Dodaj do ulubionych

Na czym polega psychoterapia?

28.09.18, 13:07
Czytam tutaj wiele wpisów o tym, że psychoterapeuta wmawia różne rzeczy pacjentowi i szkodzi. Być może taki wypadki się zdarzają, ale generalnie nie na tym polega.
Jak to wygląda od strony terapeuty? Tutaj można posłuchać. Dodam do tego, co znakomity gość powiedział, że dla terapeuty jest ważne nie tylko co mówi pacjent, ale jak to mówi, a często najważniejsze jest to czego nie mówi.
audycje.tokfm.pl/podcast/Psycho-ptaki-czyli-o-podobienstwach-obserwowania-ptakow-do-psychoterapii/67419
Obserwuj wątek
    • kod_matrixa Re: Na czym polega psychoterapia? 28.09.18, 13:24
      Na trzepaniu kasy na naiwnych. Pół biedy jak te rytuały odczyniane są na NFZ.

--
      Zygmunt Freud:

„Pacjenci są tylko hołotą. Jedyną rzecz, do której pacjenci się nadają jest pomóc psychoanalitykowi utrzymać się i dostarczyć materiału do teorii. Jasne, że nie potrafimy im pomóc. To jest terapeutyczny nihilizm.”
    • kod_matrixa Re: Na czym polega psychoterapia? 28.09.18, 13:27
      Freudowi też tak się wydawało. Jak się skończyły te czary wszyscy wiemy. Odbiło mu do tego stopnia, że uwiódł własną córkę.

--
      Zygmunt Freud:

„Pacjenci są tylko hołotą. Jedyną rzecz, do której pacjenci się nadają jest pomóc psychoanalitykowi utrzymać się i dostarczyć materiału do teorii. Jasne, że nie potrafimy im pomóc. To jest terapeutyczny nihilizm.”
    • afq Re: Na czym polega psychoterapia? 28.09.18, 13:29
      herakles-one napisał:

> Dodam do tego, co znakomity gość powiedział, że dla terapeuty jest ważne nie tylko co mówi pacjent, ale jak to mówi, a często najważniejsze jest to czego nie mówi.

pamiętam sesje sprzed wielu lat
      i swoje milczenie na niej, zawiesiłem się na pytaniu które wtedy padło, zamyśliłem
      usłyszałem po iluś minutach od terapeuty
      że milczenie też jest odpowiedzią
      no ale to było wtedy, wtedy nie umiałem powiedzieć co czuję, przerastało mnie to
    • kod_matrixa Re: Na czym polega psychoterapia? 28.09.18, 13:34
      Psychoterapia - syndrom kultu cargo, bezustannie modyfikowany od czasów Freuda, każdorazowo skutkujący powrotem do punktu wyjścia.

--
      Zygmunt Freud:

• kod_matrixa Re: Na czym polega psychoterapia? 28.09.18, 13:35
        Kulty cargo

pl.m.wikipedia.org/wiki/Kulty_cargo

--
        Zygmunt Freud:

• kod_matrixa Re: Na czym polega psychoterapia? 29.09.18, 17:06
        Gdyby kobieta wyglądała jak poobijana ulęgałka to herakles nadal proponowałby terapię rodzinną. :D

--
        Zygmunt Freud:

• kod_matrixa Re: Na czym polega psychoterapia? 29.09.18, 17:10
          Dopóki nie wyglądałaby jak marmolada, nadal by widział światełko w tunelu.

Tylko psychoterapia was wyzwoli. :-)

--
          Zygmunt Freud:

• kod_matrixa Re: Na czym polega psychoterapia? 29.09.18, 15:52
      W dużej mierze na tym, że terapeutki mają wbite do głów i obsesje na tym punkcie, że wszyscy pacjenci chcą je wykorzystać seksualnie.

Oprócz tego wielu terapeutów ma obsesję na punkcie dzieciństwa. Być może sami zaczęli ją studiować z powodu molestowania w dzieciństwie.

To są dwie największe obsesje terapeutów: seks i dzieciństwo. Dziwnym trafem Freud miał też na tym punkcie pier....ca.

--
      Zygmunt Freud:

• anonim_ka Re: Na czym polega psychoterapia? 29.09.18, 17:28
      Psychoterapia pomogła mi zobaczyć i poznać siebie dotychczas nieznaną. Oczywiście skutkiem tego była wzmocniona ugruntowana świadomość i dojrzałość . Motywy podpatrywane u NATURY były i są obecne w moim życiu . Ponieważ wychowywałam się w bliskiej symbiozie ze zwierzętami , sypiałam z kotami psami , patrzyłam na ich relacje przejęłam ich zwyczaje . Wąchając swoje dzieci potrafiłam wyczuć zbliżający się kryzys zdrowotny. Długo myślałam , że każda matka tak ma .
      • kod_matrixa Re: Na czym polega psychoterapia? 29.09.18, 17:32
        Wąchałaś dzieci przed czy po psychoterapii?

--
        Zygmunt Freud:

• kod_matrixa Re: Na czym polega psychoterapia? 29.09.18, 17:29
      Obsesje terapeutów to naprawdę poważny problem, bo jeśli nie daj Boże taki terapeuta przejdzie przez coś w życiu, a później na studiach zaaplikują mi kolejną dawkę przez indoktrynację i wzmocnią mu tylko obsesje to umarł w butach.

Widzisz herakles, mi zdarzyło się już, że lekarz przepraszał mnie za terapeutę. A i tak nawet 5% się nie dowiedział.

--
      Zygmunt Freud:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka