Dodaj do ulubionych

"Zbliżenia" - spektakl teatru tańca

03.02.12, 17:01
18 lutego w Strej Prochoffni Warszawie (ul. Boleść 2) spektakl Teatru Tańca Zawirowania - zapraszamy miłośników tańca i nie tylko :-) Szczegóły na www.scenawspolczesna.pl i na Facebooku.

O TEATRZE
Teatr Tańca Zawirowania – kierownikiem artystycznym i głównym choreografem istniejącego od 2005 roku zespołu jest Elwira Piorun, była solistka Teatru Wielkiego. Stały trzon grupy stanowią Szymon Osiński, Bartek Figurski, Karolina Kroczak, Katarzyna Kizior. Z teatrem regularnie współpracuje m.in. Ramona Nagabczyńska. Teatr Tańca Zawirowania ma już za sobą siedem premier, obecnie w repertuarze znajdują się: Chopin ambiente (efekt współpracy z hiszpańskim zespołem Larumbe Danza ), Innocent When You Dream do muzyki Toma Waitsa i Fuera de campo w choreografii młodego Hiszpana Daniela Abreu. Zespół wielokrotnie występował zagranicą, m. in. na Krecie, w Słowacji, Czechach, na Węgrzech, Ukrainie, w Hiszpanii i Izraelu.
O SPEKTAKLU
Punktem wyjścia do spektaklu jest pytanie, czy wiążąc się z drugą osobą jesteśmy z nią naprawdę, czy tylko z wyobrażeniem, które mamy na temat partnera. W poetyckich obrazach ukazane zostały relacje, które wypaczają się pod wpływem czasu. Mężczyzna zostaje skonfrontowany z obrazem „męskości” jaki kreują kobiety.
Tańczą: Karolina Kroczak, Elwira Piorun, Tomáš Nepšinský
Choreografia: zbiorowa
Czas trwania: 45min
Premiera: 02.07.11 podczas Festiwalu Teatrów Tańca Zawirowania
Projekt powstały w wyniku współpracy pomiędzy tancerzami Teatru Tańca Zawirowania i Tomášem Nepšinským.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka