Dodaj do ulubionych

Przemoc w rodzinie Pomoc gdzie szukac

04.12.20, 09:31
Witam pisze tutaj, ponieważ nie mam żadnej osoby w życiu aby komuś się zwierzyć z moich problemów. Po prostu się wstydzę tego.
Weszłam na stronę niebieska linia i naczytalam się o przemocy domowej jak to wygląda, czym się objawia, cechy zachowania osoby przemoc owej i ofiary i wszystko mi tu pasuje. Mąż tak samo sie zachowuje a ja zachowuje się tak samo jak na ofiarę. Chciałam się spytać, czy jeśli zgłoszę to komuś np pójdę do psychoterapeuty i powiem o tym co się dzieje u nas, jak się czuje,czy zabiorą mi dziecko mam córkę 6 lat bardzo ja kocham, dbam o nią, a ona jest dla mnie sensem życia, boję się o nią, nie mam innego wyjścia. Ale będzie córka patrzyła całe życie jak ojciec krzyczy rozwala wszystko w domu wybucha, albo zgłoszę i mam ryzyko że mi zabiorą dziecko. Boję się nie wiem co robić. Jakbym miała pewność że mi nie zabiorą dziecka, to bym to zgłosiła. Boję się też reakcji znajomych z miasta, co powiedzą. Mąż nie chce iść na terapię małżeńska, zwala wszystko na mnie ze to ja jestem chora, a ona zdrowy. I że nie będzie chodził po psychologach bo oni tylko kasę biorą i ci nie pomogą tylko zaszkodzą. Teraz nie mam pracy, pieniądze. Myślę aby za pół roku uciec, jak znajdę pracę i trochę pieniędzy nazbieram. ja już nie wytrzymuje, nie chce stracić córkę ale chcę ją chronic, ona by też tego nie przeżyła. Proszę o poradę. Czy mam iść do psychologa czy nie. Chciałabym się upewnić czy mam rację do podejrzeń a może faktycznie to że mną coś jest nie tak.
Obserwuj wątek
  • primo25 Re: Przemoc w rodzinie Pomoc gdzie szukac 04.12.20, 09:40
   Boję się o córkę, już mi nie zależy na mnie, moich marzeniach, nie zależy mi na luksusach co mam teraz, auto, dom ładny, itd. Chciałabym tylko mieć spokój wewnetrzy, niczego się nie bać, nie mieć lęku. Nie chce aby moja córka przeżywała to co ja w dzieciństwie oraz to co mąż w dzieciństwie. Jestem silną kobietą potrafię zawalczyć o siebie i rodzinę, ale blokuję mnie jedno to że nie mam pieniędzy, pracy. Teraz nie mam jak pracować muszę czekać aż córka się trochę usamodzielni. Bo nie mam z kim dziecka zostawić na czas pracy. Popadam w depresję, nie chce mi się żyć, żyje tylko dla córki, boję się też odbierać jej ojca. Ja nie miałam ojca, nie chce aby też ona nie miała. Wiem jakie to ma skutki. Chciałam walczyć o małżeństwo ale z mężem nie da się rozmawiać bo każde zworcenie mu uwagi on odbiera jako atak, rodzi mu się agresja słowna, i rzuca różnymi rzeczami, wywołuje u mnie poczucie winy, wywołuje u mnie zachowania takie jakie on sobie życzy, takie same poglądy, itd. Proszę o radę.
   • astroblaster Re: Przemoc w rodzinie Pomoc gdzie szukac 04.12.20, 13:04
    Cześć,

    KONIECZNIE!!! Idź do psychoterapeuty!
    Nie szczędź na to środków, jeżeli masz jakieś oszczędności, to je w psychoterapię zainwestuj.
    Jeżeli nie masz możliwości finansowych szukaj pomocy w ramach NFZ.

    Psychoterapeuta jest jak lekarz. Obowiązuje go tajemnica.
    Nikt Cię nigdzie nie zakabluje.

    Tam ułożysz wszystko, przestaniesz być z tym sama i wypracujesz metodę wyjścia z tej paskudnej sytuacji.
    Zawsze jest wyjście.

    Terapia pomoże tez ogarnąć wstyd.

    Bardzo dobrze, że napisałaś i bardzo dobrze, że szukasz najlepszego wyjścia, bo terapia nim jest.
    Jest tez w zasadzie jedynym sensowym dla Ciebie.

    Już jesteś dzielna i mądra.

    Tu na pewno Ci Ludzie życzliwie i mądrze odpiszą.
   • mona.blue Re: Przemoc w rodzinie Pomoc gdzie szukac 04.12.20, 19:06
    Poszukaj w necie organizacji, które pomagają osobom doświadczającym przemocy. Możesz najpierw zadzwonić na telefon zaufania, gdzie można uzyskać konkretne adres, pod które można się zgłosić. Takie porady można też uzyskać w MOPSie i w poradniach leczenia uzależnień, bo przemoc często występuje w parze z alkoholizmem. Są grupy, dla kobiet doznających przemocy i terapeuci, którzy uczą jak radzić sobie w takiej sytuacji,a w zasadzie odejść od przemocowca. Najlepiej, jakby to był terapeuta specjalizujący się w pomocy ofiarom przemocy.
    Pamiętaj, że przemoc, to nie tylko przemoc fizyczna, ale tez psychiczna, seksualna, ekonomiczna.
   • yadaxad Re: Przemoc w rodzinie Pomoc gdzie szukac 04.12.20, 13:42
    Pogrzeb w necie, by zrobić sobie obrazek z czym masz do czynienia i skonstruować problem, z którym chcesz się zwrócić osobiście do psychologa. Szkoda tracić czas z psychologiem na chaotyczne spotkanie przy, którym szukasz słów na określenie swojej sytuacji. Wciąż powtarzam , masz z kimś problem, nigdy jemu nie sugeruj leczenia, psychoterapii, bo ktoś przekonany o swojej racji tylko to wykorzysta przeciw tobie. Masz problem, idziesz sama, by rozwiązać swój problem i dowiedzieć się jak z nim postępować.
    • primo25 Re: Przemoc w rodzinie Pomoc gdzie szukac 04.12.20, 15:21
     No właśnie dlatego nic mężowi nie mówię, i nie każe mu chodzić do psychologa. Ja sama chce poznać odpowiedź czy faktycznie jestem ofiarą przemocy czy mi się tylko tak wydaje i ja fiksuje. Nie mam pewności, tez nie wiem czy informacje z necie są wiarygodne. Lepiej spytać psychoterapeute co o tym myśli. Jeju jakby mąż się dowiedział że ja idę do psychologa i nagadam na niego co on robi to zaraz mi powie ze chce go sprzedac, a mnie za chora psychicznie weźmie. Dla niego do psychologa chodzą chorzy ludzie tylko. I postanowiłam że mu nie powiem o tym.
       • primo25 Re: Przemoc w rodzinie Pomoc gdzie szukac 04.12.20, 19:46
        Nie wiem czy policja coś zrobi, jeśli nie masz dowodów nic nie zrobią. Zaraz powiedzą ze oni w rodzinne sprawy się nie mieszają. Ja ostatnio nagrywałam męża jak się na mnie drze wyzywa, i awanturuje rzuca rzeczami i grozi, niestety odkrył ze nagrywam i jest za cwany, zaraz mi to usunął. Bić też mnie nie bije, chociaż jakbym się stawiała w obronie swojej lub dziecka jeszcze więcej to bym dostała bo tak mi powiedzial, ciągle wygrywa ta walkę, bo szantażuje mnie samobójstwem na moich oczach, teraz mówi mi że dzięki mnie on żyje że mu życie uratowałam. Ja ulegam, bo niestety każda próba się nie dania, buntu z mojej strony, jego jeszcze bardziej denerwuje i rozlaszcza. Jest taki cwany, że wywołuje u mnie poczucie winy, grozi że się zabije przy awanturach, mówi że jeśli sobie coś zrobi to będzie moja wina i będę miała wyrzuty sumienia do końca życia że załatwiłam męża wykończyłam go psychicznie, i że będą po jego śmierci dochodzić i mogą mnie podejrzeć że ja go zabiłam. Takie teksty padają, potrafi użyć słów arkumentow ze ja nie potrafię uchronić swojej godności, obrony mnie i dziecka. Wykancza mnie to psychicznie. Jeśli chodzi o męża to jest ogólnie dobrym, nie jest nałogowym alkoholikiem, jest odpowidizlany, pracuje, daje mi pieniądze wszystkie, nigdzie się nie szlaja, ale ta jedna wada u niego jest to że jak ktoś coś zrobi źle jakiś błąd np dziecko do niego coś źle powie, lub wystawi język, to zamiast dziecku wytłumaczyć że nie wolno tak robić, że to boli, że komuś smutno jak tam się język wystawia, itd. To on od razu z krzykiem, chodzi zdenewrowowany boimy się wtedy jego, później do mnie ma pretensje że źle wychowałam dziecko, że musi krzyknąć bo inaczej się nie słucha. Nie wiem co dobrze już robię czy nie. Sama się pogubilam.
        • primo25 Re: Przemoc w rodzinie Pomoc gdzie szukac 04.12.20, 19:53
         Kiedyś mi powiedzial, że jak bym była katoliczką, to by ze mną nie wytrzymał. O chrzcie dziecka też się kłóciliśmy. Niestety wyszło na niego, dziecko nie ma chrztu, bo dla świętego spokoju żeby go nie prowokować znowu aby nie awanturował się. Nie jestem zagorzała katoliczka, nie chodzę do kościoła, ale lubię się czasem pomodlić, i on o tym nie wie, bo jak by się dowiedział to by mnie za wariatkę wziął. Tego jest dużo, nie ma co tu pisać, wszystko powiem psychologowi, bo trzy ie to w sobie i mam takie uczucie że muszę to wylać z siebie, jestem z tym sama. Dziękuję za rady na pewno skorzystam.
         • yadaxad Re: Przemoc w rodzinie Pomoc gdzie szukac 04.12.20, 22:32
          Aby ujrzeć swoją sytuację, musisz się skonsultować. Dobrze by było jakbyś miała nagrania, ale jak to przeprowadzić też możesz otrzymać wskazówki Zaczynać od policji, rzeczywiście nie wiele da, a spali temat na początku, czyniąc sytuację trudniejszą. Szukaj konsultacji, aby powstał materiał do rozwiązania. Sama widzisz, że jesteś zagubiona i nie ogarniasz tego co się dzieje. A taka sytuacja nie zatrzymuje się w miejscu. Agresja się zawsze rozwija.
         • astroblaster Re: Przemoc w rodzinie Pomoc gdzie szukac 04.12.20, 23:06
          Ewidentny przemocowiec i absolutny pojeb.
          Klasyka.

          Słuchaj tych porad tutaj i grzej do tego terapeuty.
          Dobrze go wybierz i jak radzi Yada, zrób sobie strukturę całej takiej rozmowy.

          Sprytna bądź i odpierdol go czym prędzej; inaczej to Ty strzelisz samobója nie on.

          Chroń Dziecko, konkretnie i z całych sił, ale nie zapomnij ochronić Siebie.

          To nie jest żaden dobry człowiek, nie jest też chory. Jest zaburzony a przemoc to jego jedyne instrumentarium.

          Terapia wiele Ci uzmysłowi.
    • yadaxad Re: Przemoc w rodzinie Pomoc gdzie szukac 06.12.20, 12:46
     Przepisy się zmieniają, ale mentalność nie. W takiej sytuacji, aby policja wiedziała co zrobić kobieta musi skonkretyzować swoją sytuację i mieć kompetentne wsparcie, którego nie można zlekceważyć, że babka ma jakieś muchy w nosie.
     • astroblaster Re: Przemoc w rodzinie Pomoc gdzie szukac 06.12.20, 14:12
      Dokładnie tak.
      O Policji bym na razie nie myślał.
      Primo jest w totalnym dysonansie poznawczym; tej przemocy regularnej poddawana od lat; pewnie podobnie było w domu rodzinnym.

      Ważne, że zaczyna dywagacje sama z sobą.
      Stąd wie, że to nie mrzonki; nie trzeba potwierdzać tej przemocy.
      Trzeba trafić do Siebie, ułożyć strukturę, potem strategię wyjścia, następnie plan wyjścia (wraz ze środkami, jak: pieniądze, nowe miejsce, ewentualna pomoc, czy Policja).
      Ale wszystko po kolei i bez chaosu.

      Dużo napisała, zjebany typek jest czujny i na bank kontroluje.
      • yadaxad Re: Przemoc w rodzinie Pomoc gdzie szukac 06.12.20, 16:46
       Mogła mieć zryw, po jakiejś awanturze, ale pan akurat mógł mieć miły dzień następny, a tu tyle dobra, jak je podważyć, domeczek, zapłacone rachunki, autko na chodzie, dziecko dostało ładną kurtkę na zimę. A jeszcze nie zaczął jej fizycznie wychowywać, co z czasem, przyjdzie. Bo przyjemność z psychicznego zastraszania, z czasem traci pełną moc zaspokojenia satysfakcji z władzy nad kimś. Zależy, czy się załapie w momencie frustracji na dialog z odpowiednią pomocą.
     • afq Re: Przemoc w rodzinie Pomoc gdzie szukac 06.12.20, 16:43
      yadaxad napisał(a):

      > Przepisy się zmieniają, ale mentalność nie. W takiej sytuacji, aby policja wied
      > ziała co zrobić kobieta musi skonkretyzować swoją sytuację i mieć kompetentne w
      > sparcie, którego nie można zlekceważyć, że babka ma jakieś muchy w nosie.

      no oczywiście
      ja tylko wrzuciłem nt tego czy policja cos zrobi czy nie
      dowody jasne ze trzeba miec
      gdyby bił to obdukcja
      przy psychicznej przemocy jest trudniej

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka