Dodaj do ulubionych

wyniki wyborów

22.11.10, 09:01
Oficjalnie na stronie PKW są wyniki z 4 okręgów, z których wynika, że do drugiej tury przechodzą Krzysztof Kalinowski i Andrzej Wiaderek.
O ile mi wiadomo nieoficjalne wyniki z pozostałych komisji potwierdzają ten rezultat.
Wszystko wskazuje na to, że komitetowi KWW Kalinowski na wojta.pl udało się wprowadzić do Rady Gminy min. 8 radnych (na 14), co oznacza, że jeśli w II turze Wiaderek miałby nie daj Boże wygrać, będzie skuteczna kontrola.
Czekamy na oficjalne wyniki!!!
Obserwuj wątek
  • madzik79-0 Re: wyniki wyborów 22.11.10, 09:32
   Wszyscy Ci którzy głosowali na Wiaderka to zacofany ciemnogród.Naobiecywał im złote góry i złote lasy,a tak naprawdę gówno go obchodzą mieszkańcy.Chodzi mu tylko o stołek wójta.To co działo się na wczorajszych wyborach to samowolka.Powinny zostać unieważnione.Wiaderek zadaje się z podejrzanym towarzystwem które napada ludzi.Taki wójt to wstyd dla gminy i jawna kpina.Jak taki człowiek może reprezentować gminę.
   • joshima Re: wyniki wyborów 22.11.10, 09:40
    Napiszesz coś więcej? Byłam rano i wydawało mi się, że jest OK.
   • jerzyk_debe Re: wyniki wyborów 22.11.10, 10:08
    Mocne słowa, ale prawdziwe. Ja taż jestem w szoku.
    • pprokopc Re: wyniki wyborów 22.11.10, 10:30
     hmmm... Również byłem wieczorem i było spokojnie, awantur nie zauważyłem. Proszę o szczegóły.

     CYTAT: "Wszyscy Ci którzy głosowali na Wiaderka to zacofany ciemnogród.Naobiecywał im złote góry i złote lasy,a tak naprawdę gówno go obchodzą mieszkańcy.Chodzi mu tylko o stołek wójta.To co działo się na wczorajszych wyborach to samowolka.Powinny zostać unieważnione.Wiaderek zadaje się z podejrzanym towarzystwem które napada ludzi.Taki wójt to wstyd dla gminy i jawna kpina.Jak taki człowiek może reprezentować gminę."
     Jeżeli były jakieś nieprawidłowości na tyle poważne, że sądzisz, że trzeba aż unieważnić wybory to rozumiem, że wezwałaś wczoraj policję i zgłosiłaś co się dzieje?
     Co do ciemnogrodu - nie obrażaj innych, dobrze? Każdy ma prawo mieć swoje zdanie, prawda? A co do Pana Kalinowskiego - poczekajmy cztery lata i wtedy zacznijmy go rozliczać z rządów a nie zanim jeszcze przejął stołek. Przypominacie mi komitet nagrody Nobla, który dał Obamie nagrodę pokojową za nic.
     Cieszę się bardzo, że wójtowej nie będzie i mam nadzieję, że nowy wójt coś zmieni. Ale na razie jego hasła, tak jak i hasła innych kandydatów, traktuję jak kiełbasę wyborczą. Wszystko wyjdzie w praniu.
  • ticco55 Re: wyniki wyborów 22.11.10, 10:00
   Byłam późnym wieczorem i również nie zauważyłam nieprawidłowości, co tam się działo?
  • franczeska4 Re: wyniki wyborów 22.11.10, 10:17
   W tej chwili patrzę na wyniki wyborów i Kalinowski ma dużą przewagę prawie 39% głosów, a Wiaderek 26%, Wodnicka prawie 26%.
   Tak czy inaczej Hanna nareszcie pójdzie na zieloną trawkę a Kalinowski WYGRA :)))
   • madzik79-0 Re: wyniki wyborów 22.11.10, 10:59
    Nie chodzi mi o Kalinowskiego.Była wzywana wczoraj policja w związku z napaścią na pełnomocnika jednego z komitetów.Jeśli chcecie zmian to niech wójtem zostanie Kalinowski,ale nie Wiaderek.
    • jerzyk_debe Re: wyniki wyborów 22.11.10, 11:28
     Szczególnie, że człowiek próbował powstrzymać proceder zbierania pijaczków po wsiach i dowożenia ich do komisji.
     Zgodzę się z prokopc, że nie można uogólniać, z pewnością wiele osób za dobrą monetę wzięło wydawnictwo komitetu Wiaderka i głosowało w dobrej wierze.
     Nikt chyba na tym forum żadnej nagrody p. Kalinowskiemu nie przyznawał, każdy ma prawo do swoich sądów.
     • madzik79-0 Re: wyniki wyborów 22.11.10, 12:12
      To właśnie za to go napadli.Może w końcu ludzie się przekonają,że Wiaderek nie jest odpowiednim kandydatem na wójta.Ten wczorajszy incydent pokazuje,że urzyje wszystkich środków aby wygrać.
  • pas_ya Re: wyniki wyborów 22.11.10, 12:08
   Ciesze sie, ze wojtowa odchodzi w niebyt, bardzo sie ciesze. Mam ogromna nadzieje, ze osoba, ktora ja zastapi bedzie bardziej kompetentna i dotrzyma swoich obietnic. Jak bedzie to dowiemy sie za 4 lata i teraz nie ma co piac z zachwytu, nad czym niby? Tym bardziej nie ma co obrazac ludzi, ktorzy poszli do wyborow( w przeciwienstwie do tych , ktorym nie chcialo sie ruszyc 4 literek) tylko dlatego, ze nie glosowali tak jakby pani madzi odpowiadalo. Kompletny brak kultury, wspolczuje.
   • madzik79-0 Re: wyniki wyborów 22.11.10, 12:16
    Nie pisz mi tutaj o kulturze.Kulturą to się właśnie wykazali wczoraj ludzie od Wiaderka.
    • wirek_1 Re: wyniki wyborów 22.11.10, 12:59
     Jeśli chodzi o wczorajszy incydent to była to osoba od byłej pani wójt, która zrobiła niepotrzebne zamieszanie, nieudolnie oskarżając znajdujące się tam osoby. Była to jedynie żenująca próba zniesławienia jednego z kandydatów na wójta, przez osobę obawiającą się utraty stanowiska pracy. Moim zdaniem osoba o tak niezrównoważonej psychice nie powinna być zatrudniona w OSP!
     • madzik79-0 Re: wyniki wyborów 22.11.10, 13:17
      Wirku-świrku do twojej wiadomości osoba ta nie jest zatrudniona w gminie.W OSP też nie jest zatrudniona,ponieważ jest to jak sama nazwa wskazuje OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA.Ciekawa jestem co się będzie działo przy drugiej turze wyborów.Niezrównoważony psychicznie to jest Wiaderek.
      • wirek_1 Re: wyniki wyborów 22.11.10, 13:51
       madzik, świrujesz to tylko Ty a zachowanie tej osoby daleko odbiega od normalności. Brak zatrudnienia w w/w instytucjach może jedynie świadczyć, że osoba ta ma problemy z psychiką.
    • pas_ya Re: wyniki wyborów 22.11.10, 13:06
     Dlaczego mam nie pisać? To takie trudne pojęcie? Co mnie obchodzi co zrobił nieokreślony ktoś nieokreślonemu komuś. Ja nic na ten temat nie wiem, ty informacji nie udzielasz. Za to wchodzisz na forum obrażasz jakieś jak się okazuje 26%ludzi, którzy glosowali na danego kandydata. Ja to czytam i mi sie to nie podoba. Gratuluje znajomosci calej spolecznosci i preferencji wyborczych (bo przeciez ci ONI to ciemnogrod i ty wiesz kto na kogo glosowal dlatego jestes tak madra i nieomylna). Nie spinaj sie ...to szkodzi
     • madzik79-0 Re: wyniki wyborów 22.11.10, 13:33
      Nie martw się mi nic nie zaszkodzi.Nie potrafisz czytać tekstu ze zrozumieniem?Nie interesuje mnie czy ci się to podobaczy nie.
      • pprokopc Re: wyniki wyborów 22.11.10, 14:28
       Moja droga. Jak widać z powyższych postów wcale nie musiał być to ktoś od Wiaderka. Chyba, że podasz nam tu nazwiska i niezbite dowody na koneksje z nim.
       Jeżeli lubisz Kalinowskiego to robisz mu czarny PR swoimi wypowiedziami. Chyba, że jesteś z "konkurencji" i w ten sposób wywalasz swoją złość na przegraną.
       Proszę, przestań bezsensownie obrażać użytkowników oraz mieszkańców bo internet nie zapewnia anonimowości i może Ci się to odbić czkawką.
       • pas_ya Re: wyniki wyborów 22.11.10, 14:54
        Zgadzam sie z pprokopc w 100% .
       • madzik79-0 Re: wyniki wyborów 22.11.10, 14:56
        Nikogo nie obrażam.Jaśnie pani jak się czuje urażona to niech nie wchodzi na forum.Wiem dokładnie,że to byli ludzie z cyganki i jedna z Dębego.Mam świadków całego zajścia.Kogo ja lubię,czy nie to jest nieistotne.Nie strasz mnie bo Tobie to się może odbić podwójną czkawką.Pamiętaj,że kij ma dwa końce.
        • pprokopc Re: wyniki wyborów 22.11.10, 15:34
         Ja Cię nie straszę tylko upominam.
         Obraziłaś ponad 27% mieszkańców gminy oraz personalnie użytkownika wirka nazywając go wirek-świrek. Pamiętaj, że za obrazę na forum można odpowiedzieć przed sądem jeśli oczywiście ktoś będzie chciał z Tobą walczyć. Jest jeszcze opcja zgłoszenia Cię do administratorów gazeta.pl nie mówiąc o administratorach tego forum, którzy mogą po prostu wycinać Twoje posty.
         Jeszcze raz przypominam - powściągnij język, proszę. Nie ma o co bić piany.
         • super_debesciak Re: wyniki wyborów 23.11.10, 19:00
          pprokopc pomyśl 26% głosów wiaderka to nie 26% mieszkańców gminy , tylko tych co głosowali
          • pprokopc Re: wyniki wyborów 23.11.10, 22:10
           Oczywiście masz racje, przepraszam.
  • przewoz_pw Re: wyniki wyborów 22.11.10, 14:55
   Ostatecznie:

   1 Florowski Zbigniew Robert 132 3.78%
   2 Kalinowski Krzysztof 1209 34.64%
   3 Ruta Dariusz 261 7.48%
   4 Wiaderek Andrzej Leszek 961 27.54%
   5 Wodnicka Hanna Zofia 927 26.56%

   Wiaderek najwięcej procentowo głosów miał w obwodzie Cyganki, najmniej w Dębem (6)
   Kalinowski najwięcej w Dębem (6), najmniej w Rudzie.

   Pozostałe wyniki PKW jeszcze oficjalnie nie podaje, ale pewnie wieczorem na stronce będzie można już większość zobaczyć.
   • madzik79-0 Re: wyniki wyborów 22.11.10, 15:01
    Widać na kogo oddano najwięcej głosów.I o co tyle krzyku?
    • madzik79-0 Re: wyniki wyborów 22.11.10, 15:05
     I tak za kilka miesięcy znajdą się ludzie,którym praca nowego wójta nie będzie się podobała.Znowu będziecie mieli za mało naprawionych dróg.Złej baletnicy to i rąbek u spódnicy przeszkadza.
     • pprokopc Re: wyniki wyborów 22.11.10, 15:42
      madzik79-0 napisała:
      > Widać na kogo oddano najwięcej głosów.I o co tyle krzyku?

      > I tak za kilka miesięcy znajdą się ludzie,którym praca nowego wójta nie będzie
      > się podobała.Znowu będziecie mieli za mało naprawionych dróg.Złej baletnicy to
      > i rąbek u spódnicy przeszkadza.

      Jak na razie to Ty tu najwięcej krzyczysz. Pozwól, że Ci przypomnę:
      "To co działo się na wczorajszych wyborach to samowolka.Powinny zostać unieważnione"
      Nadal tak sądzisz?
      A co do wyników - nikt rozsądny nie będzie rozliczał nowego wójta po kilku miesiącach. Natomiast zawsze znajdzie się ktoś komu się coś nie będzie podobało. Normalne.

      A teraz dla przypomnienia - nie sadzajmy jeszcze Kalinowskiego na stołku. Jeszcze jest druga tura za 2 tygodnie. A nie miał jakoś miażdżącej przewagi nad Wiaderkiem i Wodnicką. Wszystko się jeszcze może zdarzyć łącznie z tym, że wyborcy Hanny zagłosują na Wiaderka.
      • madzik79-0 Re: wyniki wyborów 22.11.10, 16:18
       Mylisz się sądząc,że wyborcy Hanny zagłosują na Wiaderka.A co do wyborów to nadal sądzę,że powinny zostać unieważnione.I BĘDĘ KRZYCZEĆ ILE MI SIĘ PODOBA!!!
       • pprokopc Re: wyniki wyborów 22.11.10, 16:59
        To moja ostatnia odpowiedź dla ciebie:
        [url=http://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie]tutaj...[/url]
        • madzik79-0 Re: wyniki wyborów 22.11.10, 18:04
         A to moja dla ciebie!!!Termin TROLL bywa nadużywany na dyskusyjnych forach internetowych.Niektóre osoby mianem tym określają dyskutanta,który przedstawia zagadnienia dla kogoś niewygodne lub za trudne do merytorycznego,szerszego omówienia.Nie każda bowiem kontrowersyjna,poruszająca trudne zagadnienia i mogąca bulwersować wypowiedź jest zaraz formą trollingu.A tak na marginesie jak wysyłasz mi coś takiego,to przeczytaj to do końca.
       • wirek_1 Re: wyniki wyborów 22.11.10, 17:01
        madzik, to nie trzeba krzyczeć tylko zacząć LECZENIE:p
        • madzik79-0 Re: wyniki wyborów 22.11.10, 17:32
         Sama się lecz!!!Naprawdę nie interesuje mnie Twoje zdanie na temat wczorajszego incydentu.Jesteś kolejną samarytanką,która broni Wiaderka.
       • zgoorek Re: wyniki wyborów 22.11.10, 17:22
        Madzik79-0
        Możesz sobie krzyczeć, ile chcesz, ale nie krzyczeć wszędzie tam, gdzie Ci się podoba.
        To forum jest moderowane i [i]ex katedra [/i] prosimy Cię o uprzejmość, przypominając o istnieniu [b]netykiety[/b].
      • super_debesciak Re: wyniki wyborów 23.11.10, 19:07
       Oczywiście że kalinowski nie siedzi na stołku.Sprawę z wożeniem pijaczków znam doskonale,w dniu wyborów myślałem że to nic nie daje , ale teraz widzę że właśnie przez tych paru nieświadomych chorych ludzi Wodnicka odpadła a Wiaderek jest w drugiej turze.Woził międzyinnymi kandydat na radnego i uzyskał dobry wynik będzie radnym.
     • joshima Re: wyniki wyborów 23.11.10, 00:13
      Dziewczyno. Rozumiem, że się zaangażowałaś, ale chyba Cie trochę ponosi. Weź jakąś melisę i zacznij pisać z sensem.
  • jerzyk_debe Re: wyniki wyborów 22.11.10, 15:07
   Na stronie PKW są oficjalne wyniki:

   1. Krzysztof Kalinowski
   2. Andrzej Wiaderek
   [url=http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/140000/141205.html]pełne wyniki wyborów wójta[/url]

   Do rady gminy:
   1. 9 radnych z KWW Kalinowski na wojta.pl
   2. 3 radnych z KWW Andrzeja Wiaderka
   3. 2 radnych z KWW Rozwój i Samorządność
   4. 1 radna z PIS

   [url=http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/140000/141205.html]pełne wyniki wyborów do Rady Gminy[/url]
   • zgoorek Re: wyniki wyborów 22.11.10, 15:58
    Jerzyku, wg wymienionej wyżej strony poniżej oznaczeni są kandydaci z najwyższym poparciem - 15 najwyższych wyników. Wynika mi z tego zestawienia, że:

    6 radnych jest z komitetu p. Kalinowskiego
    3 radnych z komitetu p. Wiaderka
    6 radnych z komitetu p. Wodnickiej

    Oto oni (kolejność tej piętnastki w nawiasie na początku):

    (kolejność 1-15) Okręg - Nr listy - Nr na liście - Nazwisko i imiona - Nazwa komitetu - Liczba głosów ważnych - % głosów ważnych
    1 - 22 - 1 - Wąsak Małgorzata - KWW A. WIADERKA - 38 - 20,65%
    1 - 23 - 1 - Abramowski Grzegorz - KWW "SZANSA" - 3 - 1,63%
    1 - 24 - 1 - Król Renata - KWW "ROZWÓJ I SAMORZĄDNOŚĆ" - 38 - 20,65%
    1 - 25 - 1 - Nalazek Dariusz Grzegorz - KWW NASZ SAMORZĄD MAZOWIECKI - 29 - 15,76%
    1 - 26 - 1 - Karpińska Renata Teresa - KWW KALINOWSKI NA WÓJTA.PL - 76 - 41,30%
    2 - 5 - 1 - Woźnica Agnieszka - KW PiS - 66 - 42,04%
    2 - 22 - 1 - Zawadka Aneta - KWW A. WIADERKA - 6 - 3,82%
    2 - 24 - 1 - Truszewski Rafał - KWW "ROZWÓJ I SAMORZĄDNOŚĆ" - 47 - 29,94%
    2 - 26 - 1 - Zając Michał - KWW KALINOWSKI NA WÓJTA.PL - 38 - 24,20%
    3 - 5 - 1 - Budziak Dorota Anna - KW PiS - 30 - 13,10%
    3 - 22 - 1 - Smuga Henryk - KWW A. WIADERKA - 32 13,97%
    3 - 23 - 1 - Truszewski Sławomir - KWW "SZANSA" - 2 - 0,87%
    3 - 24 - 1 - Garbecki Mirosław - KWW "ROZWÓJ I SAMORZĄDNOŚĆ" - 77 - 33,62%
    3 - 26 - 1 - Ruciński Tomasz - KWW KALINOWSKI NA WÓJTA.PL - 88 - 38,43%
    4 - 22 - 1 - Kuszpit Jacek Paweł - KWW A. WIADERKA - 23 - 12,78%
    4 - 23 - 1 - Łazarski Jarosław Jan - KWW "SZANSA" 15 - 8,33%
    4 - 24 - 1 - Walasek Maciej - KWW "ROZWÓJ I SAMORZĄDNOŚĆ" - 28 - 15,56%
    [b] (15) 4 - 26 - 1 - Gruber Jolanta - KWW KALINOWSKI NA WÓJTA.PL - 114 - 63,33% [/b]
    5 - 5 - 1 - Dapszus Stanisław Lucjan - KW PiS - 20 - 8,26%
    5 - 22 - 1 - Rogala Damian - KWW A. WIADERKA - 31 - 12,81%
    5 - 23 - 1 - Gryz Zbigniew - KWW "SZANSA" - 6 - 2,48%
    [b] (10) 5 - 24 - 1 - Piotrkowicz Teresa - KWW "ROZWÓJ I SAMORZĄDNOŚĆ" - 133 - 54,96%[/b]
    5 - 26 - 1 - Zaj Elżbieta Janina - KWW KALINOWSKI NA WÓJTA.PL - 52 - 21,49%
    6 - 22 - 1 - Szymanowska Honorata - KWW A. WIADERKA - 6 - 3,28%
    6 - 23 - 1 - Książek Robert Adam - KWW "SZANSA" - 34 - 18,58%
    6 - 24 - 1 - Zawadzki Robert - KWW "ROZWÓJ I SAMORZĄDNOŚĆ" - 39 - 21,31%
    6 - 26 - 1 - Główka Bogdan - KWW KALINOWSKI NA WÓJTA.PL - 104 - 56,83%
    7 - 5 - 1 - Szraga Anna Żaneta - KW PiS - 44 - 15,94%
    7 - 5 - 2 - Paska Zbigniew - KW PiS - 14 - 5,07%
    [b] (11) 7 - 22 - 1 - Falińska Małgorzata - KWW A. WIADERKA - 131 - 47,46% [/b]
    7 - 22 - 2 - Zagórski Jan - KWW A. WIADERKA - 29 - 10,51%
    7 - 24 - 1 - Niemczak Paweł Jerzy - KWW "ROZWÓJ I SAMORZĄDNOŚĆ" - 46 - 16,67%
    7 - 24 - 2 - Wieczorek Andrzej Wacław - KWW "ROZWÓJ I SAMORZĄDNOŚĆ" - 50 - 18,12%
    7 - 26 - 1 - Górnik Krzysztof - KWW KALINOWSKI NA WÓJTA.PL - 64 - 23,19%
    7 - 26 - 2 - Jędrysa Paweł Antoni - KWW KALINOWSKI NA WÓJTA.PL - 39 - 14,13%
    8 - 22 - 1 - Piotrkowicz Eugenia - KWW A. WIADERKA - 70 - 8,61%
    8 - 22 - 2 - Jackowicz Piotr - KWW A. WIADERKA - 85 - 10,46%
    [b] (6) 8 - 22 - 3 - Modliński Przemysław Walenty - KWW A. WIADERKA - 200 - 24,60%
    (4) 8 - 24 - 1 - Drużbalska Marianna - KWW "ROZWÓJ I SAMORZĄDNOŚĆ" - 216 - 26,57% [/b]
    8 - 24 - 2 - Kłoczewiak Halina - KWW "ROZWÓJ I SAMORZĄDNOŚĆ" - 100 - 12,30%
    [b] (12) 8 - 24 - 3 - Kobza Janusz Piotr - KWW "ROZWÓJ I SAMORZĄDNOŚĆ" - 123 - 15,13%
    (14) 8 - 25 - 1 - Wieczorek Szczepan - KWW NASZ SAMORZĄD MAZOWIECKI - 121 - 14,88%
    (1) 8 - 26 - 1 - Wojda Grzegorz Jan - KWW KALINOWSKI NA WÓJTA.PL - 289 - 35,55%
    (9) 8 - 26 - 2 - Woźnica Leszek - KWW KALINOWSKI NA WÓJTA.PL - 143 - 17,59%
    (8) 8 - 26 - 3 - Piotrkowicz Radosław - KWW KALINOWSKI NA WÓJTA.PL - 164 - 20,17% [/b]
    9 - 5 - 1 - Bogumił Małgorzata Lidia - KW PiS - 113 - 15,40%
    [b] (13) 9 - 5 - 2 - Matwiej Dawid Sebastian - KW PiS - 123 - 16,76%[/b]
    9 - 22 - 1 - Sieradzan Marek - KWW A. WIADERKA - 93 - 12,67%
    [b] (5) 9 - 24 - 1 - Zagórska Teresa - KWW "ROZWÓJ I SAMORZĄDNOŚĆ" - 213 - 29,02% [/b]
    9 - 24 - 2 - Bąk Emilia - KWW "ROZWÓJ I SAMORZĄDNOŚĆ" - 60 - 8,17%
    [b] (2) 9 - 26 - 1 - Tkaczyk Monika Katarzyna - KWW KALINOWSKI NA WÓJTA.PL - 261 - 35,56%
    (3) 9 - 26 - 2 - Siwik Mirosław Sylwester - KWW KALINOWSKI NA WÓJTA.PL - 224 - 30,52% [/b]
    10 - 5 - 1 - Foryś Renata - KW PiS - 22 - 8,84%
    [b](7) 10 - 22 - 1 - Grabarczyk Marcin - KWW A. WIADERKA - 172 - 69,08%[/b]
    10 - 23 - 1 - Miros Przemysław - KWW "SZANSA" - 3 - 1,20%
    10 - 24 - 1 - Kobza Renata Marianna - KWW "ROZWÓJ I SAMORZĄDNOŚĆ" - 33 - 13,25%
    10 - 25 - 1 - Kacprzyk Franciszek - KWW NASZ SAMORZĄD MAZOWIECKI - 9 - 3,61%
    10 - 26 - 1 - Majszyk Monika - KWW KALINOWSKI NA WÓJTA.PL - 10 - 4,02%
    11 - 5 - 1 - Okrzeja Tadeusz - KW PiS - 23 - 12,85%
    11 - 22 - 1 - Duszczyk Bogdan - KWW K A. WIADERKA - 36 - 20,11%
    11 - 23 - 1 - Denicki Tomasz Kazimierz - KWW "SZANSA" - 8 - 4,47%
    11 - 24 - 1 - Malesa Elżbieta - KWW "ROZWÓJ I SAMORZĄDNOŚĆ" - 18 - 10,06%
    11 - 26 - 1 - Bober Elżbieta - KWW KALINOWSKI NA WÓJTA.PL - 94 - 52,51%
    • zdebe Re: wyniki wyborów 22.11.10, 17:26
     Jerzyk miał rację:
     1. 9 radnych z KWW Kalinowski na wojta.pl
     2. 3 radnych z KWW Andrzeja Wiaderka
     3. 2 radnych z KWW Rozwój i Samorządność
     4. 1 radna z PIS

     Pogrubię po swojemu ze względu na liczbę mandatów w każdym z okręgów

     Bardzo proszę nie kłóćcie się Państwo, madzik ma dużo racji, bo metody walki pana W. nie do końca pozostają zgodne z zasadami "fair play", ale o tym wiedzą pewnie tylko Ci którzy bliżej się przyglądali. Jeśli chodzi o zatrudnienie w OSP i gminie - strażacy w Dębem Wielkim pełnią swoją służbę społecznie więc nie ma takiej możliwości żeby byli zatrudnieni. Chłopak bronił demokracji (a nie wszyscy kandydaci w pełni popierają demokrację!!) - uważam że wszyscy uczciwi mieszkańcy powinni go poprzeć. Ja nie jestem zwolennikiem P. Hanny ale nie pozwolę aby szkalować dobre imie porządnego człowieka.

     zgoorek napisała:

     (kolejność 1-15) Okręg - Nr listy - Nr na liście - Nazwisko i imiona - Nazwa komitetu - Liczba głosów ważnych - % głosów ważnych
     1 - 22 - 1 - Wąsak Małgorzata - KWW A. WIADERKA - 38 - 20,65%
     1 - 23 - 1 - Abramowski Grzegorz - KWW "SZANSA" - 3 - 1,63%
     1 - 24 - 1 - Król Renata - KWW "ROZWÓJ I SAMORZĄDNOŚĆ" - 38 - 20,65%
     1 - 25 - 1 - Nalazek Dariusz Grzegorz - KWW NASZ SAMORZĄD MAZOWIECKI - 29 - 15 ,76%
     [b]1 - 26 - 1 - Karpińska Renata Teresa - KWW KALINOWSKI NA WÓJTA.PL - 76 - 41,30 %
     2 - 5 - 1 - Woźnica Agnieszka - KW PiS - 66 - 42,04%[/b]2 - 22 - 1 - Zawadka Aneta - KWW A. WIADERKA - 6 - 3,82%
     2 - 24 - 1 - Truszewski Rafał - KWW "ROZWÓJ I SAMORZĄDNOŚĆ" - 47 - 29,94%
     2 - 26 - 1 - Zając Michał - KWW KALINOWSKI NA WÓJTA.PL - 38 - 24,20%
     3 - 5 - 1 - Budziak Dorota Anna - KW PiS - 30 - 13,10%
     3 - 22 - 1 - Smuga Henryk - KWW A. WIADERKA - 32 13,97%
     3 - 23 - 1 - Truszewski Sławomir - KWW "SZANSA" - 2 - 0,87%
     3 - 24 - 1 - Garbecki Mirosław - KWW "ROZWÓJ I SAMORZĄDNOŚĆ" - 77 - 33,62%
     [b]3 - 26 - 1 - Ruciński Tomasz - KWW KALINOWSKI NA WÓJTA.PL - 88 - 38,43% [/b]4 - 22 - 1 - Kuszpit Jacek Paweł - KWW A. WIADERKA - 23 - 12,78%
     4 - 23 - 1 - Łazarski Jarosław Jan - KWW "SZANSA" 15 - 8,33%
     4 - 24 - 1 - Walasek Maciej - KWW "ROZWÓJ I SAMORZĄDNOŚĆ" - 28 - 15,56%
     [b](15) 4 - 26 - 1 - Gruber Jolanta - KWW KALINOWSKI NA WÓJTA.PL - 114 - 63,33 % [/b]5 - 5 - 1 - Dapszus Stanisław Lucjan - KW PiS - 20 - 8,26%
     5 - 22 - 1 - Rogala Damian - KWW A. WIADERKA - 31 - 12,81%
     5 - 23 - 1 - Gryz Zbigniew - KWW "SZANSA" - 6 - 2,48%
     [b](10) 5 - 24 - 1 - Piotrkowicz Teresa - KWW "ROZWÓJ I SAMORZĄDNOŚĆ" - 133 -
     54,96% [/b]5 - 26 - 1 - Zaj Elżbieta Janina - KWW KALINOWSKI NA WÓJTA.PL - 52 - 21,49%
     6 - 22 - 1 - Szymanowska Honorata - KWW A. WIADERKA - 6 - 3,28%
     6 - 23 - 1 - Książek Robert Adam - KWW "SZANSA" - 34 - 18,58%
     6 - 24 - 1 - Zawadzki Robert - KWW "ROZWÓJ I SAMORZĄDNOŚĆ" - 39 - 21,31%
     [b]6 - 26 - 1 - Główka Bogdan - KWW KALINOWSKI NA WÓJTA.PL - 104 - 56,83% [/b]7 - 5 - 1 - Szraga Anna Żaneta - KW PiS - 44 - 15,94%
     7 - 5 - 2 - Paska Zbigniew - KW PiS - 14 - 5,07%
     [b](11) 7 - 22 - 1 - Falińska Małgorzata - KWW A. WIADERKA - 131 - 47,46%[/b]
     7 - 22 - 2 - Zagórski Jan - KWW A. WIADERKA - 29 - 10,51%
     7 - 24 - 1 - Niemczak Paweł Jerzy - KWW "ROZWÓJ I SAMORZĄDNOŚĆ" - 46 - 16,67%
     7 - 24 - 2 - Wieczorek Andrzej Wacław - KWW "ROZWÓJ I SAMORZĄDNOŚĆ" - 50 - 18, 12%
     [b]7 - 26 - 1 - Górnik Krzysztof - KWW KALINOWSKI NA WÓJTA.PL - 64 - 23,19% [/b]7 - 26 - 2 - Jędrysa Paweł Antoni - KWW KALINOWSKI NA WÓJTA.PL - 39 - 14,13%
     8 - 22 - 1 - Piotrkowicz Eugenia - KWW A. WIADERKA - 70 - 8,61%
     8 - 22 - 2 - Jackowicz Piotr - KWW A. WIADERKA - 85 - 10,46%
     [b](6) 8 - 22 - 3 - Modliński Przemysław Walenty - KWW A. WIADERKA - 200 - 24,60% [/b][b](4) 8 - 24 - 1 - Drużbalska Marianna - KWW "ROZWÓJ I SAMORZĄDNOŚĆ" - 216 - 26, 57%[/b]
     8 - 24 - 2 - Kłoczewiak Halina - KWW "ROZWÓJ I SAMORZĄDNOŚĆ" - 100 - 12,30%
     (12) 8 - 24 - 3 - Kobza Janusz Piotr - KWW "ROZWÓJ I SAMORZĄDNOŚĆ" - 123 - 15,13%
     (14) 8 - 25 - 1 - Wieczorek Szczepan - KWW NASZ SAMORZĄD MAZOWIECKI - 121 - 14 ,88%
     [b](1) 8 - 26 - 1 - Wojda Grzegorz Jan - KWW KALINOWSKI NA WÓJTA.PL - 289 - 35,55 % [/b](9) 8 - 26 - 2 - Woźnica Leszek - KWW KALINOWSKI NA WÓJTA.PL - 143 - 17,59%
     (8) 8 - 26 - 3 - Piotrkowicz Radosław - KWW KALINOWSKI NA WÓJTA.PL - 164 - 20, 17%
     9 - 5 - 1 - Bogumił Małgorzata Lidia - KW PiS - 113 - 15,40%
     (13) 9 - 5 - 2 - Matwiej Dawid Sebastian - KW PiS - 123 - 16,76%
     9 - 22 - 1 - Sieradzan Marek - KWW A. WIADERKA - 93 - 12,67%
     (5) 9 - 24 - 1 - Zagórska Teresa - KWW "ROZWÓJ I SAMORZĄDNOŚĆ" - 213 - 29,0
     2%
     9 - 24 - 2 - Bąk Emilia - KWW "ROZWÓJ I SAMORZĄDNOŚĆ" - 60 - 8,17%
     [b](2) 9 - 26 - 1 - Tkaczyk Monika Katarzyna - KWW KALINOWSKI NA WÓJTA.PL - 261 - 35,56%
     (3) 9 - 26 - 2 - Siwik Mirosław Sylwester - KWW KALINOWSKI NA WÓJTA.PL - 224 - 30,52%[/b]
     10 - 5 - 1 - Foryś Renata - KW PiS - 22 - 8,84%
     [b](7) 10 - 22 - 1 - Grabarczyk Marcin - KWW A. WIADERKA - 172 - 69,08% [/b]10 - 23 - 1 - Miros Przemysław - KWW "SZANSA" - 3 - 1,20%
     10 - 24 - 1 - Kobza Renata Marianna - KWW "ROZWÓJ I SAMORZĄDNOŚĆ" - 33 - 13,25%
     10 - 25 - 1 - Kacprzyk Franciszek - KWW NASZ SAMORZĄD MAZOWIECKI - 9 - 3,61%
     10 - 26 - 1 - Majszyk Monika - KWW KALINOWSKI NA WÓJTA.PL - 10 - 4,02%
     11 - 5 - 1 - Okrzeja Tadeusz - KW PiS - 23 - 12,85%
     11 - 22 - 1 - Duszczyk Bogdan - KWW K A. WIADERKA - 36 - 20,11%
     11 - 23 - 1 - Denicki Tomasz Kazimierz - KWW "SZANSA" - 8 - 4,47%
     11 - 24 - 1 - Malesa Elżbieta - KWW "ROZWÓJ I SAMORZĄDNOŚĆ" - 18 - 10,06%
     [b]11 - 26 - 1 - Bober Elżbieta - KWW KALINOWSKI NA WÓJTA.PL - 94 - 52,51%[/b]
     • madzik79-0 Re: wyniki wyborów 22.11.10, 17:50
      Widzę,że nie tylko ja tak myślę!!!
     • wirek_1 Re: wyniki wyborów 22.11.10, 18:19
      zdebe, chyba o wielu sprawach nie wiesz, ten chłopak który wg Ciebie broni demokracji to psychol. Śledził ludzi, robił im zdjęcia, stwarzał zagrożenie dla obywateli a nawet potrącił jedną osobę. Czy wg Ciebie tak sie zachowuje porzadny czlowiek?
      • grzesiek7905 Re: wyniki wyborów 22.11.10, 19:29
       a "chłopaki" do może u ciebie w oborze gnój wywalają, nie zamierzam z tobą dyskutować, nie dorosłeś do tego
       • joshima Re: wyniki wyborów 23.11.10, 00:30
        Chyba nicki Ci się pomyliły co?
     • joshima Re: wyniki wyborów 23.11.10, 00:27
      zdebe napisała:

      > Bardzo proszę nie kłóćcie się Państwo, madzik ma dużo racji,
      Możliwe. Jednak chodzi tu o sposób prezentowania tej racji. Popatrz Tobie udało się bez wyzwisk i ubliżania :)
     • pprokopc Re: wyniki wyborów 23.11.10, 02:08
      zdebe napisała:
      > . Jeśli chodzi o zatrudnienie w OSP
      > i gminie - strażacy w Dębem Wielkim pełnią swoją służbę społecznie więc nie ma
      > takiej możliwości żeby byli zatrudnieni.
      Małe sprostowanie dla podgrzania atmosfery ;)
      Członek OSP dostaje ekwiwalent za akcję ratowniczą oraz za pobyt na szkoleniu. Stawka w 2009 roku to było 10 zł/h za akcję i 5 zł/h za szkolenie. Pieniądze oczywiście płaci gmina. [url=http://mazowieckie.e-bip.pl/edziennik/ActDetails.aspx?ID=1896]A tu treść uchwały[/url].
      Swoją drogą, z tego co na szybko doczytałem max. to jakieś 18 zł/h. Nie sądzicie, że nasi strażacy dostają za mało?
      • grzesiek7905 ekwiwalent do prokopka 23.11.10, 22:29
       Dochodzę do wniosku, że dyskusja z tobą to błąd, twoja wiedza i wypowiedzi są tak płytkie jak ty sam, jeśli myślisz, że podgrzejesz atmosferę bo udało ci się znaleźć uchwałę dotyczącą ustalenia ekwiwalentu dla strażaków biorących udział w akcjach to to jesteś w kolejnym błędzie. Nie mam zamiaru ci tłumaczyć dlaczego. Mam natomiast dla ciebie dobrą radę, nie siłuj się żeby przekonać innych, że jesteś mądry. Efekt jest zupełnie odwrotny
       • pprokopc Re: ekwiwalent do prokopka 24.11.10, 15:31
        Po pierwsze mój nick to pprokopc a nie prokopek. Złośliwie przekręcając go obrażasz mnie. No, ale dla Ciebie to norma, prawda?
        Po drugie jeśli nie umiesz czytać emotikonek to cóż ja mogę na to poradzić?
        Po trzecie - nie we wszystkim jestem mądrym ale pewnie znalazło by się kilka tematów w których jestem mądrzejszy od Ciebie. I na odwrót.
        Po czwarte - chciałem tylko wykazać, że nie do końca OSP jest niezależna od gminy aczkolwiek zgadzam się, że przy takich sumach ta zależność jest nikła.
        No i na koniec - widzę, że orientujesz się w sprawach OSP. W końcu jesteś strażakiem, prawda? Odpowiedz mi proszę na kilka pytań:
        1. Kto teraz jest w zarządzie OSP w Dębe Wielkim? Bo chyba nie były wójt Krzewski? Niestety, obawiam się, że informacje na stronach gminy są już nieaktualne a strona OSP już jest nieczynna. Podstrona z informacjami o zarządzie również.
        2. Kto płaci zarządowi OSP. Bo doszły mnie słuchy, że np. prezes dostaje wypłatę z gminy. Możesz to wyjaśnić?
  • kolejowastreet Re: wyniki wyborów 22.11.10, 17:50
   [b]A ja się cieszę, że P. Wodnickiej już nie będzie. W końcu skończy się ta farsa i nic nierobienie. Kłamczucha, która wykorzystuje pieniądze gminy na swoją kampanię!
   Nigdy więcej tej baby!!!![/b]
   • zgoorek Re: wyniki wyborów 22.11.10, 18:12
    Do zdebe:
    Oczywiście, masz rację, a ja się mylę. Wygrywają najlepsi kandydaci na radnych w swoich okręgach, a nie ci, którzy mieli najwięcej z całej gminie.
    Przepraszam za wprowadzenie w błąd. Sorry.

    Do wszystkich - [b]też się cieszę, że pani Wodnicka odchodzi[/b] z władz naszej gminy.
    I mam nadzieję, że za 2 tygodnie [b]pan Kalinowski wygra[/b], bowiem wydaje mi się dzisiaj najlepszym kandydatem.
    • grzesiek7905 Re: wyniki wyborów 22.11.10, 19:23
     wirek, gdybym stwierdził, że jesteś niezrównoważony, to jestem przekonany, że naubliżałbym niezrównoważonym, ponieważ są to ludzie dotknięci chorobą ty taki jesteś bo chcesz. Z twoich wypowiedzi wynika, że to ty potrafisz się tylko mądrzyć nie mając pojęcia o tym co się wokół ciebie dzieje. Madzik faktycznie przesadziła z oceną 26% mieszkańców Dębego, ale dla usprawiedliwienia dodam, że element który został dowożony przez pana rysia bo sam nie miał siły dotrzeć do lokalu wyborczego to procent ten by znacznie mniejszy. Uważam, że kandydujący na urząd wójta pan W jest zdolny zrobić bardzo dużo, żeby ten cel osiągnąć. Ewidentnie gołym okiem widać naginanie prawa przez ludzi którzy to na jego zlecenie pracowali przez całą niedzielę, dowożenie przez kandydujących do rady gminy, pan rysio dowążący fiacikiem ludzi, małżonka pana W biegająca po korytarzach szkoły w trosce o frekwencję wyborczą. Na temat próby pobicia pełnomocnika przez kolegów pana rysia już nie wspomnę. Jeśli chodzi o ocenę Pana Kalinowskiego to on akurat jest w tej bardzo dobrej sytuacji, że jego dopiero będziemy oceniać , ale żeby oceniać to trzeba najpierw samemu się czymś wykazać, a mówienie o kimś, że jest niezrównoważony tylko dlatego, że pełni funkcje społeczną w OSP jest troszkę nie na miejscu, zmienisz zdanie jak ci się kiedyś stołek pod du.. zapali. Z wypowiedzi pana W wynika jasno, że popiera działania i efekty rządów poprzedniego włodarza pana Darka K. Można by nawet śmiało wysunąć stwierdzenie, że pan W jest tylko nową twarzą dla tej kandydatury, dla kogoś kto ma trochę wiedzy na temat historii naszej gmniy nie problem jest związać koniec z końcem żeby się dowiedzieć, że jest to walka o powrót poprzednich rządów. Takiego rozwoju wydarzeń nikomu nie życzę, to będzie oznaczało cofnięcie się o skromne mówiąc osiem lat.
     • wirek_1 Re: wyniki wyborów 22.11.10, 21:38
      Czy wygra Pan A. Wiaderek czy Pan K. Kalinowski przekonamy się o tym za 2tyg, najwazniejsze, że Pani Wodnickiej już nie ma. Irytuje mnie niezmiernie wcześniej opisane zachowanie tego człowieka. Przecież każdy ma prawo przywozić obywateli na głosowanie, czy to będzie Pani Wodnicka autobusami czy inna osoba. A to, że komuś się te osoby nie podobały to już inna sprawa. Każdy ma prawo oddać głos nawet jeśli jest pod wpływem alkoholu pod waruniek, że nie jest agresywny. Jedyną agresywną osobą, która zakłóciła spokój na głosowaniu był ów "porządny człowiek". O jego zachowaniu było juz pisane wcześniej więć drodzy czytelnicy sami wysnujcie wnioski jaka to jest osoba ( samo używanie wulgarnych wyrazów świadczy o nim).
      • zgoorek Re: wyniki wyborów 22.11.10, 21:51
       wirek_1 napisała:

       > Czy wygra Pan A. Wiaderek czy Pan K. Kalinowski przekonamy się o tym za 2tyg, n
       > ajwazniejsze, że Pani Wodnickiej już nie ma. Irytuje mnie niezmiernie wcześniej
       > opisane zachowanie tego człowieka. Przecież każdy ma prawo przywozić obywateli
       > na głosowanie, czy to będzie Pani Wodnicka autobusami czy inna osoba. A to, że
       > komuś się te osoby nie podobały to już inna sprawa. Każdy ma prawo oddać głos
       > nawet jeśli jest pod wpływem alkoholu pod warunek, że nie jest agresywny. Jedy
       > ną agresywną osobą, która zakłóciła spokój na głosowaniu był ów "porządny człow
       > iek". O jego zachowaniu było juz pisane wcześniej więć drodzy czytelnicy sami w
       > ysnujcie wnioski jaka to jest osoba ( samo używanie wulgarnych wyrazów świadczy
       > o nim).
       Z tego, co rozumiem, mówimy o tym, że p. Wiaderek dowoził głosujących nie z dobroci serca, ale za odpowiednią opłatę [b]kupując [/b]sobie ich głosy - co jest [b]sprzeczne [/b]nie tylko z etyką, ale również [b]z prawem[/b]. Ów "porządny człowiek" z OSP w Dębem starał się to udokumentować, robiąc zdjęcia, i dlatego mu się dostało.
       Nie mam żadnych dowodów na to, co piszę, ale staram się dowiedzieć, czy ta wersja jest zbliżona do prawdy. Czy się mylę, bo było inaczej?
       • wirek_1 Re: wyniki wyborów 22.11.10, 22:28
        Osobiście nie widziałem, żeby pan Wiaderek kogokolwiek dowoził. A szanownemu "porządnemu człowiekowi" nic się nie stało pozat tym, że porysował sobie samochód o siatkę podczas gwałtownego cofania w wyniku, którego potrącona została przypadkowa osoba. Następnie udał się ów osobnik na teren szkoły w DW z wymyśloną historią, że go ktoś napadł. Dziwne zachowanie jak na zdrową i szlachetną osobę:/
        • grzesiek7905 Re: wyniki wyborów 22.11.10, 22:30
         a ty żwirek to pewnie swoją wersję wyczytałeś w tym szmatławcu o nazwie "wieści piastowskie", które to już nie wiadomo przez kogo są wydawane
         • wirek_1 Re: wyniki wyborów 22.11.10, 22:47
          I tu Cię może zaskocze, niestety byłem przypadkowym świadkiem tej żenującej sceny, zobaczymy jak się dalej wydarzenia potoczą. Obu kandytatom życzę powodzenia, dgyż uważam, że każdy z nich może wnieść do najszej gminy nowe i lepsze pomysły.
          • grzesiek7905 Re: wyniki wyborów 22.11.10, 23:00
           wcale mnie nie zaskoczyłeś, z twoich wypowiedzi wynika , że faktycznie mogłeś być, ale nie świadkiem tylko uczestnikiem tegoż feralnego zajścia, a wydarzenia jak się potoczą to się domyśl... dla jednej ze stron napewno nie najlepiej
        • zgoorek Re: wyniki wyborów 22.11.10, 22:48
         Wirek_1 - Nie widziałeś, by p. Wiaderek kogoś dowoził, ale bronisz takiego pomysłu.
         Sugerujesz, że ktoś poszkodowany poszedł naskarżyć i całą opowieść wyssał sobie z palca.
         Jeżeli jednak nic nie widziałeś/aś (czy tam byłeś?), to skąd wiesz, że to wymyślone? A może tak było? Wtedy to wcale nie dziwne. Widziałeś/aś, że kogoś potrącił? Trzeba było pomóc złapać pirata drogowego.
         Ja nie wiem, więc nie atakuję, tylko szukam potwierdzenia przypuszczeń.
         • wirek_1 Re: wyniki wyborów 22.11.10, 23:02
          Poszkodowana osoba została odwieziona do szpitala, a od łapania piratów drogowych to jest Policja. Napisałem co widziałem. Nie musicie mi wierzyć, ale krew mnie zalewa jak czytam te brednie o "porządnym człowieku", który sam sobie zniszczył samochód a póżniej zrobił drakę, że go napadli. Żałosne.
        • tez_z_debe dowożenie - do wirka 23.11.10, 00:48
         > Osobiście nie widziałem, żeby pan Wiaderek kogokolwiek dowoził.
         Oczywiście, że nie - przecież nie robił tego osobiście tylko przez wynajętego i opłaconego człowieka. Jeżeli nie wiesz kogo - mogę ci podać jego imię i nazwisko. I dodam, że miał mało elegancką kurtkę - ciemną z czerwonymi wstawkami. A niebieskiego fiata pandę na białostockich blachach widziałeś pod szkołą? Ile razy - kilkanaście czy więcej? I zapewniam cię, ze fiacik nie przyjeżdżał bez pasażerów.

         Tak się składa, że z racji pełnionej wczoraj funkcji przy obsłudze wyborów byłem na terenie szkoły w Dębe przez większą część dnia (i nocy) i widziałem tego pana wielokrotnie z różnymi ludźmi wysiadającymi z jego samochodu i/lub wprowadzanymi przez niego do szkoły. Więcej - słyszałem jego deklarację że jak xxx płaci to on będzie woził nawet całą noc. Na szczęście całą noc nie musiał - lokale wyborcze były otwarte tylko do 22.

         A szanownemu "p
         > orządnemu człowiekowi" nic się nie stało pozat tym, że porysował sobie samochód
         > o siatkę podczas gwałtownego cofania w wyniku, którego potrącona została przyp
         > adkowa osoba. Następnie udał się ów osobnik na teren szkoły w DW z wymyśloną hi
         > storią, że go ktoś napadł. Dziwne zachowanie jak na zdrową i szlachetną osobę:/

         A ty wirku byłeś na miejscu tego incydentu i widziałeś jak cofał czy byłeś przy szkole jak przyjechał pod szkołę? Czy może występujesz w dwóch osobach i byłeś jednocześnie w obu miejscach naraz? A może nie byłeś nigdzie - tylko tak powtarzasz za kimś bajki? Widziałeś może samochód porządnego człowieka po tym incydencie? Bo ja tak - nie było to tylko porysowanie i takich uszkodzeń nie da rady sobie zrobić o siatkę. Chyba że zawadził o bejsbola.


         • wirek_1 Re: dowożenie - do wirka 24.11.10, 01:07
          tez_z_debe napisała:

          > Tak się składa, że z racji pełnionej wczoraj funkcji przy obsłudze wyborów byłe
          > m na terenie szkoły w Dębe przez większą część dnia (i nocy) i widziałem tego p
          > ana wielokrotnie z różnymi ludźmi wysiadającymi z jego samochodu i/lub wprowadz
          > anymi przez niego do szkoły.
          Skoro pełniłeś taką funkcję to wiesz, że można dowozić osoby na głsowanie. Było zareagować jeżeli było coś nie tak!
          > A ty wirku byłeś na miejscu tego incydentu i widziałeś jak cofał czy byłeś przy
          > szkole jak przyjechał pod szkołę? Czy może występujesz w dwóch osobach i byłeś
          > jednocześnie w obu miejscach naraz?
          Wybacz ale nie będę opisywał całego zajścia w szczegółach, bo Ty jesteś za mało inteligentny żeby to zrozumieć.
          Bo ja tak - nie było to tylko porysowanie i takich uszkodzeń nie da rady
          > sobie zrobić o siatkę. Chyba że zawadził o bejsbola.
          W ostatnim zdaniu chyba poniosła Cię wyobraźnia. Skoro pan grzegorz o. doznał takich uszkodzeń to niech się weźmię do roboty bo czym będzie śledził i fotografował ludzi!

          >
          • super_debesciak Re: dowożenie - do wirka 24.11.10, 12:07
           Znajoma zasiadała w komsji i opowiedziała mi jedno głosowanie wyborcy dostarczonego do lokalu przez pana Ryszarda J.Pan Rysio został na korytarzu a dostarczony wyborca w stanie mocnego upojenia pobrał karty do głosowania i chciał wyjść z nimi na korytarz na co nie pozwolił mu mąż zaufania.Wtedy bidulek usiadł i zaczął studiować otrzymane karty w celu znalezienia tego jedynego nazwiska jakie zapamiętał,pech chciał że zaczął od kart do sejmiku.Bidulek spędził w lokalu około 40 minut aby spełnić swój obywatelski obowiązek.Smutne czy śmieszne nie wiem?
           Drogi Wirku sprawę ataku na Grzegorza zostawmy tym zajmie się policja pewnie skończy sie na niczym?
           Może przedstawisz nam jakieś argumenty zachęcające do głosowania na pana Wiaderka ?
           Swoją drogą ciekawe jakie hity będą w jego gazetce w tym tygodniu.Czy napisze coś zgodnego z faktami,dlaczego do tej pory nie wykonał decyzji sądu,dlaczego gazeta z nieprawdziwymi informacjami ukazała się dzień przed ciszą wyborczą.
           • wirek_1 Re: dowożenie - do wirka 24.11.10, 13:09
            Drogi super...coś tam, może osoby nadużywające alkoholu są dla Ciebie nic nie warte i poza marginesem społecznym ale one tez mają prawo zagłosować.
            Co do zachowania grzegorza o. to masz rację Policja się tym powinna zająć bo takie zachowanie nie powinno ujść mu bezkarnie. Jestem w szoku, że temu narwanemu człowiekowi udało się oczernić postać jednego z kandytatów na wójta, poprzez swoje agresywne i nieobliczalne zachowanie. Plotki roznoszone przez niego o rzekomym napadzie na jego osobę są niezgodne z prawdą. Nie dajcie się omamić jego kłamstwom to chory człowiek, jego działania sa motywowane osbistą niechęcią do Pana W.
            • super_debesciak Re: dowożenie - do wirka 24.11.10, 14:17
             Wirku to są twoje słowa.Nie oceniam tych osób i nimi nie pogardzam, są to często ludzie bardzo dobrzy ale niestety chorzy. Gardzę takimi gadami, hienami,aparatczykami jak ludzie z komitetu Wia..... wykorzystującymi ich chorobę . Alkocholik w momencie upojenia nie podejmuje świadomych decyzji, żyje z dnia na dzień, liczy się tu i teraz, czyli obiecana szklaneczka w.... czy piwko.
             Dlaczego tak się zajmujesz sprawą Grzegorza, oliwa sprawiedliwa........i pewnie sam się o tym przekonasz.
             Tych biednych chorych ludzi to nawet podziwiam, widząc ich determincję w dobrym głosowaniu w/g wytycznych ,często ledwo stoją muszą pokazać się przed ludźmi ale poczucie honoru wygrywa u nich z wszystkimi przeciwnościami. I tego powinniście się od nich nauczyć bo cwaniactwo i ............two nikomu nie popłaca.
             • pprokopc Re: dowożenie - do wirka 24.11.10, 15:36
              Obawiam się, że tu oliwa nie wypłynie. Pewnie znów za mało świadków, sprawca nieznany czy inne powody spowodują umorzenie śledztwa. A szkoda... :(
              • super_debesciak Re: dowożenie - do wirka 24.11.10, 15:45
               Pewnie tak.Ale to tylko świadczy o nieudolności naszej policji.
    • superdorina3d-1 Re: wyniki wyborów 22.11.10, 19:45
     Madzik- czas na wsparcie ! Popieram Cię w każdym słowie. Przypominasz mi trochę mnie samą. Nie poddawaj się. Nie przejmuj sie wirkiem i prokop..coś tam. Sytuacja dla naszego kandydata. Jest Super ! Nasze społeczeństwo zmądrzało i wybrało dobrze. Pojedynek z Wiaderkiem to pestka dla Kalinowskiego. W sumie myślę, że to tylko formalność. Tak prognozuję. Pomijam fakt incydentu o którym aż chuczy w całym Dębem i okolicach, ale były działacz Samoobrony nie ma szans. Czy wiecie, że kredyty gotówkowe, którymi pozaklejane są słupy w centrum Dębego to działalność P.Wiaderka ? Najwidoczniej startuje by liznąć także coś z Gminnej gotówki. Po za tym to hasło na bilbordzie "Działam i pracuję dla naszej pomyślności". Litości-jakiej pomyślności ? Jak działa ? Nawet zdjęcie zrobione jest nie wiem gdzie. Czy to w ogóle teren naszej gminy. Pytam jeszcze raz gdzie do tej pory był Pan Wiaderek. Czy ktoś go widział w miejscu zgromadzeń np. Festyn : jakieś wystapienia?, w gminie: Jakieś sesje, porady, spotkania?, a może ktoś go widział na przykład w Kościele ?, a może w szkole podstawowej ? Za to doskonale znają go niektórzy mieszkańcy Mińska Maz., którzy przestrzegają nas przed głosowaniem na niego. cytuję: " to człowiek nierozważny, czasami lekkomyślny szczególnie w sprawach finansów." Czekajmy zatem na drugą turę i głosujmy na Kalinowskiego, a przede wszystkim mówmy o nim naszym rodzinom i znajomym by przybliżyć Jego postać. I Wytrwałości życzę !
     • grzesiek7905 Re: wyniki wyborów 22.11.10, 22:07
      superdorina3d-1, ja również zgadzam się z Tobą, aczkolwiek jeszcze raz przestrzegam przed bagatelizowaniem pana Wiaderka. WIADEREK = KRZEWSKI + DUDEK, są to ludzie którzy siedzą teraz w swoich klitkach i obmyślają kolejne posunięcia na najbliższe dwa tygodnie. Nie dawałem wiary w to, że znajdą tylu naiwnych słuchaczy, że omamią swoimi bez żadnego pokrycia pomysłami tylu ludzi, nie wiem również czy głos na pana wiaderka był przez każdego przemyślany czy może przekupiony albo co gorsze zdobyty przez zastraszenie. O jednym jestem przekonany, swój cel osiągneli i to w sposób nieuczciwy. Wierzę w mądrość ludzi i mam nadzieję, że to starcie pójdzie w jednym kierunku, w kierunku Pana Kalinowskiego. Niestety jestem przekonany, że nie będzie to walka fair play jeśli chodzi o komitet pana W. Dlatego zachęcam do wspólnego zmobilizowania się i poparcia Krzyśka Kalinowskiego. DLA NASZEGO WSPÓLNEGO DOBRA !!!!!!!!!!!!!!!!
      • eskel123 Re: wyniki wyborów 22.11.10, 23:10
       Co do tego na kogo głosowac to niech sie wykazują jeden i drugi
       mają 2 tygodnie

       ale pisanie pustych oszczerczych treści to brudny elektorat Kandydata K. przoduje
       w tym scierwie . i mysle ze odbierze mu wiele w ten sposób

       Nie myslcie sobie ze wszyscy na takie piepszenie sa na szczescie podatni
       nie tykam tu osób normalnie kryrykujących to jest ok . ale wy w kilku obrażacie około tysiąc osób rozumiem ze macie juz obiecane stołki w gminie u Pana K. i takie bedzie traktowanie interesantów butem i z kopa .


       jasno wynika z wielu postów w jaki sposób moze byc zarządzana gmina .
       Przez takich ja wy .       • zgoorek Re: wyniki wyborów 22.11.10, 23:32
        eskel123 napisał:

        > Co do tego na kogo głosowac to niech sie wykazują jeden i drugi
        > mają 2 tygodnie
        >
        > ale pisanie pustych [b]oszczerczych [/b]treści to [b]brudny [/b]elektorat Kandydata K. przodu
        > je
        > w tym [b]scierwie [/b]. i mysle ze odbierze mu wiele w ten sposób
        >
        > Nie myslcie sobie ze wszyscy na takie [b]piepszenie [/b]sa na szczescie podatni
        > nie tykam tu osób normalnie kryrykujących to jest ok . ale wy w kilku obrażacie
        > około tysiąc osób rozumiem ze macie juz [b]obiecane stołki [/b]w gminie u Pana K. i t
        > akie bedzie traktowanie interesantów [b]butem i z kopa [/b].
        >
        > jasno wynika z wielu postów w jaki sposób moze byc zarządzana gmina .
        > Przez takich ja wy .
        Uprzejmie proszę o bardziej staranne dobieranie słów. Nawet atakowanie osób o innych poglądach nie powinno polegać na mieszaniu ich z błotem - a na wymianie poglądów właśnie.

        Słowa, które zostały zaznaczone powyżej, nie powinny się tu w ogóle znaleźć.
      • pprokopc Re: wyniki wyborów 22.11.10, 23:19
       grzesiek7905 napisał:

       > superdorina3d-1, ja również zgadzam się z Tobą, aczkolwiek jeszcze raz przestrz
       > egam przed bagatelizowaniem pana Wiaderka. WIADEREK = KRZEWSKI + DUDEK, są to l
       > udzie którzy siedzą teraz w swoich klitkach i obmyślają kolejne posunięcia na n
       > ajbliższe dwa tygodnie.
       A ja myślałem, że jak żądzili w gminie to się dorobili i w domach mieszkają a nie po jakichś klitkach gnieżdżą ;)
       > Nie dawałem wiary w to, że znajdą tylu naiwnych słuchac
       > zy, że omamią swoimi bez żadnego pokrycia pomysłami tylu ludzi, nie wiem równie
       > ż czy głos na pana wiaderka był przez każdego przemyślany czy może przekupiony
       > albo co gorsze zdobyty przez zastraszenie. O jednym jestem przekonany, swój cel
       > osiągneli i to w sposób nieuczciwy.
       No tu to się mój drogi zagolopowałeś... Że co, W. przekupił lub zastraszył prawie 1000 osób? To chyba jakieś bojówki musiał mieć ;)
       > Wierzę w mądrość ludzi i mam nadzieję, że
       > to starcie pójdzie w jednym kierunku, w kierunku Pana Kalinowskiego. Niestety j
       > estem przekonany, że nie będzie to walka fair play jeśli chodzi o komitet pana
       > W. Dlatego zachęcam do wspólnego zmobilizowania się i poparcia Krzyśka Kalinows
       > kiego. DLA NASZEGO WSPÓLNEGO DOBRA !!!!!!!!!!!!!!!!
       No i co do poparcia to tu się możemy zgodzić :)
     • joshima Re: wyniki wyborów 23.11.10, 00:55
      superdorina3d-1 napisała:

      > Pojedynek z Wiaderkiem to pestka dla Kalinowskiego.
      A dla mnie to wcale nie takie oczywiste. Niestety ale ludzie muszą się jeszcze raz zmobilizować i pójść na głosowanie. Pytanie, czy im się będzie chciało.

      I żeby nie było Kalinowski to od początku jest mój kandydat.
  • pprokopc Re: wyniki wyborów 22.11.10, 23:05
   Staram się zrozumieć osoby, które nagle, przed samymi wyborami, pojawiły się tu na forum. Nagle stały się bardzo aktywne i po ich wypowiedziach łatwo zauważyć kogo popierają. Ja rozumiem, że w większości są zdenerwowane bo ich kandydat przepadł w wyborach lub nie wygrał w pierwszej turze. Ale apeluję jeszcze raz - nie wyrzucajcie swoich frustracji tu, na forum. Lepiej wyładujcie swoją złość kopiąc trawnik czy sprzątając w domu. Nie ma sensu obrażać innych, rzucać epitetami na forum bo tak łatwiej, bo tu schowam się za swoim nickiem i mogę pisać co chcę. Trochę kultury i powściągliwości. Postarajcie się podejść do tematu na spokojnie. Zostały 2 tygodnie - jeśli chcecie, żeby wygrał Wasz kandydat to skupcie się na pisaniu o nim i jego zaletach zamiast pisać złośliwości o kontrkandydacie czy innych dyskutantach. W ten sposób można więcej zdziałać. W tym przypadku popieram zgoorka który napisał w nowym wątku:
   "Proponuję - zamiast głosować PRZECIWKO panu Wiaderko, przyjrzeć się drugiej kandydaturze i głosować NA pana Kalinowskiego."

   A tak dla przykładu, żeby wykazać Wam, że nie ma o co bić piany (chyba, że walczymy o łamanie demokracji) - co by było gdyby nikt nie zagłosował na p. Wiaderka? Nic by to nie zmieniło bo i tak p. Kalinowski nie miałby większościowego poparcia. [url=https://spreadsheets.google.com/ccc?key=0AnZTW5KIa1JTdGlRNWlaMTd5U0cxdGxXbGt1cWRLbVE&hl=en&authkey=CP-VzLgB#gid=0]Dowodu tutaj.[/url]
   • eskel123 Re: wyniki wyborów 22.11.10, 23:19
    Prosze

    A tak dla przykładu, żeby wykazać Wam, że nie ma o co bić piany (chyba, że walczymy o łamanie demokracji) - co by było gdyby nikt nie zagłosował na p. Kalinowskiego? Nic by to nie zmieniło .

    tak lepiej
    • eskel123 Re: wyniki wyborów 22.11.10, 23:22
     Poza tym ze by go nie było w drugiej turze .

     :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

     no a tak sami widzicie
    • pprokopc Re: wyniki wyborów 22.11.10, 23:32
     Proszę nie przekręcać moich słów.
   • jerzyk_debe Re: wyniki wyborów 23.11.10, 00:25
    Prokopc, odpuść sobie ten swój mentorski styl i nie sil się na obiektywizm, bo ci nie wychodzi. Apelujesz o kulturę i powściągliwość?
    Nazwałeś madzik79-0 trollem dlatego, że nie kryła swego wzburzenia akcją osiłków p. Wiaderka?
    Dlatego że chcieli pobić człowieka, który pilnował tego, żeby nie zwozić menelików za pieniądze na wybory?
    Sam napisałeś, że nie widziałeś nieprawidłowości i zarzucasz jej i grzeskowi7905 kłamstwo i popierasz obiektywnego wirka_1?
    • pprokopc Re: wyniki wyborów 23.11.10, 00:55
     jerzyk_debe napisał:

     > Prokopc, odpuść sobie ten swój mentorski styl i nie sil się na obiektywizm, bo
     > ci nie wychodzi.
     Cóż, jestem tylko człowiekiem ale tak, staram się być obiektywny. Tak, staram się uspokoić dyskusję bo dość mam awantur w polityce które to przenoszą się do każdej sfery życia.
     > Apelujesz o kulturę i powściągliwość?
     > Nazwałeś madzik79-0 trollem dlatego, że nie kryła swego wzburzenia akcją osiłkó
     > w p. Wiaderka?
     > Dlatego że chcieli pobić człowieka, który pilnował tego, żeby nie zwozić meneli
     > ków za pieniądze na wybory?
     Samo zwożenie kogokolwiek nie jest przestępstwem. To tak na marginesie. Aczkolwiek można się domyślić, że za darmo tego nie robili (znaczy głosowali). Tylko że nikt tego nie potrafi udowodnić.
     Co do nazwania jej trollem - przeczytaj jeszcze raz cały wątek a zrozumiesz, że nie było to za to co pisała ale jak pisała. Może trochę na wyrost, nie wiem?
     > Sam napisałeś, że nie widziałeś nieprawidłowości i zarzucasz jej i grzeskowi790
     > 5 kłamstwo i popierasz obiektywnego wirka_1?
     Napisałem tylko, że za mojej bytności nic się nie działo (tak jak i napisały to dwie inne osoby) i poprosiłem o szczegóły. Pokaż mi, proszę, gdzie zarzuciłem madzikowi i grześkowi kłamstwo. Jakoś sobie nie przypominam, ale jeśli tylko to pokażesz to natychmiast ich przeproszę.
    • joshima Re: wyniki wyborów 23.11.10, 01:12
     jerzyk_debe napisał:

     > Prokopc, odpuść sobie ten swój mentorski styl i nie sil się na obiektywizm, bo
     > ci nie wychodzi. Apelujesz o kulturę i powściągliwość?
     > Nazwałeś madzik79-0 trollem dlatego, że nie kryła swego wzburzenia akcją osiłkó
     > w p. Wiaderka?
     Raczej nie dlatego co powiedziała tylko w jaki sposób :)
     • essa_to_ja Re: wyniki wyborów 23.11.10, 23:53
      pprokopc napisał:
      "Staram się zrozumieć osoby, które nagle, przed samymi wyborami, pojawiły się tu na forum. Nagle stały się bardzo aktywne i po ich wypowiedziach łatwo zauważyć kogo popierają. [...] Lepiej wyładujcie swoją złość kopiąc trawnik czy sprzątając w domu"

      Mam bardzo podobne odczucia... Tym bardziej, ze sama zostałam dwa razy zaatakowana w bardzo obrazliwy sposob, przez osobe, ktora ani mnie zna, ani nie zna szczegółów opisywanych przeze mnie zdarzeń. Bo w sumie, staram się opisywać problemy i zjawiska, bez osobistych wycieczek do kogokolwiek.
      Pocieszam się, że z czasem takie osoby znikną i znowu będzie się można spokojnie wymieniać opiniami na temat weterynarzy, błota na Olszowej i zgrzytów w działaniu naszego urzędu gminy - bo zgrzyty będą sie pojawiały jeszcze długo, nie wiem czy jedna kadencja wystarczy do wyprowadzenia gminy na tzw. prostą.

      Co do wyborów - byliśmy około 17.15; było spokojnie, na sali siedziały dwie panie jako "mąż zaufania", pijaczków nie było.
      Jeżeli były nieprawidłowości, to przeciez każdy kandydat ma swój sztab wyborczy, którego zadaniem jest czuwanie nad prawidłowością wyborów i zgłaszanie zastrzeżeń do PKW. Opisywanie tego na forum w sosie z obelg niczego nie zmienia. Również każdy z hipotetycznych świadków ma prawo zgłoszenia zawiadomienia o przestępstwie.
      Decyzja na kogo głosować jest sprawą prywatną każdego wyborcy i jako taka nie podlega wartościowaniu. Można zachwalać własnego kandydata lub rzeczowo krytykować jego konkurenta, to wszystko. I tak moderatorzy wykazali się dużą cierpliwością i tolerancją (może za dużą?), pozostawiając wszystkie napisane w wątku posty.
   • joshima Re: wyniki wyborów 23.11.10, 01:06
    Trochę się zagalopowałeś w swoich obliczeniach. Uważasz, że gdyby Wiaderek nie kandydował, to około 1000 osób nie poszłoby na wybory? Odważna teoria :) Niestety nie da się przewidzieć ja zagłosowałoby te 961 osób, gdyby nie mogły głosować na Wiaderka :P
    • pprokopc Re: wyniki wyborów 23.11.10, 01:22
     Masz rację, zagalopowałem się. Zasugerowałem się teorią spiskową mówiącą, że na W. głosowali tylko ludzie:
     a) omamieni przez niego
     b) zastraszeni
     c) przekupieni
     d) dowiezieni do komisji
     ;)
     Z tych 961 osób musiałby mieć o 112 głosów więcej niż inni kandydaci razem wzięci. Wtedy przeszedłby minimalną większością głosów.
     • super_debesciak Re: wyniki wyborów 23.11.10, 21:58
      pprokopc.Dodaj jeszcze osoby , które zagłosowały na wiaderka na podstawie jego gazetki,nie znając kandydata i ludzi którzy za nim stoją,jak Krzewski który był 12 lat wójtem przed Wodnicką,posprzedawał wszystko kolesiom, a nasza gmina pod jego rządami znalazła się w ciemnej d.....e.Teraz chce dostać się do władzy pod buźką Wiaderka i to on jest zagrożeniem , a nie sam kadydat.
      • super_debesciak Re: wyniki wyborów 23.11.10, 22:11
       Nie wiem o co wam chodzi z tym moralizatorstwem, jest to normalna żywa dyskusja są wybory są emocje, a taki wirek, który brał udział w całym napadzie (chyba z cyganki przyszły zięć Ryszarda J) chce odwrócić kota ogonem. Mam nadzieję że sprawiedliwość i demokracja zwyciężą 5 grudnia a ekipa Krzewskiego odejdzie w zapomnienie,ale napewno jeszcze będzie się działo........
       • wirek_1 Re: wyniki wyborów 24.11.10, 00:42
        Jeśli chodzi o odwracanie faktów, to Chyba Ty coś przekręciłeś. Nie brałem udziału w zajściu tylko byłem świadkiem. Radzę nie oskarżać bezpodstawnie wymienionych ludzi, których notabene nawet nie znam.
  • agnidev99 Re: wyniki wyborów 23.11.10, 15:26
   Cieszę się, że pani wójt zniknie ze swojego stanowiska. Teraz mam tylko kłopot na kogo głosować w 2 turze....
   • ewadebe Re: wyniki wyborów 23.11.10, 19:03
    Proponuje na Kalinowskiego. Prawy i rozsądny człowiek.
    Poczytaj sobie o orderze wojennym krzyża Grunwaldu, który niby dostał Wiaderek. (Tak pisał w Wieściach Piastowskich) Na stronie rządowej rządu polskiego przeczytałam ze ten order od kilkunastu lat nie jest przyznawany przez państwo polskie. Przyznawany był kiedyś ludziom, którzy popierali komunizm.
    Np. dostał go towarzysz Bierut. To sa fakty, poszperaj w internecie.
    Trzymam kciuki za Kalinowskiego, a wszystko o czym pisze Wiaderek radzę sprawdzać.
    Pozdrawiam, Ewa
    • magda_100 Re: wyniki wyborów 23.11.10, 19:47
     Jeżeli chodzi o order to ewadebe ma całkowitą rację. Wystarczy hasło wrzucić do googla albo w wikipedię. Order ten nie jest nadawany od kilkudziesięciu lat - został wyeliminowany ustawą z roku 1992. Osoby, które ten medal dostały założyły Stowarzyszenie Kawalerów Orderu Wojennego Krzyża Grunwaldu i teraz nadają jedynie związkową odznakę "Za zasługi dla Stowarzyszenia Kawalerów Orderu Wojennego Krzyża Grunwaldu". Odznaka jest nadawana za pomoc przy organizowaniu obchodów rocznic historycznych, podróży polowych, konferencji naukowych, działalności publicystycznej i [b]socjalnej[/b]. Można się domyślać w jakiej najprawdopodobniej formie była udzielona ta pomoc...
     Obywatel W. otrzymał właśnie taką odznakę a nie żaden order a potwierdził to pisemnie komandor, który tę odznakę wręczał. Pismo będzie dostępne na [url=http://www.kalinowskinawojta.pl ]www.kalinowskinawojta.pl[/url]
     A tak swoją drogą to mam niemiłe odczucie, że kandydat W. ma nas za idiotów, którzy nie potrafią korzystać z googla.
     Pozdrawiam
     • hiraam Re: wyniki wyborów 23.11.10, 21:52
      magda_100 napisała:

      Odznaka jest nadawana za pomoc przy organizowaniu obchodów
      > rocznic historycznych, podróży polowych, konferencji naukowych, działalności p
      > ublicystycznej i [b]socjalnej[/b].

      Działalność socjalna jest czymś haniebnym? Trochę gruby paronim (do socjalistycznej -domyślam się).

      A nawiązując do sposobu prowadzenia dyskusji w tym wątku, radzę powstrzymać emocje, bo tylko planowe, racjonalne działanie prowadzi do sukcesu. No, chyba, że ktoś ma wyjątkową charyzmę, ale i tak, taka osoba w pewnym momencie musi pomyśleć.
      W każdym razie, na pewno używanie słów silnie nacechowanych negatywnymi emocjami nie skłania mnie do popierania kandydata przez nich wskazywanego na godnego objęcia stanowiska wójta.

      Do wszystkich moralizatorsko: Rzeczywistość zmienia się zaczynając od siebie :)
      • magda_100 Re: wyniki wyborów 23.11.10, 22:02
       Niestety pudło - chociaż przyznam, że musiałam sprawdzić co to jest ten paronim :)
       Nie chodziło mi o żadne słowo powiązane z socjalizmem (ciekawe skojarzenie) a jedynie wskazanie, że odznakę można dostać za wspomaganie działalności socjalnej.

       Bardziej chodziło mi o definicję:
       socjalny = społeczny; towarzyski; mający zaspokoić potrzeby materialne i kulturalne społeczeństwa.

       Czyli wspomaganie działalności socjalnej mam rozumieć jako co? organizację imprez? kupowanie ciasteczek? biletów do kina? Szczerze mówiąc chciałabym, żeby kandydat W. pochwalił się swoimi zasługami i powiedział/napisał za jakie zasługi dostał tę odznakę (nie mylić z orderem). Ale kandydat nie przychodzi na debaty, na spotkaniach wyborczych nie chce odpowiadać na pytania. Skoro nie mogę się dowiedzieć ze źródła pozostają mi tylko domysły.

       Pozdrawiam
       • hiraam Re: wyniki wyborów 23.11.10, 22:28
        @magda_100
        Teraz rozumiem co miałaś na myśli...

        Mam nadzieję, że będzie lepiej niż za rządów poprzedniczki.

      • superdorina3d-1 Re: wyniki wyborów 23.11.10, 22:17
       A może ktoś skomentuje jakoś fakt, który miał miejsce niedawno. Otóż Pan wiaderek wynajął człowieka który za pieniądze miał za zadanie zrywać plakaty Kalinowskiego, reklamującego Jego osobę i Sztab Wyborczy. Osobiście zaobserwowałam, że plakaty w niektórych miejscach znikały tak nagle, ale myslałam, że to przypadek. Zbieg różnych okoliczności sprawił, że najemnik miał zbyt długi język i ...... - zapewniam to nie jest plotka. Jesli chodzi o wypowiedzi eskel123 - proszę Cię powśiągnij język. Jeśli musisz zażyj tabletkę lub coś na uspokojenie. Nie chcielibyśmy byś nie potrzebnie emocjował się na forum. To szkodzi zdrowiu. Nara.
       • super_debesciak Re: wyniki wyborów 23.11.10, 22:37
        Wystarczy przyjżeć się radnym którzy zasiądą w gminie 9 osób komitet Kalinowskiego i nie sa to ludzie przypadkowi duża przewaga nad pozostałymi (czyli mają poarcie społeczne), z komitetu pani Wodnickiej radna z Olesina pani Piotrkowicz popiera Kalinowskiego, radna z Dębego pani Drużbalska (była dyrektor szkoły, współpracowała z Kalinowkim w Radzie rodziców) też zapewne go poprze. Radni Wiaderka z Chrosli Falińska, i z Cyganki Grabarczyk jak są rozsądni to już powinni się kontaktować z komitetem Kalinowskiego i popierać go (chyba że nad rozsądkiem i dobrem ich wyborców przewagę weźmie strach przed Wiaderkiem) i jeszcze chłopak z Dębego też od Wiaderka (ten co woził całą noc za kasę) , ale on chyba powinien zrezygnować żeby zachować twarz.Pozdrawiam.
       • hiraam Re: wyniki wyborów 23.11.10, 22:44
        Jeżeli to nie plotki to czekamy na [b]dowody[/b], w przeciwnym razie uważam relacje obu stron za plotki(sam nie widziałem). Ja na przykład zaobserwowałem, że równie szybko znikały plakaty Wiaderka, przynajmniej przy stacji PKP Nowe Dębe Wielkie.

        Sam kiedyś, przy okazji którychś wyborów zrywałem plakaty, nie patrząc czyje - ot, głupi wybryk gołowąsa ;)
        • soltys96 Re: wyniki wyborów 24.11.10, 00:07
         Witam
         Patrząc na wynik panaW stwierdzam,że w naszej gminie panuje najwyraźniej ciemnogród.Zwłaszcza w kilku miejscowościach np Cyganka czy Chrośla .Żeby zostać radnym wystarczyło pokazać się na pierwszej stronie szkalownika bo gazetą ciężko to nazwać.Gość nie pojawił się na żadnym spotkaniu kandydatów na Wójta,by tam móc wykazać się swoim geniuszem, a tu bach wynik 2 miejsce. Znam powiedzenie mojej koleżanki ,ktore pasuje do całej kampani pana W jak ulał NIKT NIE MOŻE CI TYLE DAĆ CO JA CI MOGĘ OBIECAĆ.No to chyba na tyle.Za 2 tygodnie będe z Kalinowskim ,choć na niego nie głosowałem
         • przewoz_pw Re: wyniki wyborów 24.11.10, 12:54
          > Patrząc na wynik panaW stwierdzam,że w naszej gminie panuje najwyraźniej ciemno
          > gród.

          Rozumiem, że każdy kandydat z KW Wiaderka reprezentuje ciemnogród? A nie bierzesz pod uwagę, że wyborcy oddali głos nie tyle na ugrupowanie, co na człowieka?

          Może kandydaci Kalinowskiego i Wodnickiej po prostu im nie odpowiadali?
          Ograniczasz się tym myśleniem mocno. Ograniczone myślenie to też ciemnogród, co nie? Bież pod uwagę, że taka Chrośla czy Cyganka głosowała bardziej "przeciw Wodnickiej" niż za jakimś kandydatem. Powody do tego są.
          • joshima Re: wyniki wyborów 24.11.10, 14:13
           przewoz_pw napisał:

           > Bież pod uwagę, że taka Chrośla czy Cyganka głosowała bardziej "przeciw W
           > odnickiej" niż za jakimś kandydatem. Powody do tego są.
           Zapominasz, że nie tylko Chrośla i Cyganka miały takie powody. Czy jednak tłumaczy to głosowanie na człowieka, którego cała kampania wyborcza opiera się na kłamstwach wyjątkowo łatwych do udowodnienia?
          • ewadebe Re: wyniki wyborów 24.11.10, 14:37
           Jestem przeciwna przezywaniem wyborców tak czy inaczej. Każdy ma prawo do swojego zdania.
           Jestem przekonana, że wiele osób pan W. wprowadził w błąd. Czytajac Wieści Piastowskie także myślałam, że pan W. to światowy człowiek: cyt. "prezes Mazowieckiego Centrum Rozwoju", myślałam co on tu się pcha i jeszcze ten order, który jest tylko odznaczeniem, czytałam dalej: cyt." W uroczystości uczestniczyło wielu znanych przedstawicieli ze świata polityki , gospodarki i biznesu", pomyślałam że powinno być coś na ten temat w mediach, internecie, poszperałam a tu nic żadnej informacji.
           Wklepałam w google:" Mazowieckie Centrum Rozwoju" którego pan W. jwst prezesem i co okazało się że jest maleńka firemka pod taką nazwą. Brzmi doniośle.
           To wszystko są fakty. Mieszkańcy Dębego to mądrzy ludzie. Mam nadzieję że poszperają i otworzą im się oczy. Osobiście uważam że pan W. nabiera, obiecuje aby dostać stołek.
           Zastanawiające jest też to że nic nie zrobił dla gminy Dębe. Gdyby miał jakieś dobre kontakty to coś by już zrobił, tym bardziej że jest mieszkańcem naszej gminy. Drodzy mieszkańcy poczytajcie, poszperajcie w internecie zanim w cokolwiek co mówi pan W. uwierzycie.
           Pozdrawiam.
           Popieram Kalinowskiego.
           • super_debesciak Re: wyniki wyborów 24.11.10, 14:47
            Dziś Wiaderek odwiedził gminę, podobno agitował pracowników, czy to zgodne z ordynacją, czy znajdzie się odważny i to zgłosi.
           • przewoz_pw Re: wyniki wyborów 24.11.10, 15:49
            > To wszystko są fakty. Mieszkańcy Dębego to mądrzy ludzie

            Jakbym miał spojrzeć na poprzednie wybory to tak jak przedmówca patrzy na te, ja bym mógł powiedzieć, że chyba jednak nie do końca mądrzy :)

            Ja nie patrzę po wójcie, tylko po radnych. I dobrze, że ktoś od Wiaderka przeszedł, bo nie znaczy że jest głupi. A monopol w radzie gminy to zła rzecz.
            • magda_100 Re: wyniki wyborów 24.11.10, 19:22
             Chyba Cię zmartwię ale ciężko tu mówić o monopolu. Propozycje kandydowania z komitetu Kalinowskiego składane były po wnikliwej analizie - osobom, które chcą i mogą zrobić coś dobrego dla tej społeczności (całej gminy). Nikt lojalki nie podpisywał. Kalinowscynawójta, jak to ktoś wyżej dowcipnie ujął, to nie mafia - raczej pospolite ruszenie, może się więc kiedyś zdarzyć się się rozejdzie.
             Pozdrawiam
           • zgoorek Re: wyniki wyborów 24.11.10, 20:30
            Do EwaDebe
            > Wklepałam w google: "Mazowieckie Centrum Rozwoju" którego pan W. jwst prezesem
            > i co okazało się że jest maleńka firemka pod taką nazwą. Brzmi doniośle.

            To prawda, MCR to stowarzyszenie, które zostało powołane nie wiadomo po co, nie wiadomo, co robi - ani z nazwy, ani z internetu nie wynika dosłownie nic. Nazwa pusta - [i]centrum rozwoju [/i]to każdy z nas ma w domu (choć niektórzy się zwijają ;) ).
            W nrze 3 swojej agitki p. Wiaderek udziela patetycznego wywiadu nt. rozległej działalności stowarzyszenia, któremu prezesuje. Wywiad przeprowadził niejaki Edward Hurtuk, który w dokumentach KRS figuruje jako [b]wiceprezes[/b] tegoż stowarzyszenia. Rączka rączkę myje?
            Więcej na stronie [url=http://www.krs-online.com.pl/mazowieckie-centrum-rozwoju-krs-289146.html]KRS-Online[/url].
            • grzesiek7905 Re: wyniki wyborów 25.11.10, 08:23
             Skoro pan W.... twierdzi, cytuję "ja się na siłę nie pcham, ludzie sami wybiorą", to czemu robi zupełnie inaczej? Jego ludzie bardzo ciężko pracują nad frekwencją wyborczą, a pełnomocnik komitetu nawet w trakcie samych wyborów biegała zmartwiona po wszystkich komisjach dopytując o w/w frekwencję. Zamyka się w gronie osób które go popierają i wiedzą najlepiej jak uzdrowić naszą gminę. Ja tych ludzi tu wcześniej nie widziałem, żadne z tych nazwisk wcześniej nie pojawiło się w naszej miejscowości, jaki mają tu interes. Bez żadnych skrupułów karmią tych wszystkich nieświadomych ludzi kłamstwami na temat chociażby złej kondycji finansowej gminy. Na jednym ze spotkań mieszkaniec nazwał pana W..... "PŁYWAKIEM", zapytany dlaczego odpowiedział ...tak płynnie porusza się pan w tych kłamstwach... . Samo pojawienie się uśmiechniętego pana W... w gminie spowodowało raczej lęk wśród pracowników którzy go tam zobaczyli, nic dziwnego takie właśnie zachowanie wynika z frustracji kandydata i mocnym parciem na stołek z jego strony, ale nie on jeden się tam pojawił, były włodarz pan K... też już odwiedził gminę. To tylko pokazuje jak mocni się czują. Zastanawiam się tylko jak obaj panowie podzielą się stołkiem wójta, a może pan W... za wzorowe wykonanie zadań dostanie biurko zastępcy. Krzesło Sekretarza pewnie dostanie ten który napisał najciekawszy artykół w puszczonym do obiegu sz......cu który z racji zmiany w tak krótkim czasie miejsca wydawnictwa można by porównać do pro......ki a nie do gazety. Jedno jest pewne, jeśli w dogrywce nie wygra KALINOWSKI to kolejnym najlepszym rozwiązaniem będzie zmiana miejsca zamieszkania, oczywiście w innej gminie, takiej w której słowo "demokracja" ma dla ludzi jakieś znaczenie.
             • xxx-333 Re: wyniki wyborów 25.11.10, 23:43
              Widzę, że bardzo uważnie słuchasz tego co mówi Pan W. byłeś na każdym jego spotkaniu z wyborcami i usilnie starałeś się przeszkodzić mu w jego wypowiedziach. Jesteś zwykłym chłopcem na posyłki byłej pani wójt. Z reguły otaczała się ludźmi, którymi mogła z łatwością manipulować i wpajać w nich swoją wizję otaczającego ją świata. Nie wiem co Ci ona obiecała, ale mogę się jedynie domyślić z racji tego, że jest s... panną.
              1) jeździłeś na spotkania Pana W. z wyborcami starając się je zakłócić i wyprowadzić go z równowagi;
              2) z twojego powodu była wezwana policja podczas głosowania, w związku z wymyślonym napadem zorganizowanym przez Pana W.;
              3) twoje wypowiedzi na forum koncentrują się głównie wokół obrażania i oczerniania Pana W., jego współpracowników i kampanii
              Czytając twoje wypowiedzi widzę, że skupiasz się jedynie na atakowaniu zamiast przedstawić konkretne argumenty przmawiające za twoim kandydatem na wójta.
              • zgoorek Re: wyniki wyborów 26.11.10, 08:26
               xxx-333 napisał:
               > Widzę, że ...

               Odnoszę wrażenie, że pan Wiaderek lub jeden z jego popleczników siedzi sobie przed komputerem i - czytając nasze forum, - bardzo się złości. Wtedy chce coś dopisać, ale ponieważ zapomniał hasła do ostatniego loginu, więc zakłada nowe konto, wylewa swą złość na klawiaturę i... natychmiast zapomina hasło do nowego konta.

               Tylko że jego wpisy mają identyczne błędy interpunkcyjne, ortograficzne i stylistyczne.
               Nie da się ich ukryć za kolejnymi nickami.

               I tak dookoła Wojtek. Żenuła.
            • super_debesciak Re: wyniki wyborów 26.11.10, 10:28
             Mam, pytanie czy ma ktoś wiedzę o wybranych radnych , czy się już podzielili obowiązkami w gminie? Jak wygląda sytuacja pracowników w gminie po wejściu nowego wójta, czy są duże zmiany kadrowe? Podobno zawsze zmienia się zastępca wójta i czy wiadomo kogo na to stanowisko mają kandydaci? Czy była wójt udzieliła komuś poparcia?czy będą jakieś spotkania jeszcze? Jakoś cicho się zrobiło....?Jak ktoś ma wiedzę proszę o info.
             Dziś pewnie wieści .... się pojawią.
             • genek-easy Re: wyniki wyborów 26.11.10, 12:42
              U Wiaderka podobno p. Szymczuk zastępca - chyba dużo się kręci koło niego, i jeszcze paru kierowników poleci.
              U Kalinowskiego p. Chomko zastępca - obecnie pełnomocnik ale mało teraz widoczny, inni nie wiadomo.
              Rada podobno już ustalona - przewodniczący ktoś z poza Dębego , chrośla ruda może z cyganki. Wtedy chyba z Dębego Wojda będzie (jak poprzednia kadencja).
              Podobno pani Wodnicka układa sie z co do poparcia ale nie za darmo.Więc może ta pani jeszcze się z nami nie pożegnała.
              Pierwsza sesja niedługo ma być do 2 grudnia.
              • miroslawski_net Re: wyniki wyborów 26.11.10, 21:16
               miało byc lepiej a i tak Dębe będzie rządzic. smutne to. aby nie było tak jak kiedys będąc radnym tylko Dębe , będąc wójtem ...............?
            • blue_zyrafa1971 Re: wyniki wyborów 26.11.10, 22:37

             Ocencie sami obiektywnie jaka kampanie prowadzi Kalinowski a jaką Wiaderek.

             Strona Kalinowskiego skromna i rzetelna, sylwetki i fotki kandydatów i kazdy wyborca wie kto z nim stoi w jednym szeregu czym sie zajmuje, kim jest z zawodu.

             Strona Wiaderka tylko o nim zupełnie jak "Wieści Piastowskie" zwane Wieściami PAsztetowskimi. Zadnych zdjęć kandydatów na radnych, żadnych notek o nch. Pełna konspiracja. Kazdy normalny człowiek może sie domyslić że Wiaderkowi chodzi tylko o stołek wójta i nie obchodza go jego radni, czy zostana wybrani czy nie skoro wstydzi sie ich promować. Z tego co pamietam to nawet nie wystawił max liczby kandydatów we wszystkich okregach bo widocznie nie było chętnych do współpracy. Ale cóz może sie mylę

             • essa_to_ja Re: wyniki wyborów 27.11.10, 00:38
              Jeżeli kampanię Krzysztofa Kalinowskiego na tym forum reprezentują osoby takie jak:
              blue_zyrafa1971, madzik79-0, grzesiek7905, superdorina3d-1, żeby wymienić tylko niektóre z nich, to dla mnie jest to kampania bardzo miernego gatunku.

              Zaryzykowałabym nawet twierdzenie, że w sytuacji powyższej nieustannej nagonki na kontrkandydata, p. Wiaderka, która w jakikolwiek sposób byłaby inspirowana lub związana z K. Kalinowskim, ten ostatni absolutnie na wójta się nie nadaje i to ze względów czysto etycznych.

              Nie podoba mi się poruszanie spraw prywatnych, a do takich należy sposób gdzie i jak dana osoba mieszka. Zresztą na każdego można wymyslić tego typu oskarżenie.
              Przykład: no jak to, ta kobieta chce być radną, a na jej podwórku jej własne zwierzęta miesiącami brodzą w błocie... Szczęśliwie, nikt w Górkach nie wymaga od Pani Joli, choć przecież pracuje w LOT-cie, żeby przekonała chmury, że deszcz ma z nich nie padać...

              Krecia robota... A może chodzi o to, żeby wbrew jawnym deklaracjom, pogrążyć nie kogo innego, ale właśnie Kalinowskiego?
              • jerzyk_debe Re: wyniki wyborów 27.11.10, 01:02
               > Zaryzykowałabym nawet twierdzenie, że w sytuacji powyższej nieustannej nagonki
               > na kontrkandydata, p. Wiaderka, która w jakikolwiek sposób byłaby inspirowana l
               > ub związana z K. Kalinowskim, ten ostatni absolutnie na wójta się nie nadaje i
               > to ze względów czysto etycznych.
               Jeśli ta spiskowa teoria byłaby prawdziwa, to moim zdaniem i tak bardziej etyczne jest opłacanie autorów postów niż kupowanie głosów od pijaczków czy drukowanie jawnych kłamstw.
               > Nie podoba mi się poruszanie spraw prywatnych, a do takich należy sposób gdzie
               > i jak dana osoba mieszka. Zresztą na każdego można wymyslić tego typu oskarżen
               > ie.
               Może i tak, ale skoro kandydat nie brał udziału w publicznej debacie, w Dębe jest praktycznie nieznany a strona internetowa zawiera tylko zlepek frazesów, brak na niej nawet informacji o Komitecie Wyborczym, kandydatach na Radnych czy adresu to w jaki sposób możemy go ocenić?

               • essa_to_ja Re: wyniki wyborów 27.11.10, 21:12
                Jerzyku,
                Po pierwsze ciesze się, że nie zostałam z marszu nazwana ciemnogrodem :-), po drugie - dobrze, że zamiast obrażania się wzajemnie, zaczynamy stawiać pytania...
                Jesli chodzi o etykę - dla mnie osobiście, mniej naganna jest postawa "każda lisiczka swój ogonek chwali" nawet jesli kłamie na jego temat, niż postawa ze sztuki Gombrowicza:
                "żeby poznać swą lepszość, trzeba wynaleźć sobie kogoś gorszego", i jak pamiętamy, zniszczyć go wszelkimi dostepnymi sposobami.
                Jest to dla mnie podstawowa różnica w forumowej i piastowskiej "kampanii" obu kandydatów. Pan W. zagarnia do siebie, wszelkimi dostepnymi sposobami, zagarnia to co mu się należy i to co mu się nie należy (vide K. Janda), zaś zwolennicy pana K. atakują wszystkich i wszystko, co nie jest po ich stronie. Z tego punktu widzenia, pan W. ma jakby więcej klasy, bo przynajmniej nie krzywdzi i nie obraża celowo innych ludzi.
                Z tych właśnie powodów nazwałam działanie pewnych osób na forum "krecią robotą".

                Co do porównania kandydatów...
                Porównujesz ich, zgodnie z tym co przedstawiają na swoich oficjalnych stronach, zgodnie z tym co mówią na spotkaniach z wyborcami, oceniasz po tym co do tej pory zrobili lub po tym co obiecują zrobić. Ale zawsze powinny to być ich WŁASNE deklaracje i dokonania, a nie nowinki puszczane w necie przez osoby w gruncie rzeczy anonimowe i bezkarne w tym co gadają.
                Nie powinieneś oceniać wg spraw osobistych - gdzie i jak mieszkają, jaki mają stosunek do religii, z kim sypiają itp. Są w naszej gminie nowi radni, którzy piszą o swoim życiu osobistym, ale to ich własna nieprzymuszona wola i firmuja takie informacje swoim imieniem i nazwiskiem.
                Strona www dużo mówi o człowieku. Ale jeśli chcesz podrążyć temat zawsze możesz pójść na Warszawską do lokalu wyborczego Wiaderka (przejeżdzałam i widziałam, że ktos tam ma dyżury), a potem spotkać się z Kalinowskim (na pewno ktoś z jego komitetu wyborczego ułatwi Ci takie spotkanie, niestety nie wiem czy maja gdzieś podobne dyżury).

                Ehhh... to co napisałam powyżej wydawało mi się dotąd oczywiste. Pomyliłam się :-/
                • zgoorek Re: wyniki wyborów 27.11.10, 22:02
                 Do essa_to_ja
                 -------------------------
                 Zgadzam się, że agresja i wzajemne się [b]obrażanie nikomu chluby nie przynosi[/b], a już najmniej obrażającemu. Staram się na tym forum ograniczać napastliwość i pokrzykiwanie, ale nie jest to łatwe zadanie - tym bardziej, że większość tak wypowiadających się osób dość łatwo feruje niczym [b]nieuzasadnione opinie[/b] - zaczynając od kandydatów, a kończąc na ich zwolennikach.
                 Częste jest też pouczanie - jakbyśmy lepiej wiedzieli, jak ten drugi ma postępować.
                 Sama piszesz, że jerzyk porównuje kandydatów inaczej, niż Ty uważasz za słuszne, ale formułujesz to nakazowo-zakazowo - [i]nie powinieneś oceniać [/i] tak-a-tak...
                 Staram się w takich przypadkach prezentować swoje wybory, ale bez wymuszania naśladownictwa - nie sądzę, żeby ktokolwiek [i]powinien[/i] postępować tak, jak ja. Wolno mu, ale jego wybór. Jesteśmy dorośli.
                 Ad rem:
                 Dwóch kandydatów, którzy przeszli do II tury wyborów, dało się poznać "nierówno".
                 Pan Kalinowski jeździł po wsiach, spotykał się z mieszkańcami gminy i odpowiadał na liczne pytania. Nie musieliśmy go szukać, bowiem on znalazł nas. Jego odpowiedzi i autoprezentacja mi odpowiada.
                 Pana Wiaderka poznałam tylko z plakatów i tej [i]pożalsięboże gazetki[/i] pełnej informacji co najmniej błędnych, jeśli nie celowo fałszywych. Zgoda, nie szukaliśmy jego biura wyborczego, wyraźnie miał inne metody bratania się z ludem.

                 Poza tym... Tu jest wieś. Ludzie się znają. [b]Ludzie wiedzą, ludzie mówią. [i]Wiedzą sąsiedzi, kto na czym siedzi[/i][/b]. Tego nie mogę ignorować, nawet jeżeli mi się nie podoba takie źródło informacji.
                 Ludzie chwalą jednego, oczerniają drugiego. To proste.
                 Tym prostsze, gdy opinie sąsiadów pokrywają się z własnymi obserwacjami -
                 * Ludzie mówią o jednym dobrze i człowiek na spotkaniach wprost odpowiada na ważne kwestie; opowiada o swoich dokonaniach, które naprawdę znamy.
                 * Ludzie mówią o drugim źle i człowiek kręci - a to kłamliwymi odwołaniami się do poparcia znanej aktorki, a to otrzymaniem orderu, którego nikt nie widział, bo widzieć nie mógł.

                 Szkoda, że przy tym wyzwala się tyle negatywnych emocji, prawda?
                 • essa_to_ja Re: wyniki wyborów 29.11.10, 10:47
                  Trzy uwagi w ramach wyjaśnienia:
                  1. Jerzyk zapytał jak ma ocenić i porównać obu kandydatów. Moja propozycja wydaje mi się najprostszym rozwiązaniem dla osoby poszukujacej informacji. Zreszta może faktycznie będzie jakaś debata - tego mi w ostatnich dniach zabrakło.
                  2. "nakazowo-zakazowo" - mozna to odczytać w ten sposób, choć dla mnie wyrażenie "powinieneś" jest raczej sugestią niż nakazem. Poza tym w naszym kraju Konstytucja gwarantuje wolność w sferze prywatnej, dlatego wartościowanie wg kryteriów prywatnych nie powinno mieć miejsca. A że tak się dzieje nagminnie w wielkiej i małej polityce...
                  3. wieś czasami wie lepiej jaka jest prawda, lepiej nawet od osoby, której ta prawda dotyczy; przekonałam się o tym na własnej skórze. Dlatego do ludzkiego gadania podchodzę z olbrzymim dystansem.

                  Żadna z osób wymienionych nie odpowiedziała na mój post. Wypowiedzi sa jednak trochę bardziej stonowane, a o to chodziło. Cel został osiągnięty :-)
            • ewadebe Re: wyniki wyborów 27.11.10, 00:34
             Do Zgorek:
             Ciesze się że to sprawdziłeś.
             Istnieje jeszcze inne Stowarzyszenie o bardzo podobnej nazwie, ktore zajmuje się szkoleniami
             Mazowieckie Centrum Rozwoju Regionalnego i mieści się w Rawie Mazowieckiej. Pan W z tym stowarzyszeniem nie ma nic wspólnego.
             Zastanawia mnie jeszcze to kto brał udział w uroczystości nadania orderu, który nie był orderem tylko odznaczeniem opisanej w Wieściach Piastowskich. Pan W. napisał iż było tam wielu znanych przedstawicieli świata polityki, dla mnie to masło maślane. Powinien podać konkretnie: kto?
             Gdyby był tam ktoś znany to napewno byłaby wzmianka w mediach, a pan W. napisałby o tym w Wieściach.

             • gaw43 Re: wyniki wyborów 28.11.10, 00:03
              Wczoraj wchodziłem na stronę www.wiaderek.inf.pl i wpisałem dwa posty niestety dziś zostały już usunięte. Szkoda, że pan Wiaderek zamiast odpowiedzieć na pytanie woli usunąć niewygodny post.
              pozdrawiam
              gaw43
              • magda_100 Re: wyniki wyborów 29.11.10, 19:09
               Nie Ty jeden próbowałeś tam coś wpisać - ale najwyraźniej wpisy niepasujące nie są przepuszczane przez moderatora forum. Zamieszcza jedynie te pochwalne - jak dotąd aż dwa :P
               Pozdrawiam
             • miroslawski_net Re: wyniki wyborów 29.11.10, 21:25
              z tego co słyszałem sesja nowo wybranej rady, chyba w środę. ciekawie sie zapowiada. ciekawe jak kalinowscynawójta podzielą się władzą w radzie gminy.
              • zdebe Re: wyniki wyborów 05.12.10, 22:47
               Panie Andrzeju!!! Do zobaczenia za cztery lata!!
               • jerzyk_debe Re: wyniki wyborów 05.12.10, 22:53
                Mam nadzieję, że nigdy!
                • blue_zyrafa1971 Re: wyniki wyborów 06.12.10, 22:19
                 przeminęlo z.... wiadrem
                 • blue_zyrafa1971 Re: wyniki wyborów 07.12.10, 21:15
                  no własnie pan Wiaderek powoływał sie na cytaty z JFK i inne autorytety np z jego komitetu z okresu komunizmu (np byłego wicepremiera z rządów Messnera), pisał piekne słowa o powołaniu na stanowisku wójta i miłości do wyborców a tym czasem alał swoich wyborców i nawet nie raczył im podziękować za oddane głosy w II turze na swoje stronie.

                  Zapamietajcie pana Wiaderka jak za 4 lata bedie znowu kandydowal i bedzie Was mamił poparciem pani Jandy i Orderem Krzyża Grrunwaldu (oczywiście w obu sprawach kłamały Wiesci Piastowskie bo oba tematy to ściema)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka