Dodaj do ulubionych

czy forumowe rocznicowe spotkanie...?

08.12.10, 22:23
jest teges?
to pytanie głownie do KOwca
Obserwuj wątek
                • maff1 Re: czy forumowe rocznicowe spotkanie...? 19.01.12, 22:06
                  cierpliwość jest wskazana, bo trzeba poczekać z spożyciem min. 2 miesiące, a nawet lepiej 3, lub więcej. naprawdę warto.
                  Obecny zalew zrobiłem z Żywca, po ok 2 mies wciąż utrzymywał sie dość nieprzyjemny smak - 3 nuta... dopiero po ponad 3 mies smak ten zniknął.
                  Przy piwie z amber..nic takiego nie miało miejsca.
                  ja mam szklany słój ok 5 litrowy, ale może też być garnek stalowy, albo emaliowany.
                  składniki:
                  1 litr spirytusu
                  1 litr wódki 40 % ... dla osłabienia mocy (hahaha)
                  2 litry piwa porter.
                  Odradzam porter żywca.. jest gówniany.
                  najlepiej mi sie sprawdza ten z Amber - Grand Imperial.
                  Głeboki smak, zalatujący czekoladą..
                  www.browar-amber.pl/pl/nasze-produkty/grand-imperial-porter
                  link wklejam, by pokazać co szukać (ja go kupuję w sieci Bomi)
                  1 litr porteru - do spożycia w trakcie przyrządzania... jest znakomity, mniam
                  do tego laska wanilii (pocięta na drobne kawałki) lub w ostateczności 2 torebki cukru wanilinowego.
                  ok szklankę cukru - ale oka 1/3 należy s karmelizować na patelni (przepalanka)
                  a resztę wsypać do roztworu
                  ja dodatkowo dolewam kilka łyżek nalewki z rodzynek...mam taką zalaną spirytusem ok 2 lata temu. (rodzynki są znakomite)
                  zapewniam że wódka jest jedyna w swym rodzaju
                  c.b.d.u.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka