Dodaj do ulubionych

ciaza i porod w portugali

30.09.09, 20:07
czy sa tu moze obecne lub przyszle mamusie, ktore moglyby mi
poradzic gdzie trzeba sie udac w celu ewentualnych dotacji na male
dziecko. rowniez miejsca gdzie mozna kupic w miare nie drogie
ubranka i inne rzeczy dla niemowlaka.
z gory dziekuje za pomoc
Obserwuj wątek
    • jana1984 Re: ciaza i porod w portugali 30.09.09, 20:23
      Wszelkich informacji o dotacjach przed porodem i po porodzie dostepne sa w
      Seguranca Social, jak sie udasz do nich to otrzymasz niezbedne papiery na
      wypelnienie i wszelkie potrzebne Ci informacje. Nie czekajac w kolejce, bo bedac
      w ciazy lub z dzieckiem masz pierszenstwo.
      Co do ubranek to dam Ci dobra rade. Nie mysl, ze na feirach (rynkach) sa rzeczy
      gorszej jakosci, bo ja sie na tym przejechalam. W sklepie kupilam kocyk za 30
      euro, bo bylam przekonana, ze na rynku nie ma tej samej jakosci i sprzedaje sie
      tam rzeczy badziewne. I jakiez bylo moje zdziwienie kiedy bylam na rynku w
      Lizbonie i zobaczylam ten sam kocyk, w tym samym opakowaniu i tej samej firmy za
      15 euro!!! Od tej pory kupuje wszystko na rynku, bo w sklepie placisz 15 euro
      za...No wlasnie :) Za co? :)
      A tak na marginesie to dzidzius juz sie urodzil czy dopiero ma sie urodzic?:>
    • telmowska Re: ciaza i porod w portugali 01.10.09, 12:22
      Czesc.
      Wlasnie oczekuje drugiego dziecka, pierwsze urodzilo sie w Polsce.
      Dotacje otrzymuje juz w czasie ciazy. Musialam z zaswiadczeniem od
      lekarza ze jestem w ciazy wypelnic wniosek w Seguraca Social.
      Zapytaj sie w najblizszym Seg Soc czy jeszcze jakie dokumenty
      potrzebujesz (z tego co pamietam nr konta etc)
      Powodzenia
      • jana1984 Re: ciaza i porod w portugali 01.10.09, 17:06
        Zaswiadczenie od lekarza dostaje sie dopiero po 13 tygodniu ciazy.
        A co do numeru konta to nie starczy ten swistek z bankomatu. Trzeba sie
        pofatygowac :) Kserokopie dowodow tozsamosci i Cartão de Contribuinte obojga
        rodzicow. Jesli nie masz jeszcze obywatelstwa, ale masz rezydencje na 5 lat to
        tez ja wez. A i jeszcze jedno IRS za ostatni :) Bedzie Ci potrzebne na 100%
          • jana1984 Re: ciaza i porod w portugali 06.10.09, 22:04
            leslaw201 napisał:

> Tak sobie mysle,ze bieda jest wszedzie.Przykre ze Polki musza
            > kozystac z dotacji segurancy. To nie wrozy dobrze na obcej ziemi...

Leslaw albo jestes ograniczony umyslowo albo za duzo wypiles.
            Powiedz mi dlaczego Polki w Polsce wyciagaja lape po rodzinne, po becikowe i
            inne dodatki?
            Odpowiedz jest bardzo prosta, BO MAJA DO TEGO PRAWO. Tak samo jak Polki w innych
            obcych krajach!!
            • leslaw201 Re: ciaza i porod w portugali 06.10.09, 23:16
              Jestem trzezwy i zdrowy na umysle :))))
              Jakos nigdy mi nie przyszlo po przyjezdzie tutaj aby wyciagnac reke
              po mala jakas jalmuzne ,bo sadze ze tak nalezy nazwac te
              kilkadziesiat euro od panstwa w ktorym jestem gosciem.
              Choc kto wie...
              Ale z tego to wiem po wyjezdzie placa dalej,jesli dziecko ma
              obywatelstwo.Ale nie mam dokladnych szczegolow. I choc takze nie
              zamierzam miec dzieci,sadze ze dobra byla prosba JAKUBA poniekad
              administratora.O umieszczenie informacji dokladniejszej o
              wysokosciach doplat i przywilejach kobiet w ciazy...
              Angolanki,Brazylijki,Mozambikanki,Ukrainki to na pewno wiedza i jest
              to dla nich zwazywszy na trudna sytuacje w rodzinnym kraju zastrzyk
              gotowki. Ale nasze matki Polki chetnie sie dowiedza.
              Takze zwracam sie z apelem o udzielenie informacji...

• jana1984 Re: ciaza i porod w portugali 07.10.09, 00:47
                Ja wyjezdzac stad nie zamierzam, bo fajnie mi sie tu mieszka. I jesli mam do
                czegos prawo to bede z niego korzystala do bolu, bo takie sa moje przywileje
                (prawo do parkowania na miejscu dla kobiet w ciazy, prawo do nie stania w
                kolejkach, prawdo do rodzinnego, prawo do macierzynskiego urlopu, prawo do
                pelnej rodziny, ect.) Jesli panstwo portugalskie chce sobie podrzucic w gore
                dane statystyczne to powinno cos oferowac przyszlym matkom. Jak mialo to miejsce
                w Polsce i snieszne 1000zl becikowego...
                Mi tez nigdy nie przyszlo do glowy, zeby wyciagac reke po jakakolwiek zasilek,
                nawet jak przez rok nie pracowalam. Zanim nauczylam sie jezyka i znalazlam prace
                to utrzymywal mnie maz.
                Widze, ze jestes czlowiekiem oswieconym, ale o malej wiedzy ogolnej. Kazdy kto
                uzywa chociaz 25% swojego mozgu wie, ze o wysokosc doplat decyduja roczne
                zarobki obojga rodzicow oraz ich wydatki(rozchody i przychody, w PL tzw.
                rozliczenie podatkowe, a w PT - IRS), z ktorych pozniej sie wylicza kwote jaka
                sie nalezy. I jezeli zastrzykiem gotowki nazywasz 100-150 euro miesiecznie na
                wychowanie dziecka, gdzie jedna paczka pieluch kosztuje 20 euro to GRATULUJE
                pozytywizmu :)
                Odpowiedz na reszte Swych pytan znajdziesz na pewno po tym, jak staniesz sie
                tatusiem :) Wiec do dziela!!
                • leslaw201 Re: ciaza i porod w portugali 07.10.09, 09:39
                  Wartosciowa informacja...
                  Zastanawia mnie tylko dlaczego jestes bardzo agresywna i malo
                  taktowna.Pewnie masz swoje powody.
                  Hajnowka jest pieknym miejscem i dyskoteki takze,moze w zwiazku z
                  opuszczeniem tego miejsca jest w tobie tyle agresji.
                  Smuci mnie ze jestes na tym forym pieresza osoba ktora wprowadza
                  taki styl wypowiedzi...
                  Moze pijesz za duzo Zubrowki :)))))
                  I nie zamierzam sie wdawac z toba w dysputy.Jak Cie bedzie ponosic
                  sadze ze administrator zareaguje...
                  Zycze Ci duzo zdrowia i spokojnego podejscia do swiata...

Pozdrawiam wszystkich dobrych i zlych....
                  • jana1984 Re: ciaza i porod w portugali 07.10.09, 11:13
                    Moim powodem jestes Ty.
                    Nie z gruszki, nie z pietruszki wyskakujesz z haslami o jakiejs jalmuznej, zeby
                    udowodnic Polkom jakie to one sa biedne na obczyznie i ze w Polsce na ulicach to
                    teraz pomarancze na drzewach rosna i jest to cudowny kraj do rodzenia dzieci.
                    W Hajnowce juz nie mieszkam odkoad wyjechalam na studia, to bedzie jakies dobre
                    5 lat. Wiec sam sobie odpowiedz na pytanie, ktore postawiles na temat dyskotek i
                    pieknego miejsca.
                    Jezeli Twoja kobieta bedac w ciazy bedzie pila alkohol to bedziesz mial cudowne
                    dziecko i tylko bede mogla Ci pozazdroscic, bo ja obecnie bedac w ciazy nie pije
                    nic. Mozesz zwalic wine na hormony, bo podobno kobiety w ciazy maja rozjechane
                    hormony i sklonnosci do zmiany nastrojow. Wiec byc moze jutro uznam, ze jestes
                    wspanialym czlowiekiem i miales racje w swoich wypowiedziach :)
                    I wroc do moich poprzednich postow i zobacz, czy wszystkie sa takie same czy
                    tylko te skierowane do Twojej persony :)
                    • leslaw201 Re: ciaza i porod w portugali 07.10.09, 12:29
                      Wlasnie analizujac Twoje posty na roznych forach,doszedlem do
                      takiego wniosku...Ze jezyk Twoj jest z lasu :)))))
                      Ale Cimoszewicz tez jest z lasu,i do czego doszedl.Drzewa daja sile !
                      Przypominam ze rozwinalem pytanie administratora...Na ktore nie
                      odpowiedzialas.
                      Pozdrawiam i zycze zdrowia i spokoju...:))))
                      • jana1984 Re: ciaza i porod w portugali 07.10.09, 12:48
                        Leciosławie chlopie z miasta wybacz, ze zakoncze ta polemike z Toba o niczym,
                        poniewaz wiele osob wchodzac na temat ciazy znajdzie tu wiecej bzdet niz
                        potrzebnych informacji.
                        Zanim zaczniesz analizowac kogos, przeanalizuj sam siebie.
                        A las to swieze powietrze, wiec ciesze sie, ze moj oddech jest swiezy :)
                        Com os melhores cumprimentos.
                  • victoria9 Re: ciaza i porod w portugali 22.10.09, 20:25
                    leslaw jesli nie masz nic pozytywnego i zwiazanego z tematem ktory
                    moze ci przypomne jest ciaza i porod, to prosze cie nie odzywaj sie,
                    bo naprawde twoje wypowiedzi nie sa interesujace. a ja nie jestem tu
                    gosiem tylko czuje sie jak u siebie w domu. szkoda ze ty nie
        • jana1984 Re: ciaza i porod w portugali 07.10.09, 22:57
          W poscie wyzej pisalam, ze zalezy to od przychodow i rozchodow rodziny. Jesli
          sie zarabia duzo, to mozna rownie dobrze nic nie dostac. Trzeba miec ze soba IRS
          z ostatniego roku i przy wypelnianiu formularzy wpisuje sie laczna kwote
          zarobkow obojga malzonkow. Pozniej wyliczaja z tego jakies cyferki (nie wiem w
          jaki sposob jest to wyliczane i co dokladnie biora pod uwage) i jesli rodzina
          nie przekroczy ustalonej przez rzad kwoty (nie mam pewnosci, ale chyba jest to
          cos okolo 350 euro na osobe), wtedy dostanie tyle pieniazkow ile wyliczy jej
          system. Jedni moga miec np. 120 euro, a inni 160.
          • jana1984 Re: ciaza i porod w portugali 07.10.09, 23:00
            Pisalam o malzonkach, poniewaz taka sytuacja jest u mnie. Ale rownie dobrze moze
            to byc zwiazek partnerski czy tez samotna mama.
            Za okolo tydzien, jak juz otrzymam odpowiedz to bede mogla powiedziec cos wiecej
            o kwocie, jaka jest przyznawana przy okreslonych zarobkach.
            • leslaw201 Re: ciaza i porod w portugali 07.10.09, 23:14
              Informacje o ktorych tu piszesz sa bardzo istotne. I bardzo sie
              ciesze ze wnosisz tu swoje doswiadczenie w wiadomej sprawie.
              Do forum tego i jego tworcow mam sympatie,zawsze bylo merytoryczne.
              A w okreslonym okresie bardzo mi pomoglo. I sadze ze informacje
              twoje pomoga innym,a na pewno rozjasnia wiele spraw.Walcz dalej !
              I przynos swoje trofea tutaj...

Pozdrawiam dobrych i zlych...
            • victoria9 Re: ciaza i porod w portugali 23.10.09, 16:25
              leslawie, jany informacje dotyczace ciazy, w przeciwienstwie do
              twoich, sa bardzo pomocne. wiec jesli ty tez bedziesz mial cos co
              moze nam sie tu przydac to prosze podziel sie z nami, a jesli nie
              dotycza tematu to rownie dobrze mozesz zmienic forum.
              bardzo cie pozdrawiam i czekam na informacje ktore beda pomocne
              kobietom w ciazy
              • leslaw201 Re: ciaza i porod w portugali 23.10.09, 17:34
                Zastanawiam sie skad bierze sie u Ciebie chec uporzadkowania forum ?
                I decydowania gdzie i co nalezy wpisywac.
                Praca ta nalezy do administratora,i jezeli on stwierdzi ze ktos
                lamie regulamin sadze ze zareaguje.
                Nie chce byc zlosliwy,jestes w ciazy i nalezy Ci sie ochrona.
                Dlatego nie bede rozwijal tematu i wdawal sie z Toba w dyskusje.
                Jezeli masz problem zwroc sie do administratora,lub zmien forum.
                Ktore bedzie zgodne z Twoja sluszna linia...i spelni Twoje wymogi i
                oczekiwania.

Pozdrawiam dobrych i zlych....
                    • victoria9 Re: ciaza i porod w portugali 26.10.09, 17:13
                      czy pan leslaw juz opuscil ciezarna strone? ooooo bedzie mi go
                      bardzo brakowalo, i to poczucie humoru wrecz nie do zapomnienia......
                      ok dziewczyny powiedzcie mi teraz tak z czystej ciekawosci, co
                      slychac u was i jak ciaza wam mija. jesli oczywiscie mozecie i
                      chcecie podzielic sie swoimi doswiadczeniami.
                      pozdrawiam
                      • jana1984 Re: ciaza i porod w portugali 26.10.09, 18:17
                        Moja ciaza chyba nie nalezy do tych z cyklu normalne :) Czuje sie doskonale, w
                        ogole nie mialam mdlosci, zadnych spuchnietych stop i innych objawow ciazowych
                        typowych dla tego stanu.Jedyna doleglowosc jaka mi na razie dolega to sutki :)
                        Pewnie Panie w ciazy beda wiedzialy o czym mowa ;)A tak poza tym to czuje sie
                        rewelacyjnie. Oby dzien, w ktorym dzidzius zechce sie urodzic tez mi tak fajnie
                        przebiegal, jak dotychczas ciaza Czekam tylko na ta odpowiedz z Segurancy Social
                        i chyba jutro sie do nich wybiore z zapytaniem: "Co tak dlugo?!"
                          • leslaw201 Re: ciaza i porod w portugali 26.10.09, 23:09
                            Zwracam sie z prosba do administratora !!!

Prosze zareagowac na opis traktujacy o spuchnietych stopach i
                            bolacych sutkach !
                            Wlasnie jem kolacje !!!
                            Przeciez sa fora traktujace bolace sutki i puchnace stopy !!!
                            Ale ja tu jestem gosciem...taka mala dygresja...

Pozdrawiam dobrych i zlych ...
                            • jana1984 Re: ciaza i porod w portugali 26.10.09, 23:36
                              Leslawie miejmy nadzieje, ze Pan Administrator wezmie te stwierdzenia jako
                              ostrzezenia tego, co czeka kobiety podczas ciazy, czyli w pewien sposob jest to
                              informacja :) Niezmiernie przydatna :P Nie bede pisala na forach traktujacych o
                              bolacych sutkach i spuchnietych stopach, poniewaz ja nie potrzebuje pomocy w
                              radzeniu sobie z tymi malutkimi problemikami ;)
                              A co do kolacji to zycze smacznego :D
                            • jakub303 od administartora 27.10.09, 11:03
                              rola administartora na tym forum sprowadza sie do usuwania spamu. tych postow za
                              spam nie uznaje, zreszta znajduja sie w watku "ciaza i porod w portugalii" wiec
                              wszystko jest ok. forum jest kompletnie martwe, niech dziewczyny z lesiorem
                              sobie uzywaja, zawsze sie czegos mozna dowiedziec. do innych bzdurnych spraw
                              zawsze mozna zakaldac watki off-topic, byle mialo to cos wspolnego z portugalia.
                              a jesli jestescie rezydentami tego kraju to juz wystarczy. mozecie pisac o
                              karaluchach na ulicach lizbony albo o najlepszym proszku do prania z jumbo.
                              gdybysmy tu mieli dzikie tlumy postow i odwiedzin to pewnie nie bylbym tak
                              liberalny, ale tak nie jest wiec zycze wszystkim milego pisania.

kuba
                              • leslaw201 Re: od administartora 27.10.09, 14:10
                                Drogi Jakubie....
                                Kiedys jak zapewne pamietasz,napisalem ze to forum juz umarlo.
                                Pisalem to z wielkim smutkiem,naprawde. Prowadziles mnie razem z
                                Kepp.. w Portugali za reke. Takze z tym wiekszym smutkiem to pisalem.
                                Poszedlem sobie....
                                Wrocilem i coz za zmiany.W jednym z pierwszych postow zostalem
                                poniekad obrazony,potem pouczany...Taka mala anarchia...
                                Wracalem dawniej tu zawsze z powodow kultury forumowiczow,i checi
                                niesienia pomocy oraz merytorycznym wypowiedziom.
                                Zreszta z tego co pamietam usunales moj dosc zartobliwy lub bez
                                sensu w wpis o fryzjerze. Chwala Ci za to ,poniewaz on nic nie
                                wnosil.
                                A teraz... Mam wrazenie ze gdzies to wszystko ucieklo...moze ludzie
                                wyjechali,moze odeszli na inne fora.Tego jest tak wiele.
                                Lecz uwazam ze robisz blad odpuszczajac.
                                To tak jakby dobra gazete przestac sprzedawac ,a zaczac rozdawac ja
                                za darmo.Pozwalac w niej pisac wszystkim co maja i nie maja nic do
                                powiedzenia.
                                Czy nie pszeszkadza Ci jak na twoim blogu o drzewach Lizbony ,znajda
                                sie Polskie drzewa...Takze piekne ,jednak... To jest Lizbona.
                                Forum jest Twoim pomyslem, i nie taki miales cel zakladajac go.

Z sympatia dla Ciebie i Keppp...

Zawsze ten sam Lesior.

P.S.Zlych tu nie spotkalem do teraz...
                                • azeitona Re: od administartora 27.10.09, 23:11
                                  Hej witam
                                  O co ta cala awantura? o najzwyklejsze swiadczenie socjalne?
                                  To nie jest zapomoga- zle slowo zostalo uzyte. To jest automatyczne
                                  swiadczenie: Kazdy kto ma dzieci powinien je dostawac. kazdy
                                  kto "desconta para segurança social". Portugalskie spoleczenstwo sie
                                  starzeje, ludzie maja po jednym dziecku, a ten zasilek( dla kobiet w
                                  ciazy) to taki parlamentarny pic na wode zeby pokazac ze cos sie
                                  robi w kierunku zwiekszenia przyrostu naturalnego.
                                  Gdy mialam jedno dziecko i oboje z mezem pracowalismy, dostalismy
                                  sympatyczny list z segurança social ze zasilek rodzinny nam sie nie
                                  nalezy...ok, gdy urodzilo sie nam drugie dziecko musialam przyjechac
                                  do Polski, wiec poszlam do segurança social wyrobic europejska karte
                                  zdrowia, no i pani urzedniczka powiedziala mi ze moje dzieci dla
                                  segurança social nie istnieja-musialam je zarejesatrowac- a na czym
                                  ta rejestracja polegala? Na wypelnieniu podania o zasilek rodzinny.
                                  No i znow, ja Polka zaczelam zerowac na portugalskim spoleczenstwie-
                                  10,49 €, miesiecznie.
                                  mam troje dzieci:))
                                  Przy trzecim dziecku( lub nawet ciazy) zasilek mnozy sie przez 3.
                                  Jak latwo policzyc dostalam takie straszne pieniadze na to trzecie
                                  dziecko ze powaznie zastanawiam sie nad czwartym ;)) aha i zeby
                                  dopelnic obrazu, bylam 5 miesiecy na macierzynskim, a teraz jestem
                                  drugi juz rok na "licença sem vencimento" bo mi sie nalezy!!!
                                  Zagwarantowane w codigo de trabalho.

A z tymi "zlymi" to oczywiscie przesada.
                                  I jesli juz wychodzimy tu z wniskami to prosilabym o zaprzestanie
                                  nagonki na osoby "nowe" na forum- bo to dlatego ono umiera...jak sie
                                  ktos nowy pojawia to natychmiast Ci "starzy" upuszczaja mu krwi.

Pozdrawiam wszystkich
                                    • jana1984 Re: od administartora 28.10.09, 12:49
                                      Prosze bardzo, wystarczylo, zeby ktos ze stalych bywalcow sie odezwal i zwrocil
                                      uwage Leslawowi, aby ten wystawil biala flage :)
                                      Azeitona jestes wielka :)

Apropo swiadczenia na dziecko to za kilka dni bede mogla dac odpowiedz ile
                                      dostalam, poniewaz proces wyslania drobnych juz sie rozpoczal :) Ale z tego co
                                      napisala Azeitona to beda to WIELKIE pieniadze ;)
                                      • leslaw201 Re: od administartora 28.10.09, 14:33
                                        Lesior ma zawsze wywieszona biala flage,i dla dobrych i dla
                                        zlych...Swiat jest wielki,zmieszcza sie wszyscy !!!!
                                        Nie rozumiesz o co chodzi ? Dobrze uzyje Twego jezyka :))))

JANA ALBO JESTES OGRANICZONA UMYSLOWO ALBO ZA DUZO WYPILAS !!!
                                        KAZDY KTO UZYWA CHOCIAZ 25 % SWEGO MOZGU....
                                        Innych twoich podobnych wypowiedzi w podobnym tone na innych forach
                                        nie przytaczam...
                                        Moze masz taki styl,moze to hormony...A moze po prostu brak szacunku
                                        dla innych, myslacych innaczej .
                                        Moze brak dobrego wychowania...Nie wiem .
                                        Forum jest miejscem gdzie wyraza sie swoje opinie,a na pewno to
                                        forum , bylo pozbawione wypowiedzi w podobnym tonie.
                                        I nie jest wazne czy dostaniesz 10 euro za ktore kupisz sobie 5
                                        pampersow,czy 150 euro za ktore kupisz sto..
                                        Zycze wszystkim kobietom w ciazy aby dostawaly duzo wiecej !!!!
                                        Ale tak jest, ze nie wszystko zloto co sie swieci.

A biala flaga to magiczne slowo przepraszam,wypowiedzenie trwa
                                        sekunde.

Lesior
                                        • jana1984 Re: od administartora 28.10.09, 16:19
                                          Lesiu szacunek do starszych ode mnie zawsze mam :) Nie wiem jak odebrales moje
                                          pierwsze slowa, ale odebrales jak chciales :) My tez moglysmy sie poczuc
                                          obrazone slowami, ze Polki na obcej ziemi musza korzystac z dotacji od seguranca
                                          social, jakby w Polsce z niej nie korzystaly :/ Czy tez slowami o jalmuznie.
                                          Ty piszac te slowa nie myslales, za pewne, jak sie poczujemy, tak samo i ja
                                          piszac o mozgu i o tym, ze za duzo wypiles, nie zwazalam na to, jak to odbierzesz.
                                          Azeitona miala racje. Zauwaz, ze starales sie obalic mnie i victorie9, zawsze
                                          miales cos do powiedzenia odwrotnego niz my. A jak odezwala sie Azeitona to
                                          zszedles z piedestalu.
                                          Leslawie troszke wiecej tolerancji i otwarcia na to co nowe :) Bo nowe nie
                                          zawsze oznacza zle ;)
                                          Nie wiem jakie inne fora masz na mysli, bo udzielam sie intensywnie tylko na tym
                                          :) Reszta to poboczne watki i chec pomocy innym.

I jesli chcesz nadal prowadzic dyskusje nie wnoszaca ani slowa z tematu to
                                          przejdz na wiadomosci prywatne, bo zasmiecany tylko ten jakze wazny, dla ludzi
                                          chcacych miec potomstwo, temat.

E tudo que tenho para dizer neste caso.
                                          Boa tarde.
                                        • victoria9 Re: od administartora 31.10.09, 14:37
                                          leslawie, ten watek nie jest zatytuowany "dodaj swoja opinie"
                                          a "ciaza i porod", wiec nie musisz tu dodawac swoje opinie, ktore na
                                          prawde nas (kobiety w ciazy) najmniej interesuja. Jesli masz dobre
                                          lub zle rady, to prosze cie bardzo podziel sie z nami. Np stopy i
                                          sutki sa bardzo wazne dla nas i jest to normalna sprawa, przykro mi
                                          ze jjesz kolacje i w tym samym czasie jestes na necie, samotnosc to
                                          podla sprawa.
                                          pozdrawiam i mam nadzieje ze twoj nastepny post bedzie zwiazany z
                                          poradami na temat ciazy.
                                          ps. dzieki takim nie milym postom forum umiera, bo kazdy nowy boi
                                          sie zaczac cos nowego, bo zaraz bedzie "zjechany" przez starszych
                                          forumowiczow.
                                          • jana1984 Re: od administartora 31.10.09, 16:00
                                            Drogie kobiety w ciazy.
                                            Przy rendimento global nie przekraczajacym 30.000 (29,651,70)(rozliczamy sie
                                            wspolnie z mezem), ktore znajdziecie w pierwszej rubryce rozliczenia IRS,
                                            "pomoc" jaka zaoferowala nam SS wynosi 92, 29 euro miesiecznie. Na 4 paczki
                                            pieluch jak znalazl :) Kupujac w makro bedziecie mialy ich 5 :P I nawet zostanie
                                            reszta na waciki :D

Leslawie jesli myslales, ze sie wzbogacimy na Twoim, przyslowiowym garbie, to
                                            sie na cale Twoje szczecie, pomyliles ;)
                                            • leslaw201 Re: od administartora 31.10.09, 16:17
                                              Napisalas kilka razy do mnie , ze nie masz wiecej nic do
                                              powiedzenia...I zapraszasz na prywatne rozmowy na priva.
                                              Wiec nie rozumiem po co w nowych postach zwracasz sie do mnie...?
                                              Martw sie raczej o garb administratora poniewaz to on zadal pytanie
                                              w pierwszym poscie na temat doplat...Ja bylem blizszy prawdy mowiac
                                              o kilkudziesieciu euro jako jalmoznie,bo jest to jalmozna zwazywszy
                                              na powage zagadnienia.
                                              Widze ze czytasz tylko to co piszesz.
                                              Powiem tak...Czasami warto przeczytac wszystko i dokladnie. A potem
                                              odpisac merytorycznie na post.
                                              I nie zaczepiaj mnie juz wiecej,nie chce z Toba rozmawiac, pisac i
                                              jak to powiedzialas POPOLEMIZOWAC...

Lesior
                                              • jana1984 Re: od administartora 31.10.09, 16:31
                                                Uderz w stola, nozyce sie odezwa. Lesiu na jakim Ty swiecie zyjesz?
                                                Kobieta, ktora sie z Toba zwiaze bedzie musiala miec mnostwo wyrozumialosci na
                                                Twoje "ciazowe" humory:)Blagam Cie nie uzywaj slow, ktorych znaczenia nie
                                                rozumiesz! Ktos madrzejszy od Ciebie, czyli JA :D stwierdzil, abys PRZESZEDL na
                                                rozmowy prywatne, a ze Ty to odebrales jako zaproszenie, to juz Twoj problem.
                                                Moim problemem jest teraz wydanie tak ogromnej sumy, jak 92 euro :D
                                                Fajnie jest dostac taka jalmuzne :) Na gowniane, w doslownym slowa tego
                                                znaczeniu, potrzeby dziecka starczy :)
                                                • leslaw201 Re: od administartora 31.10.09, 17:01
                                                  Post ten dotyczy ciazy i problemow z tym zwiazanych.
                                                  Prosze skoncentrowac sie na tym zagadnieniu.
                                                  Nie mam ochoty z Toba POPOLEMIZOWAC.
                                                  I daruj sobie oceny dotyczace prywatnosci,jest to absolutnie
                                                  niedopuszczalne,dla ludzi dobrze wychowanych. I posiadajacych
                                                  minimum kultury.

Nie myl pojecia kultura z PALACEM KULTURY,lub tez z Paryska gazeta...
                                                  Pozdrawiam dobrych i zlych.
                                                  • jana1984 Re: od administartora 31.10.09, 17:24
                                                    Reasumujac: 3/4 moich postow dotyczylo ciazy. Przy czym ani jeden Twoj nie mial
                                                    z nia nic wspolnego...
                                                    Wnioski nasujwaja sie same.

Pozdrawiam sfrustrowanych i Tych, ktorzy umieja cieszyc sie zyciem ;)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka