Dodaj do ulubionych

Mama negatywnie nastawiona do zwiazkow

23.11.21, 10:27
Z kimkolwiek bym się nie spotykała jest na mnie zła, rani mnie zniechęcając mnie do partnera. Mimo ze mam juz 30+ lat wtraca się i okazuje złość ze sie z kimś spotykam. Skąd to sie bierze? Dlaczego taka zaborcza jest?
Obserwuj wątek
    • wawrzanka Re: Mama negatywnie nastawiona do zwiazkow 23.11.21, 20:03
      Skąd się bierze to, że TY - osoba 30+ przejmujesz się tym aż tak bardzo, że szukasz pomocy na zewnątrz. Pomożemy, ale napisz więcej o waszej relacji. Zazwyczaj takie problemy mają drugie dno, a może i trzecie, albo czwarte dno. Opisz ostatnią sytuację, kiedy okazała złość. W jakich okolicznościach, w jaki sposób i jak Ty zareagowałaś na tę złość.
      • joana012 Re: Mama negatywnie nastawiona do zwiazkow 23.11.21, 20:23
        Matka chce, abyś to ty wypełniła pustkę w jej życiu. Każdy twój partner jest zagrożeniem jej planu. Jeśli zbudujesz swoje samodzielne życie pozostanie 1 nieszczęśliwa osoba czyli ona. Jeśli jej ulegniesz będziecie we dwie nieszczęśliwe.
        Matka pracuje zawodowo?
      • n4rmoorr Re: Mama negatywnie nastawiona do zwiazkow 23.11.21, 21:24
        Pełno jest na forach ludzi nie radzących sobie w różnych sytuacjach.Toksyczna matka .Nie zdradzę tajemnicy moja droga ,że Monia była w takiej sytuacji .Na trochę się uwolniła bo mają jej rodzice opiekę,ale i tak wszystko na jej głowie .Jestem pełen podziwu że tak dzielnie daje sobie radę .Ale ma ciężko.Matki częściej niż na synów, swoje toksyczne, negatywne emocje przelewają właśnie na córki. Dzieje się tak dlatego, że w społeczeństwie nadal powszechnie funkcjonuje model, w którym to właśnie od córek wymaga się więcej. Cechy toksycznej matki mogą się nasilić, gdy matka zauważa, że przestaje mieć pełną kontrolę nad życiem dorosłej córki. Nie akceptuje jej wyborów życiowych, ciągle porównuje córkę do siebie i innych. Toksyczna matka podkreśla, że inni „w tym wieku” osiągnęli już znacznie większy sukces.I tak jest u założycielki wątku.Terapia indywidualna lub grupowa. Podczas terapii nauczysz się nie tylko otwierać na innych ludzi, ale też zrozumiesz, że nie jesteś osobą winną tego, że Twoja matka zachowywała się w określony sposób. Toksyczne matki latami wprowadzają swoje dzieci w ciągłe poczucie winy. Pozbycie się poczucia winy, będzie pierwszym krokiem do lepszego życia.I tyle miła koleżanko z forum Religia .

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka