Dodaj do ulubionych

Foteliki samochodowe Maxi Cosi - prośba o sugestie

05.03.12, 10:33
Witam,

Zamierzam zakupić fotelik samochodowy dla mojej pociechy (7 miesięcy i 10 kg) do mojego autka (Seat Toledo II).

Zastanawiam się nad zakupem fotelika MC Priori XP (segment 9-18 kg) - www.maxi-cosi.com/products/car-seats/toddler/priori-xp.aspx
lub
MC Mobi (segment 9-25 kg) - www.maxi-cosi.com/products/car-seats/toddler/mobi.aspx.

- Czy ktoś ma któryś z ww. fotelików?
- Jakie są Wasze odczucia, opinie?
- Jak jest z montażem ww. fotelików?
- Montował ktoś z Was takie foteliki do Seata Toledo?
- Czy warto, z uwagi na wagę dziecka, kupić ten fotelik 9-25? czy może trzeba iść tzw. „po kolei” tj.: 0-13 potem 9-18 potem 15-36 ...
- czytałem na stronach producenta, że MC Mobi jest montowany tyłem do kierunku jazdy, to jest chyba bezpieczniejsze? Miał ktoś z Was jakieś doświadczenia w tej materii?

Fotelików jest cała moc, więc już zdecydowałem na markę, zwłaszcza, że miałem pierwszy fotelik MC Cabrio Fix.

Dzięki za odpowiedzi.
Obserwuj wątek
    • lapwing123 Re: Foteliki samochodowe Maxi Cosi - prośba o sug 05.03.12, 15:22
      My pierwszy tez mieliśmy maxi cosi cabrio fix. Na zakup drugiego pojechaliśmy samochodem z dzieckiem do profesjonalnego sprzedawcy, który nam fotelik do naszego konkretnego samochodu, ponieważ mamy wersję volvo limuzynę (lekko skośne kanapy z tyłu) okazało się, że z dobrych, bezpiecznych fotelików pasują do naszego samochodu tylko 3 modele. Więc jeśli kupiłabym przez internet to miałabym kiszkę.
      Poczytaj opinie na tym forum co Ci wysłałam.
    • pprokopc Re: Foteliki samochodowe Maxi Cosi - prośba o sug 05.03.12, 16:15
      Jak Ci ktoś napisał - poczytaj fotelik.info.
      Biorąc pod uwagę wiek Twojego dziecka to tylko i wyłącznie tyłem do kierunku jazdy. Wiek a nie waga jest tu czynnikiem decydującym. No, chyba że Ci na dziecku nie zależy. I mała uwaga - tylko na tylnym siedzeniu, albo na przednim tylko jeśli nie masz poduszki powietrznej (lub jest możliwość jej wyłączenia).
      Poza tym Priori otrzymał tylko 3 gwiazdki na 5 w kwestii bezpieczeństwa.
      • angielskiuczen Re: Foteliki samochodowe Maxi Cosi - prośba o sug 05.03.12, 17:02
        Dzięki za linki muszę poczytać. Patrzyłem również na fotelik Recaro young sport 9-36 bo też jest testowany i wypada w opiniach bardzo porządnie - macie opinię na jego temat?
        Dzwonilem dzisiaj do serwisu MC i ku mojemu zdziwieniu fotelik Mc mobi nie ma wykonanych testów zderzeniowych więc automatycznie go odrzuciłem.
        Ps. kolego pprokopc gdyby mi nie zależało na dziecku to zainstalowałbym fotelik made in tesco i nie marnował Waszego cennego czasu :-)
                  • snowcraft Re: Foteliki samochodowe Maxi Cosi - prośba o sug 06.03.12, 17:59
                    Jeszcze małe uzupełnienie do mojego wyboru Cybex Pallas Fix. Otóż jest to fotelik z tzw. tacką czyli częścią, która obejmuje na dużej szerokości dziecko i siła docisku pasów inaczej się rozkłada, ale nie każde dziecko akceptuje takie rozwiązanie. Tak jak ktoś wspomniał, każdy wybrany fotelik przed zakupem trzeba zamocować w aucie w celu sprawdzenia czy pasuje, czy trzyma się stabilnie, etc.
                    • angielskiuczen Re: Foteliki samochodowe Maxi Cosi - prośba o sug 06.03.12, 22:04
                      Hehhe moje autko nie jest jeszcze bolidem F1 ale wkrótce się to zmieni bo zdecydowałem się na Recaro Young Sport. Bardzo dużo pozytywnych opinii i ciekawie wygląda.
                      Teraz tylko muszę znaleźć dobrą ofertę cenową. Mam już dwie aukcje na allegro ale jeszcze czekam na informacje ze sklepu Tik Tak z MM czy jest ten fotelik dostępny bo chciałbym go jeszcze przymierzyć (zgodnie z sugestiami szanownych forumowiczów).

Fotelik może drogi, ale jak to mówi moja babcia "nie droższy niż pieniądze"

Jeszcze raz dzięki za pomoc. Jesteście debeściaki.
                      • lapwing123 Re: Foteliki samochodowe Maxi Cosi - prośba o sug 08.03.12, 03:30
                        > le jeszcze czekam na informacje ze sklepu Tik Tak z MM czy jest ten fotelik dos
                        > tępny bo chciałbym go jeszcze przymierzyć (zgodnie z sugestiami szanownych foru

A będziesz wiedział jak dobrze zamontować? Bo to nie jest takie proste. Nas w sklepie uczyli, ja pewnie bym tak dobrze nie zamontowała jak np. mąż, bo zwyczajnie nie mam tyle siły:) Dobrze, że tego fotelika się nie demontuje zbyt często. Trzeba mocno dociskać (najlepiej kolanem), fotelik nie powinien się przesuwać w żadnym kierunku, musi siedzieć jak przyklejony.
                        Pewnie każdy fotelik da się włożyć do każdego samochodu, ale to nie to samo co zamontować bezpiecznie. Mam nadzieje, że wiesz o co mi chodzi:)
                          • korkowiec654321 Re: Foteliki samochodowe Maxi Cosi - prośba o sug 12.03.12, 07:12
                            Jak kupowałem fotelik dla mojego syna to wybór padł na Maxi Cosi Tobi 9-18kg w sklepie na zgody chyba za 750zł-najtaniej w Mińsku jedna z tańszych ofert w internecie w maju 2011r. Ten właściciel i właścicielka potrafią świetnie doradzić-panie z obsługi raczej odpadają w droższych zakupach, po prostu ich wiedza jest marna. Weź pod uwagę że foteliki 9-25 czy 9-36 nie mają regulacji fotelika na pozycję tzw do spania a przydaje się to kiedy malec uśnie. Poza tym foteliki 9-18 są wygodniejsze dla takich maluchów. To prawda że fotelik przed zakupem warto przymierzyć w samochodzie, u mnie w avensis 2000r bez isofixu praktycznie nie można go przesunąć na kanapie-to także bardzo ważne. Wcześniej miałem jakiś pożyczony fotelik z tych najtańszych to dosłownie przepaść pod względem wszystkiego. Poza tym mój synek jest wożony w foteliku codziennie i tzw chowane pasy w Tobi są bardzo pomocne w codziennym użytkowaniu. Pozdrawiam i życzę rozsądnego zakupu.
                            • snowcraft Re: Foteliki samochodowe Maxi Cosi - prośba o sug 12.03.12, 13:51
                              korkowiec654321 napisał:
                              > Weź pod uwagę że foteliki 9-25 czy 9-36 nie mają regulacji fotelika na
                              > pozycję tzw do spania a przydaje się to kiedy malec uśnie. Poza tym foteliki 9-
                              > 18 są wygodniejsze dla takich maluchów.

To nie do końca prawda. Ja zdecydowałem się na fotelik 9-36 i większość fotelików z tej grupy rozkłada się do spania, chociaż w mniejszym stopniu niż te 9-18.
                              Co do wygody to też się nie zgodzę bo jak to zmierzyć? Np. 2 latek tego nie powie, a jeżeli miarą jest jego i moje zadowolenie to uważam, że są wygodne :)
                              Dla porównania biorąc Recaro Young Profi Plus i Cybex Pallas Fix to lepsze wykończenie i komfort przemawia na korzyść Cybexa, tym bardziej, że obszycie termowelurem ma jedną wadę, czyli zbyt mała przepuszczalność pary wodnej i dzieci zwykle trochę się w tym grzeją. W Cybexie obicie jest dosyć oddychające.
                              • angielskiuczen Re: Foteliki samochodowe Maxi Cosi - prośba o sug 12.03.12, 17:01
                                nie jestem już obiektywny bowiem kupiłem recaro young sport ale przyznam że:
                                - montaż jest banalny (po przeczytaniu instrukcji i pokazie sprzedającego). Wcale nie trzeba używać dużo siły bowiem napinanie pasów wymaga jedynie wprawy.
                                - komfort dziecka jest super bo mały rozglądal się i śmiał pół drogi a drugie pół spał. Przed zakupem patrzyłem również odchylenie do spania w MC priori xp i jest większe choć jedynie nieznacznie (po porównaniu zdecydowałem jak zdecydowałem).
                                - czy fotelik oddycha to nie wiem bo pytałem ale nie odpowiedział jeszcze (może jest jakiś zawstydzony)

Przyznam również że sklep tik-tak przynajmiej szefowie są bardzo kompetentni i podobało mi się ich podejście - nie chcieli mi sprzedać towaru za wszelką cenę, wypożyczyli mi fotelik abym przymierzyl brzdaca w domu (nieco kropilo), dostałem rabat dzięki czemu fotelik był tańszy od najniższej ceny na allegro. Pełen profesjonalizm.
                                Po zakupach fotelika dowiedziałem się jeszcze jedno. Cena plus testy zderzeniowe plus sprawdzona marka to gwarant bezpieczeństwa i zadowolenia.
                                Oczywiście co najważniejsze aby foteliki nigdy nie musiały się nam przydać w sytuacji awaryjnej...
                                Pozdrowienia
                                Ps. System izofix przydaje się bardziej w przypadku 1 fotelika który się nosi tam i z powrotem. Potem i tak jest przymocowany na stale. Mam rację?
                                • pprokopc Re: Foteliki samochodowe Maxi Cosi - prośba o sug 12.03.12, 19:07
                                  Fajnie, że wybrałeś bezpieczny fotelik, ale za wcześnie. Piszesz, że Twój brzdąc ma 7 miesięcy. To zdecydowanie za wcześnie na jazdę przodem. Ba, nawet na stronie fotelika, który wybrałeś jest napisane, że jest on od 9 miesiąca.
                                  Na koniec mojego mądrzenia, dwa filmiki:
                                  - crash-test gdzie można sobie zobaczyć jakie przeciążenia działają przy siedzeniu przodem i tyłem
                                  [url]https://www.youtube.com/watch?v=di0dSVJm-Rc&feature=related[/url]
                                  - oraz historia 18-miesięcznego! dziecka.
                                  [url]https://www.youtube.com/watch?v=Q8gU9zzCGA8[/url]

Przemyśl jeszcze wożenie dziecka przodem do kierunku jazdy.
                                  • angielskiuczen Re: Foteliki samochodowe Maxi Cosi - prośba o sug 13.03.12, 07:05
                                    Tak jak już kilkukrotnie wspomniałem zakupiłem już fotelik więc na myślenie już u mnie za późno teraz zostało mi działanie. Zgadzam się że dziecko powinno jeździć tyłem do kierunku jazdy jak najdłużej ale mój mały był za duży do 1 fotelika. Dziecko dziecku nie równe więc ciężko powiedzieć że musi jeździć od 9 miesięcy (na stronie producenta czytałem że fotelik ten jest od około 9 miesięcy) i o to właśnie około mi chodźilo...
                                    Dzięki za linki do filmów już je widziałem ale trzeba przyznać że oferta na foteliki tyłem do kierunku jazdy dla starszych jest mocno ograniczona (jedynie w skandynawii jest prawo nakazujące jazdę w ten sposób do 4 lat ale te kraje są specyficzne w kontekście ustawodastwa).

Zakończe wpis mała konkluzja: przed pijanym lub idiota na drodze nawet najlepszy fotelik może nie pomoc.
                                        • pprokopc Re: Foteliki samochodowe Maxi Cosi - prośba o sug 13.03.12, 17:28
                                          No patrz, wiem o tym :)

Za stroną fotelik.info:
                                          "W Polsce są już dostępne tego typu foteliki w klasach wagowych 0-18, 9-18 i 9-25 kg. Serwis fotelik.info ma za sobą udany lobbing zakończony wprowadzeniem nowych fotelików RWF (montowanych tyłem do kierunku jazdy) na rynek polski u kilku różnych producentów.

Są już dostępne w sprzedaży foteliki:
                                          - BeSafe iZi Combi X3 (montaż z użyciem 3-punktowego pasa i dodatkowych pasków),
                                          - Besafe Combi X3 ISOFIX (montaż z użyciem ISOFIX),
                                          - BeSafe iZi Kid X3 ISOFIX (montaż z użyciem ISOFIX),
                                          - Maxi-Cosi Mobi (montaż z użyciem 2 lub 3-punktowego pasa i dodatkowych pasków),
                                          - Fair Bimbo G0/1 (montaż z użyciem dodatkowej ramy ISOFIX),
                                          - Recaro Polaric (montaż z użyciem ISOFIX),

Lada chwila wejdą na rynek polski m.in. foteliki:
                                          - Graco Duologic (montaż z użyciem ISOFIX),
                                          - Graco Belogic (montaż z użyciem pasów i dodatkowego dolnego pasa kotwiczącego)"
                                        • joshima Re: Foteliki samochodowe Maxi Cosi - prośba o sug 15.03.12, 00:04
                                          afrikana napisała:

> to co proponujesz jesli jego dziecko jest tak duże, ze nie mieści się już w pie
                                          > rwszym foteliku ? Lepiej jeździć w za małym ?
                                          Litości. Jest mnóstwo fotelików dla starszych dzieci (w moim jeździł nawet siedmiolatek) montowanych tyłem do kierunku jazdy.
                                          • afrikana Re: Foteliki samochodowe Maxi Cosi - prośba o sug 19.03.12, 22:12
                                            > Litości. Jest mnóstwo fotelików dla starszych dzieci (w moim jeździł nawet sied
                                            > miolatek) montowanych tyłem do kierunku jazdy.

Litości, to że twoje dziecko jeździ w foteliku tyłem, oznacza że cała reszta fotelików przodem się nie nadaje, a każdy ma robić tak jak tobie się podoba ? Jakby co, informuję cię, że prawo w naszym kraju tego nie zabrania, a nie wszystkie dzieci dobrze znoszą podróże tyłem. Moje mają np. bardzo nasiloną chorobę lokomocyjną i w ich przypadku taka podróż jest wykluczona, bo grozi to ryzykiem zakrztuszenia się wymiocinami, a przemieszczać się trzeba.
                                            A to, że kolega wybrał inny spełniający wymogi fotelik, który słuzy dzieciom od 9 m-ca życia (przy czym napisał, że z jego użyciem jeszcze poczeka), to już przestępstwo ? Zachowujecie się jakby był mordercą, a fakt jest taki, ze zainwestował w porządny fotelik a nie styropian z supermarketu, a uwierz mi, ze wielu ludzi takowe kupuje, bo czasami nie mają większego wyboru. A w ostatecznym rozrachunku moze okazać, się że ty wsadzasz dziecko w jeżdzącą trumnę, a on w bezpieczniejszy samochód, no i co ?
                                            jakie to wszystko mądre.....aby tylko poskakać komuś do gardła. Udzielić rady to jedno, ale obrzucać inwektywami to już zupełnie co innego.
                                            • joshima Re: Foteliki samochodowe Maxi Cosi - prośba o sug 20.03.12, 02:18
                                              afrikana napisała:

> Litości, to że twoje dziecko jeździ w foteliku tyłem, oznacza że cała reszta fo
                                              > telików przodem się nie nadaje, a każdy ma robić tak jak tobie się podoba ?
                                              nie to oznacza dokładnie tyle, że nie jest problemem kupienie fotelika do jazdy tyłem dla nieco wyrośniętego niemowlęcia. Nie zapominaj, że piszemy o niemowlęciu, które nierozsądni rodzice chcą wozić przodem do kierunku jazdy.

> Ja
                                              > kby co, informuję cię, że prawo w naszym kraju tego nie zabrania, a nie wszystk
                                              > ie dzieci dobrze znoszą podróże tyłem.
                                              Za to mało które niemowlę dobrze znosi stłuczkę podczas jazdy przodem. Może warto o tym pomyśleć zawczasu. Tylko dla niektórych widzimisie dziecka wydaje się być ważniejsze niż jego bezpieczeństwo. Można i tak. Prawo nie zabrania bycia głupim.
                                • snowcraft Re: Foteliki samochodowe Maxi Cosi - prośba o sug 14.03.12, 16:26
                                  angielskiuczen napisał:
                                  > Ps. System izofix przydaje się bardziej w przypadku 1 fotelika który się nosi t
                                  > am i z powrotem. Potem i tak jest przymocowany na stale. Mam rację?

System IsoFix nie zapewnia wyłącznie wygody w montażu lecz przede wszystkim BEZPIECZEŃSTWO. Co więcej na rynku są foteliki z każdego przedziału z systemem IsoFix, więc montaż zależy od tego czy auto też ma ten system (zdaje się, że wszystkie auta produkowane po 2006 oku mają go montowanego seryjnie).

Użycie fotelika mocowanego przodem do kierunku jazdy powinno być uzależnione od tego czy dziecko siada samodzielnie i jest w stanie utrzymać główkę.
        • pprokopc Re: Foteliki samochodowe Maxi Cosi - prośba o sug 13.03.12, 22:18
          To może najpierw sprawdź u źródła i też nie wprowadzaj w błąd, dobrze?

www.kodeksdrogowy.com.pl/obowiazujace/dzial2.html#rozdzial5
          Rozdział 5 Porządek i bezpieczeństwo ruchu na drogach
          art. 39, pkt. 3 (i jako ciekawostka pkt. 4)
          3. W pojeździe samochodowym wyposażonym w pasy bezpieczeństwa dziecko w wieku do 12 lat, nieprzekraczające 150 cm wzrostu, przewozi się w foteliku ochronnym lub innym urządzeniu do przewożenia dzieci, odpowiadającym wadze i wzrostowi dziecka oraz właściwym warunkom technicznym.
          4. Przepis ust. 3 nie dotyczy przewozu dziecka taksówką, autobusem, specjalistycznym środkiem transportu sanitarnego, o którym mowa w art. 36 ust. 2 ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. Nr 191, poz. 1410, z późn. zm.14)), pojazdem Policji, Straży Granicznej lub Straży Gminnej (Miejskiej).

oraz art. 45, pkt. 2
          Kierującemu pojazdem zabrania się:
          ...
          4. przewożenia w foteliku ochronnym dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego wyposażonego w poduszkę powietrzną dla pasażera;
          5. przewożenia, poza specjalnym fotelikiem ochronnym, dziecka w wieku do 12 lat na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego.

Wynika z tego jedno - jak masz poduszkę to nie można wozić dziecka TYŁEM do kierunku jazdy. Czy masz wyłącznik czy nie.
          W przypadku wyłącznika to racja, bo nawet jak jest to można zapomnieć wyłączyć i nieszczęście gotowe.

Oboje więc mamy trochę racji.
          • joshima Re: Foteliki samochodowe Maxi Cosi - prośba o sug 14.03.12, 16:47
            pprokopc napisał:

> 4. przewożenia w foteliku ochronnym dziecka siedzącego tyłem do kierunku jazdy
            > na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego wyposażonego w poduszkę powietrzną
            > dla pasażera;
            > 5. przewożenia, poza specjalnym fotelikiem ochronnym, dziecka w wieku do 12 lat
            > na przednim siedzeniu pojazdu samochodowego.
            >
            > Wynika z tego jedno - jak masz poduszkę to nie można wozić dziecka TYŁEM do kie
            > runku jazdy.
            A jak Ty byś chciał wozić dziecko, która ma, cytuję: 7 miesięcy i 10 kg? Przodem? I jeszcze na przednim siedzeniu?

> W przypadku wyłącznika to racja, bo nawet jak jest to można zapomnieć wyłączyć
            > i nieszczęście gotowe.
            Wyobraź sobie, w poduszce powietrznej jest ładunek wybuchowy. Wyłącznik wyłącznikiem, ale można sobie wyobrazić, że tak czy siak może wywalić.
            • angielskiuczen Re: Foteliki samochodowe Maxi Cosi - prośba o sug 14.03.12, 20:51
              Znalazłem takie informacje na stronie fotelik.info:

11. Czy dziecko w foteliku można posadzić z przodu?
              Z punktu widzenia polskiego prawa: Można, o ile dziecko jest w foteliku i o ile nie jest to fotelik zamontowany tyłem do kierunku ruchu na miejscu z aktywną, przednią poduszką powietrzną.

Z punktu widzenia biomechaniki zderzeń: Jeśli musisz przewozić dziecko z przodu to odsuń maksymalnie do tyłu przedni fotel pasażera (patrz też wyjątki poniżej) i wyłącz przednią poduszkę powietrzną. Poduszka stanowi śmiertelne zagrożenie dla dzieci w fotelikach montowanych tyłem. Dzieciom w większości fotelików 9-18 grozi połamaniem nóżek. W fotelikach 15-36 o "klasycznej" konstrukcji przy odsuniętym fotelu problem ten występuje rzadziej, ale wymaga on indywidualnej oceny dla danego fotelika i konkretnego samochodu.

Ogólnie zalecają przewożenie z tyłu, z przodu jedynie "jeśli trzeba".

Druga kwestia: nie zgadzam się z opinią, że za wcześnie wymieniłem fotelik. W moim przypadku (7 miesięcy i 10 kg) mały cały czas płakał i był wciśnięty w fotelik 0-13 jak mała sardyna. Wymieniłem teraz fotelik, aby go przyzwyczaić, choć przez najbliższe dwa miesiące nie będę podróżował w długie trasy. Dopiero w maju / czerwcu mam dwie podróże po Polsce i wówczas chce jechać już z przyzwyczajonym do Recaro maluszkiem. Bo jaja by były gdyby wówczas mu nie pod pasowało.

Rozsądek i pomyślunek jest bardzo zalecany przy wychowywaniu dzieciaczków prawda? :)
              • joshima Re: Foteliki samochodowe Maxi Cosi - prośba o sug 14.03.12, 20:59
                angielskiuczen napisał:

> Druga kwestia: nie zgadzam się z opinią, że za wcześnie wymieniłem fotelik. W
                > moim przypadku (7 miesięcy i 10 kg) mały cały czas płakał i był wciśnięty w fot
                > elik 0-13 jak mała sardyna. Wymieniłem teraz fotelik, aby go przyzwyczaić...
                Nie czytałam całego wątku, więc nie do końca łapię. Czy zamierzasz wozić to dziecko przodem?

> Rozsądek i pomyślunek jest bardzo zalecany przy wychowywaniu dzieciaczków prawda? :)

Tak rozsądek jest szczególnie ważny jeśli chodzi o ich bezpieczeństwo.
                  • joshima Re: Foteliki samochodowe Maxi Cosi - prośba o sug 15.03.12, 00:00
                    Moim zdaniem to nie ma nic wspólnego z rozsądkiem. To jest wręcz nieodpowiedzialne. Oczywiście to tylko moje zdanie a Ty zrobisz jak zachcesz i szczerze Ci życzę, żebyś się nie musiała przekonać, że to głupi pomysł.

Dodam tylko, że moja córka ma 3 lata i jeszcze nigdy nie jeździła przodem do kierunku jazdy. I nie zapowiada się, żeby to w najbliższym czasie nastąpiło.
                • pprokopc Re: Foteliki samochodowe Maxi Cosi - prośba o sug 14.03.12, 23:30
                  joshima napisała:
                  > Nie czytałam całego wątku, więc nie do końca łapię. Czy zamierzasz wozić to dzi
                  > ecko przodem?

Wiesz, miałem Ci odpowiedzieć na Twój poprzedni post gdzie odnosiłaś się do mojej wypowiedzi, ale po przeczytaniu tego fragmentu ręce mi opadły (dobrze, że nie odpadły). Po co się wtrącasz w wątek jak nawet Ci się nie chciało go przeczytać i nie wiesz o co chodzi? Normalnie jak troll. A miałem do Ciebie więcej szacunku...
                  • joshima Re: Foteliki samochodowe Maxi Cosi - prośba o sug 15.03.12, 00:02
                    Odpowiedziałam na Twój post nie spodziewając się takiej nieodpowiedzialności ze strony założycielki wątku. Dla mnie rzeczą oczywistą jest, że niemowlę nie jeździ przodem do kierunku jazdy. Nie znam tez na wyrywki wszystkich nazw fotelików i obudzona w środku nocy nie wiem, które się montuje przodem a które tyłem. Nie musisz mnie z tego powodu obrażać.
                    • angielskiuczen Re: Foteliki samochodowe Maxi Cosi - prośba o sug 15.03.12, 09:31
                      Takiej nieodpowiedzialności??? Joshima czuje jakbym był już sprawcą wielkiej tragedii i miał ręce we krwi.

Nie po to opisuje cała sprawę ze wskazaniem na wagę i wiek dziecka, kiedy zamierzam wykorzystać fotelik na dłuższą trasę itp. żeby forumowicz wygarnął mi, po przeczytaniu niecałego jak się okazuje wątku, że jestem nieodpowiedzialny. Widać, ze dla Ciebie dziecko to dziecko - każde takie same i każde musi ważyć tyle samo, każde musi lubić to samo.
                      Rozumiem, że nawet gdyby Twoją córka była za duża do fotelika 0-13, nie mieściła się do niego, płakała w trakcie podróży - to byś nic zmieniła - bo takie są zalecenia. Przepisy i prawo nie zwalniają z myślenia.

Dla mnie sprawa zakupu fotelika była priorytetowa i zasięgałem opinii również kolegów ze Szwecji, czy Niemiec . Zakup tego właśnie modelu jest wypadkową opinii osób użytkujących, ekspertów oraz sprzedających. Więc przy następnej Twojej wypowiedzi bardzo proszę o więcej wyważenia, bo oskarżać czy oceniać jest bardzo łatwo.
                      • joshima Re: Foteliki samochodowe Maxi Cosi - prośba o sug 15.03.12, 09:48
                        angielskiuczen napisał:

> Takiej nieodpowiedzialności???
                        Niestety. Wożenie tak małego dziecka przodem do kierunku jazdy to nieodpowiedzialność.

> Joshima czuje jakbym był już sprawcą wielkiej tr
                        > agedii i miał ręce we krwi.
                        Z całego serca życzę Ci, żeby jednak nie.

> Nie po to opisuje cała sprawę ze wskazaniem na wagę i wiek dziecka, kiedy zamie
                        > rzam wykorzystać fotelik na dłuższą trasę itp. żeby forumowicz wygarnął mi, po
                        > przeczytaniu niecałego jak się okazuje wątku, że jestem nieodpowiedzialny.
                        Tak się składa, że już przeczytałam cały watek i do takich własnie doszłam wniosków.

> Widać, ze dla Ciebie dziecko to dziecko - każde takie same i każde musi ważyć tyle
                        > samo, każde musi lubić to samo.
                        Waga to nie jest kryterium. Powinnaś brać pod uwagę dojrzałość. Niestety ciężar głowy i siłą mięśni karku jest w tym wieku taka, że stłuczka może spowodować bardzo poważny uraz szyi u dziecka wiezionego przodem, szczególnie w przypadku dziecka, które ma sporą masę, bo jego bezwładność w porównaniu do siły mięśni będzie bardzo duża. Możesz oczywiście to zignorować i zapewne tak zrobisz, bo przecież takie rzeczy przydarzają się tylko innym. A Ty już kupiłaś i się nie wycofasz.

> Rozumiem, że nawet gdyby Twoją córka była za duża do fotelika 0-13, nie mieścił
                        > a się do niego, płakała w trakcie podróży - to byś nic zmieniła
                        Zmieniłam. Jeździła w foteliku do 19 kg tyłem a teraz jeździ w foteliku do 36 kg również tyłem. Jak widzisz można i wygodnie i bezpiecznie jednocześnie. Tylko trzeba myśleć.

> Dla mnie sprawa zakupu fotelika była priorytetowa i zasięgałem opinii również k
                        > olegów ze Szwecji
                        Nie sądzę. Gdybyś rzeczywiście zasięgała opinii kolegów ze Szwecji to by Ci powiedzieli, że tam się wozi dzieci tyłem bardzo długo. A już na pewno nie wozi się przodem niemowląt (bez względu na masę).
                        • angielskiuczen Re: Foteliki samochodowe Maxi Cosi - prośba o sug 15.03.12, 10:26
                          Widzę, że jesteś typem osoby z doświadczeniem i nieomylną wiedzą - niech tak zostanie.

> Waga to nie jest kryterium. Powinnaś brać pod uwagę dojrzałość. Niestety ciężar
                          > głowy i siłą mięśni karku jest w tym wieku taka, że stłuczka może spowodować b
                          > ardzo poważny uraz szyi u dziecka wiezionego przodem, szczególnie w przypadku d
                          > ziecka, które ma sporą masę, bo jego bezwładność w porównaniu do siły mięśni bę
                          > dzie bardzo duża. - brzmisz jak lekarz, a może to tylko dużo www?

Możesz oczywiście to zignorować i zapewne tak zrobisz, bo przecież takie rzeczy przydarzają się tylko innym. A Ty już kupiłaś i się nie wycofasz.

- zawsze się można wycofać a kryterium ceny nie jest kryterium naistotniejszym dla mnie. Oczywiscie Twoja nieomylność założyła że tak prawdopodbnie będzie, w tym miejscu to jesteś pewnie psychologiem.

Dla mnie sprawa zakupu fotelika była priorytetowa i zasięgałem opinii również kolegów ze Szwecji Nie sądzę. Gdybyś rzeczywiście zasięgała opinii kolegów ze Szwecji to by Ci powiedzieli, że tam się wozi dzieci tyłem bardzo długo. A już na pewno nie wozi się przodem niemowląt (bez względu na masę).

- po pierwsze primo: ja napisałem o prawie w Szwecji, po drugie primo: sprawdzałaś mi bilingi że jestes taka pewna co do moich kontaktów w tych krajach? - tutaj jestes chyba dedektywem.

Generalnie rzecz ujmując joshimo, dzięki za Twoje uwagi, zastanowię się jeszcze nad kwestią bezpieczeństwa. Z Twoich postów wynika że jesteś doświadczona (masz córkę) ale kategoryczny i nieomylny spoób wyłaniajacy się z Twoich odpowiedzi pokazuje Cię w negatywnym świetle. Najważniejsze jeste jedno. Ty robisz wszystko idealnie, a reszta jedynie stara się dorównać.
                          All the best ...
                          • joshima Re: Foteliki samochodowe Maxi Cosi - prośba o sug 15.03.12, 10:48
                            angielskiuczen napisał:

> - zawsze się można wycofać a kryterium ceny nie jest kryterium naistotniejszym
                            > dla mnie. Oczywiscie Twoja nieomylność założyła że tak prawdopodbnie będzie, w
                            > tym miejscu to jesteś pewnie psychologiem.
                            Nie moja nieomylność, tylko Twoje twarde stwierdzenie w innym poście, że już kopiłaś i tak zostanie.

> Generalnie rzecz ujmując joshimo, dzięki za Twoje uwagi, zastanowię się jeszcze
                            > nad kwestią bezpieczeństwa. Z Twoich postów wynika że jesteś doświadczona (mas
                            > z córkę) ale kategoryczny i nieomylny spoób wyłaniajacy się z Twoich odpowiedzi
                            > pokazuje Cię w negatywnym świetle.
                            To mnie akurat najmniej martwi. Wolę, żeby ktoś źle o mnie pomyślał ale może się przy okazji zreflektował i jednak pomyślał o bezpieczeństwie swojego dziecka. W całej tej dyskusji to nie ja jestem najważniejsza. Nie zwykłam owijać w bawełnę i głaskać po główce w sytuacji, gdy uważam, że ktoś popełnia poważny błąd.
                          • angielskiuczen Re: Foteliki samochodowe Maxi Cosi - prośba o sug 15.03.12, 10:55
                            W nawiązaniu do wcześniejszego wpisu, aby ta jakoś ładnie skonkludowac, robienie wycieczek personalnych i kategoryczne ocenianie osób obcych w tym forumowiczow jest nieładne, w złym smaku i oddala, niejako zaciemnia, merytoryczne zagadnienia poruszane w tym wątku.
                            Dlatego Joshimo jeśli poczułas atak z mojej strony to sorki, ją takowy czułem stąd też moje wypowiedzi.

Na koniec powiem że jeśli producent przeznacza fotelik od ok 9 miesiąca to się do tego trzeba zastosować. Kwestia tyłem czy przodem jest do rozważenia indywidualnego.
                            • snowcraft Re: Foteliki samochodowe Maxi Cosi - prośba o sug 15.03.12, 11:20
                              Jeszcze raz moje 3 grosze... :)
                              Przodem można tylko i wyłącznie jeżeli dziecko samodzielnie siada i swobodnie utrzymuje główkę. Jest to niezmiernie istotne. Wystarczy pomyśleć co się dzieje przy mocnym hamowaniu lub zderzeniu z bezwładną główką dziecka. Reszta już jest dyskusyjna. Joshima ma wiele racji. Dodatkowo również z tym, że warto jak najdłużej montować fotelik tyłem do kierunku jazdy, bo wtedy przeciążenia ładnie rozkładają się na całe plecy.
                              Są jednak na rynku rozwiązania gdzie dziecko siedząc przodem do kierunku jazdy nie jest miażdżone pasami, niemniej jednak dalej kryterium utrzymywania główki przez dziecko jest kluczowe.
                            • joshima Re: Foteliki samochodowe Maxi Cosi - prośba o sug 15.03.12, 13:43
                              angielskiuczen napisał:

> Na koniec powiem że jeśli producent przeznacza fotelik od ok 9 miesiąca to się
                              > do tego trzeba zastosować.
                              Nie, nie trzeba, można go zacząć używać później. Nie oszukujmy się producent przede wszystkim chce sprzedać fotelik i zarobić. Tobie powinno zależeć przede wszystkim na bezpieczeństwie dziecka.
                    • pprokopc Re: Foteliki samochodowe Maxi Cosi - prośba o sug 15.03.12, 14:21
                      A jak nazwać kogoś kto nie czyta całego wątku i zarzuca mi, cytuję:
                      "A jak Ty byś chciał wozić dziecko, która ma, cytuję: 7 miesięcy i 10 kg? Przodem? I jeszcze na przednim siedzeniu?"
                      Skoro przeczytałaś już cały wątek to wiesz, że stoimy po tej samej stronie barykady czyli próbujemy uświadomić angielskiegoucznia, że wożenie niemowlaka przodem do kierunku jazdy jest, delikatnie mówiąc, nieodpowiedzialne. BTW - to jest on, nie wiem czemu ciągle piszesz do niego jak do kobiety :)
                      • angielskiuczen Re: Foteliki samochodowe Maxi Cosi - prośba o sug 15.03.12, 14:31
                        Spoko, mi tam nie przeszkadza.
                        Nie ma tutaj chyba żadnych barykad, po prostu jest konkretna rozmowa, czasem bardziej naszpikowana emocjami. Cel jeden i taki sam.

Do rzeczy, pod naporem argumentów zaczynam się zastanawiac nad przedłużeniem żywotności pierwszego fotelika do czasu jak mały będzie samodzielnie siadał, myślę, ze w ten sposób jakoś uda mi się nieco go jeszcze bardziej ochronić.
                          • vasco_2000 Re: Foteliki samochodowe Maxi Cosi - prośba o sug 17.03.12, 21:34
                            angielskiuczen, czy Ty nie rozumiesz, że nawet trzymając taki fotelik w garażu, już narażasz na śmiertelne zagrożenie swoje dziecko (nie do końca pojmuję w jaki sposób, ale kobiety śledzące z nudów wyniki najnowszych testów zderzeniowych itp itd) nie mogą się mylić, ile razy można Ci pisać ;-)) !
                            Wszystkie te (a)testy, zderzeniowe, wszystko dobre, gdy do tego jest szeroko rozumiany zdrowy rozsądek...

• pprokopc Re: Foteliki samochodowe Maxi Cosi - prośba o sug 19.03.12, 11:05
                                No patrzcie, jestem facetem i też uważam, że popełnił błąd.

angielskiuczen napisał:
                                >Rozsądek plus poszanowanie przepisów ruchu drogowego plus oczywiście bezpieczna
                                >"furka" i przedmiotowy fotelik.
                                A co da Ci poszanowanie przepisów jak idiota z naprzeciwka postanowi wyprzedzać z naprzeciwka a Ty nie zdążysz mu zjechać?
                                Co da Ci bezpieczna "furka" skoro siły działające na główkę dziecka będą dużo za duże i mu się szyja uszkodzi?

Ech, dalej nic nie rozumiesz, dla mnie szkoda słów. Dla dziecka życzę bezwypadkowej jazdy.
                              • vasco_2000 Re: Foteliki samochodowe Maxi Cosi - prośba o sug 19.03.12, 21:48
                                Niekwestionowanym liderem bezpieczeństwa jest renault, pewnie panie, które tak starannie wybierają fotelik dla dziecka, uprzednio studiując fizjologię, fizykę, mechanikę i zdobywając tytuł nieomylnej wszystkowiedźmy, poruszają się wyłącznie renówkami, żeby zmniejszyć ryzyko osierocenia dziecka (zakładam, że dziecko wyjdzie cało hiperbezpiecznego fotelika)...
                                W kwestii bezpieczeństwa wiele wnoszą rozmowy z policjantami z drogówki , mają oni spory materiał obserwacyjny, nie tylko crash testy, ciekawa jest ich opinia o samochodach z dalekiego wschodu...(uwierz mi nie tylko seicento może rozczarować)

Dla poszerzenia horyzontów w kwestii wypadków drogowych polecam prezentację przygotowaną przez stołeczną drogówkę (!sceny drastyczne)

pliki.society.pl/pliki_02/drogowka.rar

Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka