Dodaj do ulubionych

Najbardziej dobroczynna psychologia?

11.01.22, 13:42
Chciałbym zapytać Was o Waszym zdaniem najbardziej pożyteczne przykłady zastosowania psychologii. Psychologię stosuje się w przeróżny sposób. Świat w dużym stopniu jest ułożony przez ludzi którzy w większym i mniejszym stopniu rozumieją psychikę. W związku z tym można wpływać na ludzi tak, że przyjmują jakieś mody niekoniecznie bo dają one szczęście, że kupują jakieś rzeczy niekoniecznie bo uszczęśliwiają a czasami nawet uzależniają, że ulegają oceną i wpływom ludzi a nie żyją swoim życiem, że przepracowują się uważając pracę za za bardzo istotny punkt życia doprowadzając się do problemów psychicznych i.t.d. Tak więc psychologia ma także złe strony, nawet można czasami usłyszeć stwierdzenie że niektóre osoby potrafią podejmować pracę jako psychoterapeuta lub psycholog przede wszystkim z uwagi na zarobkowanie.
Jednak psychologia może także mnożyć wiele pozytywnych przykładów swojego istnienia. W jakich konkretnych przykładach można najbardziej zauważyć jej dobroczynność?
Obserwuj wątek
  • hana11 Re: Najbardziej dobroczynna psychologia? 14.01.22, 20:47
   Psychodietetyka. Do niedawna nie poruszało się roli psychiki w odżywianiu. Stawiało się nawet na geny, a to nie geny lecz nawyki żywieniowe rodziny. Lub nawyki "pomagające" radzić sobie z problemami. Jest ci źle - zjedz coś słodkiego.
   • n4rmoorr1 Re: Najbardziej dobroczynna psychologia? 14.01.22, 23:12
    Słodkie cukierki lub słodka mowa nie pomoże na nasze rozterki życiowe .Nic to nie da .Dzięki Ci Anka za dzisiaj i Kalki też .Jesteście cudowne .I precz ze słodyczą bo ona niszczy zdrowie.
   • byclogicznym Re: Najbardziej dobroczynna psychologia? 15.01.22, 21:40
    To znaczy, że przejmujemy nawyki żywieniowe od rodziny? Chodzi o jakość czy ilość jedzenia?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka