Dodaj do ulubionych

Mieszkam za granica, jestem zastraszana

17.06.22, 21:11
Chcialabym uzyskac pomoc. Mieszkam w UK, dostalam tu w koncu dobrze platna prace po problemach zwiazanych z koronawirusem. Mam problem z osoba bardzo wysoko postawiona, ktora mnie stalkuje i zastrasza. Jest to osoba powszechnie znana, jakbym napisala, prawdopodobnie kazdy by skojarzyl tego czlowieka. Jestem 31-letnia kobieta. Ta osoba zna moja lokalizacje w dokladnym czasie i miejscu, mysle, ze uzywana jest szpiegujaca aplikacja. Nie znam jego numeru telefonu, nigdy do mnie nie zadzwonil. Mialam z nim kontakt poprzez swoja prace, bylam jego kelnerka. Mieszka w miejscu naprzeciwko mojej pracy, na tej samej ulicy, po drugiej stronie. Ja zrezygnowalam z pracy, bo stalam sie czescia jakiegos chorego cyrku. Zostalam upokorzona dla samej zabawy, wiec rzucilam prace i poszlam na zasilek. Teraz mam nowa prace. Wrocilam na 2 tygodnie do Polski, uciekalam przed grozbami. Namierzyl mnie nawet w Polsce.
Czuje sie w potrzasku, boje sie zrobic czegokolwiek. Nie ma miejsca, do ktorego moglabym uciec. Zostalam ofiara bardzo wplywowego psychopaty. Dodatkowo powiedzial wszem i wobec, ze jest satanista. Co moglabym zrobic w tym wypadku, zeby uniknac zemsty i byc bezpieczna?
Obserwuj wątek
    • ta Re: Mieszkam za granica, jestem zastraszana 17.06.22, 22:41
      W UK bardzo dobrze rozpoznają problem stalkingu i szybko reagują odpowiednie organizacje pomocowe, policja i sądy. To, co napisałaś tutaj zgłoś na policji. Musi być oficjalne zgłoszenie. Poza tym szukaj wsparcia w angielskim odpowiedniku naszej Niebieskiej Linii. Tam uzyskasz wszystkie potrzebne informacje i pomoc.
      Nie zwlekaj.
        • ta Re: Mieszkam za granica, jestem zastraszana 18.06.22, 10:03
          Dokumentuj wszystkie przejawy stalkingu, o ile jest to możliwe.
          Zachowuj ew. SMSy, maile. Powiadamiaj o incydentach osoby trzecie, notuj dane świadków wydarzeń.
          NIE WSTYDŹ SIĘ. Na strachu i wstydzie przesladowanych bazują stalkerzy. Im więcej ludzi powiadomisz, tym jesteś bezpieczniejsza.
          Daj informatykom do przeglądu swój telefon i inne sprzęty elektroniczne, by namierzyli i usunęli programy inwigilujące, jeśli sprzęt został nimi zainfekowany. Gdyby taki fakt stwierdzono weź dokument opisujący ten stan.
          Nie wiem w jaki sposób stalker namierzył ciebie w Polsce, wysoce prawdopodobne, że właśnie przez sprzęt, który używasz.
          Nie wpadaj w panikę, ale i nie lekceważ sprawy. Działaj.
          • yadaxad Re: Mieszkam za granica, jestem zastraszana 18.06.22, 11:21
            Kłopoty z prześladowania są zawsze większe niż nieprzyjemności ze skarżenia się na to, nie warto tego skrywać i znieść, że ktoś patrzy na to jak na obsesję. Jak wiesz, czy podejrzewasz, kto to, a nie masz konkretnego wskazującego dowodu, to ty nie oskarżaj, bo ktoś taki jest przygotowany na udowodnienie, że z tym nie ma nic wspólnego. Prawdopodobność, że to ten, zawsze udowadnia ktoś trzeci, choćby informatyk sprawdzający sygnał. Miej tylko uporządkowanie zebrane zdarzenia i ich konsekwencje.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka