Dodaj do ulubionych

Jak uczyć ludzi empatii?

23.06.21, 21:42
Uczenie innych empatii to wyzwanie dość karkołomne. Ludzie, którzy posiadają empatię już w pakiecie od natury nie wymagają takiej nauki, ale ludzie którzy jej nie posiadają, to zupełnie inna historia.

Tu gładkie słówka niewiele pomogą. Czasem do takich ludzi trzeba docierać przez wyobraźnię lub co jest już absolutnym paradoksem przez ich własny egoizm. Cóż, cel uświęca środki, dlatego zawsze warto próbować.

Takim z przykładów działania na ludzką wyobraźnię może okazać się kinematografia. Osobiście mam tu na myśli dramat z 2010 r. "Pogorzelisko".

Film już dość wiekowy, ale ze swoim przekazem ponadczasowy.

Link do opisu filmu: www.filmweb.pl/film/Pogorzelisko-2010-512263

Film jest drastyczny, a przez to bardziej zapada w pamięć. I choć swoją fabułą może nie powalać, to już wnioski z niego płynące, zwłaszcza te ze sceny końcowej, mogą się okazać wręcz piorunujące.

Moje refleksje są takie, że ZAWSZE i w KAŻDEJ sytuacji warto zastanowić się nad tym co czynimy, nawet jeśli jesteśmy egoistami z natury i pozbawieni jesteśmy wyobraźni...
Obserwuj wątek
    • kalllka Re: Jak uczyć ludzi empatii? 24.06.21, 12:25
      Hmmm, a czego i jak chciałbyś uczyć, kodeksie?
      Kwestionujesz zasady profesjonalnych terapii psychologicznych, za to ex cathedra psychologizujesz - oceniając.
      Zreszta jak, i do czego porównać coś,
      czego nie da się zmierzyć?

• inka.fem Re: Jak uczyć ludzi empatii? 24.06.21, 14:03
      Rodzice mogą uczyć swoje dzieci empatii poprzez dawanie przykładu. W innych sytuacjach nie spotkałam się z uczeniem kogoś empatii.

«Moje refleksje są takie, że ZAWSZE i w KAŻDEJ sytuacji warto zastanowić się nad tym co czynimy, nawet jeśli jesteśmy egoistami z natury i pozbawieni jesteśmy wyobraźni...»

Egoista takiej refleksji mieć nie będzie. Każ ślepemu zobaczyć i głuchemu usłyszeć, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka