Dodaj do ulubionych

Asymetria i skrzywiona miednica

29.09.06, 21:39
Moją córeczkę od 5 miesięcy rehabilituję Vojtą. Teraz ma prawie 9 miesięcy. Na początku miała silną asymetrię ciała, wyginała się jak paragraf. Obecnie tłów jest prawie prosty ale różne napięcie mięśniowe po obu jego stronach pozostaje tak jak i skręcenie miednicy. A charakteryzuje się to tym iż optycznie wydawaje się, że ma jedną krótszą nóżkę, ale w rzeczywistości to skrócone mięśnie po jednej stronie tłowia ciągną miednicę i jednocześnie nóżkę do góry.
Teraz zaczyna pełzać po podłodze, podciąga się rączkami i próbuje odpychać tylko jedną nóżką. Nóżka po stronie skręcenia jest ciągnięta.
Czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem?
Czy rehabilitacja Vojtą jest wystarczająca czy powinnam wprowadzić jeszcze jakąś inną metodę?
Proszę poradźcie bo wciąż się martwię jak patrzę na Małą.

Pozdrawiam wszystkie Mamy walczące o zdrowie swoich pociech.
Obserwuj wątek
  • osmag Re: Asymetria i skrzywiona miednica 29.09.06, 23:41
   To nadal świadczy o asymetrii i jak najbardziej należy ćwiczć nadal.
   Co na Twoje pytania odpowiada wasz terapeuta?
   Metoda Vojty powinna wam wystarczyć o ile jest prowadzona dokładnie i sumiennie. Musisz dokładnie podczas ćwiczeń przyglądać się czy ewentualnie dziecko nie ucieka miednicą podczas ćwiczeń. To należy korygowac. Zawsze też Twój rehabilitant może spotkać się z innymi (są takie grupy po kilku rehabilitantów), aby inni zobaczyli dziecko i ewentualnie pomogli w doborze ćwiczeń.
   • agusiata Re: Asymetria i skrzywiona miednica 01.10.06, 08:03
    Rehabilitant mówi, że metoda Vojty jest wystarczająca. Mi jednak wydaje się, że na 5 miesięcy ćwiczeń tą metodą rezultaty są słabe. Szczególnie w skrzywieniu miednicy nie widzę różnicy (chyba, że to prostuje się jako ostatnie). Będę musiała ponownie porozmawiać z rehabilitantem na ten temat.
    Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka