Dodaj do ulubionych

Proszę o pomoc. Szukam terapeuty który pomoże mi b

02.09.22, 10:45
Mam blizny bardzo stare po samookaleczeniu w wieku nastoletnim. Moje wszystkie problemy pomimo różnych diagnoz, często sprzecznych, były spowodowane bliznami. Doszlam do tego po wielu latach sama. Na ten moment pomimo iż żyje normalnie, cieszę się życiem, blizny wpływają na każdy aspekt mojego życia. Nie mogę na nie patrzeć, na swoją skóra, która miała być ładna i czysta. Rece naznaczone mam szpetnym bliznami. Moje życie byłoby idealna takie jakie jest, moja droga miała iść do przodu, moje życie miało być piękne. Jedyne co je burzy to moje oszpecenie. Blizny bola mnie psychicznie, zaburzają równowagę emocjonalna. Bo w każdej pięknej chwili (czy to „złej” czy dobrej) one mi towarzysza. Miałam sen. Snilo mi się ze mam piękne idylliczne życie, z dobrymi i złymi momentami, ale piękne - normalne. Ja byłam piękna, taka jaka miałam być - normalna - bez blizn. Po jakimś czasie na drodze stanął ogromny potwór, który spowił cieniem całe moje życie i zaczął wszystko niszczyć. Ten potwór to moje blizny. Mam 3 osobowości. Jedna to moje ja idealne - ja, która miałam być - bez blizn. Druga to są blizny, to nie jestem ja, to blizny. 3 to ja z bliznami - czyli ja z która musze żyć, ale nie potrafię, ja, której nie akceptuje, nie mogę mieć tych blizn. Ja nie mam blizn i nie mogę ich mieć. Proszę o pomoc w poleceniu terapeuty, który byłby w stanie mi pomoc.
Obserwuj wątek
    • snajper55 Re: Proszę o pomoc. Szukam terapeuty który pomoże 02.09.22, 15:08
      dessoleado napisała:

> Mam blizny bardzo stare po samookaleczeniu w wieku nastoletnim. Moje wszystkie
      > problemy pomimo różnych diagnoz, często sprzecznych, były spowodowane bliznami.
      > Doszlam do tego po wielu latach sama. Na ten moment pomimo iż żyje normalnie,
      > cieszę się życiem, blizny wpływają na każdy aspekt mojego życia. Nie mogę na ni
      > e patrzeć, na swoją skóra, która miała być ładna i czysta. Rece naznaczone mam
      > szpetnym bliznami. Moje życie byłoby idealna takie jakie jest, moja droga miała
      > iść do przodu, moje życie miało być piękne. Jedyne co je burzy to moje oszpece
      > nie. Blizny bola mnie psychicznie, zaburzają równowagę emocjonalna. Bo w każdej
      > pięknej chwili (czy to „złej” czy dobrej) one mi towarzysza. Miałam sen. Snilo
      > mi się ze mam piękne idylliczne życie, z dobrymi i złymi momentami, ale piękne
      > - normalne. Ja byłam piękna, taka jaka miałam być - normalna - bez blizn. Po
      > jakimś czasie na drodze stanął ogromny potwór, który spowił cieniem całe moje ż
      > ycie i zaczął wszystko niszczyć. Ten potwór to moje blizny. Mam 3 osobowości. J
      > edna to moje ja idealne - ja, która miałam być - bez blizn. Druga to są blizny,
      > to nie jestem ja, to blizny. 3 to ja z bliznami - czyli ja z która musze żyć,
      > ale nie potrafię, ja, której nie akceptuje, nie mogę mieć tych blizn. Ja nie ma
      > m blizn i nie mogę ich mieć. Proszę o pomoc w poleceniu terapeuty, który byłby
      > w stanie mi pomoc.

Takie blizny to pikuś, są tylko na rękach. Wyobraź sobie jak byś się potwornie czuła, gdybyś miała piegi. Na całym ciele piegi! To dopiero by była tragedia.

Co do terapeuty, z którym rzeczywiście powinnaś porozmawiać, to niestety, ale mam za małe doświadczenie, aby kogoś polecać. Poza tym napisz gdzie mieszkasz, łatwiej będzie kogoś wskazać.

S.
      • dessoleado Re: Proszę o pomoc. Szukam terapeuty który pomoże 02.09.22, 16:52
        Krakow.
        • xxdanaxx Re: Proszę o pomoc. Szukam terapeuty który pomoże 02.09.22, 17:20
          Polecam ładna panią, która występuje w reklamie nie wiem jak się nazywa. Ma takie śliczne oczy.
          • zolza670 Re: Proszę o pomoc. Szukam terapeuty który pomoże 02.09.22, 18:20
            Powinnaś Danka spłonąć ze wstydu...ktoś ma problem...i to duży...potrzebuje pomocy...a ty wyjeżdżasz z takim tekstem...czasem lepiej milczeć...wstyd!!!
          • xxdanaxx Re: Proszę o pomoc. Szukam terapeuty który pomoże 02.09.22, 18:25
            PS Ona jest dobrą terapeutką, tylko nie pamiętam, jak się nazywa, dość młoda.
            • sweetbog Re: Proszę o pomoc. Szukam terapeuty który pomoże 02.09.22, 18:35
              Blizny po samookaleczeniach najpierw trzeba usunąć z głowy ,pózniej laseroterapia . www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://klinikamiracki.pl/encyklopedia/blizny-po-samookaleczeniu/&ved=2ahUKEwiEmfyHxPb5AhWPjosKHQKxDjAQFnoECA8QBQ&usg=AOvVaw2vEGxX5NlJgRNgj_p-1P5i
          • ta Re: Proszę o pomoc. Szukam terapeuty który pomoże 03.09.22, 11:20
            xxdanaxx napisała:

> Polecam ładna panią, która występuje w reklamie nie wiem jak się nazywa. Ma tak
            > ie śliczne oczy.

> PS Ona jest dobrą terapeutką, tylko nie pamiętam, jak się nazywa, dość młoda.
            ————
            Humor zeszytów szkolnych :)

Ja poleciłabym pana, szpakowaty, wysoki, ładny uśmiech, miał gabinet na prawo od placyku..
            Ale przeprowadził się i nie znam nowego adresu.

Do założycielki wątku.
            Masz nieprzepracowany problem, który sprawił, że się okaleczałaś.
            Tym musisz się zająć równolegle z terapią kosmetyczną/chirurgiczną usuwania blizn.
            Wszystko, co trzeba podał ci harcownik, skorzystaj.

• harcownik Re: Proszę o pomoc. Szukam terapeuty który pomoże 03.09.22, 19:36
              ta Napisała m.in >Humor zeszytów szkolnych :)< To nie jest jednorazowe strzelanie babola jak pisze tania rada, to kolejny jej post, który można zakwalifikować do tej kategorii. Jeśli chodzi o założycielkę wątku to cieszy mnie, że mamy w tej sprawie podobne lub wręcz takie samo zdanie.
    • zolza670 Re: Proszę o pomoc. Szukam terapeuty który pomoże 02.09.22, 19:29
      Mam prawo czytać i wyrazić swoją opinię...pani z reklamy to jak chłopiec z plakatu...mało wiecie o terapiach.
      • harcownik Re: Proszę o pomoc. Szukam terapeuty który pomoże 02.09.22, 22:11
        zolza670 W łagodnych słowach obsobaczyła xxdanaxx za radę cyt Polecam ładna panią, która występuje w reklamie nie wiem jak się nazywa. Ma takie śliczne oczy i PS Ona jest dobrą terapeutką, tylko nie pamiętam, jak się nazywa, dość młoda
        Zauważyłaś, zareagowałaś!!To nie wyśmiewanie, lecz słuszne oburzenie! Dałbym ci kilka lajków. Może zaobserwowaliśmy powstanie Bzdurnej rady miesiąca? Chociaż nie! Na forum Zdrowie też się popisuje. Walczy o palme pierwszeństwa z tania rada.
    • harcownik Re: Proszę o pomoc. Szukam terapeuty który pomoże 02.09.22, 22:18
      Dessoleado! Z twojego postu nie wynika, co cię bardziej dręczy? Fakt posiadania blizn, czy wstyd, że kiedyś je sobie zrobiłaś. W pierwszym przypadku, można blizny usunąć laserowo. W Krakowie robią to w Cracovia clinic, tam usunięto blizny znajomej kobiecie z szyi po okaleczeniach z dobrym skutkiem. Dobre opinie ma także skyclinic z Wrocławia. Możesz się umówić w Krakowie na wizytę. Zobaczą twój stan, ocenią co można zrobić z twoimi bliznami i na pewno doradzą jak i gdzie poprawić twój stan psychiczny. Nie chce by mój post sprawiał wrażenie taniej reklamy, dlatego znalezienie adresów wymienionych lecznic pozostawiam tobie. Natomiast bardzo serdecznie chciałbym cię przeprosić w imieniu własnym i mam nadzieję w imieniu myślących użytkowników f.Psychologia, jakich tu dużo, za wypowiedzi forumki o nicku xxdanaxx Ta pani wsławia się tego typu radami, na tut. forum i na innych. No cóż chce po prostu zaistnieć. Trzeba to zrozumieć.
      • harcownik Re: Proszę o pomoc. Szukam terapeuty który pomoże 03.09.22, 09:13
        Dessoleado! W uzupełnieniu mojej wypowiedzi. Jest sporo forów na Gazeta.pl i w innych miejscach poświęconych samookaleczeniu (wyszukasz sobie)niestety dotyczą głównie nastolatek. Ja znalazłem grupę na fejsie: Samookaleczanie i inne sprawy- pomoc. W czołówce można przeczytać> Grupa jest poświęcona pomocy innym, wyżaleniu się itd. ❤Jesteśmy tutaj aby ci pomóc!< Może tam, wśród takich jak ty, uzyskasz pomoc i wsparcie.
        • dessoleado Re: Proszę o pomoc. Szukam terapeuty który pomoże 04.09.22, 09:49
          Nie robie juz tego ponad dekade I w grupie ludzi ktorzy aktywnie to robia moglabym byc jedynie morazilatorsko. Jeszcze pozostaje kwestia anonimowosci wtakich grupach:( Ale dziekuje za pomoc. Malo sie mowi o osobach, ktore mialy taki episode w okresie nastoletnim i na tym sie skonczylo. niestety z efektami trzeba zyc na zawsze.
          • ta Re: Proszę o pomoc. Szukam terapeuty który pomoże 04.09.22, 11:17
            dessoleado napisała:

> Nie robie juz tego ponad dekade I w grupie ludzi ktorzy aktywnie to robia mogla
            > bym byc jedynie morazilatorsko.

>Jeszcze pozostaje kwestia anonimowosci wtakich
            > grupach:(

Opowiedzieć swoją historie, to nie moralizatorstwo, zależy w jaki sposób to zrobisz.
            Nie każdy ma ochotę odkrywać się przed nieznanymi mu ludźmi, zupełnie zdrowym odruchem jest chronienie prywatności. Tak więc nie namawiam i rozumiem taką postawę doskonale. Ja sama jestem zdecydowanym przeciwnikiem terapii grupowych, powody już tutaj kiedyś wyłuszczałam.
            Jeśli terapia, to indywidualna u terapeuty z doświadczeniem w temacie.
            Niestety to są koszty.

> Ale dziekuje za pomoc. Malo sie mowi o osobach, ktore mialy taki epis
            > ode w okresie nastoletnim i na tym sie skonczylo. niestety z efektami trzeba zy
            > c na zawsze.

Bolesna sprawa, współczuję, ale i gratuluję, że te epizody są za tobą.
            Bądź uważna, by nie robić sobie krzywdy w inny sposób.
            Działania autodestrukcyjne mogą przyjąć różną postać.

Niech ci się wiedzie w spokoju i równowadze :)
          • yadaxad Re: Proszę o pomoc. Szukam terapeuty który pomoże 04.09.22, 11:35
            Nie da się zrobić siebie zupełnie nietkniętym, trzeba się z sobą pogodzić, nawet jak coś się przeżyło, przyjąć jako część siebie. Ludzie mają różne blizny, ich nie akceptacja od innych oznacza tylko, że omijasz tych z którymi i tak byłyby problemy w życiu.
          • harcownik Re: Proszę o pomoc. Szukam terapeuty który pomoże 04.09.22, 13:50
            Dessoleado Napisała m.in.> jeszcze pozostaje kwestia anonimowości w takich grupach:(< Obawa trochę wyolbrzymiona. Np fejs umożliwia założenie konta z minimalną ilością danych osobistych i powiedzmy szczerze niekoniecznie prawdziwych. Pełno tam profili typu Anastazja Koziołek, ze zdjęciem palmy na plaży w charakterze fotki osobistej. A już opowiedzenie (opisanie) swojej historii w grupie osób o podobnych przejściach ma znaczenie terapeutyczne. By się nie powtarzać zastosuj się do wskazań z postu ta z 04.09.22, 11:17 pod który też się podpisuję. Pewne sprawy masz już za sobą, jeszcze trochę pracy przed tobą:). Niech moc będzie z tobą!
            • ta Re: Proszę o pomoc. Szukam terapeuty który pomoże 04.09.22, 14:16
              Tak, bycie w grupie, ale z możliwością zachowania anonimowości (i wyłącznie pod takim warunkiem)
              może być silnym wsparciem.
              ——
              Ja jestem przeciwnikiem grupowych terapii w realu, gdzie nie ma możliwości ochrony swoich danych.
              Nigdy nie wiesz kto (i w jaki sposób zaburzony), kiedy i w jakim celu wykorzysta pozyskane o danej osobie informacje. To jedna z przyczyn, przez które zajmuję takie stanowisko.

Popierają je obserwacje, że nawet, gdy osoby starają się zachowywać powściągliwość w ujawnianiu informacji o sobie, jak np. niech będzie - na forach GW, mogą stać się obiektem nękania. I pewnie cieszą się, że nie ujawniły tych informacji więcej…
      • dessoleado Re: Proszę o pomoc. Szukam terapeuty który pomoże 04.09.22, 09:33
        Blizn nie mozna usunac laserowo. Ich widocznosc zmniejsza sie o 10 procent lub wcale. Nie ma na razie takie technologii, ktora pozwoli usunac blizny calkowicie lub w wiekszosci. Moje blizny sa bardzo liczne i jest ich duzo. Moze w przyszlosci bede hodowac sztuczna skore, na razie kliniki tylko chca zarobic, skutecznosc 10-30 procent w mom przypadku nie wiele da.
        • sweetbog Re: Proszę o pomoc. Szukam terapeuty który pomoże 04.09.22, 10:15
          Blizny można jedynie zredukować ,ale koszt jest ogromny i to kosztuje .Grupy na portalach typu Fejs to musisz sobie założyć inne konto ,by się tam produkować .Lepiej poszukaj sobie terapię grupową w Krakowie i poczytaj opinie .Ale koszt to też około 150 zł .Moja znajoma chodzi i chwali sobie .Zdrówka i wszystkiego dobrego .Sorry za te pyskówki ,ale ktoś powinien szybciej reagować .
          • sweetbog Re: Proszę o pomoc. Szukam terapeuty który pomoże 04.09.22, 12:21
            Na tym forum nie znajdziesz odpowiedzi .Tu wszystko będzie negowane i jest bez sensu się udzielać .Terapia indywidualna ,grupowa i psychoterapia online.Wszystkie są dobre .Na grupowej zawsze znajdziesz przyjazną duszę .Wybór należy do Ciebie .Można proponować cudowne kliniki odnawiania ludzkiej duszy .Tylko najlepiej mieć jeszcze otwarte konto banku . Każdy o tym zapomina .
        • xxdanaxx Re: Proszę o pomoc. Szukam terapeuty który pomoże 04.09.22, 14:25
          Witam, znalazłam namiary do tej sympatycznej pani. Przepraszam za zamieszanie na tym forum wokół mojej osoby. Myślałam, że szybciej znajdę link i wstawię na forum, ale nie miałam czasu. Szczerze ją polecam, poczytaj opinie, powodzenia! Pomoże Ci bardziej zrozumieć siebie i Twoje problemy oraz wskaże drogę wyjścia z nich:-) Pozdrawiam.

www.znanylekarz.pl/anna-kukawska-2/psychoterapeuta/krakow#address-id=%5B980198%2C979747%5D&filters%5Bspecializations%5D%5B%5D=152

www.znanylekarz.pl/anna-kukawska-2/psychoterapeuta/krakow#address-id=%5B980198%2C979747%5D&filters%5Bspecializations%5D%5B%5D=152
          • ta Re: Proszę o pomoc. Szukam terapeuty który pomoże 04.09.22, 15:03
            xxdanaxx napisała:

> Przepraszam za zamieszanie na tym forum wokół mojej osoby.

Miałam lata temu sąsiadkę, panią wówczas w sile wieku i pretensjach bycia najważniejszą w każdym wydarzeniu, jakiekolwiek by nie było i gdziekolwiek by się nie odbywało. Wszystkie reflektory jej zdaniem powinny być kierowane wyłącznie w kierunku Jej Wysokości jako obiekcie najbardziej tego godnym :)

I tak zdarzyło się, że awaria silnika samochodu, którym wracał do domu jej małżonek z synem zdarzyła się u wylotu naszej ulicy. Lato, ludzie w ogródkach, szybko zbiegł się z dala tłumek ciekawskich albowiem z samochodu zaczęły dobywać się kłęby dymu i było to tyle widowiskowe, co niebezpieczne. Padały polecenie jak najdalszej ewakuacji od obiektu zwłaszcza, że gaśnice własne i dostarczone nie pomagały, dzwoniono w popłochu po straż pożarną i policję przewidując spektakularny wybuch zbiornika z paliwem.

A nasza bohaterka co? Ano wstąpiła energicznym krokiem w tłum przejętych sąsiadów bezpardonowo ich rozpychając i robiąc sobie stosownej wielkości miejsce, by być dobrze widzianą i słyszaną, podparła się szeroko pod boki, nabrała powietrza i gromko oznajmiła : „to MÓJ samochód się pali !”, aby już nikt nie miał wątpliwości, kto tu jest w a ż n y :).

No i tak to :)
            • sweetbog Re: Proszę o pomoc. Szukam terapeuty który pomoże 04.09.22, 15:59
              Urzekła mnie ta historia . 'Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa

Julian Tuwim . www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://quotepark.com/pl/cytaty/439569-julian-tuwim-blogoslawiony-ten-co-nie-majac-nic-do-powiedzenia/&ved=2ahUKEwju4qTGpfv5AhVk_SoKHVd6BZMQFnoECBAQAQ&usg=AOvVaw0CZgsskcsQM0zVa0GlKr7G
          • dessoleado Re: Proszę o pomoc. Szukam terapeuty który pomoże 04.09.22, 16:16
            Dziekuje
            • xxdanaxx Re: Proszę o pomoc. Szukam terapeuty który pomoże 04.09.22, 17:55
              Proszę:-)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka