Dodaj do ulubionych

Jak pomóc córce?

24.02.20, 00:53
Witam,chciałam zapytać czy są tu może rodzice mający dorosłe dzieci z przebytym adhd,a właściwie mającym je nadal?Na temat adhd istnieją różne opinie,niektórzy twierdzą że to zmyślona przypadłość,ja jednak wiem że adhd nie jest wymysłem,moja córka ma dziś 24 lata,ciągle łudzę się że może coś się zmieni,dziś poczytałam o tym,wszystko wypisz wymaluj pasuje do mojej córki.Jest apatyczna,nie ma ambicji,nie pomaga w domu,do pracy chodzi w kratkę.W dodatku ma chłopaka który w mojej ocenie nadużywa alkoholu,Jako dziecko była odrzucana przez rówieśników i teraz też ten chłopak nad nią dominuje.Czy powinnam jej powiedzieć że w mojej ocenie potrzebuje pomocy psychologa,kiedyś już chodziła ale nic to nie dało,dodam że jakikolwiek moje rady są przez córkę odbierane jako krytyka i coraz bardziej się odemnie oddala.Już nie wiem co robić,boję się że to wszystko żle się skończy,chciałabym aby potrafiła wziąć życie w swoje ręce,nie wiem jak jej pomóc.Córka nie potrafi spojrzeć na to wszystko realnie.
Obserwuj wątek
    • kalinka7111 Re: Jak pomóc córce? 24.02.20, 01:10
      Dodam jeszcze że nie chodzi mi o analizą dzieciństwa bo to już przerabiałam dziesiątki razy,chodziliśmy po poradniach ale niewiele to dało,miałam nadzieję że córka z tego wyrośnie,owszem tamte problemy zniknęły ale pojawiły się inne które jak mi się wydaje są efektem tamtych.
      • yadaxad Re: Jak pomóc córce? 24.02.20, 16:59
        Po pierwsze, z tego wynika, że córka przez całe życie czuje, że jest - nie taka. Ma chłopaka i jakikolwiek by nie był, jest cudowny, bo ją akceptuje. Zachowuje jak się zachowuje, bo czuje, że będąc nią i tak nie warto. A tego żadnymi radami nie zmienisz. Dotrzeć do niej byś mogła tylko konkurując w akceptacji. A jak ma się z kimś problemy, to aby je rozwiązać, nie jego posyła się do psychologa, tylko samemu idzie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka