Dodaj do ulubionych

Zarobki/koszty życia. Który kraj najlepszy?

16.03.16, 21:07
Cześć. Mam 23 lata i jestem zdecydowany na emigrację. Chcę pracować jako operator/programista CNC, jest to dość przyszłościowy zawód i w sumie ofert pracy zagranicą widziałem najwięcej na to. Myślę głównie o Holandii, ale i o Niemczech i Norwegii (ale rozważę każdą podpowiedź). Oferty z Holandii i Niemiec to ok. 2000 euro na rękę na początek, nie wiem jak w Norwegii. Chciałbym wyjechać na co najmniej kilka lat, odłożyć pieniądze ale żyjąc przy tym jak człowiek, korzystając z młodości. Póki co liczyłem sobie, że na takie życie potrzebne jest w Holandii ok. 1500 euro miesięcznie, a 500 euro byłbym w stanie odłożyć.

No dobra, a moje pytanie brzmi, który kraj jest najlepszy do mojego planu. W którym najwięcej się zarabia do tego ile kosztuje życie. Wiadomo, że są jeszcze inne aspekty emigracji, ale póki co chciałbym się skupić nad tym.

(Myślę, że na tyle jasno określiłem czego chcę, że odpowiedzi będą konkretne. Z góry dzięki i pozdrawiam!)
Obserwuj wątek
    • massie Re: Zarobki/koszty życia. Który kraj najlepszy? 19.03.20, 09:31
      Powiem krótko, Belgii nie polecam, bo po odprowadzeniu podatków będziesz żyć tak przeciętnie, jak w Polsce, a nawet więcej, trudno jest tu utrzymać się w 100% samemu bo wszystko kosztuje.
      Zwykle mówią, że w Niemczech najlepiej, tam żyje spora część mojej rodziny i nikt nie narzeka, nawet ta osoba z mojej rodziny, która od dawna jest bezrobotna. Co do Holandii, to nie wiem na 100%. Wielkiej Brytanii nie brałabym już pod uwagę. Do Norwegii wyjechał jeden z moich znajomych i bardzo sobie chwali, choć twierdzi, że jedzenie drogie. W Norwegii bardzo chwali się polskich pracowników, z tego co słyszałam. W Holandii nie mają o nas dobrej opinii ponoć.
      (Wiem, wątek stary, ale może komu innemu się przyda :))

Autorze, jeśli tu jeszcze zaglądasz, jaką podjąłeś decyzję?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka