Dodaj do ulubionych

Uraz psychiczny?

08.03.06, 19:03
Mam pytanie.
Ćwicze zmoją córeczką od 4,5 miesiąca.Ogólnie jest słaba.
Ostatnio kiedy ją chwytam za rączki i che ciągnąć do siedzenia to ona się ze
mną siłuje i wypina brzuszek do góry.Tak jakby nie chciała usiąśc.Jak była
mlodsza to chwycona za rączki ładnie współpracowała, ciągnęła główke i
unosiła nóżki do góry. Od jakiegos czasu przestała chcieć.Lekarka
rehabilitantka powiedziała mi, że to dlatego że ma słabe plecki, ale wczoraj
byłam u innego lekarza- cenionego doktora rehabilitanta.On mi natomiast
powiedział, ze to musi być jakis uraz psychiczny, że dziecko nie chce siadać,
by zobaczyc co jest wyżej.
Zasugerowal, że moze się uderzyla w główke.Ale nic takiego nie mialo miejsce.
Bardzo mnie to zmartwilo, no bo co takiego mogło się zdarzyć, zeby 8-o
miesięczne dziecko mialo uraz i nie chcialo siadać.Jedyne co mi przychodzi do
glowy to ćwiczenia (ćwiczymy Vojtą).
Napiszcie ,prosze, co o tym sądzicie.Moze ktoś miał podobny problem.
Pozdrawiam.
Obserwuj wątek
    • paulina_nadia Re: Uraz psychiczny? 09.03.06, 13:37
      moja córeczka ma prawie 10 miesięcy, nie raczkuje, nie próbuje tez wstawać.
      Zalecono nam rehabilitację. Chodzimy do ośrodka terapi NDT BOBATH i ćwiczymy
      tez w domu. W ośrodku usłyszałam, że ten brak ruchu jest spowodowany jakąś
      blokadą psychiczną - że Nadia boi się ruszać. Pani pytała czy kiedyś upadła lub
      uderzyła się ale nie było takiej sytuacji. Powiedziała, że mogło być tak, że
      kiedys przy jakimś ruchu lub przy przewracaniu się na brzuszek np, źle ułożyła
      jej się rączka i mogło ja to zabolec a tym samym zniechęciło do poruszania się.
      Teraz mam nadzieję, że szybko nadrobi te zaległości i latem będzie już
      chodzić :)
      • kamma3 Re: Uraz psychiczny? 09.03.06, 17:24
        Dzięki za odpowiedź.A czy twoja córeczka ma obniżone napięcie czy coś w tym
        stylu? Ja myślałam ,że to że moja Hania jest opóźniona ruchowo jest wynikiem
        własnie onm, ale widocznie na to może sie skladac wiele czynników.
        Ja również mam nadzieję,że te ćwiczenia wkońcu dadzą efekt i Hania ruszy do
        przodu.
        • kamma3 Re: Uraz psychiczny? 09.03.06, 18:07
          Ale jesli jakies zle ulozenie raczki moze spowodowac u dziecka blokade
          psychiczna i niechec do poruszania sie, to nawet nie chce myslec co moga
          spowodowac cwiczenia Vojty.
          • monia712 Re: Uraz psychiczny? 09.03.06, 19:49
            Żle wykonywane ćwiczenia Vojty - zapasy jak to mówi moja doktor, oczywiście
            brak precyzji i "znęcanie się " nad dzieckiem przez kogoś innego niż mama
            rzeczywiście może prowadzić do urazów. Ale doktor powiedziała mi to z dużą dozą
            ironii. Ja, po moim synku stymulowanym Vojtą przez 7 miesięcy nie zauważyłam
            żadnych "odchyleń psychicznych" a tak roześmianego i piszczącego z radości na
            widok wszystkiego co się rusza dziecka nie widziałam - dzisiaj ma 8 miesięcy -
            siedzi, pełza, przekręca się z brzucha na plecy i odwrotnie - właściwie to jest
            to niezłe turlanie się i łapiąc się za szczebelki w łóżeczku właśnie dzisiaj
            wstał (na kolana ...dalej nie dał rady).Dziwne te diagnozy, moim zdaniem Twoje
            dziecię ma jakieś napięcie w nogach... ale ja nie jestem lekarzem. Pozdrawiam
    • paulina_nadia Re: Uraz psychiczny? 10.03.06, 12:57
      Nadia jest zupełnie zdrowa. i chyba dlatego rehabilitanka stwierdziła, że jest
      to blokada psychiczna. Bardzo mnie zaskoczyły te informacje, że dziecko może
      się zniechęcić do ruchu, bo wcześniej coś je zabolało. I prawdę mówiąc ten brak
      ruchu nie wydawał mi się wcześniej wielkim problemem. Myślałam, że wszystko w
      swoim tempie. Ale na tej rehabilitacji pani powiedziała mi jakie mogą byc
      konsekwencje między innymi to, że koślawo ustawia nóżki i może jej tak zostać.
      I dlatego postanowiłam ostro wziąć się za ćwiczenia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka