Dodaj do ulubionych

Przedszkole w Kobiernym

19.09.07, 08:04
Witam
Interesuje mnie namiar na przedszkole w Kobiernym. Bardzo byłabym
wdzięczna również za jakieś informacje na temat przedszkola, godzin
otwarcia, zajęć dodatkowych no i jakieś kilka zdań od Was.
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • mamaszymkaa Re: Przedszkole w Kobiernym 06.08.08, 13:55
      BEZNADZIEJA!!!!!!
      Godz. otwarcia 6,30-17,00-17,30. Zajęcia dodatkowe? Tam w ogóle nie
      ma zajeć, to nie jest przedszkole tylko przechowalnia. Angielski non
      stop odwoływany, rytmiki brak, logopedy brak. Tam z łaski podadzą
      jedzenie i nie licz na więcej. Reszta to czas wolny. Tam nie ma
      nawet placu zabaw. Dzieci rzadko, nawet w wakacje wychodza na dwór,
      bo nie mają co robić na dworze. A zimą w ogóle bo tam nigdy nie jest
      ani odśnieżone a już odlowacenie chodnika nie przychodzi im do
      głowy. Ba nawet jak w przedszkolu panowała ospa nie raczyli
      poinformować rodziców:)

2 latki, 3 latki, 4 latki, 5 latki - wszyscy w jednej grupie:(:(:(
      To mówi samo za siebie.
      I nie nwierz w zapewnienia własciicela, że grupy maja być
      rozdzielone, że plac zabaw ....itp, itp. Bo to już od 1,5 roku
      słyszą rodzice.

No ale cóż, niektórzy nie maja wyboru:(
      • paulaelfik Re: Przedszkole w Kobiernym 16.10.08, 13:50
        Ja powiem tak moja córka chodzi do tego przedszkola i o dziwo ma zajęcia
        dodatkowe i jest tam plac zabaw tylko z tyłu , i na dwór wychodzą bardzo często.
        Jest super opieka i czas jest bardzo dobrze organizowany dzieci rysują , malują
        ,lepią , śpiewają tak jak było być powinno w przedszkolu. więc wcale się nie
        zgadzam z opinią mamaszymkaa , i uważam ze nikt na siłę nie trzyma pani syna
        jest jeszcze cudowne;)przedszkole w dębe tam to dopiero się dzieje no ale z
        przyzwoleniem kochanych rodziców .

więc najpierw trzeba zapytać się co jest w przedszkolu a nie wybrzydzać i
        oczerniać w internecie.
        pozdrawiam

• pprokopc Re: Przedszkole w Kobiernym 16.10.08, 21:45
          No tak, bo mamaszymka ogladała tylko front przedszkola... Bo pewnie tył przedszkola zasłania płot pełny 2 metrowy...
          Cytuję "więc najpierw trzeba zapytać się co jest w przedszkolu a nie wybrzydzać i oczerniać w internecie." - Z postu mamyszymka jasno wynikała, że sie pytała tylko właściciel zbywa wszystkich obietniacami...
          Oj, paulaelfik, wyglądasz mi na osobę powiązaną z tym przedszkolem...

• paulaelfik Re: Przedszkole w Kobiernym 22.10.08, 18:36
            a mi sie wydaje że wy na tym forum to nie chcecie znać prawdy tylko doszukujecie
            się powiązań i reklam.
            mam to gdzieś czy myślisz ze jestem powiązana tak jestem chodzi tam moje dziecko
            i tyle tu to nic nie można napisać to forum to jest po prostu żenada
            • pprokopc Re: Przedszkole w Kobiernym 22.10.08, 22:38
              Wiesz, napisałem swój post, aby Cię sprowokować no i, o dziwo, udało się. Ton Twojej wypowiedzi, jako osoby, która zaprowadza tam tylko swoją córke jest bardzo nie na miejscu. I do tego zaraz epitety pod adresem forum, czyli ludzi którzy tu piszą.
              Po pierwsze to jak na razie tylko ja się doszukuję powiazań i reklamy.
              Po drugie kto Ci broni pisać? Czy skasowałem choćby jeden Twój post? Dlaczego więc twierdzisz, że tu nie można nic napisać?

Na forum Mińska Mazowieckiego jest wątek o tym przedszkolu: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=20877&w=74241374&v=2&s=0
              Założyła go osoba o loginie elfik7, która również wypowiadała się o tej placówce w samych superlatywach. I coś mi się wydaje, że to twój poprzedni/drugi login.

Pamiętaj, to tylko forum, tu każdy może wyrazić swoją opinię. Jeśli ktoś nie zgadza się z Tobą, ma odmienne zdanie lub interpretuje Twoje wypowiedzi nie po Twojej myśli to nie jest powód, żeby zaraz się obrażać, robić się sarkastycznym a co najważniejsze - to nie powód, żeby obrażać innych. Więcej dystansu do pewnych spraw :)

P.S. Przepraszam za osobistą wycieczkę, ale proszę, interpunkcja jest naprawdę ważna, takie posty jak Twój bardzo ciężko się czyta bo trzeba się domyślać o co Ci chodzi.
        • ada80 Re: Przedszkole w Kobiernym 29.10.08, 13:53
          Ja powiem tak moja córka chodzi do tego przedszkola i o dziwo ma
          zajęcia
          > dodatkowe i jest tam plac zabaw tylko z tyłu , i na dwór wychodzą
          bardzo często

Jakie zajęcia dodatkowe? Bo moje dziecko od czasu do czasu ma
          angielski i to wszystko. Rozumie, że Twoje jest traktowane
          indywidualnie?
          Na dwór wychodzą? W październiku (pięknym, ciepłym, słonecznym) byli
          góra 3-4 razy- to jest często? Dziecko jeśli nie pada powinno byc
          minimum codziennie godzine na dworze, ale w tym przedszkolu
          zapomnieli o tym, bo po co.

Jest super opieka i czas jest bardzo dobrze organizowany dzieci
          rysują , malują
          > ,lepią , śpiewają tak jak było być powinno w przedszkolu.

Owszem, aż za dużo malują i rysują, bo to jest traktowane jako czas
          wolny. od czasu do czasu maluja cos wszyscy razem na jeden temat, a
          tak każdy maluje co chce. A Panie pieprzą głupoty (sorki, ale
          inaczej nie mogę).

Śpiewają????????????? To zart. Moje dziecko przez dwa lata nauczyło
          się 2 piosenek i może ze 3 wiersze, ale nie dlatego, że nie chciało
          tylko dlatego, ze nie uczyli.

> zgadzam z opinią mamaszymkaa , i uważam ze nikt na siłę nie trzyma
          pani syna
          > jest jeszcze cudowne;)przedszkole w dębe tam to dopiero się dzieje
          no ale z
          > przyzwoleniem kochanych

Niektórzy niestety nie maja wyboru, miedzy innymi i ja. Dlatego
          ciesze się, ze moje dzieko pójdzie wczesniej do szkoły.

A przedszkole państwowe w Debem może nie jest jakieś super, ale ma
          wysoki poziom angielskiego, do przedszkola raz na jakiś czas
          przyjeżdza teatrzyk, ciągle widzę ich na spacerach(!!!!) lub na
          placu zabaw, no i kilka razy w roku robia przedstawienia, więc
          prosze Cię nie porównujmy tych przedszkoli.

A tak na podsumowanie: Nie jestem mamą z przerostem ambicji, która
          oczekuje od przedszkola, ze nauczą dziecko w przeciągu miesiąca 20
          piosenek, 15 wierszy, alfabetu i rachuby. Ale jakieś minimum musi
          być, tymbardziej, że dzieci chcą, ale nie mogą. Nawet taka głupia
          sprawa jak sale. #-4-5 latki są w jednej grupie caaaaały czas. O ile
          3 latka nie interesuja literki, gry grupowe o tyle przeciętnego
          pieciolatka cięzko zainteresować samą zabawa. Moje dziecko jest
          znudzone przedszkolem i ozywa dopiero w domu.
          Stwierdzam, że włascicielowi nie zalezy bardzo na edukacji, bo
          zlikwidował sale w której na początku istnienia przedszkola dzieci
          starsze miały zajęcia i nie były rozpraszane przez maluchów.

• kruszyna41 Re: Przedszkole w Kobiernym 07.01.09, 23:29
        a ja napisze wam tak: metodyka prowadzenia zajec w przedszkolach jest rozna
        standardowe przedszkola korzystaja z metodyki opracowanej podstawowo przez
        wydial oswiaty ale tak naprawde moga sporo w niej zmieniac ( i na lepsze i na
        gorsze)jest tak zarowno w panstwowych i prywatnych placowkach .ja sama
        pracowalam w prywatnej i bylo to przedszkole oparte o metodyke montessori. kazda
        ma i wady i zalety ale jedno jest wazne dzieci musza sie w przedszkolu uczyc
        poza zabawa.i ta nauka musi byc dostosowana do wieku .podajecie zarzut mieszania
        grup wiekowych .to nie jest zle samo w sobie jesli dzieci przebywaja razem i
        bawia sie (bo wiele w tej zabawie sie od siebie ucza ) zle jest wtedy jesli na
        zajecia dydaktyczne nie sa dzielone wiekowo.jesli takie zajecia sa to wytarczy
        podzielic dzieci na grupki wiekowe i kazda ma zjecia na swoim poziomie .i teraz
        jesli w grupie jest tylko jedna pani to wiadomo z gory ze te zajecia sie
        nieodbywaja lub prowadzone sa zle bo inne sa dla 3-4 latka a inne dla dziecka
        zerowkowego.angielski jesli jest to warto postarac sie dla dzieci (nawet jesli
        mialo by to wiecej kosztowac)o nativ-spikera bo naprawde tylko wtedy dzieci sie
        ucza naprawde (jesli cale zajecia sa tylko w jezyku ang.)i jest jeszcze wazna
        przedszkole ma za zadanie zaspokajac wiele potrzeb dziecka i jest to potrzeba i
        sukcesu i poznawania nowych rzeczy z rzycia codziennego jaki i higieny.ja nie
        jestem zwolleniczka ani przedszkola w kobiernem ani tego gminnego w dembem bo
        moje dzieci sa jeszcze za male na przedszkole ale znam obydwie placowki i powiem
        wam ze na plus kobiernego zaliczam to ze dzieci ucza sie tam i myja zeby(bo maja
        szczoteczki) i jest dowolnosc ubioru natomiast w dembem niepodoba mi sie to ze
        nieuzaje sie mycia zebow (bo niby trzylatek nierozpozna swojej szczoteczki do
        zebow) to bzdura i to ze spodnie maja byc najlepiej w gumke ( bo panie nie maja
        czasu zapinac innych) i jeszcze bardzo wazna roznica do przedszkola w kobiernem
        rodzicie wchodza widza sale gdzie sa dzieci wiedza gdzie ida ich dzieci moga
        wejscjesli dziecko jest w okresie tzw adaptacyjnym i pobyc tam chwile .natomiast
        w dembem takiej mozliwosci nie ma i to jest zle .rodzic nie moze obejzec
        przedszkola i prowadzonych w nim zajec ( czyli chyba niebardzo wie gdzie oddaje
        tak naprawde dziecko).co do kobiernego to jesli zajecia obiecane sie nieodbywaja
        to po prostu nalezy wyjasniac to z dyrekcja .i jedna pani dla calej grupy w
        roznym wieku nie poprowadzi zajec dydaktycznych bo nie da fizycznie
        rady.pamietajmy tez o tym ze obydwa przedszkola nie kosztuja wiele tak wiec nie
        wymagajcie codow jesli chodzi o zajecia dodatkowe bo teraz niestety za wszystko
        trzeba placic nikt za darmo nie przyjdzie czy to uczyc ang. czy to na
        rytmike.ale jesli przedszkole mowi ze to zapewnia to powinno tak byc a dodatkowe
        oplaty powinny byc rodzicom znane. i nawet w prywatnych przedszkolach sa tzw
        rady rodzicow ktore wspolpracuja z dyrekcja i moga podpowiadac i zglaszac
        postulaty rodzicow i pilnowac dtrekcji i w razie co zlozyc skarge do odp
        instytucji.rozpisalam sie ale wiem ale nie ma co najezdzac na siebie .aha i jest
        jeszcze jeden ogromny minus kobiernego w razie np.choroby dziecka (goraczki czy
        udezenia ale takiego dosc powaznego) kiedy dziecko za zwyczaj nie spiace nagle
        przesypia caly dzien no ogolnie w naglych sytuacjach nie dzwonia do rodzicow to
        jest karygodne i niedopuszczalne.no koncze te rozpisy przepraszam za ewentualne
        bledy ale puzno jest.bede sledzic ten watek z zainteresowaniem.
        • krzysztof_8 Re: Przedszkole w Kobiernym 27.01.09, 20:05
          Witam!
          Pani Ewa to rzeczywiście chyba największe szczęście, jakie w ostatnim czasie
          mogło spotkać przedszkole i właściciela. Od razu widać, iż jest kompetentna i ma
          podejście do dzieci. Od pierwszych dni swojej pracy uczy dzieci, a co
          najważniejsze jest wrażliwa, miła i kreatywna. mój syn zaskoczył mnie dziś
          dziecięcą sympatyczną modlitwą przed posiłkiem. Myślę, że Pani Ewa sprawi, że
          przedszkole nabierze barw, a właściciel powinien choć trochę dać jej poprowadzić
          się za rękę. Dzieciaki, w tym mój syn, który należy do bardzo energicznych, jest
          nią zachwycony.
          Pozdrawiam!
    • mary.0 Re: Przedszkole w Kobiernym 11.02.09, 19:55
      Moje dziecko też chodziło do tego przedszkola i powiem szczerze , że
      wolałam zatrudnić opiekunke niz posyłać dziecko do tego
      przedszkola.Właściciel umie tylko obiecywać i brac pieniadze.Dziecko
      niczego sie nie nauczyło i wracało znudzone.Jedyne co dobrego można
      powiedziec o tym przedszkolu to wyrzywienie.
      • ada80 Re: Przedszkole w Kobiernym 16.02.09, 09:26
        Ja tez popieram, p. Ewa jest suuper, w końcu dzieci przynoszą fajne
        nietypowe prace z przedszkola. Ale o modlitwie nie słyszałam:)
        dzisiaj zapytam moje dziecię, uważam to za świetny pomysł!

Najgorzej boje się,że właściciele innych przedszkoli przeczytają to
        forum i przechwycą naszą Ewę:) Wiem, ze takie praktyki są na
        porządku dziennym:(:(, bo przedszkolanek brakuje a przedszkoli coraz
        więcej:(:(

Mógłby Marek wprowadzić jakies motywacyjne wynagrodzenie, żeby te
        przedszkolanki sie nie zmieniały w takim tempie:)

A czy ktoś wie, czy angielski i rytmika sa regularnie? Może byśmy
        poprosili, żeby pani od angielskiego nauczyła dzieci jakiejs fajnej
        piosenki np. na Dzień Mamy?
        Mojej kolezanki córka w święta zaspiewała fragment kolędy po
        angielsku, uwierzcie zabawy było mnóstwo:)

Mary.0, tobie też przydałaby się powtórka z II klasy Sz.P,
        szczególnie z ortografii:)

• krzysztof_8 Re: Przedszkole w Kobiernym 21.02.09, 21:55
      W przedszkolu w Kobiernym coraz bardziej widać, że Pani Ewunia wkłada tam
      mnóstwo pracy. Na Balu Karnawałowym tańczyła z dziećmi, zabawiała je, nie mówiąc
      już o własnoręcznie wykonanym dla siebie stroju, jest rzeczywiście
      zjawiskowa...jak ten kwiat, który miała na głowie, miło było popatrzeć na nią i
      dzieci przez szybę...
      Obawiam się tylko, że Marek będzie Panią Ewę tłumił, nie dając jej pola rozwoju
      i rzeczywiście zabierze nam ją konkurencja i to dość szybko. Rzadko zdarza się
      znaleźć taką energiczną i kreatywną przedszkolankę.
      Pani Ewa jest w przedszkolu bardzo krótko, a już tyle zrobiła, ma energię i
      chęci do pracy, ale dobrą pracę trzeba dobrze opłacać.
      czasem mam wrażenie, ze Markowi zależy tylko na kasie, a nie na naszych
      dzieciach, a za przedszkole w końcu mało nie płacimy...
      • ada80 Re: Przedszkole w Kobiernym 22.02.09, 18:01
        a możesz napisać co masz na myśli pisząc, że Marek chce ja tłumić?
        Chodzi Ci o zarobki?

Mnie najbardziej denerwuje, ze starszaki są z maluchami i moje
        dziecko czesto się skarży, że się nudzi. Pamiętam też, że Marek
        obiecywał,ze dzieci będą poznawały literki, cyferki a tu nic- bo
        przecież 3 latka to w ogóle nie interesuje.
        Marek nie ma wizji tego przedszkola, dla niego liczy sie tylko
        przechowanie tych dzieci, no i ten słomiany zapał mnie dobija.
        Najpierw menu było wypisywane na tablicy, przecież to zabawa na 10
        min. na cały tydzień a rodzicom bardzo ułatwia sprawę - -niestety
        menu wisiało góra przez miesiąc, teraz sie nie chce.
        Takich prezykładów mnóstwo można opisać.
        A nie wiecie czy jakieś zdjęcia są z tego balu?
        • krzysztof_8 Re: Przedszkole w Kobiernym 22.02.09, 19:49
          Wydaje mi się, że ona chciałaby wprowadzić tam więcej dekoracji, ale syn mi
          mówił, że dzieci maja tylko papier, kredki i plastelinę, poza tym mało zabawek i
          stare gry. Z tego co wiem to Pani Ewa chce dzieci uczyć, ale jak ma to robić?
          Przecież panie są tylko dwie, sama nie da rady zająć się dwoma grupami naraz.
          Myślę, że to my- rodzice powinniśmy iść do Marka i postawić swoje żądania, w
          końcu to przedszkole jest dla dzieci, a nie na odwrót. Jak tak będzie
          postępował, to Panią Ewę z pewnością nam zabiorą inne przedszkola. A wynagrodzić
          też ją powinien.a zdjęcia miały być...
          • marianna.1980 Re: Przedszkole w Kobiernym 24.02.09, 12:47
            Witam!
            Niestety, wszystko, co źle dzieje się w przedszkolu, jest winą naszą - rodziców.
            Jeżeli wiemy, że w przedszkolu nie ma zabawek i są inne uchybienia właściciela,
            powinniśmy wszyscy iść i jasno mu to powiedzieć, bo on pieniędzy nie bierze za
            nic. nie chodzi o to, żeby on dorabiał się na krzywdzie naszej i naszych dzieci.
            Przedszkole jest po to by czegoś uczyć, bawić, a nie po to by jakoś przeleciał
            kolejny dzień. Mam namiar na przedszkole, całkiem niedaleko, które zapewnia w
            tej cenie cały wachlarz usług. nasze dzieci tu nie mają nic. Zastanawiam się
            już, co będzie jak pójdą do zerówki...
            Widać, że Pani Ewa, pomimo, że młoda to stara się bardzo. Ma pomysły, chce je
            wdrażać, ale sama nie da rady walczyć w wiatrakami. Szczerze mówiąc w tym
            przedszkolu nie było jeszcze Pani takiej jak ta- życzliwa, uśmiechnięta i
            jeszcze pracowita, ale obawiam się, że też szybko nam umknie, bo chętnych na nią
            podejrzewam nie brakuje. ja raczej krytycznie patrzę na ludzi, ale tym razem
            Marek nie wiem skąd ją wziął, ale dziewczyna jest naprawdę w porządku. Powinien
            coś zrobić, by ją przekonać do zostania w przedszkolu na stałe. Odkąd pojawiła
            się w przedszkolu coś drgnęło, zaczęło się zmieniać, dzieci zaczęły robić coś
            nowego, a jak mi się dobrze wydaje, to nie wiem czy ona już chociaż miesiąc
            pracuje? Rodzice, postawmy swoje żądania właścicielowi,a może coś w końcu
            zrozumie. bez naszych dzieci będzie mógł zamknąć przedszkole na klucz. a zdjęcia
            obiecuje z dnia na dzień, może do przyszłego balu je zobaczymy? czyżby wymagały
            specjalnego wywoływania?
            Pozdrawiam i proszę wszystkich rodziców dzieci uczęszczających do tego
            przedszkola o przemyślenie tematu.
            • ada80 Re: Przedszkole w Kobiernym 24.02.09, 15:09
              mariannno, zgadzam sie z Toba w 100%, zróbmy cos! Przede wszystkim
              też dla tych starszych dzieci, bo one wyjatkowo się tam nudzą. Ja
              chętnie się przyłączę, pytanie tylko jak? Ja nie mam doświadczenia w
              takich sprawach.

Obawiam się tylko, ze Marek nie zdaje sobie sprawy z tego, ze bez
              naszych dzieicprzedszkola nie będzie a po drugie rynek jest jaki
              jest i co z tego, że my zabierzemy dzieci-przyjdą inne.

Ja chciałam otworzyć przedszkole z prawdziwego zdarzenia, ale za nic
              nie moge znalesć lokalu odpowiedniego w odpowiedniej cenie.
              • paulaelfik Re: Przedszkole w Kobiernym 25.02.09, 18:58
                ja napisze tak, ja często mówię P. Markowi co mi nie pasuje, powiedziałam mu też
                o P. Ewie żeby jej nie puścił bo jest świetna.
                Często wyrażam swoje zdanie w sprawie postulatów co zrobić co by się przydało.
                Moje dziecko to właśnie w tym przedszkolu nauczyło się liczyć do 20 i
                podpisywać imieniem swoje prace. jest szczęśliwe że tam chodzi. A zdjęcia
                dostałam dziś na płycie.
                To chyba do Was niezadowoleni rodzice prośba by wyrazić swoje żale do P. Marka
                a nie żalić się na forum , nie ma problemów nie potrzebne doświadczenie po
                prostu iść i porozmawiać jak człowiek z człowiekiem i tyle. Życzę powodzenia.
                • ada80 Re: Przedszkole w Kobiernym 25.02.09, 22:15
                  paulaelfik, uwierz mi, że ja b. często mówię p. Markowi co mi sie
                  nie podoba, ale on na wszystko ma odpowidzi.
                  Na pytanie dlaczego dzieic tak zadko wychodza na dwór: bo za zimno,
                  bo za mokro, bo slisko, bo wiatr......
                  Itd, itd...
                  Sama dobrze wiesz jak było z placem zabaw, angielskim czy logopedą.
                  Nie weim w jakim wieku masz dziecko, ale być może maluchy bardziej
                  korzystają od tych starszych. Ja sama nauczyłam dzicko
                  liczb,liter,zwrotów po angielski. Nie dlatego, że przelewam swoje
                  ambicje na dziecko, ale dlatego ze mnie prosi. Teraz moje dziecko
                  prosi mnie o naukę czytania, jak mu mówię, że na to jest czas w
                  szkole a teraz niech sie bawi to twierdzi, że ma dosyć zabawy w
                  przedszkolu. Ja obecie pracuje na pół etatu i moje dziecko jest
                  krócej w przedszkolu. Oni tam praktycznie zawsze mają czas wolny,
                  troche sie to zmieniło po p. Ewie. A ile dziecko może byc zadowolone
                  z czasu wolnego? Przecież samo nie zorganizuje sobie ciekawych zabaw.
                  Ja nie narzekam, wiem tylko że trochę wysiłku i byłoby leoiej, nie
                  oczekuję, że moje dziecko przyjdzie do domu wybawione, wyuczone z
                  pięcioma wierszami i dwoma piosenkami. No ale trochę edkukacji nie
                  zaskzodzi, myslę tu chociazby o angielskim i gimnastyce ale
                  regularnej.
                  Przecież może też organizowac jakieś fajne zajęcia za np dodatkowa
                  opłatą, np. jakies sportowe, taniec.
                  • krzysztof_8 Re: Przedszkole w Kobiernym 17.03.09, 17:53
                    Byłem ostatnio w przedszkolu. Szkoda tej Pani Ewy... Wychodzi z siebie żeby coś
                    zrobić, ale widzę, że samej jest jej trudno, nie ma wsparcia i u Marka chyba go
                    nie znajdzie. Są już dwie sale i to jest na 100% zasługa Pani Ewy, bo wcześniej
                    przez dwa lata Marek tego nie mógł zrobić. Dużo przy niej się zmieniło na
                    lepsze, choć jest tak krótko w naszym przedszkolu. Dzieci ją kochają, to od razu
                    widać, zawsze uśmiechnięta, dzieciaki prześcigają się w tym, kto pierwszy da jej
                    całusa. To dusza kreatywna i rozwojowa, ale mi wydaje się, że w przedszkolu tych
                    pań jest za mało w stosunku do liczby uczęszczających tam dzieci.
                    Czy ktoś wie czy Pani Ewa jest mężatką? Marek powinien się poddać takiej
                    kobiecie jak ona, bo ona jest typem zorganizowanego przywódcy, dałaby radę
                    poprowadzić Marka za rękę i sprawić by przedszkole nie było tylko maszynką do
                    zarabiania pieniędzy, ale drugim, ciepłym domem dla naszych dzieci.Poza tym to
                    piękna kobietka. A może ktoś wie ile Marek płaci przedszkolankom? bo boję się,
                    że jak marne tysiąc złotych, to rzeczywiście wkrótce Pani Ewa zniknie nam z
                    horyzontu przedszkola, a na pewno nie będzie to korzystne dla naszych dzieci.
                    • ada80 do krzysztof_8 18.03.09, 09:28
                      hej, czy Ty za bardzo nie wychwalasz tej Pani Ewy? Piękna, cipła....
                      pytanie o stan cywilny.... pachnie mi tu romansem:):) Oczywiście to
                      taki mały niewinny żarcik:):)
                      Zgadzam sie z Tobą w 100%, aczkolwiek uważam, że p. Aneta też jest
                      fajna, też ja dzieci lubią, tylko jakoś mało zajec robi z dziciakami.
                      No i zauważyłam też, że jako jedyna nie odpycha dzieci jak sie
                      przytulaja.
                      Pań jest zdecydowanie za mało. Marek, Iza,ewa,Aneta podejrzewam, ze
                      te osoby są wpisane jako opiekunowie dzieci. Tylko, ze Iza gotuje,
                      Marka czesto nie ma i tak to jest. No ale trzeba dodać, ze i pani
                      sprzątaczka i p. halina (ta na zmiane w kuchni) też sa lubiane przez
                      dzieci i też się z nimi bawia, np graja w domino, czytaja książki.
                      Dla mnie ok. Pai Iza swego czasu robiła z dziećmi fajne
                      przedstawienia. Wg mnie Marek dorobił sie dobrej kadry, kwestia na
                      jak długo. Podoba mi sie również, ze dzieci sa przebierane, czesane
                      jak zajdzie taka potrzeba w pzreciwieństwie do gminnego.
                      Na dzień dzisiejszy jeżeli faktycznie dzieci starsze maja regularnie
                      angielski, gimnastyke, zajęcia dodatkowe (np. poznawanie literek
                      itp..) oddzielnie, bez maluchów,to tak naprawdę do niczego juz nie
                      mozna sie przyczepic a wręcz mozna napisać, że Dębe i okolice ma
                      normalne przedszkole.

No ale wracając do poczatku...to juz wiesz czy P. Ewa jest męzatką?
                      >>>>:):):) no i co w związku tym fantem zrobisz....?:):)

• marianna.1980 przedszkole w Kobiernym 20.03.09, 22:14
                        Ja też często chodzę do przedszkola i obserwuję zachodzące tam zmiany.
                        Przedszkolu jeszcze do ''normalnego'' wiele brakuje. Pani Ewa jest rzeczywiście
                        super! zaraża chyba tym uśmiechem pozostałą część kadry. Na szczęście jestem
                        kobietą, więc o romans raczej nikt mnie nie ma powodu podejrzewać :-)))! Owszem
                        dzieci są przebierane, Pani Ewa wymyśla dziewczynkom fryzury, ale co do zajęć
                        dodatkowych, to wygląda to nieco inaczej niż myślisz. Angielski taki sobie,
                        gimnastyki nie ma wcale. Panie starają się i owszem, a i Pani Anetka przy Pani
                        Ewie też wkłada w pracę więcej zaangażowania. Myślę, że Panie się polubiły i
                        razem stanowią dobry duet do pracy. Mnie w przedszkolu martwi brak zabawek, jest
                        ich tyle, co kot napłakał, stare gry, mało klocków, jakieś pluszaki, którymi
                        dzieci się nie interesują. Czy to taki kłopot kupić raz na jakiś czas pudełko
                        klocków, nową grę? wchodzę do sali, a tam to co zawsze, czyli niewiele.Marek
                        chyba myśli, że to co tam jest starczy na 10 lat.I w tej sytuacji, co z tego, że
                        są dwie sale, jeśli dzieci mają tam zbyt mało zabawek? najlepiej kusi to co maja
                        inni, więc zawsze któraś grupa będzie pokrzywdzona, ale to niech już Marek
                        rozstrzyga. co do przytulania, to wszystkie Panie przytulają dzieci, Pani Ewa
                        najwięcej. Ostatnio, gdy szłam po dziecko, przez szybę widziałam jak wszystkie
                        wisiały pa rękach, szyi i gdzie się dało na Pani Ewie, i czasem nawet dzieci w
                        zabawie wrzucają Panią Ewę do basenu.
                        ps: do krzysztofa_8 - Pani Ewa jest mężatką i szkoda, ale dla Marka, bo ona do
                        niego pasuje. Ale jest za późno. Serce nie sługa, a poza tym nie wiadomo czy P.
                        Ewa i Marek też są dla siebie atrakcyjni.
                        pozdrawiam.
        • gosia_live Re: Przedszkole w Kobiernym 08.09.09, 17:13
          Zamiast pytać na forum, mozesz zapytać w przedszkolu, ale po co? lepiej smarować
          na forum. i tu Cię zdziwię, ale ja wiem, że zajecia edukacyjne bedą, nie tylko
          angielski i rytmika, ale również zajęcia dydaktyczne. gdybyś tylko chciała
          naprawdę sie dowiedziec, to obecnie w przedszkolu jest bardzo kreatywna i
          zorganizowana Pani Ewa. już pokazywała mi książki z których będą korzystać
          dzieci i to nie tylko 5 - latki, więc zamiast narzekać trzeba rozmawiać, a Pani
          Ewa jest i miła i kompetentna i to ona kreuje jakiekolwiek zmiany w tym
          przedszkolu, więc czasem miło by było coś docenić, a nie podrzucić dziecko i
          niech ktoś wychowa, nauczy, a my odbierać bedziemy samych geniuszy. każdy
          powinien mieć odrobinę dystansu do samego siebie, by zrozumieć swoje oczekiwania
          w stosunku do otoczenia, a nic nie dawać od siebie.
    • dorot-ka30 Re: Przedszkole w Kobiernym 18.03.09, 17:52
      Poszukuję przedszkola dla mojego synka, niedawno się sprowadziliśmy
      w okolice Dębego.Proszę o numer telefonu do tego przedszkola.Czy
      orientujecie się czy są jeszcze wolne miejsca w tym przedszkolu,
      czy w okolicy Dębego są jescze jakieś przedszkola?
    • ciociaewa1 Re: Przedszkole w Kobiernym 21.03.09, 08:20
      Witamy wszystkich "forumowiczów" i zapraszamy do zapoznania się z
      ofertą Niepublicznego Przedszkola "U cioi Ewy" w Rudzie.
      Jesteśmy placówką działającą od września 2008r., która zlokalizowana
      jest w budynku mieszkalnym, częściowo zaadoptowanym na przedszkole,
      co tworzy niepowtarzalny, rodzinny klimat.
      Dużą zaletą naszego przedszkola jest dobrze wyposażony plac zabaw
      (dwie piaskownice, zjeżdżalnia, karuzela, huśtawki, domek
      interaktywny, bujaki, trampolina, ławeczki i stoliczki ogrodowe) z
      dużą ilością zieleni, a także bezpieczna okolica sprzyjająca częstym
      spacerom np. do pobliskiego lasu. Posiadamy osobną jadalnię, dużą
      salę zabaw, salę do leżakowania, salę edukacyjno-logopedyczną.
      Jesteśmy w trakcie adaptacji kolejnego pomieszczenia na salę do
      zajęć muzyczno-ruchowych.
      Nasze przedszkole realizuje Program Wychowania Przedszkolnego XXI
      wieku. ABC, Anny Łady-Grodzickiej, który jest wzbogacany Metodą
      Dobrego Startu Marty Bogdanowicz, Dziecięcą Matematyką Edyty
      Gruszczyk-Kolczyńskiej, Rytmiką dla dzieci Beatrix Podolskiej,
      Edukacją przez ruch Doroty Dziamskiej oraz Metodą Ruchu
      Rozwijającego Weroniki Sherborne.
      Prowadzone są zajęcia dodatkowe, wliczone w koszt czesnego. Są to:
      język angielski (dwa razy w tygodniu), zajęcia muzyczno-ruchowe,
      rytmiczne (trzy razy w tygodniu) codzienna, poranna gimnastyka przed
      śniadaniem, zajęcia profilaktyczno-logopedyczne (dwa razy w
      tygodniu).
      Do tej pory zorganizowaliśmy:
      - ognisko integracyjne połączone z przejażdżką dorożką;
      - wyjazd do sali zabaw Trele-Morele;
      - Mikołajki;
      - Wieczór Wigilijny;
      - malowanie twarzy;
      - bal karnawałowy w Zajeździe pod Debem dla dzieci i rodziców;
      - Mistrzostwa Przedszkola w Mini Piłce Ręcznej;
      - spotkanie z muzykami (skrzypek, akordeonista);
      - spotkanie z pielęgniarką;
      W najbliższym czasie planujemy:
      - teatrzyk kukiełkowy dla dzieci (Przedstawienie Czerwony Kapturek-
      aktorzy teatru Mer z Łodzi);
      - udział w Festiwalu Piosenki Przedszkolnej Tęczowe Nutki;
      - wycieczka do ZOO;
      - mistrzostwa przedszkola w mini piłce siatkowej i nożnej;
      - Festyn Rodzinny z Okazji Dnia Dziecka;
      - teatr w plenerze.
      Nasza kadra:
      mgr Ewa Rucińska - ciocia Ewa; absolwentka WSP TWP w Warszawie
      specjalność wczesnoszkolna edukacja zintegrowana z pedagogiką
      przedszkolną i logopedią, podyplomowe studia z edukacji muzyczno-
      ruchowej, doktorant Instytutu Badań Edukacyjnych MEN.
      mgr Marta Prusińska-Kabaj- ciocia Marta, absolwentka Akademii
      Podlaskiej w Siedlcach specjalność filologia angielska, doktorant
      IBE MEN.
      Monika Skrzydlewska - ciocia Monika, studentka WSP ZNP w Warszawie,
      specjalność wczesnoszkolana edukacja zintegrowana z pedagogiką
      przedszkolną i psychologią.
      Krystyna Kubicka - ciocia Krysia, pomoc wychowawcy.
      Krzysztof Kolanek - wujek Krzyś, muzyk (pianista), pomoc wychowawcy
      przy zajęciach muzyczno-ruchowych.
      mgr Tomasz Ruciński- wujek Tomek, absolwent Akademii Wychowania
      Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, student prawa.

Nasz adres:
      Ruda, ul.Wspólna 40
      tel. (0-25) 757 72 07

Z A P R A SZ A M Y !!!

• ada80 Re: Przedszkole w Rudzie 23.03.09, 08:01
        W takim razie proszę napisać jak jest z wyżywieniem, chodzi mi czy
        jest catering czy w swoim zakresie gotujecie?
        No i w jakim wieku dzieci jest najwiecej, bo z tego co sie orientuję
        to raczej maluchy a co z pieciolatkami?
        w jakich godzinach otwarte jest przedszkole? no i prosimy o cenę.
      • pprokopc Re: Przedszkole w Kobiernym 23.03.09, 09:24
        A ja proponuję utworzyć zupełnie nowy wątek o przedszkolu w Rudzie i tam przekleić swoją reklamę. Ma to dla Was i rodziców ten plus, że łatwiej będzie znaleść o Was informacje, bo raczej nikt nie będzie jej szukał w wątku o przedszkolu w Kobiernym.
        • gosia_live Re: Przedszkole w Kobiernym 23.04.09, 20:13
          Przedszkole w Kobiernym do tej pory chyba nie miało szczęścia. To się jednak od
          kilku miesięcy zmienia,za sprawą Pani Ewy. Ona bawi się z dziećmi i ta praca
          daje jej radość, teraz są dekoracje, spacery. Mam nadzieję, że Marek zrobi
          wszystko, by ja tu utrzymać, bo ona potrafi sprawić, że przedszkole staje się
          ciekawe, barwne. Gdyby jeszcze zakupił nowe zabawki i coś zrobił z tą rytmiką,
          której nie ma. i oczywiście z wyżywieniem. Dzieci skarżą się, że są głodne, że
          mało dostają jedzenia.
          a Pani Ewie można wystawić za jej pracę 6 z plusem!
          • akakolka Re: Przedszkole w Kobiernym 04.05.09, 14:20
            w porównaniu z innymi przedszkolami (nawet państwowymi) to przedszkole w
            Kobiernym wypada bardzo słabo :-(((
            brak placu zabaw,
            brak sali do jedzenia
            brak zamkniętej sali do leżakowania (nie wierzę, że oddzielona przestrzeń szafką
            wycisza na tyle, że można się zdrzemnąć)
            brak oddzielnych sal dla dzieci starszych i młodszych (sali, którą tam widziałam
            przedzieloną na pół płytą, nie można traktować jako dwóch!)
            i najważniejsze brak zabawek edukacyjnych

jedyna zaleta to chyba tylko ta pani Ewa
            • kokos010 Re: Przedszkole w Kobiernym 10.05.09, 19:43
              akakolka napisała:"w porównaniu z innymi przedszkolami (nawet państwowymi) to przedszkole w
              Kobiernym wypada bardzo słabo ((
              brak placu zabaw,
              brak sali do jedzenia
              brak zamkniętej sali do leżakowania (nie wierzę, że oddzielona przestrzeń szafką
              wycisza na tyle, że można się zdrzemnąć)
              brak oddzielnych sal dla dzieci starszych i młodszych (sali, którą tam widziałam
              przedzieloną na pół płytą, nie można traktować jako dwóch!)
              i najważniejsze brak zabawek edukacyjnych

jedyna zaleta to chyba tylko ta pani Ewa"
              zgadam się z zupełnością ,ale jak ma wypadac lepiej na tle innych skoro Markowi żal pieniędzy na wszystko. Proszę zapytać panią Ewę czy ma kartki do rysowania , klej, ogólnie przybory , książeczki dla dzieci do nauki, pomoce dydaktyczne - trzeba mieć z czego dzieci uczyć . Trzeba podzielić je na grupy , bo tak też niczego sie ich nie nauczy . Pani Ewa jako jedyna ma tam wykształcenie pedagogiczne , i samej jednej z tak dużą, zróżnicowana grupą jej napewno ciężko pracować i jeszcze 8 godzin. Proszę się zebrać i całą grupą porozmawiać z Markiem Kłoczewiakiem , lub utworzyć Radę Rodziców , jezeli chcecie państwo cieszyć się tym przedszkolem . Marek niszczy inwencję , kosi kasę - proszę wspierać Panią Ewę . Pozdrawiam
              • kruszyna41 Re: Przedszkole w Kobiernym 12.05.09, 11:03
                tak czytam czytam te wasze posty i sie zastanawiam. czy ktos wogole
                sprawdzal czy ta placowka na pewno jest zarejestrowana w kuratorium
                jako przedszkole. bo jesli tak to niemoze byc tak ze nie sa
                prowadzone zajecia dydaktyczne z dziecmi (bo to jest wymog dla
                przedszkoli i sa kontrole kuratoryjne) a skoro tam nie ma zajec i z
                tego co piszecie jest za malo wykwalifikowanych osob to moze to nie
                jest przedszkole .bo jesli nie jest zarejestrowane to marek niemoze
                uzywac nazwy przedszkole bo to niezgodne z prawem.
                i jeszcze jedno mnie zastanawia dlaczego w takim razie puszczacie
                tam dzieci skoro tam tak licho (czy wynika to z braku innch tego
                typu placowek w okolicy?) i ile w takim razie placicie za to
                przedszkole? czy uwazacie ze to duzo czy malo czy gdyby byla inna
                ale nieco drozsza placowka ale zapewniajaca zajecia i wszystko co
                potrzebne to wolelibyscie tam posylac dzieci? prosze o
                odpowiedz.sama mam dwie cory starsza pewnie od przyszlego roku tez
                pujdzie do jakiegos przedszkola ale czy jest gdzie ja posylac? w
                okolicy?
                • kruszyna41 Re: Przedszkole w Kobiernym 12.05.09, 14:39
                  to teraz juz sama zaciagnelam informacje na temat tej placowki i
                  moge wam powiedziec ze nie jest ona zarejestrowana jako przedszkole.
                  w kuratorium oswiaty i wychowania taka placowka nie istnieje.wiec
                  nie jest to przedszkole .
                  • wesolysmyk Re: Przedszkole w Kobiernym 14.05.09, 16:11
                    Proponuję o chwilę refleksji zanim będzie Pani wypisywać takie
                    głupoty na forum otwartym.
                    Wykaz placówek na stronie kuratoryjnej jest na rok szkolny 2006-2007.
                    Wystarczy doczytać w tytule.
                    W tym samym wykazie nie ma przedszkoli:
                    U cioci Ewy - Ruda
                    Mini Raj, Kleksik, Delfinek, Michałek - Mińsk Mazowiecki
                    Proszę o zastanawienie się: dlaczego tych przedszkoli tam nie ma?

Aktualny spis zarejestrowanych placówek jest na stronie Ministerstwa
                    Edukacji Narodowej. Przedszkole Wesoły Smyk jest pod pozycją nr. 1344
                    bezpośredni link do strony z wykazem:
                    www.cie.men.gov.pl/index.php/sio/wykaz-szkol-i-placowek.html
              • gosia_live Re: Przedszkole w Kobiernym 14.05.09, 22:01
                wszystko się zgadza, sprawdziłam! i po co robić zadymę, jeśli nie wie się gdzie
                szukać??? oj, kruszyna, kruszyna, szukasz dziury w całym!!! nieładnie.
                poza tym bzdurą jest, że nie ma placu zabaw, znajduje się on za budynkiem
                przedszkola, a nie jest to trawnik przy parkingu.
                wydaje mi się, że Marek nie żałuje pieniędzy tylko po prostu on nie ma takiej
                wiedzy, co kupić, jak coś zorganizować, itd, ale myślę, ze Pani Ewa trochę mu
                pomoże rozwiązywać pewne dylematy. W przedszkolu jest dwie panie, jest też pani
                Anetka, miła i pani Ewa wypowiada się o niej w superlatywach, więc raczej tworzą
                dobry zespół. jedzenie też jest dobre, moje dziecko chwali, nigdy nie jest
                głodne. Jeśli chcecie bardziej udzielać się w przedszkolu to może zaproponujcie
                Markowi jakieś wspólne inicjatywy i róbmy coś razem dla naszych dzieci, a nie
                ograniczajmy się do zaprowadzania ich do przedszkola. może wycieczka do ZOO?
                ps: Panie Marku, jeżeli czyta Pan to forum, to proszę zadbać o Panią Ewę i
                rozwijać ją, nauczyła wspólnie z Panią Anetką dzieci pięknej piosenki
                (dotychczas nikt nie rozwijał zdolności muzycznych",warto w nią inwestować, bo
                ma super pomysły i dryg do tej pracy, tylko wydaje mi się, że powinna mieć
                więcej czasu w pracy na przygotowywanie zajęć dla dzieci, bo zauważyłam, że
                często robi to pilnując dzieci, bo nie ma czasu na przygotowanie tego w spokoju
                i to nie jest wydajne, może warto dać Ewie w dzień godzinę wolnego na takie
                dydaktyczne zajęcia?
                pozdrawiam
                  • kruszyna41 Re: Przedszkole w Kobiernym 15.05.09, 23:44
                    no wlasnie az dziwne ze skoro tylu rodzicow jest niezadowolonych to
                    dlaczego nikt nie postaral sie aby sprawdzono to przedszkole.moim
                    zdaniem osoba ktora decyduje sie zalozyc przedszkole musi zdawac
                    sobie sprawe ze w tym ineresie niechodzi o zarabianie kokosow bo to
                    nie jest sklep. to pewnego rodzaju misja ktora sie czuje albo
                    nie .jesli nie to czlowiek powinien sobie darowac .to raczej ciagla
                    inwestycja .a zyski niewielkie. jesli zakladajac przedszkole ktos
                    mysli inaczej to zle robi . i jesli w takiej placowce ciagle jest
                    tak samo i nic nie zmienia sie na lepsze (slyszy sie tylo glupie
                    tlumaczenia ze,,brak kasy,,) to sory ale to nieodpowiednia osoba
                    bierze sie za taki interes. ja bylam kiedys w tym przedszkolu i
                    przepraszam ale niewidzialam tam pomocy dydaktycznych ktore bylyby
                    ogolnodostepne dla dzieci .
                    plac zabaw jest piszecie - a co jest na tym placu? jakie zabawki
                    poza piaskownicą. ja nie jestem zlosliwa chce tylko pokazac ze
                    nietedy droga . prowadzenie przedszkola to ciezka praca ,ale trzeba
                    naprawde znac sie na rzeczy. mam nadzieje ze faktycznie ta pani ewa
                    poprawi jakosc tego przedszkola . i ze wlasciciel pozwoli sie
                    poprowadzic za reke przez swiat wielu fantastycznych metod
                    wychowawczych i wybierze te ktora dla jego placowki bedzie
                    najlepszą. tego zycze jemu i jego wspolpracownikom.
                  • paulaelfik Re: Przedszkole w Kobiernym 27.05.09, 17:24
                    Uspokójcie się ludzie, jakie kontrole , zajęcia są prowadzone dobrze , dzieci
                    szczęśliwe, a przecież o nich tu chodzi , macie ochotę nasyłać na przedszkole i
                    przedszkolanki kontrole .

Przedszkolanki maja być wesołe i spokojne, żeby dobrze zajmować się naszymi
                    dziećmi a nie tłumaczyć się jakieś babie z za biurka, która nawet nie wie co to
                    znaczy pracować z dziećmi.

Panie są super , plac zabaw ok . Moje dziecko jest szczęśliwe najedzone i to
                    najważniejsze.
                    Uważam że P. Marek nie dla pieniędzy tylko z powołania i z baraku takiej
                    placówki otworzył przedszkole, to tylko pomoc dla nas z Dębe i okolic.
                    Jak już pisałam droga mamo która jesteś niezadowolona , zmień przedszkole na
                    inne. A jeśli uważasz że kwota którą płacisz za przedszkole jest za wysoka to
                    myślę, że jesteś bardzo niedoinformowana ile kosztują przedszkola w Mińsku i
                    okolicach Dębe nie mówiąc o Warszawie
                    Pozdrawiam Wszystkich zadowolonych , czepialskich i złośliwych i tych nie
                    mających pojęcia o tym przedszkolu tylko piszących głupoty.
                    • kokos010 Re: Przedszkole w Kobiernym 29.05.09, 11:17
                      Na panie nauczycielki nikt na tym forum nie naskakuje, nie ma pretensji- wręcz
                      przeciwnie . Ja je podziwiam , że chca tam pracować.
                      Wszyscy narzekaja na poziom , to dlatego te kontrole . Jeżeli komuś nie pasuje,
                      że dziecko w tym przedszkolu nic nie robi , nudzi się ,a rozmowy z prowadzącym
                      nic nie wnoszą , to uważam , że wniosek dotyczący kontroli jest słuszny - wynik
                      rozwieje wszelkie wątpliwości.Sądze jednak , że pani paulaelfik, myli się co do
                      powołania P. Marka.To przedszkole jest po to aby zarabiało , aby czerpać z tego
                      zyski - tylko po to otwiera sie działalność prawda ? Nie ma mowy o żadnym
                      powołaniu. Jest tanie ,to prawda , ale tam nic nie ma - więc nie ma dodatkowych
                      kosztów które mogłyby podnieść wydatki na utrzymanie przedszkola , a o klientów
                      też nie trzeba się
                      martwic , bo jak nie to to inne dziecko . Miejsc w przedszkolach jest przecież
                      mało. Pozdrawiam.

• paulaelfik Re: Przedszkole w Kobiernym 02.06.09, 10:08
                        Jasne ze działalność otwiera się dla zarobku zgadzam się , nikt nie che pracować
                        charytatywnie. Ale jak się komuś nie podoba niech zabierze dziecko i zapisze jak
                        twierdzi do lepszego przedszkola , a nie nasyła jakieś kontrole.
                        Ja jestem zadowoloną mama umarzam że Panie zajmują się dziećmi bardzo dobrze. I
                        dzień dziecka też był super zorganizowany.

Rozwija się moje dziecko i dla mnie te wszystkie marketingowe przesadzone
                        zajęcia dziecko ogłupiają, a nie rozwijają w niektórych przedszkolach dzieci nie
                        maja się czasu po prostu pobawić.
                        Ale każdy z rodziców ma prawo sadzić jak chce i wysłać swoje dziecko do
                        przedszkola jakiego chce.
                        Życzę wszystkim zadowolenia z życia w tym świecie w którym nikt nikomu nie
                        ułatwia życia wręcz odwrotnie.

• ada80 Re: Do mam 5-latków 18.08.09, 13:24
                          Czy wiecie może jaka grupa będzie 5 latków w przedszkolu? Bo tak sie
                          zastanawiam, czy nie za mała żeby Paniom z przedszkola chciało sie
                          robic jakies zajęcia edukacyjne.
                          • paulaelfik Re: Do mam 5-latków 03.10.09, 10:59
                            Teraz 5 latki są odzienie od 3 latków , maja zajęcia zgonie z wymogami . Sama
                            się pytałam , Inaczej jest podzielna sala w środku w przedszkolu .
                            Tylko Pani Anetka nam uciekła z przedszkola :(.
                            • gosia_live przedszkole 26.10.09, 19:06
                              Teraz w przedszkolu jest tak, jak powinno być i widać czyja to zasługa - pani
                              Ewy, która trzyma wszystko w garści. Na szczęście już wróciła, bo dość długo
                              chorowała i trochę widać było bezkrólewie. Jest nowa pani w trzylatkach, pani
                              Ewa ma dzieci starsze. Obawiam się tylko, że pani Ewa może odejść, bo ostatnio
                              źle wyglądała, chorowała, to może nie być w stanie tak daleko dojeżdżać, bo ona
                              chyba spod Siedlec dojeżdża. to, że przedszkole jest teraz w dobrej kondycji,
                              coś się rusz, są jadłospisy, dwie sale, zabawki, książki, porządny angielski,
                              korektywa w cenie, dzieci się uczą, dobrze bawią, to zasługa pani Ewy. Wcześniej
                              to przedszkole było martwe, moje dziecko długo tam chodzi. Niech Marek ją
                              docenia, wspiera nie tylko poprzez pomoc, ale również finansowo, bo drugiej
                              takiej prędko nie będzie, gdyby nam uciekła.
                              • krzysztof_8 Re: przedszkole w Kobiernym 26.10.09, 19:13
                                Popieram Cię Gosiu. Masz rację, pani Ewa ma charyzmę, bo nie wiem kto
                                dojeżdżałby tyle kilometrów, gdyby nie lubił tej pracy. Wierzę, że pani Ewa nie
                                miałaby problemu ze znalezieniem pracy w okolicy miejsca zamieszkania, więc
                                Marek niech o nią dba, żeby nie odeszła, bo to przedszkole bez niej padnie.
                                Ktokolwiek by nie przyszedł za nią musiałby mieć sporo energii, chęci do nauki
                                nowych rzeczy, kreatywności, a przede wszystkim dzieci musiałyby oszaleć na jej
                                punkcie. Kiedyś wszedłem do przedszkola, a dzieci całowały panią Ewę po rękach
                                kłócąc się o to które się z nia ożeni. śmiechu było co niemiara. pozdrawiam
                                wszystkich forumowiczów.
    • krzysztof_8 Re: Przedszkole w Kobiernym 14.11.09, 21:15
      Pani Ewy nie chciałbym utracić z Kobiernego. A jeśli Cię to interesuje to pracy
      dla pomocy szukałem i znalazłem dla znajomej. O ile wiem Pani Ewa jest
      magistrem, a w Siedlcach mieszka od niedawna, więc słabo powiązałeś fakty. I
      jeszcze jedno. Pani Ewa kocha to przedszkole, więc raczej niemożliwe by z niego
      odeszła.
    • blueberry54 Re: Przedszkole w Kobiernym 15.02.10, 21:29
      Piękny w tym roku był bal karnawałowy w przedszkolu, choć dzieci było niewiele,
      bo ospa położyła większość z nich. dzieci były w łatki, ale zabawa była super.
      Widać, że P. Ewa trzęsie tym przedszkolem i stara się organizować dzieciom różne
      fajne rzeczy, stara się by dzieci brały udział w różnych konkursach i rozwijały
      swoje zdolności. P. Dorotka też jest bardzo miła. P. Marku niech pan trzyma i
      docenia obie panie, ale szczególnie p. Ewę, bo to ona jest tym przedszkolem
      razem z naszymi dziećmi, bez niej, przykro to przyznać, ale przedszkole by już
      poszło w zapomnienie. Aby tak dalej!!! Może i taka niepozorna ta P. Ewa, ale
      siłę przebicia ma i jest sympatyczna, kompetentna, czasem zwariowana i pełna
      pomysłów i zaraża nimi kadrę. aby nam tylko nie odeszła, bo zaczyna mi się
      podobać te przedszkole. pozdrawiam wszystkich , którym nie jest obojetne te
      przedszkole.
      • krzysztof_8 dla ania981 05.09.10, 11:55
        Witam!
        Moje dziecko chodziło do tego przedszkola i muszę szczerze powiedzieć, że opiekę
        tam miało dobrą, Pani Ewa jest wspaniałą przedszkolanką i co do tego nie ma
        najmniejszej wątpliwości, pani Dorotka też potrafiła z dzieciakami robić
        niesamowite rzeczy, obie panie zasługują na podziw i uznanie. natomiast jeśli
        chodzi o właściciela, to już mógłbym wiele powiedzieć, ale na pewno nie byłyby
        to superlatywy. martwi się tylko o własny zarobek, bo nie o dzieci. Jak
        zapisywałem dziecko do przedszkola i jak je zabierałem nic się nie zmieniło.
        Dzieci nie maja nawet wystarczającej ilości zabawek, jakieś stare rupiecie.
        często zaglądałem do sali, bo chciałem wiedzieć jak spędza dzień moje dziecko.
        Co do wyżywienia to nie wiem gdzie jest dietetyk i intendent, ale porcje są
        naprawdę maleńkie. synek często wracał głodny, bo pani kucharka dzieliła dzieci
        tym co miała, a potem musiała powiedzieć dzieciom, ze nie ma więcej. w gminnym
        przedszkolu porcje są przynajmniej duże. właściciel oszczędza na naszych
        dzieciach, bo sam musi opłacić swoje przyjemności, np. grę w squasha, często go
        widzę. Plac zabaw jest żałosny, a piaskownicy do czerwca nie zdążył zrobić -
        wtedy odbierałem dziecko, nie mówiąc już o zadaszeniu w upały. właściciel to
        czarodziej, dużo obiecuje, a nic nie robi, mam nadzieję, że któryś z rodziców
        dzieci chodzących obecnie do przedszkola znajdzie sposób na zmianę nastawienia
        właściciela. a może niezbędne sa tam kontrole sanepidu? owszem przedszkoli jest
        mało i tu ma szczęście, ale dobra passa nie trwa wiecznie. jednym słowem dla pań
        wychowawczyń 6+, dla właściciela 1!. nie ma on w zupełności pojęcia o
        prowadzeniu przedszkola, a co najgorsze nie da pokierować tym mądrzejszym od
        siebie. a może czuje się bezkarny, gdyż Pani Halina Kłoczewiak jest radną w Dębe?
        zostawiam to Państwa ocenom i działaniom. pozdrawiam. Krzysiek.
      • ada80 Re: Przedszkole w Kobiernym 14.01.11, 07:39
        pani Ewa w ciąży i jest na zwolnieniu:(:(:(

Tak sie zastanawiam, czy nie przenieść dzieci do jakiegos innego przedszkola, to miejsce jest okropne.....śmierdzi, duszno, nie za czysto, małe porcje jedzenia i to wyposazenie -jak w epoce kamienia. Może jakbyśmy sie w pare osób zebrali i prznieśli dziciaczki w inne miejsce to maluchy przeszłyby przez to bez większych histerii? A moze ma ktoś jakas propozycje jak poprawić dzieciom czas kiedy nie moga być w domu?
        • ada80 Re: Przedszkole w Kobiernym 14.01.11, 08:08
          Właśnie dzwoniłam do przedszkola w Cisiu, mają miejsca dla pieciolatków i dla 3 latków. Są w stanie zejśc z czesnego, cena ustalona dopiero jak się zorganizujemy. Jezeli jest ktoś chętny to prosze info na prv skrzynkę gazetową.

Ja dodam, że odwołuje wszystko co pisałam pozytywnego o tym przedszkolu wczesniej:(:(. Niestety jest coraz gorzej.... jedno mogę powiedzieć, ze jak jeszcze raz usłysze jak ta baba z maluchów (nie wiem jak ma imię) drze sie na dzieciaki to jej chyba łeb urwę.....
          No i najwazniejsze, niestety nasze dzieci maja braki w zerówce w porównaniu z dziećmi z innych przedszkoli.....np nie znaja wierszyków, piosenek. A angielski codziennie to chyba pic na wodę, kiedy nie zapytam sie dziecka czy były zajęcia to mówi, że nie.
          • magdalenka-1982 Re: Przedszkole w Kobiernym 18.01.11, 14:35
            hej Ada.
            Znajoma mi powiedziała co wypisujesz na temat tego przedszkola a ponieważ mój syn tam chodzi postanowiłam to przeczytać i niewytrzymałam bo:
            Angielski naprawdę jest codziennie - jestem tego pewna
            Co do braków w zerówce to się nie wypowiem bo to sprawdzać w przyszłym roku ale wiem co robią bo mają książki i zeszyty ćwiczeń do nauki i przygotowania do szkoły. Z tego co widzę robią to dość skrupulatnie.
            Przeczytałam wszystkie Twoje wypowiedzi i zastanowiłam się:
            Jak to jest, że ktoś kto opluwa przedszkole od 3 lat odprowadza tam dziecko?
            Jak to jest że ktoś kto odprowadza tam dziecko od 3 lat nie zna imienia Pani od maluchów a Pani Kasia pracuje tam już długo.
            No i nienachalna reklama przedszkola w Cisiu ;-)
            pozdrawiam....

P.S.
            W przedszkolu jest czysto, schludnie, moje dziecko czuje się tam dobrze i ciągle marudzi że za wcześnie przyjechałam
            angielski na początku nie był na super poziomie i dlatego Pan Marek zmienił nauczycielkę. Chyba ponad rok temu. Teraz mój syn ciągle mnie zadziwia gdy podczas zabawy używa obcych słów.

P.S. w Cisiu jest taki problem o dzieci że aż ceny negocjują? Dlaczego tam nikt nie chce chodzić?
            • gosia_live Re: Przedszkole w Kobiernym 20.01.11, 11:41
              Witam!
              Fakt jest faktem, że po odejściu P. Ewy wszystko się trochę zmieniło :-(, ale co do nauczania, przynajmniej od września, kiedy P.Ewa jeszcze była to nie mam zarzutów. Było spotkanie z rodzicami, na którym byłam, p.Ewa przedstawiła program nauczania, pokazała książki dla dzieci (wesołe przedszkole, diagnozy dzieci, teczki prac, zeszyty ze szlaczkami), powiedziała o dokumentach, jakie musimy otrzymać, kiedy dziecko będzie kończyło przedszkole, rozmawialiśmy o problemach dzieci w różnych dziedzinach i ich osiągnięciach. Angielski jest na pewno codziennie, 5-latki nawet mają książki, jest rytmika. Ja nie znam obecnie bliżej tych Pań, bo czuję jakiś dystans, P.Ewa była całkiem inna i raczej już jej nie zastąpią, czasem zdarzają się ludzie niezastąpieni, z powołaniem :-). moje dziecko zna dużo słówek z angielskiego i bynajmniej nie wyniósł ich z domu, zna dużo wierszyków i piosenek, których nauczyła P.Ewa, był na wycieczce z P.Ewą, może to nie wina przedszkola i nauczania, tylko braku zdolności dziecka do nauki ?
              co do czystości, to pani, która sprząta robi to bardzo dokładnie, więc nie jest brudno, duszno też nie, to duże pomieszczenia, jedyne na co mogę ponarzekać to mała ilość zabawek i te porcje żywieniowe, ale nigdzie nie jest idealnie.
              A P.Ewie życzę dużo zdrówka, jeśli to czyta i bardzo ją cenię jako nauczycielkę, aby wszędzie na przynajmniej 5 osób kadry trafiała sie taka jedna to było by kolorowiej i milej.
              pozdrawiam
              ps: a poziomu nie mają niskiego, mój siostrzeniec rozpoczął zerówkę i nie wie tyle co mój syn, pisać uczą się dzieci w zerówce, nie w przedszkolu!!!
    • paulaelfik Gratuluje Pani Ewie 14.01.11, 11:48
      A ja Gratuluje Pani Ewie ... powodzenia bardzo dobra decyzja by mieć dzidziusia.
      To przedszkole bez niej to już nie to samo ...
      Zabrałam swoje dziecko i wszystkim rodzicom polecam to samo dla ich dobra .
      pozdrawiam
      • magdalenka-1982 Re: Gratuluje Pani Ewie 18.01.11, 14:42
        A ja nie zabiorę bo podchodzą do dzieci z wielkim sercem i profesjonalnie co jest rzadkością dzisiaj (nie tylko w przedszkolu)

P.S. piszesz o tym od roku - otworzyłaś przedszkole w okolicy? Nie masz klientów? Podaj namiary to ocenimy jak Ci idzie.
        Pewnie się napatrzyła że to pewnie takie łatwe a teraz nie może sobie poradzić, nie ma klientów i pluje na innych.

pozdrawiam
        Zajmij się czymś innym...
        • magdalenka-1982 Re: Gratuluje Pani Ewie 18.01.11, 14:49
          Ja też gratuluję Pani Ewie. Teraz ona dołączy do grona matek.
          Mój syn tęskni i do dzisiaj wspomina Panią Ewę.
          Do nowej Pani już się przyzwyczaił i nie narzeka zresztą we wrześniu szkołę zaczyna i to dopiero będzie jazda.

Czy ktoś wie w jakich godzinach w Dębem świetlica pracuje i czy trudno się na nią dostać?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka