Dodaj do ulubionych

Lista dobrych i zlych rehabilitantow...

14.10.04, 17:27
Dziewczyny chodzi mi to dawno po glowie zeby stworzyc taka liste..(i magda-
poland tez o tym pisala..pozdrawiam..)Wiele z nas wciaz szuka dobrego
rehabilitanta a wszystkie wiemy jak trudno takiego znalezc..Ja tez wciaz
szukam..wiec pomozmy sobie nawzajem..Warto tez chyba wspomniec o tych,ktorych
nie polecamy zeby inne dziewczyny nie popelnialy bledow..serdecznie
pozdrawiam..Magdalena
Obserwuj wątek
    • fajka7 Re: Lista dobrych i zlych rehabilitantow... 14.10.04, 19:55
      no wiec ja jestem zdecydowanie przeciwna takiej liscie, zwlaszcza jesli chodzi
      o tych "zlych"; glownie dlatego, ze subiektywne oceny laikow moim zdaiem nie sa
      w ogole miarodajne i upublicznianie takie czarnej listy mogloby komus
      niesrawiedliwie zaszkodzic; nawet jesli nie jestesmy zadowoleni z rehabilitanta
      i naszym zdaniem nie pomaga naszemu dziecku, nie oznacza to ze jest zlym
      terapeuta, moze to byc przypadek jednostkowy lub, tak jak mowilam- nasza
      subiektywna niemerytoryczna opinia oraz innych wiele czynnikow;
      co innego prywatnie mailem, wtedy jasne, ze mozna sobie powyciagac wnioski na
      wlasna reke, ale i wtedy, ja jestem zdania, ze nalezy byc bardzo ostroznym w
      pochopnych ocenach;
      to jest tak jak z vojta- dzieci placza i masa osob na tej podstawie podwaza
      cala terapie z terapeuta na czele, a to przeciez w ogole nie jest tak..
      poza tym opinie sa czesto podzielone i byloby niefajnie macic w glowach nowym
      mamom, totalnie zagubionym w temacie i w zasadzie jeszcze pogarszac sytuacje;
      moj rycerz byl prowadzony przez kilka terapeutek, w tym jedna przeswietna,
      najlepsza od NDT, ale i ona od lat przeprowadza na nim eksperymenty, bo nie wie
      jak go ugryzc, nie zawsze sa one udane i wtedy co? mam powiedziec ze nasza
      lokalna slawa jest do kitu? bo rycerz jej nie znosi i drze sie na sam widok
      ulicy na ktorej ma gabinet? poza tym ona nienawidzi vojty, a ta metoda sie u
      nas sprawdza, i znowu co? do bani, tak? bo musialam sie z vojta ukrywac i robic
      glupie miny, ze to niby NDT dziala, a nie dzialalo wtedy?
      no wlasnie nie, bo to jest znakomita terapeutka i nic tego nie zmieni, a na
      vojte do kogos innego :))
      itd.itp.
      takich klasyfikacji uwazam, nalezy unikac, zwlaszcza ze szczegolnie w
      medycynie, nic nie jest czarne i biale, a jakim torem pojdzie male dziecko,
      szczegolnie trudne, nie wie nikt;
      moja kolezanka tez rehabilituje u tej samej babeczki co my teraz, wiec
      doskonale wiem jak to wyglada; rzecz w tym ze kolezanka w domu nie robi nic,
      dziecko w fotelik i czesc, a twierdzi, ze jakos ta terapia nic nie daje, ze ...
      moze zly rehablitant?
      tu na forum tez zdarzaja sie dziewczyny ktore nie cwicza w domu i sie dziwia ze
      male postepy albo zadne, bardzo latwo wtedy obciazyc rehabilitanta

reasumujac- polecanie owszem, ale z krytyka - ostroznie- tak mysle

ale sie rozpisalam, widocznie jakas moja potrzeba znalazla ujscie;
      sorry za przynudzanie,
      pozdrawiam :)) F
      • iza_luiza Re: Lista dobrych i zlych rehabilitantow... 14.10.04, 20:06
        Zgadzam się z fajką. Ja mam nieciekawe doświadczenia z jedną rehabilitantką,
        ale sama nie wiem dlaczego bo wydawała mi się super, inne mamy są z niej
        zadowolone, może też jest tak, że ci rehabilitanci konkurują trochę między sobą
        i krytykują nawzajem bez świadomości, że my mamy wtedy mętlik w głowie ??
        Myslę, że trzeba mieć do tego trochę dystansu, zobaczyć jak ćwiczenia dzialają,
        skonsultować się w razie wątpliwości z kimś innym, ale nie krytykować i nie
        skreślać chyba, że istnieją ku temu naprawdę poważne powody.

Jedna mama odpowiedziała na mój anonsik na forum Warszawa, poleca też
        rehabilitantkę. Kopiuję tego posta bo może komuś się przyda, mam nadzieję, że
        mama Monika nie ma mi tego za złe :-))):

"Do mnie do domu przychodzila wspaniala Pni Rehabilitantka pracujaca na codzien
        w CZD. Polecilam ja juz wielu przyjaciolom i znajomym. Nigdy ich, ani mnie, nie
        zawiodla! Jest swietna, skuteczna i zna sie na swej "robocie". Najlepszym
        przykladem jest moj syn, ktory mial zacisniete piastki i byl bardzo napiety, a
        teraz - ma 2 lata - jest jednym z najsprawniejszych dzieci w ogrodku
        jordanowskim. Nasza Pani rehabilitantka ciagle sie doksztalca, kocha dzieci i
        ma do nich doskonale podejscie. Napisz do mnie prosze na priv:
        krajewska_m@o2.pl, a przekaze Ci namiary. Pani Edyta stosuje metode NDT Bobath.

Pozdrawiam,
        monika z szymonem"

--
        "Całe cierpienie bierze się stąd, że człowiek jest niezdolny siedzieć w
        milczeniu i samotności."
        A. de Mello

oto Maciuś i Luiza :-)))
        • magda_poland Re: Lista dobrych i zlych rehabilitantow... 14.10.04, 21:55
          Jestem za stworzeniem listy rehabilitantów godnych polecenia. Ja sama czuję
          niechęć do ujawniania nazwisk "moich" byłych rehabilitantów. Dziwi mnie tylko
          podejście odwiedzonych neurologów, odradzają tych, z którymi Antek ćwiczył,
          polecają innych, jako jedynie skutecznych. Bez pytania się, ile ćwiczymy, czy
          są efekty ! Ja po licznych perturbacjach wracam "w ramiona" pani Joanny Chorąży
          z Poradni Bobath, bo: Antek ją zna i ona już poznała dobrze jego w ciagu tych 2-
          ch m-cy, pracuje bardzo łagodnie, ostatnie sesje były bez marudzenia,
          zlikwidowała asymetrię. Jedyną wadą jest oszczędność w dawaniu zadań domowych,
          ale wydaje mi się, że taka jest polityka tego ośrodka. Ale idę tam w przyszłym
          tyg. i będę o to walczyć !
      • gosiasur Re: Lista dobrych i zlych rehabilitantow... 24.10.04, 12:20
        A moim zdaniem jest coś albo czarne albo białe zwłaszcza jeżeli ( a z takim
        przypadkiem ja się zetknęłam) biorą się za rehabilitację dzieci ludzie bez
        żadnych certfikatów i niemający zilonego pojęcia jak rehabilitować niemowlaki,
        zmarnowałam na takie ćwiczenia 2 miesiące (w tym okresie nie miałam pojęcia jak
        wyglądaja ćwiczenia NDT i byłam święcie przekonana że moje dziecko jest
        prawidłowo rehabilitowane, a były to zwykłe ćwiczenia bierne których już chyba
        we współczesnej medycynie się nie stosuje, nadmieniam że ten ośrodek
        rehabilitacyjny poleciła mi moja pediatra i moim zdaniem to powinno być
        karalne , ja zmieniłam rehabilitanta ale tam dalej są rehabilitowane dzieci.
        Goaia
    • madzik78 Re: Lista dobrych i zlych rehabilitantow... 15.10.04, 18:55
      Dziewczyny przepraszam,moze rzeczywiscie zle to ujelam,wiadomo ze kazde dziecko
      nawet z pozornie podobnym problemem trzeba traktowac indywidualnie,nie bylo
      moim celem nikogo oczerniac czy skreslac..wiem,ze pani x jednemu dziecku pomoze
      a drugiemu nie..i nie dlatego ze jest "zla",i ze zalezy to tez od cwiczen w
      domu,pomyslalam tylko ze sa wsrod nas dziewczyny ktore maja sprawdzonych
      rehabilitantow z odpowiednim podejsciem do dziecka i moglyby komus pomoc
      polecajac je,pozdrawiam Magdalena
      • qdachi Re: Lista dobrych i zlych rehabilitantow... 03.11.04, 08:48
        Dlaczego mam nie przestrzegać mam przed "złym" rehabilitantem/ką? Bo co nie
        wypada? Rozumiem, że jednemu dziecku może pomóc drugiemu zaszkodzić ale.....
        Mój syn mając 12 tyg. ciągnięty był do siadu nie mając jakiejkolwiek trakcji,
        głowa przy podciąganiu prawie dotykała pleców. Bo rehabilitant wyuczył się, że
        od 12tyg mozna już ciągnąć nie zwaqżając jak sprawne jest dziecko i to jest ok?
        Konsekwencją tego było to, że dziecku najnormalniej w świecie ponadrywał
        mięśnie karku, dziecko potem wyglądało jakby szyi nie miało.No tak, ale nie
        piszmy o tym, bo po co, niech dalej robią co chcą z naszymi dziećmi. A
        najbardziej boli mnie to że cierpi za to mały niewinny człowieczek :( Iwona
        • fajka7 Re: Lista dobrych i zlych rehabilitantow... 03.11.04, 19:56
          nam sie kiedys tez trafila taka "rehabilitantka" z jakiejs przychodni, ktora
          ciagnela za rece i nawet powiedziala, ze tak ma byc bo jak go bedzie ciagnac to
          w koncu bedzie mu tak niewygodnie ze sam podniesie glowe (sic!); to byla
          rehabilitacja srodowiskowa, miesiac codziennie za darmo i w domu, wiec sie na
          poczatku ucieszylam, ale poniewaz juz bylam po kilku zajeciach z "prawdziwej"
          rehabilitacji i wiedzialam, ze sie nie ciagnie i nie podniesie, wiec jak to
          uslyszalam, podziekowalam jej do razu; tylko ze to zadna rehabilitantka nie
          byla dla dzieci, ona chodzila po domach i cwiczyla staruszkow o wylewach, a tu
          niemowle jej sie trafilo; takich to trzeba omijac szerokim łukiem;

a ty jak "rozwiazalas umowe" z ta pania? a skad ja wzielas w ogole?
    • hepiara Re: Lista dobrych i zlych rehabilitantow... 28.10.04, 10:18
      P. Ania Niewiadomska, 0608 640 020. Na mnie akurat ani p. Zawitkowski, ani p.
      Bartochowski nie wywarli piorunującego wrażenia, a p. Anię poleciła mi znajoma
      neurolog dziecięca, która zna ją od wielu lat i wiele zadziwiających efektów
      jej pracy widziała... I ja, i moja mała jesteśmy nią zachwycone. Mało tego,
      nawet teściowa, wróg lekarzy, służby zdrowia itp. bez żadnego sprzeciwu słucha
      jej zaleceń... Polecam!
    • madzik78 Re: Lista dobrych i zlych rehabilitantow... 03.11.04, 13:33
      Iwona niezle mnie przestraszylas..moze rzeczywiscie ostrzez inne mamy..moj
      synek tez nie podnosi glowki ale na szczescie nikt go nie ciagnie do siadu..u
      nas cwiczenia nie przyniosly efektu ze wzgledu na mala czestotliwosc cwiczen
      ale to co sie stalo u ciebie to chyba ewidentny blad..
      • edytaw75 Re: Lista dobrych i zlych rehabilitantow... 03.11.04, 20:30
        Słuchajcie dziewczyny, z tym podnoszeniem na siłę do siadu za ręce ja też się
        spotkałam osobiście! Konrad wtedy oczywiście nie trzymał głowy wcale i w tym
        samym czasie trafiliśmy na usg bioderek. Wykonywała to usg pani chirurg
        dziecięcy, która na początku prawie nakrzyczała na mnie, co ja się z tym
        dzieckiem tak cackam. A ja na to, ze to dziecko nie trzyma głowy. No więc ona,
        ze pokaże mi ćwiczenie, po którym po miesiącu dziecko bedzie trzymało tę głowę.
        Byłam wtedy na początku rehabilitacji, ale wydawało mi się to zbyt proste. Na
        szczęście!
        Pozdrawiam
        Edyta
        --
        Mam już pół roczku
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=621&w=14989162&a=16443913
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=621&w=14989162&a=16532853
        • iza_luiza Re: Lista dobrych i zlych rehabilitantow... 03.11.04, 21:50
          Ja też się spotkałam z podciąganiem za rączki, miałam jakiś czas temu takie
          ćwiczenie, na szczęście o tyle wzbudzało mój niepokój, że go nie robiłam za
          często aż skonsultowałam się z kimś innym. Ale fakt, dziecku głowa wisiała a ja
          miałam go podciągać, złapać raczkami za stopy i ciągnąć do siadu. Wyglądało to
          potwornie z tą głową zwisającą, ale skąd człowiek ma wiedzieć co można a czego
          nie można ? Ja się załamałam jak się dowiedziałam, że tego nie wolno robić a mi
          bądź co bądź kazała to robić osoba doświadczona i polecona...

Dziewczyny, tak się zastanawiam. Myślę, że każda z nas ma takie epizody w
          rehabilitacji, że mogłaby wskazać niekompetentnego rehabilitanta lub
          rehabilitantkę. Myslę wręcz, że wtedy niewielu by się obroniło bo człowiek jest
          tylko człowiekiem i popełnia błędy. Hmmm, fajka doskonale wie o co mi chodzi..
          Może zamiast zamieszczać w internecie listę nazwisk złych w naszym mniemaniu
          rehabilitantów, zróbmy taką listę niejawną i jeśli jakaś mama będzie chciała
          mieć w nią wgląd to ją dostanie powiedzmy na maila. Ja proponuje żeby każda
          napisała co ma konkretnej osobie za złe i na przykład wysłała do gabi, naszej
          założycielki forum na maila, ona to zbierze do kupy i będzie miała w gotowości
          jak ktoś poprosi, wtedy wyśle.
          Chyba że gabi nie ma czasu, to inna mama może się tym zająć, ja mogę, co o tym
          myślicie ?

--
          This is no ordinary love...

oto Maciuś i Luiza :-)))
    • marta_i_koty Re: Lista dobrych i zlych rehabilitantow... 03.11.04, 21:27
      Moj syn był rehabilitowany przez mgr z IMiDz. Generalnie prowadzony był tam
      beznadziejnie, pani neurolog stwierdziła, że mojemu 7-miesiecznemu dziecku ( 27
      tydz., wylew III/IV stopnia do OUN ) wizyty u niej są niepotrzebne, a
      rehabilitant nie potrafił rozpoznać mpdz przy typowych objawach diplegii i
      kazał ....rozciągać ściegno Achillesa. Nieumiejetność postawienia diagnozy
      powinna dyskwalifikować rehabilitanta (prowadził dziecko od urodzenia do 3 r.
      ż.)
      • minkapinka Re: Lista dobrych i zlych rehabilitantow... 06.12.04, 01:16
        marta_i_koty napisała:

> Moj syn był rehabilitowany przez mgr z IMiDz. Generalnie prowadzony był tam
        > beznadziejnie, pani neurolog stwierdziła, że mojemu 7-miesiecznemu dziecku (
        27
        >
        > tydz., wylew III/IV stopnia do OUN ) wizyty u niej są niepotrzebne, a
        > rehabilitant nie potrafił rozpoznać mpdz przy typowych objawach diplegii i
        > kazał ....rozciągać ściegno Achillesa. Nieumiejetność postawienia diagnozy
        > powinna dyskwalifikować rehabilitanta (prowadził dziecko od urodzenia do 3
        r.
        > ż.)

A mozesz mi zdradzić (na priva), który rehabilitant zajmował się Twoim synkiem.
        Moja corka (wczeniak z 25 tyg. wylewy III stopnia) byla pod opieką
        rehabilitanta z ImiDz i jestesmy bardzo zadowoleni.
        Kasia
    • madzik78 Re: Lista dobrych i zlych rehabilitantow... 04.11.04, 10:41
      Teraz sobie przypominam ze mi neurolog ze szpitala dzieciecego tez kazala
      ciagnac malego za raczki do siadu ale jak powiedzialam ze sie boje do kazala mi
      trzymac go za barki(tez sie balam bo glowa leciala maksymalnie..)wiec mialam go
      jeszcze podtzrymywac palcami pod szyja..kilka razy dziennie jak mi sie przypomni
      (tak stwierdzila pani doktor.)i ze za maksymalnie 3 tyg zacznie kontrololowac
      glowke..minely 2 mce i nic.. oczywiscie nie robilam tego
      cwiczenia,rehabilitantka powiedziala ze nie robilaby na moim miejscu bo to jest
      tylko proba sprawdzenia a nie cwiczenie..ale skad sie u lekarzy biora takie
      pomysly? a np u pediatry albo u neurologa jak sprawdzaja czyli wykonuja ta
      probe trakcji to powinni tez ciagnac do siadu skoro widac ze dziecko nie trzyma
      wcale glowki??czy wtedy tez moga ponadrywac miesnie?? pozdrawiam..Magda
      • fajka7 Re: Lista dobrych i zlych rehabilitantow... 04.11.04, 11:57
        z tego co wiem, lekarz w trakcie badania jednorazowo moze, a nawet powinien
        podciagnac do siadu, zeby sprawdzic stan dziecka, ale na pewno nie jest to
        zadne cwiczenie do wykonywania regularnie; ale wiem rowniez, ze lekarze
        pediatrzy, neurolodzy czy inni po prostu nie maja pojecia zielonego na czym
        obecnie polega rehabilitacja niemowlat i malych dzieci; obecnie stosowane
        metody czyli ndt czy vojta intensywnie rozwijaja sie w polsce, ale od
        stosunkowo niewielu lat i lekarze nie znaja nawet ich ogolnych zalozen; ktorys
        terapeuta opowiadal mi, ze kiedys dzieci rehabilitowalo sie tak jak doroslych i
        masa lekarzy zyje jeszcze przeszloscia; ale to nie dotyczy tylko rehabilitacji;
        ja mam naprawde dobra pediatre, ale jak zdawalam jej relacje z wizyt u
        rozmaitych specjalistow, ktorych odwiedzalismy, to ona w ogole nie rozumiala co
        ja do niej mowie i mysle, ze nie dlatego, ze jest niedouczona, tylko dlatego ze
        jej dzialka to pediatria a nie np. okulistyka czy neurologia; fajnie by bylo
        jakby chociaz neurolodzy dzieciecy mieli lepsza orientacje we wspolczesnej
        rehabilitacji dzieci, ale predko sie tego nie doczekamy, bo na studiach tego
        nie mieli, jesli nie pracuja w dobrym osrodku rehabilitacyjnym tylko np. w
        przychodni albo szpitalu to w ogole nie maja z tym kontaktu, no i czesto po
        prostu i niestety tym sie w ogole nie interesuja;
    • zolma1 Re: Lista dobrych i zlych rehabilitantow... 08.01.05, 18:52
      Witam,
      tak naprawde to znalazłam tu tylko dwa namiary na rehabiltanta,mało ja na temat
      wątku:(((
      Może ktoś mi może poradzić kogoś jeszcze.Mój synek ma asymetrię i wzmozone
      napięcie. Możę ćwiczyłyście z kimś z ośrodka Elpis na ul.Gardeni 6 w Wawie.
      Trochę się zmartwiłam tym co piszecie, okazuje się że nie można mieć zaufania
      do rehabilitanta,dlatego proszę doradźcie.

Pozdrawiam
      Monika
      --

src="lilypie.com/baby1/051210/2/5/1/+0" alt="Lilypie Baby Ticker"
      border="0" /></a>
    • amela1 Re: Lista dobrych i zlych rehabilitantow... 21.01.05, 21:49
      witam! ja rehabilituję córkę w szpitalu przy ulicy Niekłańskiej. P. Ania jest
      naszą pierwszą rehabilitantką i oboje z mężem uważamy, że jest świetna.
      chciałabym poznać opinie rodziców,którzy również rehabilitują swoje dzieci w
      tym szpitalu.serdecznie pozdrawiam!!!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka