Dodaj do ulubionych

Jak emigracja ma wplyw na Wasze nawyki kulinarne?

05.10.10, 15:38
..kiedy odrzucacie kielbache ? moze jakies ciekawe przepisy (proste i szybkie w wykonaniu albo palce lizac ) ..a i to nie badania mgr czy dr itd )) poprostu coby sie wzbogacic kulinarnie
Obserwuj wątek
      • robson.5 Re: Jak emigracja ma wplyw na Wasze nawyki kulina 10.10.10, 21:12
        Pewnie, ze jadaja. Niemcy na przyklad zra tylko kielbase. W USA na przklad sa cale dowcipy o niemieckich kielbasach, bo Amerykanie niespecjalnie przepadaja za tymi kielbasami. Jezeli juz jedza to jakies wloskie kielbasy ale i to bardzo rzadko.

Polacy w Niemczech wiec nic nie traca a nawet zyskuja dodatkowe rodzaje kielbach.....
        • pia.ed Re: Jak emigracja ma wplyw na Wasze nawyki kulina 10.10.10, 22:55
          robson.5 napisał:
          W USA na przyklad sa cale dowcipy o niemieckich kielbasach, bo Amerykanie niespecjalnie przepadaja za tymi kielbasami ...

Niemieckie kielbasy maja procentowo bardzo duza ilosc miesa ,
          czego nie mozna powiedziec o np. szwedzkich kielbasach ...
          Niemcy i Szwedzi podaja zawsze jaki procent produktu stanowi mieso , i co wchodzi w sklad tego produktu.
          Czy taka deklaracja jest dolaczona do polskiej paczkowanej kielbasy?

PS. Moze podasz choc jeden amerykanski dowcip o niemieckiej kielbasie :)
          • pan666 Re: Jak emigracja ma wplyw na Wasze nawyki kulina 19.10.10, 16:42

pia.ed 10.10.10, 22:55

"Niemieckie kielbasy maja procentowo bardzo duza ilosc miesa ,
            czego nie mozna powiedziec o np. szwedzkich kielbasach ..."

.. wsrod immigrantow czasu swego krazyl m/in taki zart ;"nieobdzieraj kielbasy z miesa"(skóry)

byla tez zawsze deklaracja zawartosci kielbasy,szwedzki standart z tamtych czasow:-
            100 gr.kielbasy zawiera 25 gr.miesa,25gr.innych z zwierza , i 50gr. wegetibli z przyprawami
            konsystencja taka jakby ktos przed nami te kielbase przetrawil ;)

--
            "Properly read, the Bible is the most potent force for atheism ever conceived." (Isaac Asimov)

"Jak dowodami można obalić coś, w co motłoch uwierzył bez dowodów?" (Nietzsche)
            • pia.ed Wasze nawyki kulinarne 20.10.10, 23:45
              pan666 napisał:
              szwedzki standart z tamtych czasow:-100 gr.kielbasy zawiera 25 gr.miesa, 25gr.innych z zwierza , i 50gr. wegetibli zprzyprawami
              > konsystencja taka jakby ktos przed nami te kielbase przetrawil ;)

>
              >
              Kiedys chyba nawet nie bylo deklaracji zawartosci, ale przypuszczam
              ze szwedzkie kielbasy byly lepsze ... choc ich smak nigdy mi nie prypadl do gustu.
              Obecnie falukorv ma 40% miesa, a reszte to zmielone kosci, zyly i inne smakowite rzeczy ...
              • ratpoles_tamer Szwedzi chcą nas otruć !!! 21.10.10, 09:30
                pia.ed napisała:

> Kiedys chyba nawet nie bylo deklaracji zawartosci, ale przypuszczam
                > ze szwedzkie kielbasy byly lepsze ... choc ich smak nigdy mi nie prypadl do gus
                > tu.
                > Obecnie falukorv ma 40% miesa, a reszte to zmielone kosci, zyly i inne smak
                > owite rzeczy ...

Próbują nam wcisnąć to paskudne szwedzkie żarcie.

gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,8544738,_Puls_Biznesu___nowa_siec_fast_foodow_wchodzi_do_Polski.html
                pia.ed! deklaruj tu szybko zawartość tych szwedzkich goowien!
      • robson.5 Re: Jak emigracja ma wplyw na Wasze nawyki kulina 10.10.10, 21:12
        Pewnie, ze jadaja. Niemcy na przyklad zra tylko kielbase. W USA na przklad sa cale dowcipy o niemieckich kielbasach, bo Amerykanie niespecjalnie przepadaja za tymi kielbasami. Jezeli juz jedza to jakies wloskie kielbasy ale i to bardzo rzadko.

Polacy w Niemczech wiec nic nie traca a nawet zyskuja dodatkowe rodzaje kielbach.....
    • pia.ed Re: Jak emigracja ma wplyw na Wasze nawyki? 07.10.10, 16:58
      Niektorzy na emigracji nie zmieniaja nawykow ...
      Dzis widzialam czterech Polakow, ktorzy szli ulica po zakupach w polskim sklepie ...
      Kazdy z nich mial w reku polski chleb
      (wypiekany w Malmö w piekarni wegierskiej, chrupiacy i pachnacy swiezoscia).

Chleb jest luzem, bez opakowania, i oni trzymali chleby w rekach brudnych od roboty ...
      a przeciez w sklepie sa bezplatnie takie cienkie, miekkie torebki ...
      Szli do swojej furgonetki gdzie pewnie beda chleb trzymac
      na kolanach zaplamionego kombinezonu.
      Nie wiem, czy w sklepie nie macali innych chlebow swoimi zasyfionymi rekami ... ;)
    • wifch W pobliskim sklepie 07.10.10, 22:52
      jest piekarnia. Pieka tam ze az buczy. Sa chleby i chlebiska. Chleb o polskim smaku tez jest choc sie nazywa bardziej po hiszpansku, niz po polsku ale smak ten sam. Jest go tez ogromna ilosc bo podwojny bochen.
      Inna sprawa lubie jesc potrawy z calego swiata. Czasami tesknie za japonskim Sukijaki. Czym bardziej oryginalne tym smaczniejsze.... Cenie tez kuchnie francuska. I...nie cierpie pierogow:=)

--
      • pia.ed Re: W pobliskim sklepie 08.10.10, 08:08
        Chleb, o ktorym pisalam, jest wypiekany wg polskiej receptury na zakwasie.
        Kiedys od czasu do czasu go kupowalam, bo chleby szwedzkie sa w mniejszym czy wiekszym stopniu slodkie i gliniaste.
        Chleb, ktory mialam okazje zauwazyc w rekach mezczyzn, jest calkiem bialy, pszenny,
        dobrze wypieczony, czasami az za dobrze (!) z duzymi dziurami w srodku ...
        Kupowalam go z powodu chrupiacej skorki i tego cudownego kwaskowatego zapachu
        kiedy jest prosto z piekarni,
        Natomiast juz wieczorem traci swa swiezosc. Najlepiej smakuje w drodze ze sklepu ...
        Przestalam kupowac ten "polski chleb" (taka jest jego oficjalna nazwa), bo teraz sa importowane z Niemiec zytnie chleby, bardziej trafiajace mi do smaku.

wifch napisała:
        Chleb o polskim smaku tez jest choc sie nazywa bardziej po hiszpansku, niz po polsku ale smak ten sam. Jest go tez ogromna ilosc bo podwojny bochen.

• tehuana Re: Jak emigracja ma wplyw na Wasze nawyki kulina 14.10.10, 00:03
      Emigracja bardzo dobrze wplynela na moj rozwoj kulinarny. Nauczylam sie gotowac i piec chleb.
      przytulanka.wordpress.com/
      bochenkowo.blogspot.com/
      Nie ufam amerykanskiej pseudozywnosci, wszystko robie sama z zywnosci nieprzetworzonej.Nie jadamy juz kielbachy, wedlin ani jalowego sera z Polski a tym bardziej american cheese.
      Mam do wyboru wiecej rodzakow miesa, warzyw i owocow, przypraw z roznych stron swiata. NY jest wielokulturowy-tak wiec inspiracji mi nie brak.
      • pia.ed Re: Jak emigracja ma wplyw na Wasze nawyki kulina 14.10.10, 02:04
        tehuana napisała:
        > Nie ufam amerykanskiej pseudozywnosci ...

Rzeczywiscie amerykanski chleb, wyglada i smakuje jak wata ... ;)
        Spedzilam kiedys 4 tygodnie na Manhattanie, a po chleb jezdzilam do rosyjskiej dzielnicy, albo chodzilam do zydowskiego sklepu ... gdzie po raz pierwszy w zyciu, zobaczylam jak po kupnie, bez pytania, ekspedient wlozyl chleb do maszyny do krojenia chleba ... i za jednym nacisnieciem guzika caly bochenek zostal pokrojony ...
          • pia.ed Re: Jak emigracja ma wplyw na Wasze nawyki kulina 14.10.10, 12:32
            a74-7 napisał:
            > no wlasnie - pokroil za jednym nacisnieciem palca ( cuda ,panie)
            > i fruuu go do woreczka plastikowego , dalej wiemy juz... mister o tym napisal
            > wyzej ...

Dla mnie to byly cuda, choc to byl moj trzeci pobyt "ower there" ,
            i drugi w Nowym Jorku ...
            Ale pierwszy raz mialam wynajete wlasne mieszkanko (jako turystka),
            i nie musialam jesc obiadow z mikrofalowki ...
            U jednej znajomej rodziny amerykanskiej gotowali nawet kartofle w mikrofalowce ...
            cos obrzydliwego.

Do czego wlozono ten chleb nie pamietam ... pewnie do cieniutkiego, troche sztywnego woreczka z dziurkami ... tak w Szwecji kupuje chleb "prosto z piekarni" ... w sklepach.

W lape w kazdym razie Ci go nie wsadzaja ... a co zrobisz z chlebem
            po powrocie do domu , to jest Twoja prywatna sprawa...
            Mozesz go sobie nawet od razu wsadzic w d... zamiast w usta ... ;)
            zaplaciles to jest Twoj ...
    • bon.zee Re: Jak emigracja ma wplyw na Wasze nawyki kulina 16.10.10, 22:42
      kielbache? bleeeeeeeeeeeee
      Jako reaktywowana wegetarianka mieszkajac na stale w Polsce umarlabym z nudow. Ja sie szybko asymiluje z nowa kultura rowniez kulinarnie, a ze moim partnerem nie jest Polak, to nawet kapusty kiszonej na bigosik nie musze ogladac (i co wazniejsze wachac :-)
      • ratpoles_tamer Re: Jak emigracja ma wplyw na Wasze nawyki kulina 17.10.10, 00:03
        bon.zee napisała:

> Jako reaktywowana wegetarianka mieszkajac na stale w Polsce umarlabym z nudow.
        > Ja sie szybko asymiluje z nowa kultura rowniez kulinarnie, a ze moim partnerem
        > nie jest Polak, to nawet kapusty kiszonej na bigosik nie musze ogladac (i co w
        > azniejsze wachac :-)

Ja tam na obczyźnie bym umarł z moją partnerką (jest Polką) z nudów gdybym jak ta koza musiał nie tylko wąchać, ale i wpyerdalać takie wegetariańskie żarcie.

biznes.onet.pl/ekwador-namawia-do-jedzenia-roz,18572,3664253,1,news-detal
          • pan666 Re: Jak emigracja ma wplyw na Wasze nawyki kulina 17.10.10, 09:47
            wzbogacila,ale z polskosci nic niepopuscilem
            w szwecji niekupisz;bigosu,flaczkow,fasoli po bretonsku i jeszcze paru innych dan
            wodka jest w "System Bolaget" (Monopol) ale polskiego piwa nawet zamowic sie nieda
            mieszkam blisko Ystad i czasami robie jednodniowa wycieczke do Swinoujscia
            na w/ws flaczki,bigos itd. wszystko zapijajac dobrym polskim piwem :)
            --
            "Properly read, the Bible is the most potent force for atheism ever conceived." (Isaac Asimov)

"Jak dowodami można obalić coś, w co motłoch uwierzył bez dowodów?" (Nietzsche)
          • a74-7 Re: Jak emigracja ma wplyw na Wasze nawyki kulina 18.10.10, 10:03
            no a wygladalo na to ze ty juz na bigosiku od rana hehehe , potem flaczki , schabosia z kapucha i takie tam patriotyczne wcinasz .
            Dla mnie najwazniejszy jest swobodny wybor dobrej kuchni swiata ktory mam pod reka , sam fakt ze codziennie mozna miec inna przygode kulinarna - cieszy.
            Polska tu jeszcze w powijakach :-(
            • ratpoles_tamer Re: Jak emigracja ma wplyw na Wasze nawyki kulina 20.10.10, 09:03
              a74-7 napisał:

> no a wygladalo na to ze ty juz na bigosiku od rana hehehe , potem flaczki , s
              > chabosia z kapucha i takie tam patriotyczne wcinasz .

Zapomniałaś o cynaderkach i żołądkach, he, he. Najlepiej od rana.

> Dla mnie najwazniejszy jest swobodny wybor dobrej kuchni swiata ktory mam pod r
              > eka , sam fakt ze codziennie mozna miec inna przygode kulinarna - cieszy.

Dla mnie też.

> Polska tu jeszcze w powijakach :-(

He, he. Wprost kocham te durne stereotypy, opinie i anegdoty.
              Polska jest w "powijakach", bo bary sushi i bycze jaja są tylko w dużych miastach. he,he
              Tylko wyjechaniec może coś tak głupiego napisać. Kraj jest w "powijakach", bo świeżych żab nie ma w każdym markecie.
              Utwierdziłaś mnie tylko w przekonaniu, że nadal w wiecznych "powijakach" są mózgi polskich spyerdzielantów, he,he
              Ja też oczywiście wiem na pewno, że Polacy na emigracji zapyerdalają tylko na domkach i na budowach, miejscowi traktują ich gorzej od wog'ów, nie znają biegle już żadnego języka, bo jednego zapomnieli, a drugiego dobrze nie poznali, no i wpyerdalają syf z fast foodu, polskich sklepików Jackowa i Greenpointu. To wiadomo przecież wszystkim, to jest oczywista oczywistość. Polonia od stuleci jest w śmierdzących "powijakach".
              Byleby tylko to ścierwo do nas więcej nie przyjeżdżało !!!

• a74-7 Re: Jak emigracja ma wplyw na Wasze nawyki kulina 20.10.10, 15:23
                nie musisz sie martwic , nie wroce i nie odrwe cie od twojego koryta pelnego flakow ,hehehe
                A fakt ze wietnamczycy serwuja wam pieski i kotki w swoich jatkach - czytaj restauracjach prawie stawia was na poziomie Londynu - tu crisp szczurek w pankejkach tez sie znajdzie jak sie dobrze poszuka .Wystarczy poserfowac w necie - jest wiele obrazkow jak zyje przecietny Polak w kraju , Przecietni nie jadaja w knajpach,bawia sie na domowych prywatkach , a romanse maja zazwyczaj w pracy .Taki to stereotyp ,hehehe.
                Zapanuj troche nad chamstwem ,ktore wystaje ci z za kolnierza jak sloma z butow przyslowiowemu wiesniakowi.
                • ratpoles_tamer Re: Jak emigracja ma wplyw na Wasze nawyki kulina 20.10.10, 20:57
                  a74-7 napisał:

> nie musisz sie martwic , nie wroce i nie odrwe cie od twojego koryta pelnego flakow ,hehehe

3mam za słowo i mam nadzieję, że mnie nie oszukasz i więcej już twoja noga nie stanie na polskiej ziemi.

> A fakt ze wietnamczycy serwuja wam pieski i kotki w swoich jatkach - czytaj restauracjach prawie stawia was na poziomie Londynu - tu crisp szczurek w pankejkach tez sie znajdzie jak sie dobrze poszuka .

No rzeczywiście Londek ze swoją brytyjską kuchnią "kartofle i ryba" powalił mnie.
                  Uliczne budki Wietnamczyków są w sam raz dla przyjezdnych wyjechańców, he,he i nie mają nic wspólnego z restauracjami prowadzonymi przez Chińczyków. Zresztą pies w chińskiej kuchni to przysmak.

> Wystarczy poserfowac w necie - jest wiele obrazkow jak zyje przecietny Polak w kraju , Przecietni nie jadaja w knajpach,bawia sie na domowych prywatkach , a romanse maja zazwyczaj w pracy .Taki to stereotyp ,hehehe.

Dobre! dobre !, he,he. Wystarczy kilka filmów z Hollywoodu obejrzeć, by wiedzieć jak jest w USraelu albo jakieś wiadomości, by dokładnie poznać życie z Afganistanie, he,he.
                  Ja tam wolę życie w realu i serfowanie po knajpach w piątkowy i sobotni wieczór.
                  Niestety wyjechańców do polskich klubów nie wpuszczają i zatrzymują ich już na bramce. Pozostał więc ci tylko net.
                  Domowa prywatka, romans w pracy. Co to za język? Prywatka?
                  Nie znam nikogo w mojej pracy kto by tam romansował. Z klubów to i owszem wyrywają laski aż miło.
                  Jak tam żyją takie wieśnioki jak ty to wiem dokładnie , bo też sobie poserfowałem i zobaczyłem film o spyerdzielantach "Wyjechani". Wiarygodne źródło takie jak twoje, he,he.

> Zapanuj troche nad chamstwem ,ktore wystaje ci z za kolnierza jak sloma z butow
                  > przyslowiowemu wiesniakowi.

Chamstwa to akurat nauczyłem się tu od nieudacznych wyjechańców, którzy zamiast zająć się swoim nowym zakichanym życiem bez przerwy wścibiają nos w sprawy kraju i próbują pouczać Polaków w kraju. Najgorsze ścierwo to wyjechany rodak.
                  Nie chcemy już więcej tu was nigdy oglądać i nie chcemy was widzieć na polskim forum polskiej witryny polskiej gazety. Czy to naprawdę jest takie trudne?
                  Na szczęście pracodawcy w kraju jak widzą w CV klienta "Londek - zmywak" od razu mu dziękują i tak mam być!
                  Więc siedź tam w tym swoim Londku i nie komentuj spraw polskich.. Laski takie jak ty akurat lepiej sobie tam radzą bo mogą pomarszczyć pingwina i frytki w knajpie ma zapewnione. Niestety wstyd przez to Polsce robią na cały świat. Ot taki nowy światowy stereotyp: "łatwa jak Polka". Wstyd potem gdziekolwiek na wakacje pojechać przez tych nieudacznych wyjechańców. Wierzę ci, że codziennie w knajpie jadasz jakieś angolskie paskudztwa, bo to i bonus za robotę na zmywaku i czarny sponsor za obciągnięcie zawsze ci jakieś pommes postawi. Ty oczywiście wiesz dokładnie co tam wpyerdalasz, bo jak obciągniesz czarnemu kucharzowi to ci pewnie powie, he,he.
    • ten_co_ma_racje Re: Jak emigracja ma wplyw na Wasze nawyki kulina 20.10.10, 18:32
      kiełbasy nigdy nie jadłem ale za granicą jem więcej serów pleśniowych i fasolki w sosie pomidorowym z bekonem i jajkami sadzonymi na śniadanko :)

Do tego tania lasania której w Polsce jadłem dużo mniej,
      Brakuje mi tu najbardziej kaszy gryczanej, paluszków i kiszonych ogórków i kapusty.

--
      Czy wiesz, że żyjesz w socjal-faszystowskim systemie?
      Wiesz, że faszyzm jest odmianą socjalizmu i ma ten sam cel - pozbyć się wyznawców religii? III Rzesza walczyła z wyznawcami judaizmu, IV Rzesza UE walczy z wyznawcami chrześcijaństwa i muzułmanami, bo wyznawców judaizmu niewiele zostało po socjalistycznej rewolucji Adolfa Hitlera - socjalisty nr 1 w historii świata.
      Socjaliści napadają silnych (np. żydów) aby rozdawać słabym (np. biednym Niemcom).
    • a74-7 Re: Jak emigracja ma wplyw na Wasze nawyki kulina 20.10.10, 21:26
      Chamstwa to akurat nauczyłem się tu od nieudacznych wyjechańców, którzy zamiast zająć się swoim nowym zakichanym życiem bez przerwy wścibiają nos w sprawy kraju i próbują pouczać Polaków w kraju. Najgorsze ścierwo to wyjechany rodak.
      Nie chcemy już więcej tu was nigdy oglądać i nie chcemy was widzieć na polskim forum polskiej witryny polskiej gazety. Czy to naprawdę jest takie trudne?
      Na szczęście pracodawcy w kraju jak widzą w CV klienta "Londek - zmywak" od razu mu dziękują i tak mam być!
      Więc siedź tam w tym swoim Londku i nie komentuj spraw polskich.. Laski takie jak ty akurat lepiej sobie tam radzą bo mogą pomarszczyć pingwina i frytki w knajpie ma zapewnione. Niestety wstyd przez to Polsce robią na cały świat. Ot taki nowy światowy stereotyp: "łatwa jak Polka". Wstyd potem gdziekolwiek na wakacje pojechać przez tych nieudacznych wyjechańców. Wierzę ci, że codziennie w knajpie jadasz jakieś angolskie paskudztwa, bo to i bonus za robotę na zmywaku i czarny sponsor za obciągnięcie zawsze ci jakieś pommes postawi. Ty oczywiście wiesz dokładnie co tam wpyerdalasz, bo jak obciągniesz czarnemu kucharzowi to ci pewnie powie, he,he.

nie chlaj tyle pacanie , bo nie wiesz co gadasz czyli po twojemu pyer..dolisz
      hehe
      • ratpoles_tamer Re: Jak emigracja ma wplyw na Wasze nawyki kulina 21.10.10, 08:58
        a74-7 napisał:

> nie chlaj tyle pacanie , bo nie wiesz co gadasz czyli po twojemu pyer..dolisz
        > hehe

Akurat wczoraj wyjątkowo trzeźwy byłem, he,he i każde słowo ważyłem.
        I nie pyerdolę, tylko prawdę piszę i dokładnie wiem co gadam.

Jak masz problemy ze zrozumieniem nastrojów to tu se poczytaj - najlepiej całą historię.
        Pamiętaj tylko, że po przeczytaniu tobie też może grozić schamienie.

forum.gazeta.pl/forum/f,44,Polonia.html
        Może wtedy wreszcie zrozumiesz, że polski wyjechaniec jest największym wrogiem Polaków w kraju.
        • a74-7 Re: Jak emigracja ma wplyw na Wasze nawyki kulina 21.10.10, 10:14
          Akurat wczoraj wyjątkowo trzeźwy byłem, he,he i każde słowo ważyłem.
          Polak i trzezwy ,hehehe;-)
          tez stereotyp, nie ?
          A na powaznie , wystarczy przeczytac wypowiedzi internautow pod wiadomosciami gazety wyborczej; tyle jadu i wzajemnego opluwania sie , ze f . polonia przy tym to maly pikus.
          Wlacz polska TV - jazdy i personalne wycieczki w kazdym programie i na kazdym szczeblu .
          Strach wlaczyc czajnik ...hehe
          A moze juz czas przestac warczec na siebie i zajac sie budowaniem polityki przyjaznej rodzinie ,zeby te miliony mlodych ludzi nie musialo wyjezdzac ?
          • ratpoles_tamer Re: Jak emigracja ma wplyw na Wasze nawyki kulina 21.10.10, 10:59
            a74-7 napisał:

> A na powaznie , wystarczy przeczytac wypowiedzi internautow pod wiadomosciami
            > gazety wyborczej; tyle jadu i wzajemnego opluwania sie , ze f . polonia pr
            > zy tym to maly pikus.

Tak jakby na zagranicznych witrynach forumowicze nie najeżdżali na siebie, he,he
            W Polsce wolność jest i każdy może przedstawić swoją opinię, również bez logowania się.

> Wlacz polska TV - jazdy i personalne wycieczki w kazdym programie i na k
            > azdym szczeblu . Strach wlaczyc czajnik ...hehe

He,he Stanowczo za dużo TV oglądasz, a najgorsze, że na jej podstawie kreślisz sobie wyobrażenie o życiu w Polsce.
            Z mojego otoczenia mało kto się w ogóle polityką interesuje.
            Co ty mi tu proponujesz ? Telewizję? polską ? Może jeszcze publiczną? Nawet nie mam jej nastrojonej. Niestety mało oglądam, jeśli już to tylko kanały tematyczne.

> A moze juz czas przestac warczec na siebie i zajac sie budowaniem polityki pr
            > zyjaznej rodzinie ,zeby te miliony mlodych ludzi nie musialo wyjezdzac ?

A to niby dlaczego. Chieli Łunii to niech korzystają z jej "dobrodziejstw", he, he.
            Jak kolejna fala nieudaczników z następnego pokolenia wyjedzie to będzie tu luźniej. Duże nadzieję łączę z otwarciem dla Polaków granic Niemiec i Austrii w maju przyszłego roku. Pozbędziemy się reszty nieudaczników.

Zważ, że to wyjechańcy rozpoczęli tę wojnę i obrażanie wszystkiego co polskie i Polaków.
            Tak jak Pisuary pierwsi zaczęli obrażać swoich adwersarzy.
            Machina ruszyła i nikt już jej nie zatrzyma. To przecież takie piękne i polskie. Rzekłbym stereotyp. Po cóż więc się go pozbywać. Życie byłoby wówczas nudne jak w Nowej Zelandii.
          • ratpoles_tamer Re: Jak emigracja ma wplyw na Wasze nawyki kulina 21.10.10, 16:17
            a74-7 napisał:

> Wlacz polska TV - jazdy i personalne wycieczki w kazdym programie i na k
            > azdym szczeblu .

Wiesz co? Nawet Cię trochę polubiłem i sam nie wiem dlaczego.

W niedzielę o 22.00 mam zamiar za Twoją radą włączyć TV, ale nie polską tylko tę hamerycką. I radzę Tobie zrobić to samo. Uwolnisz się od wszelkich kżyrzy, watah, Smoleńsków i innych Rydzyków. Zobaczysz tam świat swoich ziomków i sąsiadów, następnych kandydatów do emigracji. Bo na co nam one?

www.hbo.pl/movie/czekajac-na-sobote_-69629

Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka