Dodaj do ulubionych

Klaustrofobia - czy ktoś ma, czuje podobnie?

27.04.21, 05:30
Witam,

Zacznę od tego, że nieco czasu minęło od kiedy pisałem na forum w kwestii typu lęki, fobie etc. Choć kiedyś był czas, że pisałem na takowych.
W każdym razie, jak brzmi tytuł tego wątku - mam klaustrofobię. W zasadzie ogólnie jestem osobą lękową i całe moje życie zmagam się/zmagałem się z różnego typu lękami, fobiami etc. Z jednymi sobie poradziłem, inne złagodziłem, a jeszcze inne zwiększyły się. Niestety szczególnie ostatnie 1,5 roku jest dla mnie trudne, gdyż zmarła bliska (a właściwie najbliższa osoba) i zasadniczo zostałem sam na świecie, co na pewno nie wpływa na mnie najlepiej.
Piszę o klaustrofobii, gdyż właśnie jest to fobia, która wzmożyła się ostatnimi czasy. I być może nie byłaby takim problemem, gdyby nie fakt, że mieszkam w bloku na 10. piętrze i korzystanie z windy często jest koniecznością, czy też trudno żyć nie korzystając z niej. Żeby było zabawniej mieszkam w tym bloku prawie całe życie, ale klaustrofobii to nie zmniejszyło. Wind unikam jak ognia, jednak tą w bloku, w którym mieszkam jeszcze do tej pory jakoś tolerowałem. Problem jednak pojawił się ostatnimi czasy, gdzie na skutek pewnych zdarzeń fobia nasiliła się bardzo i niestety pojawiły się wręcz obsesyjne myśli. Na domiar złego dowiedziałem się, że wspólnota w bloku chce zainstalować nową windę, taką z podwójnymi drzwiami (do tej pory była taka stara, gdzie było widać np. piętro, przez które winda w danym momencie przejeżdża i nawet był lufcik z szybką). Dla kogoś, kto nie ma takiej fobii to nic, jednak dla mnie to poważny problem. Jednak ostatnio lęki zwiększyły się do poziomu, w którym nawet do tej starej windy trudno mi wejść.
W każdym razie piszę, gdyż szukam kogoś, kto ma podobnie, kto czuje podobnie. Pomyślałem, że być może razem będzie raźniej z tym wszystkim sobie radzić? Mam też inne lęki i fobie, jednak chciałem napisać tutaj teraz o tej konkretnej. Jeżeli masz podobnie odezwij się tutaj lub od razu w wiadomości prywatnej.

Pozdrawiam.
Obserwuj wątek

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka