Dodaj do ulubionych

Lorafen na noc. Co sądzicie?

10.01.22, 20:35
Witam,

ze względu na ciągły duży stres oraz problemy ze snem. Otrzymałem lek larofen 1mg na noc.

Wyczytałem w internecie że lek jest uzależniający. Wręcz porównywalny do narkotyku.

Czy jest sens w ogóle go stosować? Czy dawka 1 mg jest juz mocno odczuwalna i może uzalezniac?

Jakie macie zdanie o tym leku?
Czy można dla wypróbowania , próbować mniejsza dawkę na sen np. pół tabletki. Jaka dawka jest bezpieczna według was?
Obserwuj wątek
    • yadaxad Re: Lorafen na noc. Co sądzicie? 10.01.22, 21:13
      Tak od razu nie uzależnia. Chyba, że stan psychiczny jest tak nieznośny, że ulga po zażyciu staje się potrzebą nieustannego oderwania od rzeczywistości. Jeśli ma się taką potrzebę, to lepiej leków benzodiazepinowych nie używać. Bo uzależnienie jest najpierw potrzebą psychiczną, a potem uzależnia.
    • afq Re: Lorafen na noc. Co sądzicie? 11.01.22, 00:49
      a czy masz skłonność do naduzywania czegos?
      przekraczasz granice uzywając alkoholu?
      moze palisz kompulsywnie?

czy lekarz cie informował ze to taki lek? ze moze uzalezniac?
      ja kiedys dostałem klony, to ta sama grupa
      to jest narkotyk
      wiec jesli masz sklonnsci, to przede wszystkim bezwzglednie nalezy to powiedziec lekarzowi
      jesli nie masz, to moze sprawdz jak ci sie przyjmie, z zachowaniem wszelkich srodków ostroznosci

bezsennosc zabija
    • beeelestar Re: Lorafen na noc. Co sądzicie? 11.01.22, 05:55
      A ja jestem niewysoka i szczupła - więc najpierw dostałam 2 X 1mg - ale to
      było sporo i raczej chodziłam za spokojna, zaczęłam brac 1 mg rano - było ok .O jakie wrażenia ci chodzi? Działa uspokajająco, wycisza, mnie nie usypia, ale
      brany na noc ułatwia zasypianie. I brany przez dłuższy okres uzależnia,
      psychicznie i fizycznie.
      • psycho-farmaceuta Re: Lorafen na noc. Co sądzicie? 16.01.22, 22:23
        BDZ czyli leki którym jest lorafen wg CHOL nie powinien być stosowany codziennie dłużej niż 4 tygodnie. Lek uzależnia a dodatkowo przy dłuższym stosowaniu zaburza fazy snu, i nie jest on odpowiedni dla Pacjenta. Wg wielu międzynarodowych i staruchu i moich Pacjentów 🤭 BDZ powodują również zaburzenia pamięci oraz w długiej perspektywie mogą wywołać choroby demencyjne. Przede wszystkim odpowiednia diagnoza pacjenta, higiena snu, psychoterapia i wiele wiele innych metod to jest podstawa leczenia bezsenności.
        Pozdrawiam ciepło
        Psycho-farmaceuta
        mgr farm.Karolina Wójciak

psychofarmaceuta@gmail.com

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka