Dodaj do ulubionych

Usunięto wątek o zmianach w przedszkolach?

13.12.11, 21:48
Gdzie jest ten wątek ? Czyżby ręce włodarza naszego grodu sięgały tak daleko ?
Mam nadzieję, że się mylę... Zima wasza wiosna nasza:))
Obserwuj wątek
  • sweetsalt Re: Usunięto wątek o zmianach w przedszkolach? 14.12.11, 00:53
   No cóż. Wczoraj założyłam podobny wątek, dowiedziałam się że główny został usunięty, poprosiłam więc administratorów forum o wyjaśnienie dlaczego i na czyj wniosek i zamiast odpowiedzi dziś rano mojego wątku też już nie było. Dla mnie jest to tak ewidentna odpowiedź na wszystkie pytania i wątpliwości, także te zawarte w wątku głównym, że dałam sobie spokój. Ale fakt faktem pozostaje - smutno i szkoda, że w ten sposób się to rozgrywa. Zostaje niesmak. A ludzie, czyli wyborcy naprawdę nie są tacy głupi, naiwni - może tak, ale nie głupi.
   • cze-ka Re: Usunięto wątek o zmianach w przedszkolach? 14.12.11, 07:02
    Nie zapominaj że gościmy na forum "organu" który uzurpuje sobie prawo do głoszenia jedynie słusznych poglądów. Kto się nie zgadza z "salonem" ten jest oszołom, nazista lub kibol i trzeba go spacyfikować. Nie wiem do której grupy Ciebie zakwalifikowali salonowcy ale pewnie za chwilę dołączę do Ciebie jako wywrotowiec :))
    • matogrossom Re: Usunięto wątek o zmianach w przedszkolach? 14.12.11, 08:37
     Na prosbę studenta socjologii przeprowadzony został eksperyment.
     Wszystkie wątki zostają dzisiaj przywrócone. Główny nadal będzie niewidoczny, ponieważ doszlo do naruszenia godnosci osobistej. Trwa ustalanie IP, ponieważ jeden z komputerów logował się przez zachodni serwer.
     to są wyjaśnienia admina
   • k_a_p_p_a Re: Usunięto wątek o zmianach w przedszkolach? 14.12.11, 12:23
    ledacy napisał:

    > Przepraszam czy mógłby ktoś napisać w miarę obiektywnie o co chodzi z tymi prze
    > dszkolami, zanim wątek zostanie zamknięty??

    Obiektywnie to trzeba by znać jakieś konkrety. Burmistrz rzucił na odczepnego, bo rozpętała się burza, kilka liczb. Wziętych z kosmosu, co widać na pierwszy rzut oka. Cały bałagan ma przynieść wg burmistrza redukcję 5,25 etatu oraz zamianę stanowisk trzech dyrektorek na wicedyrektorki. Wg burmistrza operacja ma przynieść 440 tyś oszczędności rocznie. Do tego dochodzi obciążenie tej kwoty dotacją dla przedszkoli prywatnych, gdyż każda złotówka wydana na przedszkole samorządowe, po przeliczeniu na jedno dziecko, należy się w proporcji 3/4 jako dotacja do dziecka w przedszkolu niepublicznym.
    Albo ktoś burmistrza oszukał, albo ma problemy z prostymi rachunkami. Likwidacja tych 5, 25 setnych (nisko płatnych, w pobliżu pensji minimalnej,) etatu przyniesie oszczędność trzykrotnie niższe od tych, którymi nam tu pan burmistrz chciał zaimponować.
    Jawi się pytanie- po co więc cała ta awantura i bałagan? Jak mawiał Lejzorek Rojsztwaniec:
    Zwalniają, znaczy się będą przyjmować.
   • sandra967 Re: Usunięto wątek o zmianach w przedszkolach? 14.12.11, 09:00
    Potrzebne byly oszczędnosci. Burmistrz napisał intencyjny projekt uchwały, czyli taki, który jeszcze niczego nei oznacza. Zrobiła się afera, bo 3 przedszkola miały być przekształcone w filie.
    Podobno te same dyrektorki, które jeszcze nie tak dawno krzyczaly, że absolutnie nie da sie wprowadzić oszczędnosci w przedszkolach, już teraz nagle te oszczędnosci znalazly, bo mozna zwolnic elektryka, dozorcę.... Dopiero jak zrobiła się afera z filiami. Zupelnie niepotrzebna moim zdaniem.
    Co ciekawe, nie wszystkie dyrektorki są przeciwne uchwaleniu zmian.
    dziwią mnie wpisy, których rpzeczytałam kilkadziesiat na forum, fb itd o tym, ze pani intendentka nie poradzi sobie z 2 przedszkolami. Nie? A co powiedziecie o intendentce, która ma w podstawówce pod opieką 30 oddziałów?
    Moim zdaniem nie ma sensu robienie z tego larum. najwięcej krzyczały osoby, których stanowiska są zagrożone redukcją. A nie lepiej było wybrać się do burmistrza na rozmowę? czy forum jest miejscem na odpowiedzi merytoryczne? Po odpowiedź idzie sie ebzposrednio do osoby, która jej może nam udzielić.
    Do tego dochodzą jeszcze ludzie, którzy na tym polu chcą sobie narobić plusów jako osoby funkcyjne w tym mieście. Bieganie po przedszkolach i zbieranie podpisów pod petycją, która jest bezpodstawna, bo nie dotyczy definitywnego projektu uchwały - jest "żenuła", jak mówią młodzi.
    • superxyzxyz Re: Usunięto wątek o zmianach w przedszkolach? 14.12.11, 09:21
     W szkole nie wszystkie dzieci chodzą na obiady. Niestety w przedszkolu są dzieci 3-6 letnie, często z różnymi dietami, tu jest ta różnica. Nie porównujmy przedszkoli do szkół, w przedszkolu dzieci często nie są jeszcze samodzielne, w szkole w dużej mierze tak....
     Dyrektorki, które nie zgłaszają sprzeciwu, to te których przedszkola nie zostaną zamienione w filie.
     Myślę, że była to nieprzemyślana dobrze uchwała i tyle, trzeba było najpierw porozmawiać z ludźmi, których to dotyczy, a przede wszystkim z rodzicami. Jest kryzys, trzeba coś zmienić, ale z sensem i nie takimi metodami. Nikt mi nie powie, że oszczędnością bedzie zwolnienie dyrektora a na jego miejsce zatrudnienie w-ce dyrektora?
     • sandra967 Re: Usunięto wątek o zmianach w przedszkolach? 14.12.11, 09:31
      Można prowadzić kulturalną rozmowę. I to jest ważne.
      Ja natomaist nie rozumiem dlaczego znalazło się kilka osób, które postanowiły nastawić grono rodzicow i pracowników przedszkoli antagonistycznie do burmistrza.
      Nie robiąc wycieczek personalnych, pytam czy nie lepiej było, aby radni udali się do burmistrza na oficjalną rozmowę i dopiero po niej przedstawili swoj punkt widzenia z odpowiedzia burmistrza przed rodzicami na zebraniu?
     • mortal_kombat11 Re: Usunięto wątek o zmianach w przedszkolach? 14.12.11, 10:53
      proszę mi w takim razie powiedzieć, co w tym pomyśle reformy jest bez sensu?? rozumiem, ze jako rodzice dzieci chodzących do tych przedszkoli macie rożne obawy, ale z tego co Burmistrz pisał w wątku, który zniknął, jak również na innym forum oraz fb jasno wynikał, że zmiany nie dotkną dzieci a rodzice wcale nie odczują tego, ze zamiast przedszkola będzie filia innego.

      pewnie, że jest sporo rożnych sfer działalności miasta, w których można poszukać oszczędności, może nawet i dużo większych niż w przypadku przedszkoli, ale przecież nie od razu Kraków zbudowano, od czegoś trzeba zacząć. po raz kolejny sprawdza się powiedzenie, ze człowiek boi się tego, co nieznane. i popieram to, co już tu padło.. że wszelkie wątpliwości trzeba wyjaśniać u źródła.. myślę, że wielu rodziców miało dobre intencje wynikające ze zwykłej niewiedzy i strachu o własne dzieci, ale zostali poniekąd wciągnięci w rozgrywkę osób nieprzychylnych burmistrzowi.

      przypominam także o dzisiejszym spotkaniu w urzędzie miasta. wziąłem wolne, jak zapowiadałem i będę czekał na rozmowę z burmistrzem. mam nadzieję, że więcej nas się pojawi:)
        • k_a_p_p_a Re: Usunięto wątek o zmianach w przedszkolach? 14.12.11, 12:27
         matogrossom napisała:

         > Piszesz tak samo jak jedna z osób na fb. Identyczny argument o likwidacji.
         > nie ejst absolutnie łatwiej zlikwidować filii.

         A i owszem, jest łatwiej zlikwidować filię. Samo przekształcenie w filię jest likwidacją dotychczasowej jednostki w jej obecnym kształcie organizacyjnym.
             • k_a_p_p_a Re: Usunięto wątek o zmianach w przedszkolach? 14.12.11, 16:10
              mortal_kombat11 napisał:

              > afrikana napisała:
              >
              > > a czym się różni ?
              >
              > i to jest kluczowe pytanie..

              To jest wykręt, nie kluczowe pytanie. Kluczowym pytaniem jest pytanie o celowość działań burmistrza. Nie są to oszczędności, bo z liczb jakie podał wynika, że oszczędności są iluzoryczne.
               • k_a_p_p_a Re: Usunięto wątek o zmianach w przedszkolach? 14.12.11, 16:47
                joshima napisała:

                > k_a_p_p_a napisał:
                >
                > > To jest wykręt
                >
                > Twoja odpowiedź to wykręt. Poprosimy o konkrety. czym się różni?

                Twoje pytanie to wybieg, wykręt mający na celu uchylenie się od odpowiedzi, po co burmistrzowi całe to zamieszanie, skoro z przedstawionych przez niego wyliczeń wynika, że oszczędności są praktycznie żadne, w granicach 200 tyś rocznie i to też pod warunkiem, że po reorganizacji reorganizacji nie nastąpi ponowny wzrost zatrudnienia z powodu zwiększenia zadań dla "jednostek macierzystych".

                Co do waszego, "bardzo istotnego" pytania- filia nie jest samodzielną jednostką budżetową. Jest zakładem zależnym.
                • mortal_kombat11 Re: Usunięto wątek o zmianach w przedszkolach? 14.12.11, 18:51
                 powiedz mi proszę jak doszedłeś do kwoty 200 tys pln.. burmistrz wszakże napisał, że oszczędności będą w granicach 700 tys pln..

                 po drugie, żadna kwota oszczędności nie jest pozbawiona sensu.. jesteś przeciwny oszczędnościom?? czy Twoja krytyka jest "sztuką dla sztuki"??

                 po trzecie wreszcie, czemu nie przyszedłeś do urzędu miasta dziś tak, jak prosiłem.. na rozmowę z burmistrzem?? specjalnie na dziś wziąłem wolne w pracy, a nikogo oprócz mnie nie było.. przykre to trochę, bo paru krytykantów oraz zaniepokojonych rodziców tu się wypowiadało i warto byłby rozwiać wszelkie wątpliwości rozmawiając z osobą publiczną zamiast czytając twórczość anonimowych forumowiczów o ukrytych intencjach..
                 • k_a_p_p_a Re: Usunięto wątek o zmianach w przedszkolach? 14.12.11, 19:46
                  mortal_kombat11 napisał:

                  > powiedz mi proszę jak doszedłeś do kwoty 200 tys pln.. burmistrz wszakże napisa
                  > ł, że oszczędności będą w granicach 700 tys pln..

                  To wynika z podanej liczby redukowanych etatów. Burmistrz albo coś źle policzył, albo...

                  > po drugie, żadna kwota oszczędności nie jest pozbawiona sensu.. jesteś przeciwn
                  > y oszczędnościom?? czy Twoja krytyka jest "sztuką dla sztuki"??

                  Jest pozbawiona sensu, jeśli koszty przewyższają oszczędzone kwoty. Ta "reorganizacja" przynieść może tylko katastrofę organizacyjną trwającą rok lub dwa, aż ktoś nie pójdzie po rozum do głowy. Doświadczenie uczy, a potwierdza to raport NIK z 2005 roku, że takie kombinacje nie przynoszą żadnych oszczędności finansowych. Mińsk nie jest pierwszą gminą, która kombinuje jak koń pod górę.
                  Wreszcie takie łączenie, choć popularne ostatnio w kraju, tak na prawdę nie ma żadnego umocowania prawnego w ustawie o systemie oświaty i jest obchodzeniem prawa.

                  > po trzecie wreszcie, czemu nie przyszedłeś do urzędu miasta dziś tak, jak prosi
                  > łem.. na rozmowę z burmistrzem?? specjalnie na dziś wziąłem wolne w pracy, a ni
                  > kogo oprócz mnie nie było.. przykre to trochę, bo paru krytykantów oraz zaniepo
                  > kojonych rodziców tu się wypowiadało i warto byłby rozwiać wszelkie wątpliwości
                  > rozmawiając z osobą publiczną zamiast czytając twórczość anonimowych forumowi
                  > czów o ukrytych intencjach..

                  Jestem zwolennikiem pisemnej formy wypowiedzi. Można spokojnie przeanalizować. To nie sprawa na wiec, a na kalkulator. A tak w ogóle co ciebie uprawnia do zapraszania kogokolwiek do burmistrza?
                  • mortal_kombat11 Re: Usunięto wątek o zmianach w przedszkolach? 14.12.11, 23:44
                   k_a_p_p_a napisał:

                   >
                   > To wynika z podanej liczby redukowanych etatów. Burmistrz albo coś źle policzył
                   > , albo...
                   >
                   > Jest pozbawiona sensu, jeśli koszty przewyższają oszczędzone kwoty. Ta "reorgan
                   > izacja" przynieść może tylko katastrofę organizacyjną trwającą rok lub dwa, aż
                   > ktoś nie pójdzie po rozum do głowy. Doświadczenie uczy, a potwierdza to raport
                   > NIK z 2005 roku, że takie kombinacje nie przynoszą żadnych oszczędności finanso
                   > wych. Mińsk nie jest pierwszą gminą, która kombinuje jak koń pod górę.
                   > Wreszcie takie łączenie, choć popularne ostatnio w kraju, tak na prawdę nie ma
                   > żadnego umocowania prawnego w ustawie o systemie oświaty i jest obchodzeniem p
                   > rawa.

                   hmm.. jeśli kilkukrotnie burmistrz wyliczył tak samo to chyba wyklucza pomyłkę.. czy w takim razie zarzucasz włodarzowi naszego miasta kłamstwo?? a możesz to na piśmie zrobić z własnym podpisem?? a skoro reorganizacja ta może przynieść tylko katastrofę, to czemu tak nie jest w innych miastach kraju i czemu coraz więcej gmin idzie tym tropem?? wreszcie wytłumacz jaki masz interes tak jednoznacznie krytykując pomysł, który w/g zamierzeń Burmistrza, osoby publicznej, a nie anonimowej, ma jednak przynieść większe oszczędności niż Ty, człowiek o wątpliwej reputacji na forum, twierdzisz??

                   k_a_p_p_a napisał:

                   > Jestem zwolennikiem pisemnej formy wypowiedzi. Można spokojnie przeanalizować.
                   > To nie sprawa na wiec, a na kalkulator. A tak w ogóle co ciebie uprawnia do zap
                   > raszania kogokolwiek do burmistrza?

                   mam uwierzyć, że pisemnie zwróciłeś się do BM z imienia i nazwiska??
                   mieszkanie w tym mieście uprawnia mnie do zapraszania wszystkich zainteresowanych na spotkanie w dniu przeznaczonym dla interesantów:) kto z sobie tylko znanych powodów nie chce przyjść nie musi.. toć to wolny kraj.. i uwierz mi, że wiecu nie było.
       • mortal_kombat11 Re: Usunięto wątek o zmianach w przedszkolach? 14.12.11, 11:18
        zgadza się, nie wszystkich stać na prywatne przedszkole. abstrahując od tego, które przedszkole ma stać się filią odnoszę wrażenie, że Pan/Pani nie jest przeciw. problemem jest , które przedszkole. jakby to było inne to inni rodzice wyrażaliby swoje niezadowolenie.. natomiast odnośnie tego, ze łatwiej zamknąć jest filię Burmistrz kilkukrotnie podkreślał, że nie ma zamiaru likwidować żadnego przedszkola przekształcanego w filię. nie wiem w takim razie skąd twierdzenie, ze będzie inaczej.. jeśli macie bardziej wiarygodne informacje niż te prosto od burmistrza to podzielcie się, a wtedy wszystko będzie jasne.. bo teraz to trochę wygląda na snucie spiskowych teorii właśnie..
      • jarex7x Re: Usunięto wątek o zmianach w przedszkolach? 14.12.11, 21:49
       junta Jaruzelskiego miała za rzecznika Urbana a ty sprawiasz wrażenie jego odpowiednika tylko w mińskim magistracie... jeszcze kilka takich pomysłów Pana Marcina i zrobi się referendum... :))) Nie tak zaczyna się oszczędności w budżecie miejskim... zamiast łączyć przedszkola, zwalniać kucharki i innych często pracujacych po 30 lat w oświacie ludzi niech burmistrz zainicjuje kroki prawme i zaproponuje połączenie gmin mińskich miejskiej i "wiejskiej" i potem redukuje etaty łącznie z abdykacją na rzecz aktualnego wójta....
       • ludwik17 Re: Usunięto wątek o zmianach w przedszkolach? 15.12.11, 08:55
        @jarex7x - nie tak się zaczyna? nie zwalnia się kucharek etc...?
        A wiesz co sie oakzało na ostatniej komisji oświaty? Nagle pani dyrektor znalazła sposób an oszczędnosci, żeby nie tworzyć filii.... uznała, że można zwolnić dozorce, elektryka.... To nie są ludzie? Oni nie mają prawa do pracy tak, jak księgowa, czy intendentka?
        Skąd to wiem? Opowiedziano mi. I zdziwiłbyś się kto....
      • jarex7x Re: Usunięto wątek o zmianach w przedszkolach? 14.12.11, 22:05
       junta Jaruzelskiego miała za rzecznika Urbana a ty sprawiasz wrażenie jego odpowiednika tylko w mińskim magistracie... jeszcze kilka takich pomysłów Pana Marcina i zrobi się referendum... :))) Nie tak zaczyna się oszczędności w budżecie miejskim... zamiast łączyć przedszkola, zwalniać kucharki i innych często pracujacych po 30 lat w oświacie ludzi niech burmistrz zainicjuje kroki prawme i zaproponuje połączenie gmin mińskich miejskiej i "wiejskiej" i potem redukuje etaty łącznie z abdykacją na rzecz aktualnego wójta....

       • k_a_p_p_a Re: Usunięto wątek o zmianach w przedszkolach? 14.12.11, 22:14
        jarex7x napisał:

        > junta Jaruzelskiego miała za rzecznika Urbana a ty sprawiasz wrażenie jego odpo
        > wiednika tylko w mińskim magistracie..

        Ja bardzo cię proszę, nie schodź do takiego poziomu. Taka wrzuta nic nie wnosi, nawet tobie niespecjalnie pewnie ulży. Poczekajmy na rzeczowe argumenty i takich starajmy się używać.
        • cze-ka Re: Usunięto wątek o zmianach w przedszkolach? 15.12.11, 00:54
         k_a_p_p_a napisał:

         > jarex7x napisał:
         >
         > > junta Jaruzelskiego miała za rzecznika Urbana a ty sprawiasz wrażenie jeg
         > o odpo
         > > wiednika tylko w mińskim magistracie..
         >
         > Ja bardzo cię proszę, nie schodź do takiego poziomu. Taka wrzuta nic nie wnosi,
         > nawet tobie niespecjalnie pewnie ulży. Poczekajmy na rzeczowe argumenty i taki
         > ch starajmy się używać.

         Kappa, pokazałeś swój poziom w dyskusjach z afrikaną... żenada. Załóż oddzielny wątek odpowiedni do tematu i twojego poziomu dyskusji... mnie ten poziom mierzi więc nie zaśmiecaj innych ważnych tematów
     • afrikana Re: Usunięto wątek o zmianach w przedszkolach? 14.12.11, 14:41
      Skoro w Mińsku jedna intendentka nie jest w stanie poradzić sobie z dwoma przedszkolami, to ciekawe jak sobie radzą inne intendentki w innych miastach. Filii w naszym kraju jest na pęczki. A jeśli u nas jest mało rozgarnięta i niezorganizowana, jestem pewna, ze na jej miejsce znajdzie się bardziej operatywna osoba i to z pocałowaniem w rączkę. Robić się nie chce i tyle. I nie porównujmy ilości dzieci w takiej powiedzmy sp nr 2 do przedszkola nr 2. Przypomnę, że w niektórych szkołach też są 5 i 6 latki, a ogólna ilośc dzieci jest nieporównywalna.
         • fastidious Re: Usunięto wątek o zmianach w przedszkolach? 15.12.11, 00:25
          1. Czym róźni się procedura likwidacji filii od przedszkola i jakie to ma znaczenie, skoro nikt nie chce niczego likwidować?
          2. Jak inne filie w kraju radza sobie z ograniczoną administracją ? Jak radzą sobie intendentki w innych filiach ? Dlaczego one w ogóle jeszcze funkcjonują, skoro to taki problem ?
          3. W jaki sposób te zmiany organizacyjne realnie i odczuwalnie wpłyną na nasze dzieci ?
          4. Dlaczego siejesz panikę i rozpowszechniasz falszywe wiadomości zanim dowiesz się u źródła jakie są plany ?
          5. Dlaczego nie pójdziesz osobiście porozmawiać z burmistrzem skoro jest taka możliwość ? - (tym bardziej, ze siedzisz na kompie cały dzień - mam nadzieję, ze nie w pracy)

          I tak wiem, że odwrócisz kota ogonem i się nie doczekam:)))
          • k_a_p_p_a Re: Usunięto wątek o zmianach w przedszkolach? 15.12.11, 13:22
           fastidious napisała:

           > 1. Czym róźni się procedura likwidacji filii od przedszkola i jakie to ma znacz
           > enie, skoro nikt nie chce niczego likwidować?


           Jakież więc ma znaczenie, czym się różnią procedury, skoro ponoć nikt nie chce niczego likwidować? Gdyby jednak ktoś zechciał likwidować, to odsyłam ciekawych do ustawy o systemie oświaty - Dz. U. z 2004 roku Nr 173, poz. 1808)

           2. Jak inne filie w kraju radza sobie z ograniczoną administracją ? Jak radzą s
           > obie intendentki w innych filiach ? Dlaczego one w ogóle jeszcze funkcjonują, s
           > koro to taki problem ?


           Kolejne pytanie z tezą. Najpierw powinieneś odpowiedzieć na pytanie, czy „inne filie” mają ograniczoną administrację? A jeszcze wcześniej zdefiniować, co to znaczy „ograniczona administracja.” Otóż raport NIK o znikających placówkach oświatowych zadaje kłam tezie, że takie roszady przynoszą oszczędności. Wręcz przeciwnie, w większości kontrolowanych gmin wydatki wzrosły po „reorganizacjach”
           Wobec tego, że miało być konkretnie, pytam wszystkich, którzy podnoszą ten demagogiczny argument- jakie filie w kraju? Proszę podać przykłady takich filii i udowodnić, że sobie radzą. Nie,że istnieją, że jakoś ciągną, ale że sobie radzą nie gorzej niż przed pozbawieniem ich administracji.


           > 3. W jaki sposób te zmiany organizacyjne realnie i odczuwalnie wpłyną na nasze
           > dzieci ?


           Zmiany jakie w ostatniej wersji „reorganizacji” zaproponował burmistrz nie powinny w żaden sposób bezpośrednio „wpłynąć na nasze dzieci”, cokolwiek miałoby to znaczyć.


           > 4. Dlaczego siejesz panikę i rozpowszechniasz falszywe wiadomości zanim dowiesz
           > się u źródła jakie są plany ?

           Kolejne pytanie z nieuprawnioną tezą. Wskaż mi, gdzie i kiedy „rozpowszechniałem fałszywe wiadomości”


           > 5. Dlaczego nie pójdziesz osobiście porozmawiać z burmistrzem skoro jest taka m
           > ożliwość ? - (tym bardziej, ze siedzisz na kompie cały dzień - mam nadzieję, z
           > e nie w pracy)


           Zadziwiająca obsesyjna chęć ustalania personaliów adwersarzy- robicie, nowa władzo, jakieś listy proskrypcyjne? Nie widzę celowości osobistego kontaktu z panem burmistrzem. Rozumiem chęć załatwiania drażliwych i niewygodnych spraw w zaciszu gabinetu, ale absolutnie nie o to mi chodzi. Sprawa dotyczy kwestii publicznych i publicznie ma być omawiana. Na wszelkich możliwych forach.
           Po co „rozmawiać osobiście” z człowiekiem, który ma problemy z podstawowymi rachunkami lub, co gorsza, traktuje ludzi jak barany i na odczepnego rzuca jakieś sporządzone na kolanie niby analizy. Już pisałem- to nie jest sprawa na wiec, ale na kalkulator. Burmistrz podał jakieś liczby, jak sam stwierdził, „dokładne”. Wynika z nich, że zamierza zlikwidować:

           2 dodatki dyrektorskie( dla tych co lubią się czepiać niech będzie, że prawie trzy)
           0,5 etatu specjalisty.
           1,75 etatów księgowych
           3 etaty intendenta

           Wychodzi 5,25 etatu. "Oszczędności średnio etatowe", wedle pana burmistrza, wyniosą w przybliżeniu ok 440 tys. zł. rocznie. Jakim cudem wyszła mu taka kwota, pozostanie na zawsze tajemnicą wiary. Wynikałoby z nich, że etat intendentki to około 80 tyś złotych. Śmiem twierdzić, że intendentka nie zarabia takiej kwoty. Jeśli przekracza 30 tyś rocznie, to nieznacznie. Intendentka nie zarabia w naszej mieścinie prawie 7 tyś miesięcznie brutto.

           Oszczędności na tych ludziach łącznie z obniżeniem dodatków funkcyjnych dla dyrektorów teoretycznie mogą przynieść góra, z dużym zapasem, 250 tyś zł rocznie. A więc mniej, niż za ubiegły rok zarobił poprzednik pana Jakubowskiego.( Przypominam też, że nowa kadencja rozpoczęła się od kuriozalnej propozycji podniesienia uposażenia burmistrza:)))

           Oszczędności są teoretyczne, bo zasadą w kraju jest, że takie roszady nie służą oszczędnościom, ale wymianie ludzi. Do zlikwidowania trzech etatów intendentek, jeśli ktoś ma już taki osobisty uraz do tej funkcji, nie potrzeba przewracać całej organizacji przedszkoli w mieście. Wystarczy kilka wypowiedzeń zmieniających. Jeśli więc ktoś, zamiast sześciu kartek papieru, które szybko załatwiałyby sprawę, wszczyna całą procedurę likwidacyjną, to w oczywisty sposób nasuwa się pytanie o intencje.

           > I tak wiem, że odwrócisz kota ogonem i się nie doczekam:)))
           Gdybyś czegoś nie zrozumiał, a ze sposobu formułowania pytań wynika, że to całkiem możliwe, bo widać, że do bystrzaków nie należysz, jestem do dyspozycji. Chętnie odpowiem na każde konkretne pytanie.
           • ludwik17 Re: Usunięto wątek o zmianach w przedszkolach? 15.12.11, 13:46
            Panie Michale, juz pan się wypowiadał, ze projekt pisany był na kolanie, ale tak się składa, że pół Mińska śmieje się z pana 150 interpelacji co sesja w sprawach, które spokojnie można omówić i o które mozna zapytać kierowników poszczególnych wydziałow.
            Pracowała pan w sejmie, krótko, bo krótko, ale jednak i chyba pan umie też korzystać z takich latwych narzędzi jak wikipedia. Proszę sprawdzić definicję interpelacji :)
            Wiec niech pan oszczędzi czasu wszystkim radnym i przygotuje jedną, ale porządną, bo przecież muszą miec czas, aby rozmawiać o przedszkolach.
            pozdrawiam
             • k_a_p_p_a Re: Usunięto wątek o zmianach w przedszkolach? 15.12.11, 15:06
              janusz605 napisał:

              > "spokojnie można omówić i o które mozna zapytać kierowników poszczegó
              > > lnych wydziałow." a to błędna informacja - kierownicy mają zakaz udziel
              > ania informacji, mogą je tylko przyjmować.

              A skąd on to może wiedzieć? Tak sobie tworzy, co mu w duszy zagra.
            • k_a_p_p_a Re: Usunięto wątek o zmianach w przedszkolach? 15.12.11, 15:03
             ludwik17 napisał:

             > Panie Michale, juz pan się wypowiadał, ze projekt pisany był na kolanie,

             ??? to do mnie? Nie mam na imię Michał. Gdybym miał, nie życzyłbym sobie byś mówił mi po imieniu.
             Odnieś się do zarzutu elementarnych błędów w wyliczeniach burmistrza. Błędów widocznych dla średnio rozgarniętego gimnazjalisty. Potrafisz? Wątpię.
             • mortal_kombat11 Re: Usunięto wątek o zmianach w przedszkolach? 15.12.11, 15:42
              sam się nie potrafisz odnieść do własnych błędów.. a co do "błędnych wyliczeń burmistrza" to udowodnij najpierw, ze są błędne. czy ty myślisz, ze likwidując 5-6 etatów oszczędności będą tylko z samych pensji?? to nawet średnio rozgarnięty gimnazjalista wie, ze oprócz wypłacanej pensji każdy etat generuje inne koszty chociażby związane z eksploatacją powierzchni biurowej, wykorzystaniem sprzętu oraz materiałów biurowych, a także zużyciem prądu, wody itp.. wiesz w ogóle co się składa na kwotę przytoczoną przez burmistrza?? wiesz czy nie??
              • k_a_p_p_a Re: Usunięto wątek o zmianach w przedszkolach? 15.12.11, 16:00
               mortal_kombat11 napisał:

               > sam się nie potrafisz odnieść do własnych błędów.. a co do "błędnych wyliczeń b
               > urmistrza" to udowodnij najpierw, ze są błędne.

               A w którym miejscu popełniłem błąd w wyliczeniach?

               > czy ty myślisz, ze likwidując 5 -6 etatów oszczędności będą tylko z samych pensji??

               Nie 5-6, ale dokładnie 5,25 według deklaracji burmistrza.

               > to nawet średnio rozgarnięty gimnazjalista wie, ze oprócz wypłacanej pensji każdy etat >generuje inne koszty chociażby związane z eksploatacją powierzchni biurowej, >wykorzystaniem sprzętu oraz materiałów biurowych, a także zużyciem prądu, wody itp..

               :DDDDDDDDD Ale szyjesz. Chłopie, zasada jest taka- najpierw myśl, potem pisz. Likwidując etat nie likwidujesz powierzchni biurowej. Jeśli zostanie pusta, nadal będzie istnieć, nadal trzeba ją ogrzewać, utrzymywać. Koszt materiałów biurowych określają zadania stawiane przez burmistrza. Jeśli wyliczysz oszczędności wynikające z nieumycia rąk przez intendentkę, to chętnie się zapoznam:)))

               >wiesz w ogóle co się składa na kwotę przytoczoną przez burmistrza?? wiesz czy nie??

               Wiem. Już o tym pisałem. Odnieś się konkretnie i wskaż ewentualny błąd. liczbowo.
            • michal_goras Re: Usunięto wątek o zmianach w przedszkolach? 15.12.11, 15:35
             Panie Ludwiku17,
             Proszę nie siać kłamstwa i nie imputować mi pisania pod innym nickiem.
             Informuję Pana, że niniejszy wpis jest moim pierwszym na forum gazeta.pl, który napisałem by odnieść się do wstrętnych insynuacji.
             Z treści Pana wypowiedzi odnoszę wrażenie, że odniosł się Pan do mnie, jako radnego miasta Mińsk Mazowiecki. Ma Pan pełne prawo do oceny mojej działalności, ale nie wiem co ma liczba interpelacji do wątku przedszkolnego.

             Specjalistą od wikipedii to jest Pan Prezydent, który robi sobie ściągi.

             Pozdrawiam
             Michał Góras
           • mortal_kombat11 Re: Usunięto wątek o zmianach w przedszkolach? 15.12.11, 14:19
            "Oszczędności są teoretyczne, bo zasadą w kraju jest, że takie roszady nie służą oszczędnościom, ale wymianie ludzi."

            pokaż mi proszę podstawę prawną tej "zasady." zarzucasz innym snucie tez samemu robiąc to samo..

            dostałeś jasne pytanie, czym się różni zamknięcie filii od przedszkola i nie potrafisz na nie odpowiedzieć. dlaczego??

            i nie odsyłaj ludzi do ustawy o swobodzie działalności gospodarczej "ekspercie."
            tekst jednolity ustawy o systemie oświaty ma kompletnie inną metrykę - Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572.
            • k_a_p_p_a Re: Usunięto wątek o zmianach w przedszkolach? 15.12.11, 14:56
             mortal_kombat11 napisał:

             > "Oszczędności są teoretyczne, bo zasadą w kraju jest, że takie roszady nie służ
             > ą oszczędnościom, ale wymianie ludzi."
             >
             > pokaż mi proszę podstawę prawną tej "zasady." zarzucasz innym snucie tez samemu
             > robiąc to samo..

             Podstawę prawną? Czy ty wiesz o czym piszesz? Nie wiesz, bo mylisz elementarne pojęcia. Jak piszę o raporcie NIK.
             A w kwestii "podstawy prawnej"- potrafisz wskazać podstawę prawną funkcjonowania czegoś takiego jak filia przedszkola samorządowego? Ciekawym bardzo.

             > nie odsyłaj ludzi do ustawy o swobodzie działalności gospodarczej "ekspercie.
             > "
             > tekst jednolity ustawy o systemie oświaty ma kompletnie inną metrykę - Dz. U. z
             > 2004 r. Nr 256, poz. 2572.

             www.menis.pl/prawo_oswiatowe.html

             Tekst ujednolicony - zawiera zmiany wprowadzone ustawą z dnia 2 lipca 2004 r., która weszła w życie z dniem 21 sierpnia 2004 roku - Dz. U. z 2004 roku Nr 173, poz. 1808)

             Potrafisz wskazać różnice, mądralo?
             • mortal_kombat11 Re: Usunięto wątek o zmianach w przedszkolach? 15.12.11, 15:33
              widzę, że wciąż nie rozumiesz:
              Dz.U. 1991 nr 95 poz. 425 - ustawa o systemie oświaty
              Dz.U. 2004 nr 173 poz. 1808 - ustawa o swobodzie działalności gospodarczej
              Dz.U. 2004 nr 256 poz. 2572 - tekst jednolity ustawy o systemie oświaty, który zawiera m. in. zmiany z ustawy o swobodzie działalności gospodarczej..

              .. to po pierwsze "ekspercie"..

              nie mylę pojęć, podpowiem Ci, ze to był sarkazm, to po drugie;)

              a po trzecie obaj dobrze wiemy, ze w ustawie o systemie oświaty nie ma jakichkolwiek zapisów rozróżniających proces zamykania przedszkola od jego filii, chyba, ze Ty nie wiesz, ale w takim razie po co na pytanie o różnice odsyłasz kogokolwiek do ustawy, w której nic na ten temat nie ma??

              chłopie gubisz się we własnych urojeniach!!
              • k_a_p_p_a Re: Usunięto wątek o zmianach w przedszkolach? 15.12.11, 15:49
               mortal_kombat11 napisał:               >
               > nie mylę pojęć, podpowiem Ci, ze to był sarkazm, to po drugie;)

               Mylisz, wypowiadasz się na poziomie niezbyt rozgarniętego gimnazjalisty.

               >
               > a po trzecie obaj dobrze wiemy, ze w ustawie o systemie oświaty nie ma jakichko
               > lwiek zapisów rozróżniających proces zamykania przedszkola od jego filii, chyba
               > , ze Ty nie wiesz, ale w takim razie po co na pytanie o różnice odsyłasz kogoko
               > lwiek do ustawy, w której nic na ten temat nie ma??

               Wskaż miejsce, w którym ustawa wspomina o czymś takim jak filia. To podstawa jakiejkolwiek dalszej dyskusji.

               I odnieś się z łaski swojej do zarzutu elementarnych błędów rachunkowych, jakie całkowicie dezawuują oszczędnościowe motywacje planowanej "reorganizacji". Nie szukaj wybiegów, nie wymyślaj sztucznych problemów, nie odciągaj uwagi od meritum sprawy.
               Pytanie jest proste- jaki może mieć cel "reorganizacja" jeśli teoretyczne oszczędności jakie ma przynieść wyliczane są błędnie, w pośpiechu, zawierają żenujące przekłamania i są śmiesznie niskie, porównywalne z poborami pomysłodawcy?

               • mortal_kombat11 Re: Usunięto wątek o zmianach w przedszkolach? 15.12.11, 16:00
                "Nie szukaj wybiegów, nie wymyślaj sztucznych problemów, nie odciągaj uwagi od meritum sprawy."

                właśnie sam sobie strzeliłeś gola:) nie wiesz nawet na czym burmistrz opiera swoje wyliczenia, a mówisz, że są błędne i żenująco przekłamane:) wiesz o czym to świadczy...
                żenujące jest to jak pomijasz własne błędy, z których nijak nie jesteś w stanie się wytłumaczyć. po co powołujesz się na ustawę o systemie oświaty skoro tam właśnie nic dotyczącego filii nie ma?? i może jeszcze powiesz, że to ja się na nią powołuję??

                nie mówię już o braku umiejętności czytania ze zrozumieniem metryki ustaw, do której nie potrafisz się przyznać.
                • k_a_p_p_a Re: Usunięto wątek o zmianach w przedszkolach? 15.12.11, 16:36
                 mortal_kombat11 napisał:

                 > "Nie szukaj wybiegów, nie wymyślaj sztucznych problemów, nie odciągaj uwagi od
                 > meritum sprawy."
                 >
                 > właśnie sam sobie strzeliłeś gola:) nie wiesz nawet na czym burmistrz opiera sw
                 > oje wyliczenia, a mówisz, że są błędne i żenująco przekłamane:) wiesz o czym to
                 > świadczy...

                 Ależ twoje zaklinanie rzeczywistości nic nie da. Burmistrz użył formułki "oszczędności średnioetatowe". Jeśli imputujesz burmistrzowi jakieś niedbalstwo i pominięcie jakiś składników zawartych w tych "średnioetatach", to wyjaśnijcie to sobie sami. Ja przyjmuję za dobrą monetę jego zapewnienia, że są to "dokładne wyliczenia"

                 > żenujące jest to jak pomijasz własne błędy, z których nijak nie jesteś w stanie
                 > się wytłumaczyć. po co powołujesz się na ustawę o systemie oświaty skoro tam w
                 > łaśnie nic dotyczącego filii nie ma?? i może jeszcze powiesz, że to ja się na n
                 > ią powołuję??

                 Dobre pytanie. W oparciu o jakie akty prawne ma działać tak zwana "filia"?
                 • mortal_kombat11 Re: Usunięto wątek o zmianach w przedszkolach? 15.12.11, 16:50
                  jak dobrze pamiętam to w ustawie jest mowa o oddziałach szkół, a co za tym idzie przedszkoli również. widzę, że krytykujesz filie nie znając zasad na jakich działają w innych miastach. napisz może lepiej do burmistrza i wypytaj się o wszystko. zresztą bez podstawy prawnej na pewno filie nie powstały by w wielu innych miastach. e tam, dobrze wiemy o co Ci chodzi i jakie masz intencje;) wiadomo, że nie napiszesz.. za to dalej będziesz prowadził swoją działalność na forum.

                  jedyną osobą zaklinającą rzeczywistość jesteś Ty. myślę, że po tylu postach czytelnik jest w stanie wyrobić sobie zdanie o celu, jaki Ci przyświeca.

                  wkrótce sesja RM i wszystko będzie jasne.
                  • k_a_p_p_a Re: Usunięto wątek o zmianach w przedszkolach? 15.12.11, 17:05
                   mortal_kombat11 napisał:

                   > jak dobrze pamiętam to w ustawie jest mowa o oddziałach szkół, a co za tym idzi
                   > e przedszkoli również. widzę, że krytykujesz filie nie znając zasad na jakich d
                   > ziałają w innych miastach.

                   A więc nie ma czegoś takiego w ustawie jak "filia". Dobrze, że to uznajesz.

                   >napisz może lepiej do burmistrza i wypytaj się o wsz
                   > ystko. zresztą bez podstawy prawnej na pewno filie nie powstały by w wielu inny
                   > ch miastach. e tam, dobrze wiemy o co Ci chodzi i jakie masz intencje;) wiadomo
                   > , że nie napiszesz.. za to dalej będziesz prowadził swoją działalność na forum.
                   >
                   Na pewno to Kopernik umarł. A moje intencje są jasne- obnażam obłudę deklarowanych motywacji i bezsens karkołomnych działań, czyli robienia zamieszania wokół przedszkoli w sporym miasteczku po to, by wygenerować wątpliwe oszczędności, nie przekraczające poborów burmistrza.

                   Wracając do konkretów- odniesiesz się do liczb?
                     • afrikana Re:nareszcie koniec tej dyskusji 20.12.11, 14:30
                      No i dobra, jak sobie chcecie. Niech te tektury nadal popadają w ruinę. Oszczędzać nie chcecie, a Burmistrz z kapelusza nie wyjmie. Brawo, to żescie sobie wywalczyli "lepsze" dla swoich dzieci. A zamiast dysponować rozsądnie finansami, niech się trwonią dalej - tylko pamiętajcie, że to na wasze własne życzenie. I bez jojczenia, ze kasy nie ma na to czy na tamto. No pewnie, ze nie ma, skoro się ją w błoto wyrzuca, a czasy lekie nie są. Będe patrzeć jak się to wszystko będzie walić na życznie oszukanych rodziców, którzy całkiem nieświadomie i bez większego zastanowienia zrobili niepotrzebną nagonkę jak te owce na manowce.
                      • mortal_kombat11 Re:nareszcie koniec tej dyskusji 20.12.11, 15:00
                       afrikana napisała:

                       > No i dobra, jak sobie chcecie. Niech te tektury nadal popadają w ruinę. Oszczęd
                       > zać nie chcecie, a Burmistrz z kapelusza nie wyjmie. Brawo, to żescie sobie wyw
                       > alczyli "lepsze" dla swoich dzieci. A zamiast dysponować rozsądnie finansami, n
                       > iech się trwonią dalej - tylko pamiętajcie, że to na wasze własne życzenie. I b
                       > ez jojczenia, ze kasy nie ma na to czy na tamto. No pewnie, ze nie ma, skoro si
                       > ę ją w błoto wyrzuca, a czasy lekie nie są. Będe patrzeć jak się to wszystko bę
                       > dzie walić na życznie oszukanych rodziców, którzy całkiem nieświadomie i bez wi
                       > ększego zastanowienia zrobili niepotrzebną nagonkę jak te owce na manowce.

                       brawo, bardzo dobrze zostało to przez Ciebie ujęte.. żaden z przeciwników zmian nie potrafił logicznie wytłumaczyć wad tego pomysłu. zero faktów, a jedynie wycieczki personalne i rzucanie wyssanych z palca oskarżeń i snucie urojonych teorii spiskowych. BRAWO!!
                       • k_a_p_p_a Re:nareszcie koniec tej dyskusji 20.12.11, 15:51
                        mortal_kombat11 napisał:


                        > brawo, bardzo dobrze zostało to przez Ciebie ujęte.. żaden z przeciwników zmian
                        > nie potrafił logicznie wytłumaczyć wad tego pomysłu. zero faktów, a jedynie wy
                        > cieczki personalne i rzucanie wyssanych z palca oskarżeń i snucie urojonych teo
                        > rii spiskowych. BRAWO!!

                        Wcale się nie dziwię, że nie rozumiesz argumentów przedstawionych przeciw "reorganizacji". To się nazywa mechanizm iluzji i zaprzeczeń. Masz skłonność do myślenia magiczno-życzeniowego, zniekształcone spostrzeganie rzeczywistości. Zaprzeczasz najbardziej oczywistym faktom, mimo że fałsz tych zaprzeczeń jest widoczny dla każdego. Tak jak pijany alkoholik twierdzi: nic nie piłem. Nie martw się, problem likwidacji przedszkola "przy fontannie" powróci lada moment, to piękny plac w centrum miasta. Będziesz miał więc okazję popisać się kolejną porcją żenującej demagogii.
                         • janusz605 Re:nareszcie koniec tej dyskusji 20.12.11, 19:24
                          I dodatkowe wyjaśnienie - część parkingów pod galeriami handlowymi faktycznie nie należy do miasta i jest własnością P.Wiącka, dzięki Jego uprzejmości korzystamy z tych miejsc. To takie "małe" niedopatrzenie urzędników miasta.
                         • k_a_p_p_a Re:nareszcie koniec tej dyskusji 20.12.11, 20:45
                          janusz605 napisał:

                          > Nie należy do miasta????? to jakim prawem miasto ustawiło fontannę, płaci za wo
                          > dę i oświetlenie, ustawiło ławeczki? Jeszcze trochę a okaże się, że przedszkole
                          > też już nie należy do miasta

                          Jeszcze należy:))
                          A co do placu z fontanną, to nic o nim nie pisałem. Pisałem natomiast o placu przedszkola koło fontanny. Jest wyraźnie rozgraniczony płotem od innych gruntów, od placu z fontanną również.
                        • fastidious Re:nareszcie koniec tej dyskusji 20.12.11, 23:50
                         >Nie martw się problem likwidacji przedszkola "przy fontannie" powróci lada moment, to piękny plac w centrum miasta.

                         Masz rzetelne informacje w tej kwestii czy cię straszy po nocach kappa ?
                         to co wypisujesz, woła o pomstę do nieba. Żeby pisać takie oskarżenia, wypadałoby mieć na to jakieś dowody. Masz takie ? łatwo opluwac kogoś anonimowo. Te kłamstwa jeszcze kiedyś obrucą się przeciwko tobie.
                         • k_a_p_p_a Re:nareszcie koniec tej dyskusji 20.12.11, 23:55
                          fastidious napisała:

                          > >Nie martw się problem likwidacji przedszkola "przy fontannie" powróci lada
                          > moment, to piękny plac w centrum miasta.
                          >
                          > Masz rzetelne informacje w tej kwestii czy cię straszy po nocach kappa ?
                          > to co wypisujesz, woła o pomstę do nieba. Żeby pisać takie oskarżenia, wypadało
                          > by mieć na to jakieś dowody. Masz takie ? łatwo opluwac kogoś anonimowo. Te kła
                          > mstwa jeszcze kiedyś obrucą się przeciwko tobie.

                          Puściły zwieracze? Raz się wygrywa, raz się przegrywa...
                         • afrikana Re:nareszcie koniec tej dyskusji 21.12.11, 23:55
                          > Puściły zwieracze?

                          ha, ha, ha - i wyszło szydło z worka - a sama mi gdzies tam wytykałaś język - a tu prosze - coż za kulturalne zwroty - zwykłe prostactwo po prostu. Chociaz w sumie, to było juz wiadomo od dawna:) I komu to puściły zwieracze ha ha ha:)))

                          No i na pytanie oczywiście tradycyjnie nie odpowiedziałaś:))
                         • k_a_p_p_a Re:nareszcie koniec tej dyskusji 22.12.11, 01:38
                          afrikana napisała:

                          > > Puściły zwieracze?
                          >
                          > ha, ha, ha

                          Puściły, co widać, słychać i czuć:))
                          I ten histeryczny śmiech. Panuj nad sobą, naucz się przegrywać. Czas pędzi nieubłaganie, do następnych wyborów bliżej niż ci się wydaje i umiejętność przegrywania może bardzo się przydać. Porażkę PO przywitam z całkowitą obojętnością. Od PiS nie różnicie się niczym.

                          >
                          > No i na pytanie oczywiście tradycyjnie nie odpowiedziałaś:))

                          Twoje "inteligentne" pytania mnie nie obchodzą. Najpierw wykaż jakikolwiek związek między nimi a tematem wątku.
                       • beermeen Re:nareszcie koniec tej dyskusji 20.12.11, 20:28
                        Strasznie śmieszne rzeczy mówicie i udajecie wielce obiektywnych uczestników dyskusji. Słabo się robi... Jeśli tak bardzo niepokoją was publiczne pieniądze wywalane w błoto w kwestii przedszkoli, to odnieście się do blisko mln. budżetu Muzeum ZM na przyszły rok oraz jego godnej założeń - na których straży tak wytrwale stoicie - inwestycji, czyli "ławeczki Himilsbacha" za 100 tys zł polskich... Pozdrawiam.
                         • beermeen Re:nareszcie koniec tej dyskusji 20.12.11, 23:32
                          "Wiemy" i kara was nie ominie! Ubaw po pachy! Prześledź sobie moje wypowiedzi i wyluzuj. Wyobraź sobie, że jestem wyborcą platformy, ale ich działania w MMaz mnie po prostu żenują, a agitka na forum zniesmacza. Ruch z przedszkolami i forma potraktowania ludzi, jak min zastraszanie, to metody raczej nie z gatunku liberalnych. A wiedza na temat muzeum nie jest w tej chwili żadną tajemnicą. Takimi tekstami sami sobie wyrabiacie opinie i jeszcze bardziej pogrążacie wizerunek PO, który w MMaz i tak nie jest zbyt pozytywny.
                         • fastidious Re:nareszcie koniec tej dyskusji 20.12.11, 23:53
                          Ruch z przedszkolami i for
                          > ma potraktowania ludzi, jak min zastraszanie, to metody raczej nie z gatunku li
                          > beralnych.

                          Zastraszani i okłamywani to byli rodzice i to przez samych pracowników przedszkoli.

                          wizerune
                          > k PO, który w MMaz i tak nie jest zbyt pozytywny.

                          dysponujesz jakimis statystykami ? a która partia ma najlepszy wizerunek w naszym mieście wg twoich danych ?
                         • k_a_p_p_a Re:nareszcie koniec tej dyskusji 21.12.11, 00:12
                          fastidious napisała:

                          > wizerune
                          > > k PO, który w MMaz i tak nie jest zbyt pozytywny.
                          >
                          > dysponujesz jakimis statystykami ?

                          A i owszem. Prawie 70 procent wyborców biorących udział w wyborach nie poparło platformy. Jeśli chodzi o wszystkich uprawnionych do głosowania, nie ufa platformie prawie 86 procent. Ciszej nad tą trumną.
                         • beermeen Re:nareszcie koniec tej dyskusji 21.12.11, 01:01
                          Człowieku, po co zabierasz głos jeśli nie masz nic do powiedzenia? O jakie statystyki ci chodzi? Porównaj sobie po prostu wyniki PO w Mińsku i okolicach, do wyników w kraju? Sprawdź ile miał świetny poseł i minister (bez ironii oczywiście, bo sam na niego głosowałem - po raz kolejny zresztą) Mroczek w poprzednich a ile w obecnych wyborach? Zobacz ilu mieszkańców MMaz. głosowało na nijakiego senatora z Węgrowa, zamiast naszego, wieloletniego lokalnego polityka i biznesmena? Ślepego udajesz, czy głupiego? Nie rozumiesz, że nie można bronić czegoś w czambuł, wbrew logice, bo jest to przeciw skuteczne, a nawet żenujące? Przecież ja się z tego wszystkiego nie cieszę, tylko szlak mnie trafia!!!
                         • matogrossom Re:nareszcie koniec tej dyskusji 21.12.11, 09:36
                          No więc w takim razie "mistrzu statystyk" porównaj sobie frekwencję sprzed 4 lat w wyborach do sejmu, a teraz. Porównaj sobie iel miała wtedy Jakubiakowa (sprawdziłam, była 1 w okręgu) ile Mroczek, a potem sprawdź ile miał Sawicki w 2011 i Mroczek. Zobaczysz, ze każdemu "spadło", bo w kraju zapanowała ogólna niechęć do wyborów po tych teoriach spiskowych PiSu i taktyce wręcz goebelsowskiej manipulacji.
                         • beermeen Re:nareszcie koniec tej dyskusji 21.12.11, 18:02
                          Tłumacz sobie wszystko dowolnie i jak chcesz żyj iluzją, przecież jest wolność. Chociaż odniesienie się tylko do jednego zagadnienia, wygodnego do twojej interpretacji, nie zmienia rzeczywistości. Mam nadzieję, że ci, co mają wpływ kształt mińskiej PO widzą znacznie lepiej. Przecież to, że najłatwiej przegrać z samym sobą, powiedział jeden z największych polityków obecnych czasów i oczywiście trafił w sedno, ale to zaleta tych największych.
                         • beermeen Re:nareszcie koniec tej dyskusji 22.12.11, 01:16
                          Wiesz, daje sobie spokój z tą jałową dyskusją. Jeśli nie rozumiesz o czym piszę, to szkoda czasu. Jakim dowodem na nieprawdziwość mojej tezy, jest zwycięstwo w wyborach (zdaje się, że w senacie była porażka)? Przecież w żadnej mojej bredni - jak to elokwentnie i merytorycznie ujęłaś - nie stwierdziłem, że PO jest partią przegraną, tylko przedstawiam obawy, że może nią stać (szczególnie na niełatwym dla niej terenie, jak nasze miasto - patrz choćby na różnice % między kandydatami na burmistrza). A takie zagrożenie jest bardzo realne, jeśli miejscowi działacze zachłysną się atrybutami władzy, czego symptomy zaczynają się wg mnie pojawiać. Nie wiem w takim razie po co mam odpowiadać na pytania, które ni jak się mają do tezy, do której się odnoszę. Twoje zaślepienie w atakach na osoby, które w jakikolwiek (choćby w trosce o nią) sposób ważą się skrytykować PO powoduje, że zaczynam mieć wątpliwości, co do możliwości twojej percepcji. A taki poziom dialogu mnie nie interesuje. Musisz zrozumieć, że taką postawą przynosisz swoim kolegom więcej szkód, niż pożytku. Nieomylność i bezdyskusyjna słuszność o bezrefleksyjnym zabarwieniu źle się niestety kojarzy, dlatego min zabrałem głos, ale chyba bez większego sensu, więc żegnam bez żalu.
                         • afrikana Re:nareszcie koniec tej dyskusji 22.12.11, 16:07
                          na dwa krótkie i jasno postawione pytania cały wymijający elaborat, w którym nie ma kompletnie nic konkretnego :) To dopiero sztuka:)))

                          Przypomnę Twoje słowa, których zdaje się nie pamiętasz:

                          >>>wizerunek PO w MMaz i tak nie jest zbyt pozytywny.

                          Więc pytam: ale po czym wnosisz człowieku ?????? Przeprowadziłeś sondę ? Bo zdaje sie, ze wybory wygrało własnie PO, Burmistrza równiez mamy z ramienia tej partii i żadna inna nie miała większego poparcia.
                          Więc o co ci chodzi ?
                          Kto ma większe poparcie - odpowiesz ?
                          Jesli masz nadal pisać na okrętkę wywijając kota ogonem, to faktycznie - daruj sobie:))))

                          Z twojej tezy wnioskuję, że skoro PO wygrało wybory, a inne partie zyskały mniej głosów - to muszą nie mieć pozytywnej opinii w naszym mieście tym bardziej, bo na ich tle PO jednak wypadło najlepiej he he he:) I możesz sobie zaprzeczać ile chcesz, ale faktów nie przekręcisz.
                         • beermeen Re:nareszcie koniec tej dyskusji 22.12.11, 20:18
                          ty w jakimś amoku jesteś? chyba, że reprezentujesz ścisłe "grono", wtedy oczywiście mogę zrozumieć tę pseudo logikę i braku "chwycenia" o czym piszę, jeśli chciałbym dowodzić tego, co mnie kompletnie nie interesuje - a próbujesz mi wmówić - daję ci po raz trzeci przykład wyborów do senatu, po raz drugi - minimalną różnicę między kandydatami na burmistrza i po raz pierwszy - mniejszość w RM (to chyba nie dowód na zwycięstwo?) i nie wymagam żadnej odpowiedzi, bo przecież, co powtarzam za każdym razem - nie o to mi chodzi, ale jak widać, podobną demagogią można uprawdopodabniać każdą tezę, ale mam to absolutnie gdzieś i jeśli nadal nie chcesz dostrzec o czym piszę, to widocznie zbyt wiele od ciebie wymagam, albo masz ideologiczną zaćmę, każdy z wariantów wyklucza sens dyskusji, ale o tym już mówiłem i kurde nie wytrzymałem... tym razem dam radę
                         • fastidious Re:nareszcie koniec tej dyskusji 23.12.11, 00:41
                          >>mniejszość w RM

                          a kto ma więcej niż PO ? Bo ze się MF i PIS wspólnie w opozycję bawią, to wiadomo. Oby kłody pod nogi. Ale licząc z osobna mają więcej ?

                          To w końcu napisz konkretnie które ugrupowanie ma najlepszy ten wizerunek w naszym mieście:))) Dlaczego unikasz odpowiedzi ?

                          minimalną
                          > różnicę między kandydatami na burmistrza

                          czy minimalna różnica, (ale jednak wygrana) swiadczy o słabnącym wizerunku PO w Mińsku ? Nie widzę analogii.

                          >i kurde nie wytrzymałem...
                          :)))))))))))))))))))))) to słabutko:))))))
                         • beermeen Re:nareszcie koniec tej dyskusji 23.12.11, 17:39
                          Przecież wyraźnie widać, że to jedna osoba (chyba, ze piszą razem i się wzajemnie nakręcają) i to w dodatku "małoletnia". Przecież nikt z jakimś doświadczeniem i odrobiną wiedzy nie rozmawia w ten sposób. Jeśli byłby to ktoś w miarę rozgarnięty, to może nie za pierwszym, ale za trzecim razem na pewno zrozumiałby o co chodzi w tekście, do którego się odnosi. Chyba, że jest zabetonowana ideologicznie, tylko do tej pory była to przecież domena PISU... No cóż, czasy się zmieniają, ale ten stan rzeczy właśnie mnie martwi i też dlatego zabrałem głos. Zawsze PO przekonywało mnie racjonalnością i wyważeniem. "Nowy narybek" preferuje styl, który celnie scharakteryzowałeś, ale który w związku z zasadami wymienionymi wcześniej staram się unikać. Niestety dość późno zorientowałem się o co chodzi. Jeśli ktoś ma wątpliwości, niech jeszcze raz przeczyta całą dyskusję a wnioski nasuną się same.
                         • fastidious Re:nareszcie koniec tej dyskusji 24.12.11, 00:28
                          Po pierwsze (cytuję):
                          >>>i kurde nie wytrzymałem... tym razem dam radę

                          ha no i po co się zarzekać i błazna z siebie robić:))))

                          po drugie: padło konkretne pytanie:)
                          Może powtórzę: Które ugrupowanie cieszy się najlepszym wizerunkiem w mieście wg ciebie ? No i na odpowiedź próżno czekać... :))))

                          >>Niestety dość późno zorientowałem się o co chodzi
                          tak też mi się wydaje, ze do bystrych nie należysz:)
                          A nagadasz się za trzech ha ha:D
                         • dropsio Re:nareszcie koniec tej dyskusji 24.12.11, 01:02
                          Ty rzeczywiście jakiś marny jesteś i nie łapiesz, co do Ciebie mówią.
                          Nawet nie pojąłeś, że odpowiedź nie była do Ciebie i sam z siebie błazna zrobiłeś :)
                          Gość coś próbuje mówić, a Ty tylko odszczekujesz ciągle te same frazesy i faktycznie totalnie nie na temat
                          ha ha - (jakie to głupie, ale głupich nie sieją...)
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka