Dodaj do ulubionych

Dlaczego ludzie coś muszą?

17.11.21, 22:26
Wcale nie trzeba wykształcić się, są tak samo głupi. Dom z basenem? No ludzie zawsze wodę znaleźli i się opryskali. Czego tak ty jeden z drugim potrzebujesz?
Obserwuj wątek
   • yadaxad Re: Dlaczego ludzie coś muszą? 18.11.21, 10:30
    A na przykład nie ma żadnych stałych związków, które się wybiera. Związki są dane i trzeba się z nimi pogodzić. Ludzie zostali "poplątani" rodzinnie przez ekonomię, która stała się ważniejsza od uczuć. Przed tym wcale się tak w wojny nie ładowali. Tyle ile trzeba, bo im bardziej zależało na nie straceniu bliskich, niż na zabiciu przeciwnika.
  • trust21 Re: Dlaczego ludzie coś muszą? 18.11.21, 17:12
   Rozdzieliłbym to na potrzeby podstawowe i luksusowe. Kształcić się warto, bo to rozwija. Dom z basenem to chyba nie w naszym klimacie :-)

   Czasem zazdaszczam naszemu kotu, że właściwie niewiele musi. Michę zawsze dostanie pod sam pysk, ma ciepło i wygodnie. Czasem złapie jakiegoś owada i zanim go zabije to go trochę pomęczy. Ale to robi dla własnej kociej przyjemności a nie z musu. Jak każdy kot zresztą.

  • mona.blue Re: Dlaczego ludzie coś muszą? 18.11.21, 18:43
   Często się musi z powodu różnych powinniści wobec dzieci czy rodziców. I jeść też trzeba i wziąć skądś na to kasę.
   Potrzeby to druga sprawa. Często się nad nimi nie zastanawiamy i czasem mamy niezaspokojone.
  • jan_stereo Re: Dlaczego ludzie coś muszą? 18.11.21, 20:11
   Jak przekonasz towarzystwo ze ludzie zaraz po urodzeniu powinni zostac wrzuceni do gnojowki jako produkt zbedny, to temat w zasadzie mozna zamknac, w przeciwnym przypadku, troche bezsensownym jest roztrzasanie checi osobnika zyjacego, skoro sensownym ma byc jego egzystencja....
  • n4rmoorr Re: Dlaczego ludzie coś muszą? 19.11.21, 02:55
   Co za durne sformułowanie pytania.Co ludzie muszą . Bez basenu się obejdziesz i wykształcenie też ci nic nie da .Jak nie będziesz miała pracy . Najważniejsze to zdrowie ,śmiech i milość. Wracając do śmiechu to na tym forum pełno jest jakich dziwnych ,chorych relacji .Porad ,pouczeń ,a zero uśmiechu . Kiedy ostatnie zdanie w dowcipie dotrze do ciebie, przychodzi wtedy śmieszne uczucie: nagle czujesz potrzebę, aby ryknąć spazmatycznie. Śmiech jest dziwny. Dlaczego się śmiejemy?
   Psychologowie myślą, że ta odpowiedź behawioralna służy jako sygnał dla innych mający szerzyć pozytywne emocje, obniżać stres i wzmacniać więź grupową. Z tym samych powodów, szympansy i orangutany uśmiechają się i śmieją bawiąc się razem Bawcie się ludzie bo życie ucieka.A nie durne ideologie polityczne i religijne pisać.Na tych forach w ogóle nie ma radości .To trzeba leczyć na tym forum.
  • kod_matrixa Re: Dlaczego ludzie coś muszą? 28.11.21, 20:48
   Jeśli dla przykładu o statusie i prestiżu społecznym żyjąc w epoce "x" decyduje zajmowane stanowisko, pensja i praca, to jednostka ulegając otoczeniu nadaje tym elementom ponadnormatywną wartość.

   Jeśli dla odmiany ta sama jednostka żyje w epoce "y" gdzie wartością i prestiżem jest nie skalanie się pracą, blada cera i przynależność rodowa, szlachetne urodzenie, to z ww. uczyni wartości dokładnie wg tego samego wzorca jak w pierwszym przypadku.

   Jedyną zmienną są podstawiane elementy, a mechanizm bazujący na stosunkach stadnych jest stałą.

   W wielkim skrócie na tym polega ten matrix.
  • n4rmoorr Re: Dlaczego ludzie coś muszą? 30.11.21, 09:50
   Wcześniejsze badania przeprowadzone przez psychologa Arthura Arona, który współpracował również przy tym badaniu, sugerowały, że ludzie, którzy są najbardziej zakochani, czują do siebie silny pociąg – ale także to, że lubią wspólnie podejmować nowe wyzwania. Na podstawie obrazowania fMRI, naukowcy wyciągnęli wniosek, że uczucie miłości będzie wymagało silnych dawek dopaminy – neurotransmitera odgrywającego istotną rolę w układzie nagrody. Badacze nie mogli zmierzyć poziomu dopaminy poprzez ankietę telefoniczną, więc zamiast tego zadawali pytania odnośnie odczuwanej przyjemności w momencie, gdy partner znajduje się w pobliżu. Gdy wiadomo już na czym zasadza się niniejsze badanie, pora na to, aby sprawdzić swój związek w teście. Zobacz, jak ocenić swój związek na tych 12 kluczowych wymiarach: 12 RZECZY, KTÓRE CZYNIĄ ZWIĄZEK DLUGOTRWAŁYM

   1 Pozytywne myślenie o swoim partnerze. Pozytywne myślenie o swoim partnerze oznacza, że koncentrujesz się na dobrych cechach jego charakteru, a nie złych. Przeżuwanie myśli o rzeczach, które ci przeszkadzają, może prowadzić jedynie do wyolbrzymiania drobnostek i tylko przysporzyć irytacji. Ludzie w dobrych związkach pozbywają się złych uczuć, co sprawia, że pamiętają raczej o doświadczeniach dobrych i wspólnie przeżytych, a nie złych.
   2 Myślenie o partnerze, gdy nie jest obecny. Czy opuszczając partnera na jeden dzień, na wieczór, albo na dłuższy okres, zapominasz o jego istnieniu? Czy znikając ci z oczu, znika ci z myśli? Jeśli tak, to może być znak, że nie jesteś zakochany w partnerze. Nie musisz spędzać każdej chwili tęsknie wzdychając, ale fakt, że partnera nie ma, powinien przejść ci przez głowę choć od czasu do czasu.
   Trudność w skupieniu się na innych rzeczach, gdy myśli się o swoim partnerze. Jeśli jesteś w stanie odłożyć myśli o partnerze bez większego wysiłku, to sugeruje, że partner zajmuje niewielką część możliwości poznawczych. Wielozadaniowość nie jest raczej pożądana przy rozmyślaniu o ukochanej osobie. W badaniu O’Leary’ego ten czynnik był szczególnie istotny.
   3 Podejmowanie nowych i wymagających wyzwań. Jeśli chodzi o zainteresowania i hobby, podobni przyciągają podobnych. Jak zobaczymy poniżej, spędzanie razem czasu jest ważne, ale sposób w jaki się go spędza jest jeszcze ważniejszy. Sprawdzony w badaniach empirycznych model samo-rozszerzania się Arona (ang. self-expansion model) pokazuje, że pary mogą wzmóc wzajemną miłość w związku spędzając razem czas na eksploracji i na podejmowaniu wyzwań. O’Leary wskazał ten czynnik jako na szczególnie ważny dla mężczyzn. Jeśli chcesz oddać skok na bungee po raz pierwszy, wasz związek odniesie z tego korzyść, jeśli uczynicie to razem. Jeśli nie chcesz skakać na bungee, szukaj nowych sposobów unikania rutyny.
   4 Spędzanie czasu razem. Jeśli kogoś kochasz, chcesz spędzać z tą osobą czas, a im więcej spędzicie razem czasu, tym bardziej miłość będzie rosła. Spędzając razem czas starajcie się podejmować nowe i wymagające aktywności, tak jak to opisano w punkcie 4. Spędzanie czasu razem nawet w domu może pomóc intensywności miłości. Nawet remont piwnicy, który planujesz od dawna, może być sposobem na to, aby wzmocnić związek. 5 Gotowanie, zajmowanie się ogródkiem, zakupy spożywcze, czy nawet sprzątanie domu może być również na to sposobem. Ten czynnik jest ważniejszy również dla mężczyzn.
   6 Wyrażanie uczucia. Odczuwanie miłości do partnera jest ważne, ale również ważne jest wyrażanie tej miłości w sposób fizyczny. Nie byłoby mądrze udawać niedostępność, gdy celem staje się wzbudzenie namiętności w związku. Uczucie nie musi być bardzo wyszukane, nie musisz też nim nadmiarowo tryskać. Dotknięcie ramienia lub pocałunek w policzek wystarczy, aby zbudować intensywność w związku.
   7 Bycie pobudzonym przez partnera. Małe przejawy uczucia, które nie tylko podkreślają emocjonalne związanie z partnerem, lecz także wzniecają płomień seksualności. Respondenci, którzy najbardziej kochali swoich partnerów, odczuwali również wyraźnie odpowiedź ciała na ich dotyk. Nie znaczy to, że pełny akt intymny musi nastąpić po jednym dotknięciu w policzek. Odczuwanie ciepłego mrowienia od fizycznej obecności partnera wystarczy, aby być pobudzonym do czasu, gdy będzie odpowiedni czas na aktywność seksualną.
   8 Prowadzenie życia seksualnego. Nie powinno być zaskoczeniem, że prowadzenie życia seksualnego jest pozytywnym wyrażaniem intensywnej miłości. Ludzie kochający się, częściej będą regularnie uprawiać miłość. 9 Badanie O’Leary’ego pokazało jednak, że pozytywny związek między seksem a miłością jest częściowo spowodowany tym, że ludzie, którzy czują się szczęśliwi w związkach, kochają swoich partnerów i częściej uprawiają seks. Cokolwiek jest przyczyną, aktywność seksualna buduje i podtrzymuje miłość i poczucie szczęśliwości.
   10 Generalne poczucie szczęścia. Ludzie, którzy czują się szczęśliwi, mają też silniejszą miłość do partnera. Na podstawie badań O’Leary’ego nie jesteśmy w stanie ustalić, czy to zakochani ludzie czują się szczęśliwsi, czy na odwrót – szczęśliwi kochają mocniej. Ten czynnik jest istotniejszy dla kobiet. Niemniej, wynik ten pokazuje, że przeżywanie dystresu może wpłynąć na inne dziedziny życia i przynieść szkodę związkowi. Podobnie, jeśli twój związek przeżywa kryzys, ucierpi również twoje osobiste szczęście. W każdym wypadku, jest istotne, aby szukać pomocy, zanim wpłynie to negatywnie na twoje zdrowie psychiczne.
   11 Chęć, aby wiedzieć, gdzie partner jest w każdej chwili. Gdy mężczyzna jest mocno zakochany, chce wiedzieć, gdzie przebywa jego partnerka. Ten punkt może pozornie być jak stalking. Można jednak nadać mu pozytywny odcień; jeśli chcesz wiedzieć, gdzie znajduje się twój partner, to znaczy, że myśl o nim jest obecna.
   Obsesyjne myślenie o partnerze. Nieco obsesyjne myślenie o partnerze okazuje się być związane z intensywnością miłości w związku – przynajmniej dla kobiet. Zakochane kobiety z badania O’Leary’ego nie były bardzo zainteresowane tym, gdzie właśnie znajdują się ich partnerzy, jednak były bardziej skłonne, aby generalnie o swoich partnerach myśleć obsesyjnie.
   12 Posiadanie silnej pasji życia. Podchodzenie do życia z zapałem i silnymi emocjami wydaje się przenosić również na stosunki międzyludzkie. Jeśli chcesz, aby twój związek był namiętny, włóż trochę emocjonalnej energii, aby pracować nad swoimi zainteresowaniami, hobby czy nawet aktywnością polityczną. Mózgowy układ nagrody reaguje podobnie na miłość jak na ekscytację zwykłymi codziennymi czynnościami. Zapał w tych dziedzinach życia przekłada się na uczucia, które się żywi do partnera; wydaje się też, że czynnik ten jest istotniejszy dla mężczyzn.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka