Dodaj do ulubionych

Czy wiecie co to jest..taggiya

18.01.13, 18:24
W Islamie: taqqiya
Jest to dopuszczenie kłamstwa w celu zaprezentowania Islamu w dobrym świetle w oczach nie-muzułmanów... nie tylko kłamstwa zresztą, wszystkiego, co służy Islamowi, cokolwiek pod to podciągniesz...
--
Moje forum: KSIAZKI,MUZYKA ..i Remarque
Obserwuj wątek
      • scenery Re: Czy wiecie co to jest..taggiya 19.01.13, 10:02
        Chmm, taggiya czy taqiyya/takijja?

Takijja (التقية – arab. lęk, ostrożność, choć często tłumaczone jako obłuda lub ukrywanie) – ukrywanie i przyzwolenie na ukrywanie prawdziwych wierzeń w wypadku prześladowań religijnych (lub osobistego niebezpieczeństwa) obowiązujące w islamie.
    • mala200333 Re: Czy wiecie co to jest..taggiya 19.01.13, 18:04
      Założyłam ten wątek gdyż pomijając parcie na ropę krajów anglosaskich kraje gdzie panuje Islam coraz bardziej mnie niepokoją. A Polska (za co?) pozwoliła Bractwu Muzulmanskiemu budować olbrzymi kompleks religijny w Warszawie.
      Kadaffi powiedział kiedyś, ze Islam zwycięży za 50 lat dzięki macicom swych kobiet.
      Wiem, wiem Cesarstwo Rzymskie zniknęło dzieki barbarzyńców z Północy.
      Czy Europa ta która my znamy ocaleje? Taggiya działa...
      --
    • mala200333 Re: Czy wiecie co to jest..taggiya 21.01.13, 15:52
      "Dwóch Kanadyjczyków było wśród porywaczy zabitych w czasie szturmu algierskiej armii na kompleks gazowy In Amenas we wschodniej Algierii, gdzie islamiści przetrzymywali kilkuset zakładników - podała dziś algierska telewizja Ennahar. Dzisiaj też islamiści zagrozili kolejnymi porwaniami.
      Prywatna stacja, powołując się na źródła w siłach bezpieczeństwa, podała, że w kompleksie odkryto ciała dwóch terrorystów, obywateli Kanady."

I co Wy na to?
      --
        • mala200333 Re: Czy wiecie co to jest..taggiya 21.01.13, 16:14
          Ostatnim razem gdy byłam w mym kanadyjskim mieście widziałam co dzień kobiety odziane od stop do głów w czarne szaty, ze twarzy prawie nie było widać a burmistrzem był..muzułmanin.
          W BC zaś od lat społeczności muzulmanskiej obowiązuje prawo ..szariatu.
          Czy naprawdę nikt nie dostrzega w jakim kierunku zmierza świat?
          --
            • lvova Re: Czy wiecie co to jest..taggiya 21.01.13, 16:36
              Dokładnie,mam tu dwa różne znaczenia jednego słowa,pierwsze prawo do kłamania,mówienia nie prawdy dla dobra islamu drugie prawo do mówienia nie prawdy,kłamania jeśli jesteśmy narażeni się na niebezpieczeństwo , jedno słowo,dwa znaczenia i to bardzo różne bardzo znaczące w interpretacji. Wydaje mi się,że chyba to drugie jest bliższe prawdy,gdyż do pewnego momentu tak islam jak i chrześcijaństwo ma wspólne korzenie,a jak się nie mylę to i chrześcijanin dla ratowania życia tak swojego jak i innych może ukryć prawdę co swojej wiary.
              --
              James Horner - Commando
              • mala200333 Re: Czy wiecie co to jest..taggiya 21.01.13, 16:51
                Jeżeli już mówimy o korzeniach, to nieśmiało zauważe ze i chrześcijaństwo i islam maja te same korzenie..w judaizmie..
                I co z tego?
                Pracowałam swego czasu z muzulmanuninem. Jego iman mu powiedział, ze religia żydowska wywodzi sie ze starszej religii ..islamskiej. Oraz ze osoby z Polski których nazwiska kończą sie na SKI to..Żydzi. Facet był informatykiem..

--
                • lvova Re: Czy wiecie co to jest..taggiya 21.01.13, 17:01
                  Ale co ma tu judaizm do tego? Rozmawiamy a jakimś "prawie" islamskim,ja jako chrześcijanin mogę je porównywać z chrześcijańskim,nie znam się na prawach i zwyczajach żydowskich,jak mogę się więc odnieść do tego?
                  --
                  James Horner - Commando
                • mala200333 Re: Czy wiecie co to jest..taggiya 21.01.13, 17:04
                  Taggiya, nothing but classic taggiya when muslims say Islam was not spread by
                  the sword. With the exception of Indonesia, Islam was spread by the sword.

History shows that the muslim armies invaded other countries. Dawa'ah was
                  offered, become muslim, remain Christian or Jew and be a dhimmi, if neither,
                  then covert or die. If resistance is offered, attack. Mohammed used the sword to
                  conquer Mecca. The sword came first, then the Qur'an in the application of
                  Islam.

Those of us who know Islamic history see through the lies.

BTW, you can go to any Islamic bookstore and find books extolling the muslim
                  armies and the conquering of the world for Allah.

--
                                    • mala200333 Re: Czy wiecie co to jest..taggiya 21.01.13, 17:50
                                      – Prześladowania w skali globalnej się nasilają, zwłaszcza w krajach islamskich – mówi pastor Maciej Wilkosz, prezes Stowarzyszenia Głos Prześladowanych Chrześcijan, które sześć lat temu, pod patronatem Światowego Aliansu Ewangelicznego, wprowadziło do Polski Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół. – Otrzymujemy informacje, że prześladowania pojawiają się w krajach, w których do tej pory nie było większych problemów, np. w Kenii i Tanzanii, a w innych się intensyfikują – w Egipcie, Iraku, Pakistanie, północnej Nigerii – mówi pastor.

Chrześcijanom coraz trudniej żyć w krajach Bliskiego Wschodu. Już nie tylko w Arabii Saudyjskiej, gdzie za posiadanie Biblii grozi aresztowanie, czy w Iraku, gdzie z powodu czystek religijnych i exodusu liczba chrześcijan spadła z 1,2 miliona do 250 tysięcy. Podobnie dzieje się w innych krajach, w których w wyniku wiosny arabskiej do głosu doszły radykalne ugrupowania muzułmańskie.

Jest paradoksem historii, że w czasach, gdy Egiptem rządził twardą ręką Hosni Mubarak, chrześcijanom, których jest tu około 16 milionów, żyło się w miarę spokojnie. Obalenie dyktatora, zamiast przynieść upragnioną wolność i sprawiedliwość wszystkim obywatelom tego kraju, po objęciu władzy przez Bractwo Muzułmańskie otworzyło drogę do prześladowania chrześcijan.

To samo Bractwo Muzułmańskiej buduje wielkie Centrum Religijne w Warszawie..
                                      --
                                      • mala200333 Re: Czy wiecie co to jest..taggiya 21.01.13, 17:52
                                        Z Netu..
                                        gasipies (gość) pisze: November 10, 2012 12:31:00 AM
                                        Jakiś czas temu Król Arabii Saudyjskiej zwrócił się do burmistrza jednej z większych chrześcijańskich metropolii z prośbą o możliwość ufundowania nowego meczetu. Burmistrz odpowiedział krótko: Zgoda, jak tylko nam pozwolicie ufundować kościół w Riadzie. Nie namawiam tu do mordów ani prześladowań muzułmanów w Polsce. Ale przynajmniej nie kładźmy uszu po sobie i nie mówmy że deszcz pada gdy nam plują w twarz.

--
                                        • lvova Re: Czy wiecie co to jest..taggiya 21.01.13, 17:58
                                          Hmmmmmmmmmmmm,kto i jak na pluje,tym,że budują świątynię,przecież a Polsce wyznawcy islamu są w Polsce jakoś tak od XV wieku,mieszkają nadal,mają już polskie nazwiska.Mają też meczety i praktykują swoją religię,zwą się Polskim Tatarami,mieszkają w zdecydowanej większości na Białostocczyźnie.
                                          --
                                          James Horner - Commando
                                            • mala200333 Re: Czy wiecie co to jest..taggiya 21.01.13, 18:04
                                              - To bardzo niejednorodna społeczność. Pierwsza grupa to Tatarzy żyjący w Polsce od wieków. Głównie oni należą do zrzeszającego ok. 5 tys. członków Muzułmańskiego Związku Religijnego istniejącego od 1925 r. Właśnie jedna z gmin tego związku prowadzi salę modlitw na Wiertniczej. Ostatnio Turcy założyli w Warszawie własną gminę muzułmańską, ale też w ramach MZR.

Ale to nie MZR buduje meczet.

- Nie. Meczet buduje Liga Muzułmańska w RP, nowy związek wyznaniowy muzułmanów w Polsce. Zarejestrowali się w 2003 roku. To nie jest trudne, wystarczy 100 osób, by formalnie powstał nowy związek wyznaniowy, inaczej mówiąc - nowy Kościół.

Liga reprezentuje inny odłam islamu niż MZR?

- Nie. Zarówno członkowie Ligi, jak i MZR to sunnici, reprezentanci większościowego nurtu tej religii. Liga jednak w odróżnieniu od MZR skupia przede wszystkim muzułmanów napływowych pochodzenia arabskiego i ich rodziny. Zaczęli przybywać do Polski w latach 80. i 90. i praktykują islam w nieco odmienny sposób niż polscy Tatarzy.

www.muzulmanie.com/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=151&Itemid=134

--
                                              • skory1 Islam to religia zła! 21.01.13, 20:06
                                                Jak to z islamem jest naprawdę - oczami samych Arabów, którzy islam porzucili.

www.youtube.com/watch?v=tWvW0zseA64
                                                www.youtube.com/watch?v=PgTbXHN11Gs
                                                Cała prawda o pedofilii w islamie.
                                                www.youtube.com/watch?v=7k2jYx5ShF8&list=PLA80B0DDA1F546A04
                                                A tu jak piorą mózgi już małym dzieciom! Zgroza!
                                                www.youtube.com/watch?v=rPkbfU-xXX4
                                                Pozwólmy im się rozpanoszyć, a będzie tego więcej.
                                                www.youtube.com/watch?NR=1&v=YgekatNooIA
                                                Co powinniśmy wiedzieć o islamie.
                                                www.youtube.com/watch?v=rhUE2tg9igg
                                                Głupota polityków zachodu wmawiających milionom ludzi, że islam jest religią pokoju jest NIEWYOBRAŻALNA i NIEBEZPIECZNA.

Pokażcie te filmy innym.

--
                                                "Jeśli nie masz nic do powiedzenia, nic nie mów".
                                                Charles Caleb Colton
                                                  • mala200333 Re: Islam to religia zła! 21.01.13, 20:57
                                                    scenery napisał:

> Zacznij poznawać Islam. Zrozumiesz, że jest niebezpieczny, ale nie dla chrześci
                                                    > jan smile

Wiec jeszcze raz napisze:

"Prześladowania w skali globalnej się nasilają, zwłaszcza w krajach islamskich – mówi pastor Maciej Wilkosz, prezes Stowarzyszenia Głos Prześladowanych Chrześcijan, które sześć lat temu, pod patronatem Światowego Aliansu Ewangelicznego, wprowadziło do Polski Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół. – Otrzymujemy informacje, że prześladowania pojawiają się w krajach, w których do tej pory nie było większych problemów, np. w Kenii i Tanzanii, a w innych się intensyfikują – w Egipcie, Iraku, Pakistanie, północnej Nigerii – mówi pastor.

Chrześcijanom coraz trudniej żyć w krajach Bliskiego Wschodu. Już nie tylko w Arabii Saudyjskiej, gdzie za posiadanie Biblii grozi aresztowanie, czy w Iraku, gdzie z powodu czystek religijnych i exodusu liczba chrześcijan spadła z 1,2 miliona do 250 tysięcy. Podobnie dzieje się w innych krajach, w których w wyniku wiosny arabskiej do głosu doszły radykalne ugrupowania muzułmańskie.

Jest paradoksem historii, że w czasach, gdy Egiptem rządził twardą ręką Hosni Mubarak, chrześcijanom, których jest tu około 16 milionów, żyło się w miarę spokojnie. Obalenie dyktatora, zamiast przynieść upragnioną wolność i sprawiedliwość wszystkim obywatelom tego kraju, po objęciu władzy przez Bractwo Muzułmańskie otworzyło drogę do prześladowania chrześcijan. "
                                                    --
                                                  • skory1 Re: Islam to religia zła! 22.01.13, 09:55
                                                    lvova napisał:

> Takim tokiem rozumowania,niemniej religia zła jest Judaizm.

Jasne. tongue_out Żydzi mordują chrześcijan, palą kościoły, dokonują samobójczych ataków...
                                                    CO TY PIER....???? Może ty sam jesteś islamistą? To wypad do Arabii Saudyjskiej, tam się poczujesz jak u siebie!

--
                                                    Charles Caleb Colton
                                                  • lvova Re: Islam to religia zła! 22.01.13, 10:04
                                                    Może jestem.
                                                    Wystarczy zobaczyć w jaki sposób są traktowani Palestyńczycy,wystarczy obejrzeć w TV ataki rakietowe na Palestynę w których giną dzieci,wystarczy zobaczyć mur odgradzający państwo Izrael od Palestyny.
                                                    A czy w tym państwie z tą miłującą pokój religią chrześcijanin może spokojnie manifestować swoją wiarę,może tak swobodnie chodzić z krzyżykiem na piersiach ?
                                                    --
                                                    James Horner - Commando
                                                  • skory1 Re: Islam to religia zła! 22.01.13, 10:41
                                                    lvova napisał:

> Może jestem.
                                                    > Wystarczy zobaczyć w jaki sposób są traktowani Palestyńczycy,

OPRZYTOMNIEJ.
                                                    Palestyńczycy raz za razem atakują ludność cywilną, dokonują zamachów, głoszą chęć wymordowania wszystkich Żydów, czy Żydzi głoszą chęć eksterminacji Palestyńczyków???
                                                    Polak - antysemita przynosi HAŃBĘ narodowi polskiemu.

> A czy w tym państwie z tą miłującą pokój religią chrześcijanin może spokojnie manifestować
                                                    > swoją wiarę,może tak swobodnie chodzić z krzyżykiem na piersiach ?

O czym ty mówisz??? Oczywiście, że może, żaden Żyd mu za to nie poderżnie gardła. Spróbuj się przejść po ulicy z krzyżykiem na piersi w mieście w Arabii Saudyjskiej, albo nawet na terytorium palestyńskim, tylko najpierw spisz testament.

--
                                                    Charles Caleb Colton
                                                  • lvova Re: Islam to religia zła! 22.01.13, 10:52
                                                    skory1 napisał:

Polak - antysemita przynosi HAŃBĘ narodowi polskiemu.

Która część mojej wypowiedzi jest antysemicka.

Żydzi mają to do siebie,ze jak tylko ktoś napisze lub powie coś niezbyt pochlebnego na ich temat,od razu oskarżają o antysemityzm,najmniej tolerancyjny naród na świecie,wszystko podciągają pod antysemityzm.

Żegnam
                                                    --
                                                    James Horner - Commando
                                                  • mala200333 Re: Islam to religia zła! 22.01.13, 15:33
                                                    skory1 napisał:

> lvova napisał:
                                                    >
                                                    > > Może jestem.
                                                    > > Wystarczy zobaczyć w jaki sposób są traktowani Palestyńczycy,
                                                    >
                                                    > OPRZYTOMNIEJ.
                                                    > Palestyńczycy raz za razem atakują ludność cywilną, dokonują zamachów, głoszą c
                                                    > hęć wymordowania wszystkich Żydów, czy Żydzi głoszą chęć eksterminacji Palestyń
                                                    > czyków???
                                                    > Polak - antysemita przynosi HAŃBĘ narodowi polskiemu.
                                                    >
                                                    > > A czy w tym państwie z tą miłującą pokój religią chrześcijanin może spoko
                                                    > jnie manifestować
                                                    > > swoją wiarę,może tak swobodnie chodzić z krzyżykiem na piersiach ?
                                                    >
                                                    > O czym ty mówisz??? Oczywiście, że może, żaden Żyd mu za to nie poderżnie gardł
                                                    > a. Spróbuj się przejść po ulicy z krzyżykiem na piersi w mieście w Arabii Saudy
                                                    > jskiej, albo nawet na terytorium palestyńskim, tylko najpierw spisz testament.
                                                    >
                                                    >
                                                    Cyt: " Palestyńczycy raz za razem atakują ludność cywilną, dokonują zamachów, głoszą c
                                                    > hęć wymordowania wszystkich Żydów, czy Żydzi głoszą chęć eksterminacji Palestyń
                                                    > czyków???"

Niestety Swiat tego nie chce widziec...
                                                    Czarnym humorem tego wszystkiego jest to, ze gdy Izrael padnie te tereny podziela miedzy soba sasiedzi. Do tego potrzebni im byli Palestynczycy..
                                                    A Swiat jak zwykle jest gluchy i slepy..

--
                                                  • mala200333 Re: Islam to religia zła! 22.01.13, 21:36
                                                    Co najmniej 56 osób zginęło w północno-wschodniej Syrii w walkach między antyrządowymi rebeliantami a członkami uciskanej kurdyjskiej mniejszości, która pragnie wykorzystać wojnę domową do zdobycia autonomii - podała syryjska opozycja.

A z której strony to można zacząć to...chronienie?
                                                    --
                                            • lvova Re: Czy wiecie co to jest..taggiya 21.01.13, 18:05
                                              no to co,że w Warszawie.Warszawa to stolica Polski,są tam kościoły,cerkwie,zbory coraz więcej synagog to dlaczego nie może być meczetu?
                                              Dlaczego nier krzyczysz że w Warszawie budują Świątnie Opaczności Boskiej i że na to ida publiczne pieniądze,albo że coraz więcej gmin żydowskich żąda zwrotu swoich majątków i państwo polskie je zwraca. Czy judaizm jest religia miłości,pokoju? Patrząc na Bliski Wschód to jakoś nie,a czy mu chrześcijanie jesteśmy,patrząc na Irak,Afganistan też nie.
                                              --
                                              James Horner - Commando
                                    • scenery Re: Czy wiecie co to jest..taggiya 21.01.13, 18:00
                                      Czyli nie interesujesz się Islamem a jego "bezprawnym" wykorzystaniem do szerzenia nienawiści przez lokalnych kacyków.
                                      Weź tedy pod uwagę, że Koran został napisany w VII wieku, w sytuacji jakżesz przypominającej powstanie chrześcijaństwa. Wiki nam wystarczy:
                                      Początkowo przesłanie Mahometa nie wzbudzało większego sprzeciwu, zmieniło się to jednak wraz z jego gwałtownymi atakami przeciwko czczeniu bożków w sanktuarium Al-Ka'by, co zdawało się zagrażać dochodom płynącym z pielgrzymek do niego, oraz stałym zwiększaniem się liczby jego wiernych, zwłaszcza wśród warstw uboższych. Demokratyczne zasady islamu wydawały się zagrożeniem dla arystokracji Mekki, która zwróciła się przeciwko niemu. W wyniku prześladowań część pierwszych muzułmanów przeniosła się do Etiopii
                                      Skoro tak, XXI-VII = XIV.
                                      Islam jest w XIV wieku swego rozwoju. Startował jak chrześcijaństwo. Cóż więc dziwnego w tym, że zachowuje się jak chrześcijaństwo w średniowieczu?
                  • scenery Re: Czy wiecie co to jest..taggiya 21.01.13, 17:07
                    Patrz niżej. Bez zbędnej ironii: to, co wypisuje jakiś internauta nie jest żadnym źródłem. Słownik, artykuł w poważnej prasie (BBC na przykład), Koran z komentarzami, wiki już przytoczyłem - wiki też tworzą internauci, ale nie jedna osoba, jest dyskusja a w razie kontrowersji - głosowanie. I są źródła podane.
                • scenery Re: Czy wiecie co to jest..taggiya 21.01.13, 17:09
                  Taggiya, nothing but classic taggiya when muslims say Islam was not spread by
                  the sword. With the exception of Indonesia, Islam was spread by the sword.

To tylko klasyczna tagija, gdy muzułmanie twierdzą, że Islam nie był niesiony na mieczach.
                  Za wyjątkiem Indonezji - Islam przyniesiono na mieczach.

Reszta nie ma znaczenia dla naszej dyskusji.
              • scenery Re: Czy wiecie co to jest..taggiya 21.01.13, 17:04
                I co to ma być? smile)))

sabadocjgs twierdzi, że taggiya to coś tam

scenery twierdzi:

błękit, nic więcej to nie jest jak błękit, gdy we Francji zachodzi słońce

Teraz możesz zadać na innym forum pytanie, czy wiedzą, jaki kolor ma zachodzące słońce we Francji smile))
    • mala200333 Re: Czy wiecie co to jest..taggiya 21.01.13, 23:14
      Grupa muzułmanów odbierała londyńczykom alkohol, obrażała kobiety i kazała im zasłaniać ciało. Mężczyźni, twierdzący, że są członkami "muzułmańskiego patrolu", sami sfilmowali całe zajście. Wideo trafiło do internetu.
      Zakapturzeni mężczyźni zaczepiali przechodniów londyńskich ulic. Nazywali kobiety "nagimi zwierzętami bez szacunku do siebie" i kazali im zasłaniać odkryte części ciała. Pijącym odbierali alkohol - informuje serwis Daily Mail.
      Zdaniem członków "muzułmańskiego patrolu" mieszkańcy Londynu prowadzą "nieczyste życie". - Nie obchodzi nas, czy jesteście oburzeni - mówi na filmie jeden z zakapturzonych mężczyzn. Na wideo słychać także, jak chuligani wykrzykują do przechodniów, że znajdują się "na muzułmańskim terenie".

--
        • mala200333 Re: Czy wiecie co to jest..taggiya 21.01.13, 23:57
          Wierze Ci...

Ale..
          paseo:
          2 miesiące temu

Oceniono 21 razy 21

Dwa tygodnie temu okazało się, że salafitą był komisarz policji z Duisburga, który oficjalnie na zlecenie urzędu ds. ochrony konstytucji rozpracowywał struktury islamistów. Zamiast ich inwigilować przekazywał jednak poufne dokumenty współwyznawcom.
          --------------------------
          Jka widac nie potrzeba zadnych kosmitow ,kradnacych osobowosc.Wystarczy zdegenerowana demokracja i przemozne pragnienie spokoju za wszelka cene.
          cene,ktora ostatecznie znowu bedzie kolosalnie wysoka; na naszych oczach,pomalenku,islam odbiera nam nasze kraje i nasz kontynent.Tak jak w Danii,gdzie w pewnym miasteczku wiekszosc islamska zabronila obchodzenia Bozego narodzenia.Tak samo w wielu innych miejscach zblizamy sie do masy krytycznej;coraz czesciej uslyszymy o takich zdarzeniach,o przesladowaniach katolikow (zasluzyli sobie na to ,to inna sprawa)
          w ich wlasnych,ojczystych krajach.
          --
    • mala200333 Re: Czy wiecie co to jest..taggiya 21.01.13, 23:22
      Decyzja zdominowanej przez muzułmanów rady osiedlowej w duńskim Kokkedal, która zrezygnowała z obchodów Bożego Narodzenia, sprowokowała narodową debatę nad duńskim modelem państwa wielokulturowego - pisze agencja AFP.
      Rada mieszkańców osiedla Egeldalsvaenge w miasteczku Kokkedal, na północ od Kopenhagi, zdecydowała, że nie zapłaci za choinkę i świąteczne przyjęcie. Uzasadnienie rady - zbyt wysoki koszt przedsięwzięcia, wynoszący 7 tys. koron (ok. 4 tys. zł) - wywołało oburzenie mediów, ponieważ kilka dni wcześniej wydała ona 60 tys. koron na obchody muzułmańskiego Święta Ofiarowania.
      W poniedziałek na miejscu zjawili się dwaj reporterzy stacji TV2 News, którzy chcieli relacjonować zbieranie podpisów pod petycją mieszkańców o wotum nieufności wobec rady. Zostali jednak przegonieni przez zamaskowanych napastników, a ich samochód został częściowo zniszczony.

I tak mozna w nieskonczonosc podawac przyklady, tylko po co? Swiat byl gluchy na komunizm, na faszyzm, teraz tez jest gluchy..i bedzie...
      --
    • mala200333 Re: Czy wiecie co to jest..taggiya 24.01.13, 23:23
      Niekorzysta opinia na temat Islamu
      ~1947 - 8 min temu
      Dla Francji jest już niestety za późno, przy dzisiejszych tendencjach demograficznych, w tym kraju za kilka do kilkunastu lat władzę przejmą muzułmanie. Podobnie będzie w Belgii. Reszta krajów Europy zachodniej ma ten sam problem w mniejszym lub większym stopniu. To wszystko dzieje się na naszych oczach.Dlatego należy odrzucić wpajaną nam na siłę tolerancję bo czeka nas to samo. Na koniec dodam, że w Warszawie budowany jest kolejny meczet...

--
        • mala200333 Re: Czy wiecie co to jest..taggiya 25.01.13, 13:36
          To sa fakty, gołe fakty.
          Pracuje z Francuzem, który wyemigrował z Francji dla dobra swych dzieci. Uwaza ze Francja to w przyszlosci kraj islamski. Dużo opowiada co Imani nauczaja we Francji. To sa fakty a nie mój jakiś tam antyislamizm.
          --
          • mala200333 Re: Czy wiecie co to jest..taggiya 25.01.13, 13:40
            Obojętny marcinP - 34 min temu
            Niestety europejczycy sami sobie kopią grób, opluwając własne wartości i zapominając o tradycji i korzeniach chrześcijańskich. Europa chce być nowoczesna, tolerancyjna, nie urażać innych (akcja chowania krzyży , bo kogoś to obraża) A dla tamtych wiara jest sprawą nadrzędna . Nadejdzie kiedyś dzień , w którym ostatnim obrazem jaki zobaczy biały człowiek będzie "śniady " który podnosi na niego maczetę, żeby odrąbać mu głowę.

Tak piszą ci co mieszkają nie w Polsce ale we Francji, Belgii...
            --
            • lvova Re: Czy wiecie co to jest..taggiya 25.01.13, 14:04
              Mieszkasz w USA w kraju wielonarodowościowym,wielokulturowym, więc skąd takie poglądy,takie rasistowskie przekonania,pewnie uważasz że każdy Afroamerykanin to "czarnuch",Hindus to "brudas" a Wietnamczyk to "pieprzony żłótek",masz zero tolerancji dla innych ludzi,dla ludzi o innym kolorze skóry,innej wierze,jesteś rasistką nawet o tym nie wiedząc.
              Jeszcze tylko załóż biały kaptur,podpal krzyż i zawołaj White Power !!!!
              --
              STRACHY NA LACHY - Dygoty
              • mala200333 Re: Czy wiecie co to jest..taggiya 25.01.13, 14:10
                Piszesz " pewnie uważasz". Nie nie uważam. A ty nie potrafisz dyskutować. Gdy brak Ci argumentów to obrazasz.

"Okazuje się, że pałac Jabby niektórym bardzo przypomina meczet. A sam kosmita - Turków i Azjatów.
                Czyżby chodziło o skośne oczy i fajkę wodną? Nie do końca. Oburzenie społeczności tureckiej z Austrii wywołało przede wszystkim rzekome podobieństwo pałacu z klocków LEGO do meczetu Hagia Sophia w Stambule - jednego z najbardziej rozpoznawalnych meczetów na świecie. Poszkodowani zwracają też uwagę na wspólny mianownik z meczetem Jami al-Kabir w Beirucie.

Do producenta zabawek wysłano specjalne oświadczenie, w którym społeczność zażądała od LEGO przeprosin za niewrażliwość na odmienność kulturową i szerzenie szkodliwych stereotypów. Zagrożono też pozwem w Austrii, Turcji."

A to co zacytowalam to jest już żałosne i śmieszne.
                --
                • lvova Re: Czy wiecie co to jest..taggiya 25.01.13, 14:20
                  Mi ich nie brakuje,to ty wklejasz tu jakieś wypowiedzi,jakiś pieprzonych rasistów z różnych forów i podpierasz się nimi.
                  Żal z tobą rozmawiać.Ludzie o twoich poglądach biją 6-7 letnich Czeczenów w Białymstoku którzy mieszkają w tamtejszym ośrodku dla uchodźców,wyrzucają ich z autobusów,sklepów,placów zabaw.
                  --
                  • mala200333 Re: Czy wiecie co to jest..taggiya 25.01.13, 14:40
                    "Żal z tobą rozmawiać.Ludzie o twoich poglądach biją 6-7 letnich Czeczenów w Białymstoku którzy mieszkają w tamtejszym ośrodku dla uchodźców,wyrzucają ich z autobusów,sklepów,placów zabaw. "

I to ma być argument czlowieka po studiach?
                    Uważam ze tolerancja ma być po obu stronach. A nie jest. Dla Islamistów Europa ma być Islamska... I wyglada na to, ze będzie... Nie zaraz ale będzie.

Holendrzy zaczynaja walczyć z emigrantami którzy nie chcą sie asymilowac. Albo emigrant nauczy sie holenderskiego i użytecznych w społeczeństwie albo wraca do ojczystego kraju.

A co do Stanów, zaczynaja powstawać dzielnice islamistów w niektórych stanach. Sami je tworzą. Gdy ktoś spoza ich kręgu tam wejdzie może oberwać, zaś dziewczyna bez nakrycia głowy może być opluta.

-- ciebie cytuje:"
                • mala200333 Re: Czy wiecie co to jest..taggiya 25.01.13, 14:48
                  I jeszcze jedno:
                  Hagia Sophia .... została wybudowana jako kościół chrześcijański, który Turcy zagarnęły mordując wcześniej mieszkańców Konstantynopola. Ale To...im jakoś nie przeszkadza.
                  --
                  • lvova Re: Czy wiecie co to jest..taggiya 25.01.13, 19:36
                    A za czasów ZSRR zamieniano cerkwie na magazyny.
                    A w Bydgoszczy we wrześniu 1939r Niemcy wymordowali wszystkich Żydów,jedną dużą Synagogę zburzyli a z mniejszej zrobili magazyn,po wyzwoleniu Polacy przerobili ją na kino.
                    To kto jest większym zbrodniarzem,barbarzyńcą,Niemcy którzy wymordowali Żydów,czy Polacy którzy ten fakt wykorzystali?
                    --
                    • mala200333 Re: Czy wiecie co to jest..taggiya 25.01.13, 20:44
                      A mogło być tak jak we Wrocławiu, ze synagoga stała pusta i niszczyła...
                      ..Odzyskana przez Gminę Wyznaniową Żydowską we Wrocławiu w kwietniu 1996 roku była w stanie ruiny. Została ona częściowo odbudowana z dotacji Fundacji Współpracy Polsko - Niemieckiej, która przeznaczyła środki na I etap prac. W latach następnych prowadzono dalsze remonty.
                      Obecnie Synagoga żyje. Odbywają sie w niej uroczystości związane ze świętami żydowskimi, często występuje Chór synagogi "Pod Białym Bocianem", a w każdą ostatnią sobote miesiąca odbywa sie koncert hawdalowy. Synagoga ta jest największą w Polsce, a jedną z największych w Europie. W przyszłości będzie najważniejszym elementem centrum żydowskiego we Wrocławiu. Na najwyższym piętrze znajduje sie teraz muzeum poświęcone Żydom a w szczególności norweskim Zydom wywozonym do obozów zagłady z Norwegii w czasie wojny.

--
        • mala200333 Re: Czytając w Necie.. 26.01.13, 16:38
          Na zdjęciach z żołnierzami oraz Hitlerem widoczny jest Mohammad Amin al-Husajni, palestyński nacjonalista, wielki mufti Jerozolimy. W latach 40. zabiegał o protekcję nazistów, organizując powstanie przeciwko Brytyjczykom w Palestynie. Walnie przyczynił się również do wcielenia w życie polityki czynnego udziału muzułmanów w „antyżydowskiej wojnie Hitlera”.

Siostrzeńcem Mohammada Amina al-Husajni był Mohammad Abd al-Rauf Arafat al-Kudwa al-Husajni, bardziej znany jako Jaser Arafat. W sierpniu 2002 w jednym z wywiadów określił Mohammada Amina al-Husajni jako symbol .....palestyńskiego oporu.

--
          • lvova Re: Czytając w Necie.. 26.01.13, 16:59
            Radzę sprawdzić też biografię czołowych przywódców NSDAP zobaczysz jak wielu jest narodowości żydowskiej,poczytaj o obozach koncentracyjnych a przekonasz się jakimi gorliwymi wykonawcami hitlerowskich poleceń byli żydzi,jak wielu z nich pełniło funkcję kapo,blokowych,sztubowych,pisarzy,gońców i jak sumiennie ją wypełniali.
            --
              • lvova Re: Czytając w Necie.. 26.01.13, 17:19
                Pisząc o funkcyjnych Żydach w KLu miała na myśli to jakimi byli w stosunku do osób tej samej narodowości,Żydzi funkcję pełnili w blokach i komandach żydowskich,rzadko kiedy w innych.

A Jedwabne to jest koronny argument w sporach polsko żydowskich,Żydzi powinni za Jedwabne dziękować,bo gdyby nie to straszne wydarzenie nie mieli by za co przypierdalać się do Polaków.

I nie ważne,że Polacy uratowali tysiące Żydów,że tysiące Polaków zginęło za pomoc Żydom,to nic nie znaczy,to nie jest ważne.
                Nie ważne,że setki szmalcowników dostało wyrok od Państwa Podziemnego,że byli powszechnie piętnowani,że po wojnie wielu odpowiedziało przed sadem,ważne,że byli.

--
                • mala200333 Re: Czytając w Necie.. 26.01.13, 17:30
                  Poczytaj książkę Grabowskiego co sie działo na prowincji w czasie wojny..
                  .. - Grabowski w wyważony i rzetelny sposób prezentuje bolesny, acz prawdziwy wycinek historii okupacji hitlerowskiej w Polsce. Dotąd prawie niobecny w polskiej historiografii -poza może pracami Engelking-Boni, Melchior, Leociak i kilku innych autorów. Niewielu historyków tak otwarcie przywoływało temat szantażu, szmalcownictwa i denuncjacji. Podkreślić należy doskonały warsztat Grabowskiego i bogate odwołania - zarówno źródłowe, jak i bibliograficzne. Na uwagę zasługuje także wprowadzenie do obiegu badawczego nowych źródeł, jakimi są akta sądów okupacyjnych. Mimo, że dostępne od jakiegoś czasu dotąd słabo wykorzystane. Poza tym świetnie się to czyta - mimo trudnego tematu można ją pochłonąć niemal jednym tchem. Miejmy nadzieję, że książka ta wywoła dyskusję i otworzy pole do szerszych badań nad tym tematem i jemu pokrewnymi - np. stosunkiem wsi do Żydów, policją granatową, polską partyzantką ... "Ja tego Żyda znam!" - Szantażowanie Żydów w Warszawie, 1939-1943"

Albo..

"Pełny opis produktu: Jest taki piękny słoneczny dzień"
                  Autor:
                  Barbara Engelking

Zagłada Żydów na terenie Generalnego Gubernatorstwa przebiegała w kilku etapach. Najpierw zostali oni zamknięci w gettach, poddani wyniszczeniu głodem i ciężką pracą. Potem niemal wszystkich zamordowano w obozach zagłady. W ostatniej fazie, trwającej przez dwa lata niemal do końca wojny, wyłapywano niedobitków i uciekinierów. To właśnie wtedy rola Polaków - świadków Zagłady - stała się niezwykle istotna. Od nich zależało, czy Żydzi znajdą pomoc i będą mieli szansę przeżycia, czy zostaną wydani Niemcom, czy też zabiją ich sami Polacy.

Książka opowiada o wędrówce w poszukiwaniu ratunku przed Zagładą, która najczęściej okazywała się bezskuteczna i kończyła zgubą. U jej kresu rzadko czekało ocalenie, najczęściej - zdrada lub śmierć. Najczęściej - bo przeżyła mniejszość spośród tych, którzy chcieli się ratować. Większość tych odważnych, zdeterminowanych i gotowych do poświęceń ludzi - zginęła. Wielu zostało zamordowanych przez Niemców w krótkim czasie zaraz po likwidacji gett. Niektórzy zmarli z głodu, zimna czy chorób. Inni zostali wydani Niemcom przez Polaków lub przez samych Polaków zamordowani.

Jest tu mowa o pomaganiu, ale przede wszystkim o odmowie pomocy, wyrzucaniu, wykorzystywaniu, zdradzie i mordach, których motywami były strach, chciwość, nienawiść i zwykła ludzka podłość. Bohaterstwo Polaków gotowych ryzykować własne życie, by pomagać Żydom, doczekało się już bogatej literatury, na temat współuczestnictwa w niemieckim dziele zniszczenia wiemy niewiele, myślimy o tym niechętnie i z przykrością o tym czytamy. Nie można jednak dłużej zamykać oczu na te zjawiska i fakty historyczne.

--
                  • mala200333 Re: Czytając w Necie.. 26.01.13, 17:40
                    Dzieci Ireny Sendlerowej...wspaniała książka o nietuzinkowej postaci.
                    Historia niezwykłej kobiety, która uratowała w czasie Zagłady 2 500 żydowskich dzieci. Specjalne wydanie książki "Matka dzieci Holocaustu. Historia Ireny Sendlerowej", uzupełnione o rozdział "Życie po książce".

Tom, który przedstawiamy Czytelnikom, jest pierwszą książką o Irenie Sendlerowej. Jej biografia jest piękna i heroiczna, budująca i przejmująca. Książka Anny Mieszkowskiej dokładnie i szczegółowo pokazuje dzieła i czyny, prace i dnie, ujawnia niezwykły format moralny tej wspaniałej postaci. Tylko ktoś najwyższej ludzkiej klasy mógł dokonać czegoś tak ogromnego, jak uratowanie w czasie Zagłady 2500 żydowskich dzieci.

Irena Sendlerowa stała się w ostatnich latach osobą publiczną, o której mówi się w artykułach i w audycjach radiowych, o której opowiada się w dokumentalnych filmach. Już teraz jest symbolem heroizmu oraz poświęcenia i wszelkie po temu ma dane, by stać się symbolem dobrych, przyjacielskich stosunków łączących społeczność polską ze społecznością żydowską.

Zainteresowanie książką na świecie jest bardzo duże. Ukazały się bądź są wkrótce planowane wydania niemieckie, hiszpańskie, włoskie, hebrajskie, francuskie i amerykańskie.

Niestety film nakręcili Kanadyjczycy i Amerykanie a nie...Polacy
                    --
                  • lvova Re: Czytając w Necie.. 26.01.13, 17:44
                    Renia taka dyskusja to ona nie ma sensu,bo nieważne,że będziemy potępiać tych którzy Polaków którzy w czasie II WŚ czynili zło,że będziemy tłumaczyć że było o wiele więcej tych którzy ratowali Żydów i tak się Tobie i mi przypnie łatkę antysemity.
                    --
        • lvova Re: Czytając w Necie.. 26.01.13, 16:51
          Czy ty masz jakąś misję do spełnienia?

Odkrywasz prawdy dawno odkryte i chyba masz bardzo małą wiedzę historyczną.
          Nie tylko Muzułmanie byli w SS,a raczej wyznawcy Islamu,bo byli w SS i Albańczycy,Tatarzy,Uzbecy,Kirgizi,Turkmeni.
          Nie tylko Muzułmanie,bo prawie wszystkie narody Europy,w większej lub mniejszej liczbie.
          A nawet byli Szwajcarzy (kraj neutralny),Szwedzi (tez kraj naturalny ),był nawet korpus brytyjski,czy legion hinduski,były próby stworzenia polskiej dywizji SS.
          --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka