Dodaj do ulubionych

Jak pokonać ten stres przed tą nowa praca?

14.06.22, 20:42
Mam taki nietypowy problem. Niedługo zaczynam nową pracę moja pierwsza poważna praca to bedzie.Na produkcji. Ale bardzo boje się tam iść. Boje się tego, bo wiadomo jak nieraz wygląda praca w tych zakładach szybko szybko byle wyrobić normę. Strach mam przed tym że ja zajdę tam, wszyscy będą sobie płynnie robić a ja nawet nie będę za nimi nadążać, bo wiadomo stres będzie.Albo Ci powiedzą rób tak jak inni to już wogule nie będzie wiadomo jak za co się zabrać. A inni patrzą jak na głupka. Bo nie umie. Jestem też osobą nieśmiała, więc nie wiem jak to zrobić jak zajdę, żeby zrobić dobre wrażenie nie chce wyjść na jakiegoś " mruka" że tak powiem. W sensie że się do nikogo nie oddzywam ani nic. A też wiadomo tam już ci ludzie robią ze sobą parę lat się znają a ja pójdę nowa w ich towarzystwo i tak będę się dziwnie czuć. Też mam wrażenie że ciężko może być mi zapoznać się z tymi ludźmi. Że mnie nie polubią. Albo nie pomogą jak nie będę czegoś wiedziec. Tak wiadomo ważne że będę mieć pracę, ale tez dobrze mieć do kogo mieć się odezwać przez te 8 godzin w tej pracy. Bedzie to moja pierwsza praca w tak dużym zakładzie produkcyjnym. Na tą chwilę to jedyna opcja pracy dla mnie. Ja chcę tej pracy muszę tam iść. Wiem to może śmieszne dla was ale każdy ma inny charakter, najbardziej nie wiem jak pokonać ten mega stres. Mam 22 lata. Pomocy.
Obserwuj wątek
    • xdanax Re: Jak pokonać ten stres przed tą nowa praca? 15.06.22, 18:57
      Bądź życzliwia, otwarta, nie udawaj mądrzejszej od nich i wkup się jakimś ciastem, czy cukierkami i kawą. Jeśli tam będą osoby starsze od Ciebie chociaż o 10 lat, to pamiętaj o zasadzie, że starsi proponują przejście na Ty, osoba ważniejsza osobie mnie ważnej. Często młodzi " tykają" wszystkich. Powodzenia. Każdy miał taki stres. Ja wyszłam z podstawówki jako uczennica, a po 9 latach wróciłam jako nauczycielka. Pracowały jeszcze panie, które mnie uczyły. To one mi proponowały, by im mówiła po imieniu, choć nie mogłam się do tego przekonać, zachowywałam dystans. Z czasem się to zmieniło. Zostawiaj po sobie porządek, umyty kubek, wyrzucone śmieci i nie branie bez pozwolenia czyichś rzeczy. Proś o pomoc, na pewno nie wiesz wszystkiego, nie bój się pytać.
      • ta Re: Jak pokonać ten stres przed tą nowa praca? 16.06.22, 19:21
        Naprawdę dorosłej osobie trzeba mowić o tym, że do pracy się nie spóźnia, o tym kto proponuje przejście na „ty”, że należy po sobie zostawiać porządek, umyć kubek i wyrzucić śmieci, że nie bierze się bez pozwolenia cudzych rzeczy ??? To podstawy dobrego wychowania, powinny być wpajane w wieku kilku lat!

Nie dalej, jak dzisiaj przeczytałam, że kompetencje społeczne współczesnych dwudziestolatków są na poziomie dwunastolatków sprzed trzydziestu lat ! Zgroza.
              • ta Re: Jak pokonać ten stres przed tą nowa praca? 17.06.22, 09:45
                xdanax napisała:

> Udzieliłam rad milce, gdy o coś dopyta, to dopowiem.

Udzieliłaś jej naprawdę sporo dobrych rad :)))
                Sądzę, ze jest już wyposażona na życie całe.

A ja dorzucę:
                - nos wycieraj dyskretnie i w chusteczkę
                - nie drap się zamaszyście
                - myj się codziennie, także zęby
                :))))

• bguslawko_1 Re: Jak pokonać ten stres przed tą nowa praca? 17.06.22, 11:33
                  Dawanie rad bez empatii i wyrozumiałości dla drugiego człowieka .Suche fakty i od razu dół ,by człowiek spadł niżej .Poza granicę swojego ja .Wiesz co ją wyróżnia .Jest sporo młodsza ma wykształcenie ,zna języki .I dzieci za nią szaleją .Ma też dobre notowania u swoich przełożonych .Jest też mocno przemęczona długim sezonem szkolnym .Dzisiaj wyjątkowo .Tak ogólnie dla informacji .Dobrze by było byś się odnosiła do wątku ,a nie personalnie do kogoś .Jeśli już musisz zabierać głos .Faktycznie jak napisała tu pewna adminka to forum zdechnie i każdy będzie się bał tu wypowiedzieć .
                • ta Re: Jak pokonać ten stres przed tą nowa praca? 17.06.22, 13:07
                  Milka jest najprawdopodobniej dobrze wychowaną osobą znającą podstawy zachowania wśród ludzi.
                  Dawanie jej rad takich, jakich jej tutaj udzieliła koleżanka może taka osobę wyłącznie dotknąć/urazić.

Milka, dasz radę :) zachowuj się grzecznie i godnie, bez włażenia nikomu w nic, bez podlizywania się i przekupywania ciasteczkami. Słuchaj wskazówek starszych stażem, stosuj się do regulaminu pracy, starannie wykonuj zadania. Bądź po prostu w porządku wobec innych i siebie. To nie konkurs piękności, by zabiegać usilnie o popularność. To praca i tylko praca. Ma być wykonana starannie i rzetelnie, zgodnie z procedurami, a człowiek ma zachowywać się uprzejmie wobec wszystkich innych pracowników.

Niektórzy wyznają zasadę, że w pracy nie szuka się przyjaciół i jestem skłonna się do tego zdania przychylić.
                  Starsi pracownicy w większości są życzliwie nastawieni do młodego narybku i chętnie pomagają. Nie bój się pytać o sprawy wymagające wyjaśnienia. Życzę ci spokojnych i dobrych ludzi wokół. Będzie OK.

Trzymaj się z daleka od plotek i personalnych podchodów. Jak najdalej!
                  • bguslawko_1 Re: Jak pokonać ten stres przed tą nowa praca? 17.06.22, 13:43
                    Nie wiem kim jest założycielka wątku .Nie wiem kto pisze .Domyślać się mogłem tylko pod dwoma ,gdzie aktywnie brałem udział .Tu specjalnie nie zbierałem głosu ,by każdy się mógł wypowiedzieć .Nie masz patentu na krytykę .Są też przyjaźnie damsko-męskie i nie jest to tajemnicą .Sporo takich jest na forach GW .Dziwnie to wygląda jak wątek wisi ,a ty wpadasz bo zobaczyłaś znajome twarze .Od 14 jest i by zniknął z braku uwagi .Każdy może sobie tu pisać i wypowiadać się .Jeśli chcesz kogoś przekonać do siebie to nie rób jazdy na innych tyle .Nie napisała nic złego by to krytykować .Masz jakiś dar pouczenia wszystkich i to na różnych forach jak patrzę .Zdrówka zwłaszcza psychicznego.
                  • ta Re: Jak pokonać ten stres przed tą nowa praca? 18.06.22, 23:30
                    ta napisała:
                    > Trzymaj się z daleka od plotek i personalnych podchodów. Jak najdalej!

Tej zasady warto się trzymać w każdych okolicznościach.

W każdym środowisku zawsze znajdą się osoby z mniejszymi czy większymi problemami, lub wręcz zaburzone, które będą próbowały z osoby nowej, niezorientowanej urobić sobie „ sojusznika” w swoich personalnych podchodach i gierkach. Bardzo źle można wyjść w dłuższej perspektywie na takich kontaktach i „sojuszach”.
                    Dystans do wszystkiego, co mówią inni zwłaszcza o innych jest zalecany.
                    Niedyskretni plotkarze i intryganci nie są dobrze postrzegani, a szanowani wcale.

O swoich sprawach także nie informuj każdego, kto jest ciekaw i pyta.
                    Nie chodzisz do pracy po to, by zdawać sprawozdania ze swojego życia.

Odezwij się za jakiś czas. Zdobędziesz już jakieś doświadczenie, jak to jest znaleźć się w nowym środowisku pracy i może będziesz w stanie przekazać je innym potrzebującym wsparcia.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka