Dodaj do ulubionych

Mroczek w plebiscycie na człowieka roku w regionie

24.01.13, 22:16
Za obwodnicę Mińska należy mu się wygrana, a ludzie z Siedlec którzy o godzinę krócej jadą do Warszawy samochodem powinni to szczególnie docenić!!!
www.zyciesiedleckie.pl/czlowiekroku
Obserwuj wątek
    • sandra967 Re: Mroczek w plebiscycie na człowieka roku w reg 25.01.13, 16:05
     Uważam, że dobrze zrobił.
     Czy chcemy formalizować "chodzenie ze sobą"? Paranoja. Jesli chodzi o związku heteroseksualne, to skoro żyją ze sobą wiele lat, tworzą rodzinę, chcą być ze sobą do końca zycia, niech wezma ślub. Skoro ja się zdecydowałam i wzięłam na siebie wszelkie obowiązki, to dlaczego ten ktoś nie weźmie, ale chce korzystać z przywilejów?
     Wszystko, co wynika z małżeństwa można zapisać w umowie notarialnej. Więc po co legalizacja "życia na kocią łapę"? Poza tym zalegalizowany związek partnerski miałby wszystko, co ma małżeństwo, a nawet więcej - brak trudnej drogi rozwodowej, gdyby coś....
     Brawo, Panie Pośle?
    • sempre_dritto Re: Mroczek w plebiscycie na człowieka roku w reg 25.01.13, 17:03
     afrikana napisała:

     > Napisz, że odpowiednio wg ciebie. Wg mnie przyłożył się do trwającego procederu
     > stałego łamania zapisów konstytucji, czyli równość wszystkich wobec prawa i in
     > stytucji państwa.

     konstytucja mówi, że MAŁŻEŃSTWO JAKO ZWIĄZEK KOBIETY I MĘŻCZYZNY znajduje się pod opieką i ochroną państwa.
       • margot_may Re: Mroczek w plebiscycie na człowieka roku w reg 26.01.13, 02:18
        Stałe łamanie polega na tym, że ludzie homo nie mogą za pomoca jednego papierka rozwiązac spraw, które pojawiaja się, gdy istnieje związek dwóch osób. POlska konstytucja zakazuje dyskryminacji ze względu na orientację.
        A ludzie, którzy oceniają czy inni mogą korzystać ze swoich praw, maja mentalność urzędników z czasów komunizmu. Siedzi taka biurwa i rządzi petentem, a petent ma się przymilać i tłumaczyć i argumentować, że coś mu jest naprawdę potrzebne, najlepiej tak, żeby biurwa mogła zrozumieć, bo biurwa sama z siebie nie zgłębi tematu, więc będzie pleść głupoty. I biada petentowi, jeśli biurwa ma zły dzień, albo źle sobie ustawiła życie, bo petent nie może mieć łatwiejszego, nie?
      • filemon.1 Re: Mroczek w plebiscycie na człowieka roku w reg 27.01.13, 21:58
       Nie będę już drugi raz pisać argumentów nt. związków, więc odsyłam do mojego postu w sąsiednim wątku, ale tylko mała uwaga - pan poseł głosował według deklaracji ideowej swojej partii, więc o co chodzi? Chyba tego oczekują wyborcy danej partii, że posłowie będą postępować wg tego, co głosi ta partia?
      • sempre_dritto Re: No i pozamiatane 29.01.13, 17:23
       afrikana napisała:

       > >>>że MAŁŻEŃSTWO JAKO ZWIĄZEK KOBIETY I MĘŻCZYZNY
       >
       > widać jak "czytacie" projekty ustaw :)
       > w żadnym z trzech proponowanych projektów nie ma nawet wzmianki o zawieraniu MA
       > ŁŻEŃSTW przez pary homoseksualne.
       > A co dokładnie w tych projektach jest dla was nie do przyjęcia ?

       www.tvn24.pl/sad-najwyzszy-konstytucja-preferuje-heteroseksualne-malzenstwa,303102,s.html
  • fastidious Re: Mroczek w plebiscycie na człowieka roku w reg 26.01.13, 22:55
   Wybudowana autostrada A2 na odcinku obwodnicy naszego miasta stanowi część trasy E-30 - jednego z ważniejszych transeuropejskich szlaków komunikacyjnych Wschód - Zachód.
   W przyszłości umożliwi włączenie jej w ciąg projektowanej autostrady A2 Warszawa - Kukuryki.
   Jest to trasa krajowa, takich buduje się teraz u nas sporo.
   To, że ją wybudowano nie jest moim zdaniem żadna jego osobista zasługa.
   Ciekawe na czym polegało to jego niby "zabieganie" i to od 10 lat. Przyszła pora aby to zrobić, przyszły pieniądze z Unii to i zrobili. Ale jaka to jego zasługa ? Znajomości ?

   A jego głosowanie w kwestii związków partnerskch nakreśla mi jego obraz całościowo i sorki, ale takich ludzi popierać nie mogę ani nie chcę. To przykre, że wykształceni ludzie maja tak ograniczony światopogląd. Polska to jednak zacofany kraj.
   • gutentag12 Re: Mroczek w plebiscycie na człowieka roku w reg 27.01.13, 08:32
    Autostrada autostradą a niech sobie przypisze zasługi co do pilotowania tematu. Zawiodłem się i to silnie jeżeli chodzi o głosowania, które jego środowisko nazywa głosowaniami ideowymi, mimo że takimi nie są. Ostatnie głosowanie pokazało, że w działaniu politycznym imożna się zatracić i zapomnieć o logice i rozsądku." Miłość do Gowina " spowodowała, że głosuje się tak jak się głosuje. Osobiście szanowałem posła za konkretność a teraz stał się jednym z wielu, którzy chcą żeby Polska była raczej krajem XIX wiecznym, niż krajem przyjazdnym wszystkim obywatelom. Swoją drogą co to przeszkadza innym, że dwie kobiety lub dwóch facetów a także mężczyzna i kobieta podpiszą zgodnie z ustawą przed urzędnikiem lub sędzią umowę na podstawie której uzyskają pewne wspólne prawa majątkowe oraz prawa ludzkie w stosunku do siebie takie jak informacje o stanie zdrowia itp. Czy ta ustawa to nakazywała ludziom zawierać takie umowy?
    • cze-ka Re: Mroczek w plebiscycie na człowieka roku w reg 27.01.13, 11:56
     gutentag12 napisał(a):

     Swoją drogą co to przeszkadza innym, że dwie kobiety lub dwóch face
     > tów a także mężczyzna i kobieta podpiszą zgodnie z ustawą przed urzędnikiem lu
     > b sędzią umowę na podstawie której uzyskają pewne wspólne prawa majątkowe oraz
     > prawa ludzkie w stosunku do siebie takie jak informacje o stanie zdrowia itp. C
     > zy ta ustawa to nakazywała ludziom zawierać takie umowy?

     Nikomu to nie przeszkadza, w każdej chwili przed notariuszem mogą taką umowę zawrzeć i moc takiej umowy nie będzie mniejsza niż tej zawartej przed urzędnikiem USC. Do czego więc potrzebna ustawa i skąd ta cała histeria rozpętana przez chcących przypodobać się homosiom w UE lewaków ? Może lemingom nieco rozjaśni umysł i da do myślenia poniższy tekst:
     Środowiska lewicowo-liberalne promujące homoseksualizm wyznają zasadę ruchomego horyzontu. Nigdy mniejszości nie są wystarczająco uprawnione, nigdy nie są zaspokojone w swoich roszczeniach. Chcą więcej i więcej. Gdzieś pod koniec jest adopcja dzieci, żądanie "sakralizacji" związków homo przez "ślub kościelny", wreszcie wejście do szkół z propagandą. A dalej? Można sobie wyobrazić. Jeśli ktoś ma złudzenia, że chodzi tu tylko o prawa majątkowe, niech przeczyta sobie poniższy fragment z "relacji" w "Gazecie Wyborczej" zatytułowanej zgodnie z zasadą wyszydzania polemistów "Posłowie od moralnej wyższości. Sejm gejowi nie przepuści" (tak oto pycha i agresja przypisywana jest tym, którzy nie godzą się na skrajny, narzucany siłą projekt przebudowy społeczeństwa):
     „Dzień wcześniej w Sejmie odbyło się spotkanie z ikoną ruchu LGBT w Szwecji Barbarą Westerholm. Przyczyniła się m.in. do usunięcia w 1979 r. homoseksualizmu z listy chorób psychicznych i do uchwalenia w 1994 r. ustawy o związkach partnerskich, a w 2009 r. - o małżeństwach jednopłciowych. - To była wieloletnia, trudna batalia. Padały argumenty takie jak u was: że prawa dla osób LGBT to atak na tradycyjną rodzinę i że za chwilę będzie legalizacja wielożeństwa. Trzeba mieć cierpliwość. A przeciwnik bywa bardziej zmęczony, niż nam się wydaje” - mówiła.
     Jak widać, lewica nawet nie udaje, że chce nas zmęczyć i zamęczyć swoją ofensywą, chce pokonać medialną presją. Bo to jest trochę wyścig z czasem. Koszty rewolty społecznej na Zachodzie są już coraz bardziej widoczne, społeczeństwa starzeją się, słabną, widać też jakie dramaty powodują tak zwane rodziny homoseksualne.
     CZYTAJ: Co grozi dzieciom wychowanym przez homoseksualistów? Miażdżący raport amerykańskiego socjologa
     oraz: Kolejne badania uderzają w gejowską propagandę i pokazują, że dzieci potrzebują normalnej rodziny
     A także: Badania potwierdziły negatywny wpływ wychowania dzieci przez homo-pary
     Tusk też to wie, ale on od dawna nie bierze pod uwagę kategorii dobro/zło. Sondaże, biznes, kariera. Przykre, ale tylko ten język rozumie. Dlatego tak się wściekł na Gowina. Konserwatyści w PO mieli bowiem prawo zagłosować przeciw, ale po cichu, kładąc natychmiast uszy po sobie. Zagrali jednak odważnie, Gowin pokazał charakter. Zyskał trochę czasu dla nas wszystkich na obronę podstawowych wartości społecznych cywilizacji Zachodu.
     Dlatego gratuluję naszemu Panu Posłowi odwagi.

     • gutentag12 Re: Mroczek w plebiscycie na człowieka roku w reg 27.01.13, 12:27
      Krótko
      1. poseł był niezwykle odważny, wątłą piersią dał odpór jak to piszesz "homosiom"
      2.Ludzie homoseksualni to wg Ciebie ludzie drugiej kategorii - najlepiej odstrzelić lub jak ślepe kocięta potopić
      3.Gdzie e tych dokumentach jest mowa o rodzinie i o adopcji dzieci?
      4. Nalezy sobie zadać pytanie czy Polska jest przyjaznym krajem dla wszystkich?
     • afrikana Re: Mroczek w plebiscycie na człowieka roku w reg 27.01.13, 14:15
      >>>Dlatego gratuluję naszemu Panu Posłowi odwagi.

      Odwagi ??? Ale jakiej odwagi ? Na czym ona polega ? Na tym, ze zagłosował tak jak większość ? Odwagą w naszym kraju jest głosowanie ZA postępem, nie przeciwko tak jak dotąd. Ograniczanie wolności drugiego człowieka, który nikomu NIE ROBI KRZYWDY, to żadna odwaga. To okrucieństwo, brak zrozumienia, szacunku do inności.
      Dla mnie jest to tak symbolicznie porównywalne do walenia po łapach osób leworęcznych na zasadzie "tak bo tak, tak ma być i koniec, większość ma rację, a wy jesteście odmieńcami, którzy nie mają racji bytu w społeczeństwie". Dzisiaj to niezrozumiałe, nie do przyjęcia i nie do pomyślenia. Leworęczni są znowu wolni i jest to oczywiste. Ale co przechodzili to tylko oni wiedzą. Wyzywani od lewusów i zmuszani do tego, co każe ogół. W imię widzimisię większości.

      Tak samo z chodzeniem przez kobiety w spodniach. Taaa...pozwólmy im a potem głupie baby będą sie jeszcze może domagać praw wyborczych albo może im odbije już całkiem i będa chciały samochodami jeździć. No nie do pomyślenia. Za tamtych czasów ci, któzy tak bardzo byli przeciw, byli tacy jak wy. Krótkowzroczni, nietolerancyjni, zakonserwowani na maksa w swoich jedynie słusznych poglądach co do norm społecznych.
      • cze-ka Re: Mroczek w plebiscycie na człowieka roku w reg 27.01.13, 14:32
       afrikana napisała:

       > >>>Dlatego gratuluję naszemu Panu Posłowi odwagi.
       >
       > Odwagi ??? Ale jakiej odwagi ? Na czym ona polega ? Na tym, ze zagłosował tak j
       > ak większość ? Odwagą w naszym kraju jest głosowanie ZA postępem, nie przeciwk
       > o tak jak dotąd.

       Miałem na myśli odwagę głosowania przeciw woli rudego szefa szefów, któremu nerwy puściły podobnie jak Tobie. Jesteście tolerancyjni tylko wobec tych którzy głosują "postępowo" jak to nazywacie. Kto jest zacofany na tolerancję nie zasługuje. I nie histeryzuj jak Twój Donald bo cała ta szopka z ustawą to zasłona dymna dla nieudolności rządów pana Tuska a Ty doskonale się w to wpisujesz ze swoją histerią.
       • gutentag12 Re: Mroczek w plebiscycie na człowieka roku w reg 27.01.13, 14:54
        A gdzie ty człowieku widzisz tu histerię afrikany. To jest jego/jej/ pogląd który i ja podzielam. Zrobiono z tego walkę ideologiczną zamiast zrobić dobre prawo dla grupy obywateli w Polsce zarówno homo jak i hetero seksualnych, którzy właśnie na takiej zasadzie chcą żyć ze sobą. Niektórym ludziom zakonserwowanych światopoglądowo w wiekach średniowiecza wszystko kojarzy się tak jak młodemu żołnierzowi z du..ą i nakazali by robić tak jak to oni uważaja. Znam takich stoi to cały dzień pod sklepem czy na chodniku i rękę wyciąga, że by mu dać 1zł na wino ale potrafi cię ocenić negatywnie bo księdza nie wpuściłeś do domu po kolędzie albo nie dość dostatecznie często maszerujesz do kościoła. Najwięcej na tema rodziny ma do powiedzenia posłanka Pawłowicz, która jest starą panną i raczej nie widzę szans żeby zmieniła stan ze względu na wygląd oraz zachowanie.
        • cze-ka Re: Mroczek w plebiscycie na człowieka roku w reg 27.01.13, 16:13
         Następny "postępowy" ... żeby dyskusji dodać smaczku to jeszcze włączasz w to księdza i kwestie wiary. Typowe dla lemingów, skłócić namieszać i przykryć nicnierobienie obecnego rządu. Żadnych argumentów czemu ta ustawa miałaby służyć. Dlaczego nikt nie odpowiedział na to co napisałem wcześniej. Kwestie które miałaby regulować ustawa każdy kto żyje w nieformalnym związku może załatwić w formie aktu notarialnego przed urzędnikiem państwowym jakim jest notariusz. Zamiast bić pianę odpowiedzcie co ustawa miałaby załatwiać takiego czego nie można zrobić bez niej. Może o czymś nie wiem i wtedy przyznam Wam rację. I nie powtarzaj proszę wyświechtanych frazesów o zacofaniu itp bo wlazłbyś Merkelowej i innym bez wazeliny do d...y żeby tylko zasłużyć na miano "postępowego. Typowa służalcza postawa i chęć przypodobania. Czyżby jakieś kompleksy ????
         • gutentag12 Re: Mroczek w plebiscycie na człowieka roku w reg 27.01.13, 16:29
          No tak, używając Twoich argumentów należałoby powiedzieć a co do tego ma Merkelowa oraz wazelina? Wracając do meritum gdyby wszystko można byłoby załatwić za pomocą aktu notarialnego to nie byłoby mowy o związkach partnerskich. Natomiast co do wiary to nie wiem dlaczego poglądy takie jakie reprezentują zwolennicy zakazu związków partnerskich oraz zakazu in vitro są tak bliskie kościołowi i księżom. Używasz wyświechtanego slowa leming ale to słowo czy to porównanie odnosi sie do każdego kto bez reflleksji osobistej idzie tam gdzie większość, nawet jak nie ma racji, w tym przypadku to słowo odnosi sie do Ciebie raczej.
          • afrikana Re: Mroczek w plebiscycie na człowieka roku w reg 27.01.13, 23:06
           Brawo gutentag, lepiej bym tego nie ujęła.

           A jeszcze takie pytanie. Skoro można to wszystko uregulować notarialnie i nie masz nic przeciwko temu, to dlaczego przeszkadza ci ustawa, która jedynie upraszczałaby papierologię i zmniejszała koszty ? Czemu aż tak bardzo oponujesz ? Jesteś notariuszem ? ;)
           I skoro twierdzisz, że można WSZYSTKO ustalić notarialnie, to masz na myśli, ze dzięki takiej umowie można się razem rozliczać ? Bo nic mi o tym nie wiadomo.
       • afrikana Re: Mroczek w plebiscycie na człowieka roku w reg 27.01.13, 22:44
        Smieję się w głos, bo twoja emocjonalna reakcja na zwykły głos w sprawie świadczy o twojej histerii i nerwowym podejściu do tematu. Wyluzuj, bo za bardzo się jednak spiąłeś i zaczynasz już przypisywać swoje własne emocje innym. Ja pisałam całkie spokojnie, więc spokojna głowa twoja :)
       • afrikana Re: Mroczek w plebiscycie na człowieka roku w reg 27.01.13, 22:56
        Jesteście tolerancyjni tylko wobec tych którzy g
        > łosują "postępowo" jak to nazywacie. Kto jest zacofany na tolerancję nie zasług
        > uje.

        Jakich praw ci odmawiam ? Ograniczam cię w jakikolwiek sposób ?
        Możesz mieć swoje zdanie i je wyrażać, masz prawo - przecież ci nie zabraniam. Może ci się nie podobać życie ludzi w związkach partnerskich. Sam nie musisz tak żyć, nikt ci nie nakazuje. Ale tobie podoba się i popierasz ograniczanie praw osób żyjących inaczej niż ty. Osób, którzy tobie krzywdy nie wyrządzają. Dlaczego ?
        • cze-ka Re: Mroczek w plebiscycie na człowieka roku w reg 27.01.13, 23:44
         afrikana napisała:

         Ale tobie podoba się i popierasz ograniczanie praw
         > osób żyjących inaczej niż ty. Osób, którzy tobie krzywdy nie wyrządzają. Dlacz
         > ego ?

         Będę upierdliwy tak jak lobbyści chcący przepchnąć tę ustawę: w żaden sposób nie jestem za ograniczeniem praw ludzi żyjących w związkach partnerskich. Znam takie osoby i je szanuję. Nie mam nic przeciwko ich związkom. To jest ich prywatna sprawa i nic mi do tego. Pytam namolnie czemu ma służyć ta ustawa, skoro istniejące prawo pozwala dowolnie wprowadzić w życie mocą aktu notarialnego prawa, przywileje, obowiązki które są w projekcie ustawy. Dlaczego nadal nikt z osób tutaj się wypowiadających nie podał rzeczowych argumentów, tylko klepie jak katarynka te same argumenty jakie przedstawiają projektodawcy ustawy i nikt nie wysilił się (takie mam wrażenie) na przeczytanie projektu ale skupia się na tym żeby dokopać "zacofanym" (zapewne "katolom" bo do takich wniosków doszedł niejaki gutenmorgen czy jak mu tam), którzy hamują "postęp cywilizacyjny" Polski. A taki na pewno ta ustawa by zapewniła. Wtedy kolej zacznie kursować punktualnie jak przed II wojną światową, drogi staną się autostradami a pas startowy w Modlinie zabliźni samoistnie swe pęknięcia na skinienie DonTuska. Pogratulować dobrego samopoczucia wyborcom wymienionego i jego kolesi. A jeżeli ktoś "aluzju nie poniał" to objaśniam: sejmowo - rządowa mafia niech zajmie się gospodarką a nie tworzy nikomu nie potrzebne ustawy.
         • afrikana Re: Mroczek w plebiscycie na człowieka roku w reg 31.01.13, 12:26
          Pytam namolnie czemu ma służyć ta ustawa, skoro ist
          > niejące prawo pozwala dowolnie wprowadzić w życie mocą aktu notarialnego prawa,
          > przywileje, obowiązki które są w projekcie ustawy. Dlaczego nadal nikt z osób
          > tutaj się wypowiadających nie podał rzeczowych argumentów, tylko klepie jak kat
          > arynka te same argumenty jakie przedstawiają projektodawcy ustawy i nikt nie wy
          > silił się (takie mam wrażenie) na przeczytanie projektu ale skupia się na tym ż

          A widzisz, to jednak chyba raczej ty nie masz pojęcia, a klepiesz jak katarynka. NAstępnym razem proponuję sprawdzenie tego co się klepie:


          wyborcza.pl/1,75248,13317093,FAQ__Zwiazki_partnerskie__kiedy_notariusz_nie_pomoze.html
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka