Dodaj do ulubionych

Którego aktora pamiętacie?

21.07.22, 18:54
Bodo pamiętam, bo mi żal psa.
Obserwuj wątek
    • yadaxad Re: Którego aktora pamiętacie? 21.07.22, 19:47
      Delon, no tak spojrzałam, filmów nie oglądnęłam, jak można tak się zestarzeć? Prześliczny był, ale są urody które tańczą jedno lato. Ruda też się brzydko zestarzeje, choć ma piękny uśmiech.
      • afq Re: Którego aktora pamiętacie? 21.07.22, 23:23
        Delon? eee, Belmondo
    • yadaxad Re: Którego aktora pamiętacie? 21.07.22, 20:10
      uroda Delona mi się kojarzy z Gogolewskim. Też marnie się starzała, a Trela był fit, a Zapasiewicz w końcu cudny.
    • mona.blue Re: Którego aktora pamiętacie? 21.07.22, 23:42
      De Niro, mój faworyt kiedyś.
    • mona.blue Re: Którego aktora pamiętacie? 21.07.22, 23:45
      I Patric Dempsey z "Chirurgów" :)
    • afq Re: Którego aktora pamiętacie? 22.07.22, 00:29
      Redford
      • mona.blue Re: Którego aktora pamiętacie? 22.07.22, 05:04
        afq napisał:

> Redford
        >
        O, tak
    • ta Re: Którego aktora pamiętacie? 22.07.22, 01:11
      Patrick Wayne Swayze
      • yadaxad Re: Którego aktora pamiętacie? 22.07.22, 08:55
        Ci, można powiedzieć, jeszcze żyją, bo filmy z nimi wciąż są "żywe". Ale chodzi mi o tych, kiedyś bardzo podziwianych, ocenianych jako ludzi wielkiej sztuki, a "wypadniętych" z pamięci, jakby to wszystko co stworzyli miało małe znaczenie. Może rzeczywiście, choć aktorstwo bywa przejawem wielkiej -sztuki-, to ten wysiłek jest kompletnie ulotny. Monroe jest wiecznie żywa i to nie tylko jako fizyczny symbol, ale przypomniało mi się takie nazwisko jak Fernadel i nic mi to nie mówi. A np. Masin'ę pamiętam.
    • friend_of_women Re: Którego aktora pamiętacie? 22.07.22, 11:44
      Zbyszek Cybulski i jego rola Maćka w „Popiele i diamencie" Wajdy, osiąga szczyty aktorskiego kunsztu.
      • mona.blue Re: Którego aktora pamiętacie? 22.07.22, 12:03
        friend_of_women napisał:

> Zbyszek Cybulski i jego rola Maćka w „Popiele i diamencie" Wajdy, osiąga szczyt
        > y aktorskiego kunsztu.

Też mi on przyszedł do glowy
        • yadaxad Re: Którego aktora pamiętacie? 22.07.22, 18:52
          Śmietnik historii, dla niepogodzonego z 'komunizmem". Chyba dwa razy "przeleciałam" ten film, ale potem coś tam też widziałam i Cybulski w innym kontekście, taki sam. Jakoś jego urok do mnie nie dotarł, bo tło mi było obce. Mea culpa, że w tym jestem ograniczona, szarpać legendy nie zamierzam.
          • friend_of_women Re: Którego aktora pamiętacie? 23.07.22, 06:23
            Komunizm i jego idee przyciągał jak magnes, trudne do zrozumienia dla współczesnego człowieka, że mądrzy i rozsądni ludzie godzili się na zniewolenie swoich umysłów. Polacy komunizm kojarzą głównie z represjami i przemocą, ale przecież nie sprowadzał się on tylko i wyłącznie do nich. Stwierdzenie, że komunizm był czyś złym bez rzetelnej analizy tamtego okresu nie da jednoznacznej odpowiedzi w przypadku ruchów totalitarnych.

• yadaxad Re: Którego aktora pamiętacie? 23.07.22, 15:53
              Tam komunizm, strefa wpływów i czerwony carat. Prześladowało się za i dla władzy. Idei tam było tyle, co wiary w boga w nomenklaturze KK. Ideowcy raczej marnie kończyli. To że ten "komunizm" uznawał prawo grawitacji, nie oznacza, że ono nie istnieje. Tylko jakoś, ten dramat, już zaczynam wierzyć w osobisty, a tu pachnieć łopatologią zaczyna i klikam. No ale to był "dramat" tendencyjnej kultury. I znowu jest, choć się komunizmem nie nazywa. Jak władza ma prawo, nie prawo władzę, to zawsze nawet banalne rzeczy podśmierdują.
              • pogodnadusza2 Re: Którego aktora pamiętacie? 23.07.22, 16:44
                Dzięki że była wiara w kościele to komunizm upadł .To samo zabory .Dzięki wierze ludzie przetrwali .Nawet kto kłamał w sprawie zamordowania polskich oficerów w Katyniu dowiedziałem się od naszego proboszcza .Później został biskupem pomocniczym .Kościół spełniał swoją wiarę w tamtych czasach .Że teraz odstaje to wina tylko ludzi .
                • snajper55 Re: Którego aktora pamiętacie? 21.09.22, 02:29
                  pogodnadusza2 napisał:

> Dzięki że była wiara w kościele to komunizm upadł .

Był gdzieś komunizm? Na pewno nie w Polsce. W Polsce był realny socjalizm, który upadł, bo był niewydolny ekonomicznie. Gdyby dalej zapewniał tanią wódkę, kiełbasę i papierosy to żadna wiara w jakiegoś boga, krasnoludki czy kosmitów by go nie obaliła.

Wiara w kościele? Chyba pedofile w kościele, a nie wiara.

S.
            • snajper55 Re: Którego aktora pamiętacie? 21.09.22, 02:00
              friend_of_women napisał:

> Komunizm i jego idee przyciągał jak magnes, trudne do zrozumienia dla współczes
              > nego człowieka, że mądrzy i rozsądni ludzie godzili się na zniewolenie swoich u
              > mysłów. Polacy komunizm kojarzą głównie z represjami i przemocą, ale przecież n
              > ie sprowadzał się on tylko i wyłącznie do nich. Stwierdzenie, że komunizm był c
              > zyś złym bez rzetelnej analizy tamtego okresu nie da jednoznacznej odpowiedzi w
              > przypadku ruchów totalitarnych.

Chrześcijaństwo to też ideologia totalitarna, przyciągająca i zniewalająca umysły także, zdawaloby się, ludzi mądrych i rozsądnych.

S.
    • jezow Re: Którego aktora pamiętacie? 22.07.22, 22:29
      Ilu aktorów mogę wymienić? Pamiętam wielu.
      • yadaxad Re: Którego aktora pamiętacie? 22.07.22, 23:53
        O ich "ślad" mi chodzi. Kiedy spadnięcie kurtyny nie kończy spektaklu. Co przetrwa, jak nawet ich pokolenie odchodzi. BB chyba bardziej "umarła" niż Romi Schneider.
        • ta Re: Którego aktora pamiętacie? 23.07.22, 00:37
          Claudia Cardinale

Rywalizowała z S.Loren. Sofia JEST, Claudia?
          • yadaxad Re: Którego aktora pamiętacie? 23.07.22, 01:02
            Claudię unieśmiertelniła harmonijka. Miałam kota na punkcie muzyki tego filmu. A może mam, bo telefon mi harmonijką gra.
        • jezow Re: Którego aktora pamiętacie? 23.07.22, 22:20
          Adolf Dymsza,
          Stanisław Mikulski,
          Marek Perepeczko,
          Peter Falk,
          Chuck Norris,
          Bruce Lee
    • jan_stereo Re: Którego aktora pamiętacie? 11.09.22, 01:37
      Peter Ustinov za Nerona...
      • yadaxad Re: Którego aktora pamiętacie? 11.09.22, 13:39
        Spojrzałam, nie znam.
    • ta Re: Którego aktora pamiętacie? 24.09.22, 13:50
      Roman Wilhelmi w roli życia jako Stanisław Anioł w Alternatywy4 :)
      • harcownik Re: Którego aktora pamiętacie? 24.09.22, 15:02
        Mnie się bardziej podobał w filmie i serialu "Kariera Nikodema Dyzmy"
        • ta Re: Którego aktora pamiętacie? 24.09.22, 15:30
          harcownik napisał:

> Mnie się bardziej podobał w filmie i serialu "Kariera Nikodema Dyzmy"

Wahałam się, którą pozycję wskazać :)
          W obu był genialny.

• harcownik Re: Którego aktora pamiętacie? 24.09.22, 15:59
            :) Tak..... Wybór trudny.
            • harcownik Re: Którego aktora pamiętacie? 24.09.22, 16:16
              Na podstawie przeczytanych postów, zauważam pewną zbieżność pojmowania rzeczywistości-:). Gusty też zbliżone, chociaż ja wolę "Lepieje" >Lepiej nająć się na hycla, niż spróbować tutaj sznycla,<
              • ta Re: Którego aktora pamiętacie? 24.09.22, 19:07
                Lepieje i limeryki :)

Pozdr
                • harcownik Re: Którego aktora pamiętacie? 24.09.22, 21:10
                  Tworzy się uzupełnienie?
                  Również pozdrawiam-:)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka