Dodaj do ulubionych

Jak uspokoić atak nerwicy lękowej?

31.10.14, 20:44
Nabawiłam się kiedyś tego paskudztwa, gdy równocześnie spadły na mnie: rozwód i ciężka choroba dziecka, do tego urodzenie trzeciej córki i wizja samotnego macierzyństwa. Było ciężko i wtedy to się zaczęło. Najpierw myślałam, że coś mi jest, a gdy zrozumiałam, że to nerwica, udało mi się ją jakoś wyciszyć i wrócić do normalności. Trwało to 2 lata.
Teraz w pracy pojawił się ogromny stres. Najpierw obniżył mi się nastrój a potem powróciło szalejące serce, rozdygotanie, słabość, uczucie nadchodzącego omdlenia. Wczoraj byłam u dentysty. Dostałam zastrzyk znieczulający i poczułam nadchodzący atak paniki. Nienawidzę tego uczucia: serce chce wyskoczyć z piersi, ledwo co widzę na oczy, jest mi słabo, pocę się. Wiedziałam co się dzieje, bo już tak miałam 6 lat temu i to nawet kilka razy dziennie. Uspokajałam się więc w myślach, ale jak uspokoić serce i mózg. Nie chcę się denerwować, a mój organizm szaleje. Co robić? Jak się szybko uspokoić, gdy już adrenalina zalewa oczy?
Obserwuj wątek
    • ekspert_klinika.stresu Re: Jak uspokoić atak nerwicy lękowej? 03.11.14, 17:22
      Oddychać. Bezpośrednią przyczyną fizycznych objawów ataku paniki (kołatanie serca, pocenie się, uczucie słabości, etc.) jest hiperwentylacja czyli stan fizjologiczny organizmu, który pojawia się wskutek szybkiego i płytkiego oddychania. Efekt jest okropnie nieprzyjemny, choć (to bardzo ważne!) objawy te w żadnym wypadku nie są groźne dla zdrowia. Skoro zatem atak paniki zaczyna się od przyspieszonego oddechu - zwolnienie oddychania przywraca równowagę. W momencie samego ataku trudno jednak jest to zrobić - dlatego warto potrenować zawczasu powolne oddychanie. Powolne to znaczy: długi wdech (można wdychając powietrze liczyć w myślach do czterech), moment zatrzymania (policzyć do dwóch) i długi wydech (policzyć do sześciu, a nawet do ośmiu). Kilka minut takiego oddychania zwykle sprawia, że objawy paniki ustępują, a przynajmniej znacznie się zmniejszają. Przy tym samo trenowanie takiego oddechu działa profilaktycznie.

Pozdrawiam
      Marek Jaros/Klinika Stresu
    • Gość: Leniwiec Re: Jak uspokoić atak nerwicy lękowej? IP: *.play-internet.pl 30.12.14, 17:42
      Nervomix control to najlepszy lek jaki znam , pomaga mi zasnąć, po ciężkim dniu pracy , bez niego naprawdę było mi ciężko...Z początku próbowałem biegać , pływać , ale efekt był totalnie zerowy.. później jakieś syfne herbatki ziołowe.... ale to tez nie to , nie dość ze ,,trampek ,, w ustach to po przebudzeniu czułem się ospały i nie do życia.. nerwy chciały mnie roznieść o środka na kawałki... czułem że zaraz eksploduje ,szukałem czegoś bez recepty i teraz biorę nervomix control, nivy coś lepiej ale czy to wystarczy?, pomaga mi zasnąć, po ciężkim dniu pracy , bez niego naprawdę było mi ciężko...Z początku próbowałem biegać , pływać , ale efekt był totalnie zerowy.. później jakieś syfne herbatki ziołowe.... ale to tez nie to , nie dość ze ,,trampek ,, w ustach to po przebudzeniu czułem się ospały i nie do życia.. nerwy chciały mnie roznieść o środka na kawałki... czułem że zaraz eksploduje ,szukałem czegoś bez recepty i teraz biorę nervomix control, coś lepiej ale czy to wystarczy?
    • bartkowska_anna Re: Jak uspokoić atak nerwicy lękowej? 12.10.15, 16:30
      Często jednak trudno sobie samemu z tym wszystkim poradzić, na każdego działa coś innego. Lepiej skorzystać z psychologa, psychoterapeuty. W Poznaniu poleciłabym panią dr Melke- Roszczyk melka-roszczyk.pl/oferta/. Jak najmniej tabletek, które moga silnie uzależniać.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka