Dodaj do ulubionych

Duża różnica wieku w związku

20.11.21, 19:56
Jak postrzegacie takie związki? Nie mówię tu o 6 czy 10 lat różnicy (chociaż 10 to też już dużo), ale o różnicy rzędu 15 czy 20 i więcej lat. Osobiście nie jestem zwolennikiem takich związków. Po pierwsze ze swojego otoczenia znam takie i nie są to moim zdaniem zdrowe relacje. Raz że często ich spoiwem są pieniądze starszego partnera lub deficyty - np, facet z kryzysem wieku koło 50tki kochanka - młoda kobieta poszukująca zastępczego tatusia a nie partnera. Czytałem kiedyś badania wskazujące, że prawdopodobieństwo rozsypania się takiego związku jest również wyjątkowo wysokie.
Obserwuj wątek
  • n4rmoorr Re: Duża różnica wieku w związku 20.11.21, 20:18
   Mam też wrażenie, że dużo większe kontrowersje budzą związki, w którym jeden z partnerów jest nie tyle młodszy, co po prostu młody. 20-o letnia różnica wieku nie budzi takich emocji w przypadku związku 50-o latki z 70-o latkiem, jak w przypadku 20-o latki z 40-o latkiem.
   Parom, które dzieli duża różnica wieku sugeruje się, że ich relacja to tylko chwilowy kaprys. Często dopiero po latach ich związek jest akceptowany, a trzeba przyznać, że trudno jest budować coś trwałego wbrew wszystkim dookoła. Być może wiele par przetrwałoby do dziś, gdyby ich bliscy okazali im wsparcie i akceptację.Moje kuzynki wzięly sobie starszych facetów i nie narzekają bo mieszkają zagranicą .Zaczynasz kombinować jak koń pod górę .Niech równolatek zapewni kobiecie miłość i dostatek .Ile ludzie spędzają czasu na necie bezproduktywnie i na pisaniu bzdur .Widać że nie ma kogoś bliskiego w otoczeniu .Zamiast spędzać czas z ukochaną osobą to się produkują i to jeszcze w sobotę .W Polsce nie ma życia i nie ma tu nic do szukania .Cześć.
   • trust21 Re: Duża różnica wieku w związku 20.11.21, 20:23
    n4rmoorr napisał(a):

    > Mam też wrażenie, że dużo większe kontrowersje budzą związki, w którym jeden z
    > partnerów jest nie tyle młodszy, co po prostu młody. 20-o letnia różnica wieku
    > nie budzi takich emocji w przypadku związku 50-o latki z 70-o latkiem, jak w pr
    > zypadku 20-o latki z 40-o latkiem.
    > Parom, które dzieli duża różnica wieku sugeruje się, że ich relacja to tylko ch
    > wilowy kaprys. Często dopiero po latach ich związek jest akceptowany, a trzeba
    > przyznać, że trudno jest budować coś trwałego wbrew wszystkim dookoła. Być może
    > wiele par przetrwałoby do dziś, gdyby ich bliscy okazali im wsparcie i akcepta
    > cję.Moje kuzynki wzięly sobie starszych facetów i nie narzekają bo mieszkają za
    > granicą .Zaczynasz kombinować jak koń pod górę .Niech równolatek zapewni kobiec
    > ie miłość i dostatek .Ile ludzie spędzają czasu na necie bezproduktywnie i na
    > pisaniu bzdur .Widać że nie ma kogoś bliskiego w otoczeniu .Zamiast spędzać cza
    > s z ukochaną osobą to się produkują i to jeszcze w sobotę .W Polsce nie ma życi
    > a i nie ma tu nic do szukania .Cześć.


    Ojj bardzo poruszył cię ten temat. W końcu już kiedyś napisałeś, ze miłość można kupić. Przynajmniej nie ejsteś już dziś ani gejem ani zakonnikiem.
  • n4rmoorr Re: Duża różnica wieku w związku 20.11.21, 20:40
   Nie obraź się Trust .Nie potrzebnie wtedy wybuchłem .Wybacz głupiemu .Miałeś trochę racji .Ja bardzo lubię Hanię i Monikę też .Obu nie pozwolę krzywdy zrobić .Czasami mnie ponoszą emocje .Ale dla każdego bym duszę oddał.Przeczytaj sobie to . Związki starszych panów z bardzo młodymi kobietami i dojrzałych dam z dwudziestoletnimi mężczyznami są zgodne z fizjologią. Być może więc są całkiem naturalne – zastanawia się Ryszard Rutkowski, ginekolog zajmujący się edukacją seksualną w szkołach, przychodniach i fundacjach. Joanna Jankowska była studentką łódzkiej szkoły aktorskiej, gdy zakochała się w starszym od niej o 22 lata dyrektorze teatru i cenionym reżyserze Bogdanie Hussakowskim. Razem pracowali przy sztuce “Niebezpieczne związki”. Ona grała główną rolę, on reżyserował. – Udzieliła się nam atmosfera tego spektaklu – śmieje się dziś 38-letnia Joanna. Fascynacja, miłość, namiętność przerodziły się w trwały związek. Joanna i Bogdan są razem 14 lat. Mają trójkę dzieci. Są szczęśliwi, wiele razem przeszli, m.in. poważną chorobę Bogdana. Łączą ich teatr, wrażliwość, wspólne zainteresowania, priorytety życiowe. – Nie wyobrażam sobie, że mogłabym być z kimś w swoim wieku – zapewnia Joanna.
   – To doskonały związek – oceniają zgodnie przyjaciele. Ale kiedy ludzie dowiedzieli się o ich romansie, wybuchł prawdziwy towarzyski skandal. Nawet najbliżsi nie dawali im zbyt wielkich szans na przyszłość. On ją zostawi dla młodszej, ona go rzuci dla rówieśnika – prorokowali. Być może dlatego Bogdan i Joanna pobrali się bez wielkiej pompy. Otoczenie dopiero po latach zaakceptowało ich małżeństwo..
   • trust21 Re: Duża różnica wieku w związku 20.11.21, 20:52
    Ja nie twierdzę że takie związki nigdy nie są możliwe. Czasem nawet są szczęśliwe. Ale to rzadkość. podam Ci przykład z mojej rodziny. Brat mojego ojca, człowiek lat 66. Jego partnerka ma lat 37. Zona zmarła mu ponad 3o lat temu. Sam wychowywał moją kuzynkę. Są razem z młodszą partnerką już pond 7 lat. Mój wujek jest tam tylko od pieniędzy a że dobrze zarabia, to nie jest dla niego problem. Nie ma w tym związku jednak głębi, jest pustka. Jedyne co ich skleja to kasa i strach przed samotnością. I to jest rzeczywistość.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka