Dodaj do ulubionych

do wiezienia za niekarmienie piersia- Indonezja

13.08.10, 07:44
health.asiaone.com/Health/News/Story/A1Story20100812-231653.html
Indonezja, ustawa byc moze wejdzie w zycie w pazdzierniku. kobiety, ktore nie
chca karmic piersia moga pojsc do wiezienia i placic wysokie grzywny za
"odbieranie dziecku prawa do 6 miesiecy wylacznego kp". ustawa mowi, ze
dziecko ma prawo do wylacznego karmienia piersia przez 6 miesiecy, z wyjatkiem
sytuacji, kiedy wchodza w gre problemy medyczne i matka nie moze karmic.
jednoczesnie wprowadzane sa ograniczenie reklamowania mleka zastepczego i
strategia umacniania 10 krokow unicefu.
co o tym myslicie? dla mnie mocno kontrowersyjne. aczkolwiek nie powiem,
podoba mi sie to ujecie, ze dziecko ma prawo do wylacznego kp przez 6
miesiecy. ale wiezienie to przegiecie uncertain kryminalizowanie matek zamiast
koncernow i niedouczonej sluzby zdrowia.
Obserwuj wątek
    • monzdr Re: do wiezienia za niekarmienie piersia- Indonez 13.08.10, 08:32
      Chyba nie tędy droga.Lepszy efekt przyniesie zachęcanie,promowanie
      karmienia piersią.Przymus zawsze rodzi bunt.Szkoda mi dziecka,które
      będzie karmione przez matkę wściekłą,że MUSI to robić.Czytałam
      ostatnio artykuł o Norwegii,gdzie 98% mam karmi piersią,a mm nie
      można kupić w sklepie.Tam wspaniale działa służba zdrowia,poradnie
      laktacyjne.Pomoc dla mam karmiących jest ogromna,bo władze
      rozumieją,że karmienie naturalne niesie korzyści dla całego
      społeczeństwa,zapewniając lepsze zdrowie dzieci i mam
      (np.profilaktyka raka piersi!).
    • fizula Re: do wiezienia za niekarmienie piersia- Indonez 13.08.10, 21:50
      Też mi się nie podoba ta drastyczność. O ile sensowniej byłoby zlikwidować
      reklamę mieszanek,rozprowadzanie gratisów. Zamiast szkolenia personelu
      medycznego dotyczącego mieszanek itp. prowadzić systematyczne szkolenia o
      karmieniu piersią jako sprawie priorytetowej dla matki z małym dzieckiem.
      Takie postawienie sprawy jak powyżej rodzi bunt.
      • ursus_arctos Re: do wiezienia za niekarmienie piersia- Indonez 13.08.10, 22:09
        dokladnie!
        sprawdzaja sie rozwiazania takie jak w norwegii, tak jak dziewczyny pisaly
        wyzyej. jeszcze do tej listy dodam dlugi urlop macierzynski. do wyboru- 10
        miesiecy platne 100% lub 12 miesiecy platne 80%. no i dwugodzinna przerwa na
        karmienie po powrocie do pracy.
        plus taki detal "kulturowy"- w norwegii kp jest normalne, nikogo karmienie
        publiczne nie dziwi i nikt nie kaze sie matkom chowac po toatelach, pokoikach
        specjalnych i mysich dziurach.
    • kamelia04.08.2007 Re: do wiezienia za niekarmienie piersia- Indonez 19.08.10, 09:55
      dobrymi checiami piekło jest wybrukowane. Chcieli moze i dobrze, ale w ten sposób do niczego nie dojdą. Bedzie dobrze działał czarny rynek i nagle okaże sie, że dużo matek ma problemy "natury medycznej".
      Poza tym jak pojdzie do więzienia, to trzeba bedzie znaleźć mamkę.

Metoda jest zbyt radykalna, wystarczy "tylko" wydłuzyc urlop macierzyński, zapewnic bezpłatne konsultacje z doradcami laktacyjnymi juz na porodówkach (potem w czasie wizyt też), promować naturalne karmienie w szkołach rodzenia, douczyc pediatrów, by też zachęcali i tłumaczyli, jak sie pojawia problemy, nie reklamowac mleka sztucznego.
      • monikaaleksandra Re: do wiezienia za niekarmienie piersia- Indonez 19.08.10, 12:08
        A ja jestem za. Dodałaby jeszcze baty.
        Jak wsadzą ze dwie i zleją je po dupach, to od razu
        reszta "cudownie" będzie miała pokarm i nawert czarnego rynku nie
        trzeba będzie uruchamiać. Jakoś dziecka nikt się pyta o zdanie a to
        ono powinno decydować, ma zakichane prawo do mleka matki i ciepła
        jej piersi.
        Jak nie kijem, to pałą. Może poskutkuje.
        --
        Płeć nie jest ważna!
        • monzdr Re: do wiezienia za niekarmienie piersia- Indonez 20.08.10, 08:39
          Hehe,w sumie może nie zaszkodzi:p Ja też uważam,że dziecko ma prawo
          do naturalnego karmienia i karmienie mm dla wygody,w imię dziwnie
          pojętej wolności wyboru matki czy z innej równie głupiej
          przyczyny,jest dla mnie dowodem na brak odpowiedzialności i
          dojrzałości kobiety do macierzyństwa.Niestety,człowiek odchodzi
          coraz dalej od natury i wstydzi się,a nawet brzydzi,naturalnych
          zachowań.
    • madziek4 Re: do wiezienia za niekarmienie piersia- Indonez 19.08.10, 12:16
      ja bym tak tego nie demonizowala tzn o drastycznosci podejscia do karmienia piersia. Akurat udalo mi sie spedzic jakis czas w Indonezji i musze powiedziec ze to jednak zupelnie inny swiat smile wiec nie mozna tego postrzegac przez pryzmat polski. W ramach ciekawostki w niektorych miejscach niemowleta noszone sa do ok 6 mca i nie moga miec stycznosci z ziemia bo moga nimi zawladnac zle duchysmile. Poza tym wydajd mi sie ze czesciowo ich po prostu nie stac na kupowanie mm, prznajmniej tam gdzie ja bylam bylo to nie do pomyslenia a turystki karmiace butla staowily nie lada atrakcje. Pnzdrawiam
    • maadzik3 Re: do wiezienia za niekarmienie piersia- Indonez 24.08.10, 16:59
      Wymieklam! Naprawde ktoras z was powaznie uwaza ze to dobrze zmuszac kobiete do
      karmienia czy tego che czy nie chce? I ze bedzie to z pozytkiem dla dziecka? Dla
      wiezi miedzy matka i dzieckiem? Karmienie moze byc ogromnie wieziotworcze lub
      wieziodestruktywne - to ostatnie jesli jest nakazane. Kazda arbitralna decyzja
      urzednika czy prawodawcy co jest dla nas lepsze i egzekwowanie tego jest
      niewyobrazalna ingerencja w wolnosc jednostki, a co dopiero w tak intymnej w
      gruncie rzeczy sprawie, bo nawet jesli mechanika karmienia przestala byc intymna
      to jego psychologia jest i pozostanie sfera intymna. To jakby ingerowac w to w
      jakiej pozycji mamy wspolzyc albo co nosic w lozku. Probowano juz w historii -
      nie dalo dobrych rezultatow. A grupa tych kobiet ktore sie wahaja, i zachecone,
      wspierane moglyby sie do karmienia przekonac zbuntuje sie wobec nakazu. Czy to
      nie oczywiste?
    • matylda07_2007 Re: do wiezienia za niekarmienie piersia- Indonez 25.08.10, 18:15
      Ach, na butelkowym blogu! Myślałam, że forum. Tak, to ja o tym wspominałam. Ale zupełnie nie miałam intencji, aby Was oczerniać. Chodziło mi o sam fakt. Podpatrzyłam tutaj, nic nie wspominałam, że to z Waszego forum, nie komentowałam pod tym kątem. To taka ciekawostka miała być... Wiecie, Wy skarżycie się na terror butelkowy, my na laktacyjny. Pasowało do tematyki.
      To nie jest tak, że jak czytam tego bloga i komentuje, to wypowiadam wojnę matkom karmiącym i naturalnemu pokarmowi wink
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka