Dodaj do ulubionych

Bardzo dziwne zachowania męża

16.05.21, 12:29
Mam problem z mężem. Woli spędzać czas sam, albo z rodziną pochodzenia. Głównie spędza czas pracując, tłumaczy się, że musi pracować na nas, bo nikt inny tego nie zrobi. Pracuje całymi dniami, zazwyczaj nie wiem, kiedy zaczyna i kończy, bo ta praca ma nienormowany czas, on sam go reguluje. Pytam go, kiedy zaczyna, kiedy kończy. On mówi, że mi nie powie, bo to jest plynne wszystko.
Jestem bardzo samotna w tym związku, próbuje nawiązać z nim kontakt, z biegiem czasu w coraz bardziej desperacki sposób. On nie rozumie moich potrzeb emocjonalnych, nie chce rozmawiać o związku, a tym bardziej o uczuciach. Odciął się ode mnie emocjonalnie. Siedzi zamknięty w pokoju NA KLUCZ, żebym mu nie przeszkadzała, mówi że pracuje. Jednak nie do końca jest to prawda, bo on odcina się ode mnie, by mieć swoją przestrzeń, kiedyś weszłam do pokoju, robił zupełnie co innego np. ogląda filmy, czy przegląda jakieś strony. Pokój też mamy osobny, bo mówi, że musi się wyspać do pracy. Wpuszcza mnie wtedy, kiedy chce, sam wyznacza, kiedy to zrobi. Raz otworzył pokój i z ironicznym uśmiechem powiedział "gadaj",bo doskonale wie, że przychodzę by z nim pogadać. Nie wydaje mi się, by moja potrzeba rozmawiania była jakaś nietypowa. Zapytalam go kiedyś, po co właściwie mu żona, skoro lubi spędzać czas sam i nie potrzebuje rozmów. Mówi, że nie wiedział, że taki jest. To w takim razie, jak on sobie wyobraża związek dwojga ludzi?
Skoro 90% czasu spędza osobno. Mi wyznacza, kiedy ten czas dla mnie poświęci.
Jak przychodzi weekend, śpi tak długo, jak zechce, bo musi się wyspać po tygodniu pracy.
Myślałam, że jego rodzice coś poradzą, powidzialam, że śpi tak długo, wstaje między 11-13, powiedzieli "niech śpi",więc ucielam temat, bo to nie ma sensu. W sumie mnie to stwierdzenie załamało, bo jest pełna akceptacja .
Z miesiaca na miesiąc zaczęłam stawać się coraz bardziej samotna i zdesperowana, więc zaczęłam przychodzić do niego do pokoju i pukać, a nawet walic w drzwi. On dziwi się moim zachowaniom, mówi że przeklinam pod drzwiami i zachowuje się jak wariatka.
A ja już z tej desperacji, czasem nie potrafię pohamować emocji.
Zdaję sobie sprawę, że moje zachowanie nie jest zdrowe, ale chyba każdemu puściłyby nerwy, jeśli miesiącami musiałby wypraszac kontakt. Ponadto śpię osobno, bo taką zasadę wprowadził od początku, więc mialam na siłę się do niego wprowadzić do pokoju?

Jeśli chodzi o kwestie seksu, nie ma tego tematu prawie wcale. On najwyraźniej uważa że ja powinnam sama do niego przychodzić, gdy on oczywiście mi pozwoli na to, otwierając drzwi, zrobić to i wychodzić z pokoju do siebie.

Były sytuacje, że tak właśnie robiłam. Godziłam się na to. On mówi, że muszę wracać do siebie do pokoju, bo łóżko jest za ciasne i się nie wyśpimy, co w sumie jest prawdą. Więc czasem zasypiałam przy nim i jak się przebudziłam, to wracałam do siebie.

W pewnym momencie jednak powiedzialam, że mnie to poniża i jak on sobie wyobraża, przyjść, zrobić to, wyjść do drugiego pokoju. Zaśmiał się i przyznał, że faktycznie, kupimy duże łóżko małżeńskie i sobie wstawimy do innego pokoju. Ten moment nigdy nie nadszedł.

Jeśli chodzi o kontakt z jego rodziną, nie mam z nimi prawie więzi. Nie potrafię jej zbudować i nie chcę, bo ci ludzie nie spodobali mi się. Na początku robią dobre wrażenie, zwłaszcza przed otoczeniem, jednak po czasie zaczęłam dużo rzeczy zauważać, a poza tym mąż się na nich "skarżył".
Są dziwni, mało otwarci, serdeczni i "równi". Uważaja najwyraźniej, że to ja powinnam zabiegać o nich i aranżować kontakt, innymi słowy wchodzić w tyłek, poprzez bycie miłą, uprzejmą i chyba oczekuja, że będę ich "adorować".

On woli spędzać czas z nimi, a najchętniej sam, bo mówi że jest samotnikiem i ładuje się w ciszy.

Czasem, moje zachowania, spowodowane emocjami, są nienormalne. Czasem zdarza mi się stać pod drzwiami, gadać do niego przrz 5-10 minut, czasem krzyczę lub przeklinam (krzyczę rzadko, bo jestem introwertykiem). To wszystko jest z niemocy i normalna osoba by to pojęła, on jednak uważa to chyba za wariactwo i objaw zaburzeń u mnie.

Jak można poślubić kogoś i zaraz po wprowadzeniu się do mieszkania, tak brutalnie się od niego odciąć. Emocjonalnie przede wszystkim. Nie ma bliskości, nie ma zrozumienia, ani zaangażowania mam wrażenie.

To jest dla mnie straszne cierpienie emocjonalne. Straszne.
Byłam u psychologa, powiedział że mąż wyznaczył mi zbyt ostre granice, że bardzo mocno je zaznaczył, a moje granice narusza.

Czy to w ogóle ma sens? Mam niewielkie nadzieje, ze on się zmieni. Nawet nie rozumie, skąd się biorą moje zachowania takie jak walenie do drzwi, pukanie, stanie pod nimi. Jak można się im w ogóle dziwić??

To jakieś zaburzenie, sposób bycia?

Nie sądzę, by jakakolwiek młoda mężatka godziła się na takie funkcjonowanie związku. Co ja mam zrobić, dlaczego on taki jest?
Obserwuj wątek
  • inka.fem Re: Bardzo dziwne zachowania męża 16.05.21, 13:08
   Jeśli jest typem samotnika, to taki już zostanie i nic z tym nie zrobisz. Masz dwa wyjścia. Pierwsze, to zwiać z tego związku, który i tak nie zaspokaja żadnych twoich potrzeb. Drugie - zaakceptować zachowanie męża i żyć tak, jak jak on, zajmując się sobą i swoimi sprawami. Sama musisz dokonać wyboru, zrobić bilans zysków i strat.
   • blackvelvet99 Re: Bardzo dziwne zachowania męża 09.06.21, 19:35
    inka.fem napisała:

    > Jeśli jest typem samotnika, to taki już zostanie i nic z tym nie zrobisz. Masz
    > dwa wyjścia. Pierwsze, to zwiać z tego związku, który i tak nie zaspokaja żadny
    > ch twoich potrzeb. Drugie - zaakceptować zachowanie męża i żyć tak, jak jak on,
    > zajmując się sobą i swoimi sprawami. Sama musisz dokonać wyboru, zrobić bilans
    > zysków i strat.


    Wiesz, jest różnica między samotnictwem, a zaburzeniami.
    Samotnik wg mnie lubi spędzać czas sam, ale potrafi też z ludźmi. I na pewno nie ukrywa swoich planów, swoich myśli przed druga połówka. A on w ogóle się ze mną nie dzięki planami, lubi działać w cieszy.

    Nie chodzi o przeszukiwanie kompa, czy telefonu, to toksyczne.
    Jak można mieć jednak zaufanie do człowieka który buduje mur i on steruje tym, kiedy okaże mi zainteresowanie.
  • barbra25 Re: Bardzo dziwne zachowania męża 16.05.21, 16:21
   Na Twoim miejscu zajęłabym się sobą zamiast zajmować się zmienianie na siłę człowieka któremu dobrze że swą samotnością. Co by się stało gdybyś zamiast stać pod drzwiami upokorzony wyszła sobie na spacer sama że sobą albo ze znajomymi?
  • bombalska Re: Bardzo dziwne zachowania męża 27.05.21, 15:36
   Mysle ze "samotnosc" to wymowka. On po prostu w ogole nie jest toba zainteresowany. Za to bardzo jest zainteresowany soba. Typ totalnego egoisty, ktory nie zamierza darowac swojego czasu drugiej osobie. To, ze spicie osobno to nie jest normalne. Rozumiem, ze nie macie dzieci. Zeby tylko nie przyszlo ci do glowy zachodzic teraz w ciaze. Posiadanie dziecka to poligon doswiadczalny dla zwiazku, to test, czy matka moze liczyc na ojca dziecka. A jak sama widzisz, ty nie mozesz na niego liczyc, bo go nie interesujesz.
   Rozumiem, ze jestes eksrawertyczna i wszystkie swoje emocje i zale wyrzucasz na zewnatrz. Ale zluzuj troche i przestan mu sie narzucac. Wyobraz sobie, ze go nie ma.

   A tak na marginesie nie sadzisz, ze on kogos ma? Masz dostep do jego komputera? Czy sie zlosci jak podchodzisz do jego komputera? To samo z telefonem. Zostawia telefon gdzie popadnie, czy go pilnuje?
   • krokodil123 Re: Bardzo dziwne zachowania męża 30.05.21, 19:19
    Dla mnie to koszmar. Ile lat macie i od ilu mieszkacie razem. Takie zycie cię wpędzi w choroby. Zostaniesz z nerwica i zerowe poczucie wartości. Ten facet totalnie cię ulewa. Tak będzie i dzieci traktował.
    Pozbyj się złudzeń. On nie pracuje cały czas za drzwiami. On chce abyś tak myślała a nawet może gra na internecie, ogląda filmy lub flirtuje z kobietami.
    A co jeżeli wyjdziesz na cały dzień na spacer, kino, basen?
    Próbowałaś wogule go nie szukać, czy on wtedy szuka kontaktu z tobą?


    • yadaxad Re: Bardzo dziwne zachowania męża 31.05.21, 00:06
     Wątek trolowaty, zwłaszcza, że niepodtrzymywany. Ale gdyby, to facet potrzebował być formalnie żonaty i coś ich do ślubu doprowadziło. I co, by to zrealizować to, przed pobraniem się, usilnie udawał, by z ulgą całkowicie odpuścić, po osiągnięciu celu? Nazbyt łopatologicznie sugeruje to przynajmniej jedno wyjaśnienie.
    • blackvelvet99 Re: Bardzo dziwne zachowania męża 09.06.21, 02:13
     Oczywiście że nie pracuje cały czas. Raz weszłam do pokoju, gdy poszedł do toalety, miał zupełnie inne strony włączone. A kompa nie sprawdzam, bo ostatnio poblokowal dostęp do niego, mało tego, w smartfonie ma blokadę i odblokować można tylko jego twarzą. Nie wiem, czy to normalne.

     On po prostu chce życia takiego jak mają wolne osoby, będąc cały czas w związku. Tzn. Chce sam ustalać wszystko, kontrolować całe swoje życie, jednocześnie będąc w zwiazku, miejsca na kompromisy nie było nigdy. Bo albo on stawiał na swoim, albo ja próbowalam swoje zdanie przeforsować.
     A w związku chyba nie powinno być tak, że każdy sobie żyje i spotykają się na seks?

     Zastanawiam się, po co jestem mu potrzebna, skoro jestem współlokatorem, który od czasu do czasu z nim pogada, oczywiście gdy on mi na to pozwoli, to on wyznacza granice i pociąga za sznurki.
     Czy mnie zdradza, nie mam pojęcia, bo w domu w sumie bywa non stop. Mówi że jest samotnikiem, a ja bym chciała nieustannie gadać.

     Jednak nie do końca wydaje mi się, by to było samotnictwo czy introwertyzm.

     A pokój chce osobny, bo mówi że musi się wyspać do pracy.
     Natomiast jeśli chodzi o jakieś intymne sprawy, nie wiem jak on sobie to wyobrażał, ale prawdopodobnie tak, że ja będę przychodzić do niego, zrobimy to u wyjdę do siebie. To nie jest normalne.

     Zresztą, on nawet się o to jakoś specjalnie nie stara, myśli chyba, że to ja powinnam przychodzić i go uwodzić.

     Nie mamy zbyt rozbudowanego życia intymnego, bo on tego za bardzo nie inicjuje.
     Wcale nie musi oznaczać to kochanki, bardziej chodzi o to, że on jest uzależniony moim zdaniem od zaspokajania siebie przy pomocy pornografii plus masturbacji.

     Poza tym, ja jakoś nie mam ochoty na współżycie z nim, skąd się ta niechęć wzięła, nie wiem. Może z tego, że czuję się zwyczajnie nieszanowana i przez brak bliskości (emocjonalnej, fizycznej).

     On to z kolei odbiera jako odrzucenie i że jest nieatrakcyjny dla mnie.

     Sami widzicie, jakie to pokręcone.
     Coś nie możemy się spotkać i raczej się już nie spotkamy. Każde idzie w przeciwna stronę mam wrażenie.
     • hana11 Re: Bardzo dziwne zachowania męża 09.06.21, 12:59
      To co opisujesz to jest jakiś horror. On ci uwłacza takim traktowaniem. Niech on sobie założy konto na portalu i poda jasno kawa na ławę, że szuka żony, która zaakceptuje to, że on pracuje od rana do wieczora w zamkniętym pokoju, nie toleruje rozmów, wspólnego łóżka, przytulania i że lubi szybki mechaniczny seks. Sprawdzi swoje poczucie atrakcyjności. A może znajdzie się "amatorka". Powinnaś wiać, ale pewnie jesteś zalezna od niego ekonomicznie i on specjalnie takiej szukał, aby mieć pewność, że kobieta nie będzie miała wyjścia, gdy już karty się odkryją, jak akceptować taki układ. Może to krypotogej. Kiedyś tacy szli do seminarium. Teraz szukają zahukanych kobiet, a takich jeszcze mnóstwo w naszym kraju.

      • blackvelvet99 Re: Bardzo dziwne zachowania męża 09.06.21, 16:46
       Nie wiem, może kryptogej.
       Bardziej maminsynek z niskim poczuciem wartości, a zależna ekonomicznie byłam, ale już się wyzwalam powoli.
       Jego mama mnie nie lubi, bo nie chcialam sprzątać, usługiwać, siedzieć cicho i dawać.. Jak ona to robi mężowi, a ten mówi że za pasztetową nie wychodził. Sugeruje jej w ten sposób, by schudła. Mąż mi mówił, że ojciec flirtował z jakąś babą, gdy ten był nastolatkiem.
       Niestety, osoba która nigdy w czymś takim nie tkwila, nie pozna się na zachowaniach i mechanizmach, jakie rządzą takimi.
       Dopiero po czasie się zorientowałam, ale źle nie jest, bo niektóre kobiety piszą, że tkwią w tym po kilkanaście lat, albo całe zycie. I nie odchodzą.

       Być może jego mama ma podobny związek, więc mnie nie lubi, bo ja szybko się zorientowałam i chciałam inaczej, co kończyło się awanturami z jego strony (rodzina nie reagowała, udaja że nie słyszą).

       Być może on zamyka się w swoim świecie, by mieć związek, a jednocześnie marzyć sobie o kimś lepszym. Zawsze to jakaś pomoc w ogarnianiu codzienności, gdy już trochę późno, by mama to robiła.

       On ma 30 lat.
       • hana11 Re: Bardzo dziwne zachowania męża 09.06.21, 21:25
        Człowiek to nie przedmiot pozbawiony uczuć i nie można go "trzymać" z braku laku za zamkniętymi drzwiami szukając lepszych okazji. Gdy się traktuje człowieka przedmiotowo to mu odbija i piszczy pod drzwiami jak tęskniący za uczuciami pies.

        Jesteś dopiero koło 30. Całe życie przed tobą. Nie rób sobie tego.
     • krokodil123 Re: Bardzo dziwne zachowania męża 09.06.21, 19:04
      Ty się nie zastanawiaj po co mu jesteś potrzebna (może właśnie dla pozorów) a się zastanów po co on tobie jest potrzebny.
      To jak było przed ślubem. Nie chodziliście ma randki, na jakiś wyjazdy. Dla mnie on ma poważne odchylenia.
      • blackvelvet99 Re: Bardzo dziwne zachowania męża 09.06.21, 19:38
       Odchylenia ma na pewno, jednak on i rodzina twierdzą, że odchylenia mam ja.

       Chodziliśmy na randki i wyjazdy, wyjazdów dużo nie było.

       Zawsze dawkował mi czas.
       Wszytsko ma tak jakby odliczone, jest sztywny wg mnie.
       Trudno jego zasady zburzyć, a jak się próbuje rozmawiać, to jest agresja pt. Mam wieczne pretensje.
       • krokodil123 Re: Bardzo dziwne zachowania męża 09.06.21, 20:09
        Ale ty go nie zmienisz - zapomnij o tym
        Żadnego muru nie zburzusz. Po prostu się ratuj.

        Zrób sobie eksperyment.
        Przestań się nim interesować, tak jak pisano żyj z miesiąc jakby go nie było. Czyli (mam ci pisać) wracasz z pracy, kanapeczka, sałatka, tv, prysznic, do łóżka z książką. Następnego dnia śniadanko i wychodzisz do pracy, po pracy z koleżanką na ławeczkę, zakupy,
        wracam 2godz później i do łóżka z laptopem - film sobie obejrzysz. Nie szukasz, nie gotujesz, nie kupujesz, nie rozmawiasz i nie pukasz nigdzie. Udawaj że jesteś sama.
        A jakby biedak boże cię szukał lub wolał udawaj że nie słyszysz i szybciutko do twojej sypialni (możesz udawać że śpisz)
        Cziekawa jestem efektu.

        Zobacz nawet masz na to przyzwolenie. Jak jego rodzice twierdzą że to jest normalnie i ty se pozwól na taką stylowke z miesiąc. Zobaczysz co będzie dalej.
       • inka.fem Re: Bardzo dziwne zachowania męża 11.06.21, 09:36
        Od pisania na forum nic się nie zmieni, może ulży na chwilę, że ktoś wysłuchał. Zastanów się, czy chcesz zmiany, czy jej nie chcesz. Aby nastąpiła zmiana potrzebne jest działanie.
        Nie będę oceniać, czy jest zaburzony, czy nie. To, co wiadomo na pewno, to że wasze osobowości do siebie nie pasują, bo jest wam z sobą źle. Albo tak chcesz spędzić życie tzn.na narzekaniu, jak ci źle, albo podejmij działanie, żeby to zmienić.
        • yadaxad Re: Bardzo dziwne zachowania męża 11.06.21, 11:48
         Działa babka, pyta na forum jak zmienić męża. Zmienić męża, albo pogodzić się z rolą jaką znosi teściowa. Nie można wszystkiego traktować jak zaburzenie, które sugeruje nadzieję, że się można z tego wyleczyć. Facet ma konsekwentny model traktowania roli kobiety, do której chce ją wytresować i nie wiem jakiej iluminacji miał by doznać, by była częścią jego życia wewnętrznego. Jej miłość widzi w chęci bycia użyteczną i oddaniu jego atrakcyjności fizycznej. Psa się też kocha, ale nie konsultuje z nim życiowych planów ani inwestycji finansowych. Ma się podporządkować, być posłuszny i kochać pana.
  • jestemkobieta188 Re: Bardzo dziwne zachowania męża 13.06.21, 23:49
   Witaj, mój mąż to identyczny typ: osobne łóżka, zero intymności, seks był raz na miesiąc przez ostatnie 3 lata. W kółko jeździ do matki, twierdząc, że woli jej towarzystwo od mojego. Woli po pracy iść i siedzieć w parku sam z telefonem w ręce lub w domu przed komputetem niż ze mną porozmawiać.
   Czytając Twoje wypowiedzi miałam wrażenie, ze czytam siebie. Wiadomo, że są drobne różnice. Oj dużo mogłabym pisać, ale nie potrafię tak ładnie. Ja w każdym razie mam zamiar od niego odejść, w głowie już decyzja podjęta, została tylko praktyka. Takie życie wspólne "na niby" nie ma sensu. Jestem żoną tylko na papierze. Aha, trzy miesiące po ślubie odkryłam przypadkowo w komputerze, że mąż miał konto na portalu dla zboczeńcow i tam jak pisal szukał przygód (portal, na którym zdjęcia profilowe to fotki genitaliow). Ktoś tu pisał, że psa można wytresować, aby nie było mowy o finansach czy wspólnych planów. 7 lat po ślubie a my ciągle na wynajmie, pieniądze są, ale mąż ma 1000 wymówek, aby mieszkania nie kupić. O planach żadnych mówić z nim nie mogę, bo zaraz mnie wygania i mam się zamknąć.
          • afq Re: Bardzo dziwne zachowania męża 14.06.21, 17:23
           jestemkobieta188 napisał(a):

           > Aktywność na tym portalu była zaraz po ślubie. Po 7 latach małżeństwa wiem, że
           > on od seksu woli masturbacje, zwlaszcza oglądając filmy porno.

           twój mąż cierpi na hiperseksualność
           to jego sposób na radzenie sobie z napięciami, lękami itp
           alkoholicy piją, narkomani biorą a on i wiele innych osób radzi sobie tak
           seksuolog, terapia i wszystko byłoby ok
           portal jest tego elementem, zapewne nigdy nie doszło do żadnej schadzki
           i w żaden sposób nie świadczy to o twojej dla nie go atrakcyjności
           bo problem tkwi w czym innym
          • blackvelvet99 Re: Bardzo dziwne zachowania męża 16.06.21, 21:04
           Wypisz wymaluj mój maz.
           Masturbacja, pornografia i zamkną jęty pokój.

           Nie powiecie mi, że to nornalne, skoro ma sie partnerkę za sciana i można z nią współżyć.
           Fakt, że parę razy go odrzucilam.
           Dla niego te parę razy to widocznie jakis uraz, bo mówi ze opuściłam go seksualnie.

           Czyli to ja miałam inicjować kontakt fizyczny??

           On stwierdzil widocznie, że mu wystarczy to co znane i dostępne od nastolatka, po co starać się o kobietę.

           Jak można samemu i bez proszenia.
           • jestemkobieta188 Re: Bardzo dziwne zachowania męża 16.06.21, 22:01


            Ja mojemu nigdy seksu nie odmawiałam. A jak go np nakryłam na masturacji i pytałam dlaczego nie chce ze mną seksu, to odpowiadał, że jestem za daleko. "Obok w pokoju to za daleko?" Mówił, że tak... Nieraz sobie myślę, że za kawalera za mocno się uzależnił od pornografii i teraz seks z żoną nie jest dla niego, aż tak fascynujący, najwidoczniej nie ma aż takich doznań jak sam ze sobą. Nieraz pytałam: dlaczego tak rzadko (1-2 razy w miesiącu) się do mnie zbliżasz? czy nie masz ochoty częściej, bo ja mam? to on mówił, że też chce częściej, to dlaczego nie jest? I już nie odpowiadał.
            Jedyny zarzut jaki nieraz słyszałam, to dlaczego ja sie pierwsza do niego nie zbliżam, skoro tak chcę. To ja mówię, że skoro 3 lata wolisz spać na osobnym łóżku, a nie ze mną, to dla mnie to ewidentny znak, że nie chcesz mnie w łóżku, bo jak chcesz to przychodzisz ten raz czy dwa na miesiąc. Ja po trzech latach takich praktyk z czasem czułam niechęć do zbliżeń z nim, bo miałam wrażenie, że on nie współżyje z pożądania, tylko jakąś łaskę mi robi czy to litość, nie wiem. On nie widział mojej niechęci, bo ja się na seks zawsze cieszę :) ale we mnie w środku powoli narastała frustracja I tak oto dzisiaj jesteśmy w takim miejscu w jakim jesteśmy. Od 3 miesięcy mam gdzieś jego raz na miesiąc, tym bardziej, że wiem, że odchodzę.
            • jestemkobieta188 Re: Bardzo dziwne zachowania męża 16.06.21, 23:42
             Obejrzałam ten wywiad na yt. Wszystkie te zachowania mają jakieś podłoże. Mój mąż jest DDA, nie wiem czy u niego to się jakoś zazębia czy nie, ale możliwe. Musiałby terapeuta pogadać. Wzmiankę o grze wstępnej od razu skojarzyłam z tym co u mnie, czyli zawsze brak (od razu po ślubie mąż przestał się całować twierdząc, że skoro się ożenił, to już nie musi). Zawsze było tak, że przychodziłam do łóżka i on był już gotowy, albo on przychodził gotowy i od razu akcja. Żadnej gry wstępnej, czułości, bliskości. Pozytyw w wywiadzie taki, że można z tego wyjść nawet bez nawrotu. Kiedyś jakiś specjalista w tv mówił, że z tego nie ma wyjścia jak ktoś się uzależni, a tu Pani w wywiadzie mówi, że jak najbardziej prognozy są optymistyczne.
             • yadaxad Re: Bardzo dziwne zachowania męża 17.06.21, 00:57
              Nie problemy z seksem tworzą całokształt relacji, ale podejście i traktowanie drugiej osoby. Z seksem różnie bywa, zmienny jest, ale jak ludzi łączy potrzeba drugiej osoby i bliskości to odnajdują różne sposoby by się wzajemnie usatysfakcjonować. Bo im na sobie zależy. U was całokształt jest dode, a seks to tylko jeszcze jedna dziedzina, którą można upokorzyć i stłamsić.

             • astroblaster Re: Bardzo dziwne zachowania męża 17.06.21, 02:29
              Kobieta188 skończ już nawijać na tego męża.
              Może niefortunnie ci AFQ podpowiada co nim powoduje. To jego sprawa i jego życie. Nie twierdzę, że AFQ i ten wykład racji nie mają. Bynajmniej.

              Temat czy tam ‚problem’ dotyczy ciebie.

              Skupiasz się na rzyganiu na niego; inni(e) się podpinają i wychodzi z tego jakaś szkółka niedzielna gdzie panie opowiadają o zjebanych mężach.

              Dlaczego niefortunnie AFQ? Odpowiedzią jest drugie zdanie kobiety: „ Wszystkie te zachowania mają jakieś podłoże. Mój mąż jest DDA”. Kobietko Ty p swoich podłożach i źródłach i DDA pomyśl. O swojej terapii. Dlaczego tak wybierasz, trwasz, tak rozwijasz, nie zamykasz i dlaczego to powtórzysz (zawsze), nie bój się pogrzebać.
              Na terapii zlejesz diagnozowanie męża; dobry terapeuta o to zadba.

              Poza tym ty dużo swoich zachowań przemilczasz. Zrobiła się tu droga jednokierunkowa.

              A blackvelvet dopowiem, że altruizm to najwyższa forma egoizmu. Zaś npd (narcyzm) może mieć wiele wydań a quasi altruiści prezentują dużą grupę efektywnych narcyzów.

              To forum o psychologii, nie kotletach schabowych. Można coś poczytać, posłuchać, uzupełnić wiedzę. Szczególnie kiedy tutaj coś dobrzy ludzie sugerują.

              Gotowca nikt nie poda, nie ma takich gotowców, choćby nie wiem jak bardzo mała moniczka prosiła.

              Kobieto i Czarny aksamicie, macie fajne niki, ale poza gadaniem (już chyba gdakaniem) niczego nie wnosicie. Życzę Wam dobrych refleksji i psychologicznych wzrostów.
              • afq Re: Bardzo dziwne zachowania męża 17.06.21, 09:27
               wiesz astro czemu wstawiłem link do wywiadu i zaczałem wskazywac na problemy faceta?
               napisałes ze moze ona słabo sie pieprzy,
               nie, to facet ma problem i jest znany
               jej problem to to, ze w to weszła, ale jak słychac, wyjdzie
               czy to ma znaczenie z czym sie facet boryka? tak, ma
               jak dla współuzaleznionej zony znaczenie ma to ze nie ona jest winna temu ze mąż pije, to zmienia samoocene, z ktorej wypływa decyzyjnosc
             • afq Re: Bardzo dziwne zachowania męża 17.06.21, 09:33
              jestemkobieta188 napisał(a):

              > Obejrzałam ten wywiad na yt. Wszystkie te zachowania mają jakieś podłoże. Mój m
              > ąż jest DDA, nie wiem czy u niego to się jakoś zazębia czy nie, ale możliwe.

              wszystko sie w kazdym z nas zazębia
              robil cos ze swoim DDA?


              > Pozytyw w wywiadzie taki, że można z tego wyjść nawet bez nawrotu.

              przy duzo wyzszej skutecznosci niz przy uzaleznieniu
              ale to nie tygodnie czy miesiace pracy, tylko troche wiecej
              takie osoby sie w pewnym sensie zatrzymały w rozwoju
              i to nie takie proste przeniesc sie w dojrzałość

              zadbaj o siebie, swoją godność
              jemu na odchodne mozesz dac jasny przekaz, kolejny raz ale wzmocniony odejsciem
              • yadaxad Re: Bardzo dziwne zachowania męża 17.06.21, 15:49
               Zrozumienie jest fajne, ale na odpowiedni dystans. Te babki i tak od za długiego czasu koncentrują się na tym jaki on jest wredny, zamiast co, po co i dlaczego znoszę. Rozpatrywanie co facetom było, jest dobre tylko po to, by je odciążyć, że to nie one ich takimi zrobiły. Ich problemem jest, że się w takim życiu zaadoptowały, zamiast by je to wystrzeliło w kosmos. Podsuwanie im rozumienia problemów mężów, zatrzymuje je w stanie adaptacji, bo na pewno nie raz pozwoliły sobie rozumieć za słówka i kwiatki. Najpierw jest, że nie akceptuję takiego zachowania i podejmuje działanie by być od niego wolnym. I tylko z tego wynika potem potoczenie się spraw na różnych płaszczyznach.
               • astroblaster Re: Bardzo dziwne zachowania męża 17.06.21, 16:10
                Znowu to pięknie podsumowałaś Yada. Wow.

                Kobietko188, jako feed-back skąd wiem?
                No wiem.

                Ty też wiesz; zrób taki case i przeanalizuj wszystkie swoje relacje przed mężem (zakładam, że były; brzmisz energetycznie i rezolutnie, musiały być).

                Możesz sięgać pamięcią nawet do liceum czy przed nim. Zobaczysz, że zawsze były takie. Oni byli tacy. Bo Ty jesteś taka.

                Wiesz co stwierdza psychologia, że przypadków w życiu nie ma, jak też to, że przyciągają się podobieństwa, nie przeciwieństwa. Bynajmniej.

                Wtedy może pomyślisz o kurwa to co pisze typek może mieć coś na rzeczy i wtedy przypomni sobie typka co doradzał adwokata i psychoterapię (swoją). Zrób rozkminę, bo jesteś fajna i tego warta. Jego już omówiłaś. Teraz Ty i Ty (dla Siebie najważniejsza jesteś.

                aaa i jeszcze coś DDA i DDD to to samo brzemię (dar haha). W nawiązaniu do poprzedniego.
                Bo idę o zakład, że jesteś DDD. I zanim zaczniesz negować co typek pisze (on nie pluje w twoje rodzinne gniazdo) to rozkmiń co to dysfunkcyjna.

                A dla Ciebie i Velvetu wrzucam tu link do takiej jednej, przypadnie Wam do gustu. Ją też rozjebywało od zawsze. I szukała w nich aż znalazła w sobie. Też jest rezolutna i prostolinijna. Walnijcie całą serię o tym, czym jest przemoc. Będą tam wszyscy wam znani: mężowie, chłopcy i ojcowie.

                youtube.com/playlist?list=PLoGNz6Gt9OvBMwvf6NWdyjxjUioQm0TBa

                Lub to i tak dalej. Dobrze nawija też ‚Wilczyca’ czy tam ‚wilczycą być’. Też poharatana. Obie przestały pierepałkować i wzięły się za działanie.

                youtube.com/playlist?list=PLoGNz6Gt9OvBMwvf6NWdyjxjUioQm0TBa
               • afq Re: Bardzo dziwne zachowania męża 17.06.21, 17:02
                yadaxad napisał(a):

                > Zrozumienie jest fajne, ale na odpowiedni dystans. Te babki i tak od za długieg
                > o czasu koncentrują się na tym jaki on jest wredny, zamiast co, po co i dlaczeg
                > o znoszę. Rozpatrywanie co facetom było, jest dobre tylko po to, by je odciążyć

                odciążyć - to bardzo duzo
                fajne na dystans? mysle ze wiedziec ze dupa, lepiej nie bedzie, bedzie tylko gorzej, bez leczenia
                ktorego nie chca i zadna w tym wina kobiet
                to wazne
                by bez poczucia winy spadac stamtąd
                • afq Re: Bardzo dziwne zachowania męża 17.06.21, 17:07
                 ponizane na rozne sposoby, tkwią w tym dlugo,
                 za dlugo, dla ciebie, dla mnie, dla astro
                 dla nich nie
                 dlaczego? zapewne z wielu powodów
                 jednym z nich moze byc wlasnie poczucie winy, albo niska samoocena

                 nie ma zbędnej świadomości w całokształcie problemu

                 to nie ich wina ze faceci wpadli w cos takiego - tyle z mojej strony
                 ty mowisz - pomysl czemu w tym siedzisz - i bardzo dobrze
                 uwazasz ze to drugie wystarczy? - sorry - bzdura
                 • yadaxad Re: Bardzo dziwne zachowania męża 17.06.21, 17:42
                  Plączesz Afq i domyślam się dlaczego. Ale to nie do rozpatrywania w tej chwili. Tym paniom potrzebne jest wskoczenie w zdrowe zasady, A świadomość, że coś jest niepodważalną zasadą jest pierwszym elementem pozbycia się poczucia winy. Naginanie ma wywoływać większy dyskomfort niż nieudolność kombinowania. Jeśli ktoś bije dziecko, to najpierw usuwasz go z bliskości dziecka i zapewniasz bezpieczeństwo, czy tłumaczysz dziecku, że to pewnie DDD(A) i nie jego wina? Pierwsza jest niedopuszczalność zachowania i całkowita nie zgoda na nie. Potem można rozpatrywać problemy osobowości.
                  • afq Re: Bardzo dziwne zachowania męża 17.06.21, 18:50
                   nie wiem co plącze, ale ok, ja sie nie domyslam

                   przykład z dzieckiem nie za bardzo adekwatny
                   tu nie mówimy o dziecku a to różnica
                   dorosłej kobiecie bitej przez męża jednak się uswiadamia wiecej
                   swiadoma siniaków juz jest, jak sądzę
                    • afq Re: Bardzo dziwne zachowania męża 17.06.21, 21:21
                     astroblaster napisał(a):

                     > Przykład z dzieckiem a w zasadzie porównanie jest w punkt!
                     >
                     > Działanie!


                     jest roznica miedzy doroslym a dzieckiem
                     dzialanie! pewnie! tylko ze ani mi ani tobie ani yadaxad nic do cudzego dzialania!
                     uswiadom to sobie
                     dziala sie wtedy gdy jest sie gotowym
                     a mozna nigdy nie byc
                     i dalej nic nam do tego
                     • afq Re: Bardzo dziwne zachowania męża 17.06.21, 21:27
                      trafilem kiedys do terapeuty uzaleznien, ktory po krotkiej rozmowie uznal ze ja nie mam zadnego problemu
                      choc mialem juz wtedy, dzis to wiem

                      jakis czas temu sarkałem na niego ze mnie tak wypuscil, dzis uwazam ze mial racje

                      zrobil slusznie, zgodzisz sie z tym prawda, astro? wiem ze tak

                      po co to nawolywanie do dzialania
                      ludzie od tego nie zaczna dzialac jesli nie beda miec swojego przekonania
                      powiem wiecej, dzganie palcem "dzialaj" robi zle, a nie dobrze
                      • astroblaster Re: Bardzo dziwne zachowania męża 17.06.21, 21:40
                       Pewnie, że się zgodzę. Miałeś najlepszego terapeutę przed sobą. To była może Twoja najlepsza i najważniejsza terapia.

                       Kobietka chce działać. Dostała tu pakieciki. Zrobi co chce. Tak samo jak Monika nie zrobi niczego. I nic mi do tego. Pełna zgoda.
                       • afq Re: Bardzo dziwne zachowania męża 17.06.21, 21:46
                        astroblaster napisał(a):

                        > Pewnie, że się zgodzę. Miałeś najlepszego terapeutę przed sobą. To była może Tw
                        > oja najlepsza i najważniejsza terapia.

                        no nie, nie była, bo nie było wtedy żadnej terapii, tylko troche rozmowy
                        jestem pewien ze facet wiedzial ze problem jest, ale widzial ze nie mam motywacji z siebie

                        potem musialem sie jeszcze stoczyc bardziej i po latach trafilem do osrodka w ktorym teriapie mialem

                        ale wlasnie o to mi chodzi astro, nie ma co wytykac ludziom ze nie dzialają
                        zadzialaja jak bedzie czas
                        • afq Re: Bardzo dziwne zachowania męża 17.06.21, 22:04
                         koncząc wywody

                         tak zupełnie wprost
                         gdyby nie poleciały teksty ze sie kobieta okazała mało atrakcyjna albo moze słaba jest w łózku
                         a byłoby o tym ze powinna zadbac o siebie
                         to nic bym nie pisał o hiperseksualnosci
                         i nie byloby pisania z gory z dolu itd
                        • astroblaster Re: Bardzo dziwne zachowania męża 17.06.21, 22:15
                         AFQ to była sesja terapeutyczna. Genialna w formie. Facet Cię wyczuł a idź się zajeb (wiedział, że nie da Ci to spokoju).

                         Zwał jak chciał. Genialny strzał. Wow.

                         Widzisz jak rapuję. Siłą rzeczy. Ostatnio 100% to rap i głównie trap (new school). Ależ Ci chłopcy piszą i ile tam terapeutycznych przekazów. Propsuję polski rap. Zresztą i niemiecki i francuski i amerykanski też.
                         • afq Re: Bardzo dziwne zachowania męża 17.06.21, 22:22
                          astroblaster napisał(a):

                          > AFQ to była sesja terapeutyczna. Genialna w formie. Facet Cię wyczuł a idź się
                          > zajeb (wiedział, że nie da Ci to spokoju).
                          >
                          > Zwał jak chciał. Genialny strzał. Wow.


                          strzał genialny, niezwykle potrzebny
                          i jakos mnie nie zachecał do dzialania, zauwazyles? :-)

                          choc ja bym tego nie nazwal sesją terapeutyczna

                          tylko pozwolił mi nabierac motywacji przez dalsze 4-5 lat
                          mistrz, co?
                          a wiedzial tylko tyle, ze to jeszcze nie teraz
                          co potem? zadnej gwarancji nie mial, statystyka jest bezwzględna
                         • astroblaster Re: Bardzo dziwne zachowania męża 17.06.21, 23:17
                          Genialne. Nie chcesz to nie. Się zajeb i tyle.
                          Przeżyłem coś podobnego. Wtedy nie skumałem, ale spokoju mi to nie dało.

                          Tak powinna wyglądać terapia. Jestem dla Ciebie, ale jak nie chcesz to nie. Jak uważasz, że jest oki, to pogadaliśmy i siema.

                          Mógł Cię kroić na hajs i robić cuda na kiju. Jebnął Ci w środek nosa tak, że wkurw masz do dzisiaj. Siebie uratowałeś a jemu udowodniłeś.

                          Zrobił Ci prima sort nlp.
                         • afq Re: Bardzo dziwne zachowania męża 18.06.21, 00:07
                          astroblaster napisał(a):

                          > Genialne. Nie chcesz to nie. Się zajeb i tyle.
                          > Przeżyłem coś podobnego. Wtedy nie skumałem, ale spokoju mi to nie dało.

                          to po co poganiasz ludzi


                          > Mógł Cię kroić na hajs i robić cuda na kiju. Jebnął Ci w środek nosa tak, że wk
                          > urw masz do dzisiaj. Siebie uratowałeś a jemu udowodniłeś.

                          eee.. no nie, nie mógł kroić. to byłoby wbrew etyce zawodowej
                          wkurw do dziś ?? nieee.. do pewnego momentu miałem mu za złe, fakt, ale to było dawno
                          no i przede wszystkim... ja niczego nikomu nie udowadniałem
                         • afq Re: Bardzo dziwne zachowania męża 18.06.21, 01:49
                          astroblaster napisał(a):

                          > Jebnął Ci w nos. Cyngla dostałeś. Pamiętasz świeżo do dziś. Poza tym nie zajeba
                          > łeś się. Racjonalizuj jak chcesz. Ja uważam tak.

                          pamietam bardzo dobrze wiele rzeczy astro, tych niepotrzebnych również
                          wtedy poczulem ulge, ze spec mi mowi ze nie mam problemu, super

                          po latach sobie przypomnialem, juz w trakcie terapii i zawislo mi pytanie - czemu ten chuj mnie wtedy wypuscil
                          nie mam zadnej wdziecznosci dla niego, nic z tych rzeczy, nie bylo w tym zadnej motywacji dla mnie

                          dzis tylko po prostu rozumiem ze jego wysilki wtedy gdyby mnie chcial motywowac do terapii, spełzły by na niczym, ze tyle wtedy widzial
                          no i gites, wiedzial co robi
                          ale co niby mialbym mu udowadniac, przeciez to ja jemu racje przyznaje, ze sensu wtedy by to nie miało
                         • afq Re: Bardzo dziwne zachowania męża 18.06.21, 01:40
                          astroblaster napisał(a):

                          > Mógł kroić. Każdy potrafi racjonalizować. A Ty (sorry dude) udowadniasz do dziś

                          tamtemu terapeucie udowadniam tak? aha

                          > Stąd też ‚to z dołu’ w tym wątku.

                          nie czaje, skąd i z dołu akurat
                     • astroblaster Re: Bardzo dziwne zachowania męża 17.06.21, 21:37
                      Nie nie AFQ. Działanie.
                      Szkodzi to odcinam.

                      Przykład z dzieckiem jest w punkt.

                      Jak jest między nimi na prawdę wiedzą tylko oni; każde na swój sposób.

                      My bazujemy na relacji Koleżanek; po tych: działanie a przykład z dzieckiem adekwatny.
                      Co za różnica czy lat masz 8 czy 30; przemoc to przemoc a z relacji Kobietki1888 nie wynika brak seksu, czy brak relacji między nimi. Tam jest przemoc. Gdyby mieli dziecko byłoby klasycznym DDD. Facet nawet stosuje karanie seksem. To słaby, zjebany, tchórzliwy narcyzek.

                      Sam winien winien poradzić. Rolą 188-ósmej nie jest terapeutyzowanie go ani ratowanie; jest CELEM jest ratowanie siebie.

                      Wytłumaczyłeś mechanizm. Bardzo dobrze go wytłumaczyłeś, tylko co po tym 188-smej?
                      Korzyść byłaby taka, gdyby jej refleksja była zwrócona na siebie nie jego dom rodzinny, DDA i omawianie tamtych mechanizmów. Wyszło z tego, że się błędnie dowartościowała (szkoda ni go itp to nic innego jak on zjebany, ja zajebisty). Gdyby refleksja była tego typu: o AFQ dałeś do myślenia, filmik na YT też dał. Siebie też chyba muszę zobaczyć w innym świetle. Pogrzebać w tym co było i jak mi w domu dani, dojść do źródeł i je przepracować, by nie przyciągać takich, nie wybierać takich i żyć swoje życie.

                      Ja jestem daleki od wszelkich ideałów. Łobuz max, ale jak mam komuś coś via forum doradzić, to zawsze doradzam zwrot na siebie; wgląd w siebie. I tyle.
                      • afq Re: Bardzo dziwne zachowania męża 17.06.21, 22:32
                       astroblaster napisał(a):

                       > Ja jestem daleki od wszelkich ideałów. Łobuz max, ale jak mam komuś coś via for
                       > um doradzić, to zawsze doradzam zwrot na siebie; wgląd w siebie. I tyle.

                       przyglądasz sie swojej ekspresji ? :-)
                        • afq Re: Bardzo dziwne zachowania męża 18.06.21, 00:09
                         astroblaster napisał(a):

                         > Bardzo mi ona pasuje. Akceptuję ją.
                         > Inaczej nie byłbym sobą.
                         >
                         > Jak nie pasuje, to nie mnie (czy tam mi).

                         no widzisz..
                         zostaw ludziom ich moc lub niemoc, chec lub niechec
                         nie beda sie przygladac sobie bo astro tak uwaza
                         ja uwazam ze twoja ekspresja mogła by byc inna i wcale bys na tym nie stracil, no ale co z tego, prawda?
                         • afq Re: Bardzo dziwne zachowania męża 18.06.21, 00:58
                          yadaxad napisał(a):

                          > "Ekspresja" Astro robi podmuch, który zdziera kamuflaże.

                          pieprzenie.. ja mam tolerancje i doceniam reszte
                          ale astro bywa chamem zwyczajnie

                          podmuchy kuźwa, prosze cie.. zdzieranie kamuflaży
                          a skąd potrzeba robienia podmuchów i zdzierania kamuflarzy?
                          i to usprawiedliwia?
                          powtórze to... pieprzenie
                         • afq Re: Bardzo dziwne zachowania męża 18.06.21, 01:08
                          ten przymus sciagania ludziom gaci jest na prawde zastanawiający
                          a forma czasem męcząca

                          ale rozumiem, ze oceniasz jako pozyteczne, pozyteczne w zwiazku z czym?

                          bo ze astro uwaza ze to po prostu on i bez tego nie czulby sie soba i nie ma czemu sie przyglądac to juz wiem
                         • astroblaster Re: Bardzo dziwne zachowania męża 18.06.21, 01:38
                          Ależ AFQ każdy sobie.
                          Tak samo jak dla siebie tu piszemy najbardziej, czyż nie?

                          Mógłbym napisać, że ma w to wyjebane. Poniekąd tak jest, ale Kobietce188 nie zazdroszczę; poza tum ją polubiłem.
                          Ma coś w sobie.

                          Nie obruszyła się na ‚słabo się pierdolisz’, zripostowała że zrobi filmik. Wow. Serio.
                         • afq Re: Bardzo dziwne zachowania męża 18.06.21, 01:42
                          astroblaster napisał(a):

                          > Ależ AFQ każdy sobie.
                          > Tak samo jak dla siebie tu piszemy najbardziej, czyż nie?

                          czasem wątpie czy w to wierzysz


                          > Nie obruszyła się na ‚słabo się pierdolisz’, zripostowała że zrobi filmik. Wow.
                          > Serio.

                          marzysz :-) napisała że przeciez nie wrzuci tu filmu
                         • astroblaster Re: Bardzo dziwne zachowania męża 18.06.21, 01:53
                          I Ty rozumiesz moją ekspresję AFQ?
                          Zaczyna nasza rozmowa przypominać tę z Moniką. Wszystko kropka w kropkę. Bez metafor, hiperbol, podpuch czy skrótów.

                          Nie marzę a może marzę tylko o kim?

                          Kobitka odpisała (wtedy) tak dobrze jak Tobie dobrze odpowiedział wtedy tamten terapeuta.
                       • yadaxad Re: Bardzo dziwne zachowania męża 18.06.21, 00:32
                        Szyc miał podobnie z panem W. Jak dojrzał, to już go przyjął. Wziąłeś od dołu (określiłam), bo nieważna chronologia, załapały temat, a to od razu umniejsza główny problem przemocy wywołując zainteresowanie złym misiem' a z problemem trzymam dalej podejmując temat, a nie podważam co przypuszczasz. A co do tego, że zrobią jak będzie ich czas same, to akurat przy przemocy się często nie zdąża i zmusić je do działania się nie zmusi, ale dopingować bez owijania na pewno przy przemocy można.
                        • afq Re: Bardzo dziwne zachowania męża 18.06.21, 00:42
                         wiesz yadaxad o co mi chodzi, wiesz jakie posty poszły
                         zwyczajnie do dupy były a nie dopingujace

                         cieżko złapac ten doping w stwierdzeniach ze wyszlo ze jestes nieatrakcyjna albo moze słaba w łóżku

                         masz racje, chronologia problemem nie jest
                         tylko zrozum po co pisałem o problemach facetów, kiedy i dlaczego
                         problemem jest nieszczesliwe, bo jak was znam to przeciez niezamierzone, wbijanie w glebe
                         • afq Re: Bardzo dziwne zachowania męża 18.06.21, 00:53
                          a ty mi tu piszesz ze niepotrzebnie odciagam je od tego co wazne
                          bo sie chwytaja potem tematu bla bla

                          to jasne ze poczucie wartosci tam jest nadgryzione, czy nie?
                          po co do tego takie gwozdzie?
                          zwyczajnie.. po co?
                         • astroblaster Re: Bardzo dziwne zachowania męża 18.06.21, 01:46
                          Nie słaba w łóżku (kto tak mówi? W starym kinie tak mówiono); może słabo się pierdolisz? Tak napisałem.

                          Nie widzisz analogii to Twojego pierwszego terapeuty. Szybki strzał. Rozwiała wątpliwości. I nic tu do dupy nie było. Był plot i flow i zauważam, że ‚od dołu’ Ty poleciałeś najpierwszy z pierwszych. Potem reszta. I Ty nie zwróciłeś się na nią, tylko zdiagnozowałeś biednego misia. I to był element Twojego udowadniania. Jeden chuj, ważne, że żyjemy a jutro zaświeci słońce.
                         • afq Re: Bardzo dziwne zachowania męża 18.06.21, 01:54
                          dobrze, raz jeszcze

                          najpierw padlo ze wyszlo na to ze jest nieatrakcyjna dla faceta
                          potem dourziclem ze słabo sie byc moze pierdoli - prosze bardzo, twoja wersja, jakby to mialo znaczenie
                          wiec
                          skoro tak podbijacie to napisałem ze to nie jej wina, i zadne slabo sie pierdoli czy jest nieatrakcyjna
                          tylko,
                          facet ma problem i nazywa sie hiperseksualnosc
                          i tu jest pies pogrzebany
                          pisane to bylo z mysla o niej
                          nie o jej misiu
                          i na skutek twojego i yady wejscia ktore moglo wbijac kobiete w dół i w jeszcze gorszą samoocene

                          i tyle
                          przyjmij to, co z mysla o czym i o kim pisalem, proszę
                        • afq Re: Bardzo dziwne zachowania męża 18.06.21, 01:21
                         yadaxad napisał(a):

                         > Szyc miał podobnie z panem W. Jak dojrzał, to już go przyjął.

                         myslę że wielu tak miało, ale to zawsze ryzyko
                         to jak z tzw twardą miłością, z odchodzeniem od pijaka, bo nim to potrząśnie i tego mu trzeba
                         taaaak, trzeba, ale to operacja z szansami przezycia pacjenta 50/50
                         • astroblaster Re: Bardzo dziwne zachowania męża 18.06.21, 01:59
                          No tak. Gdyż nie wiem po co mi truizmami serwujesz. Poza tym celem terapeuty nie jest zabijanie własnego sumienia czy przeciążania poczucia winy. Mają swoje superwizje. Umieją się chronić a Ci od uzależnień potrafią walić w nos, bo tak trzeba.

                          Przywalił ci i trafił dobrze. I chwała mu za to, bo jesteś serio spoko gość. Dobranoc.
                         • afq Re: Bardzo dziwne zachowania męża 18.06.21, 02:04
                          astroblaster napisał(a):

                          >Poza tym celem terapeuty nie jest zabijanie własnego sumienia czy przeciążania poczucia winy. Mają swoje s
                          > uperwizje. Umieją się chronić a Ci od uzależnień potrafią walić w nos, bo tak t
                          > rzeba.

                          zadziwiajace ze pytasz mnie czemu ci truizmy pisze :-)
                         • astroblaster Re: Bardzo dziwne zachowania męża 18.06.21, 02:32
                          No AFQ nie czaisz.
                          Ty prowadzisz ze mną jakby dialog 1:1.

                          Ja piszę z Tobą 1:1; dorzucając coś dla Kobitki188; dorzucając coś tam o terapiach i terapeutach, żeby oswoić z tematem. Potrzebuje tego, tak jak adwokata.
                          I wyjaśnione.

                          Słabość to nie bezradność.
                          Nie lubię jej, ale akceptuję.
                          Jak też to, że czasami wzruszają mnie bzdury (np. Jakaś historia z kuchennych rewolucji); czasami trigerry też powodują poruszenie. Czasami zaś bawią mnie bzdury.

                          Lubię zegarki a zdarza (ło) mi się spóźniać i żeby zapobiec zacząłem nastawiać 36min (chuj wie dlaczego 36) zegarki do przodu i tak mi zostało. Tyle, że na naręcznych mam inny przyśpieszony czas a w autach inny. I bawi mnie dezorientacja towarzyszących mi osób. O kurwa jak mnie to bawi. Gupie, bo gupek i chuj z tym.
                         • afq Re: Bardzo dziwne zachowania męża 18.06.21, 02:48
                          a kobitka to co rzucisz znajdzie i podniesie, bo to dla niej
                          to ja ci proponuje napisac do niej 1:1 i jesli uzna ze tego chce to poslucha
                          to na pewno bedzie prostrze i skuteczniejsze

                          przekombinowane astro

                          i widzisz.. zamiast pisac ze moze slabo sie pieprzy, mogles pisac wprost, czego twoim zdaniem jej potrzeba

                          a teraz tak mi sie jeszcze rzucilo... ty nie musisz pisac po chamsku i rozmowa sie toczy.. hm... nie jestes sobą? :-D

                          nic nie musisz, widac chcesz akurat tak
                          i to ciągle ty.. nie zniknąłeś od tego.. :-D
                         • astroblaster Re: Bardzo dziwne zachowania męża 18.06.21, 09:25
                          Chcę. Oczywiście.
                          Interpretuj jak chcesz, ale cytuj dosłownie: nie pisałem nic o pieprzu i soli a zapytałem czy aby czasem się niezbyt dobrze pierdoli.

                          Dziękuję za propozycję. Pozostanę przy swoim póki co. Może mi się kiedyś zmieni albo przestanie chcieć. Pewnie to drugie, albo na pewno raczej.

                          Myślę, że percepcja Kobietki jest inna niż Twoja i podnosi co widzi. Widzi dobrze a podnosi co chce. Najprawdopodobniej codziennie widzi więcej i inaczej. I tyle.
                         • yadaxad Re: Bardzo dziwne zachowania męża 18.06.21, 10:41
                          Byłam ciekawa, jak zareaguje na tak "otwarte" pytanie. Nie będę wyliczać możliwości reakcji, które by różnie ją profilowały. Zareagowała świetnie i to pokazywało, że jest z kim rozmawiać. Mam nadzieję, że problem mieszkaniowy, który widzi za załatwiony ją podeprze w działaniu. Bo to jest problem, który komplikuje, ale nie zasadniczy w całej postawie. I będzie rozumiała, że nie sama wolność wszystko załatwia, tylko trzeba jeszcze otrzepać osobowość z naleciałości, które nie pozwolą z wolności korzystać.
                         • afq Re: Bardzo dziwne zachowania męża 24.06.21, 21:45
                          czyli eksperymentujecie tu sobie na ludziach
                          byliscie ciekawi, bo reakcji nie znaliscie.. jak to yadaxad napisała.. mozliwych reakcji nie bedzie wyliczac

                          sa rzeczy których w was nie lubie
                          tu nie grupa, ale w grupie są niedopuszczalne
                          oczywiscie - co was to obchodzi
                          zrobicie z tym co tam sobie chcecie
                          po prostu wiedzcie
                  • afq Re: Bardzo dziwne zachowania męża 17.06.21, 18:58
                   yadaxad napisał(a):

                   > Pierwsza jest niedopuszczalność zachowania i całkowita nie zgoda na nie. Potem można ro
                   > zpatrywać problemy osobowości.

                   niezgode juz w sobie ma
                   sądzisz ze skoro tyle lat w tym twkila to koniec, nic nie zrobi by zadbac o siebie? niby czemu?
                    • afq Re: Bardzo dziwne zachowania męża 17.06.21, 19:19
                     ..poza tym, to jest po prostu forum
                     ja tu nie prowadze misji ocalenia kogos i nie specjalnie analizuje co w jakiej kolejnosci mozna mowic
                     zeby sie czyjes losy zdrowo potoczyly

                     bo ani nie jestem terapeutą ani nie decyduje w kwestii cudzych losów i tego co dla kogo jest zdrowe

                     jesli ktos z tego co tu sie pisze wyjmie dla siebie cos sensownego to ok, jesli nie, nic nie poradze i ty tez nie przeciez
                     • yadaxad Re: Bardzo dziwne zachowania męża 17.06.21, 19:56
                      Z dzieckiem jest adekwatne, bo to czego chcemy, pragniemy kochamy, oczekujemy, marzymy jest naszym dzieckiem, które dorosły w nas bierze za rękę i wyprowadza. Jak się zawsze udaje, to inna sprawa. I właśnie, to forum, , nie ma co się stroszyć, ty podjąłeś temat ich stosunków od "dołu", ja odpowiadam, że to widzę najpierw od "góry". Nie trzeba twierdzić, że musi się siedzieć, wystarcza, że się siedzi. I jeśli te nasze wymienianie się uwagami pomoże kobietom się zrealizować, to dobrze. Bo same na pewno nie jeden raz myślały przez te lata, tego się nie da wytrzymać i same siebie nie podtrzymały.
      • hana11 Re: Bardzo dziwne zachowania męża 14.06.21, 17:05
       "przynajmniej masz jasność, że lubi kobiety"

       Czyli? Związek do odratowania, byleby portki wisiały na krześle? A nie lepiej poszukać faceta, przy którym nie będziecie miały wątpliwości czy jesteście dla niego atrakcyjne?