Dodaj do ulubionych

Dobry psycholog Warszawa

22.04.20, 10:54
W tej sytuacji kryzysowej, jaką mamy w tej chwili, powodującą konieczność izolacji, obserwujemy wiele zachowań, które wskazują na brak równowagi psychicznej. Wynikają głównie z braku możliwości przemieszczania się, a więc zaspakajania elementarnej potrzeby społecznej, jaką jest kontakt z innymi ludźmi. Dodatkowy element niepewności jutra i obawa o siebie i swoich bliskich nasila stany lękowe. Wynikiem takiego stanu rzeczy jest zwiększenie poziomu agresji lub występowania zaburzeń zachowań. Należy się spodziewać, że rozwiązanie problemu nie nastąpi szybko, a jego skutki będą odczuwalne długo po obecnym kryzysie.
Jeżeli szukacie dobrego psychologa, psychoterapeuty, który pomoże uporać się z problemami, polecam
razem-fundacja.org/

Obserwuj wątek
  • haniabars2 Re: Dobry psycholog Warszawa 13.01.21, 15:51
   Niektórzy z nas mogą teraz odczuwać większy niepokój związany z brakiem możliwości wychodzenia z domu, kontaktowania się ze znajomymi i napływającymi informacjami ze świata. W relacjach rodzinnych nasilają się lub uwidaczniają problemy, z którymi nie możemy sobie poradzić, a dodatkowa izolacja spowodowała uczucie bezsilności.
   Jesteśmy po to, aby pomóc. Zapraszamy do kontaktu w sprawach psychoterapii indywidualnej, par, dzieci i młodzieży, poradnictwa seksuologicznego.
   Spotkania odbywają się od poniedziałku do niedzieli (do ustalenia indywidualnie) w godzinach od 10:00-20:00.
   Zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 733 563 311 lub przez e-mail: twojpsycholog2@gmail.com
   Więcej informacji o psychoterapii i naszych specjalistach znajdziesz na stronie Fundacji Pomocy Psychologicznej i Edukacji Społecznej RAZEM:
   razem-fundacja.org/
  • kod_matrixa Re: Dobry psycholog Warszawa 13.01.21, 16:08
   Bliskości i przyjaźni nie da się kupić, ani gratisowo zdobyć dzięki NFZ. A nie bardzo jest też realnym, aby psycholog w równym stopniu zaangażował się w taką relację co pacjent.

   To co dla pacjenta będzie czymś wartościowym i naturalnym, dla psychologa będzie pracą na etacie.

   Jest to z gruntu sztuczna, indukowana, nierówna oraz instrumentalizująca ludzkie uczucia relacja. Nie wspominając o licznych, ciemnych jej stronach.
  • pieknyumyslodlat Re: Dobry psycholog Warszawa 31.01.21, 19:48
   Częstym problemem, z jakim stykają się osoby odczuwające kryzys psychiczny jest to, gdzie udać się po pomoc. Pandemia skomplikowała to dodatkowo. Polski startup psychoterapeutyczny - Wellbee pomaga więc w doborze odpowiedniej psychoterapeutki, bądź psychoterapeuty online. Problem doboru właściwej psychoterapii online rozwiązano wprowadzając funkcję Opiekuna Terapii, czyli wykwalifikowanego specjalisty, który na podstawie wstępnych danych zgromadzonych w rozmowie z pacjentem, proponuje następnie rozpoczęcie psychoterapii w określonym nurcie, u terapeuety z konkretnym doświadczeniem i wiedzą w temacie. Po więcej informacji warto zajrzeć na: wellbee.pl/opiekun_terapii
  • kod_matrixa Re: Dobry psycholog Warszawa 01.02.21, 21:27
   Psycholog nie jest w stanie dać tego co może oczekiwać od niego drugi człowiek. Może za to skrzywdzić drogiego człowieka. Nieświadomie, ale jednak.

   inteligentny człowiek, będąc psychologiem musi mieć tego świadomość. Musi wyrosnąć poza rolę psychologa, żeby stać się... człowiekiem. Dojrzałem człowiekiem.

   Tak jak dorastający chłopiec kiedy marzy żeby zostać strażakiem czy policjantem, w dorosłym życiu często wyrasta mentalnie z tej roli w jaką wszedł dzięki matriksowi zafundowanemu przez społeczeństwo.

   Nie inaczej jest z rolą psychologa, lekarza itd. Czy aby na pewno jest tylu dojrzałych i inteligentnych psychologów? Nie wiem. Ale z pewnością psycholog powinien wiedzieć za co bierze odpowiedzialność, za nim beztrosko zaoferuje swoją pomoc.

   W przeciwnym razie pacjent może poczuć się jak ktoś o kim jest piosenka z poniższego klasyku.

   Pozdrawiam wszystkich myślących ludzi...

   • kod_matrixa Re: Dobry psycholog Warszawa 01.02.21, 22:08
    Inna sprawa, że sam problem tak naprawdę tkwi znacznie głębiej niż w samej psychologii, bo w kulturze. Psychologia jest tylko produktem ubocznym tej kultury. Tak więc aby naprawić pewne rzeczy w psychologii, należałoby najpierw naprawić kulturę. I tu dochodzimy do pewnego paradoksu i nierozwiązywalnej kwadratury koła. Psychologia (jako nauka) badając kulturę i zachowania ludzkie/społeczne, powinna być do nich całkowicie zdystansowana i od nich niezależna.

    A to jest niemożliwe i to na dwóch płaszczyznach. Skoro psychologia wyewoluowała z kultury, to jest od niej (intelektualnie, mentalnie itd.) zależna, a nie odwrotnie.

    Drugi powód jest natury jeszcze bardziej fundamentalnej. Człowiek stawiając się w roli diagnosty samego siebie (swojego gatunku), próbuje niejako wejść w rolę lustra, chcącego przejrzeć się w sobie samym.
    • kod_matrixa Re: Dobry psycholog Warszawa 01.02.21, 23:11
     Konkluzje są dość oczywiste. Z poznawczego punktu widzenia, autoobserwacja własnego gatunku jest swego rodzaju uprawianiem naukowej masturbacji. A jak to już z masturbacją bywa, jest bezpłodna.

     Żeby taka obserwacja miała prawdziwą wartość poznawczą, logicznie rzecz przyjmując, człowiek powinien być poznawany przez... gatunek bardziej rozwinięty od człowieka.

     Tymczasem łańcuch poznawczy na człowieku się kończy, a ten wiedziony antropocentryzmem, częściowo ambicją, wyobraźnią, ale i desperacją, często bezzasadnie wpada w samozachwyt. Trochę z rozpędu człowiek dochodzi do wniosku, że skoro nikogo nad nim ewolucyjnie nie ma, to sam sobie musi z tym autopoznaniem poradzić.

     Po pierwsze nie musi, bo nie wiadomo przede wszystkim czy w ogóle może? Czy jest w stanie? Najprawdopodobniejniej jest to błąd poznawczy, do którego pcha nas ww. antropocentryzm i związany z tym brak zahamowania.

     Tu zaczyna się cały efekt domina z błędami poznawczymi, implikującymi brak zachowania
     dystansu - tak bardzo tu potrzebny, a którego bardzo brakuje - do ludzkich możliwości poznawczych, a potem do zbyt dużego przywiązywania wagi do swoich "osiągnięć", "odkryć", teorii czy twierdzeń. Wreszcie fascynacji nimi, urastających potem niekiedy do rangi dogmatów naukowych.

     Tymczasem należy mieć na uwadze, że uzmysłowienie sobie ludzkiej niewiedzy, wynikające ze świadomości własnych ograniczeń jest znacznie większą wartością i jest mniej szkodliwe od wiedzy fałszywej, niemającej nic wspólnego z prawdą.
     • yadaxad Re: Dobry psycholog Warszawa 01.02.21, 23:31
      Ty rozkoszujący się, że Polska stała się cywilizacyjną awangardą świata po ogłoszeniu wyroku pseudo trybunału, jesteś czymś, że gdyby się tobą podetrzeć, skalało by to podcierane.
      • kod_matrixa Re: Dobry psycholog Warszawa 19.04.21, 15:54
       No bo awangarda to zawsze musi przyjść z Zachodu, co nie?

       Kiedy na Zachodzie jest moda na rasizm, to zaściankowym jest nie być rasistą.

       A kiedy rozwalają pomniki po śmierci czarnego przestępcy, to trzeba rozwalać pomniki, bo inaczej to zaściankowość.

       PS.
       Awangarda nie bierze się z bezmyślnego małpowania.
  • agnes8030 Re: Dobry psycholog Warszawa 18.04.21, 12:14
   Pracuję w nurcie psychoterapeutycznym Gestalt.
   Poprzez pracę psychoterapeutyczną możliwy jest rozwój, poprawa funkcjonowania w istotnych obszarach naszego życia. Pomogę Ci poszukać konstruktywnych rozwiązań, rozwinąć samoświadomość. Sięgnij po profesjonalną pomoc w trudnym dla Ciebie momencie życia. Chcesz zacząć żyć w zgodzie ze sobą i rozwijać potencjał, który w Tobie tkwi? Zacznij już dziś. Zadzwoń + 48 535 435 066.

   www.znanylekarz.pl/agnieszka-bloch/psychoterapeuta/warszawa

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka