Alternatywa dla kaszki Sinlac

20.12.11, 08:37
Wyczytałam że kaszka Sinlac jest niepolecana. Ja mojemu synkowi ją podaję rano i wieczorem. Wróciłam do pracy i karmię go piersią tylko po południu i w nocy i jak mnie nie ma je właśnie na śniadanie kaszkę Sinlac. Oprócz tego ma uczulenie najprawdopodobniej na białko krowie więc Sinlac jest też o tyle dobra że jest przeznaczona dla małych alergików.
Dlatego tez chciałam się dopytać co można podawać zamiast kaszki Sinlac? Gdzieś się przewinęła nazwa Holle - czy tą kaszkę można robić na wodzie? Bo szczerze powiedziawszy wolałabym nie odciągać mleka bo raz odciągnę 10 ml a drugi raz 100 ml i dlatego wolałaby takie które można robić na wodzie.
Dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam smile
    • luliluli Re: Alternatywa dla kaszki Sinlac 20.12.11, 08:51
      Każdą kaszkę możesz robić na wodziesmile
      Można ją "usmacznić" np. owocami.
      Ja Sinlacu też nie polecam, nie wiem, co za pacan w tym Nestle wymyślił, że ona jest dla alergików, podczas gdy w linijkach jej skład zajmuje kilka centymetrów opakowania, tysiąc potencjalnych uczulających składników...
      Mój syn (był uczulony na krowę i pomidory, jest do teraz na jajko, jabłka, truskawki, goździki (to ostatnia nowośćbig_grin) i pewnie coś jeszcze, o czym zapomniałam) dostawał po Sinlacu brzydkiej wysypki.
      W sklepach ze zdrową żywnością znajdziesz poza Holle także fajne czeskie kaszki, których nazwy nie pamiętam, są bez cukru, proste, dobre. Możesz też sama robić wodniste papki z kaszy jaglanej na przykład, jeśli maluch jest za mały na inne konsystencjesmile
      • miss_konstancja Re: Alternatywa dla kaszki Sinlac 20.12.11, 09:05
        Mały ma już ponad rok więc z takimi mniej papkowatymi też by sobie poradził smile
        • luliluli Re: Alternatywa dla kaszki Sinlac 20.12.11, 09:15
          Noooo, to macie wybór jak nic!smile
          POlecam właśnie jaglankę, my jadamy z miodem i bakaliamismile
          I owsianki wszelkiej maści - tu są doskonałe przepisy: www.poranneinspiracje.blogspot.com
          • agus7 Re: Alternatywa dla kaszki Sinlac/luliluli 22.12.11, 11:16
            Luliluli, CUDOWNA jest ta stronas ktora zalinkowalas!
            www.poranneinspiracje.blogspot.com

            dzieki smile
            • luliluli Re: Alternatywa dla kaszki Sinlac/luliluli 22.12.11, 12:28
              Prawda, że świetna?smile
              Przydaje się bardzo na śniadania, zwłaszcza, jeśli ma się małego alergikawink
        • aphoper1 Re: Alternatywa dla kaszki Sinlac 20.12.11, 14:08
          Jak ma ponad rok, to po co w ogóle kaszki? Moja jeszcze przed rokiem jadała normalną gryczaną, jaglaną, jęczmienną...
    • verenne Re: Alternatywa dla kaszki Sinlac 20.12.11, 12:35
      Dla malucha najłątwiej dostępna opcja to kleiki ryżowy i kukurydziany - do kupienia w każdym markecie. Można go robić na wodzie i dodawać np owoce, jeśli dziecko lubi.
    • fizula Re: Alternatywa dla kaszki Sinlac 20.12.11, 14:51
      Oprócz kaszek jaglanej, owsianej, jęczmiennej warto wypróbować też amarantus: źródło dobrze przyswajalnego magnezu i żelaza. Oprócz tego bogactwo płatków naturalnych, m.in.: owsiane, jęczmienne, gryczane.
      • miss_konstancja Re: Alternatywa dla kaszki Sinlac 21.12.11, 08:19
        wczoraj serwowałam płatki ryżowe z rodzynkami, miodem i jabłuszkami. I może bez większego entuzjazmu ale Mały trochę zjadł smile dzisiaj wieczorem spróbuję jakąś kaszkę smile
        Dzięki za rady i pozdrawiam!
    • tuszeani Re: Alternatywa dla kaszki Sinlac 22.12.11, 09:15
      A co sądzicie dziewczyny o kaszkach Zdrowy Brzuszek, szczególnie tej 8 zbóż, nie jest niczym dosładzana, choć zawiera oprócz samych zbóż jeszcze trochę składników typu witaminy, bifidusy i niestety aromat. Dla alergików pewnie nie jest najlepsza, ale dla dzieci bez alergii? Jest bezmleczna, mój Młody dość długo jadał ją rozrobioną w wodzie.

      Nie jestem jakąś straszną fanką niemowlęcych kaszek ale uważam że warto mieć coś w szafce na wypadek kiedy coś trzeba przygotować NATYCHMIAST.
      • ciociacesia na natychmiast mialam kleik kukurydziany 22.12.11, 11:56
        to dla malucha
        dla starszego awaryjna pozycja jest jajko na miekko/jajecznica/jajkosadzone, ewentualnie sucha buła
      • nurfe Re: Alternatywa dla kaszki Sinlac 22.12.11, 23:37
        U nas na natychmiast jest kus kus. Z cynamonem, melasą (lub cukrem) wciągany od razu.
        No i jajko na twardo, albo sadzone, albo jajecznica.
        No i hit zawsze to pierogi z owocami. W zamrażarce zawsze.
        Bułka z masłem/sucha/z pasztetem/do wyboru tez chętnie choc to mało obiadowe wink
        I kluski z serem, minuta osiem roboty wink
        • zoa81 Re: Alternatywa dla kaszki Sinlac 13.01.12, 08:26
          a kus kus to od któego miesiaca można podawać?
          • agus7 Re: Alternatywa dla kaszki Sinlac 13.01.12, 09:40
            tu jeszcze wspaniala strona z - czesto niestandardowymi a bardzo apetycznymi - inspiracjami sniadaniowymi nie tylko dla dzieci www.poranneinspiracje.blogspot.com/

            kuskus to pszenica, wiec mysle ze mozna wprowadzac tak jak kazdy gluten. chociaz raczej jak dziecko juz stabilnie siedzi, ja bym sie bala ze drobinka mu "gdzies" wpadnie. Na szybko wole owsianke bez gotowania, zalana wrzatkiem z odrobina syropu z agawy i oliwy z oliwek.
            • agus7 Re: Alternatywa dla kaszki Sinlac 13.01.12, 14:57
              omylkowo zalinkowalam ponownie poranne inspiracje, o ktorych przeciez dowiedzialam sie w tym wlasnie watku wink a chcialam podzielic sie z Wami jeszcze ta strona:
              www.cookblog.pl
Pełna wersja