Dodaj do ulubionych

3 lata DKP w tym rok tandemu i

28.07.12, 23:18
dzieci ani mysla przestawac
natomiast ja sie chyba sypie sad

no tzn w tym tygodniu ukrychnal mi sie zab (JEDYNKA!wole nie mowic jak wygladam, wole nie myslec jak z dwojka maluchow pod opieka non stop w sumie, niby mam sie wybrac do dentysty na załatanie, )

Co gorsza obudzilam sie dzisiaj zlana potem i zalana łzami (prawie) - sniło mi sie ze zeby wypadaly mi jeden po drugim, jak dojrzale jablka z drzewa !!! ze łzami w oczach szukalam dentysty ktory moze cos z tym zrobic, pamietna historii mojej mamy ktora, niejako, "zeby na mnie straciła" (ale ona to dkp nie byla, piersia karmila moze kilka tyg, jak to drzewiej bywało)

Pozytywem jest to ze dam glowe ze to byl kawalek plomby, nie zeba (wiec w sumie DKP nie ma na to wpływu, nie?? ( no poza tym ze porzadne umycie zebow (nie mowiac o nitkowaniu) to nie lada wyczyn)

no i co z tym snem, i co z tym ukrychnietym zebem poczac? uncertain
czekac az sie reszta posypie, czy zaczac mleko pic i jogurty jesc??
Obserwuj wątek
    • ewela38 Re: 3 lata DKP w tym rok tandemu i 29.07.12, 07:29
      mleko jako źródło wapnia to raczej nie za bardzo. Ja słyszałam i teraz praktykuję jedzenie sproszkowanych skorupek jajka. Podobno rewelacja jeżeli chodzi o wchłanialność wapnia . Jak działa jeszcze za wcześnie, żeby powiedzieć w każdym razie na pewno jest do przełknięcia. Gratuluje wytrwałości. Ja po ponad czterech latach karmienia ale tylko jednego ssaka wyglądam lepiej niż przed ciążą. Zawsze miałam problem z wypadającymi włosami na przykład. Teraz wszystko super. No i ssak jak zadowolony wink
        • ewela38 Re: 3 lata DKP w tym rok tandemu i 29.07.12, 13:47
          No ja z tymi skorupkami poszlam na calosc ale powiem Ci, ze jak utluke to tluczkiem to calkiem niezle to jest. Uwielbiam w ogole cieple jajka na twardo i tym sobie je sypie. Z przerazeniem patrze na wszystkie starsze babki z wykrzywionymi nogami. Nie wiem jaka jest tego przyczyna bo czesto jestem we Francji a tam starsze panie szczuple , zadbane i rzadko z problemami z ruchem. Pewnie dieta i geny.
          A co do mamy pewnie i tak bedzie wiedziala swoje. Znam to w wydaniu bardziej upierdliwym bo tesciowej.
    • kasiale73 Re: 3 lata DKP w tym rok tandemu i 31.07.12, 02:16
      mrs.t napisał:

no i co z tym snem, i co z tym ukrychnietym zebem poczac? uncertain
      > czekac az sie reszta posypie, czy zaczac mleko pic i jogurty jesc??

witajsmile
      ze snem to nie wiem, bo nie sypiam od 5 lat na tyle długo, żeby coś mi się przyśnic zdążyło sad
      z zębem do dentysty i nie wygłupiaj się, że to przez kp.
      moja babcia i mama też zawsze mówiły, że jedna ciąża - 1 ząb.
      im się sprawdziło, żadna nigdy nie kp. u mnie się nie sprawdziło. a wiesz, że dkp, duet też dkp big_grin
      ukruszonego zęba współczuję, ale dentysta da radę w pół godzinki - powodzenia smile
        • kasiale73 ola4-0 06.08.12, 02:42
          ola4-0 napisała:

> kasiale73 witajsmile dawno cię nie widziałam, karmisz jeszczs straszą?

witajsmile miło, że pamiętasz..... faktycznie nie zaglądałam tutaj od dawna. bo już nie jestem dkp od wiosny sad

starsza kp 4 lata i 2 miesiące
          młodsza 2 lata i 7 miesięcy.
          karmienie duetu - 2 lata i 3 miesiące.

nie poradziłam sobie z dłuższym karmieniem młodszej.
          • ola4-0 Re: ola4-0 06.08.12, 15:34
            dziewczyno jak to nie jesteś? taka statystyka? JESTEŚ jak najbardziej, ja już karmię tylko młodszą Olka zrezygnowała w okolicach 2,5rokusmile ale zawsze jak myślałam o moim karmieniu myślałam sobie o tobie, skoro ona może to ja też dam radęsmile
            należy ci się wielki szcun kochanasmile
    • luliluli Re: 3 lata DKP w tym rok tandemu i 31.07.12, 08:09
      Gratuluję takiej cierpliwości, mrs.t, ja wciąż nie wyobrażam sobie siebie w takim miejscu, choć niedawno nie wyobrażałam sobie karmienia dwulatkatongue_out

Przestań wariować z jogurtami i mlekiem! Każdy napotkany lekarz podczas mojej bezmlecznej diety śmiał się, gdy mówiłam, że boję się o problemy z mikroelementami.
      Jesli naprawdę sądzisz, że samą dietą nie dajesz rady się dobrze wykarmić, kup sobie wapń w aptece, więcej z niego pożytku niż z jogurtusmile Ja chwilowo brałam Calperos - o tyle fajne, że dawka jest tak duża, że łykasz 1xdziennie zamiast kilku.
      A jadasz generalnie zdrowo? w sensie bogato? Czy masz jakąś bardziej okrojoną dietę niż o samą krowę? Jajka możesz?

Współczuję zęba, ja co mniej więcej 5 lat mam kilka zębów do wymiany na już - najpierw nic się nie dzieje, wszystko gra, a potem znienacka - pyk - i wydaję całą pensję u dentysty... Ostatni raz tak było zanim zostałam mamą, kolejny właśnie przechodzęwink
      A plomba wraz z kawałkiem zęba uciekła mi jakoś w połowie ciąży, szczęśliwie z tyłu szczeny... Dopiero niedawno się nią zajęłam (moje zaniedbanie), ale okazało się, że mimo moich obaw, wszystko udało się naprawić raz dwa w moim ukochanym znieczuleniuwink
    • emily.1 Re: 3 lata DKP w tym rok tandemu i 03.08.12, 13:56
      Mrs.t nie wiem czy to kp czy nie ale dwóch dentystów namawia mnie na skończenie kp, bo moje zęby są tragiczne. Dodam że oprócz poprzedniej ciąży i krótkiego karmienia nie miałam problemów z zebami. Pod koniec ostatniej ciąży wynaprawiałam wszystko co by było pięknie. Potem pięć miesięcy temu z bólem zęba wylądowałam u dentysty, miałam dwa zęby leczone kanałowo i trzy "normalnie". W ubiegłym tygodniu podczas wakacyjnego wyjazdu szukałam gdzieś po wsiach dentyste bo płakałam z bólu-szóstka. W tym tygodniu- wyrywana boląca ósemka. I trzy inne do naprawy... Naprawdę mam dość dentystów. A ostatni tydzień to nawet nie wiele jem bo tak mnie wszystko boli. I śpię z zamarzniętą kostką masła przy twarzy...

Nie wiem czy to wpływ kp- ale nic innego mi do głowy nie przychodzi- zawsze miałam zdrowe zęby. Robiłam też badania i wszystko jest ok.
      Jak macie jakieś rady co jeść to z chęcią spróbuję.
      • ewela38 Re: 3 lata DKP w tym rok tandemu i 03.08.12, 16:45
        Myslę, ze coś musi być innego bo gdyby kp tak wpływało na zeby to co poniektóre tu szczerbate na pewno by chodziły. Znam dziewczyne 7 lat karmienia non stop, zęby piękne. Ja po ponad 4 latach i w trakcie i po zęby leczone ale w mniejszym stopniu niż przed ciążą.
        Jezeli chodzi o dietę stawiam na skorupki od jajek. Podobno rewelacja na zęby równiez.
    • ziembkaaa Re: 3 lata DKP w tym rok tandemu i 03.08.12, 14:36
      ...i w związku z tym, że masz dzieci przez 3 lata nie byłaś u dentysty?
      dzieci to mnóstwo poświęceń...jasne...ale o siebie i o swoje zdrowie trzeba dbać, choćby dla potomków właśnie. Podrosną i będą chciały mieć zadbaną i uśmiechniętą mamęsmile
      Nie wspomnę już, że dla własnego zdrowia psychicznego trzeba mieć jakieś "pozadzieciowe" życie: hobby, pracę, sport, ploty z koleżankami (najlepiej nie o dzieciach)..cokolwiek smile
    • fiamma75 Re: 3 lata DKP w tym rok tandemu i 03.08.12, 23:46
      karmię 6 lat non stop, zęby ok - nie psują się więcej niż przed, mam wrażenie, ze może nawet mniej? oczywiście miałam coś tam robione, ale przez tyle lat to trudno, żeby było inaczej smile

Po prostu maszeruj do dentysty i już smile
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka