Dodaj do ulubionych

Pytania do kandydata T. Rucińskiego

26.10.14, 21:16
zamknięty
Szanowny Panie Kandydacie
Przeczytałam Pana wypowiedzi zamieszczone w wątku „Wybory samorządowe 2014” i nasunęło mi się kilka pytań:
1. Zadeklarował Pan, że 50% wynagrodzenia brutto wójta będzie przekazywane na fundację powołaną w tym celu. Proszę o wyjaśnienie, kto powoła fundację tj. kto będzie fundatorem i kto wybierze Zarząd Fundacji?
2. Napisał Pan: „Po 4 latach mieszkańcy w referendum zadecydują na co pieniądze zgromadzone przez Fundację zostaną przekazane”. Moje pytanie: z jakiś środków będą sfinansowane koszty referendum? Z gminnych? Środki fundacji (przy założeniu, że nie ma kosztów administracyjnych, zarząd i księgowość pracują za darmo) wyniosą po 4 latach ok. 4.000 x 12 x 4 = 192.000 pln. A ile wniosą koszty referendum?
3. Deklaruje Pan zasilanie Fundacji kwotą 50% wynagrodzenia brutto – proszę wyjaśnić w jaki sposób. Będzie Pan co miesiąc, po otrzymaniu pensji wójta, z własnego prywatnego konta wykonywał przelew na konto Fundacji w kwocie 4.000 zł? A jeżeli nie tak - to jak będzie wyglądało przekazywanie tych środków fundacji?
Pozdrawiam i oczekuję rzeczowych odpowiedzi, bez uników i przemilczeń.
    • lady2014 Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 27.10.14, 09:57
      zamknięty
      Dobrze, że panicelinka pyta o fundację, mnie też bardzo to interesowało i otrzymałam wyczerpującą odpowiedź od Pana Tomasza:
      Po wygranych wyborach zostanie utworzona fundacja celowa zgodnie z ustawą:
      Ustawa z dnia 6 kwietnia 1984 r. o fundacjach (Dz. U. z 1991 r., Nr 46, poz. 203 z późn. zm.), art. 1-3, 5. ust. 5 i 7 ust. 1
      1. Nastąpi ustalenie wysokości funduszu założycielskiego i ustanowienie aktu
      fundacyjnego.
      2. Następnie zostanie opracowany statut, czyli dokumentu
      określającego organizację i sposób działania fundacji.
      3. Fundacja zostanie zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS).
      4. Osobą tworzącą fundację - fundatorem – zostanie Tomasz Ruciński,
      którego rolą jest ustanowienie fundacji i sporządzenie statutu. Fundator może
      też wyznaczyć inną osobę (pełnomocnika), jako odpowiedzialną za te
      zadania.
      5. Po rejestracji fundacji odpowiedzialność za majątek i działania fundacji
      przejmie zarząd fundacji wybrany spośród osób zainteresowanych jako wolontariusze
      prowadzić działalność fundacji i zbierać środki na przyszłe działania na rzecz gminy. W
      swoich obliczeniach nie uwzględniła Pani:
      - wynagrodzenia zastępcy wójta, który również będzie zobligowany do przekazywania 50%
      wynagrodzenia, co podwaja nam kwotę;
      - innych źródeł pozyskiwania środków, o których może Pani przeczytać na portalach NGO
      składki członkowskie
      darowizny (pieniężne i dary rzeczowe)
      dotacje ze środków publicznych i prywatnych
      sponsoring
      odpisy 1% podatku dochodowego od osób fizycznych (organizacje pożytku publicznego)
      zbiórki publiczne
      dochody z majątku organizacji, inwestycje kapitałowe
      nawiązki sądowe
      dochody z działalności odpłatnej pożytku publicznego
      dochody z działalności gospodarczej
      spadki, zapisy
      inne źródła: kredyty, pożyczki, itp.
      Po 4 latach kwota przekroczy 0,5 mln zł. dlatego referendum w koszcie ok 10tys. nie stanowi dla fundacji dużego a jednocześnie nie będzie obciążeniem dla gminy.
      Myślę, że Pan Tomasz bardzo chętnie rozwieje wszystkie Pani wątpliwości poza portalem.
      Podobno będzie organizował spotkania z mieszkańcami i tam dowiemy się więcej.
        • essa_to_ja Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 29.10.14, 09:14
          zamknięty
          pprokopc napisał:
          "A jak zamierza zmusić swojego zastępcę do oddawania prywatnej kasy?"

Smutne są te wybory i to co się dzieje na forum.
          Na pytania do TR odpowiadają jego zwolennicy, on sam, wybiera tylko lakoniczne i wygodne pytania. Poza tym, deklarowanie czegoś w imieniu innej osoby (zastępca), w dodatku z szantażem w tle też jest dla mnie odpychające.
          Gazetka KWW p. Wodnickiej to poziom taniego tabloidu.
          Kalinowski i Kończyk bez programu. Na razie straszna mizerota ten cały dębski samorząd.
          • tomasz_rucinski23 Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 29.10.14, 09:42
            zamknięty
            Szanowna Pani,
            staram się odpowiadać na wszystkie pytania, które dotyczą mojej osoby. Jeżeli jakieś pytanie przeoczyłem to nie wynikało to z celowości w działaniu.
            Zapewne Pani wie, że to wójt wybiera sobie zastępcę. Za nietrafione uważam Pani słowa "z szantażem w tle". Jeżeli wójt i jego najbliższy współpracownik nie zgadzają się w elementarnej kwestii to jak będzie wyglądała ich wspólna praca przez najbliższe lata. Mówiąc o kwestii elementarnej mam na myśli sposób pojmowania sprawowania funkcji publicznej. Funkcji rozumianej jako misji a nie sposobu zarobienia dużych pieniędzy. Z ogromną radością informuję Panią, że tak myślących osób jest więcej, myślę że Pani też do takich należy. Reasumując myślę, że nie będę miał problemu z obsadą stanowiska na zasadach które chcę aby dotyczyły też i mojej osoby
          • lady2014 Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 29.10.14, 12:09
            zamknięty
            essa będziemy mieli taki samorząd jacy sami jesteśmy, jeżeli mieszkańcy naszej gminy nie chodzą na wybory, nie interesują się swoim otoczeniem, to władza staje się samowładna i jest szansą na lepsze dla swoich znajomków i rodzin. Nie wymagają, nie rozliczają i mają taki właśnie bezwład. Patrząc na kandydatów, jedynie Ruciński wśród nich prezentuję szansę na coś dobrego, rozwój, koniec nepotyzmu i wpływ mieszkańców na to co będzie się działo w naszej gminie.
            Twoje podejście trąca anarchią i jeżeli nic Ci się nie podoba, miałaś szansę sama wystartować i coś zmienić.
        • lady2014 Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 29.10.14, 12:00
          zamknięty
          Nie wszystko musi odbywać się pod przymusem to nie komuna...znajdzie zastępcę gotowego do pracy za połowę, skoro nauczyciel zarabia 2tys. to 4 tys jest wystarczające, samorząd to nie korporacja, a urzędnik to nie manager, choć kilka cech by im się przydało.
          • essa_to_ja Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 29.10.14, 12:24
            zamknięty
            lady2014 napisał(a):
            Nie wszystko musi odbywać się pod przymusem to nie komuna...znajdzie zastępcę gotowego do pracy za połowę,

Skoro tak, to dlaczego zwyczajnie nie zmniejszyć pensji wójta i z-cy?
            Sprawa będzie jasna od początku, a kasa gminy zyska również na ZUS-ie i podatku - pieniędzy będzie co miesiąc zdecydowanie więcej.
            Można z tych pieniędzy utworzyć fundusz celowy np. na wkład własny gminy do projektów unijnych (o wyborze projektu może decydować referendum). Po co ta cała fundacja z jej kosztami (rejestracja, zarząd, audyty finansowe, księgowość itp.)?

I znowu - oczekuję odpowiedzi kandydata na wójta, a nie popleczników.
      • panicelinka Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 27.10.14, 20:12
        zamknięty
        Szkoda, że nie wypowiedział się bezpośrednio Pan Ruciński - wydaje mi się, że lady2014 nie do końca orientuje się w temacie. Moim zdaniem to nie do końca tak jak pisze:
        - wynagrodzenie wicewójta nie podwoi środków bo po pierwsze wicewójt nie zarabia tyle co wójt, a po drugie nie wiemy kto ewentualnie byłby wicewójtem i czy się zgadza na taki plan
        - Fundacja nie ma członków nie ma więc składek członkowskich
        - darowizny pieniężne - piękna rzecz, tylko skąd wziąć tych darczyńców
        - o status OPP można aplikować dopiero po wykazaniu się co najmniej dwuletnim działaniem zgodnym z ustawą o pożytku publicznym i wolontariacie; jeżeli dopiero po 4 latach będzie referendum na co wydać zgromadzone środki to dopiero po co najmniej 6-7 latach będzie można starać się o status OPP;
        - dochody z majątku fundacji - jakiego majątku?
        - spadki, zapisy - po kim :)
        - kredyty, pożyczki - to nie są źródła przychodów

Mam nadzieję, że jednak doczekam się kompetentnej odpowiedzi kandydata na pytania postawione w moim pierwszym poście.
        Pozdrawiam
        • graubek Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 27.10.14, 21:01
          zamknięty
          To prawda ze wice wojt zarabia mniej i ta kwota wzrosnie miesiecznie o polowe jego pensji czyli ok 3000zl co w sumie da ok 140tys zl czyli kwota laczna wyniesie ok 0,5 mlnzl.Z informacji ktore uzyskalem od kandydata wynika ze warunkiem wyznaczenia dla zastepcy bedzie przyjecie podobnego zobowiazania jaki ma kandydat Rucinski wnikajacego z kodeksu cywilnego.I to jest pierwsza czesc druga to kandydat zgodnie z oczekiwaniami powinien sprawe sluzby publiczej powinien stawiac na pierwszym planie czyli taka powtorka z czasow II RP .
        • lady2014 Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 29.10.14, 12:30
          zamknięty
          Widzę, że panicelinka jest silnie sfrustrowana faktem, że to nie jej kandydat chce wspierać mieszkańców i nie robi skoku na państwową kasę i przez to nie potrafi czytać ze zrozumieniem lub aspiruje do rady fundacji, uznając Pana Rucińskiego za oszusta, który bez niej nie poradzi sobie z fundacją....
          Przytoczone przeze mnie sposoby finansowania są wszystkimi MOŻLIWYMI w myśl ustawy, polecam wczytać się w nią i nie robić cynicznych docinków, bo mało która fundacja korzysta ze wszystkich.
          Jeżeli na OPP należy czekać tak długo to nie jest to konieczne i powinno się pójść raczej w stronę działalności gospodarczej jako pomocniczej do pomnażania kapitału fundacji, więcej na stronie poradnik.ngo.pl/x/372466 i proszę pozdrowić swojego kandydata....
    • tomasz_rucinski23 Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 28.10.14, 09:31
      zamknięty
      Witam,
      dziękuje za zainteresowanie się pomysłem przekazania 50% pensji wójta na potrzeby gminy, pomysłem powołania w tym celu fundacji rozwoju gminy Dębe Wielkie. Dziękuje też za pytania.

Powołana fundacja działać będzie zgodnie z obowiązującymi przepisami regulującymi działalności fundacji.

odpowiadając na pytania:
      1. Fundatorem będzie moja osoba - Tomasz Ruciński, najczęściej skład pierwszego zarządu wskazany jest przez fundatora. Nie wykluczam wymienienia członków pierwszego Zarządu w statucie. Moim marzeniem jest aby w skład Zarząd weszli przedstawiciele działających na terenie Gminy Dębe Wielkie OPP
      2. referendum planuję przeprowadzić przy najbliższych wyborach samorządowych ( 2018)
      3. Deklaruję i podtrzymuję obietnicę przekazywania na konto fundacji 50 % mojego wynagrodzenia (musimy pamiętać, że niekoniecznie musi to być kwota 4 tyś. wszystko zależy od tego na jakim poziomie Radni nowej Rady Gminy ustalą wynagrodzenie dla wójta. może to być ciut więcej ale też może być dużo mniej - w każdym razie przekazane będzie 50 % wynagrodzenia za sprawowanie urzędu wójta). Tak jak Pani myśli po przelaniu pensji za sprawowanie funkcji wójta na moje konto, 50% tego co zostanie przelane, przesyłam comiesięcznie na konto fundacji, dowód przelewu deklaruje się comiesięcznie udostępniać publicznie jako dokument wywiązania się ze zobowiązania.

Jeżeli ma Pani pomysły na inne rozwiązania bardzo proszę o sugestie, podpowiedzi. Po Pani wypowiedzi mogę mniemać, że Pani też na sercu leży dobro naszych mieszkańców i znalazłem w Pani bratnią duszę do realizacji tak nowatorskiego, innowacyjnego pomysłu.
      Jeszcze raz proszę o pomoc, w przypadku gdyby znalazła Pani inne rozwiązania.

Tomasz Ruciński
      Radny Rady Gminy Dębe Wielkie
      Kandydat w wyborach wójta Gminy Dębe Wielkie
      Fundator przez poprzednie 4 lata Nagrody Radnego dla najlepszego ucznia klasy VI w SP Ruda
      (laptop za 50% dochodów z tytułu pełnienia funkcji Radnego)
      • panicelinka Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 28.10.14, 19:27
        zamknięty
        Dziękuję za odpowiedź.
        Jeżeli to będzie połowa wynagrodzenia netto to fundację zasili niespełna 2.800 miesięcznie tj. przez 4 lata niecałe 130.000. Nadal sporo choć nie tyle ile już na forum wyliczano. Nadal nie jestem przekonana, czy prawnie jest możliwe przeprowadzenie referendum w kwestii wykorzystania środków prywatnej fundacji. Nie wiem też czy ma sens czekanie 4 lat na wydanie tych środków. Może lepiej powołać Radę Fundacji, w skład której wejdą osoby gwarantujące prawidłowe wykorzystanie tych środków?
        Mam jeszcze jedno pytanie - dlaczego na adres strony internetowej swojego komitetu wybrał Pan domenę www.rucinskinawojta.pl? 4 lata temu startował Pan z komitetu Kalinowskinawójta.pl nie jest to więc chyba przypadkowa zbieżność? Dowód uznania dla tamtego komitetu czy taki mały plagiacik pomysłu?
        Pozdrawiam
        • tomasz_rucinski23 Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 28.10.14, 23:15
          zamknięty
          Porusza Pani kwestie nad którymi należy się zastanowić czy będą lepszym rozwiązaniem niż przedstawione.
          Tak 4 lata temu startowałem z listy obecnego wójta. Szczerze powiedziawszy nie zastanawiałem się nad adresem strony, uważałem że taka która jest teraz będzie najlepsza.
          Tomasz Ruciński
        • tomasz_rucinski23 Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 28.10.14, 23:18
          zamknięty
          Porusza Pani kwestie nad którymi należy się zastanowić czy będą lepszym rozwiązaniem niż przedstawione.
          Tak 4 lata temu startowałem z listy obecnego wójta. Szczerze powiedziawszy nie zastanawiałem się nad adresem strony, uważałem że taka która jest teraz będzie najlepsza. Zastanawiając się nad wyborem adresu strony nie myślałem o nazwie funkcjonującej 4 lata temu.
          Tomasz Ruciński
        • stary-czlowiek Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 08.11.14, 23:54
          zamknięty
          panie Ruciński,

powoła pan fundację do której wpłaci pan 50% pensji rozumiem, ale kazda fundacja na sekretarkę (bo ktoś musi odbierać telefony), prezesa-czyli minimum 2 osoby.
          Coś mi nie pasuje ze to ma sens bo nikt za darmo pracowac nie będzie i skończy sie ze gmina jeszcze będzie dotować fundacyjkę. Cały ten trik wyborczy z 50% pensji jest tanim chwytem wyborczym podobnie jak piosenka wyborcza.

Nie ma pan czym sie pochwalić jako radny a przynajmniej nie widziałem tego na stronie. Proszę napisać co pan zdziałał jako radny dla gminy i jej mieszkanców, co zainicjował - ale prosiłbym konkrety
            • stary-czlowiek Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 09.11.14, 09:11
              zamknięty
              witam,

dziękuję za wyjaśnienia. NIe chodziło mi o dokonania pana jako radnego polegające na kupnie cukierków czy raz w roku 1 szt laptopa tylko o inicjatywy służące gminie.

W końcu był pan radnym i przez 4 lata mógł pan coś zainicjować, był realnym pomysłodawcą. NIc takiego nie mogę odszukać na pana stronie

• stary-czlowiek Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 09.11.14, 09:20
              zamknięty

Panie Rruciński

jak sami piszecie ciężko o osobe która bedzie społecznie (i za darmo) działac w jakiejś fundacji, prowadziła ZA DARMO ksiegowość, rozliczała kupę papierów do US, Ministerstwa itp.

Czy nie prościej (skoro to nie jest trik wyborczy) aby po ewentualnym wyborze pana na stanowsko wójta zrezygnował pan z 50% pensji. To będzie faktyczna i realna oszcędność a nie cyrki z fundacyjkamii.

Jeśli pana intencje z "50% pensji na potrzeby gminy" sa szczerze to mój wariant jest najprostrzy i najlepszy bez zbednych kombinacji i łamańców prawnych. Wtedy pana połowa pensji pozostanie w gminie na prawde a nie zostanie wpompowana w jakąś fundację.

Czy moze sie Pan zobowiązac nam wyborcom ze po swoim ewentualnym wyborze zrezygnuje pan faktycznie z 50% pensji na umowie o pracę. Tak będzie najuczciwiej
              • tomasz_rucinski23 Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 09.11.14, 14:21
                zamknięty
                Szanowny stary-człowieku, wcześniej już przedstawiałem kwestie związane z fundacją i 50 % pensji. Pozostawienie tych pieniędzy w budżecie spowoduje, to że po prostu rozpłyną się.
                Na koncie fundacji będą gromadzone, mogą być pozyskiwane inne środki po 4 latach mieszkańcy zadecydują jak je wykorzystać.

Tomasz Ruciński
                • stary-czlowiek Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 09.11.14, 15:15
                  zamknięty
                  pani Tomaszu,

skoro pan jako kandydat twierdzi ze ok 200 tyś rozpłynie się w budżecie gminy to słabo to świadczy o pana kwalifikacjach menadzerskich. Moim skromnym zdaniem kompromituje się pan takimi stwierdzeniami.

Jak Pan widzi możliwość aby kilka tysięcy wyborców całej gminy zdecydowało kolektywnie na jaki WSPOLNY cel poda te pieniądze zgromadzone w fundacji. To czysta utopia. Za mała kwota aby dzielić na tyle miejscowości i te koszty referendum? Pomysł prosze mi wybaczyć w stylu PIS-u tzn "Się zrobi a potem się zobaczy co z tego wyjdzie". Prezes Jarek będzię z pana dumny.

Poza tym jak zrezygnuje Pan z 50% na umowie o pracę to pieniądze zostaną na prawdę w naszej gminie. Będzie można za te pieniądze np ufundować rocznie ok 20 sztuk bardzo dobrych laptopów dla najlepszych uczniów ze wszystkich naszych gminnych szkól. Czy to nazywa Pan "rozejściem się pieniędzy"?

Czemu się pan tak przed tym broni tylko z jakimś dziwnym uporem lansuje tą fundacyjkę. Skoro ma pan czyste intencje to niech faktycznie zrezygnuje w ze swojej pensji. Fundacja to tylko koszt obsługi i inne zbędne formalności.
                  • majka.80 Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 09.11.14, 22:22
                    zamknięty
                    Stary człowieku, Pan Tomasz fundował laptopy bez afiszowania się tym i wydaje mi się, ze bez względu na to czy wygra te wybory czy nie to dalej będzie to robił. A co do fundacji to nikt Ci nie broni zgłosić się do pracy w niej ( bedziesz miał kontrolę). Poza tym chyba nie bardzo wiesz na jakich zasadach działają fundacje, oprócz zadeklarowanej kwoty od Pana Rucińskiego istnieje jeszcze coś takiego jak 1% podatku wpłaty od osób prywatnych( a znajdą się takie) itd.
          • stary-czlowiek Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 10.11.14, 20:36
            zamknięty
            odpowiedz jest prosta - 50% pensji wójta i jego zastępscy na potrzeby gmiby (przepraszam do fundacji), potem może przyjdzie kolej na 50% pensji pracowników szeregowych gminy i 50% pensji nauczycieli ? MOżna ewentualnie zatrudnic darmową silę robocza tzn stażystów za darmo.
            • stary-czlowiek Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 10.11.14, 20:56
              zamknięty
              Panie Tomaszu (a waściwie Tomku bo znamy sie juz prawie 4 lata)

Przypominam się w sprawie mojego wyborczego pytania:

"Czy nie prościej (skoro to nie jest trik wyborczy) aby po ewentualnym wyborze pana na stanowsko wójta zrezygnował pan z 50% pensji. To będzie faktyczna i realna oszcędność a nie cyrki z fundacyjkamii.

Jeśli pana intencje z "50% pensji na potrzeby gminy" sa szczerze to mój wariant jest najprostrzy i najlepszy bez zbednych kombinacji i łamańców prawnych. Wtedy pana połowa pensji pozostanie w gminie na prawde a nie zostanie wpompowana w jakąś fundację.

Czy moze sie Pan zobowiązac nam wyborcom ze po swoim ewentualnym wyborze zrezygnuje pan faktycznie z 50% pensji na umowie o pracę. Tak będzie najuczciwiej"

W budzecie gminy jest coś takiego jak "konta celowe" na które można robic odpisy. Rezygnując z 50 pensji na umowie o prace gmina ponadto oszczędzi dodatkowo ok 30 % bo nie będzie płaciła od tej kwoty ZUS i podatku dochodowego. Wtedy w gmine zostanie nie 4000 PLN miesięcznie ale ok 6500 PLN.

A na ostatniej sesji pana kadencji jako wójta radni zdecyduja na jaki cel pójdzie kasa. Referendum i głosowanie nad losem pieniedzy w fundacji nie ma racji bytu bo ewentualne cele do wydatkowania musiałyby na cele oglno gminne a tak zebrrane na subkoncie pieniądze najlepiej byłoby podzilic na poszczególne sołectwa proporcjonalnie do liczby mieszkańców np poprzez zwiększenie o te kwoty funduszu sołeckiego. To będzie najuczciwsze bo tylko lokalna społecznośc a nie ogół wie czego im brakuje na prawdę i co by się przydało.

Jeszcze raz apeluję abyś zrezygnował z 50% pensji na umowie o pracę. Czy możesz nam to obiecać ?
              • tomasz_rucinski23 Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 11.11.14, 15:26
                zamknięty
                Drogi stary- człowieku jestem Ci niezmiernie wdzięczny, że zainteresowałeś się kwestią, pomysłem 50% pensji wójta na potrzeby gminy. Dziękuje Ci za zaproponowane rozwiązania, obiecuję poważnie rozpatrzyć Twoją propozycję. Twoje propozycje przedstawiłem osobom, specjalizującym się w prawie pracy i fundacjach.

Nadal podtrzymuję obietnicę 50 % pensji wójta na potrzeby gminy.

• stary-czlowiek Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 11.11.14, 17:16
                  zamknięty
                  witam,

dzięki za informację ale te zapewnienia brzmią mało przekonywująco dla mnie. Moje rozwiązanie jest najprostrze z możliwych i dające realnie najwięcej oszczędności ale ty Tomku wijesz się jak wąż aby powstała ta dziwna i podejrzana fundacja.

Czy jak ją jednak powołasz po 2 - 3 m-cach od ewentualnego twojego wyboru na wójta (bo nie z dnia na dzień) to wpłacisz do fundacji jak rozumiem także 50 % pensji tych pierwszych zanim założysz fundację (jak 50% pensji wójta do potrzeb ygminy to 50% od wszystkich pensji)?

Cy jeśłi pan wygra
                  • fe-torek Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 11.11.14, 21:30
                    zamknięty
                    Stary.czlowieku.
                    Z zainteresowaniem przeczytalem propozycje, ktora zlozyles kandydatowi Rucinskiemu i nie dziwie sie dlaczego nie uzyskales odpowiedzi.
                    1. Propozycja Twoja jest niezgodna z kodeksem pracy a przyznane wynagrodzenie zgodnie z zasadami dzialania instytucji panstwowych nie moze byc zwrocone, ani rym bardziej ponownie wprowadzone do finansow Gminy. Brak jakiejkolwiek podstawy prawnej i narusza to zasade dyscypliny finansow publicznych.
                    2. Wynagrodzenie Wojta jak i zastepcy stanowi w podzialce wynagrodzenia integralna czesc zarobkow wszystkich pracownikow, z ktorych to wylicza sie fundusz nagrodowy, do 5% ogolnej sumy. Gdyby bylo mozliwe takie zrzeczenie, byloby to ze szkoda dla pracownikow urzedu a kandydat Rucinski z tego co sie orientuje nie ma takich intencji.
                    3. Fundusz Solecki jest naliczany zgodnie z odrebnymi przepisami, w sosunku do ilosci mieszkancow i najwieksza kwota w naszej gminie to 24 tys.zl. Brak jest jakiejkolwiek podstawy prawnej, aby ta kwote zwiekszyc.
                    4. Katastrofalny stan finansow a w tym wzrost zadluzenia oraz inne obciazenia, ktore moga nas dosiegnac w zwiazku z oplatami srodowiskowymi spowodowaloby tylko, ze pieniadze zniknelyby w sposob bezpowrotny i bezefektywny.
                    5. Fundusze celowe tworzy sie w oparciu o inne zasady, wykajace z ustawy o finansach publicznych.
                    Reasumujac najwazniejszym wedlug mnie jest to, ze TR dokonal przyzeczenia wyborczego zgodnie z art 919 kc, zawiarajac cos w rodzaju kontraktu ze swoimi wyborcami w ramach ktorego zaproponowal realne i wymierne rozwiazanie, ktore w konsekwencji zadowoli wiekszosc naszych mieszkancow.
                    Pozdrawiam.
                    • stary-czlowiek Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 11.11.14, 22:39
                      zamknięty
                      dzięi za długi wywód ale i tak kręcicie z ta fundacyjka i tyle. Jak można komplikować sprawy proste. Tani chwyt i tyle.

Przy okazji pytanie do kandydata T Rucińskiego:
                      czy inne osoby niż wójt i jego zastepca tez będa musieli (lub jak kto woli zobowiązani) wpłacać 50% swoich pensji do fundacji ? Np skarbnik gminy, kierownicy referatów, pracownicy urzędu gminy, kadra pedagigiczna szkół i zakładu komunalnego czy tylko obaj wójtowie ?
                          • ulapacyga Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 11.11.14, 23:33
                            zamknięty
                            docielkiwywyborco, ja Pana Tomasza znam również bardzo długo ok 10lat i przyznam, że jak czytam te wszystkie podejrzliwe posty to się ciągle zastanawiam skąd w ludziach tyle jadu, skąd ta podejrzliwość. Czemu po prostu nie można zaufać w czyste intencje, przecież Pan Tomasz złożył przyrzeczenie publiczne z którego każdy z nas będzie mógł go rozliczyć. Została złożona również obietnica, że co miesiąc publikowane będą przelewy na konto fundacji. Przepraszam, że tak powiem ale Pan Tomasz musiałby być szaleńcem aby z głównego puntu wyborczego zrobić przekręt. Przecież każdy będzie patrzył mu na ręce, konkurencja przecież nie przepuściłaby mu najmniejszego potknięcia. Ludzie na logikę, ja Was naprawdę proszę nie doszukujcie się jakichś strasznych rzeczy w miejsca gdzie ich nie ma. Przepraszam, że tak emocjonalnie ale nie mogę cały czas zrozumieć dlaczego ludzie nie widzą czystych intencji w tak fajnej inicjatywie.

Pozdrawiam
                            Urszula Pacyga-Glanowska
                            • oto_masz Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 12.11.14, 00:55
                              zamknięty
                              ulapacyga napisał(a):
                              [i]
                              > (...) Pan Tomasz musiałby być szaleńcem aby z [b]głównego puntu wyborczego [/b]zrobić
                              > przekręt. Przecież każdy będzie patrzył mu na ręce, konkurencja przecież nie prz
                              > epuściłaby mu najmniejszego potknięcia. Ludzie na logikę, ja Was naprawdę proszę
                              > [b]nie doszukujcie się jakichś strasznych rzeczy [/b]w miejsca gdzie ich nie ma. Prz
                              > epraszam, że tak emocjonalnie ale nie mogę cały czas zrozumieć dlaczego ludzie
                              > nie widzą czystych intencji w tak fajnej inicjatywie.[/i]

Pani Urszulo,
                              Nie chodzi ani o jad, ani o podejrzliwość.
                              Słusznie pisze Pani o głównym punkcie wyborczym p. Rucińskiego. Ten punkt go kompromituje.
                              Niech nawet [b]wydaje pieniądze na pieśni o sobie.[/b]

[b]Nie można jednak głosować [/b]za mianowaniem pana Rucińskiego na wójta kilkutysięcznej gminy
                              * [b]dlatego, że lubi piosenki hip-hop [/b]czy
                              * [b]dlatego, że da jednemu czy nawet pięciorgu dzieciom prezent za parę tysięcy.[/b]

Niech sobie w tym celu założy fundację i rozdaje pieniądze, a wtedy pierwszy podam mu rękę. Może nawet dzięki temu [b]po latach [/b]zasłuży na zaufanie społeczne.

Ale nie mieszajmy tego z obecnym wyborem wójta!
                              To zupełnie inna sprawa, z której nie wolno robić kampanii na stanowisko urzędnika państwowego.

[b]Gminie potrzebny jest gospodarz[/b], a nie człowiek epatujący zabawowym blichtrem
                              i obiecujący złote góry bez najmniejszych możliwości finansowych.

Nasza [b]gmina jest biedna [/b]- i to jest problem, którego nie rozwiąże kilka tysięcy od niebiednego rencisty o mało sprecyzowanych źródłach majątku.
                              • majka0613 Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 12.11.14, 18:42
                                zamknięty
                                Tak czytam twoja wypowiedz i jej nie rozumiem.
                                Czym kompromituje sie TR oddajac 50% swojej pensji na potrzeby gminy. Tylko konkretnie.
                                Jakie zlote gory obiecal Rucinski. Tez prosze o konkrety. Co przez to rozumiesz.

Czytalam wszystkie programy kandydatow.
                                Nie widzialam, zebys do tej pory zarzucal obecnemu wojtowi "zabawowego blichtru"
                                kiedy to organizowal festyny za tysiace zlotych z panstwowej kasy, to dlaczego teraz
                                jestes tym zniesmaczony. TR zrobil to lepiej, dlatego cie to denerwuje ?
                                Nasza gmina jest biedna i kazdy pomysl jest dobry, zeby poprawic jakosc zycia
                                mieszkancow. Nawet te kilka tysiecy. Chocby miala byc za to zalozona jedna latarnia
                                wiecej, to warto.
                                Prosze podaj swoje pomysly jak je rozwiazac albo swojego kandydata. Nie uslyszalam
                                do tej pory zadnych konkretow.
                                To, ze p.Rucinski nie jest osoba biedna nie powinno nikogo interesowac. Twoj stan
                                majatkowy, tez jest tylko Twoja sprawa.
                                Ja osobiscie uwazam, ze jest to atut, jezeli chodzi o piastowanie takiego stanowiska. Nie
                                stara sie zostac wojtem, zeby sie dorobic, bo swoje juz ma.
                                Co rozumiesz mowiac "malo sprecyzowane zrodla majatku". Czy kazdy kandydat ma ci
                                przedstawic, skad ma to co ma ? Czy starasz sie zdyskredytowac wlasnie TR.
                                Odpowiedz konkretnie. Merytorycznie.
                                • oto_masz Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 12.11.14, 19:30
                                  zamknięty
                                  majka0613 napisała:
                                  [i]> Tak czytam twoja wypowiedz i jej nie rozumiem.[/i]
                                  Piszemy różnymi językami. Ja piszę po polsku.

[i]> Czym kompromituje sie TR oddajac 50% swojej pensji na potrzeby gminy. Tylko konkretnie.[/i]
                                  Jak stwierdzono i jak widać - to główny punkt kampanii wyborczej. To jest kompromitujące, ale też tego nie zrozumiesz.
                                  [b]Urząd wójta nie na tym polega[/b], by kilkorgu mieszkańcom dogodzić z prywatnych środków.

[i]> Jakie zlote gory obiecal Rucinski. Tez prosze o konkrety. Co przez to rozumiesz[/i]
                                  Zakładanie fundacji i spółdzielni - czyli sprawy nie mające niczego wspólnego ze stanowiskiem wójta. To mogą być dobre działania, lecz nie w wykonaniu urzędników państwowych, ale osób prywatnych. Od urzędu oczekuje się czego innego. Zajrzyj do zakresu obowiązków. Inne formy działania są też przyjęte.

[i]>
                                  > Czytalam wszystkie programy kandydatow. Nie widzialam, zebys do tej pory zarzucal
                                  > obecnemu wojtowi "zabawowego blichtru" kiedy to organizowal festyny za
                                  > tysiace zlotych z panstwowej kasy, to dlaczego teraz
                                  > jestes tym zniesmaczony. TR zrobil to lepiej, dlatego cie to denerwuje ?[/i]
                                  Sugerujesz nieprawdę. nie chodzi o zabawowy blichtr ani o zniesmaczenie. I nie o moje nerwy, które - dziękuję za troskę - mają się dobrze. Pieśń pana Rucińskiego mnie nie denerwuje. Nie zrozumiesz moich odczuć wobec takiej głupoty jak ów hymn.
                                  Co innego jednak festyny i zabawa przy sobocie po robocie, a co innego - wybory i przygotowanie do ciężkiej pracy. Na wszystko jest odpowiednia pora i pieśń odpowiednia.

[i]> Nasza gmina jest biedna i kazdy pomysl jest dobry, zeby poprawic jakosc zycia
                                  > mieszkancow. Nawet te kilka tysiecy. Chocby miala byc za to zalozona jedna lata
                                  > rnia wiecej, to warto.[/i]
                                  Za jedną latarnię nie będę chwalić ani wójta, ani kandydata. Muszą wymyślić coś większego.

[i]> Prosze podaj swoje pomysly jak je rozwiazac albo swojego kandydata. [/i]
                                  OK. W przyszłych wyborach. Już zaczynam pisać rozwiązania.

[i]> Nie uslyszalam do tej pory zadnych konkretow.
                                  > To, ze p.Rucinski nie jest osoba biedna nie powinno nikogo interesowac. Twoj stan
                                  > majatkowy, tez jest tylko Twoja sprawa.
                                  > Ja osobiscie uwazam, ze jest to atut, jezeli chodzi o piastowanie takiego stano
                                  > wiska. Nie stara sie zostac wojtem, zeby sie dorobic, bo swoje juz ma.
                                  > Co rozumiesz mowiac "malo sprecyzowane zrodla majatku". Czy kazdy kandydat ma
                                  > ci przedstawic, skad ma to co ma ? Czy starasz sie zdyskredytowac wlasnie TR.
                                  > Odpowiedz konkretnie. Merytorycznie. [/i]
                                  Prawodawca mojego kraju jest innego zdania i dlatego przedstawiciele władzy zobowiązani są do publikowania swojego stanu majątkowego tudzież zachodzących w nim corocznie zmian (podczas sprawowania owej władzy). Jak będę się starać o stołek, też wzbudzę zainteresowanie swoim stanem posiadania. [i]Nihil novi sub sole[/i].
                                    • oto_masz Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 12.11.14, 21:20
                                      zamknięty
                                      majka0613 napisała:
                                      [i]
                                      > Tak myslalam, zadnych konkretow. Piszesz tylko, by dyskredytowac jedna osobe. W
                                      > dodatku jak cie nie obrazilam a ty mnie owszem. Pozdrawiam.[/i]

Rozumiem, że chciałaś napisać, że zostałaś przeze mnie obrażona?
                                      Naprawdę nieświadomie i bez takiej intencji, nawet nie potrafię sobie wyobrazić, którym słowem lub zdaniem. Ale z góry Cię przepraszam i pozdrawiam wzajemnie.
                      • fe-torek Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 11.11.14, 23:11
                        zamknięty
                        Twoj wpis cechuje calkowity brak checi zrozumienia proponowanych rozwiazan polaczonego z nieznajomoscia prawa. Jakby ci nie tlumaczyc to i tak jest kicha. Stary czlowieku, czy gdziekolwiek byla mowa o pozostalych pracownikach gminy? Czy chaslo nie brzmi 50% pensji wojta ? Czy jest tam gdzies napisane 50% pensji wojta i pracownikow gminy ? My nigdzie tego nie widzielismy, nie slyszelismy tez o tym na spotkaniach wyborczych. Wiec o co pytasz ???
                            • aldona072 Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 12.11.14, 14:58
                              zamknięty
                              widziałam fotografie Pana Tomasza Rucińskiego z miejsc pamięci poległym na naszych ziemiach i pomnikach zapalał znicze i fotografował się przy tej wzniosłej czynności, panie Tomaszu są granice które pan przekracza miejsca pamięci to nie szopki przed wyborcze trochę szacunku pan już niem żadnej świętości,
                              • ulapacyga Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 12.11.14, 15:56
                                zamknięty
                                Jest mi bardzo przykro Pani aldono, że w takich sytuacjach doszukuje się Pani "szopki". Bardzo mi przykro, że nie zrozumiała Pani przekazu. Tym drobnym gestem chcieliśmy pokazać wszystkim, że o bohaterach należy pamiętac ZAWSZE, nie tylko przy hucznych obchodach, a przede wszystkim oddawać im hołd w takie dni jak wczoraj. Zdjęcia są wrzucone jako "dodatek", a nie głowny cel! Chcieliśmy pokazać mieszkańcą miejsca o których należy zawsze pamiętać gdyż nie każdy wie gdzie w naszej gminie znajdują się pomniki i tablice pamiątkowe. Chcieliśmy aby było to mobilizacja dla innych aby zawsze ale to zawsze pamiętać o ludziach, którzy oddali życie za naszą ojczyznę i proszę nie doszukiwać się "szopek" i kampanii wyborczych w miejscach gdzie ich nie ma.
                                  • ulapacyga Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 12.11.14, 17:04
                                    zamknięty
                                    dziękuje bardzo za wyrażenie swojej opinii, myślę, że nie ma co dyskutować jeśli każde z nas wie swoje, a przyznam, że jestem zmęczona już wszystkimi przedwyborczymi przepychankami. Mam szczerą nadzieje, że po wyborach znów wszystko wróci do normy,a ludzie będą dla siebie mili na kolejne 4 lata :)
                                    co do noem-i35 bardzo dziekuje za porawienie, niestety każdy jest człowiekiem i nie ustrzegłam się błędu.
                                    Pozdrawiam
                                • aldona072 Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 13.11.14, 10:03
                                  zamknięty
                                  ulapacyga napisał(a):

> Jest mi bardzo przykro Pani aldono, że w takich sytuacjach doszukuje się Pani "
                                  > szopki". Bardzo mi przykro, że nie zrozumiała Pani przekazu. Tym drobnym gestem
                                  > chcieliśmy pokazać wszystkim, że o bohaterach należy pamiętac ZAWSZE, nie tylk
                                  > o przy hucznych obchodach, a przede wszystkim oddawać im hołd w takie dni jak w
                                  > czoraj. Zdjęcia są wrzucone jako "dodatek", a nie głowny cel! Chcieliśmy pokaza
                                  > ć mieszkańcą miejsca o których należy zawsze pamiętać gdyż nie każdy wie gdzie
                                  > w naszej gminie znajdują się pomniki i tablice pamiątkowe. Chcieliśmy aby było
                                  > to mobilizacja dla innych aby zawsze ale to zawsze pamiętać o ludziach, którzy
                                  > oddali życie za naszą ojczyznę i proszę nie doszukiwać się "szopek" i kampanii
                                  > wyborczych w miejscach gdzie ich nie ma.
                                  • aldona072 Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 13.11.14, 10:13
                                    zamknięty
                                    młoda damo mieszkańcy doskonale wiedzą gdzie w ich miejscowościach są miejsca pamięci i pomniki, w wielu przypadkach byli fundatorami powstania tych pomników, dbają o nie sprzątają zapalają znicze i nie robią przy tych czynnościach fotografii, proszę nie obrażać mieszkańców......
                                    • obiektywny-2 Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 13.11.14, 22:42
                                      zamknięty
                                      Szanowna pani ale jakoś tego 11 listopada nikomu nie przyszło do głowy zapalić znicza, położyć kwiatów. Trzeba było przygotować się do występu tam ludzie zobaczą, a tu nie dość, że bez ludzi to i znicz albo kwiaty trzeba kupić. A pan KK ze swoich to tak cienko ........
                            • noem-i35 Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 12.11.14, 15:06
                              zamknięty
                              Czepiasz się, stary człowieku. Mnie się to hasło coraz mniej podoba, ale nie dopatruję się w nim tego, czego tam nie ma. Jak można zmusić kogoś, by oddawał na cele społeczne połowę dochodów? Jeśli p. T.R. chce robić to na ochotnika, to niech robi /o ile będzie miał ku temu okazję/. I tyle w tym temacie.
                              • stary-czlowiek Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 12.11.14, 22:01
                                zamknięty
                                Drogi kandydacie,

drogi kandydacie - jeszcze jedno niewygodne pytanie do ciebie.

Czytałem dziś sobie tygodnik lokalny Co Słychac nr45.
                                Jest w nim na stronie 24 materiał wyborczy PIS w którym jedziecie jak po lysej kobyle tym razem na wójcie Kałuszyna. Co najciekawsze mało kto z naszych mieszkańców wie że obecny wójt tego miasteczka nie mieszka w tamtej gminie. Twoi koledzy z PIS jako jeden z koronnych argumentów przeciwko niemu wyciągaja to że ......... nie jest z Kałuszyna, czytuję wasz materiał wyborczy: "Jak będzie już całkiem żle to wróci do siebie i zostawi nas z problemami - konkluduje Luba" i "Najemnicy nigdy nie wkładają serca w swoją pracę".

Moje pytanie brzmi jak się ty czujesz jako potencjalny najemnik który nie mieszka już w naszej gminie czytając takie argumenty swoich kolegów z PIS ? Przecież należysz do PIS i PIS popiera ciebie. Czy ty dla swoich kolegów nie jesteś dla najemnikiem ? Jak chcesz przekonać wyborców że najemnik będzie im dobrze służył ?

Proszei szybką odpowiedź.
                                • dtrela Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 12.11.14, 22:49
                                  zamknięty
                                  Stary człowieku bardzo skupiasz się aby dokopać innym kandydatom podczas gdy byliśmy umówieni na pytania do wójta K.K. (prawie wszstkim założyłeś wątek pytania do... czekałam ,czekałam, żz założysz dla KK i nie doczekałam sie) wzwiązku z tym cytuję Cię "daję chłopu szansę"....czas ucieka ma swój wątek 37 pytań do ....inaczej to
                                  Tchórz zwyczajny, t. pospolity, t. europejski (Mustela putorius) ? gatunek drapieżnego ssaka z rodziny łasicowatych, protoplasta fretki.
                                    • dtrela Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 12.11.14, 23:05
                                      zamknięty
                                      Stary człowieku uparł się Pan przy wynagrodzeniu myślę ze jest z czego obcinać bo obecnie to najwięcej w powiecie jak na taką biedną Gminę..(...).wójt Dębe Wielkie ? 9965 zł to ponad 1265 zł więcej od kolejnego w rankingu wojta z Siennicy 8700.(..) mrozy 5000 ,mińsk 4500,
                                      jest z czego ciąć czyż nie?
                                  • zgoorek Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 12.11.14, 23:13
                                    zamknięty
                                    dtrela napisała:
                                    > Stary człowieku bardzo skupiasz się aby dokopać innym kandydatom podczas gdy by
                                    > liśmy umówieni na pytania do wójta K.K. (prawie wszstkim założyłeś wątek pytan
                                    > ia do... czekałam ,czekałam, żz założysz dla KK i nie doczekałam sie) wzwiązku
                                    > z tym cytuję Cię "daję chłopu szansę"....czas ucieka ma swój wątek 37 pytań do
                                    > ....inaczej to
                                    > Tchórz zwyczajny, t. pospolity, t. europejski (Mustela putorius) ? gatunek drap
                                    > ieżnego ssaka z rodziny łasicowatych, protoplasta fretki.

Prośba [b]do użytkownika dtrela o pohamowanie temperamentu[/b]. Przeczytaj [url=https://forum.gazeta.pl/forum/w,47358,119443736,119443736,Netykieta.html]Netykietę[/url] i postaraj się do niej stosować. Mam już jedną prośbę o zablokowanie Twoich postów, ale najpierw stosuję UPOMNIENIE.
                                    Pamiętaj, że [b]ci, którzy nie potrafią pohamować swojej złości, nie chcą przestrzegać netykiety czy regulaminu, muszą sobie znaleźć inne forum[/b].
    • dociekliwywyborca Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 12.11.14, 23:52
      zamknięty
      Pytanie do kandydata.
      Pan Tomasz na Facebooku zamieszcza zdjęcia z poniedziałkowego spotkania z Panią senator KOC.
      Pisze że licznie przybyli mieszkańcy Dębego. Ja osobiście na zdjęciach doliczyłem się ok 30 osób z czego połowa to pracownicy przedszkola wraz z dziećmi.
      Może trochę głupie to pytanie ale nie daje mi spać. Czy pańscy pracownicy mają obowiązek uczestniczenia w takich spektaklach, czy to raczej takie bezwzględne oddanie swojemu pracodawcy ?
      Jeszcze raz przepraszam za pytanie ale mnie to strasznie ciekawi.
      • stary-czlowiek Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 13.11.14, 00:04
        zamknięty
        skoro już mówimy o pracownikach przedszkola kandydata. Czy to prawda ze pracownicy przedszkola żony kandydata zarabiaja na umowach płace minimalną lub bardzo zbliżoną kwotę ? Pytam sie bo różne informację krażą po naszej wsi a chciałbym wiedzieć i rozwiać wątpliwości. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.
        • obiektywny-2 Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 13.11.14, 22:35
          zamknięty
          Stary-człowieku wydaje mi się, że takie informacje są objęte tajemnicą i ochroną danych. Ale skoro je posiadasz to poinformuj o tym właściwe organy bo skoro o tym wiesz to takie informacje musiały jakoś się wydostać a to stanowi naruszenie przepisów. A jeżeli chcesz wiedzieć ile zarabiają pracownicy to skompletuj dokumenty, spełnij wymogi formalne (odpowiednie kwalifikacje, wykształcenie, predyspozycje) przygotuj te dokumenty i złóż je w przedszkolu. Jeżeli zwolni się jakieś miejsce bo ktoś stwierdzi, że za mało zarabia i się zwolni wtedy zapewne zostaniesz poproszony na rozmowę kwalifikacyjną i zapewne poznasz warunki finansowe.
      • graubek Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 13.11.14, 00:11
        zamknięty
        Szanowny dociekliwy wyborco ja tez byle na tym spotkaniu i po pierwsze liczba osob sie nie zgadza po drugie nie bylo tam pracownikow przedszkola poza Pania Ewa.Prowadzi to dwoch wnioskow albo byles nie na tym spotkaniu albo spozyles cos co oganiczylo twoje zdonosci komunikacji z rzeczywistoscia /nie pytam co ale musial byc mocne/ stad te bledne wnioski.Byc moze nie dosc dokladnie ogladales same zdjecia
        • dociekliwywyborca Re: Pytania do kandydata T. Rucińskiego 13.11.14, 00:54
          zamknięty
          Klamiesz w żywe oczy u do tego obrazasz mnie . Jak chcesz to prosze oprócz cioci Ewy są dwie przedszkolanki z dziećmi pan który w przedszkolu jest od spraw porządkowychtakże z dzieckiem i osobe która sorzata w przedszkolu też z dzieckiem więc kto tu bardziej robi z siebie wariata ? Czyżby taka " pomrocznosc jasna"znana że świata polityki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka