Dodaj do ulubionych

szukam ośrodka terapii uzależnień

20.11.12, 20:06
Szukam konkretnego ośrodka leczenia uzależnień. Wiem, że jest oddalony ok 400 km od Warszawy. Terapia trwa przez 2 lata (zapewne nie każda, ale rzadko spotykane są terapie STACJONARNE długoterminowe, więc to raczej największy trop jaki mam) i prawdopodobnie jest prywatny, choć po częsci refundowany przez NFZ.
Chodzi o każdy typ uzależnień /alkohol, leki, narkotyki/.
Na początku myślałam, o Tczewiu, ale tam niestety telefon nie odpowiada.
Jeśli komuś coś przychodzi na myśl, proszę pisać. z góry dziękuję
Obserwuj wątek
  • 1sylwka87 Re: szukam ośrodka terapii uzależnień 01.01.13, 11:07
   hej hej nie jestem pewna czy potrzebujesz tak dłudoterminowej terapii. ja osobiście mogę polecić ośrodek RADZIMOWICE w szklarskiej porębie. tam odbyłam sześciotygodniową terapię dotycząca alkoholu. ośrodek jest świetny, czujesz sie tam bezpiecznie i na właściwym miejscu. w listopadzie minęło 2 lata jak nie piję. kadra jest super, pochodzą do każdego przypadku indywidualnie. leczone są tam wszystkie uzależnienia, łącznie z chorą miłością, bulimią itp.wstukaj w google radzimowice tam znajdziesz kontakt. współpracują z NFZ. do 3 miesięcy czekasz na miejsce ale na prawdę warto. pozdrawiam
   • leda16 Re: szukam ośrodka terapii uzależnień 30.04.13, 08:58
    belka23 napisała:

    2 lata terapii stacjonarnej???
    > po co tyle???


    Jak to po co? Dwa lata wałkonienia się na koszt podatników! Mogła się uzależnić prywatnie, to niech się leczy prywatnie, zamiast wyszarpywać z NFZ pieniądze na koszty refundowania leków chorym onkologicznie dzieciom!
  • 7zahir Zadzwoń i zapytaj tu: 29.04.13, 17:25
   www.psychologia.edu.pl/telefon-zaufania/tel-zaufania-dla-dorosych-w-kryzysie-116-123.html
   Pamiętaj jednak, ze sukces leczenia nie zależy od ośrodka
   tylko od tego czy chory naprawdę chce się leczyć.

   Poczytaj nt uzaleznień tutaj:
   forum.gazeta.pl/forum/f,176,Uzaleznienia.html
  • basiazul Re: szukam ośrodka terapii uzależnień 20.06.13, 14:06
   ja trafiłam do kliniki inventiva w Tuszynie. było ze mną kiepsko: depresja i stany lękowe. cieszę się, że tam byłam bo bardzo mi pomogli. Terapia trwała kilka miesięcy, na początku nie było lekko, ale z czasem udało mi się wyjść z depresji. Ludzie, którzy tam byli pomogli mi uwierzyć w siebie i stanąć na nogi. Klinika na pewno zajmuje się też uzależnieniami. Życzę powodzenia w szukaniu i terapii, bo wiem że trzeba duuużo siły żeby wyjść z tego. Trzymaj się i nie poddawaj.
  • aristoi_daimonion Re: szukam ośrodka terapii uzależnień 20.06.13, 21:21
   Dwa lata terapii uzależnień to chyba w formie ambulatoryjnej. Możesz na nfz, możesz prywatnie.
   Na nfz polecam Mariańską w Warszawie.
   Prywatnie Jolantę Szczepaniak - ma bardzo duże doświadczenie.
   Stacjonarna w Krakowie. Prowadzi ją alkoholik który nie pije chyba z 28 lat.
   Możesz bez problemu w google znaleźć taką jaką chcesz (blisko pracy, blisko domu, daleko od domu)

   'Jeśli nie jesteś gotowy zmienić swojego życia,nie można ci pomóc".
   Hipokrates(460-377 p.n.e.)
    • billyjack09 Re: szukam ośrodka terapii uzależnień 29.01.14, 12:45
     Ja jestem na terapii u dr Miętkiewicz. Jeszcze do końca nie czuję się na siłach, żeby ją zakończyć, ale jest do tego bliżej niż dalej.
     Co do pani doktor - potrafi wysłuchać, jest cierpliwa, ma podejście.
     Także spokojnie możesz się do niej na terapie zapisać.
   • 1krasnyludek Re: szukam ośrodka terapii uzależnień 09.07.15, 15:46
    Bo nic z internetu nie ginie i może komuś się przyda :) Ja polecam ośrodek Arcus pod Poznaniem. Są tam świetni specjaliści, cisza i spokój i dobre warunki. Nic więcej z zewnątrz nam nie potrzeba. Cała reszta to już nasza własna siła i wola walki..
  • wolfbreslau Re: szukam ośrodka terapii uzależnień 09.07.15, 17:18
   z wlasnego doswiadczenia wiem, ze najlepszy osrodek leczenia uzaleznien jest zawsze najblizej........reszta to tylko szukanie dziury w calym i liczenie na cud.
   zadne uzaleznienie nie zniknie , chocby w najnajnajlepszym osrodku o ile sam zainteresowany nie bedzie zainteresowany do bólu, do krwawego potu i wylanych łez
   • 1krasnyludek Re: szukam ośrodka terapii uzależnień 24.07.15, 16:43
    To jak najbardziej prawda, że bardzo musimy chcieć tej zmiany, bo nawet z ogromną motywacją jest strasznie ciężko. I jeśli już mamy tę motywację do zmiany, to nie musimy wymyślać, a zaczynamy działać. Oczywiście bardzo często jest też tak, że na zmianę nie jesteśmy gotowi i marudzimy, że kawa niedobra, że za blisko, za daleko i w ogóle nie tak, jak ma być ;). Ale zdarzyć się też może, że chcemy się zmienić, a trafimy na takiego "specjalistę", że zamiast nam pomóc, to jeszcze dokopie...
    • janek.ko Re: szukam ośrodka terapii uzależnień 07.01.16, 08:17
     Bardzo dobre efekty przynosi terapia w Iwoniczu pracują tam przyjaźni ludzie i panuje domowa atmosfera. Fachową kadra terapeutyczna nauczyła mnie jak żyć w trzeźwości z dnia na dzień. Udział w mityngach wraz ze Sławkiem zapewniony przez ośrodek pokazał mi nowy trzeźwy sposób na życie. Z czystym sumieniem mogę polecić ten ośrodek.

  • karolwrezubyk Re: szukam ośrodka terapii uzależnień 13.06.16, 13:34
   ostatnio rozeznałam ten temat. P ytałam się w różnych miejscach i nie jest tak prosto. W klinice Nadzieja mają ośrodek dla uzaleznionych w miejscowości Siedlec k/ Wrocławia mówili mi że mogą tam mojego syna przyjąć . Oni zajmują się uzależnieniami od alkoholu narkotyków ale tez uzależnieniami od internetu hazardu. Ośrodek Nadzieja wygląda w porządku pani z którą rozmawiałam tez mi wyglądała na osobę kompetetną. Może się komuś przyda...Pozdrawiam
  • habrek2016 Re: szukam ośrodka terapii uzależnień 21.06.16, 13:57
   Jeśli ktoś by szukał terapii ambulatoryjnej to moge polecić swoję psychoterapeutkę Przyjmuje w prywatnym gabinecie w Warszawie na Żoliborzu. Właśnie kończę u niej 2 letnią psychoterapię. Jestem uzależniona oda alkoholu i leków. Tu namiar Pani Magda tel 603 445 335 a tu jej strona www.psycholog-magdalenastaszewska.pl
  • habrek2016 Re: szukam ośrodka terapii uzależnień 21.06.16, 13:58
   Jeśli ktoś by szukał terapii ambulatoryjnej to moge polecić swoję psychoterapeutkę Przyjmuje w prywatnym gabinecie w Warszawie na Żoliborzu. Właśnie kończę u niej 2 letnią psychoterapię. Jestem uzależniona oda alkoholu i leków. Tu namiar Pani Magda tel 603 445 335 a tu jej strona
   www.psycholog-magdalenastaszewska.pl
  • mgla33 Re: szukam ośrodka terapii uzależnień 18.09.16, 02:17
   Witam przecież te wszystkie ośrodki to ściema , wiem bo bywałam w kilkunastu , wszędzie chodzi o wyciągnięcie kasy.Pomagają tylko terapie indywidualne , z zaangażowaniem z obu stron z zajęciami które wciągają i nie robi się ich przymusowo , jak w szkole.Są ludzie którzy pomagają indywidualnie z dobrymi skutkami co w tych tematach dobre oznacza duży sukces , wyciagnięcie narkomana z nałogu trwa latami i nie za często konczy się sukcesem , niestety.Terapia im dalej od domu tym lepiej , ja z Warszawy trafiłam w góry do odpowiedniego człowieka i czułam to gdy tam przyjechałam po raz pierwszy , wiedziałam że te wszystkie ośrodki to była strata czasu i dużych pieniędzy rodziny na te obietnice że nam się uda wyciągnąć z tego państwa córkę na 100% , ale gdy trafiłam tam pełna złego nastawienia na kolejne dziadostwo zafundowane przez starych , coś jednak poczułam , coś czego nie czułam w ośrodkach , zupełnie inaczej nawiązałam kontakt z człowiekiem , to było niesamowite i to był pierwszy bodziec do walki i zmiany , gość pokazał mi ten sam świat z innej perspektywy , wszystko dotychczasowe przestawało mnie interesować , wciągałam się coraz bardziej w zwykłe proste spędzanie dnia lecz zupełnie inaczej pokazane , wytłumaczone , przedyskutowane. Nie powiem że było tam łatwo ale powiem że trzeba próbować do skutku aż się trafi na takiego człowieka.Potem dowiedziałam się że namiar na gościa mieli z polecenia od sprzątaczki z ośrodka od ponad roku ale olali go bo ośrodek to ośrodek z całą kadrą i fachowcami , wiadomo , profesjonalna sprawa.
   Udało się ,wyjechałam , bardzo daleko , bo dobrze zerwać ze starym , nawet nie jeździć ta samą drogą do szkoły co kiedyś , nie chodzić to tego samego fryzjera , i unikać tego co było kiedyś.
   Mam nowe życie trzeci rok i muszę nadrabiać te siedem zmarnowanych.
   Ośrodki odradzam , ale dobrze jest kilku spróbować żeby wiedzieć o czym piszę bo na jednym czy trzech na pewno się nie skończy. A ośrodki w których leczą wszystkie uzaleznienia to jest dopiero nieporozumienie!
   życzę wszystkim powodzenia i nowego!!!!
  • marcin.tajner Re: szukam ośrodka terapii uzależnień 09.10.16, 22:50
   Znajoma miała problem z alkoholem, próbowała wielu rzeczy ale niestety nie pomogły i zdecydowała się na dłuższą terapię w zamkniętym ośrodku. Wybrała ośrodek Aragorn i tam faktycznie jej pomogli. Nie pije już od roku i cieszy się z każdego dnia bez alkoholu.
   • kod_matrixa Re: szukam ośrodka terapii uzależnień 31.07.18, 09:38
    Czasem najlepszą terapią jest zmuszenie swoich i innych szarych komórek do myślenia, zamiast ucieczki w ślepą uliczkę. Ludzie jako jednostki i stado zamiast uczyć się na własnych błędach wolą wybierać linię najmniejszego oporu, po czym dalej popełniają te same błędy, a przyszłe pokolenia przejmują ten bajzel.

    Ludzi trzeba więcej uczyć odpowiedzialności za siebie i innych zamiast prać im mózgi żeby czegoś tam z przeszłości nie pamiętali.
  • hgbykgh Re: szukam ośrodka terapii uzależnień 06.07.20, 08:05
   "Wiosenna" - ośrodek leczenia hazardu, narkomanii, lekomanii oraz alkoholizmu. Znajdujemy się niedaleko Krakowa, w Ściejowicach. Zapraszamy na naszą stronę internetową po więcej informacji Tekst linku oraz na Ranking Ośrodków Terapii - tu znajdują się opinie naszych pacjentów Tekst linku
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka