Dodaj do ulubionych

Dobre przedszkole prywatne

20.04.12, 17:25
Czy możecie polecić dobre przedszkole prywatne w Mińsku? Takie, gdzie dzieci nie są traktowane jak 30 lat temu? Naczytałam się na drugim mińskim forum historii o posypywaniu solą języka i trochę się przeraziłam. Powiedzcie, ktorych przedszkoli unikac.
Obserwuj wątek
  • mamiunka Re: Dobre przedszkole prywatne 20.04.12, 17:46
   Ja mogę z czystym sumieniem polecić przedszkole Świat Odkrywców na Małej. Moje dziecko chodzi od września do 3 latków, i jestem bardzo zadowolony, nauczycielki mają bardzo dobre podejście do dzieci. Moja pociecha miała problemy, płakała nie chciała jeść ale po powoli panie ją zachęcały i teraz jest już w porządku i nawet w weekendy się pyta kiedy pójdzie do przedszkola.
   • skoczek1979 Re: Dobre przedszkole prywatne 16.10.12, 10:32
    Mam dwójkę dzieci uczęszczających do Świata Odkrywców. Chłopca chodzi już dwa lata, córka zaczęła we wrześniu w dwulatkach.
    Chłopiec poprzednio chodził do Fany Kids i tam zrezygnowaliśmy. Ciasnota, nieprzyjemne Panie, dziecko nie cierpiało tam chodzić. Zresztą kiedy szukaliśmy dla młodszej córki opiekunki, trafiliśmy na jedną z pan, które opiekowały się synem, kiedy tam jeszcze chodził. Powiedziała nam, ze dobrze, że go stamtąd wypisaliśmy.
    W Świecie Odkrywców to inna bajka. Przestronne, dobrze wyposażone sale (nie mówiąc już o dużej jadalni, dużych szatniach). Miłe Panie, które naprawdę się przejmują tym co robią. Gorąco polecam. Dzieci chętnie chodzą do tego przedszkola. Córka w grupie dwulatków adaptowała się 4 dni. Piątego sama chciała iść :-)


    ______________________________
    Stojaki reklamowe - lepsza forma reklamy.
   • cezaria1 Re: Dobre przedszkole prywatne 24.04.12, 16:21
    Chciałabym zapisać w drugiej połowie roku lub w przyszłym, może są takie przedszkola, gdzie przyjmują dzieci, które nie skończyły jeszcze 3 lat. Interesują mnie wszystkie opinie, np. którego przedszkola unikać.
  • eustefia Re: Dobre przedszkole prywatne 24.04.12, 07:55
   Moje dziecko chodzi do CENTRUM MAŁYCH ODKRYWCÓW na Osinach.
   Mogę polecić ze spokojnym sercem.
   Nie mam zastrzeżeń do tego przedszkola. Moje dziecko jest szczęśliwe i nie chce wychodzić a ja ciesze sie razem z nim.
   Nowa filia więc maja jeszcze miejsca na nowy rok szkolny warto spróbować
   • urban_tokyo Re: Dobre przedszkole prywatne 05.08.12, 11:29
    Nasz bobas (4 latka) zasuwał na Łupińskiego - przy lesie, dla nas wygodnie bo lokalizacja "po drodze".

    Do tej pory było wporządku ale sami jesteśmy ciekawi jak będzie od września bo w przedszkolu nastąpiły zmiany organizacyjno-właścicielskie. Teraz jest remont i jeszcze niewiele widać.

    Wybieramy się 24 sierpnia na dni otwarte - odezwę się po nich, będziemy wiedzieli więcej :D
    • jutrzenka80 Re: Dobre przedszkole prywatne 07.08.12, 14:09
     urban_tokyo z tego co mi wiadomo wlaściciele budynku wypowiedzieli umowę poprzedniemu przedszkolu i sami otwierają nowe w tym budynku

     a nasze dzieci z przedszkola na Łupińskiego chodzą od 30 lipca na 1 PLM W-wa 5.
     Tam szefowa czyli P. Beata się przeniosła a razem z nią poszły wszystkie "ciocie"

     także w tym nowym zarowno dzieci jak i ciocie beda nowe
     • eustefia Re: Dobre przedszkole prywatne 07.08.12, 20:51
      Z TEGO co mi wiadomo to placówka z Łupińskiego ma lokalizacje w Nowych Osinach (otwarta w tamtym wrześniu).
      Tam od maja chodzi moje dziecko. A własciecielką jest p. Magda - która również prowadziła to przedszkole na Łupińskiego przy lasku...
      Z moich informacji także wiem ze Przedszkole "Puchatkowo" to zupełnie inni właściciele.
     • 4gart Re: Dobre przedszkole prywatne 30.10.12, 13:40
      Placówka przy PLM5 to NIE JEST przedszkole tylko PUNKT PRZEDSZKOLNY. Banery umieszczone przy wejściu świadomie wprowadzają rodziców w błąd. Można to sprawdzić w Urzędzie Miasta.

      Warto sprawdzić, czym się różni jedno od drugiego i podjąć świadomą decyzję, aby później nie było rozczarowania.

      Najważniejszą, z punktu widzenia rodzica, różnicą wydaje się być to, że przedszkole zobowiązane jest zatrudnić profesjonalną kadrę z uprawnieniami do nauki dzieci w wieku przedszkolnym – punkty przedszkolne nie mają takiego obowiązku. Punkt przedszkolny to taka przechowalnia dzieci.

      Kolejnym istotnym aspektem jest fakt posiadania własnego, odgrodzonego placu zabaw. Takie miejsce muszą posiadać przedszkola, ale już nie punkty.

      Placówka przy PLM5 takiego placu zabawa nie posiada. Owszem stoi kilka zabawek, ale ponieważ zostały postawione nielegalnie na terenie nie należącym do placówki, jest kwestią czasu, kiedy znikną. Właścicielka punkt przedszkolnego próbowała (po zmroku, cichaczem) ogrodzić plac, ale nie zgodzili się właściciele terenu, czyli mieszkańcy. Musiała interweniować policja. Zresztą właścicielka jest ostro skonfliktowana z mieszkańcami i atmosfera nie jest najlepsza. Nie wiem czy chciałbym aby moje dziecko wychowywało się w takiej atmosferze.

      Zresztą sam rozkład pomieszczeń jest idiotyczny. Dwie sale, w dwóch różnych miejscach budynku, nie połączone ze sobą. Aby przejść z jednej części do drugiej trzeba wyjść na zewnątrz i wejść z drugiej strony. W lato pewnie nie ma problemu, a zimą? Jest przejście przez hol w część mieszkalnej, ale mieszkańcy odcięli dostęp do domofonu dla lokali na parterze. Całkiem słusznie. Kto by chciał widzieć kręcące się obce osoby?

      A propos policji, bywa tu często. Obok w tym samym budynku jest 24h sklep monopolowy. Nocne impreski to tu codzienność. Jak myślicie gdzie imprezowicze korzystają z „toalety”? A rano przychodzą dzieci i się .... bawią. Zresztą dzień pracy zaczyna się od uprzątnięcia szkieł.
      • vasco_2000 Re: Dobre przedszkole prywatne 05.11.12, 13:04
       można też problem odwrócić, czy chciałoby się mieszkać na osiedlu, na którym mieszkańcom przeszkadzają dzieci w przedszkolu i mają zamiar przenosić na dzieci ten problem...
       Wg mnie to jedno to najmilszych możliwych sąsiedztw, ale to moje prywatne zdanie.

       Bardzo podobało mi się pospolite ruszenie mieszkańców WSM Zoliborz
       www.fakt.pl/Wyrzuci-dzieci-by-postawic-apartamentowiec,artykuly,67612,1.html
       w obronie przedszkola (a przecież z apartamentowca pożytki by były, i czynsze by spadły, ale nie mieszkańcy rozumieli, że przedszkole jest potrzebne, a nie kierowali się jedynie wg kryterium swojego notarialnego prawa do przysłowiowego 1m2 gruntu ;-(

       No ale tam jest Warszawa-Żoliborz, a tu mamy miasteczko powiatowe i ludzie cenią sobie spokój, próbuję jakoś to zrozumieć...
       • 4gart Re: Dobre przedszkole prywatne 05.11.12, 20:06
        Nikt nie każe mieszkać na prowincji. Jak się ma kompleksy można przeprowadzić się do „warszawki”. A ten przykład z Żoliborza zupełnie nietrafiony. Tam jest przynajmniej samodzielna placówka a tu mamy idiotyczny pomysł urządzenia PUNKTU przedszkolnego w nieprzystosowanym do tego lokalu po sklepie komputerowym (z jednej strony) i magazynie (z drugie strony).

        „ale nie mieszkańcy rozumieli, że przedszkole jest potrzebne, a nie kierowali się jedynie wg kryterium swojego notarialnego prawa do przysłowiowego 1m2 gruntu” – Taka jest mentalość właścicieli i pracowników! Tak będą wychowywane wasze pociechy! Liczy się tylko kasa, bo chyba nie dobro dzieci. Dopuszcza się możliwość zawłaszczenia cudzej własności dla swoich zarobkowych potrzeb. Czy to nie jest kradzież? Tak chcecie wychowywać dzieci? Bo chyba placówka ta nie jest darmowa, społeczna czy charytatywna?

        Rodzicom szukającym dobrej placówki dla swojej pociechy, polecam zobaczyć jak wyglądają w okolicy PRAWDZIWE przedszkola, a nie jakieś koszmarne namiastki, jak przy PLM5. Wymieniam te które znam. Do niektórych chodziły moje dzieci – nie piszę do których żeby nie robić reklamy - wpis vasco_2000 na odległość śmierdzi krypto reklamą.
        - Przedszkole nr 2 na ulicy Nalazków 3
        - Przedszkole nr 6 na ulicy Warszawskiej 250/81
        - Przedszkole Niepubliczne Michałek przy ulicy Dąbrówki 41a
        - Przedszkole Niepubliczne Michałek przy ulicy Dąbrówki 29
        - Przedszkole Niepubliczne Klub Malucha przy ulicy Nadrzecznej 22

        Wszystkie są o niebo lepiej przystosowane do opieki nad maluchami. Polecam zobaczyć jak wyglądają place zabaw w tych placówkach. Wszystkie mają logiczny układ skomunikowanych ze sobą pomieszczeń, kilka grup (dla każdego wieku osobna grupa), wykwalifikowany personel czy chociażby odpowiednie nasłonecznienie sal. Przy PLM5 połowa sal jest zupełnie pozbawiona słońca gdyż jest całkowicie od północy. Tam gdzie było pomieszczenie gospodarcze w którym robotnicy trzymali narzędzia i materiały budowlane, jest teraz pomieszczeni dla dzieci (!?).

        Życzę udanego wyboru DOBREJ placówki.
        • vasco_2000 Re: Dobre przedszkole prywatne 05.11.12, 22:44
         Porównanie nie jest chybione, przedszkole mieści się na terenie WSM i z tego tytułu płaci jakiś czynsz (ale symboliczny !) , chociaż korzysta z terenu spółdzielców, placówka na Żoliborzu nie jest charytatywna, darmowa itp.

         A poza tym więcej zaufania do rodziców, jeżeli bym wiedziała, że moje dziecko będzie spędzać w przedszkolu czas pomiędzy 6-18,
         to bym wybrała przedszkole z prawdziwego zdarzenia, z ciągami skomunikowanych pomieszczeń, placem zabaw i warunek konieczny z odpowiednią kadrą,
         ale jeżeli wiem, że teraz moje dziecko spędza w przedszkolu kilka(małe kilka) dosłownie godzin, a po powrocie siedzi na podwórku, to ten placyk, podobnie jak np. wyżywienie stają się dla mnie kwestią drugorzędna, a pierwszorzędna jest kadra (i wcale nie chodzi mi o
         wykształcenie wyższe kierunkowe, bo w obecnych czasach jest to po prostu papier, a wcale nie trzeba reprezentować adekwatnych umiejętności) i odległość od domu.
         Na prawdę co rodzina/dziecko, to inna potrzeba.

         A co do Warszawki, akurat się z niej wyniosłam na wieś mazowiecką, więc zarzut o kompleksy z tego powodu mocno chybione.

         Mam nadzieje, że właścicielka przedszkola znajdzie ciekawszy lokal w pobliżu, a właściciel lokali użytkowych wynajmie, te jakże obecnie pożądane lokale, mniej kłopotliwemu dla mieszkańców użytkownikowi i wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie.
         Ps. kurcze o co Wam chodzi z tym przedszkolem, za mały czynsz płacą, czy co, przecież w tej okolicy firmy wynajmujące lokale użytkowe zmieniają się jak w kalejdoskopie,a ci przynajmniej zostaną przez 1 rok...
         • filemon.1 Re: Dobre przedszkole prywatne 06.11.12, 09:12
          Powiem Wam szczerze, że śmieszą mnie trochę zarówno te kłótnie o przedszkola, jak i ich reklama i kryptoreklama na mińskich forach. Mińsk jest miastem takiej wielkości, że dobre i złe opinie przenoszą się pocztą pantoflową między znajomymi, więc te naprawdę dobre przedszkola bez żadnej reklamy i zachwalania na forach mają chętnych. Bardziej godna zaufania jest opinia kogoś, kogo znam osobiście, a nie jakieś słodzenie w necie. Zwłaszcza, jeśli chodzi o dziecko.
      • ok100 Re: Dobre przedszkole prywatne 14.11.12, 10:32
       zapewne ten który pisze ,iz mozna wszystko sprawdzic w urzedzie miasta,juz sprawdzil i co?
       poprawilo sie ,czy odkryłes magie ksiag wieczystch?
       lepiej pozno niz wcale.
       szkoda tylko,ze nikt z wypowiadajacych sie na temat Przedszkola ,nie ma zadnych prawdziwych informacji ,ktore mamy my rodzice-bo dzieci sa bardzo szczere i mowia wszystko,
       ja jestem rodzicem dwojga dzieci ,ktore uczeszczja do punktu przedszkolnego czy przedszkola przy PLM,i pragne zuwazyc ze wybralismy to miejsce dla naszych Dzieci swiadomie i bez zadnego przymusu.Pytanie dlaczego,skoro CI KTORZY TAM DZIECI NIE PROWADZAJA,wiedza wszystko?

       Juz odpowiadam:takiej atmosfery,takiej opieki jak maja dzieciaczki w przdedszkolu przy PLM,nie ma nigdzie,a jak ktos nie wierzy ,to niech stanie na chodniku przy oknie i poslucha-zadna pani nie straszy,nie krzyczy ,nie zamyka w schowku na lezaki...powtarzam to byl swiadomy wybór Rodziców ,zeby dzieci oddac pod opieke do przedszkola-piszesz ze to punkt i ze nie ma fachowej opieki-szkoda ,ze nie mozesz sprawdzic dokumentow wychowawczyn,bo my jako Rodzice moglismy i wiemy jak bardzo fachowa jest opieka w tym przedszkolu.Tyle dodatkowych atrakcji ile odbylo sie w ciagu tych dwoch miesiecy tego roku szklolnego ,a ile w ciagu ubieglych lat-ktore spedzilismy razem z Wychowawcami tego przedszkola,Panie sa przemile i dzieci cale wakacje czekaly na spotkanie,i chodza chetnie i mnostwo wiedzy juz zdobyly-wszystko w formie zabawy i pod nadzorem pedagogów ,logopedy ,anglisty.Mamy dodatkowe zajecia z gimnastyki,rytmike,teatrzyki,spotkania z ciekwymi ludzmi....szkoda,ze tak oczerniasz przedszkole,do ktorego my Rodzice oddalismy nasze najwieksze skarby!!!!!

       piszesz ze byl sklep komputerowy-a co to przeszkadza-teraz jest przedszkole.moze mialabym problem z pojsciem do fryzjera-przed którym byl w lokalu zaklad pogrzebowy-ale sklep komputerowy ,to sklep-a tym ktorzy tak zle zycza wlascicielce przedszkola,to po prawdzie my Rodzice dziekujemy-bo za przyczyna tych niezyczliwych,WIEMY że ze strony tych kontroli ktore nasłaliscie na przedszkole-TO WŁASNIE PRZEDSZKOLE ,jest jak najbardziej dostosowane do tego ,aby nasze Dzieci byly tam bezpieczne!!!!!gdyby nie te kontrole to bysmy nie wiedzieli,ale o tym cicho sza-bo Ci co zle zycza naszym dzieciom-chcac tylko zaszkodzic,przy okazji zrobili dobry uczynek dla Rodziców.
       A ze dwie sale oddzielone-to juz nic nie poradzimy i na szczescie to chodzenie z sali do sali nie jest potrzebne codziennie-a jak trzeba,to wyjda przez podworko,skoro innej mozliwosci nie ma.A swoja droga-trzeci miesiac chodze po dzieci na PLM,i nie przyszlo mi do glowy zwiedzanie budynku-a tym co odwiedzaja gabinety-owszem i to widac,jak wchodza cale grupki i ida gdzies dalej,bo przedszkole jest z samego brzegu sciany.
       I jescze watek sklepów okolicznych -w tym 24h monopolowy-przypominam ze przedszkole jest czynne do 17.45 i dalsze halasy nie z przedszkola pochodza,to po pierwsze,a panowie ktorym nikt jako dzieciom nie wytlumaczyl do czego sluzy toaleta,no coz -wspolczuje ,ze nie chodzili lat temu20,30.....do takiego przedszkola jak nasze,bo wiedzielby gdzie sie zalatwia potrzeby ,gdzie sie myje rece itd.A jak prowadzimy dzieci do przedszkola rano i zabieramy po poludniu-to brama wjazdowa do garazy podziemnych od Cichej-wiecznie otwarata,i furtka od Cichej,czesto uchylona- a to juz nie przyczyna przedszkola.
       I panowie siedza na murku przy garazu-i wiecie gdzie zalatwiaja swoje potrzeby-w otwartym garazu:)
       No i jescze sprawa placu zabaw-mysle ze tak bardzo komus przeszkadza to przedszkole-bo ten ktos nie ma dzieci ,bo gdyby mial-to skorzystalby chocby z tych kilku zabawek i po poludniu,po pracy zamiast lezec przed telewizorem albo pisac takie durnoty na tym forum,poszedlby na plac pohustac malucha-a dzieciom tak wiele do szczescia nie potrzeba,to tylko Ci ktorzy dzieci nie znaja,mysla ze tak jest.To nie czasy sprzed 30 lat,gdzie plac zabaw przy przedszkolu to byl rarytas na skale dzielnicy ktora terytorialnie nalezala do przedszkola-dzis sa wesole miasteczka,sale zabaw,lunaparki....itd i trzeba ,zeby dziecko umialo to odrozniac i umialo cieszyc sie tym ,co jest dzisiaj,umialo czekac na wakacje,na ferie ....a wyjscie na plac zabaw-to jest jakas atrakcja,ale spacer do parku i poznanie przyrody -to tez atrakcja i jeszcze wieksza potrzeba.
       Wierze gleboko w to,ze ta sprawa tez sie wyjasni ,bez szkody dla dzieci.
       Tym ktorzy to przeczytaja-i szukaja przedszkola dla dzieci-naprawde goraco polecam-wlasnie ze wzgledu na atmosfere przedszkloa i Wlascicielke-nie jest to przeciez osoba anonimowa-Pani Beatka,wspanialy pedagog i personel przedszkola ,jak najbardziej bez najmniejszych zastrzezen.Gdyby bylo inaczej-zabralabym stamtad moje dzieci:)
       Mama.
      • jutrzenka80 Re: Dobre przedszkole prywatne 14.11.12, 23:04
       Witam

       Czytam i oczom nie wierze
       Jak można tak bezpodstawnie oczerniać kogoś publicznie?
       Ciekawe skąd piszący wziął te wszystkie rewelacje.
       Moje dziecko chodzi do tego przedszkola 3 rok i jest przeszczęśliwe a my razem z nim. Co z tego ze nie ma wypasionego placu zabaw?? Dobrze ktoś tu napisał ze w dzisiejszych czasach plac zabaw w przedszkolu to nie jakiś rarytas dla dzieci, bo atrakcji jest pełno wszędzie. Zresztą opieka nas dzieckiem w przedszkolu nie sprowadza się do wypuszczenia dzieci na super plac zabaw i niech się bawią a panie poplotkują.
       Druga sprawa to, jakie ma znaczenie ze 3 inne grupy maja osobne wejścia??? Jakie to ma znaczenie dla nas, rodziców dzieci, co są oddzielnie?? Przecież one maja swoja grupa, swoje panie i nie mają potrzeby chodzić do innych grup.cCzy w przedszkolach gdzie wszystko jest razem dzieci mieszają się po salach?? Na pewno nie. Dla mnie wręcz to na plus, bo panie zajmują się dziećmi a nie sobą.
       Co do przytoczonych przedszkoli to śmieszy mnie to nie robienie reklamy?
       Piszący wymienił 2 przedszkola państwowe, (które raczej nie potrzebują reklamy, bo i tak ciężko się dostać) i 2 prywatne wiec wiadomo ze te super opinie są o tych prywatnych.
       Tylko dziwi mnie skąd może piszący wiedzieć ze tamte są lepsze od tego na PLM jak nie wie, jaka jest opieka w tym przedszkolu.
       Zresztą mam znajomych w tych super przedszkolach i nie wszystkie opinie są takie świetne. Zresztą wszyscy wiedzą doskonale po co są panią biurka w przedszkolach (głównie państwowych, do siedzenia przy nich gdy dzieci zajmują się sobą. W przedszkolu przy PLM ciocie siadają na podłodze i bawią się z dziećmi.
       Poza tym gdyby opieka w przedszkolu była zła, szyby od środka zostałyby zaklejone żeby nie było możliwości zobaczenia co się dzieje w środku. A skoro każdy może zajrzeć do środka to oznacza że właścicielka nie ma nic do ukrycia.
       Z postu widać doskonale ze piszący to mieszkaniec bloku przy PLM. Tak się składa ze mam znajomą, co mieszka w tym bloku i wiem doskonale jak "milo" jest traktowana szefowa przedszkola przed mieszkańców. Po prostu ZENADA!!!!!
       I dobrze napisała mama dzieci z przedszkola przy PLM. My rodzice nie mamy przyjemności przychodząc po dzieci łazić po bloku, jeździć windą???? Rany, po co?? Skąd takie śmieszne zarzuty. A to ze się kręcą ludzie to chyba normalne, gdyby była tam inna działalność typu sklep, gabinet ludzi byłoby jeszcze więcej, bo przez cały dzień.
       Także opinia o przedszkolu w żadnym wypadku nie jest prawdziwa. A czy to jest przedszkole czy punkt przedszkolny nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia. Ważne że dziecko zdobywa wiedzę, uczy się wierszy, piosenek, ma świetną opiekę, chętnie chodzi do przedszkola i wręcz jest niezadowolone jak przyjedziemy wcześniej i nie zdąży się jeszcze pobawić.
       Żeby uprzedzić wszelkie sugestie że pisze to właścicielka bądź ktoś z przedszkola proponuje prześledzić mój profil. Konto moje nie zostało założone wczoraj ani dziś tylko w celu napisania tej odpowiedzi. Jestem już zarejestrowana na tym forum od dłuższego czasu, wypowiadałam się już w sprawie tego przedszkola wcześniej zanim powstała ta dyskusja. Jak napisałam wyżej jestem mamą dziecka które od 3 lat chodzi do tego przedszkola i jak najbardziej polecam bo drodzy rodzice nie najważniejszy jest duży plac zabaw i sale jedna obok drugiej i forma obiektu. Ważna jest opieka i uśmiechnięta buzia dziecka które z radością wstaje przed 7 rano i maszeruje do przedszkola. To ono jest najlepszym recenzentem obiektu

       Pozdrawiam
       • ok100 Re: Dobre przedszkole prywatne 15.11.12, 08:48
        no to juz jest nas conajmniej dwie-dziekuje Pani Jutrzenka80-ja tez jestem zdania ,ze nie ma totalnie znaczenia czy to pezdszkole czy punkt przedszkolny-nas rodziców nikt nie oszukał,bo dostalismy umowy -i takie informacje w momencie wyprowadzania sie ze strego adresu NASZEGO PRZEDSZKOLA-moje dwa SKARBY tez sa pod opieka bezzmiennie WYCHOWAWCÓW od 3 lat.To za tymi Ciociami,PANIAMI czy jak kto chce niech nazywa-przeszlismy na inny adres-bo to bylo podstawa-nie stracic usmiechu z buzi DZIECI-ktore ida do przedszkola i nie ma klopotu ze sie boja i nie chca.PRZEDSZKOLE TO LUDZIE I PANUJACA TAM ATMOSFERA,a nie sala palacowa i zloty tron -z takiego tronu mozna spasc:)
        Mama.
       • filemon.1 Re: Dobre przedszkole prywatne 15.11.12, 15:00
        To ja napisałam, że dobre przedszkola bez reklamy w necie znajdują chętnych, przy czym nie wymieniłam nazwy ani nawet nie zasugerowałam żadnego przedszkola. Chyba pomyliłaś mój wpis z jakimś innym. I nadal tak twierdzę. Dodam jeszcze, że do państwowych przyciąga przede wszystkim cena, bo prywatne przedszkola jednak tanie nie są.

        PS Zgadzam się, że tamten "oburzony" wpis wygląda jak wpis mieszkańca bloku. Dziwi mnie to, bo przeszkadzać może np. monopolowy, ale dlaczego przedszkole?
        • ok100 Re: Dobre przedszkole prywatne 15.11.12, 18:48
         tanie nie są-tym bardziej dziwi mnie wpis oburzonego-bo tym bardziej za własne pieniadze i to nie byle jakie -oddajemy Dzieci pod najlepszą opieke jaka dla Nich wybralismy i nie zamierzam tego zmieniac przez nastepny jeszcze rok.


         a z moich dosc dobrych wiadomosci wynika za niebawem na rogu Cichej i PLM otwiera sie extra supermarket-czynny od pewnie 6 do 22,i dostawy towaru i parkujacy klienci i na pewno bedzie cicho i spokojnie-zwlaszcza jak beda tirem z towarem podjezdzac.

         a jesli kto szuka przedszkola i zastanawia sie jak to mozliwe ze sale podzielone,powiem ze ma to wiecej plusow niz minusów-plusy poza tymi które wymienia Jutrzenka -to dodatkowo to,ze dzieci z roznych grup wiekowych maja ze soba minimalny kontakt-i dzieki temu tak nie choruja.
         Mama:)
      • mart.a11 Re: Dobre przedszkole prywatne 16.02.13, 22:55
       na twoją sugestię 4gart w przeciwieństwie do ciebie sprawdziłam czym różni się przedszkole od punktu przedszkolnego. nie masz racji i przykro mi się robi gdy znowu na forum czytam bezpodstawne obelgi w stosunku do kogokolwiek. według przepisów punkt przedszkolny musi mieć plac zabaw bo inaczej nie zostanie wpisany do rejestru placówek oświatowych jako inne formy wychowania przedszkolnego. druga sprawa: punkt przedszkolny MUSI zatrudnić nauczycieli więc tu też racji nie masz. poza tym musi spełniać takie same warunki lokalowe jak przedszkole z wyjątkiem wysokości, ale i to niesie za sobą inne konsekwencje takie jak np zamontowanie wentylacji grawitacyjnej jeśli lokal nie ma wysokości 3m. wyposażenie sal obowiązuje takie jak w przedszkolu.
       niestety mimo zamysłu uproszczenia przepisów co do innych form wychowania przedszkolnego to raczej uproszczenie polega na zastąpieniu niemożności spełnienia pewnych wymagań innymi.
       DLATEGO POTWIERDZAM ZDANIE INNYCH FORUMOWICZÓW ŻE DURNOTY PISZESZ I NIE JESTEŚ WIARYGODNA/NY.
       i jeszcze jedno.
       wszystkie meble w przedszkolu powinny posiadać certyfikaty, zwróć uwagę, że podane przez ciebie przedszkole Klub Malucha wymagań tych nie spełnia gdyż wchodząc na stronę internetową w galerii widać zdjęcia sal, a tam krzesełka plastikowe z ikea, czyli nie posiadające żadnych certyfikatów, w jaki sposób przedszkole zostało dopuszczone przez sanepid jeśli nie spełnia podstawowego wymogu.
       też jestem zdania że przedszkole to nie tylko mury, plac zabaw i wyposażenie, ale przede wszystkim ludzie i szczęśliwe dzieci.
       pozdrawiam cię 4gart i jeśli proponujesz żeby coś sprawdzić to sam/a to najpierw zrób.
       • jutrzenka80 Re: Dobre przedszkole prywatne 18.02.13, 20:54
        o i mądrze powiedziane !!!!

        W przedszkolu na 1 PLM które zostało tu ostro skrytykowane zapewne przez konkurencję albo przez mieszkańców bloku wymieniło posiadane mebelki z IKEA na inne gdyż nie spełnały one wymogów bezpieczeństwa. A ciekawe jak ten problem roziwązały wymienione wyżej cudowne przedszkola???

        Dla zobrazowania co jest najważniejsze dla dzieci i rodziców pragnę przytoczyć przykład przedszkola mieszczącego się obecnie na 1 PLM. Wcześniej przez 2 lata moje dziecko chodziło do tego przedszkola ale na Łupińskiego. Niestety z końcem czerwca ubiegłego roku właściciele budynku wypowidzieli umowę o najem lokalu licząc na ogromne zyski z otwartej przez siebie od września ubiegłego roku placówki o wdzięcznej nazwie Puchatkowo. Tyle że nie pięknie zrobiony dom, nowa kostka przed domem, ogrodek są ważne dla rodziców i dzieci.
        Właścicielka przedszkola zmuszona znalezieniem nowego lokum znalażla je we wspomnianym bloku na 1 PLM i ma pełne grupy dzieci w róznych przedziałach wiekowych.
        A w pięknym budynku przedszkola Puchatkowo wszystkich przedszkolaków jest AŻ 9 !!!!!!!!
        Wystarczy wejsc na stronę i zobaczyć zdjęcia.
        Jakby ważne były mury, place i kostka przed domem to rodzice z przenoszonego przedszkola CMO zostali by z nowej placówce. Jednak tak się nie stało bo dla rodziców najważniejsze jest dobro dzieci, czyli wspaniała rodzinna atmosfera, doskonała opieka i organizacja dnia dla dzieciaczków. I dlatego grupa 5 latków po przeprowadzce do nowego lokalu została zmniejszona jedynie o dzieci które poszły do zerówek szkolnych. Reszta rodziców biorąc pod uwagę dobro swoich dzieci powierzyła swoje dzieci dalszej opiece Pani Beatce właścicielce przedszkola.

        Także zgadzam się z przedmówczynią, nazwanie placówki punkem przedszkolnym a przedszklem prywatnym nie świadczy o wyższości jedego nad drugim. Tak jak nie świadczą o tym piękne ściany, duże place, kostki przed wejściem. O tym świadczą ludzie
        • micky123 Re: Dobre przedszkole prywatne 14.05.14, 22:38
         Przez przypadek znalazłam i skomentuję. Nie wiem jaka była historia tego domku, ale jestem matką dziecka w przedszkolu Puchatkowo w Mińsku Mazowieckim (ul. Łupińskiego) i jestem z tego faktu bardzo zadowolona. Klimat jest rewelacyjny, Pani Jadwiga, właścicielka bardzo się stara, aby dzieciaki miały fajną atmosferę. A to że jest tam kilkanaście dzieciaków to akurat dla mnie wielka zaleta. Dzieciaki jeszcze się naprzebywają w zatłoczonych klasach w szkole. Moje dziecko uwielbia to miejsce i ja mam też o nim bardzo dobre zdanie. :)
  • jutrzenka80 Re: Dobre przedszkole prywatne 07.08.12, 21:07
   to przedszkole w Osinach jest rzeczywiście filią przedszkola które do tej pory było na Łupińskiego czyli Centrum Małych Odkrywcow i prowadzi je P. Magda, ktora wczesniej razem z siostrą p. Beatą prowadzila to na Łupińskiego ale się podzieliły. Juz w poprzednim roku szkolnym wszystko załatwialiśmy z p. Beatą.
   Teraz się podzieliły i P. Beata swoje przeniosła tak jak pisalam na 1 PLM i tak teraz posyłam dziecko
  • aagata4 Polecam Michałka 14.09.12, 10:01
   Moje dzieci chodziły przez trzy lata do przedszkola Michałek (budynek przy boisku). Ze względów finansowych przeniosłam je do państwowego przedszkola na 5 godzin. Polecam gorąco to przedszkole a zwłaszcza te panie co prowadziły grupę od 3 do 5 latków w zeszłym roku. Teraz chyba prowadzą grupę 6 latków. Wspaniale podchodziły indywidualnie do dziecka a także potrafią ogarnąć grupę. Syn bardzo tęskni za tym przedszkolem. Również jeżeli chodzi o wychowawczynie z obecnych 5 latków też polecam (córka do tej pory mówi, że jak dorośnie będzie Panią Lidką w przedszkolu). Polecam to przedszkole pomimo kiepskiego placu zabaw. Panie dużo chodziły z dziećmi na spacery po okolicy. W tym roku miała być sala zabaw w piwnicy budynku na czas deszczu i zimy, nie wiem czy już jest. Bardzo czysto w przedszkolu a także i dzieci nauczone dokładnego mycia rąk i zębów - to zawdzięczam przedszkolu, bo sama nie potrafiłam tego skutecznie wyegzekwować. Organizowane ciekawe wycieczki i imprezy typu dzień dziadków, matki, dziecka itp.
   Pozdrawiam
   Agata
  • spamler Re: Dobre przedszkole prywatne 18.09.12, 23:31
   Odświeżam temat. Słyszałem opinie o paru przedszkolach z grupą żłobkową, ale chciałbym jeszcze potwierdzić tutaj. Jak w polecanych przez Was przedszkolach jest z opieką nad płaczącymi maluchami (poniżej 2 lat), czy dzieci regularnie wychodzą na dwór?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka