Dodaj do ulubionych

Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depresją?

05.10.22, 16:18
No właśnie, czy tak się da?
Depresja taka w mega wydaniu przyczepiła się do mnie kiedy stałam się naprawdę szczesliwa. Odrzuciłam przykazy i nakazy i ruszyłam za swoim przeznaczeniem.
Naturalnie to droga wyboista.
Kiedy jesteśmy w formie nasze życie jest piękne, problemy błache i ogólnie z górki.
Jednak kiedy przychodzi epizod wyciąga nasze najgorsze lęki, smutki obawy.
Czy uczucia w epizodzie są prawdziwe? Czy to nasze nieuświadomione myśli? Czy po prostu urojenia które przybierają na mocy i robią wszystko by poddać w watpliwosc i zniszczyć wszystko to co daje nam szczęście?
Jak sądzicie?
Obserwuj wątek
    • xxdanaxx Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 05.10.22, 20:54
      .xdanax
      • demony_i_ja Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 05.10.22, 20:55
        ????
        • xxdanaxx Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 05.10.22, 21:01
          Przepraszam, poszło przez przypadek.
      • xxdanaxx Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 05.10.22, 20:58
        Myślę, że depresja nie pozwala być w pełni szczęśliwym. Siostra kiedyś walczyła z depresją i nie wyglądała na szczęśliwą.
        • demony_i_ja Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 05.10.22, 21:27
          Moze to kwestia czy to depresja na pełen etat czy w epizodach.
          Ja mam twarde postanowienie wrzucić tego trupa do szafy, wywalić szafę i zatrzasnąć drzwi.
          Moje samopoczucie nie rani tylko mnie, rani też moją rodzinę. Nie chcę tego.
          Udało się wygrać życie, drugą szansę i teraz mam to zmarnować? Tylko przez strach przed przeszłością? Przez strach przed ludźmi stamtąd, że przyjdą i znowu coś mi będą kazać? Ok, obecnie życie stawia mi co dnia wyzwania, ok nie mieszkam w wymarzonym miejscu, ok wiem że gdybym została w poprzednim życiu robiłabym pewnie karierę i na nowo nauczyla się kochać człowieka obok mnie, miłością bez polotu ale jednak.
          Tylko po co te alternatywne światy?
          Chce to pokonać, jeśli będzie trzeba będę łykać tabletki na głowę jak tiktaki, będę siedzieć na tej kozetce, krześle czy co tam jest i dukać w obcym mi języku, że kiedy doznałam wreszcie szczęścia na sto fajerkow to mi odwaliło.
          A siostra z depresją wygrała?
          • xxdanaxx Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 05.10.22, 21:47
            Tak, ale nie miała wyboru, została wdowa w wieku 40 lat. Musiała szybko wziąć się w garść, bo miała trójkę dzieci. Niemniej na początku brała leki.
            • demony_i_ja Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 06.10.22, 06:08
              Mówią, że wybór jest zawsze. Choć chyba nie....
              Depresja siostry była jeszcze przed śmiercią jej męża?
              Zaczynam widzieć szansę dla mnie. Skoro ona po takiej traumie dala rade.
              • xxdanaxx Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 06.10.22, 08:53
                Po śmierci się załamała, jej mąż zmarł nagle w wieku 42 lat. Musiała zostawić dzieci i wyjechać do pracy za granicę. Najstarszy syn był już na studiach i dwójka szkole średniej. Dwa tygodnie po śmierci męża wyjechała do Włoch. Ja miałam tymczasową opiekę nad dziećmi.
                • demony_i_ja Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 06.10.22, 09:15
                  Nie dziwie się jej, że się załamała.
                  Choć będąc z moim ex przyszła mi do głowy myśl, że jakby tak sobie umarł to bym wreszcie była wolna, albo ja gdybym umarła miałabym z głowy. Śmierć wydawała mi się wolnością.
                  Z mężem tak nie mam, raz tylko kiedy byłam totalnie przeladowana czy w epizodzie przyszło mi do głowy, że mogą wszyscy wokół poumierać, a mnie to nie ruszy. Taka wyprana z uczuć byłam.
                  Gdzies przez te mixy wspomnień jakie mam bardzo slabo się czuje bo, przypominają mi się dobre rzeczy, znowu usprawiedliwiam przeszłość i byłego,znowu myślę, że wszystko moja wina I przecież nie było tak źle, a i w kraju byłam, a teraz kolejny człowiek, czyli mój mąż męczy się ze mną, moja depresją i przerażeniem.
                  Jednak we wszystkich wspomnieniach to dąży do upadku i znowu Stoję z oczami pełnymi miłości patrząc na męża.
                  Czasem myślę,że choć ponoć jestem uczyciowa i wrazliwa to jednak brak we mnie uczuć.
                  • xxdanaxx Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 06.10.22, 11:17
                    Wiesz, ja miałam depresję poporodowa pomimo tego, że byłam bardzo szczęśliwa. Oczywiście nie brałam żadnych leków, bo karmiłam piersią. Przeplakalam z miesiąc, samo przeszło. Niemniej męża to denerwowało, był bezradny, nie rozumiał moich łez, nie potrafił mi pomóc, nie wspierał mnie. Robiłam wszystko przy dziecku, karmiłam, pielegnowalam, ale czułam smutek, byłam osłabiona po cesarce, miałam za dużo pokarmu, musiałam ściągać. Po drugiej cesarce nie miałam depresji poporodowej, szybko doszłam do siebie. Depresja nie zawsze jest z problemów, czasem dopada bez żadnej przyczyny. Rozmawiaj dużo z ludźmi, ciesz się tym, co masz. Nie rozkminiaj przeszłości. Każdy ma jakieś wspomnienia dobre i złe, ale trzeba iść do przodu i dbać o swoje arki, by płynęły we właściwym kierunku. Pozdrawiam
                    • demony_i_ja Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 06.10.22, 11:28
                      Xxdanaxx, mi brak czasem pomysłu na mnie już.
                      • xxdanaxx Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 06.10.22, 11:54
                        Co lubisz robić, jak spędzasz wolny czas?
                        • demony_i_ja Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 06.10.22, 13:16
                          Wolnego czasu to za wiele nie mam. Lubię kiedy całą rodziną gdzieś idziemy. Nawet na glupi spacer. Lubię czytać książki, posłuchać muzyki.
                          W moim nowym życiu okazało się, że lubie wyjść do pubu czy baru, czasem dyskoteki. Kiedys wierzyłam, że takie drewno jak ja tylko się ośmieszy, a tu proszę, każdy buja się jak umie ;)
                          Kiedys lubiłam trochę aktywności fizycznej.
                          Generalnie lubiłam tez adrenalinę, mieć wyzwania do realizacji, no ale podłoże tego okazało się, niekoniecznie zdrowe, co nie zmienia faktu, że też to jest ok, choć ciężko mi czasem robić coś dla siebie, własnej satysfakcji.
                          Lubię marzyć, pisać.
              • inka.fem Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 06.10.22, 09:15
                "Zaczynam widzieć szansę dla mnie. Skoro ona po takiej traumie dala rade."

Każdy przypadek jest inny, są różne typy i podłoża depresji. Piszesz, że masz depresję w epizodach. Co to znaczy? Nawracające epizody depresyjne? Nie chcę się powtarzać, ale powinnaś być pod opieką psychiatry.

U mnie stan depresyjny zaczął się od notorycznego zmęczenia, potem nie byłam już w stanie pójść do pracy, bo codzienne czynności stały się dużym wysiłkiem. Rano wyznaczałam sobie punkty, które muszę wykonać, potem mogłam leżeć. Nie odczuwałam nic poza bólem a każdy kontakt z drugim człowiekiem potwierdzał to, że jestem nic nie warta i w ogóle niepotrzebnie chodzę po tej ziemi. Wchodziłam na forum/czaty, podświadomie, żeby dostać baty, żeby utwierdzić się w swojej beznadziejności. Leczyłam się rok. Dokonałam kilku zmian w życiu. Czasami jeszcze rano odczuwam lęk, że nie dam rady sobie z tym dniem. Ale teraz odeszło wszystko na dalszy plan. Mam duży problem z którym czuję się bezsilna, bo dotyczy zdrowia mojego dziecka. Wczoraj wyniki badań mnie przeraziły. Nie mogę zadzwonić do mamy, nie chcę jej straszyć. Jestem z tym sama.
                • demony_i_ja Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 06.10.22, 11:27
                  Inka, szukam lekarza. Niestety jeden ma takie godziny otwarcia, że ledwo zaczyna zaraz kończy, drugi takie opinie, że boję się tam iść by mi bardziej nie zaszkodził.
                  Ja bardzo nie chce o przeszłosci myśleć, to przychodzi samo.
                  Zmiana życia, zmiana partnera otworzyła mi oczy na to co ze mną robiono, późniejsza terapia i wniosek terapeuty "dobrze, że Pani odeszła". Jednak to wszystko tak wyjaskrawiło moje skrywane problemy, tłumione lęki, wyuczyło zachowań by być szczęśliwa, że teraz czasem nie radzę sobie.
                  Tak, depresja wraca epizodami.
                  Kiedys byłam bardzo spontaniczną osobą, wesołą, ale w wyznaczonych sobie przeze mnie i otoczenie granicach.
                  Bardzo bym chciała wrócić do tej roześmianej dziewczyny ,tylko żeby tym razem ta dziewczyna była świadoma i silna. Bez maski.
                  • sweetbog Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 06.10.22, 13:05
                    Przecież wrócisz ,jeśli będziesz otwarta dla ludzi .Sama widzisz że tu też Cię inaczej oceniają niż wcześniej .O ile świat byłby piękniejszy bez tego bólu ,zawiści ,wszelkich chorób co dręczą ich .
                    • demony_i_ja Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 06.10.22, 13:25
                      Wrócę, wrócę i nie chce więcej tych rozkminek coby było gdyby.
                      Coś się kończy, coś się zaczyna. Odpowiadając wyżej na pytanie co lubię, przypomniało mi się, że to właśnie poróżniło mnie z poprzednim życiem, ja chciałam żyć, on siedzieć na tyłku. Ograniczenia stawiane w domu rodzinnym, przeszły do związku, ciągle ktoś nade mną wisiał.
                      Wiesz, że były sytuscje, gdzie zaatakowana, że postąpiłam nie wg oczekiwań miałam problemy z oddechem. Po ludzku mówiąc dusiłam się.
                      Całe życie jestem z kimś, tak się ułożyło. Czasem mam ochotę uciec I sprawdzić co jestem tak naprawdę warta bez męża i dzieci.
                      Gdzies chyba mi brakuje tego momentu kiedy byłam sama, panią swojego życia i czasu, ale cóż miłość mnie złowiła ;)
                      A teraz coś za co wyślecie mnie do psychiatry, wierzę w przeznaczenie miedzy ludźmi, jakaś magię, coś więcej niż feromony i dobór naturalny.
                      • sweetbog Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 06.10.22, 17:41
                        Związki i rozwody .Nie pierwszy raz mi ktoś to mówi ureguluj status .Ale po co jak może być pięknie bez stałego związku .Być z kimś na dobre i złe .Pomagać sobie ,wspierać ,gdy ktoś ma kłopoty i zmartwienia Bzdura ,bzdura ,bzdura .Jest tyle pozytywnych osób ,że nie trzeba ich szukać daleko .Lepiej ciągle narzekać że świat jest zły i okropny .Mam dobre nastawienie do ludzi ,mimo że ciągle mnie obrażają i negują wszystko .Pewnie po śmierci mnie ktoś wynagrodzi .Zresztą na ziemi też są anioły.Lol .
                • mona.blue Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 07.10.22, 20:00
                  inka.fem napisała:

>
                  > Mam duży problem z którym czuję się bezsilna, bo dotyczy zdrowi
                  > a mojego dziecka. Wczoraj wyniki badań mnie przeraziły. Nie mogę zadzwonić do m
                  > amy, nie chcę jej straszyć. Jestem z tym sama.

Poczekaj na rozmowę z lekarzem, może trzeba powtórzyć badania, a może lekarz jakoś je inaczej zinterpretuje.
                  • inka.fem Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 07.10.22, 22:38
                    "Poczekaj na rozmowę z lekarzem, może trzeba powtórzyć badania, a może lekarz jakoś je inaczej zinterpretuje"

Dziękuję Mona, ale niestety, inaczej nie można zinterpretować.
                    • sweetbog Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 07.10.22, 22:49
                      Zadzwoń po co masz się sama męczyć Jeśli coś potrzebujesz to mogę pomóc ,mam teraz czas .
                      • sweetbog Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 07.10.22, 22:54
                        Matka to matka zawsze doradzi .Po to są bliscy .
                      • inka.fem Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 07.10.22, 23:39
                        Dziękuję, ale nie potrzebuję pomocy. Nie będę już o tym pisać, przepraszam.
                        • sweetbog Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 08.10.22, 04:29
                          To ja przepraszam ,czasami mało wiemy o każdym .Nie chciałem Cię urazić ,taki jestem .Trzeba mieć trochę optymizmu ,będzie dobrze .
                        • demony_i_ja Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 08.10.22, 04:54
                          Nie przepraszaj i jeśli czujesz potrzebę to pisz.
                          Trzymam kciuki by było u Ciebie dobrze.
                          • inka.fem Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 08.10.22, 14:09
                            Nikt mnie nie uraził, nie jestem obrażalska. Jestem dzisiaj spokojniejsza po rozmowie z p.doktor, przedstawiła mi plan leczenia. Dziękuję wam za wsparcie.
                            • sweetbog Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 08.10.22, 14:57
                              Pozytywna wiadomość .Nie czytam wszystkiego bo chaos mi się robi w głowie .Wracam jak ktoś podbije wątek .Nawet nie przeczytałem wpisu Demony .Bardzo pozytywna i szczera osoba .Jest coś takiego jak dobre fluidy wysłane tym które cierpią i są otwarte na ludzi.Niech te limity wszystkich nieszczęść się kiedyś wyczerpią.Zrobiłaś mi dobry dzień Inka .Moje dawne liceum obchodzi 115 urodziny .Idę wieczorem na spotkanie .Miłej soboty dla wszystkich .
    • sweetbog Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 05.10.22, 21:11
      Nie można .I mogłem się przekonać .Wiele razy pomagać takiej osobie i ją wspierać ,tylko jeśli jesteś z nią blisko .Wszystkich nie zbawię choć się starałem .
      • demony_i_ja Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 05.10.22, 21:20
        Sweetbog, zbawianie wszystkich kończy się zapomnieniem o sobie, co z kolei przynosi ból i depresje.
        Wszystko jest dobre, ale w umiarze.
        • sweetbog Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 05.10.22, 21:46
          Trafione .Czasami można było wpaść w obłęd .
    • zaczarowanyogrod Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 06.10.22, 20:45
      Mi się wydaje że ktoś kto jest naprawdę szczęśliwy to nie ma depresji.
      • sweetbog Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 06.10.22, 20:54
        Synonim szczęśliwości to beztroska .Ale ona była w dzieciństwie i młodości. Czasami takie życie ,zamknięty krąg. Z którego ciężko wyjść .Żyjesz, wiesz o tym i nic nie możesz zrobić Taki szach i mat .
        • inka.fem Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 06.10.22, 21:19
          "nic nie możesz zrobić "

Możesz, tylko nie chcesz Wolisz iść na kompromis. A kompromis, to zawsze jakaś strata, to i potem narzekanie.
          • sweetbog Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 06.10.22, 21:35
            O panna realistyczna .Czyżby 40 +zaczynał dorastać .
            • inka.fem Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 06.10.22, 21:44
              "O panna realistyczna .Czyżby 40 +zaczynał dorastać ."

Do mnie to było?
              • sweetbog Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 06.10.22, 21:56
                A z kim ja rozmawiam .Jak zaczynałem pisać na psychologii to kto mnie witał pierwszy Ja pamiętam. Taki zapracowany w ogrodzie .
                • inka.fem Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 06.10.22, 22:04
                  Zagadkowy komentarz do tego, co napisałam. Taka jest prawda, ludzie chodzą na kompromisy a potem narzekają. Zresztą piszę cokolwiek, żeby nie myśleć. Czytać nie mogę, bo myśli uciekają w inną stronę. Może uda się dzisiaj zasnąć.
                  • sweetbog Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 07.10.22, 00:57
                    Nie myśl bo nie warto .Cokolwiek to jest .Myślisz że fajnie ,że pięknie ,a czasami się zbiera na płacz i znowu do poduchy sam.
                    • inka.fem Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 07.10.22, 08:34
                      Nie da się nie myśleć, czekam na ważny telefon, ale mam obok sporo życzliwych ludzi. Ludzie na ogół lubią pomagać. Tak mi przyszło do głowy.
                      • demony_i_ja Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 07.10.22, 10:12
                        Na ogół tak. Tylko czasem im nie wychodzi lub własny komfort pchają przed pomoc.
                        Właśnie przypomniała mi się jedna osoba, nie z mojego stada, ona jakby z nowym życiem przyszła. Która patrząc jak bardzo boję się przeszłości zapytała dlaczego nie pójdę na terapię.
                        Nawet mi do głowy nie przyszło. Trapia? Ja? Terapia jest dla słabych, a mi słabą być nie wolno. No i terapia jest dla wariatów, jesli pójdę będzie oznaczalo, że wyzwiska od rodziny są prawdziwe. Wtedy dowiedziałam się, że terapia jest dla tych którzy byli za silni zbyt długo, zaniedbywali siebie by dać szczęście innym.
                        Terapeuta zaproponował bym przyszła z mamą. Chciał poznać, przegadać, ale o ile na początku mi depresje zaakceptowała, potem trochę wyparła, a na terapię powiedziała, że nie pójdzie bo, po co tam ona.
                        Bardzo żałuję, że nigdy nie trafiłam na terapię wcześniej, wstyd, małomiateczkowosć... choć po przerwie w życiu związanej z chorobą pani z ubezpieczalni zaproponowała bym odbyła konsultacje psychologiczną. Matka powiedziała, że naciągactwo, były, że no faktycznie jest coś dziwnego ze mną, co ponoć zauważają bliżej nieokreśleni wszyscy. A mi było wstyd powiedzieć komukolwiek co mi w duszy siedzi, jak obwiniałam się, że chciałabym życia innego spróbować, jak obwiniam się, że nie jestem idealna dziewczyna, a nie sorry wtedy narzeczoną, cholera te zaręczyny by nadać powagi związkowi też namieszały, że myślę o śmierci. Wstyd mi było, że on powie innym bo, zawsze mówił swoim.
                        Potem jak już rozeszliśmy się bałam się, że gdybym wtedy poszła do terapeuty to by mi myślenie na yory "poprawnosci" ustawił, czyli jest Pani dobrze proszę niewydziwiać. Owszem było mi dobrze, ale i brakowało czegoś, zresztą czy to dobry związek w którym o zbliżeniu myslisz jak o obowiązku?
                        Dzis tez odczuwam braki, ale tylko miejsc które kochałam I przez to jakieś rzuty w przeszłość. Odczuwam też jakiś brak siebie.
                        Przepraszam, znowu dużo i tylko o sobie. Trochę tego bagna we mnie zalega i zanudzam tu, ale egoistycznie powiem, że jakoś pomaga.
                        • inka.fem Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 07.10.22, 10:22
                          "Przepraszam, znowu dużo i tylko o sobie. Trochę tego bagna we mnie zalega i zanudzam tu, ale egoistycznie powiem, że jakoś pomaga."

Jak ktoś nie zrobił porządku z przeszłością, to tak wciąż o sobie i wszystko do siebie.

"Tylko czasem im nie wychodzi lub własny komfort pchają przed pomoc."

Własny komfort też jest ważny, altruizm wyniszcza.
                          • demony_i_ja Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 07.10.22, 10:33
                            Altruizm niszczy, to fakt. Uczy psiej miłości. Ty mnie bij, a ja będę Cię kochać.
                            Tylko jeśli podejmujesz świadomą decyzję o pomocy to musisz wyjść ze strefy komfortu choć trochę. Wsłuchać się w osobę której pomagasz.

Tak, nie rozliczenie przeszłości jest męczące.
                          • sweetbog Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 07.10.22, 17:58
                            inka.fem napisała:

> "Przepraszam, znowu dużo i tylko o sobie. Trochę tego bagna we mnie zalega i za
                            > nudzam tu, ale egoistycznie powiem, że jakoś pomaga."
                            >
                            > Jak ktoś nie zrobił porządku z przeszłością, to tak wciąż o sobie i wszystko do
                            > siebie.
                            >
                            > "Tylko czasem im nie wychodzi lub własny komfort pchają przed pomoc."
                            >
                            > Własny komfort też jest ważny, altruizm wyniszcza.
                            Nie bądź samolubem podziel się trochę .Jestem duży chłop mogę trochę zabrać .Ból koi duszę takie stwierdzenia z neta .Może to i bzdury ,ale bez bólu nie docenia się życia .
                            • demony_i_ja Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 07.10.22, 20:19
                              Bierz ile chcesz, też kiedyś myslalam, że ból jest dobry, altruizm, wzniosle idee.
                              Dzis boli przez to jeszcze bardziej, teraz kiedy bólu nie chce
                              • sweetbog Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 07.10.22, 21:04
                                Jeśli ja mogę to ktoś inny też .Przecież nie byłaś cały czas sama .Tu kobiety niektóre walczą samotnie i to od paru lat .Problemy małżeńskie to codzienność i nie tylko.Użalanie się nic nie daje .Pisałem o mojej kuzynki córce 43 lata szlocha ,narzeka i dalej siedzi samotna w domu bo pan lekarz dochodzi od mamusi od czasu do czasu.Zainwestowała w chałupę i oderwać się nie może. Ma jeszcze trochę oszczędności i czeka dalej na cud lub gdy się zestarzeje .Czasami nie rozumiem niektórych kobiet.
                                • demony_i_ja Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 07.10.22, 21:52
                                  A widzisz i tu pies pogrzebany. We wszystkim potrzebny umiar i nic na siłę w imię ideałów. Czasem za późno to rozumiemy. Kuzynka ma za dużo samotności, a ja miałam jej za mało, choć w sumie ostatnie lata mojego przeszłego związku to byka taka trochę samotność we dwoje przywalona zobowiązaniem, że naturalnie zostanę z Tobą aż po grób, najpewniej mój bo, samobójstwo stawało się marzeniem.
                                  No ale pojawił się promyk nadziei.
                                  Gdzies tam Pan Bóg mnie wysłuchał i pomógł odnaleźć. Może uznał, że zmądrzałam?
                                  Teraz jest tylko depresja I jej epizody, ale to też pokonam.
                                  Dla mnie i dla rodziny.
      • ta Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 06.10.22, 21:38
        zaczarowanyogrod napisała:

> Mi się wydaje że ktoś kto jest naprawdę szczęśliwy to nie ma depresji.

Depresja to choroba. Może dopaść każdego, także tego dotąd „naprawdę” szczęśliwego.

Prawdopodobnie myślisz o obniżeniu nastroju spowodowanym różnymi przyczynami i trwającym różny czas, stanem przykrym, ale przejściowym.

Czyli tak, jak większość społeczeństwa myśli o depresji:
        jest smutno z takiej i takiej oto przyczyny ( śmierć w rodzinie, ciężka choroba, traumatyczne rozstanie itp)
        z czasem „samo” przejdzie tylko trzeba „ wziąć się w garść”.
        A przecież można doczytać…

• zaczarowanyogrod Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 07.10.22, 16:36
          Nie myślę tak. Wiem że to choroba i bez leczenia sama nie przejdzie.Źle się wyraziłam chodziło mi o to że myślę że jak ktoś ma depresję to nie odczuwa szczęscia. Nie myślę że ten kto dotąd szczęścliwy, nie będzie miał depresji tylko że jak masz depresję to nie jesteś szczęsliwa. Ale to tylko moje myśli nie znam osobiście nikogo kto ma depresję, lub inaczej nie mam wiedzy czy te osoby które znam mają depresję.
          • demony_i_ja Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 07.10.22, 16:40
            Depresja jest podstępna i umie się maskować. To w niej najgorsze.
          • ta Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 07.10.22, 17:39
            Teraz wyjaśniłaś i jest OK :)

Cierpiący na depresję w czasie rzutu choroby z całą pewnością szczęśliwy nie jest.
            • demony_i_ja Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 07.10.22, 17:57
              Jest wyprany z wszelkich uczuć poza smutkiem, żalem, rozpaczą i całej tej gamie ponurych.
              • sweetbog Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 12.10.22, 16:55
                Zdrowy człowiek potrafi się racjonalnie zachowywać .Chory na depresję nie .Trzeba mieć poczucie że czasami może to być ciężkie i nie każdy ma siłę go wspierać . Zaburzenie nastroju .Ja bardziej podlegam pod WWO i względne mam podejście do każdego.
          • sweetbog Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 13.10.22, 10:32
            Ma takie same odczucia co inny człowiek oraz wahania nastroju . Człowiek taki potrzebuje dużo słów miłości i opieki .
            • demony_i_ja Re: Czy można być szczęśliwym człowiekiem z depre 14.10.22, 22:22
              Czasem mam wrażenie, że jestem zlepkiem zaburzeń z którymi się urodziłam, a życie jakie miałam je rozdmuchało. Czasem jestem za empatycxna i za wrażliwa. WWO, nie mają lekko, przeżywają mocniej.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka