Dodaj do ulubionych

bardzo dobry psychoterapeuta online potrzeby

19.05.16, 15:03
Witam,

tak, jak w temacie - czy mozecie polecic kogos naprawde rzetelmego, doswiadczonego i dobrego w rozwiazywaniu tzw. ,,niemozliwych" problemow? Sprawa jest bardzo powazna. Tradycyjne metody nie dzialaja, trzeba tutaj kogos naprawde dobrego, ktory powie po kroku, co i jak mozna zrobic i ktory nie potraktuje czlowieka jak kolejnego klienta lub nie zastosuje akademckich formulek z ksiazek.

Problem dotyczy sfery zawodowej i prywatnej, w obu dziedzinach jest mocno zle i nie widac nadziei na jakiekolwiek rozwiazanie. Terapeuci z miasta, w ktorym jestem zawiedli - byc moze ktos z innych miejsc bedzie lepszy. Spraw dotyczy tzw. problemow zyciowych, ktore maja swoje zrodlo w dziecinstwie i okresie dorastania.

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • pkrl5758 Re: bardzo dobry psychoterapeuta online potrzeby 20.05.16, 08:36
      Chodzilem na indywidualna poznawcza i behawioralna. Problem dotyczy mnie. Wizyt bylo od kilku do ciagu spotkan wielomiesiecznych. Zawsze byl impas. Ja potrzebuje rozwiazan i podpowiedzi a nie wylacznie grzebania w przeszlosci bo moj problem po czesci to brak umiejetnosci znalezienia sobie miejsca w zyciu, glownie zawodowym.
        • pkrl5758 Re: bardzo dobry psychoterapeuta online potrzeby 20.05.16, 09:13
          Tez coraz czesciej sie nad tym zastanawiam tylko nie wiem, czy on wyeliminowalby bo apatie i ogolne otepienie/zniechecenie do wszystkiego bo problem u mnie lezy w tym, ze ja w ogole nie odnajduje sie wsrod dzisiejszych realiow rynku pracy - nie umiem gonic za wyksztalceniem, za zmiana zamieszkania, przerasta mnie to. Jestem introwertycznym typem czlowieka, ktory szuka spokoj i stabilizacji zapewnianej przez srodowisko zewnetrzne czyli stabilny rynek pracy a u nas niestety nie ma takiego. Ale moge sie mylic, bo mozliwe ze poza problemami z praca cierpie rowniez na depresje lub inne zaburzenie.
          • nanie2 Re: bardzo dobry psychoterapeuta online potrzeby 20.05.16, 09:54
            Na rynku pracy są też introwertycy. Przecież są też stabilne miejsca pracy a ci "młodzi, aktywni, dynamiczni" to często tylko pusta maska. Czy jest coś co lubisz robić, czym się interesujesz, co sprawia ci frajdę? Czy było coś takiego w przeszłości? Terapeuty/kołcza/psychologa nikt ci nie wskaże, bo każdy dobiera sobie kogoś takiego indywidualnie. Tu też nikt cię za rękę nie poprowadzi. Pierwszy krok to wysłanie maila, kontakt z jakimś gabinetem, jakiś drobny sukces. Pomocy online i kołczów jest sporo, ale ktoś kto jest dobry dla jednego nie musi być dobry dla innego.
            Co do depresji- jest prosty test Becka, jest tu też forum depresja, może w tym poszukasz jakichś wskazówek? Depresję może zdiagnozować tylko psychiatra i jeśli odnajdziesz się w tym wzorcu (ahedonia, brak radości z rzeczy które dawniej dawały radość, myśli samobójcze etc, etc) może byłoby sensownie się z kimś takim skontaktować.
            Niestety, nie ma "dobrych/złych" terapeutów (oprócz ewidentnych oszołomów) - każdy dobiera sobie kogoś do współpracy sam i tu trzeba wykazać się pewną aktywnością.
            • pkrl5758 Re: bardzo dobry psychoterapeuta online potrzeby 20.05.16, 10:08
              ,,Czy jest coś co lubisz robić, czym się interesujesz, co sprawia ci frajdę?"

Nie wiem. Do tego stopnia czuje sie wypalony, ze poza praca jedyna forma jakiejkolwiek aktywnosci jest najczesciej biernosc. Stres zwiazany z niepewnoscia zarobkowa i niestaloscia maksymalnie oslabil moj umysl. Nie mam czasu na inne zainteresowania tez. Musze sie maksymalnie angazowac w to, co robie i mam juz tego dosc.

,,Czy było coś takiego w przeszłości?"

Tak, mialem wiele roznych hobby czy zainteresowan ale zawsze, gdy przychodzilo do pomyslenia o karierze zawodowej z nimi zwiazanej, napotykalem ten sam problem: szra polska rzeczywistosc - niechetni do pomocy ludzie, zamkniete srodowiska niechetnie patrzace na nowicjuszy lub po prostu dochodzenie do swiadomosci, ze mam male szanse robic taka a taka rzecz bo np. nie mam wystarczajacych predyspozycji do wykonywania/uczenia sie danego kierunku/zawodu. I w rezultacie zainteresowania odpadaly jedno po drugim a wraz z nim caly zapal i zaangazowanie. Dzis dotarlem do punktu, w ktorym nie widzie absolutnie nigdzie a kazdy zawod przerasta mnie swoimi wymaganiami lub przeciwnie: brakiem jakichkolwiek, monotonia, smiesznie niskimi placami, trudnymi warunkami pracy itp.

Depresje raczej mam na sto procent - pytanie tylko, czy jest sens walczyc z tym od strony samej depresji bo ja czuje, ze ona jest wynikiem sytacji, w jakiej sie znajduje i srodowiska w ktorym zyje a nie czyms co stalo sie bez udzialu tych rzeczy. Wyeliminowanie tych niekorzystnych warunkow prawdopodobnie sprawiloby, ze depresja rowniez by minela i tu jest wlasnie bledne kolo - terapeuci nie pokazuja drogi, jak wyjsc poza to srodowisko, co zmienic aby zaczelo sie ukladac. A przewaznie jest tak, ze to jak nam sie uklada, zalezy od tego, jak sie wychowalismy, jakie mamy cechy charakteru. I ja doskonale zdaje sobie sprawe, ze do wyscigu szczurow ja sie nie nadaje tak jak i do szarej, monotonnej roboty na etacie. I kolo sie zamyka bo rynek pracy nie dostosuje sie do potrzeb jednostek.
              • nanie2 Re: bardzo dobry psychoterapeuta online potrzeby 20.05.16, 10:41
                Ja rozumiem. Rozwiązałam to na razie tak, że pasje realizuję poza praca i one nie wiążą się z ludźmi (też jestem introwertykiem). To są czynności, na których nie zarabiam, a po prostu sprawiają mi frajdę. Hobby jest przede wszystkim dla ciebie a nie do oceny ani zarobkowania. Praca jest od przeżycia i zarobienia kasy na frajdę. Tylko tyle- nie od samorealizacji ani rozwoju- tak to widzę. Takie są realia.

"przewaznie jest tak, ze to jak nam sie uklada, zalezy od tego, jak sie wychowalismy, jakie mamy cechy charakteru. "

Nie. Dom pochodzenia nie ma wpływu na dalsze sukcesy, to mit. Są ludzie z rodzin patologicznych, z deficytami, którzy sobie bardzo dobrze radzą i się rozwijają. Prześledź biografie takich ludzi: twórców, menedżerów etc. I nie trzeba od razu- zwłaszcza jesli nie czujesz takiej potrzeby- sięgać do dziadków, żeby zobaczyć jakie są opcje tu i teraz.

Co do depresji to jest zamknięte koło- sytuacja zewnętrzna przekłada się na powody biologiczne somatyczne, z powodu których nie działasz i masz nastawienie negatywne do tego co wokół. Nie chodzi o wyrobienie sobie optymizmu czy ekstrawersji (co jest niemożliwe), ale o siłę do podjęcia działania na to co na zewnątrz, żeby choć trochę zadbać o siebie. Bo depresja to taki naturalny odruch zadbania o siebie, taki wymuszony egoizm. Ciało się buntuje. Nie zmuszaj się więc do bycia ekstrawertykiem ani się nie oskarżaj a zadbaj o siebie. I tu od tego jest psychiatra a od rozmowy o motywacji- kołcz.
                • pkrl5758 Re: bardzo dobry psychoterapeuta online potrzeby 20.05.16, 10:53
                  I ja tak kiedys myslalem, ze miec jakas robote a po niej robic to, co lubie. Ale nie dalem tak rady dlugo wytrzymac. Do tego stopnia nudzilem sie w robocie, do tego stopnia ja olewalem ze w koncu stalo sie jasne, ze nie dam tak rady.

Jestem takim typem czlowieka, ze musze zarabiac i realizowac sie w robocie, ktora jest moim powolaniem. Innego wyjscia nie widze. Jesli tego nie bedzie, to watpie aby jakakolwiek terapia mi pomogla bo depresja bedzie wracac automatycznie. To jest cos calkowicie niezaleznego ode mnie.

Wiec trzeba sprobowac z coachem, moze on cos podpowie sensownego na wypalenie zawodowe.
                    • pkrl5758 Re: bardzo dobry psychoterapeuta online potrzeby 20.05.16, 12:02
                      I problem zaczyna sie, gdy tego nie mozna osiagnac...a do mnie doszlo, ze w duzej czesci jest tak dlatego, ze ja nie interesuje sie wlasciwie czymkolwiek co jest aktualne, medialne wiec i ciezko jest na tym zarobic, znalezc pracodawce itp. Czy coach umie rozwiazywac takie problemy?
                      • 1klementyna Re: bardzo dobry psychoterapeuta online potrzeby 20.05.16, 12:12
                        Nie mam doświadczeń z couchingiem, ale orientuję się, iż to nie couch rozwiązuje problem. Ty sam, pod wpływem jego pytań, dochodzisz do najlepszego dla Ciebie rozwiązania. Czasem to wystarczy, a czasem potrzebna jest terapia. Dobry couch powinien to wyczuć i w razie potrzeby odesłać Cię do terapeuty, celem głębszej pracy.
                        • pkrl5758 Re: bardzo dobry psychoterapeuta online potrzeby 20.05.16, 12:32
                          Racja. Zauwazam juz teraz, ze u podloza problemu u mnie jest brak poczucia tozsamosci z tym, co sie obecnie dzieje, niewazne czy w dziedzinie kultury, tradycji czy innych dziedzin zycia. Czlowiek to istota grupowa, ktora najlepiej funckjonuje w oparciu o kwestie zwiazne z czyms co odnosi sie do ogolu. Kiedy tego nie ma, pozostaje samemu sobie. Ja wlasnie znajduje sie w takiej sytuacji i wiem, z czego ona moze wynikac. Pytaniem jest teraz, jak znalezc cos, co bedzie laczylo mnie z czyms, co jest tu i teraz bo np. patrzac na rynek pracy, to co mnie od niego odciaga, to co powoduje negatywne reakcje na niego to fakt, ze trzeba miec umiejetnosci ktore mozna zastosowac w odniesieniu do otaczajacej rzeczywistosci, a mnie za cholee nic w tej otaczajacej rzeczywistosci nie interesuje a nie jestem historykiem czy archeologiem tylko zwyklym czlowiekiem, ktory musi zarabiac na chleb.

Trudno znalezc chyba nowa pasje zawodowa jednoczesnie majac negatywny stosunek do rzeczywistosci.
                          • herakles-one Re: bardzo dobry psychoterapeuta online potrzeby 20.05.16, 14:37
                            Obawiam się, że Twoje oczekiwania nie są realistyczne. Mam wrażenie, że oczekujesz, że znajdziesz kogoś w internecie kto da Ci receptę na życie i rozwiąże Twoje problemy, najlepiej bez Twojego udziału.
                            Tak się nie da.
                            Gdybym ja stwierdził, że mam bardzo poważne problemy i wiedział tak, jak Ty to wiesz i piszesz, że te problemy mają swe źródło w dzieciństwie, to nie mówiłbym, że się nie chcę grzebać w przeszłości, tyko zrobił wszystko, by tam szukać rozwiązania. Takim rozwiązaniem jest psychoterapia integratywna i ew.psychodynamiczna+psychodramatyczna. Ponowne przeżycie bolesnych przeżyć i uczuć z nimi związanych jest nieraz warunkiem koniecznym do odzyskania zdrowia. Dzieje się tak w przypadku poważniejszych problemów, a Ty piszesz, że masz poważne. Na pewno długotrwała depresja czy jakieś zaburzenia osobowości są takim problemem.
                            Żadne leczenie nie jest łatwe i przyjemne i to też jest trudne.
                            Jeśli bez rezultatu chodziłeś na terapię wiele miesięcy, to oznacza, że metoda, którą stosowali prowadzący terapię, nie była odpowiednia dla Ciebie, albo że występował tak silny opór u Ciebie.

Najlepszy terapeuta poprzez internet ma mniejsze możliwości oddziaływania, niż bezpośrednio.

Żaden coach nie rozwiąże też Twoich psychologicznych problemów, bo terapia to nie jego działka.

Zdaję sobie sprawę z tego, że w mniejszych miejscowościach różnie ten poziom prowadzenia terapii wygląda. ( tak wywnioskowałem, że w takiej chodziłeś na nią)
                            Dlatego uważam, że jeśli naprawdę chcesz zmienić coś w swoim życiu,( a nie tylko udajesz, że chcesz) dobrym rozwiązaniem byłoby dla Ciebie leczenie tutaj:
                            ftp://ftp.tworki.eu/tworki/tworki/komorow/index.html Tam są przyjmowani pacjenci z całej Polski.

Inne rozwiązanie, to spróbować poszukać ośrodka, który prowadzi terapię w nurcie ericksonowskim, która bazuje na zasobach pacjenta, a nie przeszłości.
                            Sądzę jednak, z tego co napisałeś, że bardziej pomocna byłaby dla Ciebie- ta we wskazanym wyżej ośrodku.
    • jakkolwiek Re: bardzo dobry psychoterapeuta online potrzeby 26.04.20, 15:56
      ..."niemożliwych problemów"... hmmm
      Jeśli problem jest niemożliwy do rozwiązania to znaczy, że żaden psychoterapeuta nie pomoże go rozwiązać, prawda? Czyli brzmi to jak zaproszenie do "staraj się ale i tak się nie uda".

więcej na ten temat znalazłam tu: epoznan.pl/blogi-blog-1825-14877
    • psycholog-kgorgon Re: bardzo dobry psychoterapeuta online potrzeby 14.11.21, 20:43
      Ja prowadzę terapię Skoncentrowaną na Rozwiązaniach. Nie wiem czy rozwiązuje "niemożliwe" problemy, ale bardzo często słyszę od moich klientów, że wielu psychologów, psychoterapeutów-psychiatrów nie pomogło. A terapia ze mną pomaga.
      Prowadzę terapię w formie online. Jest to terapia krótkoterminowa, ponieważ skupiamy się na zasobach i możliwościach, a nie na trudnościach i ograniczeniach. Zmagamy się mimo wszystko z nimi, pomagam w pokonaniu traum oraz trudności.
      Jest to terapia, którym idziemy razem z klientem do celu małymi krokami, za każdym razem sprawdzając czy to dobry kierunek, a dobry kierunek wskazuje poprawa jakości życia.
      Zapraszam do kontaktu osoby, które chciałyby dowiedzieć się czegoś więcej na temat mojego warsztatu pracy. Kontakt pod numerem telefonu 721-460-132 oraz na moją stronę na Facebooku Katarzyna Gorgoń- psycholog, terapeuta.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka