Dodaj do ulubionych

Ruch dobrze wpływa na naszą psychikę

26.07.22, 06:57
Codziennie jeżdżę na przejażdżki, raz w tygodniu na basen i dłuższy spacer. Czasami pomacham nogami na siłkach napowietrznych. Jestem uzależniona od roweru. Z przykrością stwierdzam, że z powodu problemu z kolanem przyjaciółka siedzi w domu, nawet boi się pojechać ze mną na basen. Zauważyłam, że bardzo źle to wpływa na jej psychikę. Jest przygnębiona, apatyczna. Ruszajcie się, ludziska! Pozdrawiam i zmykam na rowerek:-) Udanego dzionka!
Obserwuj wątek
    • friend_of_women Re: Ruch dobrze wpływa na naszą psychikę 26.07.22, 11:02
      Każdy, nawet najmniejszy ruch dla naszego ciała jest zbawienny, o ile nie ma przeciwwskazań medycznych. Poprawia ukrwienie, rozluźnia mięśnie...człowiek staje się mniej spięty, pozytywnie działa na psychikę. Osobiście nie odmawiam sobie ruchu tracąc od 200 - 400 zbędnych kalorii dziennie, dodam, że łączy się to z czymś przyjemnym. Kto odgadnie z czym?
      • xdanax Re: Ruch dobrze wpływa na naszą psychikę 26.07.22, 13:18
        Rower?
        • xdanax Re: Ruch dobrze wpływa na naszą psychikę 26.07.22, 13:19
          Ja dziś zrobiłam ze 20 km lasem.
        • friend_of_women Re: Ruch dobrze wpływa na naszą psychikę 26.07.22, 19:38
          Rower? Nie, to o wiele bardziej przyjemniejsze.
          • xdanax Re: Ruch dobrze wpływa na naszą psychikę 26.07.22, 20:14
            Nie wie, kim jesteś, dlatego kończę z Tobą rozmowę. Nie ufam Ci.
            • friend_of_women Re: Ruch dobrze wpływa na naszą psychikę 27.07.22, 10:20
              By coś zakończyć to trzeba zacząć. Uważasz, że stać cię na takie wyrzeczenie?
              • xdanax Re: Ruch dobrze wpływa na naszą psychikę 27.07.22, 11:50
                Idź swoją drogą!
          • snajper55 Re: Ruch dobrze wpływa na naszą psychikę 27.07.22, 01:46
            friend_of_women napisał:

> Rower? Nie, to o wiele bardziej przyjemniejsze.

Przyjemniejsze od roweru? Ale robisz to codziennie, czyli raczej nie seks. :D Do codziennego pływania chyba trzeba mieć dom z basenem. Jazda konna to raczej zajęcie weekendowe, podobnie jak golf. Bieganie? Czy bieganie jest przyjemniejsze od roweru? Ja wolę rower. Już chyba tylko taniec mi został (poza pieleniem ogródka). :)

S.
            • friend_of_women Re: Ruch dobrze wpływa na naszą psychikę 27.07.22, 10:18
              snajper55 napisał:

>Przyjemniejsze od roweru? Ale robisz to codziennie, czyli raczej nie seks. :D Do codziennego pływania >chyba trzeba mieć dom z basenem. Jazda konna to raczej zajęcie weekendowe, podobnie jak golf. >Bieganie? Czy bieganie jest przyjemniejsze od roweru? Ja wolę rower. Już chyba tylko taniec mi został >(poza pieleniem ogródka). :)

Rower wiąże się z pewnymi kosztami, nie przeczę, że jazda na rowerze może być frajdą. Po dniu pracy byłby to dla mnie dodatkowy wysiłek, ja potrzebuję spokoju. Od kilku lat ćwiczę jogę, joga uspokaja, dotlenia mózg, to ukojenie dla mojego ciała. Jest prosta, dla rozpoczęcia przygody wskazówki znajdziesz w internecie. Wystarczy antypoślizgowa mata, wygodne ciuszki dobry kanał na Youtube i do dzieła!
              • snajper55 Re: Ruch dobrze wpływa na naszą psychikę 27.07.22, 11:57
                friend_of_women napisał:

> Rower wiąże się z pewnymi kosztami, nie przeczę, że jazda na rowerze może być f
                > rajdą. Po dniu pracy byłby to dla mnie dodatkowy wysiłek, ja potrzebuję spokoju
                > . Od kilku lat ćwiczę jogę, joga uspokaja, dotlenia mózg, to ukojenie dla mojeg
                > o ciała. Jest prosta, dla rozpoczęcia przygody wskazówki znajdziesz w interneci
                > e. Wystarczy antypoślizgowa mata, wygodne ciuszki dobry kanał na Youtube i do d
                > zieła!

Ale czy joga pozwala spalać kalorie tak jak jazda na rowerze? Wydaje mi się że joga to ćwiczenia statyczne, które uelastyczniają ćwiczącego ale raczej dużo kalorii podczas ćwiczeń się nie traci. To trochę tak, jakby człowiek otyły, zachecany do zajęcia się sportem, zaczął grać w szachy lub brydża. 🙂

S.
                • friend_of_women Re: Ruch dobrze wpływa na naszą psychikę 27.07.22, 12:50
                  snajper55 napisał:

>Ale czy joga pozwala spalać kalorie tak jak jazda na rowerze? Wydaje mi się że joga to >ćwiczenia statyczne, które uelastyczniają ćwiczącego ale raczej dużo kalorii podczas >ćwiczeń >się nie traci. To trochę tak, jakby człowiek otyły, zachecany do zajęcia się sportem, >zaczął grać >w szachy lub brydża

Trudno porównać ćwiczenia jogi do jazdy na rowerze, gdzie dodatkowo dochodzi stres i adrenalina daje znać o sobie. Systematyczne ćwiczenia dają jednak efekty, a poszerzenie ich o chociażby tak zwaną "deskę" przynoszą pożądany efekt. Mnie potrzebne jest wyciszenie i uspokojenie organizmu po dniu pracy. Tylko siłownia i dobrany zestaw ćwiczeń może w pełni zadowolić, ale mnie nie o to chodzi.

• nienawisczabija Re: Ruch dobrze wpływa na naszą psychikę 26.07.22, 20:27
      Ogranicz rozmowę z tym osobnikiem ,który nie ma nic wspólnego z tym forum .Wystarczy jak zacytował Tuwima. To ten psychofan z forum tarnobrzeskiego .Co sam ze sobą rozmawia. Krążą znudzone takie trolle po forach i nie ma na nich sposobu .Daruj sobie Danusiu .Przy okazji wszystkiego najlepszego Aniu i spokoju duszy.
      • xdanax Re: Ruch dobrze wpływa na naszą psychikę 26.07.22, 20:32
        Dziękuję:-)
      • xdanax Re: Ruch dobrze wpływa na naszą psychikę 27.07.22, 07:30
        Nie jestem pewna, kim jest ta osoba. Friend_of_women- jeśli chcesz ze mną rozmawiać, to powiedz coś o sobie, skąd się tu wziąłeś, czy pisałeś wcześniej pod innym nickiem itp. Przekonaj mnie, że warto z Tobą rozmawiać. Pytałam o to wczoraj w tym wątku, ale ktoś to usunął, nie ma śladu po moim wpisie i pytaniu. Jestem ostrożna, ponieważ są ludzie, którzy mnie prześladują, pozdrawiam.
        • friend_of_women Re: Ruch dobrze wpływa na naszą psychikę 27.07.22, 12:59
          xdanax napisała:

>Nie jestem pewna, kim jest ta osoba. Friend_of_women- jeśli chcesz ze mną rozmawiać, to powiedz coś o >sobie, skąd się tu wziąłeś, czy pisałeś wcześniej pod innym nickiem itp. Przekonaj mnie, że warto z Tobą >rozmawiać. Pytałam o to wczoraj w tym wątku, ale ktoś to usunął, nie ma śladu po moim wpisie i pytaniu. >Jestem ostrożna, ponieważ są ludzie, którzy mnie prześladują, pozdrawiam.

Pozostań przy swojej ostrożności, nikogo do rozmowy nie zmuszam, nie namawiam, tym bardziej przekonywać nie mam zamiaru. Za mną trudno nadarzyć, to byłoby dla ciebie męczące, więc odpuść!
          • xdanax Re: Ruch dobrze wpływa na naszą psychikę 27.07.22, 13:21
            Ok
        • snajper55 Re: Ruch dobrze wpływa na naszą psychikę 27.07.22, 14:41
          xdanax napisała:

> Jestem ostrożna, ponieważ są ludzie, którzy mnie prześladują, pozdrawiam.

Zgłoś to policji. Ja nie żartuję. Prześladujących kobiety stalkerow trzeba pietnowac i ich działania nagłaśniac, nieświadome kobiety ostrzegać ale przede wszystkim zgłaszać takie postępowania na policji. Kobiety, gdy już uwolnią się od zboczeńca, wolą starać się o całej sprawie zapomnieć, bagatelizować swoje przejścia, nie wracać do koszmaru i to jest zrozumiałe. Jednak na takim postępowaniu żerują zboczeńcy. Podobnie jest z gwałtami.

S.
      • friend_of_women Re: Ruch dobrze wpływa na naszą psychikę 27.07.22, 10:25
        Jest coś takiego jak telefon zaufania dla mężczyzn. Proszenie o pomoc jest męskie, odnoszę wrażenie, że tobie takiej pomocy potrzeba...dzwoń 608 271 402. Tam czeka psycholog na ciebie i pomoże ci w każdej sprawie.
      • e-zybi [...] 27.07.22, 20:30
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • kod_matrixa Re: Ruch dobrze wpływa na naszą psychikę 30.07.22, 20:59
      Powiedzenie - w zdrowym ciele, zdrowy duch to może i banał, lecz co najważniejsze prawda!

Podobnie ważną kwestią jest dieta, a także poziom witaminy D3, której w Polsce i dużej części Europy z racji zbyt niskiego nasłonecznienia w roku mamy poważne deficyty. Warto robić sobie badania w tym kierunku.
      • xdanax Re: Ruch dobrze wpływa na naszą psychikę 30.07.22, 21:02
        To samo mi brat mówil o tej witaminie. Ruchu mi nie brakuje.
    • xdanax Re: Ruch dobrze wpływa na naszą psychikę 31.07.22, 18:03
      www.youtube.com/watch?v=OkCwToiE6XY

Uważaj przy ćwiczeniach skocznych, bo nie wiem, w jakim stanie są twoje stawy, ja daję radę, ale dużo jeżdżę na rowerze i mam umięśnione nogi.
      • xdanax Re: Ruch dobrze wpływa na naszą psychikę 31.07.22, 18:06
        Kiedyś wykonywałam te ćwiczenia, szybko było widać efekty.
        www.youtube.com/watch?v=BTNz4YndVgY
        • xxdanaxx [...] 06.08.22, 18:41
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka