Dodaj do ulubionych

Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjonalne

21.08.18, 14:55
A przynajmniej często tak robi. Skutek uboczny psychoterapii może mieć wiele gorsze konsekwencje niż problem, który nas do niej zaprowadził.

Otóż nie wierzcie w to że umówisz się na coś z terapeutą/tką i sama świadomość takiej umowy wszystko załatwi. Przede wszystkim chodzi o odmienność płci w terapii. Nie da oszukać się własnego systemu nerwowego, ponieważ ewolucja nie przystosowała go do takich EKSPERYMENTÓW (!) Świadomość takiej umowy jest zdecydowanie zbyt słabym środkiem obronnym. Natura nie przygotowała człowieka na takie eksperymenty, bo nie są one antropologicznie niczym uzasadnione.

--
Zygmunt Freud:

„Pacjenci są tylko hołotą. Jedyną rzecz, do której pacjenci się nadają jest pomóc psychoanalitykowi utrzymać się i dostarczyć materiału do teorii. Jasne, że nie potrafimy im pomóc. To jest terapeutyczny nihilizm.”
Obserwuj wątek
    • ada_ww Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 21.08.18, 16:44
      kod_matrixa napisał(a):

> A przynajmniej często tak robi. Skutek uboczny psychoterapii może mieć wiele go
      > rsze konsekwencje niż problem, który nas do niej zaprowadził.

Tu sie musze z Toba calkowicie zgodzic. Jedna lekarka powiedziala mi, ze terapia regresywna, ktora zwie sie dzis ladnie psychodynamiczna jest dla mnie niewskazana i zrobi mi wiecej szkody, niz pozytku. Herakles to ostro skrytykowal nie wiem dlaczego.
      Na terapie behawioralna, taka grupowa, gdzie sie gledzi trzy po trzy to chetnie bym sie przeszla, jak by mi NFZ zaplacil.

• mona.blue Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 22.08.18, 14:51
        Wydaje mi się, że terapia psychodynamiczna nie zawsze jest tym samym co terapia regresywna. Przynajmniej tak wynika z mojego doświadczenia. Chodzilam kilka miesięcy na terapię psychodynamiczna i koncentracja była na tym co tu i teraz się dzieje w moim życiu, na moich uczuciach, relacjach z innymi i tylko czasem jako źródło problemów była przywolywana przeszłość, ale bez wgłębienia i dolowania się nią.

--
        www.youtube.com/watch?v=Lb4I4MH7PWk
        inspiracjemoje.blogspot.com/
        inspiracjepsychologiczne.blogspot.com
      • ada_ww Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 21.08.18, 21:41
        mona.blue napisała:

> Podczas psychoterapii powstają czasem trudne uczucia, ale to jest konieczne, że
        > by przepracować problemy.
        >
        Dla jednego moga byc konieczne, dla innego moga byc destrukcyjne i o tym na szczescie zazwyczaj decyduje lekarz, przynajmniej w ramach terapii NFZ, czy inaczej nazywajacych sie instancji za granica.
        • kod_matrixa Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 21.08.18, 22:44
          Żeby było ciekawiej ja miałem "tylko" behawioralną i wystarczyło żeby coś zaiskrzyło i to głęboko! Nie miałem żadnej regresywnej terapii, z niczego intymnego się nie "spowiadałem".

Dla odmiany innej terapeutce bardziej intymne rzeczy mówiłem bo mnie o nie zapytała i nic nie zaiskrzyło. Zresztą zdziwiłbym się gdyby tak się stało. Nie ma większej bzdury od wmawiania ludziom że uczucie do terapeuty powstaje tylko podczas jakichś zwierzeń czyli regresji i dlatego że terapeuci wydają się mili i empatyczni. Może jest to jakiś czynnik dodatkowy ale z pewnością nie kluczowy!

Problem leży gdzie indziej. Psychoterapeuci to grupa ludzi sporo wrażliwszych emocjonalnie i bardziej empatycznych od średniej statystycznej. Pacjent na poziomie podświadomości to wyczuje (zwłaszcza też wrażliwszy emocjonalnie o zwiększonej empatii). Można powiedzieć że działa tu swego rodzaju statystyka społeczna. Spotykają się ludzie o podobnych cechach osobowościowych co stwarza b. duże prawdopodobieństwo powstania uczucia i to głębokiego, opartego o wspomniane cechy osobowościowe. Jedyne co tu działa to najzwyklejszy w świecie proces wykształcony przez miliony lat ewolucji. Na potwierdzenie tego faktu mogę tylko podać że zauważyłem podobne u siebie uczucia (choć nie tak silne) do personelu od terapii zajęciowej (empatyczne i wrażliwe kobiety), a przecież to żadni psycholodzy.

Żaden warsztat zawodowy nie ma tu nic do rzeczy (!) Jedna wielka bujda na resorach!!! Być może nawet świadoma, bo gdyby ktoś przeprowadził rzetelne badania to mogłoby to zagrozić zasadności psychoterapii, a przecież to dziś wielki biznes.

Jeśli są tu jacyś psychologowie z kadry naukowej to niech wezmą sobie te uwagi mocno do serca, ponieważ jestem dobrym obserwatorem (to chyba nazywa się inteligencja interpersonalna intuicyjna jak dobrze pamiętam, choć sceptycznie podchodzę do tej terminologii).

Zawsze staram się wyciągać wnioski obiektywnie i w miarę możliwości w naukowy sposób.

--
          Zygmunt Freud:

„Pacjenci są tylko hołotą. Jedyną rzecz, do której pacjenci się nadają jest pomóc psychoanalitykowi utrzymać się i dostarczyć materiału do teorii. Jasne, że nie potrafimy im pomóc. To jest terapeutyczny nihilizm.”
          • ada_ww Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 21.08.18, 23:04
            Tu sa roznorodne aspekty, w tym damsko-meskie i wiele innych. Wiadomo, ze np. grono facetow do terapii behawioralnej grupowej wolaloby ladna, zadbana terapeutke, niz kopciucha zachecajacego ich do robienia szalikow na szydelku w ramach wolnego czasu. Kazdy woli byc mlody, piekny i bogaty, niz stary, brzydki i biedny.
            • kod_matrixa Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 22.08.18, 09:30
              Nie zawsze można wybrać sobie terapeutkę. Czasem jest z polecenia, a jeszcze innym razem z przydziału np. na oddziale szpitalnym.

--
              Zygmunt Freud:

• ada_ww Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 22.08.18, 10:17
                kod_matrixa napisał(a):

> Nie zawsze można wybrać sobie terapeutkę. Czasem jest z polecenia, a jeszcze in
                > nym razem z przydziału np. na oddziale szpitalnym.

To akurat prawda, a do tych lepszych terapeutow sa naprawde odlegle terminy. Czasem bywa i tak, ze uczestnicy terapii sa celowo wprowadzani w blad i nie wiedza, kto kim naprawde jest. I bardzo czesto mysla, ze najemna szeptucha jest kims profesjonalnym. Pamietam terapie, ktora byla prowadzona przez psychiatre, ktora pracowala jako lekarz medycyny ogolnej, po prostu lepiej sie z tym czula i kilka godzin w tygodniu pracowala jako psychoterapeuta w nurcie behawioralnym. Byla tam pacjentka w ciazy z problematyka depresyjna, ktora dostala stanu zapalnego skory i ladnej dziewczynie wyskoczyly szpecace ja pryszcze. Lekarka dala jej antybiotyk, a "profesjonalna" szeptucha z koziej wolki zaczela drzec sie na caly lokal, ze antybiotyki sa zabronione dla kobiet w ciazy. Owszem, niektore sa zabronione, ale lekarz o tym wie, jednak istnieje szereg takich, ktore nie maja zadnego negatywnego wplywu ani na ciezarna, ani na plod. Szeptucha nie wiedziala, ze stan zapalny nieleczony moze miec destrukcyjny wplyw na plod (zapalenie bakteryjne) i deprecha ciezarnej rowniez. Wziela szeptucha dziewczyne i doradzala jej, zeby przemywala sobie twarz ejakulantem partnera. Chyba dziewczyna jednak glupia nie byla, bo po tygodniu przyszla z wygojonym stanem zapalnym i od lekarki dostala krem przeciw bliznom po stanie zapalnym, po miesiacu nie miala sladow. Niestety jeden z uczestnikow terapii jest na tyle inteligentny, ze domysli sie, inny nie, byc moze inna w jej sytuacji posluchalaby szeptuchy:)
                • ada_ww Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 22.08.18, 12:41
                  Tez u spoleczenstwa pokutuje kreowanie wizerunku danej osoby przez pryzmat pozorow. Jedna z siostr mojego ojca jest bardzo doswiadczona psychiatra i terapeutka, jednak po pozorach zostala oceniona inaczej. Byl tzw. intake, gdzie ciotka przyszla w sportowych butach, podkoszulku i dresiku z trzema paskami, szeptucha przyszla w kostiumie. 80% przyszlych uczestnikow terapii jako terapeute wskazalo szeptuche, a ciotke oceniono jako pacjentke z problematyka alkoholowa:)
    • 123she Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 22.08.18, 12:32
      kod_matrixa napisał(a):

> Przede wszystkim chodzi o odmienność płci w terapii.

Ale przecież nie musisz chodzić do terapeutki kobiety:) Dla mnie terapeuta meżczyzna odpadał na starcie z racji natury problemu z którym przyszłam na terapię. Nie wyobrażam sobie mówienia o takich rzeczach jakiemuś facetowi, bo to by było dla mnie jeszcze trudniejsze a dwa to mimo profesjonalizmu raczej wątpie, że dla faceta to by było komfortowe słuchanie o tym.
      • ada_ww Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 22.08.18, 13:34
        Nie kazdy postrzega to tak samo, jak Ty. Jakies 2 lata temu mielismy na terapii faceta z depresja, przepijal wodka antydepresanty i mial mysli samobojcze. Nawet planowal sie upic do tego stopnia, zeby wjechac w drzewo tak mial wszystkiego dosc. Byl w dosyc specyficznym zwiazku, z ktorego byly dzieci z problematyka uniemozliwiajaca rodzicom wychowywani je, partnerka poza tym miala problem schizofrenii oprocz nalogow. Nie chcial o tym rozmawiac z zadnym facetem, tylko ze mna, byl tym bardziej nieszczesliwy, bo partnerka miala nie odpowiadajace mu gejowskie preferencje seksualne z tendencja do traktowania odchodow jako afrodyzjaka. Plakal facet mowiac, ze nie moze na nia patrzec, ze jak widzi jej zachowanie, to ma ochote zadzwonic po weterynarza itp. Jednak byly tam dzieci i chyba to go przy niej trzymalo. Nie bylam w stanie nic mu doradzic ani w niczym pomoc, na terapii byla tez jedna kobieta z mojej rodziny, ktora potrzebowala odreagowania smutkow po rozwodzie. I tak zblizyli sie do siebie, ona chociaz 9 lat od niego starsza jest bardzo ladna, zadbana i wyksztalcona kobieta. Nie trwalo to jednak dlugo, pewnie ta, od ktorej w koncu odszedl nie dawala mu spokoju, no i oczywiscie dzieci. Byli ze soba moze 3-4 miesiace, po czym ona wrocila do meza, a on do marnotrawnej zony, na ktora nie mogl patrzec. Odbieglam nieco od tematu, jednak to jest dosc sredniowieczne podejscie, ze kobieta idzie do lekarza, czy terapeuty kobiety, a facet do faceta.
        • 123she Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 22.08.18, 15:18
          ada_ww napisała:

> to jest dosc sredniowieczne podejscie, ze kobieta idzie do lekarza, cz
          > y terapeuty kobiety, a facet do faceta.

Nie chodzi mi oczywiście o to, że wszyscy faceci powinni chodzić do facetów a kobiety do kobiet tylko, że jak ktoś czuję, że odmienna pleć terapeuty może stanowić dla niego problem (tak jak autor wątku zasugerował, że dla niego jest) no to rozwiązanie jest akurat bardzo proste:)
          • kod_matrixa Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 22.08.18, 15:52
            Przede wszystkim mężczyzn jest wiele razy mniej. Czasem nie ma takiej możliwości.

--
            Zygmunt Freud:

• 123she Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 22.08.18, 16:48
              To fakt, że mężczyzn jest mniej ale Ty przecież potrzebujesz jednego dobrego fachowca z którym będziesz mógł pracować i iść do przodu a nie 10-ciu. Jeśli z jakichś powodów potrzebujesz terapii to moim zdaniem jest to zbyt ważna sprawa żeby iść do kogokolwiek z przypadku byleby tylko gdzieś chodzić. Ja do pierwszej terapeutki trafiłam z polecenia no i nie najlepiej to wyglądało, jak się zdecydowałam zmienić terapeutkę to poprosiłam gdzieś na forum psychologicznym żeby mi ktoś znalazł odpowiednią osobę i faktycznie ktoś mi dobrał kogoś pod względem nurtu i specjalizacji. Fakt, że na drugi koniec miasta muszę jeździć i też musiałam trochę się naczekać mimo, że to prywatnie no i też mi babka proponowała mi w międzyczasie kolegę po fachu, bo nie miała miejsc ale no jednak poczekałam, bo wołam kobietę. Teraz jak chodzę to widzę ogromną różnice i jakiś sens w tym wszystkim.
              • kod_matrixa Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 22.08.18, 23:18
                No pewnie że widzisz, tak jak ci ludzie którzy czują że jedno wino jest dobre a drugie słabe mimo że oba wina to jedno i to samo wino.

Naprawdę takie odczucia nie są niczym odkrywczym.

--
                Zygmunt Freud:

• ada_ww Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 22.08.18, 18:21
            123she napisała:

> Nie chodzi mi oczywiście o to, że wszyscy faceci powinni chodzić do facetów a
            > kobiety do kobiet tylko, że jak ktoś czuję, że odmienna pleć terapeuty może sta
            > nowić dla niego problem (tak jak autor wątku zasugerował, że dla niego jest) no
            > to rozwiązanie jest akurat bardzo proste:)

Matrix cos wspominal, ze zaiskrzylo itp. i opluwa terapie i terapeutow. Powinien byl jednak wiedziec, ze praca terapeutki to jej codziennosc, cos, co przynosi jej dochod, z ktorego musi zyc. Ona nie patrzy na pacjenta pod kontem szukania kandydata do relacji, ona jest tam po to, zeby prowadzic terapie. Jak widac Matrix minal sie z oczekiwaniami, stad ta nagonka na psychologow i na terapeutow.
            • kod_matrixa Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 22.08.18, 23:12
              Nagonka byłaby wówczas gdybym spersonifikował swoje zarzuty. Ja jednak dostrzegam problem szerzej tam, gdzie inni celowo zamykają oczy.

--
              Zygmunt Freud:

• kod_matrixa Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 22.08.18, 23:20
                  Zbyt duże oczekiwanie że terapia jest efektywna, że wskazana, dobra, bezpieczna i w ogóle jest super.

Zwykła ściema bazująca na siłę sugestii i reklamy.

--
                  Zygmunt Freud:

• ada_ww Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 23.08.18, 08:41
                    Mozliwe, ze tak jest. Mnie jednak bardziej przeszkadza, niz jakakolwiek terapia takie jedno biseksualne, napalone zwierzatko, o ktorym mowia "dubel". Wczoraj obastawiony byl z kazdej strony, napalony byl i trzasl sie niczym pies po wybiegu, widac bylo, ze chcial sie rzucic, poznac po zachowaniu. Jeszcze specjalnie ubrali idiote w obcisle, sportowe spodnie, zeby bylo widac, ze zwierzatko jest napalone, i ze podnioslo mu sie to cos, cos jest malutkie niczym u pieska ratlerka, sapiace i trzesace sie. Niedobrze sie robi na sam widok, wymiotowac sie chce, ale tez nie mozna spokojnie posiedziec, bo te wszystkie paskudne uczucia jakie wzbudza sa do tego podszyte strachem, ze to zwierze, pomimo tego, ze pilnowane, to sie rzuci.
                          • karolink Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 10.09.18, 02:25
                            ada_ww napisała:

> Do tego to zwierzatko jest bardzo rasistowskie, za wszelka cene chce udowodnic,
                            > ze jest tak bialy, ze az kluje w oczy. W ramach terapii albo maluja go na czar
                            > no, albo kaza szczekac;)

Ada świetnie, ze ci się udało, ale mi po 12 latach psychoterapii i kilku innych nie. Do tego dowiedziałam się, że byłam ofiarą nadużyć np. kar finansowych, które pozostali dyplomowani psychoterapeuci bardzo ganią. Bardzo dobrze, że istnieje taki ktoś jak Matrix. Ja po takich doświadczeniach już nigdy nie zaufam żadnemu terapeucie, jestem sama i nie mam żadnego oparcia. Studiowanie tych kwestii i odwoływanie się do nauki, a także myślenie sceptycznie o psychoterapii mi pomaga, a znajdywanie takich osób jak Matrix jest wręcz zbawienne.
                        • kod_matrixa Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 23.08.18, 21:22
                          Ktoś kto pisze że psycholodzy są empatyczni, choć nie zawsze inteligentni nie świadczy raczej o negatywnym nastawieniu do nich.

--
                          Zygmunt Freud:

• ada_ww Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 23.08.18, 12:04
                aaleksiss77 napisał(a):

> ada_ww napisała:
                >
                >
                > > Matrix cos wspominal, ze zaiskrzylo itp. i opluwa terapie i terapeutow.
                >
                > coś mnie ominęło ?

Nie wiem ,co Cie ominelo, ale poczytaj sobie pewne wypowiedzi z "zaiskrzeniem", to moza sama wyciagniesz wnioski. Ja odebralam wrazenie, ze byl na terapii behawioralnej i ze jego zdaniem zaiskrzylo cos pomiedzy nim a terapeutka, bo on jest tylko mezczyzna i takie rzeczy zdarzaja sie. Dlatego jedna z moich spekulacjo bylo to, ze odebral zludne wrazenie, poniewaz terapeutka, jest przyzwyczajona do tego, ze na terapie przychodza tez faceci i nie wykonuje swoja robote, a nie patrzy na pacjenta jako na potencjalnego kandydata do lozka, czy jeszcze blizszych relacji.
                Ale nie mam sily po wczorajszym wieczorze do dzis po widoku tej przepoconej, trzesacej sie bestii, co sie na mnie patrzyla i dupina wykonywala ruchy posuwisto-zwrotne na stolku. Myslalam, ze zwymiotuje, szybko wypilam sok, za ktory zaplacilam (wiec wypadalo go wypic) i pojechalam do domu.
                  • ada_ww Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 23.08.18, 13:39
                    aaleksiss77 napisał(a):

> ale macie problemy :D

Zawsze lepiej takie problemy, jak powazniejsze:)
                    Ale co fakt, to fakt, problemy na tle uczuc, to jest chyba polowa problematyki tego swiata Duch. Sama to zaobserwowalam dosc wnikliwie w ciagu ostatnich kilku lat. Niektore kobiety nietety jako lekarstwo na problemy traktuja dziecko, wierzac, ze ono sprawi, ze facet zacznie kochac, szanowac, czy nie wiem co jeszcze. Mielismy jedna w ramach zajec terapeutycznych, co facet i relacja, to dziecko, czy dzieci. Nie wiem dokladnie ile jej sie uzbieralo, ale pierwsze trafilo sie w internacie w wieku 15 lat. Pozniej kolejne z jednym dziennikarzem, pozniej przerwa, a pozniej jeszcze druzyna pilkarska. Dwoje dzieci z najsrarszym synem mojego eks, z ktorym zarlismy sie jak psy, a kolejne z tym, ktory wczoraj z namiocikiem w portkach patrzyl sie na mnie trzesac sie. Najwieksze jaja byly z eksperymentem "digitale courtain", gdzie wykorzystujac sprzet taki jak np. w wytworni filmowej moglby z np. z Ciebie zrobic piwnooka brunetke, jak jestes niebieskooka blondynka. Ten jej ostatni nabytek za cel wybral sobie wyglad przypominajacy mojego eks, jakie byly jaja. Idiota chyba faktycznie uwierzyl, ze jest do niego podobny, niestety sprzet ten ma doskonala modulacje kolorow, jednak ksztaltow juz nie za bardzo, do tego mowa ciala nie jest w stanie podlagac zadnej modulacji. Jaki byl szczesliwy Duch, pewnie do dzis zakochany jest w moim eksie, a nie w tej, co mu co rok, to prorok. Gdyby mogl, to pewnie by sie zesral ze szczescia:)
                    I tak naprawde zgubilam watek, o ktorym chcialam wspomniec:)
      • in133 Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 23.08.18, 12:11
        To jest cecha człowieka zaburzonego czy z problemami, że doszukuje sie czegoś tam, gdzie tego nie ma. Empatia na takiego zaczyna działać w ten sposób, ze traci poczucie rzeczywistości i chce sie grzać w cieple tej osoby dłużej niż normalnemu zdrowemu człowiekowi by przyszło do głowy. To jak sytuacja gdy lekarz okazuje współczucie kobiecie, która straciła kolejna ciąże, i ona w swym nieszczęściu, pozbawiona wsparcia partnera, który akurat ja obwinia, że nie jest wystarczająco kobietą, by mieć dzieci zaczyna dwuznacznie tłumaczyć reakcje lekarza.

W psychoterapii to żadne tabu, ze dochodzi do takich zauroczen. Ale jak sie te terapie przerwie to sie nie wyjdzie poza to zaburzenie, które przerwę terapii spowodowało.
          • ada_ww Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 23.08.18, 12:47
            mona.blue napisała:

> Dlatego moim zdaniem może być coś słusznego w tezie, żeby chodzić do terapeuty
            > tej samej płci.
            >
            Niekoniecznie, bo kazdy czlowiek jest inny. Ja po tym, jak rozeszlam sie z eks, z ktorym spedzilam ponad 20 lat chcialam sie w kims zakochac, albo przynajmniej zauroczyc. Nie udalo mi sie to, chyba tak naprawde kochalam w zyciu tylko raz, albo raz na zawsze zablokowalam sie na uczucia. Tego nie wiem, ale wiem to, ze jedni maja wieksze tendencje do zauroczen, inni mniejsze, a inni w ogole.
            • mona.blue Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 23.08.18, 20:20
              ada_ww napisała:

> mona.blue napisała:
              >
              > > Dlatego moim zdaniem może być coś słusznego w tezie, żeby chodzić do tera
              > peuty
              > > tej samej płci.
              > >
              > Niekoniecznie, bo kazdy czlowiek jest inny. Ja po tym, jak rozeszlam sie z eks,
              > z ktorym spedzilam ponad 20 lat chcialam sie w kims zakochac, albo przynajmnie
              > j zauroczyc. Nie udalo mi sie to, chyba tak naprawde kochalam w zyciu tylko raz
              > , albo raz na zawsze zablokowalam sie na uczucia. Tego nie wiem, ale wiem to, z
              > e jedni maja wieksze tendencje do zauroczen, inni mniejsze, a inni w ogole

Ale w psychiatrze, psychoterapeucie chyba łatwo się zauroczyć, szczególnie jak ktoś ma deficyty
              ciepła i miłości, dlatego ja byłabym ostrożna. Co do prawdziwej miłości to chyba faktycznie rzadko się zdarza.

--
              • aaleksiss77 Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 23.08.18, 20:34
                mona.blue napisała:

> Ale w psychiatrze, psychoterapeucie chyba łatwo się zauroczyć, szczególnie jak
                > ktoś ma deficyty
                > ciepła i miłości, dlatego ja byłabym ostrożna. Co do prawdziwej miłości to chyb
                > a faktycznie rzadko się zdarza.
                >
                mona Ty masz deficyt współczucia, empatii to skąd Ty możesz wiedzieć o takich rzeczach ?
                A tak swoją drogą ? O ile to nie tajemnica rzecz jasna, co czujesz przyglądając się jak np. jakiś psychol katuje dziecko ?
              • kod_matrixa Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 23.08.18, 20:35
                Jak ktoś ma deficyt uczuć to szuka ich stałe u różnych osób. Bardzo często takim sposobem poszukiwań jest psychoterapia i zaciekła obrona jej jako czegoś pożytecznego.

--
                Zygmunt Freud:

• karolink Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 10.09.18, 02:37
                  kod_matrixa napisał(a):

> Jak ktoś ma deficyt uczuć to szuka ich stałe u różnych osób. Bardzo często taki
                  > m sposobem poszukiwań jest psychoterapia i zaciekła obrona jej jako czegoś poży
                  > tecznego.
                  >

Zgadzam się ja je znalazłam w psychoterapii i tkwiłam w tym przez 12 lat. Jestem żywym dowodem tej hipotezy. Mimo sprzecznych stanów emocjonalnych byłam też jej gorącym zwolennikiem, czytałam wszystko opowiadające się za psychoterapią, a o to nie trudno niestety nawet na Uniwersytecie Warszawskim, trudniej znaleźć jakąś sensowną krytykę. Takie dowody jak ja giną w gąszczu ludzi, którzy się psychoterapią karmią i będą karmić po wieki i być może nigdy nie dostrzegą, że padli ofiarą nadużycia w jakimś momencie. Zgadza się, że będą też tacy, którym psychoterapia nie zrobi żadnej krzywdy, a nawet pomoże. Pomoże w tym sensie, że każdy kto jest choćby trochę pokrzywdzony przez los, zmaga się z jakąkolwiek chorobą psychiczną jak anoreksja, bulimia, schizofrenia itp. kogoś pokrzywdzonego w dzieciństwie jak DDA, nie widząc innego ratunku łatwo może dać się wciągnąć w układ w którym okazuje się mu empatię, ogląda jego problemy za pieniądze, jednak czy to rzeczywiście daje jakieś długotrwałe skutki społeczne i życiowe pozostaje kwestią spekulacji. Drugim powodem czemu nie wszystkich psychoterapia skrzywdzi jest to, że niektórzy będą umieli się obronić i zrezygnują w momencie kiedy spotka ich jakieś nadużycie.
              • ada_ww Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 23.08.18, 21:17
                mona.blue napisała:

> Ale w psychiatrze, psychoterapeucie chyba łatwo się zauroczyć, szczególnie jak
                > ktoś ma deficyty
                > ciepła i miłości, dlatego ja byłabym ostrożna. Co do prawdziwej miłości to chyb
                > a faktycznie rzadko się zdarza.

Tej z deicytami tez radzilabym w razie mozliwosci wyboru damska terapeutke, te deficyty moglyby doprowadzic do agresji uczuciowej, gdyby doszlo do zauroczenia:)

• kod_matrixa Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 23.08.18, 21:24
                  Wiadać że bardzo polecasz terapie dla kogoś z deficytem uczuć. Widzę że w ogóle lubisz terapie... :-))

--
                  Zygmunt Freud:

• kod_matrixa Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 24.08.18, 09:54
                    Jesteś w błędzie. Osoby bez zwiększonej empatii nie trawią psychologów i uważają ich za świrów.

Psycholodzy i pacjenci (w dużej mierze) to ten sam target pod względem osobowościowym.

--
                    Zygmunt Freud:

• mona.blue Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 23.08.18, 22:37
                  ada_ww napisała:

> mona.blue napisała:
                  >

> Tej z deicytami tez radzilabym w razie mozliwosci wyboru damska terapeutke, te
                  > deficyty moglyby doprowadzic do agresji uczuciowej, gdyby doszlo do zauroczenia
                  > :)
                  >
                  A co to jest agresja uczuciowa? :)

--
                  • ada_ww Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 23.08.18, 22:50
                    mona.blue napisała:

> ada_ww napisała:
                    >
                    > > mona.blue napisała:
                    > >
                    >
                    > > Tej z deicytami tez radzilabym w razie mozliwosci wyboru damska terapeutk
                    > e, te
                    > > deficyty moglyby doprowadzic do agresji uczuciowej, gdyby doszlo do zauro
                    > czenia
                    > > :)
                    > >
                    > A co to jest agresja uczuciowa? :)

To zaburzenie nie wystepuje na liscie zaburzen, ale to jest okazywanie swoich uczuc z natrentoscia muchy:)
                    >
            • mona.blue Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 23.08.18, 20:23
              in133 napisała:

> To chyba mona zależy z czym masz problem i jak duży. Jak to jest pusta studnia
              > , to naturalnie dazy sie do jej napełnienia.

Wydaje mi się, że jak ktoś ma deficyty uwagi, miłości, ciepła to łatwo mu się zauroczyć, chyba że nie ma małe albo wcale skłonności do zauroczeń, o czym pisała Ada.

--
              • ada_ww Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 23.08.18, 21:25
                mona.blue napisała:

> in133 napisała:
                >
                > > To chyba mona zależy z czym masz problem i jak duży. Jak to jest pusta st
                > udnia
                > > , to naturalnie dazy sie do jej napełnienia.
                >
                > Wydaje mi się, że jak ktoś ma deficyty uwagi, miłości, ciepła to łatwo mu się z
                > auroczyć, chyba że nie ma małe albo wcale skłonności do zauroczeń, o czym pisał
                > a Ada.

Ja tez to zauwazylam, szczegolnie na przykladzie wspomnianych kobiet, ze gdzie relacja, tam zaraz dziecko. To jest zlepek kompeksow dotykajacy te kobiety, ktore nie wierza, ze jak nie urodza dzieciaka, to inaczej nie utrzymaja przy sobie faceta. I tak przechodza z brzuszyskami z rak do rak, z lozka do lozka i w koncza czesto z depresja.
                • aaleksiss77 Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 23.08.18, 21:36
                  a dlaczego wierzysz w to, ze kobieta chciałaby przy sobie utrzymać faceta i z tego, co piszesz to za wszelką cenę.
                  Obecny facet to debil i frajer. Zamiast swoją agresję pożytkować do tego aby poprawić stan życia swojej rodziny i swoją to swoja frustrację i agresję wyładowuje na najbliższych. Nie wspomnę o gwałtach, ru...iu dzieci i zwierząt.
                  Wytłumacz mi dlaczego kobieta chciałaby jakiegokolwiek faceta utrzymać przy sobie w dobie in vitro i sztucznych penisów ?
                • ada_ww Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 23.08.18, 21:40
                  Tak, jak kiedys tlumaczyl Adas w dresiku, gdy sie napil, czy Lew, juz nie pamietam, ale tak naprawde to niewazne. Mowil o kobietach, ktore zyja stylem co relacja, to dziecko niczym o gumach do zucia. "To tak jakby ktos gume do zucia wyplul i dal komus innemu zeby ja zul. Jak ja chce gume do zucia, to musze miec pewnosc, ze ja sam odwine z papierka". Oczywiscie bylo to przesadzone, bo nikt zdrowy psychicznie nie oczekuje orleanskich dziewic, jednak zasugerowal, ze taka kobieta sama czuje sie jak zuzyta guma do zucia i stad jej kompleksy i neurotyczny lek przed odejsciem partnera.
              • kod_matrixa Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 24.08.18, 10:00
                Zdaje się że in133 oprócz deficytu uczuć ma jeszcze większy deficyt... napełnienia studni...

--
                Zygmunt Freud:

• aaleksiss77 Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 23.08.18, 17:47
            nie rozumiem tego problemu chociaż spotkałam osoby, które powiedzmy z urzędu czy to jakiś doktorek hmm ujmijmy, ze przekroczył swoje kompetencje.
            Zresztą ogółem mam jakaś taką blokadę - ostatnio wracając pociągiem koleś mi w końcu powiedział, że jest lekarzem. Efekt był piorunujący. Wiem, że to irracjonalne. Ale tak mam w stosunku do psychiatrów, psychologów, lekarzy, policji, prokuratorów, sędziów itp. niby pożyteczni społecznie, wykonujący swój zawód ale ja ich po prostu nie lubię. Zauroczyć się psychiatrą ? :D Uff - no ewentualnie wiedzą, którą posiada.
            Kiedyś w szpitalu zaczął mi pie...ć, że znowu samotnie spędzi noc ( na dyżurze ) zrobiłam oczy i myślę sobie, a cóż mnie to może interesować.
            Biedactwo próbował mnie pewnie naprowadzić na " właściwe tory "
            za chwilę jednak sam sobie zaprzeczając, że dzieci, a zwłaszcza dziewczynki molestowane już nigdy nie będą normalne. Nie ujął tego w tak dosadny sposób ale nie mylił się. Powiedział, że takie kobiety są albo depresyjne albo nad wyraz klejące się do każdych spodni.
            • ada_ww Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 23.08.18, 17:51
              Bo to jest ciezko zrozumiec, takie przypadki, jak ten wspomniany przeze mnie trzesacy sie namiotowiec nie zdarzaja sie czesto. A on naprawde i z powaga prosil Lwa o pomoc w podrzuceniu mi przez niego "jajeczka". Jakim to trzeba byc dewiantem, zeby cos takiego myslec o kobiecie, z ktora nigdy nie mial nic wspolnego, ktora nigdy nie byla nim zainteresowana, a jeszcze prosic osoby trzecie? To juz sa jakies ekstrema pojebania mozgowego i seksualnych dewiacji. Cos takiego to nawet dla mnie nie jest czlowiek, to jest mniej niz uposledzone umyslowo zwierze.
            • aaleksiss77 Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 23.08.18, 18:02
              Mądry był - próbował wszystko zrobić aby jedna z pacjentek nie zamieszkała ze mną. He he nawet rzecznik praw pacjenta - jednak po wyjściu ze szpitala sprawy prywatne pacjentów nie leżą w jego kompetencjach. Zastanawiałam sie potem dlaczego ?
              Toć słusznie ktoś zauważył, że to jest relacja lekarz-pacjent.
              Potem mi powiedział przy jakiejś tam rozmowie, ze bał się, że nie poradzę sobie z kimś takim jak schizofreniczka i że z tego tytułu zaś mogę zaliczyć porządnego doła.
              W szoku byłam, że rozmawiał ze mną ogółem na temat tej mojej lokatorki. Mówiłam mu że ona widzi rzeczy których nie ma i posądza o coś czego nie miałam w zamiarach w stosunku do niej. Oświecił mnie, że większość osób w jej środowisku myśli, że ona się zgrywa, a ona po prostu chora.
              Ciekawa sytuacja linii lekarz-pacjent.
              Z mojej strony była to ciekawość - jak funkcjonuje umysł i choroby, które dotykają.
              Zawsze byłam ciekawa, bo to przecież tyczy się to bezpośrednio mnie. Nie tylko psychiatria, psychologia ale wszystko, co wiąże się bezpośrednio z człekiem czyli i ze mną.
              • aaleksiss77 Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 23.08.18, 18:23
                No i mój były gin. nie żyjący już. DOBRYM BYŁ CZŁOWIEKIEM. Przyjmował kobiety, które nie miały pieniędzy. Po prostu je przyjmował za darmo. Poświęcał swój czas i wiedzę aby pomóc innym. Nic z tego nie miał. Wielokrotnie pluli na niego, bo usuwał dzieci.
                Aż szkoda, że umarł. Po prostu szkoda, ze taki człowiek musi odejść.
                Godzinami siedziałam u niego i słuchałam opowieści z życia zawodowego.
                Bez żadnego podtekstu.
                Był dla mnie po prostu wartościowym człowiekiem.
                Zbytnie zainteresowanie musi się wiązać z zauroczeniem ?
                Czasami mam wrażenie, że tutaj debile albo z braku zajęcia głupio podpuszczają.
                  • kod_matrixa Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 23.08.18, 19:39
                    Tak Niemcy mówili o eksterminowanych Żydach.

--
                    Zygmunt Freud:

• kod_matrixa Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 24.08.18, 10:25
                            No pewnie, dzieci przynoszą bociany. Tego się trzymaj - to twój poziom.

--
                            Zygmunt Freud:

• mona.blue Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 24.08.18, 13:00
                                ada_ww napisała:

> mona.blue napisała:
                                > >
                                >
                                > Juz bez przesady Mona, zeby zapladniajaca pare gaci, ktore za przeproszeniem si
                                > e spuszcza nazywac Bogiem.

Bogiem nie jest mężczyzna (ani kobieta), są współpracownikami Boga w dziele stworzenia człowieka.

--
                                • ada_ww Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 24.08.18, 13:05
                                  mona.blue napisała:

> ada_ww napisała:
                                  >
                                  > > mona.blue napisała:
                                  > > >
                                  > >
                                  > > Juz bez przesady Mona, zeby zapladniajaca pare gaci, ktore za przeproszen
                                  > iem si
                                  > > e spuszcza nazywac Bogiem.
                                  >
                                  > Bogiem nie jest mężczyzna (ani kobieta), są współpracownikami Boga w dziele stw
                                  > orzenia człowieka.

Czy Ty myslisz Mona, ze Bog majac miliardy ludzi na tym swiecie jest w stanie kazdemu zajrzec do lozka i sprawdzac, czy doszlo do prokreacji, czy nie?
                                  • ada_ww Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 24.08.18, 13:14
                                    I jeszcze jedno, dlaczego ten Bog, w ktorego wierzysz, dla ktorego zlepek komorek wielkosci milimetra z ogonkiem jest dzieckiem nie zatroszczy sie o takich prostych i glupich ludzi, o ktorych wspomnialam w tym watku? Ludzi, ktorym przez ich glupote, ciemnote i wiare w gusla i naturke dziecko ponad roczne o malo co nie umarlo? Dlaczego nie zatroszczyl sie o ich wieksze dziecko wysypane ospa do tego stopnia, ze ciezko bedzie pozbyc sie blizn? Dlaczego Bog nie zadbal o to, zeby poszli z tym biednym, calym wysypanym krostami dzieckiem do lekarza, ktory przepisalby np, Acyclovir, ktory zachamowalby ciezki przebeg choroby. Czyzby dla tego Boga milimentowy zlepek komorek z ogonkiem wiecej znaczyl, niz narodzone dziecko?
                                    • mona.blue Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 24.08.18, 15:26
                                      ada_ww napisała:

> I jeszcze jedno, dlaczego ten Bog, w ktorego wierzysz, dla ktorego zlepek komor
                                      > ek wielkosci milimetra z ogonkiem jest dzieckiem nie zatroszczy sie o takich pr
                                      > ostych i glupich ludzi, o ktorych wspomnialam w tym watku? Ludzi, ktorym przez
                                      > ich glupote, ciemnote i wiare w gusla i naturke dziecko ponad roczne o malo co
                                      > nie umarlo? Dlaczego nie zatroszczyl sie o ich wieksze dziecko wysypane ospa do
                                      > tego stopnia, ze ciezko bedzie pozbyc sie blizn? Dlaczego Bog nie zadbal o to,
                                      > zeby poszli z tym biednym, calym wysypanym krostami dzieckiem do lekarza, ktor
                                      > y przepisalby np, Acyclovir, ktory zachamowalby ciezki przebeg choroby. Czyzby
                                      > dla tego Boga milimentowy zlepek komorek z ogonkiem wiecej znaczyl, niz narodzo
                                      > ne dziecko?

On się troszczy o ludzi, tylko w tym problem, że dał ludziom wolna wolę i mogą robić to, co uważają za słuszne, a więc grzeszyć właśnie w taki sposób, że nieodpowiedzialnie zajmują się własnymi dziećmi.

--
                                      • aaleksiss77 Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 24.08.18, 16:13
                                        mona.blue napisała:

> On się troszczy o ludzi, tylko w tym problem, że dał ludziom wolna wolę i mogą
                                        > robić to, co uważają za słuszne, a więc grzeszyć właśnie w taki sposób, że nieo
                                        > dpowiedzialnie zajmują się własnymi dziećmi.
                                        >
                                        >
                                        Przy akceptacji innych ludzi z wolną wola :D
                                      • ada_ww Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 24.08.18, 16:52
                                        mona.blue napisała:

> On się troszczy o ludzi, tylko w tym problem, że dał ludziom wolna wolę i mogą
                                        > robić to, co uważają za słuszne, a więc grzeszyć właśnie w taki sposób, że nieo
                                        > dpowiedzialnie zajmują się własnymi dziećmi.

Mona, takich odpowiedzi udzielaja 7 dzieci na lekcjach religii, gdy sa zbyt male na to, zeby potrafic logicznie odpowiedziec na pewne pytania. Ty jestes dorosla kobieta
                                        • mona.blue Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 24.08.18, 17:23
                                          ada_ww napisała:

> mona.blue napisała:
                                          >
                                          >
                                          > Mona, takich odpowiedzi udzielaja 7 dzieci na lekcjach religii, gdy sa zbyt mal
                                          > e na to, zeby potrafic logicznie odpowiedziec na pewne pytania. Ty jestes doros
                                          > la kobieta

Wg mnie to jest logiczna odpowiedź. Mamy wolną wolę, więc możemy robić to, co chcemy, problem w tym, że nie zawsze czynimy dobro, a często zło, jak w przypadku tych rodziców, o których pisałaś. Pytanie dlaczego Bóg do tego dopuszcza? Tego to już nie wiem, bo czemu winne są te dzieci, że mają głupich i złych rodziców. Ale to już tajemnica zła na tej Ziemi, tego największe umysły nie potrafią wytłumaczyć. Próbą wyjaśnienia jest Teodycea.

pl.m.wikipedia.org/wiki/Teodycea
                                          Są też lepsze opracowania jak poszukasz w Google, ale na ogół w pdf, nie udało mi się skopiować linków.

--
                                          • mona.blue Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 24.08.18, 17:47
                                            Prościej ujmując istnieją cztery wielkie teodycee: teodycea kary, wolnej woli, budowania dusz i czwarta będąca połączeniem tych trzech.
                                            W wersji ekstremalnej teodycei kary każde cierpienie jest kara za grzechy, Bóg dyscyplinie tych, których kocha. Głównym krytyka tej teodycei jest kwestia niewinnej ofiary złoczyńcy.
                                            W wersji ograniczonej tej teodycei czasami zło jest Kara za złe uczynki. Jednak nie stanowi to kompletnej odpowiedzi na problem zła.

--
                                            • mona.blue Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 24.08.18, 17:56
                                              W wersji ekstremalnej teodycei wolnej woli każde zło jest rezultatem niewłaściwego korzystania z wolnej woli przez istoty stworzone przez Boga.Gdyby wszyscy ludzie żyli zawsze zgodnie z zasadami moralnymi duża część zła nie miałaby w ogóle miejsca.
                                              Krytyka: A cóż z katastrofami naturalnymi?
                                              Wersja ograniczona:czasami uzasadnione jest zło zezwolenie na zło za cenę wonej woli.

--
                                              • mona.blue Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 24.08.18, 18:13
                                                Teaodycea budowania dusz mówi, że Bóg dał ludziom warunki potrzebne do rozwoju charakteru i duchowosci aby mogli się rozwijać i dążyć doskonałości, aby pielęgnwali cnoty, które nie mogłyby zaistnieć w warunkach wolnych od wszelkich problemów. Dlatego Bóg musiał przyswoić na istnienie zła w świecie. Celem naszego świata jest budowanie dusz, a to oznacza konieczność zmagania się z pokusami, a także znoszenie bólu i cierpienia.
                                                Teodycea ta mówi, że do budowania dusz potrzebne są 4 elementy:
                                                -istoty posiadające wolna wolę
                                                -środowisko, w którym te istoty mogą wypróbować swoją wolność
                                                -wyzwania dla charakteru
                                                -okazję, by zareagować we właściwy sposób

--
                                                  • mona.blue Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 24.08.18, 18:36
                                                    aaleksiss77 napisał(a):

> no tak wrażliwa, empatyczna moniu - jak powinno być, a jak jest ?

Jesteśmy tylko cały czas w tym procesie budowania dusz, jedni bliżej, inni dalej, ale nie ma ludzi doskonałych tu na ziemi.

--
                                                  • ada_ww Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 25.08.18, 09:46
                                                    in133 napisała:

> A co mona mogła zrobić dla twoich dzieci? Skąd mamy wiedzieć ze nik duch święty
                                                    > ma dzieci? Kto występuje w roli jego dzieci? Czy to matrix i anonimka?

Duch to jest prowokatorka, ktora pisala kiedys z nicka bodajze psychopata z borderline. Byli tacy, co na podstawie nicka zdiagnozowali jej zaburzenie, takie nadworne szeptuchy i panowie leczacy sie po psychiatrach, bo zadna ich nie chciala. Moge sie mylic, ale niemal na 100% jestem pewna, ze jest psychologiem i to przy wspolpracy z psychiatra, zbyt duzo wie, kto sie zgrywa, a kto naprawde jest chory, na pewno nie wie tego od szeptuchy czy zakompleksionych panow.
                                                  • ada_ww Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 25.08.18, 10:28
                                                    aaleksiss77 napisał(a):

> ada_ww napisała:
                                                    >
                                                    >
                                                    > > Duch to jest prowokatorka, ktora pisala kiedys z nicka bodajze psychopata
                                                    > z bor
                                                    > > derline.
                                                    >
                                                    > Zakochałaś się ? :D

Byc moze, kto wie kiedy i gdzie czlowieka uczucie poniesie;)
                                                    Ps. ale nick z borderline do dzis uwazam za najlepszy, jaki na tym forum istnial i doskonale prowokacje, to byly te dobre czasy, gdy jeszcze byliscie na forum razem z Komandosem i Maruska. jedna z najlepszych byla prowokacja o tych, co sie wprowadzaja do mieszkan z plotem i ochrona przed zlodziejami:)
                                                  • mona.blue Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 25.08.18, 19:23
                                                    in133 napisała:

> Mona czyli jak rodzic stawarza swemu dziecku w zyciu cierpienie, to należy byc
                                                    > mi wdziecznym bo wspiera boski plan szlifowania duszy. Hahaha

Wdzięcznym nie, ale Bóg nawet że zła może wyprowadzić dobro.

--
                                          • ada_ww Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 24.08.18, 18:07
                                            mona.blue napisała:

> Wg mnie to jest logiczna odpowiedź. Mamy wolną wolę, więc możemy robić to, co c
                                            > hcemy, problem w tym, że nie zawsze czynimy dobro, a często zło, jak w przypadk
                                            > u tych rodziców, o których pisałaś. Pytanie dlaczego Bóg do tego dopuszcza? Teg
                                            > o to już nie wiem, bo czemu winne są te dzieci, że mają głupich i złych rodzicó
                                            > w. Ale to już tajemnica zła na tej Ziemi, tego największe umysły nie potrafią w
                                            > ytłumaczyć. Próbą wyjaśnienia jest Teodycea.

Pomimo wszelkich teodycei, dlaczego Bog nie pomogl dziecku, czy dzieciom tych ludzi, tylko musza pomagac lekarze, psychologowie, czy organizacje spoleczne?
                                            > pl.m.wikipedia.org/wiki/Teodycea
                                            > Są też lepsze opracowania jak poszukasz w Google, ale na ogół w pdf, nie udało
                                            > mi się skopiować linków.
                                            >
                                            >
                                            >
                                            • mona.blue Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 24.08.18, 18:18
                                              ada_ww napisała:

> mona.blue napisała:
                                              >
                                              >
                                              > Pomimo wszelkich teodycei, dlaczego Bog nie pomogl dziecku, czy dzieciom tych l
                                              > udzi, tylko musza pomagac lekarze, psychologowie, czy organizacje spoleczne?

Moim zdaniem właśnie Bóg pomaga tym dzieciom poprzez lekarzy, psychologów czy organizacje społeczne, On działa poprzez ludzi.

> >

--
                                              • ada_ww Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 24.08.18, 18:31
                                                mona.blue napisała:

> Moim zdaniem właśnie Bóg pomaga tym dzieciom poprzez lekarzy, psychologów czy o
                                                > rganizacje społeczne, On działa poprzez ludzi.

Wiesz, gdyby nie zareagowal jeden wlasciciel arabskiego sklepu i jedna kobieta, ktorej "troskliwy" tatus dziecka kazal spie...c, to dziecko by pewnie juz nie zylo. A tak przestraszyli sie i musieli skorzystac z pomocy medycznej. Szkoda, ze na te dziewczynke z ospa nikt nie zareagowal, jakby ta para idiotow kilka dni wczesniej poszla do lekarza, to dziecko nie przechodziloby tego w tak tragiczny sposob w XXI wieku.
                                                • mona.blue Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 24.08.18, 18:40
                                                  ada_ww napisała:

> mona.blue napisała:
                                                  >
                                                  > Wiesz, gdyby nie zareagowal jeden wlasciciel arabskiego sklepu i jedna kobieta,
                                                  > ktorej "troskliwy" tatus dziecka kazal spie...c, to dziecko by pewnie juz nie
                                                  > zylo. A tak przestraszyli sie i musieli skorzystac z pomocy medycznej. Szkoda,
                                                  > ze na te dziewczynke z ospa nikt nie zareagowal, jakby ta para idiotow kilka dn
                                                  > i wczesniej poszla do lekarza, to dziecko nie przechodziloby tego w tak tragicz
                                                  > ny sposob w XXI wieku.

I jak to się mówi dzięki Bogu, że ktoś zareagował, to może nie tylko takie stylistyczne wyrażenie, ale niesie w sobie głębsza prawdę.

--
                                                  • mona.blue Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 24.08.18, 19:00
                                                    Ale ostatecznie w problemie istneinia zła na świecie trzeba odwołać się do pewnej dozy tajemnicy, do tego, że nie zrozumiemy nigdy do końca Boga i Jego zamiarów względem nas.

Przy opisie tych teodycei posilkowalam się książka 'Filozofia dla bystrzakow', polecam :)

--
                                                  • in133 Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 25.08.18, 12:24
                                                    Tez tak uważam. Ze żadne teorie żadnego człowieka nawet w sutannie nie wyjaśnia zla. Kiedyś mowilo sie ze to szatan, potem ze zlo czyni człowiek, teraz mona piszesz ze to bóg nas szlifuje. Świat jest zbyt brutalny, zeby dostrzegać w nim cudu stworcy. Jeśli jest jakiś stworca to sam widzi ile spieprzył.
                                                  • mona.blue Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 25.08.18, 19:25
                                                    in133 napisała:

> Tez tak uważam. Ze żadne teorie żadnego człowieka nawet w sutannie nie wyjaśnia
                                                    > zla. Kiedyś mowilo sie ze to szatan, potem ze zlo czyni człowiek, teraz mona p
                                                    > iszesz ze to bóg nas szlifuje. Świat jest zbyt brutalny, zeby dostrzegać w nim
                                                    > cudu stworcy. Jeśli jest jakiś stworca to sam widzi ile spieprzył.

A ja jednak wierzę w Stwórcę i Opatrzność, mimo brutalności tego świata.

--
                                                • mona.blue Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 25.08.18, 19:27
                                                  in133 napisała:

> Ale czemu bóg tym dzieciom pomaga? Przeciez sam je skazal na szlifowanie charak
                                                  > teru. Przecież zło stworzył bóg według teodycei i powinniśmy byc mu wdzięczni z
                                                  > a to.

Nie wiem, czy Bóg stworzył zło. Zło czyni szatan i ludzie, którzy ulegli pokusie lub swojej żądzy, a Bóg może wykorzystać to cierpienie do szlifowania charakteru.

--
                                  • mona.blue Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 24.08.18, 15:23
                                    ada_ww napisała:

> mona.blue napisała:
                                    >
                                    > > ada_ww napisała:
                                    > >
                                    >
                                    > Czy Ty myslisz Mona, ze Bog majac miliardy ludzi na tym swiecie jest w stanie k
                                    > azdemu zajrzec do lozka i sprawdzac, czy doszlo do prokreacji, czy nie?

Bóg nie tyle sprawdza, czy doszło do zapłodnienia, co powoduje że dochodzi do zapłodnienia.

--
                                      • mona.blue Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 24.08.18, 17:11
                                        ada_ww napisała:

> mona.blue napisała:
                                        >
                                        > > Bóg nie tyle sprawdza, czy doszło do zapłodnienia, co powoduje że dochodz
                                        > i do z
                                        > > apłodnienia.
                                        >
                                        >
                                        > Napisz mi prosze w jaki sposob on to robi?

Nie wiem, nie jestem Bogiem :) Wiem tylko, że to On daje nam dzieci.

• kod_matrixa Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 25.08.18, 10:00
                                              Idąc waszym tokiem "myślenia", skąd wiecie że jesteście ludźmi? Może jesteście dalej tylko zlepkiem komórek które opuściły macicę.

--
                                              Zygmunt Freud:

• kod_matrixa Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 25.08.18, 11:10
                                                    Domyślam się że własne doświadczenia projektujecie na innych. :-))

--
                                                    Zygmunt Freud:

• in133 Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 25.08.18, 20:42
                                                    Mona chyba nie powiesz ze na podpasce po spóźnionym o tydzień okresie leży dziecko. Przepraszam, ze tak brutalnie.

A kiedy jest to życie to kwestia światopoglądu, a często kwestia dramatycznej decyzji, ktora podjąć sie musi. Ja ci nie napisze od kiedy dla mnie to jest życie. Dla mnie to zbyt intymna sprawa. I szanuje prawo do wyboru innych kobiet.
                                                  • kod_matrixa Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 25.08.18, 21:53
                                                    Kiedy jest życie to kwestia nauki nie światopoglądu.

--
                                                    Zygmunt Freud:

• kod_matrixa Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 25.08.18, 22:00
                                                    Oczywiście że nie napiszesz bo doskonale wiesz że życie zaczyna się wraz z powstaniem zygoty. Każda inna odpowiedź to naukowa kompromitacja.

--
                                                    Zygmunt Freud:

• kod_matrixa Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 25.08.18, 22:03
                                                    > Ja ci nie napisze od kiedy dla mnie to jest życie. Dla mnie to zbyt intymna sprawa. I szanuje prawo do wyboru innych kobiet.

No i wyszło lewackie ciemnogród żywo. A miało być takie postępowe.

W szkole na klasówce z biologii też tak napisałaś, że nie odpowiedź na to pytanie bo jest ono zbyt intymne? :-))

--
                                                    Zygmunt Freud:

• in133 Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 25.08.18, 22:32
                                                    A u ciebie mocherowa zaściankowość. Bede tym samym odpłacać. Roślina to tez życie. Nie jesz warzyw? Martwy embrion co wypadł na podpaskę tez bym życiem. Czy zadbales o jego pochowek tato?

Nie chce mi sie z tobą gadać. Ty żyjesz nauka. Nauka kościoła. Troszczysz sie o embrion, ale bliźniego co ma inny światopogląd byś wbił na pal. Gardzisz, opluwasz, i pomiatasz 90 procent społeczeństwa. Taki typowy mocher. Co napierd...ala krzyżem w dłoni. Ty jesteś dla mnie takim marginesem.
                                              • kod_matrixa Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 25.08.18, 10:03
                                                BTW.

Śledząc waszą forumową "twórczość" jestem nawet skłonny przyjąć taką tezę.

--
                                                Zygmunt Freud:

• kod_matrixa Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 25.08.18, 10:06
                                  bogiem przez małe "b" jest Ada bo zapomniała wziąć leków

--
                                  Zygmunt Freud:

• ada_ww Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 25.08.18, 10:10
                                    kod_matrixa napisał(a):

> bogiem przez małe "b" jest Ada bo zapomniała wziąć leków

Brak argumentow przez duze B hahaha
                                    Ps. znow przypomnial mi sie ten uposledzony umyslowo biseksualista, nadal chodzi weszac niczym kundel taki wylinilaly, zlepek kilku ras na raz jak od suki, w ktora spuscilo sie 10 psow i wychodzi takie niepodobne ani do psa ani do kota. Wciaz ma nadzieje, ze moj eks pod wplywem jego wdziekow zostanie homoseksualista haaaaaaaaaaaaaahaha
                          • kod_matrixa Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 25.08.18, 12:27
                            No jasne. Przecież usunąć płód zaraz przed urodzeniem to nie zabójstwo. Co innego zabić zaraz po urodzeniu, choćby wcześniaka. Oto logika lewaka.

--
                            Zygmunt Freud:

• ada_ww Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 25.08.18, 12:43
                              kod_matrixa napisał(a):

> No jasne. Przecież usunąć płód zaraz przed urodzeniem to nie zabójstwo. Co inne
                              > go zabić zaraz po urodzeniu, choćby wcześniaka. Oto logika lewaka.
                              >

Wiadomo, ze ty i twoja baba (ktora sila rzeczy do najmadrzejszych zaliczac sie nie moze) rozpladzacie sie pewnie co rok, a jak bozia da, to i dwa razy w roku, a jak raz na rok pojawia sie czerwona ciocia, to gonisz ze zuzytym waciakiem do laboratorium w celu wyciagniecia z podpaski peknietych jajeczek wypelnionych twoim spermatololem hahaha. A pozniej wykupujecie dla jajeczje miejsce na cmentarzu haaaaaaaaaaaahahahaha
                              • kod_matrixa Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 25.08.18, 14:20
                                Aha, czyli jesteś takim Kubą rozpruwaczem ale tylko do któregoś miesiąca. Taki Kuba rozpruwacz light. Urzekające.

--
                                Zygmunt Freud:

• kod_matrixa Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 25.08.18, 14:51
                                    Przykłady się zmieniają lecz "logika" pozostaje wciąż ta sama. A pozwala ci ona wyciągnąć wniosek że jak ginie istota ludzka nie z ręki człowieka to jest to wyraźny sygnał że człowiek ma również prawo do pozbawiania życia.

Logika na poziomie 3-latka.

--
                                    Zygmunt Freud:

• in133 Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 25.08.18, 15:55
                                      To jest bezdyskusyjne że istota ludzka, jest człowiek który wyszedł z łona matki. A te czcze dyskusje od kiedy zaczyna sie życie wszczynają despoci rządni władzy nad macicami. Przecież ty o zyciu narodzonym piszesz szympans , głupek, matoł. Ty nie masz szacunku dla życia ludzkiego. Tylko dla jakieś ekstremistycznej filozofi masz zatwardzenie.
                                      • kod_matrixa Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 25.08.18, 16:26
                                        Wolę mieć zatwardzenie na poszanowanie życia, manifestującego się w realnej jego obronie - choćby tego "szympansa" - niż rozwolnienie na punkcie pozbawiania go istnienia przy jednoczesnym stwarzaniu pozorów szanowania go i zabawiania się w pana czyjegoś życia i śmierci.

--
                                        Zygmunt Freud:

• kod_matrixa Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 25.08.18, 20:00
                                  > A jednak kobieta w ciąży to już matka. Jak rozumiem przed urodzeniem to plód, a dopiero po urodzeniu to człowiek?

ada z in133 nie mają z takimi dylematami najmniejszego problemu. Jeśli prawodastwo na to pozwoli to będą akceptować aborcję nawet w wieku 18, a może i 25 lat swojego dziecka, bo w tym właśnie wieku kształtuje się ostatecznie mózg, osiągając stan docelowy. idąc ich tokiem rozumowania można przyjąć że w takim razie nie jest to jeszcze ostatecznie ukształtowany człowiek. A skoro tak to jest to jeszcze zlepek komórek.

--
                                  Zygmunt Freud:

• kod_matrixa Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 25.08.18, 21:56
                                      Szympansy to miłe stworzenia. Nie mam tak sadystycznych odruchów jak komory gazowe czy zabijanie istot w łonie matki.

--
                                      Zygmunt Freud:

• ada_ww Re: Psychoterapia funduje sprzeczne stany emocjon 25.08.18, 22:15
                                        kod_matrixa napisał(a):

> Szympansy to miłe stworzenia. Nie mam tak sadystycznych odruchów jak komory gaz
                                        > owe czy zabijanie istot w łonie matki.
                                        >
                                        Za to, ze jakis palant bezpodstawnie wyraza sie o mnie jako o ludobojczyni, czy potencjalnej ludobojczyni, to pojade obscena, chociaz naprawde nie chcialam i znow tym co mialysmy razem z ciotka przed laty w pracy. Pracowalysmy razem z ciotka i tez z nami pracowala zona jednego biseksa, takiego sodomity. Co by zaoszczedzic koszty sluzbowe, jechalo sie w kilka osob do miejsca docelowego, jechal z nami tez biseks, bo tez tam pracowal. Biseks musial wydymac swoja luba z drugiej strony i tam w wyjsciu awaryjnym sie spuscil, nie moglo byc inaczej. Wylewalo jej sie pewnie na podpaske, ktora musiala sobie tez z drugiej strony zalozyc. Smrod byl tragiczny, z ciotka myslalysmy, ze bedziemy rzygac dalej niz widziec. Biseks poprosil, zeby zatrzymac auto,