardziej obficie, a niebo było
            zachmurzone... całe plazowe towarzystwo siedziało wówczas w ichniejszych
            ristorante i popjało cappuccino...
            w tym roku jade pierwszy raz w lipcu (i to juz na poczatku!) i zobacze jak
            bedzie - statystycznie temperatura i ilość dni słonecznych w miesiącu jest
            wieksza właśnie w lipcu większa...
            swoją drogą rzeczywiscie dziewczyna zadała dziwne pytanie, chociaż gdy jechałem
            pierszy raz to zabrałem sporo ciepłych rzeczy które tylko bezuzytecznie
            zagracały bagażnik he he

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka