Dodaj do ulubionych

Czy mamy szansę stworzyć związek

05.01.21, 18:29
Witam nie mam się kogo poradzić więc może tu ktoś podpowie mi coś mądrego
Jesteśmy oboje dojrzałym ludźli spotykamy się około półtora roku ja jestem dość nerwowa bo mam w domu chorą matkę i sioste chorą psychicznie i z tego to powodu nie możemy zamieszkać razem natomiast mój partner jest pracoholikiem od 7 rano do 21 cały czas sprawy firmy mamy mało tego czasu dla siebie do tego mój partner nie potrafi być czułym facetem do tego nie wierzy mi mówiąc że kobiety go skrzywdziły ostatnio dowiedziałam się że parę lat temu był z kobietą o wiele młodszą od niego i ona ukrywała ciążę i zamordowana dziecko to straszne ale czy on będzie jeszcze potrafił być inny ja mówię mu że jest nieczuły a on mówi że się stara
Obserwuj wątek
    • astroblaster Re: Czy mamy szansę stworzyć związek 05.01.21, 18:57
      A ja mówię: daj sobie spokój.
      Ma nie przerobione PTSD.
      Nic nie przepracowane a Ty masz swój bagaż-gigant.

Raczej oboje aż tak bardzo dojrzali nie jesteście. To skrót myślowy i rodzaj pewnej hiperboli myślowej.

To co możecie sobie dać to: chłód, dystans, pretensję i brak bliskości.

Sama masz dużo do uporządkowania. Do hiperboli podpowiem, że elementem dojrzałości jest umiejętność dostrzega siebie i stawiania siebie na pierwszym miejscu. Inaczej mówiąc: żyć własnym życiem.
    • yadaxad Re: Czy mamy szansę stworzyć związek 07.01.21, 12:20
      W związku, to napisałaś, już jesteś. Pytanie dotyczy, czytam to, w jakim. To może trwać. Ty jesteś nastawiona na ratowanie, poświęcenie, on nastawiony na wyciskanie potwierdzań oddania. Może potrzebujesz mieć do uniesienia jak najwięcej, by czuć swoją wartość. Może to podświadoma "koza". Zawsze sytuacja istniejąca robi się mniej frustrująca i ogólnie ulży, po jej wyprowadzeniu.
      • astroblaster Re: Czy mamy szansę stworzyć związek 07.01.21, 12:32
        Raczej nie wydaje mi się, by autorka byłą ratowniczką.
        Nie pisałaby tutaj, nie zadawała pytań.
        Intuicja wali po trzewiach i alarmuje, że coś nie tak

*pracoholizm zaś jest takim samym uzależnieniem jak każde inne. Jak alkoholizm, czy anoreksja.
        To ucieczka od bólu, ucieczka od siebie.
        Na długą metę kończy się tragedią.
        A relacja z uzależnionym jest ZAWSZE współuzależnieniem.
        I tyle.
          • astroblaster Re: Czy mamy szansę stworzyć związek 07.01.21, 13:05
            Monia, tylko po tracić na to czas i zdrowie.

Wiesz co jest dla mnie najwyższą wartością: ZYCIE!

Żyć trzeba i fajnie ma być; nie chujowo a jak się kapniesz, że można inaczej, to już brak na to czasu.
            Przerabiałaś to i tak doradzasz?

l'chaim!!!
            • mona.blue Re: Czy mamy szansę stworzyć związek 07.01.21, 13:12
              Ano przerabiałam na terapii, fakt że zajęło mi to półtora roku, ale dzięki temu wyszłam na prostą. A jeżeli współuzależnienia się nie leczy to szansa na uwikłanie się w kolejny związek z uzależnionym jest bardzo duża. To też się przerabia na terapii, jak pozbyć się schematów prowadzących do toksycznych związków.
              Nie trzeba zresztą tyle czasu na to poświęcić, mój przypadek był ciężki. Są fajne książki na ten temat, może to by wystarczyło. Oczywiście jak uzna się, że warto ratować związek, jak daje on zadowolenie.
              • astroblaster Re: Czy mamy szansę stworzyć związek 07.01.21, 13:27
                Monika, zapomniałaś dodać ile tkwiłaś w matni. Ile zeszło na ogarnięcie dysonansu, ile na podjęcie decyzji, ile na strategię.

Wjebałaś połowę życia i poharatana jesteś do teraz i daleko Ci od przerobienia tematu, który tu odtrąbiasz.

*nieco kalką lecisz tutaj Monika.

Autorce wątku doradzam by skorzystała z tej części mózgu która mówi: SPIERDALAĆ!
                • mona.blue Re: Czy mamy szansę stworzyć związek 07.01.21, 13:57
                  Dlaczego uważasz, że daleko mi do przerobienia tematu?

Co do radzenia autorce wątku to tak naprawdę trudno coś poradzić, jakby miała się uwiklac w trudny związek, to faktycznie patrząc na jej obciążenia opieka na matka i siostra może to być wyzoce niekorzystne dla niej.
                • mona.blue Re: Czy mamy szansę stworzyć związek 07.01.21, 14:04
                  astroblaster napisał(a):

> Monika, zapomniałaś dodać ile tkwiłaś w matni. Ile zeszło na ogarnięcie dysonan
                  > su, ile na podjęcie decyzji, ile na strategię.

18 at, a biorąc pod uwagę tzw. chodzenie ze sobą to jeszcze dluzej.
                  >
                  > Wjebałaś połowę życia i poharatana jesteś do teraz i daleko Ci od przerobienia
                  > tematu, który tu odtrąbiasz.
                  >
                  > *nieco kalką lecisz tutaj Monika.

Dlaczego tak uważasz?
                  >
                  > Autorce wątku doradzam by skorzystała z tej części mózgu która mówi: SPIERDALAĆ
            • astroblaster Re: Czy mamy szansę stworzyć związek 07.01.21, 16:48
              Czyżby? Każdy jest wolny od poczęcia po grób.
              Proces decyzyjny jest elementem wolności.

Ty chcesz mnie łapać za słówka z hakerem, po ki chuj?
              Dodałem scamera. Wystarczy?

Autorka ma przeczucie, że coś jest nie tak.
              Jak w przypadku scamu, zawsze jest przeczucie, że coś nie tak, ale pokusa duża.
              No i co wtedy? Jedni wchodzą od razu jak w masło, bo dreszczyk i niby szansa, inni od razu wiedzą, że lipa (mają wiedzę, świadomość, intuicję), jeszcze inni szukają pomocy, pytają.

Jak autorka. I Ty po takich dramatycznych przejściach (przekrój całego Twojego życia) doradzasz wchodź w to, będzie do dupy przez 20lat, wyprodukujecie potomstwo na zimnym chowie (jakie będzie?) a potem se jebniesz terapię i po 2 latach coś tam przerobisz (a miotać się będziesz do śmierci).

I cieszy Cię to Monika?
              I kalką lecisz jak chuj
              Słabe
              • yadaxad Re: Czy mamy szansę stworzyć związek 07.01.21, 17:52
                Ja w tym pytaniu czuję potrzebę, by ktoś powiedział, że czarne jest białe, bo może potrzeba związku jest silniejsza od rozumu i fajnie by było, gdyby zagłuszała go w chórze, a nie tylko sam na sam, nadzieja z rozumem. Facet, recepta na koszmar. Chyba, że ktoś lubi związek, w którym ten drugi się po życiu nie pałęta i ma się z nim przypadkowe randki, jak czas się znajdzie. A ważne, że jest gdzie spać. Ale do tego -nie czuły- i "skrzywdzony", tak będzie pilnował tresury.
    • inka.fem Re: Czy mamy szansę stworzyć związek 08.01.21, 19:11
      Pytasz o przyszłość związku? Aby poznać przyszłość, weź pod uwagę teraźniejszość. Wróżka z bajki nie przybędzie i was nie odmieni. Będzie tak, jak jest. Zastanów się więc, czy z tym, co masz jest ci dobrze, czy źle. Co ci ten związek dał, a co zabrał. Przecież wybór zależy od ciebie.
      • mona.blue Re: Czy mamy szansę stworzyć związek 09.01.21, 16:21
        inka.fem napisała:

> Pytasz o przyszłość związku? Aby poznać przyszłość, weź pod uwagę teraźniejszoś
        > ć. Wróżka z bajki nie przybędzie i was nie odmieni. Będzie tak, jak jest. Zasta
        > nów się więc, czy z tym, co masz jest ci dobrze, czy źle. Co ci ten związek dał
        > , a co zabrał. Przecież wybór zależy od ciebie.

I to jest najlepsza odpowiedź w tym wątku.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka