Dodaj do ulubionych

Zerówka-przedszkole państwowe

08.02.12, 19:59
Wiem że temat jest juz nudny ale to już ostatni dzwonek - możecie polecić jakieś państwowe przedszkole w Mińsku? Chcę posłać 2,5 letnie dziecko i 5 letnie do jednej placówki. Bardzo proszę o rady.
Obserwuj wątek
          • dianaro Re: Zerówka-przedszkole państwowe 11.02.12, 18:19
            Od tego roku nabór do przedszkola będzie odbywał się w formie elektronicznej:
            minskmaz.com/pytania-do-osob-publicznych/marcin-jakubowski/elektroniczne-zapisy-do-przedszkoli-w-2012
            Poza tym nie wiem czy są duże szanse na dostanie się 5-latka do przedszkola, zwłaszcza, że 3 latek z "automatu" jest jakby przenoszony do grupy wyżej, zatem grupy dzieci 5-letnich są najpewniej już zamknięte i dyrektor nie bardzo będzie mógł przyjąć nowe dziecko.
              • dianaro Re: Zerówka-przedszkole państwowe 11.02.12, 19:47
                Kiedy dzwoniłaś do przedszkola? Sprawa z elektronicznym zapisem jest nowa i dopiero się rozwija więc może dyrektorzy rozmawiając z Tobą jeszcze nic o tym systemie nie wiedzieli.
                Obowiązek przedszkolny dla 5-latków zgadzam się, ale jeśli od początku edukacji dziecko chodzi do tego samego przedszkola to z automatu idzie wyżej z roku na rok. Skoro teraz w grupie jest 30 dzieci 4-letnich i żadne z tych dzieci nie zostanie wypisane przez rodzica to automatycznie ta 30 będzie w grupie 5 latków z czego wniosek że nie będzie miejsca dla innych 5-latków. Chyba że zostanie utworzona nowa grupa.
                • melonal Re: Zerówka-przedszkole państwowe 11.02.12, 20:14
                  Dzwoniłam jakis miesiąc temu. Weszłam na strony przedszkoli miejskich i nie ma tam żadnych informacji o takiej rekrutacji. A w wyszukiwarce też nic nie wyskakuje....więc nie bardzo wiem jak znaleźć strone gdzie takie zapisy będą.
                • aagata4 Re: Zerówka-przedszkole państwowe 11.02.12, 22:05
                  To zależy, czy dziecko ma chodzić na cały dzień czy tylko na kilkugodzinne zajęcia przygotowujące do nauki szkolnej. Na te kilka godzin to przedszkole z rejonu ma obowiązek przyjąć każde 5-letnie dziecko natomiast na cały dzień to zawsze są to dzieci z poprzedniego roku oraz w sytuacji, gdy dziecko odejdzie np z powodu wyprowadzki z Mińska, to brane są pod uwagę dzieci oczekujące na miejsce w przedszkolu. W praktyce są to dzieci znajomych.

pozdrawiam

Agata
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka